Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-11, 15:36   #4111
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zochaaa9 Pokaż wiadomość
Idź do innego ginekologa - dobry ginekolog na podstawie USG od razu ci powie jaka to torbiel Ina USG widać róznicę - czynnościowa jest jakby przeźroczysta a edno jest ciemna - mi ginekolog dokładnie pokazywał obie
Potworniaki - nie są właśnie złośliwe
Tak jeśli to czynnościowa to na anty może zareagować - ile czasu brałaś Duphaston? powinno się wszystkie leki hormonalne brać przez 3 cykle wtedy dopiero w organiźmie jest w stanie zmienić się poziom hormonów

Nie masz do końca racji. Ok, w wielu przypadkach można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić, ale nie zawsze i niekoniecznie musi to być spowodowane słabymi umiejętnościami ginekologa.

A jesli chodzi o potworniaki - rozróżniamy kilka typów. Potworniak dojrzały to właśnie ten niezłośliwy (inaczej torbiel skórzasta), występuja jeszcze jednak potworniaki niedojrzałe oraz raki i mięsaki potworniakowe (gdy w potworniaku dochodzi do wyodrębnienia jednej z linii komórkowych i rozwoju regularnego raka/mięsaka). Najczęstsze, szczególnie po 25 roku życia, są jednak torbiele skórzaste.
Niemniej - usunąć należy każdego, bo dopiero badanie histopatologiczne określi konkretnie jego typ.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 22:10   #4112
katjar3476
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Wykryto u mnie torbiel wielokomorowa surowicza 6cm na jajniku prawdopodobnie. Jeden lekarz powiedzial usg ze to na jajowodzie w nawiesie napisal wodniak jajowodu ? A drugi ze to bardziej na jajniku. Nie wiem co sadzic o tym . Jestem przerazona. 1 grudnia mam wizyte usg ponowna a na 16 termin laparoskopi. Dostalam duphaston i smaline. Czy ktoras moze miala cos takiego.? Moze chociaz troche mnie uspokoicie bo nawbijalam sobie do glowy rozne rzeczy.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Ten lek co dostalam do diclofenac a nie duphaston..nie wiem czemu mam caly czas tamta nazwe w glowie..moze to juz stres taki ..
katjar3476 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 09:06   #4113
Orange2
Raczkowanie
 
Avatar Orange2
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 97
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dzięki za odzew! I za wsparcie... Co do pytań, Duphaston brałam przez 10 dni - po 2 tabletki. Pamiętam, że przy pierwszej torbieli, którą miałam kilka lat temu dostałam jakiś lek (to nie był Duphaston, ale nie pamiętam jaki), na dłuższy okres i torbiel zniknął. zochaaa9 "idź do innego ginekologa - dobry ginekolog na podstawie USG od razu ci powie jaka to torbiel Ina USG widać róznicę - czynnościowa jest jakby przeźroczysta a edno jest ciemna - mi ginekolog dokładnie pokazywał obie" ehh, no właśnie moje niewprawne oko widzi tam tylko coś czarnego raczej - delikatnie spłaszczona kula, ale nie znam się na tym kompletnie więc aż głupio oceniać. No i w tym cyklu ponownie pojawiły mi się plamienia... Muszę je jakoś przetrwać, bo tabsy mogę zacząć brać dopiero od pierwszego dnia @. Pozdrowienia dla Was dziewczyny
Orange2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 20:05   #4114
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny, to może i ja dorzucę tutaj swoją historię, bo podejrzewam, że mam najpoważniejszy przypadek na tym forum

W lipcu poczułam ostry ból podbrzusza i sądząc, że to wyrostek poszłam do mojego lekarza, który zlecił badanie krwi i moczu, ale według niego nic ono nie wykazało i ogólnie jestem zdrowa.
Uspokoiła mnie na tyle, że zaniechałam dalszych dochodzeń skąd ten ból, zwłaszcza, że ból ustąpił jak zapowiedziała lekarka.
Dwa tygodnie temu nie dostałam okresu i po pozytywnym teście poszłam do ginekologa. Okazało się, że faktycznie jestem w 5 -6 tygodniu ale USG wykazało również olbrzymią torbiel prawego jajnika - 17x13 cm! Ginka była zdziwiona, nigdy tak wielkiej nie widziała w dodatku mimo tej torbieli udało mi się zajść w ciążę.
Zarodek jest zbyt mały, by przeprowadzać operację, która w normalnych warunkach (bez ciąży) była by konieczna na cito, natychmiast. Ginekolog nie wie co robić, bo torbiel zagraża cały czas mnie i dziecku.
Skierowała mnie na razie do Poznania, na konsultacje. Jestem strzępkiem nerwów, płód ma słabiutkie tętno, cały czas ryczę i wiem, że to się na pewno już dobrze nie skończy a wszystko wina tamtej pierwszej lekarki, która zbagatelizowała sprawę.
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 07:31   #4115
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Kiedy masz te badania? Malym plusem jest to że progesteron ciążowy moze ususzyć torbiel. Dziwie się. Że nie dostałaś skierowania do szpitala
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 09:42   #4116
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
Kiedy masz te badania? Malym plusem jest to że progesteron ciążowy moze ususzyć torbiel. Dziwie się. Że nie dostałaś skierowania do szpitala
W piątek jadę na konsultacje do Poznania plus ewentualne badania.
Wycinać jeszcze nie mogą, bo operacja musiałaby być normalna (nie laparoskopowo) a taką w ciąży przeprowadza się po 15 tygodniu ciąży

Najbardziej jestem wkurzona na tą pierwszą lekarkę, która zbagatelizowała sprawę.
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 09:51   #4117
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Spokojnje,masz prawo być wkurzona ale teraz najważniejszy jest dzidzius. Czy dostałaś jyz jakieś leki na podtrzymanie ciąży?
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-25, 10:02   #4118
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
W piątek jadę na konsultacje do Poznania plus ewentualne badania.
Wycinać jeszcze nie mogą, bo operacja musiałaby być normalna (nie laparoskopowo) a taką w ciąży przeprowadza się po 15 tygodniu ciąży

Najbardziej jestem wkurzona na tą pierwszą lekarkę, która zbagatelizowała sprawę.
A kiedy ostatni raz robiłaś usg u ginekologa?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 13:49   #4119
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
Spokojnje,masz prawo być wkurzona ale teraz najważniejszy jest dzidzius. Czy dostałaś jyz jakieś leki na podtrzymanie ciąży?
Tak, luteine no i kwas foliowy.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
A kiedy ostatni raz robiłaś usg u ginekologa?
Wczoraj.

Staram się być dobrej myśli. Wszystko będzie jasne w piątek.

A co do tamtej lekarki to mój Tż ma ochotę pozwać ją o błąd lekarski.
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 07:57   #4120
Orange2
Raczkowanie
 
Avatar Orange2
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 97
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
Tak, luteine no i kwas foliowy.



Wczoraj.

Staram się być dobrej myśli. Wszystko będzie jasne w piątek.

A co do tamtej lekarki to mój Tż ma ochotę pozwać ją o błąd lekarski.

Koleżance raczej chodziło o to, kiedy ostatnio robiłaś USG wcześniej... tzn. przedostatnio.

Co do luteiny to też m.in Duphaston, tak? Jeżeli tak to niektóre torbiele właśnie po nim zanikają

A tak w ogóle to gdzie masz wizytę w Poznaniu? Na Polnej? Czy gdzieś u priv ginekologa?

Trzymaj się, będzie dobrze
Ja z moją torbielą też walczę...
Orange2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 10:41   #4121
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Orange2 Pokaż wiadomość
Koleżance raczej chodziło o to, kiedy ostatnio robiłaś USG wcześniej... tzn. przedostatnio.

Co do luteiny to też m.in Duphaston, tak? Jeżeli tak to niektóre torbiele właśnie po nim zanikają

A tak w ogóle to gdzie masz wizytę w Poznaniu? Na Polnej? Czy gdzieś u priv ginekologa?

Trzymaj się, będzie dobrze
Ja z moją torbielą też walczę...
Przedostatnio to tydzien temu A jeszcze wcześniej to pół roku temu i ta torbiel musiała się pojawić niedługo po tej wizycie jak na złość .

Luteina jest podobna składem do Duphastonu z tego, co wiem. Moja torbiel jest zbyt wielka żeby zadziałał na nią progesteron - tak mi ginka powiedziała

Tak, na Polnej, do poradni patologii ciąży. Nie wiem kto tam przyjmuje. Byłaś tam?

A jaką masz torbiel? Masz dzieci?
Też się trzymaj
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 11:33   #4122
Orange2
Raczkowanie
 
Avatar Orange2
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 97
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Opisywałam tu jakiś czas temu jak to u mnie wygląda.
Ale tak w skrócie, mam 26l., pierwsze problemy zaczęły się chyba w sierpniu (ale wiem o niej chyba od października czy końca września). Torbiel jakiś miesiąc temu miała 5 cm i 10 dni z Duphastonem niestety nic nie pomogły. Byłam wtedy na USG (po wzięciu Duphastonu) - torbiel miała cały czas tę samą wielkość.
Dostałam tabsy antykoncepcyjne. Jestem w trakcie brania pierwszego opakowania, w połowie drugiego mam się zgłosić do lekarza sprawdzić czy cokolwiek się ruszyło. Jak nie to będą mi to wycinać, bo pani doktor nie była pewna czy to torbiel czynnościowa (na którą teoretycznie leki powinny zadziałać) czy może potworniak (czyli coś, czego lekami się nie usunie).
A operacji, nawet laparoskopem boję się. No po prostu się boję

Co do dzieci - nie mam. W ciąży też nie jestem. Więc no nie da się ukryć, że Twoja sytuacja jest poważniejsza. Ale trzymam mocno kciuki!

Co do Polnej - nie byłam, ale to dobry szpital w Poznaniu. Z dobrymi specjalistami. Co prawda, jak to niektórzy określają trochę "masówka", ale podobno znają się na rzeczy.

Daj znać co powiedzą. Koniecznie
Orange2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:39   #4123
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Ja marzę o operacji laparoskopem. Z tego, co wiem do tej pory będę mieć operację normalną, otwartą w 15 tygodniu ciąży ( o ile wcześniej nie pęknie) , co bardzo zaszkodzi dziecku. Na laparoskop torbiel za wielka ;(

No nic, jade jutro to zobacze co powiedzą i dam znać

Nie martw się, moja kuzynka miała dwie torbiele po 7 cm i zaczęły jej się wchłaniać dopiero po dwóch miesiącach brania leków. Teraz nie ma ani śladu


EDIT: Nic nowego się niedowiedziałam.Właściwie to wiem mniej niż wiedziałam. Strasznie niesympatyczna ginekolog. Nie umiała określić jakiego rodzaju to torbiel, powiedziała, że tego jaka to torbiel i od czego wychodząca, i czy nowotworowa, dowiem się podczas operacji, a właściwie dopiero po... Dziwne to dla mnie.
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]




Edytowane przez MuniaMusia
Czas edycji: 2015-11-27 o 15:38
MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 06:03   #4124
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
Ja marzę o operacji laparoskopem. Z tego, co wiem do tej pory będę mieć operację normalną, otwartą w 15 tygodniu ciąży ( o ile wcześniej nie pęknie) , co bardzo zaszkodzi dziecku. Na laparoskop torbiel za wielka ;(

No nic, jade jutro to zobacze co powiedzą i dam znać

Nie martw się, moja kuzynka miała dwie torbiele po 7 cm i zaczęły jej się wchłaniać dopiero po dwóch miesiącach brania leków. Teraz nie ma ani śladu


EDIT: Nic nowego się niedowiedziałam.Właściwie to wiem mniej niż wiedziałam. Strasznie niesympatyczna ginekolog. Nie umiała określić jakiego rodzaju to torbiel, powiedziała, że tego jaka to torbiel i od czego wychodząca, i czy nowotworowa, dowiem się podczas operacji, a właściwie dopiero po... Dziwne to dla mnie.

Masz miec w 15 tyg dopiero bo wtedy wlasnie nie powinna zaszkodzic dziecku bo ksztaltujace sie lozysko przejmie funckje cialka zoltego z jajnika.
Nie powinno nic sie stac. A lekarce daj spokoj bo jest blad ktory zazwyczaj wynika z roznych ograniczen. Skup sie na ciazy zamiast zadreczac sie psychicznie co byloby gdyby.
Na podstawie usg mozna co najwyzej podejrzewac jakiego rodzaju to torbiel ale nienrozpoznac w 100 procentach jakiego rodzaju.
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2015-11-28 o 06:05
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 15:24   #4125
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Masz rację, nie będę już gdybać i poddam się temu, co każą lekarze. Mam nadzieję, że narkoza i ogólnie operacja nie wpłynie znacznie na dziecko.

Oby to mi nie pękło do tego 15 tygodnia
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 17:49   #4126
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Mozesz wziac znieczulenie w kregoslup bezpieczniejsze dla ciazy
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 18:39   #4127
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
Nie umiała określić jakiego rodzaju to torbiel, powiedziała, że tego jaka to torbiel i od czego wychodząca, i czy nowotworowa, dowiem się podczas operacji, a właściwie dopiero po... Dziwne to dla mnie.
Nie ma w tym nic dziwnego. Naprawdę czy i jaka to torbiel wykaże dopiero badanie histopatologiczne po zabiegu.
Też tak miałam. USG może być podstawą do podejrzeń co to za typ torbieli, ale pewności nie ma. Upewnić można się dopiero po zabiegu. Poza tym na usg nie widać małych ognisk torbieli, więc przed zabiegiem, przed otwarciem pacjenta lekarz naprawdę nie wie jaki jest stan pacjenta, a że lekarz może nie chcieć pacjenta oszukiwać czy martwić na zapas no to przed operacją niewiele mówi bo nie za bardzo ma o czym.
Nie martw się na zapas. Lekarze na pewno planują zabieg tak by nie dopuścić do pęknięcia torbieli i nie zaszkodzić Twojemu dziecku. Nie stresuj się, szczegółowo odpowiedz na pytania ankiety przed operacją żeby dobrze dobrali Ci znieczulenie i zaufaj troszkę lekarzom. Jak się boisz to poszukaj chirurga do którego będziesz mieć zaufanie bo to bardzo ważne. A potem po prostu zaufaj temu lekarzowi. Ja właśnie tak zrobiłam. Trzymaj się. Życzę zdrowia Tobie i Twojemu dziecku.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Mozesz wziac znieczulenie w kregoslup bezpieczniejsze dla ciazy
Tu musi jej doradzić anestezjolog tuż przed zabiegiem.
Są też delikatne znieczulenia wziewne. Nie wiemy jaki jest stan jej zdrowia, nie będziemy tu pytać. Źle jest doradzam by się upierała na jakiś typ znieczulenia bo możemy jej doradzić na jej szkodę.
Na pewno jakieś znieczulenie będzie, ale to jakie będzie dla niej najlepsze musi jej doradzić lekarz w szpitalu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 19:06   #4128
ankulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!


Edytowane przez ankulaa
Czas edycji: 2016-04-08 o 14:20
ankulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 19:59   #4129
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Nie ma w tym nic dziwnego. Naprawdę czy i jaka to torbiel wykaże dopiero badanie histopatologiczne po zabiegu.
Też tak miałam. USG może być podstawą do podejrzeń co to za typ torbieli, ale pewności nie ma. Upewnić można się dopiero po zabiegu. Poza tym na usg nie widać małych ognisk torbieli, więc przed zabiegiem, przed otwarciem pacjenta lekarz naprawdę nie wie jaki jest stan pacjenta, a że lekarz może nie chcieć pacjenta oszukiwać czy martwić na zapas no to przed operacją niewiele mówi bo nie za bardzo ma o czym.
Nie martw się na zapas. Lekarze na pewno planują zabieg tak by nie dopuścić do pęknięcia torbieli i nie zaszkodzić Twojemu dziecku. Nie stresuj się, szczegółowo odpowiedz na pytania ankiety przed operacją żeby dobrze dobrali Ci znieczulenie i zaufaj troszkę lekarzom. Jak się boisz to poszukaj chirurga do którego będziesz mieć zaufanie bo to bardzo ważne. A potem po prostu zaufaj temu lekarzowi. Ja właśnie tak zrobiłam. Trzymaj się. Życzę zdrowia Tobie i Twojemu dziecku.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------


Tu musi jej doradzić anestezjolog tuż przed zabiegiem.
Są też delikatne znieczulenia wziewne. Nie wiemy jaki jest stan jej zdrowia, nie będziemy tu pytać. Źle jest doradzam by się upierała na jakiś typ znieczulenia bo możemy jej doradzić na jej szkodę.
Na pewno jakieś znieczulenie będzie, ale to jakie będzie dla niej najlepsze musi jej doradzić lekarz w szpitalu.
Dziękuję Ci za odpowiedź, dużo mi rozjaśniła.
Co do mojego zdrowia to prócz tej torbieli nic mi nie dolega (z tego, co wiem). Po prostu oddam decyzję o znieczuleniu lekarzom. Wierzę, że będą uważać na dziecko.
Staram się nie denerwować, bo wiem, że nawet nerwy mogą źle wpływać. Nie wiem jak wytrzymam do końca stycznia i czy moja torbiel wytrzyma.
Zastanawiam się, czy takie wycięcie torbieli to w końcu jest "zabieg" czy już "operacja" .
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 20:15   #4130
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nie ma delikatnego znieczulenia wziewnego. Jest albo takie albo inne, np samo dożylne ale takie jest do krótkich zabiegów, bądź podpajęczynówkowe, które może być z powodzeniem stosowane w trakcie laparotomii. Tak czy siak bądź dobrej myśli. Trzymam kciuki!
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 14:31   #4131
saga1990
Raczkowanie
 
Avatar saga1990
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: green room ;)
Wiadomości: 102
Dot.: Torbiel jajnika - Wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny na poczatku listopada wykryto u mnie torbiel wielkosci niecale 5 cm. Poszlam do lekarza bo po okresie caly czas bolal mnie jajnik. Dostalam na dwa tygodnie czopki diclofenac, jednak torbiel sie zmienila jak powiedzial moj lekarz, pojawily sie dwie komory i dostalam skierowanie do szpitala. Ide 7 grudnia i czeka mnie zabieg/operacja. Co mnie niepokoi to to, ze ta torbiel caly czas boli. Obecnie znowu jestem na czopkach przeciwbolowych a i tak w ciagu dnia odczuwam bol... czy ktoras miala moze podobnie? Staralam sie nie czytac za duzo w necie na ten temat, ale duzo osob pisalo ze nie odczuwalo zadnego bolu poza miesiaczka... dzieki z gory za wszelkie odpowiedzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
P.
saga1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 15:03   #4132
AgaG22A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam,
Dwa tygodnie temu ginekolog wykrył u mnie torbiel 6x9cm i kazał zrobić markery nowotworowe, odebrałam wynik ale jeszcze nie byłam z nim u lekarza. Mam takie pytanie czy każdą taką dużą torbiel usuwa się operacyjnie?
AgaG22A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 18:30   #4133
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AgaG22A Pokaż wiadomość
Witam,
Dwa tygodnie temu ginekolog wykrył u mnie torbiel 6x9cm i kazał zrobić markery nowotworowe, odebrałam wynik ale jeszcze nie byłam z nim u lekarza. Mam takie pytanie czy każdą taką dużą torbiel usuwa się operacyjnie?
Hej, w teorii wycina się każdą powyżej 6 cm. Ale to zależy od lekarza, bo jeden bedzie sie starał zlikwidować lekami, jeden od razu na stół weźmie. Jeszcze zależy jaki charakter ma Twoja torbiel. Jesteś w ciąży?
Jeśli moge spytać: Markery wyszły kiepskie?


Edit: Dodaję moją relację, moze komuś coś rozjaśni mój przypadek:
Byłam wczoraj na jeden dzień w szpitalu. Robili trzy razy USG, Torbiel nadal wielka (15cm), hypoechogenna i w dodatku z wypustkami endofitycznymi. Zarodek - 7 tc, ok 1 cm wielkosci. Operacja, która dla dobra dziecka powinna być na koniec stycznia, będzie prawdopodobnie 17 grudnia, czyli w 9 tc. Operacja będzie nie laparoskopowa, ale normalna z rozcięciem brzuca około 20 cm. Lekarze poinformowali mnie o prawdopodobnej utracie ciąży.
Dam znać jak bedzie po.

Edit 2 - 10.1.2016: Operacja odbyła się 15 grudnia ze wskazań życiowych. Jajnik się skręcił i o 2 w nocy jechałam do szpitala z potwornym bólem i omdleniami. Rano była laparotomia. Po otwarciu lekarz był w szoku i aż brzydko przeklął: Torbiel okazała się ogromnych rozmiarów 60 x 40 cm (cm nie mm). 7 stycznia przyszły wyniki hist-pat: Rak złośliwy jajnika G2. Jutro jadę do kliniki na dalsze leczenie/wyrok. Ciąża żywa, ale nie wiem czy będzie mi dane donosić.
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]




Edytowane przez MuniaMusia
Czas edycji: 2016-01-10 o 19:51
MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 19:52   #4134
AgaG22A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

W ciąży nie jestem. Mam córkę, która skończyła roczek 16 listopada. Miałam cesarkę. Po porodzie byłam u ginekologa raz jakoś w grudniu w tamtym roku no i byłam teraz dwa tygodnie temu. Lekarz w szoku, ze mam taką dużą torbiel.. Wynik markera mam 21U/ml czyli według "mądrego internetu" jest ok. Lekarz pytał czy boli coś i czy sikam co chwila. Sikam to od zawsze często więc dla mnie to żaden objaw czegokolwiek. Co do bólu powiedziałam, że nic nie bolało chociaż jak w domu się nad tym zastanawiałam to czasami coś tam zabolało, ale nie żeby jakoś dłużej. A jako młoda mama olewałam te chwilowe bóle, myślałam, że po cesarce to normalne.. Szczeże mówiąc wolałabym wyciąć tą torbiel niż łykać jakieś tablety i czekać czy się wchłonie czy nie..
AgaG22A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 10:43   #4135
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja też na Twoim miejscu dążyłabym do wycięcia tej torbieli. Idź z wynikami do lekarza i zobaczysz co zdecyduje.
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 10:14   #4136
xklaudddiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: torbiel jajnika a brak miesiączki

Dziewczyny potrzebuję pomocy!

Byłam u Pani ginekolog po tabletki anty 2 tygodnie temu, podczas badań, bolały mnie jajniki, stwierdziła torbiel na jajniku około 3-4 cm.
Powiedziała, że wyleczymy to przy następnej wizycie. Moje cykle są około 30-28 dniowe. Dzisiaj albo jutro mam dostać☠ okresu, jednakże nie do końca czuję objawy okresu- zawsze bolą mnie krzyże i podbrzusze
Teraz mam śluz zółto- biały..
Stosunek był zawsze z zabezpieczeniem, a peeting naprawdę kontrolowany.
Jakie jest ryzyko ciązy? czy ten brak okresu bądź brak objawó to nie objawy ciąży czy bardziej torbieli?
xklaudddiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 18:07   #4137
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: torbiel jajnika a brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez xklaudddiax Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pomocy!

Byłam u Pani ginekolog po tabletki anty 2 tygodnie temu, podczas badań, bolały mnie jajniki, stwierdziła torbiel na jajniku około 3-4 cm.
Powiedziała, że wyleczymy to przy następnej wizycie. Moje cykle są około 30-28 dniowe. Dzisiaj albo jutro mam dostać☠ okresu, jednakże nie do końca czuję objawy okresu- zawsze bolą mnie krzyże i podbrzusze
Teraz mam śluz zółto- biały..
Stosunek był zawsze z zabezpieczeniem, a peeting naprawdę kontrolowany.
Jakie jest ryzyko ciązy? czy ten brak okresu bądź brak objawó to nie objawy ciąży czy bardziej torbieli?
Nie rozumiem: bierzesz antykoncepcję i zabezpieczacie się ?
Skoro masz już czas spodziewanej miesiączki to polecam zrobić test bo już pewnie minęło odpowiednio dużo czasu od owulacji to powinien być autentyczny.
Torbiel raczej nie zatrzymuje miesiączki. A ze względu na jej wielkość nie masz sie praktycznie czym martwić, tylką ją obserwować/leczyć farmakologicznie.
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:32   #4138
aniasdd08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam wszystkich, pierwszy raz się loguje na forum.....czuje się bezradna iż torbiele uprzykrzają mi życie od wielu lat.....może ktoś coś podpowie i doradzi....postaram się w jak największym skrócie opisać swój problem i jak to wszystko wygląda u mnie....

Przez wiele lat z moim zdrowiem było OK do momentu aż postanowiłam mieć dziecko...zaszłam w ciąże (przebiegła ona w miarę bez większych problemów) zażywałam wtedy na podtrzymanie ciąży duphaston i w trakcie okazało się że mam torbiele na obu jajnikach ale ten na prawym był już bardzo duży który rósł i rósł, ale urodziłam pięknego i na szczęście zdrowego synka...po paru miesiącach gdzie żadna metoda nie dawała żadnych skutków moja ginekolog wysłała mnie na zabieg metodą laparoskopia który w trakcie okazał się że musi być zwykłą operacją iż torbiel jest tak duża że nie da się tamtą....usuneli mi część prawego jajnika i oczywiście okazało się iż to endometriotyczna torbiel....po paru miesiącach problem wrócił i pojawiały się i znikały torbiele czasem nawet jak nic nie zażywałam....różnie z nimi było przez prawie 6 lat były i nie było....parę razy groziło operacją ale jakoś udawało się bez, bo prócz wielkości nie odczuwałam jakiś bóli(czasem przy stosunku) i miałam jedną panią doktor która chyba zbytnio nie przejmowała się tym wszystkim i trochu mnie zbywała mówiąc że ok.... ja też nie oponowałam za lekami bo jestem chora na tarczycę i mam niedoczynność i zażywam hormony codziennie i nie chciałam dodatkowych....ale od paru miesięcy zaczęłam mieć problem z oddawaniem moczu, ostry ból brzucha, i parę innych objawów... postanowiłam nie czekać na wizytę u mojej stałej Pani a poszłam prywatnie do innej która jak zobaczyła to aż zbladła moja torbiel jest 6 cm na 6,5 jakaś wielowarstwowa i żeby tego było mało na lewy jajniku.....powiedziała że w zasadzie powinnam być już na operację skierowana ale mówiłam jej że marzy mi się jeszcze 2 dziecko i skierowała mnie na badanie ROMA(moja mamusia i Ciocia miały duże problemy i zostało im wycięte oba jajniki z powodu raka) u mnie to badanie wyszło pomyślnie i dlatego zdecydowałyśmy na dwumiesięczną kurację 2 x dziennie duphaston i wszystko było ok aż do dziś....zażywałam miesiąc tego leku i po 4 dniach dostałam tak jakby okres i jest dramat bo takich bóli jeszcze nie miałam nigdy....ciągle wydaje mi się że chce mi się siku i boli i takie skurcze jakich przez tyle lat nie miałam przy miesiączce....(nie wiem czy to normalne że bo tym leku tak może być, czy może ta torbiel już tak urosła że mi przeszkadza)??? może któraś z Was ma podobnie bądź miała....nie lubię panikować i lecieć odrazu do lekarza dlatego proszę o pomoc.....

Pozdrawiam
ania
aniasdd08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 09:30   #4139
Orange2
Raczkowanie
 
Avatar Orange2
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 97
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aniasdd08 Pokaż wiadomość
2 x dziennie duphaston i wszystko było ok aż do dziś....zażywałam miesiąc tego leku i po 4 dniach dostałam tak jakby okres i jest dramat bo takich bóli jeszcze nie miałam nigdy....ciągle wydaje mi się że chce mi się siku i boli i takie skurcze jakich przez tyle lat nie miałam przy miesiączce....(nie wiem czy to normalne że bo tym leku tak może być, czy może ta torbiel już tak urosła że mi przeszkadza)??? może któraś z Was ma podobnie bądź miała....nie lubię panikować i lecieć odrazu do lekarza dlatego proszę o pomoc.....

Pozdrawiam
ania
Cześć,
nie jestem znawcą i chyba nie odpowiem Ci na pytanie czy to po leku, czy to wina torbieli. Ale z tego co piszesz Twoje torbiele był endometrialne więc chyba można sądzić, że masz endometriozę? Ostatnio zaczęłam ją podejrzewać również u siebie. I te bóle, które opisujesz pasują do moich. Ból w trakcie miesiączki jelit i pęcherza, przy robieniu siku, wypróżnianiu, jednoczesne (o ile tak można) biegunki i zaparcia. Masakra jakaś...
Co prawda wpisałaś tutaj informacje parę dni temu więc mam nadzieję, że bóle już przeszły. Podskoczyłaś do lekarza czy jakoś samo dało radę?

Pozdrawiam
Orange2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 12:47   #4140
aniasdd08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam, dziękuje pięknie za zainteresowanie.... myślę że te wielki ostre bóle były z racji miesiączki ale tak oczywiście dalej mam problem z oddawaniem moczu ale to to co było przed okresem....mam jeszcze okres i to już 5 tydzień a to jak na mnie długooooo...ale może to wszystko przez tabletki.... jeśli podejrzewasz u siebie to jak najszybciej idż do lekarza, ja się nauczyłam już nie czekać....jestem w trakcie tej kuracji i zobaczymy co będzie dalej choć z moim szczęściem podejrzewam że niestety skończy się operacją, której się bardzo boję i raczej już przekreśli szanse na drugie dziecko a tak marzyłam.... daj znać czu wybrałaś się do lekarza i co powiedział?!

Pozdrawiam serdecznie
Ania
aniasdd08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.