Mamusie kwietniowe 2016 - część II - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-28, 22:45   #3901
patryska0804
Zadomowienie
 
Avatar patryska0804
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 939
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Kejka no mi też nie zależy na oryginalach wzięłam na "sprobowanie" i jestem zadowolona
Mnie nie pytają czy będę karmić tylko A jak będziesz rodzic? Nie boisz się? Matko no boje się ale chyba już cofnąć nie mogę. . Każdy przez to przeszedł to i ja dam rade. .
__________________
Włosomaniaczka!


2007r- Dziewczyna
2013r- Narzeczona
2014r- Żona <3

5.08.2015 II kreseczki
25.08.2015 <3

Czekamy na Ciebie syneczku- Dominiś
patryska0804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 22:49   #3902
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Rentka jak dla mnie super! Jak sie napcha go pieluchami to sie usztywni

Ja nie mam obok żadnej komody ani szafki wiec dla mnie musi have :P

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Patryska - jak mozna spytac kobietę w ciąży czy boi sie porodu!! Jak mnie ktoś tak spyta to chyba uduszę. Dla mnie prawo do takiego pytania na tylko mąż i inna kobieta w ciąży hehe nie wiem czemu mnie tak mocno irytuje to pytanie : np to czy bede karmić piersią to mnie juz nie rusza



Właśnie oglądnęłam dwa odcinki naszego serialu <3 jak cos polecam serial Fargo dobry czarny humor
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 23:37   #3903
sunshine1551
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 352
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

To i ja się pochwalę swoją historią staraniową. Jestem mężatką od 8 lat. Zaraz po ślubie zaczęliśmy się starać o dziecko. Ja wiedziałam że mam pco i dlatego starania były od razu na początku bez żadnych nerwów po prostu poszliśmy na żywioł. Po roku tego żywiołu ciąży brak, zaczęłam chodzić po lekarzach. Okazało się że hormony mam rozjechane. 3lata po ślubie zaszłam w ciąże dzięki stymulacji oczywiście, szczęście nie trwało długo bo w sobotę zrobiłam test ciążowy i dodatkowo poszłam na hcg a w poniedziałek poszłam po odbiór bety i gdy ją odbierałam i otworzyłam kopertę i była wypasiona beta wstąpiłam do łazienki i ujrzałam że plamię. Strailam tą wyczekaną ciąże w 6tc. W szpitalu jak leżałam nic mi nie podawali a lekarz tylko powiedział że jak będzie silna to się sama utrzyma. Z niedomogą lutealną nie podali mi progesteronu. Miałam lyżezkowanie a 2 tygodnie po pierwszym znowu wylądowalam w szpitalu i znowu mnie czyścili bo pierwsze spartaczyli. Potem 2 lata nic się nie udawało znowu między czasie stymulacje miałam hsg i niby wszystko ok. Miałam następne stymulacje znowu się udało ale ciąża tyle co się ujawniła zaraz się zakończyła. I znowu badania, przeszłam laparoskopię i z jajowodami wszystko ok ale wykryli mi endometrioze. Jak usłyszałam diagnozę to 2 tygodnie niemoglam dojść do siebie. Niby według lekarza początki i mam się tym nie przejmować.Następny lekarz olał tą endometrioze bo przecież 2 razy bylam w ciąży. Miałam diagnostykę hormonów od a do z. Też wyszły cuda na kiju bo niby miałam mieć nk wpn ale ostatecznie zostalo wykluczone specjalistycznymi badaniami. Co przeszłam to tylko ja wiem bo przez ten czas diagnostyki załamałam się i chciałam definitywnie zakończyć starania jakby diagnoza się potwierdziła.
Po wszelakich badaniach i dalszych stymulacjach ciąży dalej brak lekarza olśniło i kazał powturzyć hsg. Jak pierwsze hsg było bezbolesne to to drugie nie do opisania myślałam że zejdę z tego świata na tym stole. Diagnoza jak wyrok oba jajowody całkowicie niedrożne. Siedzę na krzesełku w poczekalni i czekam na wypis i w tedy dzwoni do mnie kuzynka z którą miałam bardzo dobry kontakt, mówi mi że jest w 8 tc. Ja oczywiście pogratulowałam pogadaliśmy chwilę ja się oczywiście nie przyznałam że jestem po hsg i jaka jest diagnoza. Jak się rozłączyłam to po prostu rozryczałam się na maxa coś we mnie pękło i uświadomiłam sobie że matką nigdy nie będę. Załamałam się po tej diagnozie totalnie wpadłam w nerwicę lękową, nic mnie nie cieszylo, bylam jak cień cienia.
Mąż nie chciał ivf na prywatne byliśmy spłukani na z mz kwalifikowaliśmy się jeśli chodzi o staż starań ale do tego musi być chęć z dwóch stron. Lekarz zaproponował półroczna terapię zoladexem żeby cofnąć endometriozę a potem sprawdzić czy się udrożniły i zasugerował 2 iui ze względu na to że mąż po diecie i ciężkiej walce mial super wyniki nasienia. A jak to nie da efektów zostaje ivf. Po zoladexie czułam się jak trup i nie funkcjonowałam zupełnie, sztuczna menopauza mnie wykańczała i efektem ubocznym brania tych zastrzyków była depresja i 10 kg w dupie więcej. Miałam drugą laparoskopie z histerioskopią i okazalo się że jajowody się udrożniły endometrioza się na jakiś czas cofla. Pierwsza iui się nie udała zresztą nie liczyłam na to że się uda bo nie wierzylam w tą metodę jako skuteczną. Przez ten czas od diagnozy o niedrożnych jajowodach do tej iui byłam tak wypruta psychicznie że powiedziałam mężowi że więcej nie udźwignę nie mam już siły latać po lekarzach, rozkładać nóg i poddawać się zabiegom. To już definitywny koniec. Mąż przez ten rok praktycznie zgodził się na ivf ale ja już tego nie chciałam bo wiedziałam że tego nie udźwignę psychicznie nie mam siły a moje AMH było tak duże że groziła mi poważna hiperstymulacja . Podeszłam do 2 iui tylko z tego względu że miałam wykupione leki do stymulacji i ovitrelle i powiedziałam że to ostatnia iui i nie liczyłam na powodzenie -podeszłam do niej z myślą że będzie jak zawsze kicha ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu udało się.
Przez te 8 lat starań przeszłam gehennę, starania rozwaliły mnie psychicznie- nerwica, depresja. Ile przeszłam że strony teściów, rodziny z tego powodu to ja tylko wiem, byłam czarną owcą w rodzinie, niepełnowartościową kobietą, pustą wydmuszką bo nie mam dziecka, zero jakiegokolwiek wsparcia a do tego obrabianie dupy na prawo i lewo.
__________________
8 lat starań.
2 iui- beta hcg 21.07 -7, 23.07-40, 28.07- 874, 5.08- 20083,00
sunshine1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 07:18   #3904
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Sunshine Kochana nie umie sobie nawet wyobrazić co czułaś i jak Twoja psychika dala sobie radę w tamtych mrocznych czasach. Tak sie ogromnie ciesze ze udalo się i ze malutka kruszynka jest w Twoim brzuszku ze aż lzy mi lecą :-*

Takie sytuacje jak Ty miałaś przez tak dużo lat bardzo mocno pokazują jacy sa ludzie, często odsuwają ludzi od siebie. Najbardziej mnie cieszy to ze nie odsunela was ta sytuacja (Ciebie i męża). A z reszta rodziny ... Cóż rodzine to dopiero stworzycie bąbelkowi i będzie ona najwspanialsza na świecie :-*



Zdarzali sie na Twojej drodze tacy ludzie którzy pytali : A kiedy dzieci?

To jest takie głupie zachowanie, nie cierpię tego typu pytan, a jeszcze w sytuacji gdy dlugo sie starasz to ech.

Ale historia Twoja jest po prostu niesamowita, a mala kruszynka jest cudem najukochańszym :-*
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 07:26   #3905
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość
Dziękuje



Dobre z teściową ale niestety lub stety tak trzeba czasami



Smacznego





Dziękuje za info, nie wiedziałam



Moja też nie powie wprost, bo wie, że jej nie pozwalam się wtrącać, obdzwoni całą rodzinę i będzie nadawać na mnie przykład z życia, miała ale do wyboru mojej obrączki, bo to w końcu ona ją nosi a nie ja albo powiedziała mi kiedy mogę zajść w ciąże jak widać nie posłuchałam się i jestem szczęśliwa
A wiesz jak bylo u mojej.
Szok ze slub bierzemy, jak sie ogarnela to co chwile mowila ze na dzieci jeszcze mamy czas, ze mamy sie WYSZALEC! Jak juz bylo po slubie to ...a kiedy bede babcia???wrrr

Mam wrazenie ze jej zachowanie, ktore aktualnie jest w miare to tylko dlatego ze nosze pod sercem jej wnuka

Cytat:
Napisane przez patryska0804 Pokaż wiadomość
Kejka no mi też nie zależy na oryginalach wzięłam na "sprobowanie" i jestem zadowolona
Mnie nie pytają czy będę karmić tylko A jak będziesz rodzic? Nie boisz się? Matko no boje się ale chyba już cofnąć nie mogę. . Każdy przez to przeszedł to i ja dam rade. .

No wiec wlasnie...to pytanie tez mnie dobija


Sunshine jestes dzielna!!!bo co wiecej moge w tej sytuacji powiedziec...slow mi brak!
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 07:53   #3906
esesme
Raczkowanie
 
Avatar esesme
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 234
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Dzien dobry ja od 6 nie śpię i wykorzystałam czas i naklikalam dużo rzeczy wyprawkowych dla maluszka trochę bede miała z głowy
esesme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 08:00   #3907
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Dzien dobry ja od 6 nie śpię i wykorzystałam czas i naklikalam dużo rzeczy wyprawkowych dla maluszka trochę bede miała z głowy
No proszę a wyspałaś się chociaż ?
ja za to nie mogłam długo zasnąć chyba z 2 h leżałam albo i trzy zanim mnie się przysnęło. Ale o dziwo wyspana jestem .

Czytam wątek listopadowych - tak z ciekawości jak to jest po porodzie
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 08:03   #3908
sunshine1551
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 352
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość

Zdarzali sie na Twojej drodze tacy ludzie którzy pytali : A kiedy dzieci?

To jest takie głupie zachowanie, nie cierpię tego typu pytan, a jeszcze w sytuacji gdy dlugo sie starasz to ech.
Zdarzali się tacy ludzie i zadawali to pytanie ale tak przez pierwsze 4 lata potem to już była rzadkość bo większość wiedziała że jest coś nie tak ale zdarzały się osoby które wbijały igłę słowami żeby dopiec i mieli z tego satysfakcje. Miałam gorsze przeboje i generalnie słowa "Kiedy wy"to jeszcze nic takiego i jakoś mnie to pytanie nie denerwowalo. Myśmy nie mówili w rodzinie o naszej walce bo z początku się kuzynce zwierzyłam w tajemnicy z pewnych spraw a co leciało za plecami i jakie wersje dołożyła do tego i ubarwiła to masakra.
W ciągu dwóch dni wiedziała cala moja rodzina a dowiedzialam się o tym po telefonie od mojej cioci która w Niemczech mieszka. Te które mieszkają w mieście to cieszcie się z tego że jesteście anonimowe bo mieszkać na wsi to jakaś masakra. Każdy tu się interesuje sąsiadem i tu niby tacy bogobojni ludzie a dewot tyle a ludzie by cię w łyżce wody utopili.
__________________
8 lat starań.
2 iui- beta hcg 21.07 -7, 23.07-40, 28.07- 874, 5.08- 20083,00
sunshine1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 08:06   #3909
esesme
Raczkowanie
 
Avatar esesme
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 234
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
No proszę a wyspałaś się chociaż ?
ja za to nie mogłam długo zasnąć chyba z 2 h leżałam albo i trzy zanim mnie się przysnęło. Ale o dziwo wyspana jestem .

Czytam wątek listopadowych - tak z ciekawości jak to jest po porodzie

Próbowałam zasnąć ale juz nie mogłam, wstałam tak wcześnie bo mezulkowi śniadanie robiłam bo poszedł do pracy dzis jestem wściekła bo ostatnio wcale sie nie widujemy bo ciagle pracuje, na szczęście w czwartek ma termin oddania budowy i sie uspokoi

Ja kiedyś podczytywałem chyba mamuś październikowych albo wrześniowych gdzie były relacje z porodów w ogóle im bliżej porodu to bardziej biorę pod uwagę naturalny mimo ze na początku myślałam tylko o cesarce, ale jak poczytałam te relacje to chyba wole sie pomęczyć a pozniej te piękne chwile
esesme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 08:07   #3910
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez sunshine1551 Pokaż wiadomość
Zdarzali się tacy ludzie i zadawali to pytanie ale tak przez pierwsze 4 lata potem to już była rzadkość bo większość wiedziała że jest coś nie tak ale zdarzały się osoby które wbijały igłę słowami żeby dopiec i mieli z tego satysfakcje. Miałam gorsze przeboje i generalnie słowa "Kiedy wy"to jeszcze nic takiego i jakoś mnie to pytanie nie denerwowalo. Myśmy nie mówili w rodzinie o naszej walce bo z początku się kuzynce zwierzyłam w tajemnicy z pewnych spraw a co leciało za plecami i jakie wersje dołożyła do tego i ubarwiła to masakra.
W ciągu dwóch dni wiedziała cala moja rodzina a dowiedzialam się o tym po telefonie od mojej cioci która w Niemczech mieszka. Te które mieszkają w mieście to cieszcie się z tego że jesteście anonimowe bo mieszkać na wsi to jakaś masakra. Każdy tu się interesuje sąsiadem i tu niby tacy bogobojni ludzie a dewot tyle a ludzie by cię w łyżce wody utopili.
O żesz kurcze, właśnie to mnie szokuje u rodziny mojego męża, wszyscy wywodzą się z małej wsi i maja chyba taką pozostałość - coś powiesz zaraz calutka rodzina wie. nie ważne komu tam powiesz.
Na początku byłam w szoku ... bo w mojej rodzinie każdy ma każdego za przeproszeniem w tyłu i nikt nie gada o innych. każdy zajmuje się sobą.
Współczuję bardzo Ci tego ile musiałaś przejść z tym gadaniem ludzi. Pewnie doszło do tego, że ładnie musiałaś mieć na nich wyje..e ?
A kuzynka ... no nie rozumie osób, które tak delikatne informacje mówią innym.
Czasem mam wrażenie, że ktoś coś się dowie i czuje się najważniejsza osobą pod słońcem bo może innym powiedzieć tak ważną "plotkę".

A Ci co czuli satysfakcje z tego, że Ci dopiekli? Nie umie sobie tego wyobrazić! Naprawdę.
I jeszcze bardziej doceniam życie w mieście gdzie nikt mnei nie zna i nikt o mnie nic nie wie .

A teraz jak jest? też męczą i pytają i gadaja? brrrr....
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 08:08   #3911
esesme
Raczkowanie
 
Avatar esesme
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 234
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Kupiłam dzis dwa kocyki, dwie podusie, dwa rożki i pełno dupereli
esesme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 08:28   #3912
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Próbowałam zasnąć ale juz nie mogłam, wstałam tak wcześnie bo mezulkowi śniadanie robiłam bo poszedł do pracy dzis jestem wściekła bo ostatnio wcale sie nie widujemy bo ciagle pracuje, na szczęście w czwartek ma termin oddania budowy i sie uspokoi

Ja kiedyś podczytywałem chyba mamuś październikowych albo wrześniowych gdzie były relacje z porodów w ogóle im bliżej porodu to bardziej biorę pod uwagę naturalny mimo ze na początku myślałam tylko o cesarce, ale jak poczytałam te relacje to chyba wole sie pomęczyć a pozniej te piękne chwile
Haa! ja też czytałam te opisy porodu! były podlinkowane z 1 strony? To czytałyśmy to samo

Mi to się w ogóle pozmieniało w głowie tak samo z siebie odkąd jestem w ciąży - kiedyś byłam na wielkie NIE na KP, teraz chcę karmić i zrobię wszystko by karmić.
Z porodem to samo, kiedyś myślałam: tylko cesarka, teraz chcę naturalnie
nie wiem jak to się stało, mąż śmiał się ze mnie, że tak ni z tego ni z owego mam inne podejście.

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Kupiłam dzis dwa kocyki, dwie podusie, dwa rożki i pełno dupereli
O ! pochwal się zdjęciami jak dojdą!!!


Chyba się moja Elizka obudziła! wczoraj była taka spokojna, no może w końcu pokażę mężowi ruszający siębrzuszek
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 08:54   #3913
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Kupiłam dzis dwa kocyki, dwie podusie, dwa rożki i pełno dupereli
Super! Czekamy na fotki.
Ja też muszę powoli zacząć. 😊
Dziś mój maluszek w nocy nie szalał Ale i tak się wcale Noe wyspałam. Okropnie boli mnie kręgosłup i złapał mnie w nocy straszny skurcz łydki że aż mi się płakać chciało 😕😢
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:02   #3914
esesme
Raczkowanie
 
Avatar esesme
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 234
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Haa! ja też czytałam te opisy porodu! były podlinkowane z 1 strony? To czytałyśmy to samo

Mi to się w ogóle pozmieniało w głowie tak samo z siebie odkąd jestem w ciąży - kiedyś byłam na wielkie NIE na KP, teraz chcę karmić i zrobię wszystko by karmić.
Z porodem to samo, kiedyś myślałam: tylko cesarka, teraz chcę naturalnie
nie wiem jak to się stało, mąż śmiał się ze mnie, że tak ni z tego ni z owego mam inne podejście.


O ! pochwal się zdjęciami jak dojdą!!!


Chyba się moja Elizka obudziła! wczoraj była taka spokojna, no może w końcu pokażę mężowi ruszający siębrzuszek

Tak, musiałyśmy czytać to samo ja tez kiedyś uważałam ze nie bee karmić piersią ale z biegiem czasu nie biorę niczego innego pod uwagę jesli bedzie taka możliwość

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Super! Czekamy na fotki.
Ja też muszę powoli zacząć.
Dziś mój maluszek w nocy nie szalał Ale i tak się wcale Noe wyspałam. Okropnie boli mnie kręgosłup i złapał mnie w nocy straszny skurcz łydki że aż mi się płakać chciało

A bierzesz magnez?

Jak wszystko dojdzie to sie pochwale moja koleżanka ma Ren rożek w gwiazdki i jest zadowolona, mówiła ze ciagle go pierze i jest ok
esesme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:05   #3915
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość

A bierzesz magnez?
Biorę w kompleksie witamin Mama DHA Ale chyba dokupie sobie jeszcze osobno magnez 😕

KP i SN
Ja zawsze chciałam i nadal chce karmić piersią bo wiem jak ważne to jest dla mojego malemstwa. Mam nadzieje ze bedzie mi dane kp jak najdluzej 😊 Co do porodu silami natury to oczywiscie boje sie, ale chce. Noe wiem jak to bedzie bo jestem dość drobna. Na razie mój gin nic nie mówił. 😊
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:11   #3916
esesme
Raczkowanie
 
Avatar esesme
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 234
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Biorę w kompleksie witamin Mama DHA Ale chyba dokupie sobie jeszcze osobno magnez

KP i SN
Ja zawsze chciałam i nadal chce karmić piersią bo wiem jak ważne to jest dla mojego malemstwa. Mam nadzieje ze bedzie mi dane kp jak najdluzej Co do porodu silami natury to oczywiscie boje sie, ale chce. Noe wiem jak to bedzie bo jestem dość drobna. Na razie mój gin nic nie mówił.

Ja tez biorę jakiś kompleks witamin Pregna plus ale lekarz kazał mi brać tez magnez dodatkowo
esesme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:24   #3917
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Super! Czekamy na fotki.
Ja też muszę powoli zacząć. 😊
Dziś mój maluszek w nocy nie szalał Ale i tak się wcale Noe wyspałam. Okropnie boli mnie kręgosłup i złapał mnie w nocy straszny skurcz łydki że aż mi się płakać chciało 😕😢
Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Biorę w kompleksie witamin Mama DHA Ale chyba dokupie sobie jeszcze osobno magnez 😕

KP i SN
Ja zawsze chciałam i nadal chce karmić piersią bo wiem jak ważne to jest dla mojego malemstwa. Mam nadzieje ze bedzie mi dane kp jak najdluzej 😊 Co do porodu silami natury to oczywiscie boje sie, ale chce. Noe wiem jak to bedzie bo jestem dość drobna. Na razie mój gin nic nie mówił. 😊
bierz dodatkowo, w tych pakietach to za mało!
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:35   #3918
Sysiulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 50
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

witajcie
Jutro wizyta a ja już nie mogę sobie znaleźć miejsca
Karmienie piersią-najcudowniejsze jak dla mnie uczucie,mam nadzieję że i tym razem będzie mi dane.
Poród-najważniejsze aby nikogo nie słuchać.Ja z córką pojechałam do szpitala jak miałam skurczę co 3-4 minuty,urodziłam naturalnie bez znieczulenia i przeżyłamwyszłam z założenia że boli bo ma boleć,ale przynosi najcudowniejszy dar
Teściowa-mieszkam z teściową i jest cudowną kobietą na którą mogę zawsze liczyć a która przenigdy nie wtrącała się nic.
Sysiulka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:36   #3919
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Ja tez biorę jakiś kompleks witamin Pregna plus ale lekarz kazał mi brać tez magnez dodatkowo
Oj ja chyba też muszę magnez zakupić bo w nocy miałam skurcze łydek.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 09:40   #3920
Sysiulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 50
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

wymyśliłam nawet imiona,ale nie wiem czy przejdą
dziewczynka:Helenka(po mojej babci)lub Zuzanna
chłopiec:Szymon ale mąż nie chce albo Filip
Sysiulka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:44   #3921
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Dziewczynki będę mieć do was prośbę
Z racji, że jestem totalnie beznadziejna w dobieraniu do siebie kolorów potrzebuję porady odnośnie dodatków do łóżeczka i nad łóżeczko i pokrowców na poduchy ewentualnie jakieś dodatki do pokoju które będę kupować pod kolorek przewodni.

Kolor ścian: niebieski jasny, prawie, że szary

PS: pokrowce na poduchy muszę uszyć, bo te nie są ściągalne, nie mogę ich wyprać i kurzą się bardzo.
PS2: ostatnie zdjęcie to firana, które znalazłam na allegro, chciałabym taką zamówić już pod kolor, który będzie jako tako ocieplać ten pokój.
PS3: chciałam uniknąć różu haha chciałam też dać fiolet - ale kurczę mogłam sobie chcieć ! Teraz mi się wydaje, że fiolet jest też zimny i zrobi się w tym pokoju za chłodno.
PS4: muszę znaleźć jakiś ciekawy materiał na te poduchy, ale to właśnie dopiero jak wymyślę kolor dodatków
PS5: łóżeczko będzie tam gdzie stolik (pewnie pamiętacie moje zdjęcia z kiedyś kiedyś ), nad łóżeczkiem dam jakieś półeczki i tam też pewnie jakieś ozdoby - może pompony tiulowe itp itd.


będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12286071_1066723903372511_988023304_n.jpg (48,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12325295_1066723960039172_218492297_n.jpg (49,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12319414_1066723966705838_1835852007_n.jpg (44,6 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zakladana_small.jpg (230,4 KB, 22 załadowań)
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 09:52   #3922
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Gocha jakim cudem mieliście sile na zabawy po ślubie jestem peeeeelna podziwu!!!

My poszliśmy do pokoju o 6 rano!!! Bo do tej byli ostatni goście, ja miałam straszne odparzenia na skórze od: Pończoch samonośnych (głupia ja), pasa do pończoch (jeszcze glupsza ja) , stanika z takimi plastrami jak przy samonośnych, od sukienki pod pachami.
hehe no co ty :P my też byliśmy w pokoju o 6 rano, a mieliśmy siły na kąpiel i zabawy :P jeszcze szampana obróciliśmy
ale popieram, wesela są wyczerpujące, do dzisiaj nie wiem, skąd ja miałam w sobie tyle energii i sił, bo po samym weselu to spałam 2 h, a potem poprawiny do 23
sunshine przeczytałam twoją historię. Musicie być z mężem bardzo silni, że daliście radę przez to przejść, jestem pełna podziwu.
Poród/karmienie
Ja też kiedyś myślałam, że tylko cesarka, żadnego karmienia piersią itp. Co prawda na kp mi nie zależy tak bardzo i nie zamierzam walczyć za wszelką cenę, jak się nie będzie udawało ani się męczyć, ale porodu przez cc wolałabym jednak uniknąć. Wiem, że porody sn potrafią być bardzo harkorowe, a jak dostanę skierowanie na cc to nie będę się opierać, ale chciałam spróbować, czy dam radę
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 10:46   #3923
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Dziewczynki będę mieć do was prośbę
Z racji, że jestem totalnie beznadziejna w dobieraniu do siebie kolorów potrzebuję porady odnośnie dodatków do łóżeczka i nad łóżeczko i pokrowców na poduchy ewentualnie jakieś dodatki do pokoju które będę kupować pod kolorek przewodni.

Kolor ścian: niebieski jasny, prawie, że szary

PS: pokrowce na poduchy muszę uszyć, bo te nie są ściągalne, nie mogę ich wyprać i kurzą się bardzo.
PS2: ostatnie zdjęcie to firana, które znalazłam na allegro, chciałabym taką zamówić już pod kolor, który będzie jako tako ocieplać ten pokój.
PS3: chciałam uniknąć różu haha chciałam też dać fiolet - ale kurczę mogłam sobie chcieć ! Teraz mi się wydaje, że fiolet jest też zimny i zrobi się w tym pokoju za chłodno.
PS4: muszę znaleźć jakiś ciekawy materiał na te poduchy, ale to właśnie dopiero jak wymyślę kolor dodatków
PS5: łóżeczko będzie tam gdzie stolik (pewnie pamiętacie moje zdjęcia z kiedyś kiedyś ), nad łóżeczkiem dam jakieś półeczki i tam też pewnie jakieś ozdoby - może pompony tiulowe itp itd.


będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady
Polinezyjka jak wejdę na komputer to zerkne na fotki. Narazie mogę powiedzieć że z fioletu bym zrezygnowała bo tak jak mówisz to zimny kolor.

My nie będziemy mieć pokoiku dla dziecka Ale chcemy zrobić taki kącik. Osobiście myślę o kolorach: zielony, żółty-cremowy, niebieski i jakieś ciepłe odcienie szarości. 😊
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 10:51   #3924
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Mam DM 200 metrów od domu kosmetyki z alberde, lavery i weledy znam i stosuję. Ale kremy wolę zrobić samemu, zwłaszcza, że mam zerę trądzikową- mieszam mikstury z biochemii urody z kwasami najczęściej. Dzięki temu jeszcze wychodzę na ulicę
Ostatnio na półce znalazłam olejek rózany z czasów poprzedniej ciąży- stosowałam do masażu krocza. Teraz się w to nie będę bawić, bo i tak ostatnim razem musili mnie nacinać przez vacuum. Tkanka teraz i tak się pewnie na bliźnie rozejdzie. Ale olejek super pachnie i zwieksza elastycznosc.

Kosmetyków dla dziecka jako takich na początek nie kupuję, bo używałam przy Em tak naprawdę oleju kokosowego donawilżania w razie potrzeby i sporadycznie kremu z cynkiem. Detergent do kąpieli dopiero od 2 miesiąca byłw użyciu i to może 1-2 razy w tygodniu. Proszku też nie używałam specjalnego. Moze moje dziecko mało wymagające, ale w sumie- każda matka robi tak, jak uważa.
ja mialam mega problemy z cera poki nie przerzucilam sie na naturalki - ale to tez trwalo troche... znalezc cos odpowiedniego do takiej cery w naturalkach to nie lada wyczyn. ale tez trzeba przyznac, ze coraz latwiej, bo te firmy ida do przodu i juz tak nie obklejaja jak to jeszcze 10 lat temu mialo miejsce nawet na wyzszej polce naturalnej.
a z biochemii urody zamawiasz na dojczlandie, czy sobie wozisz z polski albo ktos ci podrzuca? bo ja co nieco tez bym sobie chciala zmieszac, no i szukalam tutaj, ale nie widze takich sklepow "na poczatek", ktore by ulatwily mieszanie - tylko raczej takie juz dla wtajemniczonych jak behawe... w sumie juz co nieco mieszalam, ale tak od zera jakiegos kwasowego serum to za bardzo nie mam jak stamtad ukrecic...
co do kroku to raczej tak bedzie wiec mozesz olac masowanie chociaz moze byc i tak, ze nie pekniesz tym razem, byle by nie trzeba bylo ze sprzetem, to moze krocze sie uchowa
ja mialam probki weledy do krocza i jakos maz nie mial wtedy czasu (budowa, przeprowadzka na budowe, wykanczanie strategicznych miejsc na wariata ) a ja nie moglam dosiegnac i moze ze 2 razy cos tam se pomerdalam, ale trudno to nazwac masazem...

co do pielegnacji malucha to jak najbardziej rozsadne podejscie do tematu a olej kokosowy stosuje u wszystkich, i w kuchni tez
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 10:55   #3925
esesme
Raczkowanie
 
Avatar esesme
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 234
Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Polinezyjka ja tez wieczorem obyczaje bo na tel i tablecie mi sie foty nie wyświetlają, tzn wyświetlają ale zamazane


My będziemy mieć pokoik w odcieniach beżu, ale nic do tej pory nie jest zrobione, kupiliśmy dopiero farbę, dwa odcienie beżu i tyle mamy na okno zamówię chyba śmietankowa rolete dzien/ noc. W home &you ostatnio kupiłam kosz na pranie biały wiklinowy z owieczka bezowa pluszowa na pokrywce a do tego dwa pudełka do kompletu. W ogóle chyba do jutra jest super promocja mozna na all kupic kupony za 9,50 zł które obniżają wartość zakupów od 200 zł o 100 zł, do tego nożna je łączyć, kupiłam jeszcze narzute do salonu, poszewki na poduszki, ozdoby choinkowe i o polowe obniżyłem wartość zakupów ImageUploadedByWizaz Forum1448794821.511935.jpgImageUploadedByWizaz Forum1448794837.127094.jpg

Edytowane przez esesme
Czas edycji: 2015-11-29 o 11:00
esesme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 11:19   #3926
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Kupiłam dzis dwa kocyki, dwie podusie, dwa rożki i pełno dupereli
dawaj fototy albo linki co ukrywasz :P
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 11:24   #3927
esesme
Raczkowanie
 
Avatar esesme
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 234
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
dawaj fototy albo linki co ukrywasz

P

Wkleję jak dojdą ale teraz zdj z neta dwa rożki jeden w gwiazdki drugi w zygzak, kocyk w gwiazdki i do niego podusie do kompletu i komplet z la millou kocyk i podusie ImageUploadedByWizaz Forum1448796089.294898.jpgImageUploadedByWizaz Forum1448796103.065785.jpg ImageUploadedByWizaz Forum1448796130.229678.jpgImageUploadedByWizaz Forum1448796265.145141.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ImageUploadedByWizaz Forum1448796114.628308.jpg (292,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ImageUploadedByWizaz Forum1448796142.111842.jpg (366,2 KB, 11 załadowań)
esesme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 11:25   #3928
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Polinezyjka ja tez wieczorem obyczaje bo na tel i tablecie mi sie foty nie wyświetlają, tzn wyświetlają ale zamazane


My będziemy mieć pokoik w odcieniach beżu, ale nic do tej pory nie jest zrobione, kupiliśmy dopiero farbę, dwa odcienie beżu i tyle mamy na okno zamówię chyba śmietankowa rolete dzien/ noc. W home &you ostatnio kupiłam kosz na pranie biały wiklinowy z owieczka bezowa pluszowa na pokrywce a do tego dwa pudełka do kompletu. W ogóle chyba do jutra jest super promocja mozna na all kupic kupony za 9,50 zł które obniżają wartość zakupów od 200 zł o 100 zł, do tego nożna je łączyć, kupiłam jeszcze narzute do salonu, poszewki na poduszki, ozdoby choinkowe i o polowe obniżyłem wartość zakupów Załącznik 6096462Załącznik 6096463
Esesme szalejesz 😜😜😜😘
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 11:34   #3929
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez esesme Pokaż wiadomość
Wkleję jak dojdą ale teraz zdj z neta dwa rożki jeden w gwiazdki drugi w zygzak, kocyk w gwiazdki i do niego podusie do kompletu i komplet z la millou kocyk i podusie Załącznik 6096479Załącznik 6096480 Załącznik 6096484Załącznik 6096486
Uaaa ale boskie rzeczy jakby mi takie przyszły to bym chyba codziennie je brała do łapek
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 11:55   #3930
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Sunshine ojj ależ przeszła, jesteś dzielna! Dobrze, że teraz możesz cieszyć się upragnioną ciążą a wkrótce maleństwem
Jak czytam takie historię to jestem przeszczęśliwa, że nam udało
się zajść przy pierwszej próbie

Kejka chyba mamy podobne teściowe
moja na nasz ślub cieszyła się niby, ale cały czas buntowała/buntuje tż...
tż prosił mnie, żebym pokazała jej suknię jaką wybrała, pokazałam, stwierdziła, "ładna, ale taka skromna?", jak usłyszała, że będę miała kolorowe buty i dodatek w sukni w kolorze to mało na zawał nie zeszła...obrączkę zobaczyła, skomentowała "wygląda jak pierścionek a nie obrączka, coś ty wybrała" inni są zachwyceni moja obrączka
Kilka tyg po ślubie powiedziała mi, że jeśli zajdę w ciąże przed jej
córką (40 lat, nie może zajść w ciążę) to zostanę samotną matką!
Jak widać się jej nie posłuchałam i jestem szczęśliwa, że noszę moje
maleństwo pod sercem na szczęście teraz zdanie teściowej mnie nie interesuje, nie mam z nią kontaktu i jest dobrze to się wygadałam

Esesme super zakupy!

Ja biorę magnez dodatkowo, oprócz witamin i tak drętwieją mi dłonie czy łapią mnie skurcze łydek w nocy...
__________________
M.




M&B

"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"
A.R.





Rolki - przejechane ok 20 km (2/28(17))
margueri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 15:29:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.