POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman! - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-07, 21:47   #4711
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Wykluczał próbę gwałtu.


Inne tajemnicze zaginiecie w Poznaniu kilka lat temu:
http://poznan.naszemiasto.pl/artykul...l,t,id,tm.html

Podaję, bo w artykule podane są poszlaki, które prokuratura uznała za słabe, by wnieść oskarżenie.
To jakie poszlaki i dowodu musieli mieć na Adama?!
No właśnie, skoro ślady krwi w mieszkaniu + motyw kłótni i niechęci zostania ojcem to poszlaki niegodne uwagi, to chyba trzeba mieć wypisane na czole albo dać się sfotografować na gorącym uczynku, żeby się zainteresowali. A tu- nie ma ciała, konkretnego motywu ale oni pewni, że zabił.

A te co raz to nowe plotki, że Adam jest gejem-satanistą-reptilianem-Latającym Potworem Spaghetti we własnej osobie mnie rozwalają.
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 21:49   #4712
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Ale kiedy przyjmiemy, że zaprowadził ją nad rzekę, zaczął się dobierać, w panice ona pobiegła przed siebie, wpadła do rzeki, bo chciała być jak najdalej od niego i nie patrzyła, gdzie leci, może przewróciła i zakrztusiła, on jej nie ratował, bo się bał, że wynikną z tego co chciał zrobić jakieś konsekwencje, a skoro "sama wbiegła"(czyli zero obrażeń na ciele), a świadków nie było, to mógł pomyśleć, że się z tego wywinie - to już nie brzmi bajkowo. Jak najbardziej jest realne w 8 minut i pasuje do "zabójstwa z zamiarem ewentualnym", niby A. nie chciał, żeby się utopiła, ale uratowanie jej nie było mu na rękę.
no wiesz ale takie myslenie ze sama wskoczyła to sladów miec na ciele nie bedzie, swiadków nie ma to juz taka raczej kalkulacja na chłodno, ewentualnie zastanawianie sie po fakcie.

z racji tego ze w Poznaniu bywam jedynie czytajac Jezycjadę czy ktos mnie oswieci w topografii?Rondo Rataje mnie interesuje- kto miał z niego po drodze? Ewa czy Adam?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 21:51   #4713
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
No właśnie, skoro ślady krwi w mieszkaniu + motyw kłótni i niechęci zostania ojcem to poszlaki niegodne uwagi, to chyba trzeba mieć wypisane na czole albo dać się sfotografować na gorącym uczynku, żeby się zainteresowali. A tu- nie ma ciała, konkretnego motywu ale oni pewni, że zabił.

A te co raz to nowe plotki, że Adam jest gejem-satanistą-reptilianem-Latającym Potworem Spaghetti we własnej osobie mnie rozwalają.
wy tak na serio? sądzicie, że jak w jednej sprawie ktoś dał ciała/nie znalazł podstaw do wniesienia aktu oskarżenia, to w innej będzie tak samo?

jesli w jednej sprawie sad olal to ze ktos zostal zabity to w innej, podobnej tez ma olac? to nie ameryka, nie ma u nas precedensow
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 21:55   #4714
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
No właśnie, skoro ślady krwi w mieszkaniu + motyw kłótni i niechęci zostania ojcem to poszlaki niegodne uwagi,
Rana na ręce, kochanka, dokładnie posprzątane mieszkanie karcherem.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość

jesli w jednej sprawie sad olal to ze ktos zostal zabity to w innej, podobnej tez ma olac? to nie ameryka, nie ma u nas precedensow
Do sądu nawet nie doszło. Prokuratura uznała, że ma za mało dowodów.
Precedensów nie ma, oczywiście. Tylko uważasz, że to było zaniechanie/niedbałość prokuratury w tym przypadku?
***
Cóż, mąż w końcu popełnił samobójstwo...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-12-07 o 22:02
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 21:55   #4715
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
no wiesz ale takie myslenie ze sama wskoczyła to sladów miec na ciele nie bedzie, swiadków nie ma to juz taka raczej kalkulacja na chłodno, ewentualnie zastanawianie sie po fakcie.

z racji tego ze w Poznaniu bywam jedynie czytajac Jezycjadę czy ktos mnie oswieci w topografii?Rondo Rataje mnie interesuje- kto miał z niego po drodze? Ewa czy Adam?
Ewa. Adam mieszkał po przeciwnej stronie rzeki niż jest to rondo.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 21:57   #4716
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość

z racji tego ze w Poznaniu bywam jedynie czytajac Jezycjadę czy ktos mnie oswieci w topografii?Rondo Rataje mnie interesuje- kto miał z niego po drodze? Ewa czy Adam?
Ewa. Z mostu Rocha, przez rondo, ulicą JP II, do os. Zwycięstwa.
Dla Adama ta droga była w zupełnie innym kierunku niż Wilda.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:01   #4717
agnieszkaqazplm
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkaqazplm
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie :D
Wiadomości: 888
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Mnie się jakoś nie widzi ta wizja gwałtu, jaki miałoby to sens? Dziewczyna go zna, pracują razem, jeśli chodziło mu coś takiego po głowie, to oczywiste jest, że musiałby ją po wszystkim jakoś"uciszyć", żeby się sprawa nie wydała, musiałby być totalnie nawalony, żeby wpaść na taki pomysł, albo głupi sądząc, że tak to ukartuje, że wyjdzie na nieszczęśliwy wypadek.
agnieszkaqazplm jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 22:02   #4718
BeMyLil
Raczkowanie
 
Avatar BeMyLil
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 67
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

A moze oni w tej rzece cos jednak znalezli, ze sa tacy pewni, ze Ewa nie zyje.. ubranie? Fragment ciala? Rutka przy tym nie bylo, prokuratura nie ma obowiazku informowac o takich odkryciach, wiec i my sie nie dowiemy.. prokuratura mowila o mocnych dowodach, musialy byc naprawde wiarygodne, ze sad przychylil sie do wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Zastanawia mnie ciagle to "cos" duzego co z takim pietyzmem wyciagneli w kilka osob z wody. To po tym wydarzeniu byla konferencja prokuratury ostatecznie stawiajaca Adamowi zarzuty? Ta ciagle przekladana?



Podoba mi sie czyjas wersja, ze posadzil Ewe na barierce i ona spadla do wody. Mogl to zrobic niekoniecznie, zeby ja gwalcic czy calowac, ale moze w pijackim widzie chciala koniecznie gdzies usiasc, a on ja podsadzil czy cos. Tylko czy to by nie bylo nieumyslne spowodowanie smierci..
BeMyLil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:03   #4719
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość

Do sądu nawet nie doszło. Prokuratura uznała, że ma za mało dowodów.
Precedensów nie ma, oczywiście. Tylko uważasz, że to było zaniechanie/niedbałość prokuratury w tym przypadku?
Podejrzewam, że tak.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:05   #4720
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Smutne
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:05   #4721
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość

Podoba mi sie czyjas wersja, ze posadzil Ewe na barierce i ona spadla do wody. Mogl to zrobic niekoniecznie, zeby ja gwalcic czy calowac, ale moze w pijackim widzie chciala koniecznie gdzies usiasc, a on ja podsadzil czy cos. Tylko czy to by nie bylo nieumyslne spowodowanie smierci..
Chyba, ze ja podsadzil, a potem zaczeli sie droczyc/sprzeczac i ja popchnal
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 22:07   #4722
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
Podoba mi sie czyjas wersja, ze posadzil Ewe na barierce i ona spadla do wody..
Policja wykluczyła, by byli na moście na wysokości rzeki.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszkaqazplm Pokaż wiadomość
Mnie się jakoś nie widzi ta wizja gwałtu, jaki miałoby to sens?
Przystawia się po pijaku, albo ona z nim flirtuje sugerując chęć zbliżenia?

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
A moze oni w tej rzece cos jednak znalezli, ze sa tacy pewni, ze Ewa nie zyje.. ubranie? Fragment ciala?
Pana od ręki?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:08   #4723
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
A moze oni w tej rzece cos jednak znalezli, ze sa tacy pewni, ze Ewa nie zyje.. ubranie?(...)
Wydaje mi się, że policja ma prawo skłamać w celu uzyskania zeznania.
Mogli zasugerować, że mają ciało, a to skłoniło Adama do nagłego przypomnienia sobie czegoś, mógł pod wpływem prowokacji zacząć mówić.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:08   #4724
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

[QUOTE=BeMyLil;53726027]A moze oni w tej rzece cos jednak znalezli, ze sa tacy pewni, ze Ewa nie zyje.. ubranie? Fragment ciala? Rutka przy tym nie bylo, prokuratura nie ma obowiazku informowac o takich odkryciach, wiec i my sie nie dowiemy.. prokuratura mowila o mocnych dowodach, musialy byc naprawde wiarygodne, ze sad przychylil sie do wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Zastanawia mnie ciagle to "cos" duzego co z takim pietyzmem wyciagneli w kilka osob z wody. To po tym wydarzeniu byla konferencja prokuratury ostatecznie stawiajaca Adamowi zarzuty? Ta ciagle przekladana?

Wlasnie.Ogladalam wtedy relacje na zywo i chyba 4 osoby to "cos" wynosily.bylo jakies zamieszanie.
Bylam przekonana,ze znalezli wtedy Ewe
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:09   #4725
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ewa. Z mostu Rocha, przez rondo, ulicą JP II, do os. Zwycięstwa.
Dla Adama ta droga była w zupełnie innym kierunku niż Wilda.
Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Ewa. Adam mieszkał po przeciwnej stronie rzeki niż jest to rondo.
dziekuje
czyli Ewa chcac wrocic do domu musiała przejsc przez to rondo tak?
bo wiecie ja cały czas mysle dlaczego Adam sterczał na tym rondzie poł godziny? "normalnie " to jakos nie do pomyslenia zeby po imprezie (nawet ja człowiek nie pije to raczej jest o tej godzinie zmeczony) tak sobie sterczec zamiast walic do swojego łózka. Mnie sie wydaje ze on jej tam wypatrywał -czy ona wraca do siebie...nie wiem czy ona sie przewrociła nad ta rzeką czy ktos tam ja przejał, ale moze ten adam nadzwyczajnie w swiecie zwiał ale sumienie go gryzło no to polazł na to rondo i wypatrywał. czy ewa wraca...
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:09   #4726
agnieszkaqazplm
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkaqazplm
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie :D
Wiadomości: 888
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

"Przystawia się po pijaku, albo ona z nim flirtuje sugerując chęć zbliżenia?[COLOR="Silver"

Jeśli ona się przystawiała do niego to gdzie tu mowa o gwałcie?
agnieszkaqazplm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:09   #4727
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez agnieszkaqazplm Pokaż wiadomość
Mnie się jakoś nie widzi ta wizja gwałtu, jaki miałoby to sens? Dziewczyna go zna, pracują razem, jeśli chodziło mu coś takiego po głowie, to oczywiste jest, że musiałby ją po wszystkim jakoś"uciszyć", żeby się sprawa nie wydała, musiałby być totalnie nawalony, żeby wpaść na taki pomysł, albo głupi sądząc, że tak to ukartuje, że wyjdzie na nieszczęśliwy wypadek.
Może nie miał takich planów, tylko mu po alkoholu strzeliło coś takiego do głowy. Może zwierzyła mu się, że jej się z chłopakiem nie układa, flirtowała z nim, a on odebrał to jako zachętę do czegoś więcej. Nie mówię, że od razu musiała być to próba gwałtu z jego strony, mógł ją chcieć pocałować, ale ona mogła to tak odebrać, szczególnie jeśli cała akcja działa się pod mostem, a dziewczyna była pijana

Edytowane przez valerianella
Czas edycji: 2015-12-07 o 22:11
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:10   #4728
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ewa. Z mostu Rocha, przez rondo, ulicą JP II, do os. Zwycięstwa.
Dla Adama ta droga była w zupełnie innym kierunku niż Wilda.
* Armii Krajowej
na Zwycięstwa to i ona by miała nie po drodze
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:10   #4729
Martynafm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Hej jeszcze sie tutaj nie udzielałam,ale przeczytałam wszystkie watki od deski do deski i od samego początku (po przeanalizowaniu udostępnionych obrazów z kamer) mam wrażenie ze ta sprawa jest bardzo zagmatwana i ciagle mam wrażenie Że Adam Z. Nie jest winny śmierci Ewy... On coś okrywa czegoś sie boi i kogoś bardzo sie boi .... Na monitoringu widać ze obydwoje sa bardzo wstawieni aczkolwiek widać pewny krok Adama... Jemu gdzieś sie bardzo spieszyło gdzie nie koniecznie spieszyło sie Ewie ... Myśle Żr była bardzo pijana ale miała świadomość tego co robi ... Zastanawia mnie video na którym Ewa przystaje i po chwili chwyta Adama za rękę i szybko gdzieś ruszają ... On miał zamiar ja gdzieś doprowadzić ... Coś ukrywa i kogoś kryje w ta sytuacje sa zamieszane osoby trzecie... Myśle Że prokuratura jak i cały ten Rutkowski maja juz jakieś wiarygodniejsze informacje aczkolwiek dokładnie je analizują... Póki co cisza przeczesują tylko rzekę w której Ewy zapewne nie znajda ... Co do chłopaka Ewy... Hmmm podobno Ewa miała ciagle rozładowany telefon ... Bawiła sie tego feralnego wieczoru w towarzystwie kumpla z którym bardzo sie lubiła zaś z partnerem ostatnio sie jej nie układało .... Mimo to zadzwoniła do niego,ale z telefonu kolegi... (Adama Z.)
Martynafm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 22:15   #4730
agnieszkaqazplm
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkaqazplm
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie :D
Wiadomości: 888
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Może nie miał takich planów, tylko mu po alkoholu strzeliło coś takiego do głowy. Może zwierzyła mu się, że jej się z chłopakiem nie układa, flirtowała z nim, a on odebrał to jako zachętę do czegoś więcej. Nie mówię, że od razu musiała być to próba gwałtu z jego strony, mógł ją chcieć pocałować, ale ona mogła to tak odebrać, szczególnie jeśli cała akcja działa się pod mostem, a dziewczyna była pijana
Flirtowała z nim, a potem gdy próbował ją pocałować to się przestraszyła i uciekła do rzeki a on się tak napalił, że nie odpuścił tylko pobiegł za nią? Nie trzyma się to kupy.
agnieszkaqazplm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:17   #4731
tobiaszowa
Zadomowienie
 
Avatar tobiaszowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 798
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Czemu niektóre z Was ciągle bazują na tym,że on szedł szybko (i miał czelność odwrócić głowę do tyłu!) a ona wolno. Przecież osoba bardzo pijana nie odczuwa strachu, a ta bardziej trzeźwa, mając świadomość, że jest noc idzie szybko ze strachu, że właśnie jest późno i może być niebezpiecznie. Miałam taką sytuację w wakacje, koleżanka pijana ja trzeźwa, ona śmiechy chichy,pomysły sikania w najciemniejszych zakamarkach a ja idąca szybko, odwracająca się co chwile za siebie,przysłowiowo o b s r a n a. Czy gdyby coś się stało jej tej feralnej nocy, a monitoring ukazałby mnie przerażoną, obracającą się za siebie, idącą szybkim krokiem i ciągnącą ją za sobą byłabym winna?
Czasem naprawdę wystarczy sobie wyobrazić pewną sytuację i nasz udział w niej, a nie dorabiać ideologie...
tobiaszowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:25   #4732
niepokorna33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 83
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

BYmyLILE twój post rozsądnie brzmi.
Tez tak uważam-wy sugerujecie sie tutaj tylko nagraniami ,które dał Rutkowski a policja ma swoje nagrania ,do których Rutkowski nie mial dostepu i MY TAKŻE NIE MAMY.Policja ma dalszy monitoring i wie co działo się po tym jak Ewa z Adamem szli zataczając się.Zrozumcie ,że policja i prokuratura ma duzo więcej nagrań z monitoringów i róznych zeznan swiadków niż detektyw.Róznica jest taka ,że prokuratura tego nie udostępni dla dobra sledztwa ,a detektyw robi szopkę na każdym kroku i rozdmuchuje sprawę.
Ostatnio znaleziono jakis duży przedmiot nad którym faktycznie wszyscy sie pochylali i nawet Rutkowski opublikował zaraz po tym oswiadczenie ,że prawdopodobnie to cialo EWY ,a czekają tylko na potwierdzenie....może znaleziono część ciała Ewy..może częśc ciala tego do kogo należala ręka..tego się nie dowiemy bo prokuratura i policja nie powie.Gdyby to Rutkowski znalazł od razu bysmy wszystko wiedzieli...
POLICJA I PROKURATURA WIE ,ZE EWA NIE ŻYJE I MA MOCNE DOWODY..może oni dotarli do jakiegos monitoringu gdzie nawet widać już jak Adam ją zabija..tego sie teraz nie dowiemy..


CIEKAWOSTKĄ JEST TO ,że Adam studiował gospodarke wodną i hydrologię(co potwierdzili jego znajomi).Nawet jego kierunek studiów związany jest z wodą..
niepokorna33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:26   #4733
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez agnieszkaqazplm Pokaż wiadomość
"

Jeśli ona się przystawiała do niego to gdzie tu mowa o gwałcie?
On przystawia, ona flirtuje. A nawet jakby zdjęła gacie i się potem nagle rozmyśliła, to gdyby doszło do wymuszonego stosunku, to jest gwałt.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
* Armii Krajowej
na Zwycięstwa to i ona by miała nie po drodze
Tak, pomyliłam nazwy osiedla.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:27   #4734
colorblue
Zakorzenienie
 
Avatar colorblue
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 394
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Przed chwilą jeszcze raz dokładnie wysłuchałam wypowiedzi Pani prokurator. Zabójstwo z zamiarem ewentualnym oznacza to, ze zatrzymany przewiduje popełnienie przestepstwa i sie na to godzi...

Zrozumiałam to następująco : Adam Z. Doprowadza Ewe do mostu, przekazuje osobom trzecim i wraca. Przewiduje ze moze dojsc do przestępstwa, ale sie na to godzi ( odchodzi)..
Na wskutek jego działań Ewa znalazla sie w wodzie. Owszem.. W końcu ja zaprowadził nad ten most wiedząc co może się stać..

Mogła być i taka wersja prawda?

Mógł zostac zastraszony, ktoś mógł grozic zrobieniem krzywdy jemu lub jego rodzinie.. Dlatego woli iść siedzieć i wziasc wine na siebie niz wsypać prawdziwych sprawcow
.. A raczej współsprawcow.
__________________
START 64,7 kg
CEL 52 kg
OBECNIE 60,6 kg


min sierpnień 520/1000
Minuty lipiec 610/1000
Minuty CZERWIEC : 1205 /1000
Minuty MAJ: 1005 min/1000
colorblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:29   #4735
Darkblue
Przyczajenie
 
Avatar Darkblue
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cześć, _nie_ jestem facetem i nie ma zamiaru rozwalać Wam wątku, który zresztą obserwuję od dłuższego czasu (konto mam do recenzji).

Sprawa Ewy porusza nas, uruchamia wyobraźnię i działa na emocje. To dziewczyna taka jak my, albo jak nasze kumpelki czy siostry, czy córki, żyjąca po prostu tak, jak my próbujemy z dnia na dzień żyć w naszych miastach. Jest nam bliska, a na dodatek atrakcyjna fizycznie, o miłym wyglądzie. Nie miała powodów do np. popełnienia samobójstwa czy ucieczki, a zniknęła nagle w środku dużego, naszpikowanego kamerami CCTV miasta. W świecie, w którym jesteśmy uzależnieni od środków komunikacji, od nieustannej, 24-godzinnej widoczności i widzialności, nagle - po kilkunastu sekundach na filmie - zniknęła. Nie możemy już jej zobaczyć. A przecież przyzwyczajeni jesteśmy do nieustannego zerkania na ekrany - komórek, laptopów, telewizorów, do błyskawicznego wyszukiwania i pozyskiwania informacji, sprawdzania statusów, wpisów, niusów. Tu - nic. Osiem minut wielkiej niewiadomej. I jeszcze ten motyw zdrady czy nadużycia zaufania. Statystyki mówią, że najprościej jest zginąć z ręki kogoś, kogo dobrze znamy, ale wygodniej nam wierzyć w fikcję o porwaniu na narządy czy do burdelu. Statystyki mówią, że najłatwiej zginąć tak sobie, w sumie przez przypadek, bo ktoś podjął decyzję impulsywnie i bezmyślnie, ale wolimy wierzyć w spiski, porwania i satanistyczne rytuały. Statystyki mówią, że ostatnia osoba, z którą była ofiara, będzie najprawdopodobniej zamieszania w przestępstwo. Wolimy nie dopuszczać do świadomości, że ktoś, kogo lubimy, komu ufamy, może na skutek jakiegoś splotu zdarzeń doprowadzić do naszej śmierci. Tak bardzo chcielibyśmy już coś wiedzieć, ale nie mamy jak... stąd te dywagacje - wasze, ale moje również, sama tak mam - na tym forum, stąd detektywing na innych forach czy na fejsie...

Ale - policja nie ma żadnego obowiązku zaspokajać naszej ciekawości. Co jest ważniejsze? Rzetelny proces czy podanie do wiadomości publicznej (czyli także do wiadomości np. obrońców zatrzymanego, świadków, innych osób, które mogłyby brać udział w mataczeniu) wszystkich kluczowych danych? Serio - chciałybyśmy dostać szczegółowy opis zarzucanego zatrzymanemu czynu? teraz? przed procesem?

Jest więcej niż prawdopodobne, że prokuratura/policja pozyskała dowody czy zeznania świadków istotne dla sprawy, ale nam ich nie poda. Analizowanie tego, co wiemy, jakby to była całość istniejących danych... ok, jako ćwiczenie umysłowe dla odreagowania naszego stresu. Jak na razie zatrzymany Adam Z. nie został skazany prawomocnym wyrokiem. Znane nam okoliczności wskazują, że przyczynił się do śmierci Ewy, czy to przez działanie, czy przez zaniechanie - kosmici jej nie porwali, brzytwa Ockhama, praktyka kryminalistyczna itd.. Możemy się skręcać i zwijać, ale nie mamy prawa wymagać od policji, aby teraz, na tym etapie, dawała nam na tacy wszystko, czym dysponuje. Bo w ten sposób poda te informacje na tacy osobom, które mogą mataczyć na korzyść zatrzymanego, budować jego linię obrony.

Podsumowując - uważam, że policja dysponuje bardzo ważnym dowodem czy raczej dowodami, ale celowo i z pełną świadomością ich nie ujawnia. I bardzo dobrze robi.

Co do sprawy z zamordowaną ciężarną agentką nieruchomości - wszystkie poszlaki mąż mógł wyjaśnić na swoją korzyść. Widocznie w przypadku Adama Z. prokuratura uważa, że poszlaki i dowody są nie do ominięcia. Co zadecyduje sąd, okaże się po procesie; szkoda, że nasze media nie mają tego amerykańskiego nawyku zastrzegania, że Adam Z. "allegedly..." dokonał czynu, tylko naklejają mu etykietki. Ale to już kwestia funkcjonowania mediów, generowania click baitów i odsłon reklam.
Darkblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:30   #4736
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Martynafm Pokaż wiadomość
Jemu gdzieś sie bardzo spieszyło gdzie nie koniecznie spieszyło sie Ewie ...
On chce już być w domu a ona jeszcze balować?

Cytat:
Napisane przez Martynafm Pokaż wiadomość
.. Coś ukrywa i kogoś kryje w ta sytuacje sa zamieszane osoby trzecie...
I dla krycia randomowych osób ryzykuje 25 lat odsiadki? Gdyby wymyślił nieszczęśliwy wypadek dostałby pewnie w zawiasach za nieudzielenie pomocy.
Poza tym wystarczyło gdyby ewa zrobiła, jak mówiła - wsiadła do taksówki i cały misterny plan rzekomych "osób trzecich" w pi***du.

Cytat:
Napisane przez Martynafm Pokaż wiadomość
.. Hmmm podobno Ewa miała ciagle rozładowany telefon ...
To samo zarzuca mi matka i mąż - że mam wiecznie rozładowany telefon.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:31   #4737
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez tobiaszowa Pokaż wiadomość
Czemu niektóre z Was ciągle bazują na tym,że on szedł szybko (i miał czelność odwrócić głowę do tyłu!) a ona wolno. Przecież osoba bardzo pijana nie odczuwa strachu, a ta bardziej trzeźwa, mając świadomość, że jest noc idzie szybko ze strachu, że właśnie jest późno i może być niebezpiecznie. Miałam taką sytuację w wakacje, koleżanka pijana ja trzeźwa, ona śmiechy chichy,pomysły sikania w najciemniejszych zakamarkach a ja idąca szybko, odwracająca się co chwile za siebie,przysłowiowo o b s r a n a. Czy gdyby coś się stało jej tej feralnej nocy, a monitoring ukazałby mnie przerażoną, obracającą się za siebie, idącą szybkim krokiem i ciągnącą ją za sobą byłabym winna?
Czasem naprawdę wystarczy sobie wyobrazić pewną sytuację i nasz udział w niej, a nie dorabiać ideologie...
no wiesz ale jakbys ja zgubiła po drodze w ciagu 8 minut i to zgubiła na amen a na dodatek nie potrafiła wytłumaczyc jak ci sie zgubiła to tak uznano by cie za winna a przynajmniej podejrzana.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:31   #4738
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez niepokorna33 Pokaż wiadomość
CIEKAWOSTKĄ JEST TO ,że Adam studiował gospodarke wodną i hydrologię(co potwierdzili jego znajomi).Nawet jego kierunek studiów związany jest z wodą..
Bo jakby był ogrodnikiem toby ja zakopał?

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
Mogła być i taka wersja prawda?
Nie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:32   #4739
cavva
mind designer
 
Avatar cavva
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 87
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

A skąd ta pewność, że ona go nie chciała?

W pracy się lubili. Na tą inwentaryzację może nie szła po to żeby "dorobić" tylko się z nim spotkać. Cały wieczór bawili się razem. Razem wracali o godzinie co najmniej nieprzyzwoitej dla kogoś, kto rano ma pracować. Szli jak para, a nie jak "znajomi" - on ją obejmuje, wcześniej za rączkę itp.

Dlaczego więc od razu chłopakowi przypisujecie jakiś gwałt (btw w 8 minut )?

Nie było jej dobrze w związku, więc może szukała jakiegoś pocieszyciela? Czy mamy pewność, że całe to wracanie na piechotę i przejście na most jest jego inicjatywą?
Może to ona nie potrafiła się z nim rozstać
__________________
"Z dwóch mądrych mądrzejszy jest ten, który mniej mówi." A.K
cavva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 22:34   #4740
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez niepokorna33 Pokaż wiadomość
BYmyLILE twój post rozsądnie brzmi.
Tez tak uważam-wy sugerujecie sie tutaj tylko nagraniami ,które dał Rutkowski a policja ma swoje nagrania ,do których Rutkowski nie mial dostepu i MY TAKŻE NIE MAMY.Policja ma dalszy monitoring i wie co działo się po tym jak Ewa z Adamem szli zataczając się.Zrozumcie ,że policja i prokuratura ma duzo więcej nagrań z monitoringów i róznych zeznan swiadków niż detektyw.Róznica jest taka ,że prokuratura tego nie udostępni dla dobra sledztwa ,a detektyw robi szopkę na każdym kroku i rozdmuchuje sprawę.
Ostatnio znaleziono jakis duży przedmiot nad którym faktycznie wszyscy sie pochylali i nawet Rutkowski opublikował zaraz po tym oswiadczenie ,że prawdopodobnie to cialo EWY ,a czekają tylko na potwierdzenie....może znaleziono część ciała Ewy..może częśc ciala tego do kogo należala ręka..tego się nie dowiemy bo prokuratura i policja nie powie.Gdyby to Rutkowski znalazł od razu bysmy wszystko wiedzieli...
POLICJA I PROKURATURA WIE ,ZE EWA NIE ŻYJE I MA MOCNE DOWODY..może oni dotarli do jakiegos monitoringu gdzie nawet widać już jak Adam ją zabija..tego sie teraz nie dowiemy..


CIEKAWOSTKĄ JEST TO ,że Adam studiował gospodarke wodną i hydrologię(co potwierdzili jego znajomi).Nawet jego kierunek studiów związany jest z wodą..
Kolejna wypowiedź pokazująca że albo pomyliły Ci się fora, albo w ogóle nie czytasz tematu.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-08 20:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.