"...ale nie pojde do lekarza..." - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-26, 14:48   #1
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837

"...ale nie pojde do lekarza..."


No wlasnie, jak w tytule...
Naprawde rece opadaja jak czytam , ze dziewczyna ma problem, ale do lekarza nie pojdzie, bo....sie wstydzi

Z czego to wynika? Przeciez to jest najnormalniejsze w swiecie, kazdy z nas od urodzenia jest pod opieka lekarza, a nagle co? Blokada psychiczna zwiazana z dojrzewaniem, wstydem?

Przeciez predzej czy pozniej trzeba bedzie sie jednak z tym przeokropnym ginekologiem spotkac, chociazby bedac w ciazy!!!

A lekarz jest od tego zeby leczyl i naprawde nie straszne dla niego sa nasze problemy kobiece, on to traktuje jako przypadek do wyleczenia, a nie personalnie, ze pani ania spod piatki ma to i tamto

Nie wiem czy zalozenie tego watku pomoze jakiejs niesmialej dziewczynie , ale naprawde polecam, jedna wizyta u lekarza wyjasni wiecej niz dziesiatki odpowiedzi wizazanek
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 19:35   #2
pluto17-17
Zadomowienie
 
Avatar pluto17-17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

hmm popieram !! trzeba isc w koncu chodzi o zdrowie które jest najważniejsze
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=10696630 &posted=1#post10696630 CIUSZKI

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10816597 KSIĄZKI
pluto17-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 20:04   #3
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

popieram równiez.
Choc do jakiegos czasu tez miałam takie głupie podejście.

Nie taki diabeł straszny jak go maluja...

Ja tam wolę wizyte u ginekologa niz u dentysty
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 22:19   #4
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;5384681]
Przeciez predzej czy pozniej trzeba bedzie sie jednak z tym przeokropnym ginekologiem spotkac, chociazby bedac w ciazy!!!
[/quote]

Ost jak byłam u gina, spotkałam kobietę, około 25-letnią, w 5 mies ciąży i u ginekologa była pierwszy raz w życiu

A co do tematu wątku: DZIEWCZYNY, NIE MA SIĘ CZEGO BAć! W końcu zdrowie najważniejsze
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 22:46   #5
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Ost jak byłam u gina, spotkałam kobietę, około 25-letnią, w 5 mies ciąży i u ginekologa była pierwszy raz w życiu

A co do tematu wątku: DZIEWCZYNY, NIE MA SIĘ CZEGO BAć! W końcu zdrowie najważniejsze
Szok!!! Przez 5 miesiecy nie byc pod kotnrola lekarza ?
To, ze dziewczyny sie wstydza bierze sie z tego ze nikt z nimi nigdy nie rozmawial na ten temat. Czysta niewiedza, wstyd przed nieznanym.....Gdyby matki wtajemniczaly swoje corki w swiat kobiecych spraw, gdyby w szkole na lekcjach sie wiecej mowilo....

Sama kiedys sie balam okropnie wizyty u ginekologa, dlatego rozumiem lek innych dziewczyn. Wybieralam sie rok czasu, ale wkoncu trafilam do gabinetu Teraz wiem, ze to dla moojego dobra i jak cos sie tylko dzieje odrazu zamawiam sobie wizyte.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 07:04   #6
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

nie popieram postawy "i tak nie pojde", sama zreszta nawiasem mowiac lubie (!) odwiedzac ginekologa, ale tak jak wspomniala kolezanka powyzej- to jest lek przed nieznanym i wstyd. Jak ma sie kilkunastoletnie dziewcze, ktore rodzice utwierdzaja jak najdluzej sie da w przekonaniu, ze jest jeszcze dzieckiem (czesta postawa dzisiaj), nie wstydzic, ze obca osoba bedzie jej "tam grzebac"? same wiemy, ze nawet z pierwszym stosunkiem jest stres i strach, a to przeciez odbywa sie najczesciej z kims bardzo bliskim i nie w swietle reflektora. wiec sie boja bidulki, a edukacji seksualnej, w ktorej podnoszony bylby ten problem nie ma ZADNEJ w tym kraju. Wiec pozostaja z problemem same, a kolezanki to nie wsparcie, bo sa w podobnej sytuacji. Co oczywiscie nie znaczy, ze maja do tego lekarza nie chodzic - dobrze, ze wobec znikomej pomocy innych "instytucji" jest to forum, mysle, ze wiele rozsadnych dziewczyn pojdzie za rada wizazanek i przelamie leki.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 15:19   #7
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Znam to. Moja przyjaciółka ma 21 lat i nie była nigdy u ginekologa! Jak było coś nie tak, miała wątpliwości to albo pytała mamy, albo mnie (ja juz nie odpowiadam tylko każę jej iść do lekarza), bo do ginekologa nie pójdzie... Osłabia mnie takie myślenie. 21 lat to chyba wystarczająco dużo, żeby zacząć dbac o swoje zdrowie, sprawdzić czy aby na pewno wszystko jest OK. Są przecież choroby, których nie wykryje się i nie zauwazy ich objawów bez badania. Cytologia przeciez koniecznie powinna być zacząć robiona od 18 lat co dwa lata. Można się ustrzec przed groźnymi chorobami. Mówi się, że Polki nie badają sobie regularnie piersi, ale cześć z nich nawet nie wie jak ma o siebie dbać, bo nie poszła do lekarza, który by to uświadomił. Moim zdaniem to wina zarówno matki, która nie podsuwa córce w ogóle pomysłu pójścia do lekarza, jak i dziewczyn "bo się wstydzę" I co, pierwsze spotkanie z ginekologiem na sali porodowej?
Wizyta u ginekologa to nie moja ulubiona rozrywka (już wolę to niż dentystę!), ale idę tam gdy tylko zauważę cos niepokojącego. To po prostu lekarz. A jesli sie znajdzie odpowiedniego, to taka wizyta przestanie być nawet nieprzyjemna - będzie po prostu obojętna dla naszego samopoczucia i dobra dla zdrowia

P.S. Meszsares ja też nie moge powiedzieć że nie lubie chodzic do ginekologa. Lubię dbac o swoje zdrowie To dla mnie nic nieprzyjemnego. Jak pójście z kaszlem do internisty.
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 17:09   #8
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Cytat:
Napisane przez natali86 Pokaż wiadomość
popieram równiez.
Choc do jakiegos czasu tez miałam takie głupie podejście.

Nie taki diabeł straszny jak go maluja...

Ja tam wolę wizyte u ginekologa niz u dentysty
Bo ginekolog to wbrew pozorom najprzyjemniejszy lekarz... ;P
Osobiscie wole wizyte u ginekologa, niz wyklad internisty "Cooo... chodzilo sie bez szaliczka?"
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 17:14   #9
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

dla takich wstydliwych dziewczyn rozebranie może być okropne - ale niech sobie pomyślą, że będą jedną z tysiąca innych pacjentek..więc ich nagość na ginekologu nie zrobi większego wrażenia
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 17:20   #10
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Właśnie to jest najciekawsze - jak ma się kochać z facetem, to jakoś wstydu nie ma, a jak ma pójść do lekarza sprawdzić de facto dla samej siebie i dla własnego spokoju, czy wszystko jest ok, to się wstydzi! Luuudzie! Jest XXI wiek! Choć wiem, że postawa rodziców i wychowanie mają tutaj wiele do rzeczy.
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 18:07   #11
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Właśnie to jest najciekawsze - jak ma się kochać z facetem, to jakoś wstydu nie ma, a jak ma pójść do lekarza sprawdzić de facto dla samej siebie i dla własnego spokoju, czy wszystko jest ok, to się wstydzi! Luuudzie! Jest XXI wiek! Choć wiem, że postawa rodziców i wychowanie mają tutaj wiele do rzeczy.
Dziwne ,że nie widzsz róznicy między intymna sytuacją we dwoje a obnażaniu najintymniejszych części ciała przed obcą osobą. I choć wszystkie zdajemy sobie sprawe ,że jest to lekarz ,to wstyd jest rzeczą całkowicie naturalna.
Jeśli komuś moja wypowiedź doda odwagi: studiuję medycynę i wiem jakie mam sama podejście do tych rzeczy (choć kiedyś też się bardzo wstydziłam podczas wizyty) i jak podchodzą do sprawy lekarze: wierzcie mi ,że widok jaki ma lekarz na pacjetke leżącą na owym fotelu jest wręcz nudny i nie ma miejsca na żadną niezdrową ciekawość czy ekscytację.
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 18:08   #12
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Znam przykład kobiety, 38 lat, u gina nie była od porodu 20 lat wcześniej, mówiła,że się wstydzi.Gdy szef w ramach Dnia Kobiet wykupił badania profilaktyczne, jako jedna z nielicznych nie poszła.Rok później zmarła na raka jajnika (a rak wcześnie wykryty jest w 100% uleczalny!!!).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 19:38   #13
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Ja nie lubie chodzic do ginekologa, ale wiem ze trzeba. Zawze sie stresuje i wogole
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 20:28   #14
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

_"codziennie 5 Polek umiera na raka szyjki macicy", także zachęcam do wizyt ginekologicznych! Nie wstydźmy się, bo naprawdę warto!
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:42   #15
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

juz to gdzies pisalam - jak sie bardzo wstydzimy obcego mezczyny, to idzmy do kobiety! Bedzie latwiej sie przelamac, szczegolnie przy pierwszej wizycie, bo potem to juz stres sam znika.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 17:16   #16
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

ale podobno mężczyźni są bardziej delikatni ...
ja wolę chodzić do mężczyzn niż do kobiet, mam wrażenie, ze bardziej mnie słuchają.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 20:10   #17
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Szczerze mówiąc ja też nie mogę się nadziwić jak ktoś może liczyć na to, że my wirtualnie wydamy diagnozę tylko na podstawie opisu w necie
IMHO wydaje mi się, że lekarze po to są, żeby korzystać z ich pomocy gdy zajdzie taka konieczność.
Jak sie ma kłopoty z nerkami to idzie się do urologa, jak z sercem - do kardiologa, jak z zaburzeniami osobowości, depresją itd. - do psychiatry itd., a jak sie ma problemy "natury kobiecej" to sie idzie do gina.
Kiedyś mojej znajomej lekarz ginekolog powiedział (gdy się mu zwierzyła ze swego skrępowania na wizycie), że dla niego to norma - jak dentysta zagląda w "paszczę" tak gin do pochwy i patrzy na to pod katem medycznym. Myślę, że warto o tym pamiętać gdy sie idzie do gina - szczególnie piszę o tym do młodych dziewczyn.
Ważne by sie nie bać i mieć świadomość własnej kobiecości.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 20:21   #18
IIserenityII
Raczkowanie
 
Avatar IIserenityII
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 141
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Też na początku miałam takie podejście, przynajmniej do ginekologa... ale to w końcu lekarz, teraz sie nie wstydze i myśle o tym zupełnie inaczej. Wogóle jak cokolwiek mi jest to wole iść do lekarza, najgorzej to rodzicom przetłumaczyć żeby poszli. Choć sie męczą, szarpią to ciężko ich zmusić...
__________________

Tears stream down your face
When you lose something you cannot replace...
IIserenityII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 20:42   #19
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
ale podobno mężczyźni są bardziej delikatni ...
ja wolę chodzić do mężczyzn niż do kobiet, mam wrażenie, ze bardziej mnie słuchają.
Ja tez do mezczyzny Przypominajac sobie liceum i wf pamietam, ze kobieta naucyzcielka zawsze kazala cwiczyc na wf mimo strasznych bolow miesieczkowych, mowiac ze to nie powod ona tez musi pracowac mimo okresu....natomisat faceci traktowali dleikatniej takie uczennice ;-)
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 20:50   #20
IIserenityII
Raczkowanie
 
Avatar IIserenityII
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 141
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Cytat:
Napisane przez blue _eyes Pokaż wiadomość
Ja tez do mezczyzny Przypominajac sobie liceum i wf pamietam, ze kobieta naucyzcielka zawsze kazala cwiczyc na wf mimo strasznych bolow miesieczkowych, mowiac ze to nie powod ona tez musi pracowac mimo okresu....natomisat faceci traktowali dleikatniej takie uczennice ;-)
Tak to jest prawda, u mnie też tak było
__________________

Tears stream down your face
When you lose something you cannot replace...
IIserenityII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 21:54   #21
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Ja tez sie bałam jak cholera, jeszcze moj ex wywierał na mnie mega presje w stylu, "no idz juz no idz", a nie chodziło mu o moje zdrowie, tylko zeby doktorek przepisal mi tabletki (pieprzony egoista ).
Jak go pogoniłam w diabły to sama sie zebrałam i polazłam i okazało sie ze to naprawde nie takie straszne
Badanie trwa praktycznie chwilke (ja myslałam ze bedzie mnie tam oglądał z 10 minut ) i jest całkiem wesoło jak sie instaluje na samolocie
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 15:12   #22
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Dziwne ,że nie widzsz róznicy między intymna sytuacją we dwoje a obnażaniu najintymniejszych części ciała przed obcą osobą. I choć wszystkie zdajemy sobie sprawe ,że jest to lekarz ,to wstyd jest rzeczą całkowicie naturalna.
Jeśli komuś moja wypowiedź doda odwagi: studiuję medycynę i wiem jakie mam sama podejście do tych rzeczy (choć kiedyś też się bardzo wstydziłam podczas wizyty) i jak podchodzą do sprawy lekarze: wierzcie mi ,że widok jaki ma lekarz na pacjetke leżącą na owym fotelu jest wręcz nudny i nie ma miejsca na żadną niezdrową ciekawość czy ekscytację.
Widze roznice, ale jak sie podejmuje wspolzycie seksualne to trzeba byc na tyle dojrzalym, zeby umiec ponosic tego konsekwencje i byc odpowiedzialnym za siebie, a dla kobiety wiaze sie to z wizytami u ginekologa. I tyle. Wystarczy sobie w glowie wszystko poukladac. A Ty jako, ze studiujesz medycyne wiesz o tym najlepiej. Pozdrawiam
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 15:42   #23
Sevi
Raczkowanie
 
Avatar Sevi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z krainy marzeń...;p
Wiadomości: 36
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Ja mam 17 lat i nie bylam jeszcze u ginekologa... Boje sie, wstydze... Nie mialam do tej pory zadnych problemow intymnych, ale chcialabym isc, tym bardziej, ze niedawno sie dowiedzialam, ze moja kolezanka jest bezplodna... I boje sie o siebie ): Ale nie jestem w stanie przełamać wstydu, no nie jestem. I doskonale rozumiem, ze dla was jestem "głupia, infantylna, bezmyślna"... Ale nie potrafię. Poza tym, głupio tak jakoś, że pierwszym człowiekiem jaki będzie mnie oglądał 'tam' będzie jakiś obcy facet... ;/
__________________
Czerwony, Zielony,Żółty, Pomarańczowy, Biały, Szary, Czarny, Fioletowy, Niebieski...


Jak się czyta? ;P
Sevi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 19:09   #24
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

to idz do kobiety
dajcie juz spokoj z tym, ze kobiety sa mniej delikatne, takie uogolnianie nie ma sensu.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 17:02   #25
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: "...ale nie pojde do lekarza..."

Też popieram wizyty u lekarza . Badanie w sumie jak każde inne - nic nie boli , a od niego czasami dużo zależy.
Jednak z drugiej strony rozumiem jak nie którym jest ciężko sie zebrać. Sama tak miałam ale sie przemogłam i teraz chodze dwa razy w roku.
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.