Nasze książkowe grzechy - cz. IV - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 20:41   #4141
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Od czasu do czasu bardzo lubię poczytać takich autorów jak: Coelho, Schmitt, Albom. Relaksują mnie i dają do myślenia...
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 22:59   #4142
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Też już z Coelho wyrosłam

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Obejrzałam " Doriana Graya" (z 2009 r). Do książki się nie umywa
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 07:04   #4143
Yennefer92
Zadomowienie
 
Avatar Yennefer92
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 427
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez minka-80 Pokaż wiadomość
Też tak myślę. Po prostu się wyrasta.
Chciałabym spróbować przeczytać, ale obawiam się że może się nie udać. Szkoda chyba mojego czasu.
Również zaczytywałam w Coelho swojego czasu, a konkretnie w szkole średniej. Pamiętam, że ogromne wrażenie zrobiła na mnie "Czarownica z Portobello". Cały zeszyt miałam wypełniony cytatami . Chciałabym się kiedyś zmierzyć ze swoim wspomnieniem tej powieści.
Myślę, że mimo niechęci warto skończyć "Weronika postanawia umrzeć". Zakończenie mnie zaskoczyło (ale jest to wrażenie sprzed tych paru lat ).
Co do całości jego twórczości, to uważam, że raz ma książki ciekawe i wciągające ("Jedenaście minut", "Czarownica...", "Weronika..."), a raz totalnie przegadane gnioty (''Pielgrzym"). Jakie wrażenie odniosłabym teraz...?
Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Od czasu do czasu bardzo lubię poczytać takich autorów jak: Coelho, Schmitt, Albom. Relaksują mnie i dają do myślenia...
Uwielbiam Schmitta, ma takie ciepłe powieści, pokrzepiające serce .
__________________
"Chciałem się pozbierać, ale rozsypywałem się w takich miejscach, do których nie chcę wracać."
Maks Somow
04.02.2015 rok - Inżynier

Edytowane przez Yennefer92
Czas edycji: 2016-01-28 o 07:06
Yennefer92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 09:05   #4144
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Co do Coelho to czytałam jeszcze czasach szkolnych - nie było to złe, ale i mnie nie zachwyciło.

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość
Z kolei Pacjent - Gomez-Jurado to niezła książka, świetne pióro i tempo akcji, obyło się bez zaskoczenia, ale polecam
Tak podejrzewałam, że Gomez - Jurado nie zawiedzie co prawda ja go znam jako pisarza książek historyczno - przygodowych, ale podobno zasłynął właśnie z thrillerów. Pacjenta pewnie kiedyś przeczytam, choć przyznam że historia z prezydentem US trochę mnie zniechęca.

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś jedną książkę tej autorki i mi się nie podobała, ale nie wiem jak teraz bym ją odebrała
coś w tym jest, że różnie można odebrać opowieść w różnym wieku czy też etapie swojego życia

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Mam trochę nowych książek, muszę zrobić zdjęcie w wolnej chwili
koniecznie
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 09:26   #4145
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Yennefer92 Pokaż wiadomość
Również zaczytywałam w Coelho swojego czasu, a konkretnie w szkole średniej. Pamiętam, że ogromne wrażenie zrobiła na mnie "Czarownica z Portobello". Cały zeszyt miałam wypełniony cytatami . Chciałabym się kiedyś zmierzyć ze swoim wspomnieniem tej powieści.
Myślę, że mimo niechęci warto skończyć "Weronika postanawia umrzeć". Zakończenie mnie zaskoczyło (ale jest to wrażenie sprzed tych paru lat ).
Co do całości jego twórczości, to uważam, że raz ma książki ciekawe i wciągające ("Jedenaście minut", "Czarownica...", "Weronika..."), a raz totalnie przegadane gnioty (''Pielgrzym"). Jakie wrażenie odniosłabym teraz...?

Uwielbiam Schmitta, ma takie ciepłe powieści, pokrzepiające serce .
"Weronika postanawia..." na pewno skończę. Nad resztą pomyślę.
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 12:06   #4146
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

nie lubię książek Coelho, Schmitta i tym podobnych
choć akurat Alchemika dostałam od mojego obecnego męża wieki temu jako prezent i darzę jakimś tam sentymentem

zazdroszczę pochłanianych książek, ostatnio nie mam w ogóle czasu i siły na czytanie
wczoraj odebrałam w martasie dwa kolejne grzeszki, ale powędrowały od razu do pudła, bo remont w pełni

pokój jest tak pusty i smutny bez książek na półkach...

julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 14:39   #4147
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
nie lubię książek Coelho, Schmitta i tym podobnych
choć akurat Alchemika dostałam od mojego obecnego męża wieki temu jako prezent i darzę jakimś tam sentymentem

zazdroszczę pochłanianych książek, ostatnio nie mam w ogóle czasu i siły na czytanie
wczoraj odebrałam w martasie dwa kolejne grzeszki, ale powędrowały od razu do pudła, bo remont w pełni

pokój jest tak pusty i smutny bez książek na półkach...
julietta gratuluję nowych nabytków
u mnie w tym tygodniu też kiepsko z czytaniem - dużo pracy - analizowania, pisania - w zasadzie non stop siedzę w papierach i kompie czytam kryminał Marklund - zawsze pochłaniałam w 2 dni, a teraz utknęłam...
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 15:58   #4148
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Moim książkowym grzechem jest brak czasu przez pracę i studia, a jak już znajdę czas to niekiedy spędzam go na oglądaniu filmów tudzież seriali.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 16:11   #4149
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Julietta za nowe książeczki
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 18:22   #4150
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Dziewczyny spróbuję zapytać tutaj czy jest jakaś polecana przez Was strona na której sprzedajecie swoje książki? Moja biblioteka rozrosła się do ogromnych rozmiarów i muszę działać ;-) z góry dziękuję za pomoc.
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 15:51   #4151
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Skończyłam "Światło, którego nie widać" i bardzo mi się podobała ta książka Pamiętam, że na wątku była krytyka, mnie jednak ta historia mocno wciągnęła, nie zauważyłam też wybielania Niemców, a raczej pokazanie bezsensu całej wojny, która stawiała ludzi w różnych sytuacjach, w których - przede wszystkim z racji wieku - w ogóle nie powinni się znaleźć. Mocna książka, jestem pod dużym wrażeniem.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 15:58   #4152
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

A ja przeczytałam 2 tom "Krystyny, córki Lavransa". Książka jest napisana bardzo dobrze. Jednak długie opisy dość mnie znużyły, skupić się nie mogłam. Muszę zrobić sobie przerwę przed 3 tomem.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 18:15   #4153
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Skończyłam "Światło, którego nie widać" i bardzo mi się podobała ta książka Pamiętam, że na wątku była krytyka, mnie jednak ta historia mocno wciągnęła, nie zauważyłam też wybielania Niemców, a raczej pokazanie bezsensu całej wojny, która stawiała ludzi w różnych sytuacjach, w których - przede wszystkim z racji wieku - w ogóle nie powinni się znaleźć. Mocna książka, jestem pod dużym wrażeniem.
Przeczytaj coś Remarque'a to pogadamy Nie było wybielania? Pokazali trochę okrucieństwa przy okazji szkolenia żołnierzy, a potem w zasadzie nic, dopiero później pokazanie Rosjan jako tych złych, gwałcicieli, którzy napadli biedne niemieckie kobiety - jakby Niemcy nie robili takich samych rzeczy i nie mordowali masowo ludzi w obozach.. Mnie się to nie podobało. Autor mógł pokazać szczegółowiej losy ojca głównej bohaterki, który przecież tam wylądował, ale o tym jakoś prawie nie było. Podsumowując - co to za wojna? Doerr wg mnie olał ten temat, a przynajmniej potraktował po macoszemu. Osobiście znacznie wyżej cenię książki Remarque'a, który po 1) brał udział w wojnie i po 2) nie omijał trudnych tematów i u niego wojna wygląda jak wojna.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Znowu jakieś małe wyprzedaże na ŚK, np książka Molista 14,99
http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/o...olist-3841439/
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 18:22   #4154
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Czytałam Remarque'a (i nie rozumiem po co taki lekceważący ton, ale nieważne). Moim zdaniem "Światło, którego nie widać" nie jest wcale książką o wojnie, a raczej historią o dorastaniu w takim, a nie innym momencie w historii. Ciężko mi ją nawet rozpatrywać w innych kategoriach, bo trochę bez sensu.

Co do Rosjan i Niemców to pewnie byli siebie warci, choć moja babcia, która wojnę przeżyła, twierdzi, że ci pierwsi byli gorsi Ale to już mnie mniej interesuje, bo nie uważam, żeby to była książka"rozliczeniowa" czy jak to tam się nazywa tego typu literaturę.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 18:38   #4155
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Znacie Tao Te Ching?
Właśnie zgłębiam i spływa na mnie ta cała mądrość. Genialne. Muszę kupić sobie papierową, bo chyba często będę do niej wracać
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 18:53   #4156
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Czytałam Remarque'a (i nie rozumiem po co taki lekceważący ton, ale nieważne). Moim zdaniem "Światło, którego nie widać" nie jest wcale książką o wojnie, a raczej historią o dorastaniu w takim, a nie innym momencie w historii. Ciężko mi ją nawet rozpatrywać w innych kategoriach, bo trochę bez sensu.

Co do Rosjan i Niemców to pewnie byli siebie warci, choć moja babcia, która wojnę przeżyła, twierdzi, że ci pierwsi byli gorsi Ale to już mnie mniej interesuje, bo nie uważam, żeby to była książka"rozliczeniowa" czy jak to tam się nazywa tego typu literaturę.
Od książki nagrodzonej ważną nagrodą, a Pulitzer niewątpliwie taką jest, należy wymagać więcej. Ja w tej książce nie widzę ani dorastania, ani jakiegoś głębszego rozliczenia w wojną, nawet romansu brak, ale pewnie gdyby był nie byłoby nagrody. Nie rozumiem jej fenomenu, naprawdę.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Znacie Tao Te Ching?
Właśnie zgłębiam i spływa na mnie ta cała mądrość. Genialne. Muszę kupić sobie papierową, bo chyba często będę do niej wracać
Oj poradników czytuję chyba najmniej, taka dobra?
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 19:00   #4157
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Co do Rosjan i Niemców to pewnie byli siebie warci, choć moja babcia, która wojnę przeżyła, twierdzi, że ci pierwsi byli gorsi
Wiem, że to będzie koszmarny offtop, ale nie macie wrażenia, że większość starszych osób tak mówi?


Biorę się jutro za Aleksijewicz. Czytałyście którąś z jej książek? Jak wrażenia?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 19:05   #4158
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Wiem, że to będzie koszmarny offtop, ale nie macie wrażenia, że większość starszych osób tak mówi?




?


Ze Rosjanie gorsi? Odkąd zaczęłam pogłębiać temat to już się nie dziwię dlaczego tak mówią. Moja babcia tez tak mówiła, dlatego zaczęłam się tym interesować.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 19:13   #4159
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Skończyłam "Światło, którego nie widać" i bardzo mi się podobała ta książka Pamiętam, że na wątku była krytyka, mnie jednak ta historia mocno wciągnęła, nie zauważyłam też wybielania Niemców, a raczej pokazanie bezsensu całej wojny, która stawiała ludzi w różnych sytuacjach, w których - przede wszystkim z racji wieku - w ogóle nie powinni się znaleźć. Mocna książka, jestem pod dużym wrażeniem.
Opowieść o losach dwóch głównych młodych postaci jest ciekawa, a co do wybielania Niemców to niestety, ale było.
Były tam np. komentarze w stylu, że we Francji nie ma pomników poległych tam niemieckich żołnierzy - dziwne żeby Francuzi stawiali pomniki najeźdźcom, ale nie tylko to. Pod koniec odnosi się wrażenie jakoby autor chciał powiedzieć, że tak na prawdę to Niemcy byli takimi samymi ofiarami (albo większymi) jak obywatele krajów, na które napadli. Nie można zapomnieć, że polityka Rzeszy była popierana przez większość ówczesnych obywateli - popierano dążenie do podboju i zbudowania imperium. Mało kto się temu przeciwstawiał, choć byli tacy, ale niewielu. Dopiero jak wojna zaczęła iść źle, ginęło co raz więcej żołnierzy i zaczęto pobór co raz młodszych chłopaków ówcześni Niemcy zaczęli zmieniać zdanie. Zresztą jak wyglądała niemiecka okupacja na ziemiach polskich - łapanki na ulicach, egzekucje, głód, obozy - traktowali nas bardzo ostro. Dlatego nie podobało mi się jak autor starał się przedstawić, że tak na prawdę wszyscy byli takimi samymi ofiarami wojny - ale ona sama nie wybuchła - wydźwięk całości powinien być zupełnie inny. Autor zdaje się jest Amerykaninem i moim zdaniem nie do końca rozumie tragizm i okoliczności II WŚ.
To nie jest zła książka, ale rzeczywiście tak jak napisała Lukardis jak na nagrodę Puliztera to trochę płytko. Gdzieś przeczytałam opinię, że to książka bardziej dla młodzieży i coś w tym jest.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 20:57   #4160
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Od książki nagrodzonej ważną nagrodą, a Pulitzer niewątpliwie taką jest, należy wymagać więcej. Ja w tej książce nie widzę ani dorastania
No ja właśnie widzę. Dla mnie to jest główny temat tej książki i w tej perspektywie jest książką genialną. Pracuję na co dzień z dziećmi, nastolatkami i młodzieżą. Tym starszym poleciłabym tę książkę. Daje podstawę do wielu poważnych dyskusji na tematy typu: czy warunki zewnętrzne determinują nasz los? czy jednostka jest w stanie cokolwiek zmienić? Czy to za mało na "ważną" nagrodę? Moim zdaniem wcale nie, porównując z innymi laureatami takowych nagród z ostatnich lat to uznaję nawet, że ta książka się mocno wyróżnia.

PinkVanille, nie myliłabym książki dla młodzieży z książką o młodzieży. Jak napisałam, poleciłabym tę książkę młodym ludziom, ALE koniecznie z komentarzem osoby dorosłej. To fajny materiał do dyskusji, ale żadnego dzieciaka bym z tą książką nie zostawiła.

Tak, jak napisałam - dla mnie to nie jest książka o wojnie i myślę, że ludzie od "ważnych nagród" też jej tak nie odebrali

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Wiem, że to będzie koszmarny offtop, ale nie macie wrażenia, że większość starszych osób tak mówi?
Niestety nie wiem, bo znam tylko opinię swojej babci. Ale chętnie poczytam o doświadczeniach innych osób
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 08:47   #4161
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny spróbuję zapytać tutaj czy jest jakaś polecana przez Was strona na której sprzedajecie swoje książki? Moja biblioteka rozrosła się do ogromnych rozmiarów i muszę działać ;-) z góry dziękuję za pomoc.
Ja mam zamiar obfocić dzisiaj część swoich zbiorów i zrobić wątek wymiankowy na wizażu, niekoniecznie będę wybierać w zamian książki
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 10:14   #4162
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Wiem, że to będzie koszmarny offtop, ale nie macie wrażenia, że większość starszych osób tak mówi?


Biorę się jutro za Aleksijewicz. Czytałyście którąś z jej książek? Jak wrażenia?

Czytałam:
"Czarnobylska modlitwa"
"Cynkowi chłopcy"
"Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"

teraz idą do mnie "Czasy secondhand"

Bardzo często spotykam się z opiniami, że Rosjanie byli gorsi od Niemców - po dłuższej rozmowie okazuje się, że składa się na to ich okrucieństwo w takcie wojny, ale także cały okres PRLu - Polacy mieli dużo czasu, żeby ich "bardziej znienawidzić", jeżeli mogę tak to ująć (co, oczywiście, nie umniejsza winy Niemców). Aleksijewicz za to pokazuje, jak człowiek radziecki byli zindoktrynowany, jak ślepo wierzył we władzę i jak za nią ginął. Wszystkie książki poruszyły mnie tak samo, autorka miała z powodu ich napisania duże nieprzyjemności na Białorusi, bo po prostu opisuje bardzo niewygodną prawdę.

Musisz sama sprawdzić, czy jej styl pisania Ci odpowiada; jest dużo... wielokropków... w wypowiedziach... - myślę, że autorka chciała oddać nie tylko treść zwierzeń ludzi, z którymi rozmawiała, ale też to jak mówili, gdzie przerywali itd. Według mnie zasługuje na Nobla jak nikt inny przez ostatnich kilkanaście lat.
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 12:05   #4163
jusssi
Rozeznanie
 
Avatar jusssi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 948
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Nowe


LOKKO znam z wcześniejszych powieści i wiem, że uwielbiam NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ NA ŚWIECIE wzięłam z ciekawości, przyznaję kupił mnie tytuł. TYLKO TY już czytałam, a teraz wersja finalna. Autorka podeszła do tematu kontrowersyjnie, trudno nie oceniać zachowania bohaterów... Bo czy można kochać... więcej niż jedną osobę? SZEŚĆ SERC to zbierająca same zachwyty za granica pozycja, no cóż podpisuję się pod tym, chociaż nie lubię bohaterki, czyżby przemawiała za mnie zazdrość? A na koniec LIDERKI BIZNESU, no żadnej poradnik nie może równać się autentycznym przeżyciom kobiet sukcesu. Historie od zera do milionera, ale kurczę jakiego kopa dają!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0323.jpg (71,3 KB, 70 załadowań)
__________________
Czytam
Piszę
I dobrze się przy tym bawię
jusssi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 12:33   #4164
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Jusssi gratuluję nowych nabytków
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 12:38   #4165
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
"Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"
Niedługo mam zamiar się za to wziąć, strasznie jestem ciekawa jak odbiorę tę autorkę

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość
LOKKO znam z wcześniejszych powieści i wiem, że uwielbiam
Gratuluję zakupów Też mam niesamowitą słabość do Lokko. "Białe kłamstewka" właśnie czytam, jestem na 100 stronie i póki co wszystko po staremu, dostałam to, na co liczyłam sięgając po tę książkę
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 20:02   #4166
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
teraz idą do mnie "Czasy secondhand"
Ja właśnie od tej zaczynam.
Dziękuję za rzeczową opinię.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2016-01-30 o 20:03
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 11:55   #4167
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Wykorzystałam ostatnie promocje na matrasie, mój stosik z zeszłego tygodnia, Stukostrachy zakupione na all, miało to być wydanie standardowe (tak pisało na aukcji), a przyszło kieszonkowe ech..

ps. Od dawna Was podczytuję, ale w porównaniu z Wami to ja z czytaniem jestem 1000lat za murzynami Inspirujecie mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stosik.jpg (71,4 KB, 60 załadowań)
manio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 12:28   #4168
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
Wykorzystałam ostatnie promocje na matrasie, mój stosik z zeszłego tygodnia, Stukostrachy zakupione na all, miało to być wydanie standardowe (tak pisało na aukcji), a przyszło kieszonkowe ech..

ps. Od dawna Was podczytuję, ale w porównaniu z Wami to ja z czytaniem jestem 1000lat za murzynami Inspirujecie mnie
O, kolejna fanka Kinga Gratuluję udanych zakupów!
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 12:42   #4169
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Manio
Ale dużo Kinga
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 12:45   #4170
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
Wykorzystałam ostatnie promocje na matrasie, mój stosik z zeszłego tygodnia, Stukostrachy zakupione na all, miało to być wydanie standardowe (tak pisało na aukcji), a przyszło kieszonkowe ech..

ps. Od dawna Was podczytuję, ale w porównaniu z Wami to ja z czytaniem jestem 1000lat za murzynami Inspirujecie mnie
Ludzie są niepoważni, strasznie mnie denerwuje, jak opis nie zgadza się z rzeczywistością... Ja na Twoim miejscu żądałabym zwrotu kasy albo wymiany na produkt jak w opisie i dała negatywa, jeżeli będą kręcić - nie cierpię, jak mam serię powieści i jedna się wyróżnia
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 13:31:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.