Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :) - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-03, 17:09   #2011
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość

Mam nadzieje, ze sie nie gniewasz za to co napisałam ale uwierz, ze to bedzie najbardziej odpowiednie dla Igusia

A tak w ogole to mi jeszcze lekarka powiedziała, zeby stopki przygotowywać do chodzenia i przytrzymywać od zewnętrznej strony dłonią stopkę i palcem wskazującym masowac od palców po pięty te stopki
Nie, no co Ty to prawda, że ja zazwyczaj bronię swoich racji do upadłego, ale jak stwierdzę, że ktoś ma rację, to nie mam problemów z tym, żeby Mu ją przyznać

o tym masowaniu stópek słyszałam właśnie jakiś czas temu i nawet przez dwa dni tak robiłam, a później zapomniałam... dzięki za przypomnienie

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Mms to na czym siedzi dziecko w filmiku Gosi to krzesełko do karmienia mamasandpapas, moja siostra je ma i bardzo chwali, https://www.mamasandpapas-polska.pl/...a/244/baby_bud

fajne te krzesełka... ja właśnie zastanawiałam się czy nie kupić krzesełko w Ikei, bo mamy od siostry, ale jest strasznie szerokie i zajmuje nam tu dużo miejsca... jak zobaczyłam to na filmiku, to wydawało mi się jeszcze lepszą alternatywą, ale taniej wyjdzie mi to z ikei
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:09   #2012
moniska139
Zadomowienie
 
Avatar moniska139
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 943
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Oooo z migdałami napewno wypas
Zrobiłabyś i podesłała chorej
Ja je też sa kim odejdę bo do przedszkola robie w innym wypadku wysłałabym Ci kawałek
moniska139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:11   #2013
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Roxana ta tacka fajna, ale ja uważam ze jak jedzenie, to nie ma zabawy, wiec dla mnie to bez sensu

Moja sis na to krzesełko przypięte do normalnego krzesła przy stole, problem tylko w tym ze jej dziecko nie chce jeść z łyżeczki i je wszystko z butli ( a ma ponad rok)

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

ale tymi zabawkami dziecko może bawić się wtedy, kiedy nie je, np towarzysząc mamie w gotowaniu

wszystko z butelki? kaszki też? masakra
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:17   #2014
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Mama mi przysłała zdjęcie mojego przepisu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (128,5 KB, 9 załadowań)
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:24   #2015
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
ale tymi zabawkami dziecko może bawić się wtedy, kiedy nie je, np towarzysząc mamie w gotowaniu

wszystko z butelki? kaszki też? masakra
Moze i tak, ale można obejść sie bez tych zabawek i Dac jakaś zabawkę poprostu do raczki

Niestety tylko z butli..siostra sie martwi, ale co zrobi.. Mała zje dwie łyżeczki i zaciska usta,odwraca sie a z butli wyciąga po 200ml.. Nawet zupę z makaronem z butli..wszystko dosłownie.
Ja ją pocieszam ze przyjdzie cżas ze mała sama sie przestawi, no bo jak ja nauczyć,nie chce i juz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Mms tu masz taniej to krzesełko http://allegro.pl/krzeselko-do-karmi...958869863.html
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:27   #2016
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Moze i tak, ale można obejść sie bez tych zabawek i Dac jakaś zabawkę poprostu do raczki

Niestety tylko z butli..siostra sie martwi, ale co zrobi.. Mała zje dwie łyżeczki i zaciska usta,odwraca sie a z butli wyciąga po 200ml.. Nawet zupę z makaronem z butli..wszystko dosłownie.
Ja ją pocieszam ze przyjdzie cżas ze mała sama sie przestawi, no bo jak ja nauczyć,nie chce i juz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Mms tu masz taniej to krzesełko http://allegro.pl/krzeselko-do-karmi...958869863.html
to faktycznie siostra ma "problem"... ale tak jak piszesz - przyjdzie czas, że się oduczy byleby jej ząbki na tym nie ucierpiały...
Igorek z kolei ostatnio nie rozstaje się ze smoczkiem... ale też się jakoś specjalnie nie spinam... przyjdzie czas, to będziemy się uczyć funkcjonować bez niego

dziękuję za link
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:32   #2017
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
http://www.kwestiasmaku.com/desery/t...a/przepis.html



To chyba ten przepis, zostawiłam swój zeszyt z przepisami u mamy, ale z tego ci pamietam to chyba to

Pyszności, dziewczyny mowię wam to ja największy łasuch

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Roxana ta tacka fajna, ale ja uważam ze jak jedzenie, to nie ma zabawy, wiec dla mnie to bez sensu



Moja sis na to krzesełko przypięte do normalnego krzesła przy stole, problem tylko w tym ze jej dziecko nie chce jeść z łyżeczki i je wszystko z butli ( a ma ponad rok)

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

A Ty dawaj przepis na tiramisu

Ja robiłam w szklankach taki deser, ale to nie tiramisu tiramisu to takie w blaszce od ciasta bym zrobiła

Zdrowe podejście. U nas od zawsze jest tak, ze posiłek bez zabaw, bajek i tabletów. Nigdy tego w trakcie posiłku nie było. Natomiast nam to krzesełko służy rownież wtedy, gdy ja np gotuje czy cos robie a Julce sie juz nie chce leżeć na macie czy w lozeczku. Wtedy wlasnie pomyslałam o tym panelu...

Przepis na tiramisu:

Biszkopty,
Zaparzona kawa (ja do niej dodaje odrobine cukru),
Mascarpone
Śmietana kremówka
Żółtka
Cukier puder
Kakao.

Żółtka ubijam z cukrem pudrem, dodaje mascarpone. Na koniec dodaje ubita śmietankę i delikatnie łącze.
Biszkopty nasączam kawą, wykładam w jakimś większym naczyniu (lub po prostu do szklaneczek jakis), na to warstwa masy z mascarpone, posypuje kakao, znow biszkopty, mascarpone, kakao. Górna warstwa posypana kakao. I do lodówki na jakis czas.
Niektórzy dodają jeszcze amaretto czy inny trunek ale ja nie przepadam (bo w ogole mi alkohole ostatnio nie podchodzą) albo pomijają surowe żółtka i wtedy tylko mascparpone z cukrem pudrem i do tego ubita śmietanka.
Proporcji Ci nie podam bo robie na oko i do smaku.



Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Mama mi przysłała zdjęcie mojego przepisu


Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Nie, no co Ty to prawda, że ja zazwyczaj bronię swoich racji do upadłego, ale jak stwierdzę, że ktoś ma rację, to nie mam problemów z tym, żeby Mu ją przyznać

o tym masowaniu stópek słyszałam właśnie jakiś czas temu i nawet przez dwa dni tak robiłam, a później zapomniałam... dzięki za przypomnienie





fajne te krzesełka... ja właśnie zastanawiałam się czy nie kupić krzesełko w Ikei, bo mamy od siostry, ale jest strasznie szerokie i zajmuje nam tu dużo miejsca... jak zobaczyłam to na filmiku, to wydawało mi się jeszcze lepszą alternatywą, ale taniej wyjdzie mi to z ikei

No widzisz, ja dzis juz masowałam Julce. Zreszta bardzo czesto jej to robiłam nieświadomie
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 17:32   #2018
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

a tak w ogóle, to od wczoraj Iguś ma troszkę zaczerwionego siusiaka... od czego to może być? Mamy jutro szczepienie, więc od razu zaniosę mocz do badań, ale co mogę robić do tego czasu? bo przemywam wodą i smaruje linomagiem, ale nie pomaga... i raczej Go to nie boli...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:38   #2019
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Moze i tak, ale można obejść sie bez tych zabawek i Dac jakaś zabawkę poprostu do raczki



Niestety tylko z butli..siostra sie martwi, ale co zrobi.. Mała zje dwie łyżeczki i zaciska usta,odwraca sie a z butli wyciąga po 200ml.. Nawet zupę z makaronem z butli..wszystko dosłownie.

Ja ją pocieszam ze przyjdzie cżas ze mała sama sie przestawi, no bo jak ja nauczyć,nie chce i juz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Mms tu masz taniej to krzesełko http://allegro.pl/krzeselko-do-karmi...958869863.html

A no to wiadomo ze idzie sie obejść bez tego panelu ale to tak jak z każda inna zabawka mi sie to wizualnie spodobało :P a ze Julka jakos szczegolnie duzo zabawek, grzechotek itd nie ma no to w sumie fajne to mi sie wydaje

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
to faktycznie siostra ma "problem"... ale tak jak piszesz - przyjdzie czas, że się oduczy byleby jej ząbki na tym nie ucierpiały...
Igorek z kolei ostatnio nie rozstaje się ze smoczkiem... ale też się jakoś specjalnie nie spinam... przyjdzie czas, to będziemy się uczyć funkcjonować bez niego

dziękuję za link

Junior z dnia na dzien rozstal sie ze smoczkiem jak był mały. Wyrzuciliśmy i powiedziałam "nie ma juz smoka". Pokazał rączkami, ze trudno no i nie było

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
a tak w ogóle, to od wczoraj Iguś ma troszkę zaczerwionego siusiaka... od czego to może być? Mamy jutro szczepienie, więc od razu zaniosę mocz do badań, ale co mogę robić do tego czasu? bo przemywam wodą i smaruje linomagiem, ale nie pomaga... i raczej Go to nie boli...

Mógł mu sie zwyczajnie zaparzyć w pampersie albo cos mocniej wycierałas czy cos i sie otarł.
Spróbuj troche go "wietrzyć" i mysle, ze powinno zejść
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:42   #2020
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Ale ten panel z zabawkami pasuje chyba tylko do tamtego fotelika mamasandpapas

Narazie siostry córka ma tylko dwa dolne ząbki ( a ma 13ms ) także na ząbki nie zaszkodzi butla. Ale siostra strasznie to przezywa bo kp do 12ms i nie chciała podawać butli wogole, ale sie nie udało..jak mała nie chciała jeść to próbowała wszystko jej dawać, no i z butli najlepiej jej szło
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:44   #2021
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dawaaaaaj przepis na tartę
Ja pewnie tiramisu strzelę

Zainteresowało mnie to...
Załącznik 6164126




Cyt





Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Zdrowe podejście. U nas od zawsze jest tak, ze posiłek bez zabaw, bajek i tabletów. Nigdy tego w trakcie posiłku nie było. Natomiast nam to krzesełko służy rownież wtedy, gdy ja np gotuje czy cos robie a Julce sie juz nie chce leżeć na macie czy w lozeczku. Wtedy wlasnie pomyslałam o tym panelu...

Przepis na tiramisu:

Biszkopty,
Zaparzona kawa (ja do niej dodaje odrobine cukru),
Mascarpone
Śmietana kremówka
Żółtka
Cukier puder
Kakao.

Żółtka ubijam z cukrem pudrem, dodaje mascarpone. Na koniec dodaje ubita śmietankę i delikatnie łącze.
Biszkopty nasączam kawą, wykładam w jakimś większym naczyniu (lub po prostu do szklaneczek jakis), na to warstwa masy z mascarpone, posypuje kakao, znow biszkopty, mascarpone, kakao. Górna warstwa posypana kakao. I do lodówki na jakis czas.
Niektórzy dodają jeszcze amaretto czy inny trunek ale ja nie przepadam (bo w ogole mi alkohole ostatnio nie podchodzą) albo pomijają surowe żółtka i wtedy tylko mascparpone z cukrem pudrem i do tego ubita śmietanka.
Proporcji Ci nie podam bo robie na oko i do smaku.

No widzisz, ja dzis juz masowałam Julce. Zreszta bardzo czesto jej to robiłam nieświadomie
Cytuje do zapisu






Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A no to wiadomo ze idzie sie obejść bez tego panelu ale to tak jak z każda inna zabawka mi sie to wizualnie spodobało :P a ze Julka jakos szczegolnie duzo zabawek, grzechotek itd nie ma no to w sumie fajne to mi sie wydaje




Junior z dnia na dzien rozstal sie ze smoczkiem jak był mały. Wyrzuciliśmy i powiedziałam "nie ma juz smoka". Pokazał rączkami, ze trudno no i nie było

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------




Mógł mu sie zwyczajnie zaparzyć w pampersie albo cos mocniej wycierałas czy cos i sie otarł.
Spróbuj troche go "wietrzyć" i mysle, ze powinno zejść
Maja też z dnia na dzień. Więc sue smokiem nie stresuje. Mam schowany pierwszy na pamiątkę. Na pamiatkowe rzeczy mam szafkę w komodzie. Ostatnio cisza... Mysle ohoo cos kombinuje. Idę po cichutku patrzę a ta bidula moja siedzi w szafce przegląda zdjęcia i ciągnie smoka. Komiczne to było. Ale wycofalam sie po cichu co by jej wstydu nie zrobić i wyszlam.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 17:45   #2022
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Mms siusiaka wietrz, powinno pomoc. Nie smaruj lińomagiem bo to tluste i pod posmarowana powierzchńia skóra nie oddycha i sie nie zagoi
Jasiek tez czasami ma zaczerwienione, ale po kilku dniach mu przechodzi
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:47   #2023
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Roxi fajna ta tacka, chce ją ile kosztuje dasz link?

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Mms również proponuje wietrzenie pindolka. I nie smarowanie niczym. Ewentualnie wokół moze sudocrem na noc.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:48   #2024
moniska139
Zadomowienie
 
Avatar moniska139
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 943
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Cyt







Cytuje do zapisu








Maja też z dnia na dzień. Więc sue smokiem nie stresuje. Mam schowany pierwszy na pamiątkę. Na pamiatkowe rzeczy mam szafkę w komodzie. Ostatnio cisza... Mysle ohoo cos kombinuje. Idę po cichutku patrzę a ta bidula moja siedzi w szafce przegląda zdjęcia i ciągnie smoka. Komiczne to było. Ale wycofalam sie po cichu co by jej wstydu nie zrobić i wyszlam.
Swojego to jeszcze nie wstyd. Młody był antysmoczkowy a Poli ciągnął aż miło
moniska139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:50   #2025
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Swojego to jeszcze nie wstyd. Młody był antysmoczkowy a Poli ciągnął aż miło
Ona w sierpniu 8lat będzie miała!
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:53   #2026
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
No teoria teoria ale przeciez Twoj Igorek sam nie wstal tylko zostal postawiony. To ze mu sie podobalo to nie znaczy ze jest na to super gotowy i powinno sie go stawiac... Nie wiem czemu Ci sie tak spieszy?

Moj Dawid jak widzi kubek z kawa to az piszcy i zabiera kubek, majki Adas mial 3 miesiące piszczal i cieszyl sie na widok pizzy, czy to oznacza ze sa gotowi na takie atrakcje? Nie po to są rodzice zeby kontrolowac dzieci i jakos uważać na to co robia. Moj Dawid bardzo szybko zaczal robic mega sztywne nogi i najchetniej by chcial na nich "stawac" ale przeciez ja wiem ze to dla niego nic dobrego i ma czas. Nie ma co pospieszac dzieciaka i mu pomagac

Ta napisalam o pizzy wyzej i mi sie jej zachcialo i jablecznika majkowego, i gdzie plany odnosnie diety i ćwiczeń? W lesie...

Popieram odnośnie chodzenia
Ja tez totalnie w lesie jeśli chodzi o dietowanie i postanowiłam wczoraj wykupić sabie plan na vitalii. Jutro mam dostać jadłospis. Mam nadzieje ze to mnie juz bardziej zmotywuje. Ponoć przepisy sa tam bardzo fajne

Cytat:
Napisane przez magdowe Pokaż wiadomość
Roxana u mnie TVN24 24 godziny na dobę;-) ale to nie jest dobre na moje zdrowie psychicznego zwłaszcza odkąd mamy nowy rząd;-)

O to u mnie tak samo od czasu nowego rzadu niestety zmieniłam ulubione tvn24 na odmóżdżasz typu comedy central

Cytat:
Napisane przez niziolek86 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z dziewczynami

Dzieci się będą wyrywać do wszystkiego, Adaś też już chce siadać, ale ani się sam nie dźwiga, ani nie podnosi, to go nie sadzam na siłę, będzie gotowy to usiądzie

Ja też zaczełam chodzić w wieku 9 miesięcy, ale poprostu ominełam etap raczkowania, nikt mnie nie stawiał specjalnie.



Ale to tylko moje zdanie



A co do tego zdarzenia, daje głowę że gdybym tylko upewniła się że z dzieckiem wszystko ok, to chyba sama bym sie na niego rzuciła :/

masakra



Moja dieta chwilowo musi zejść na bok, bo będę próbowała robić bezglutenowe pseudo pączki i oponki na jutro
A daj przepis na te bezglutenowe paczki

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Obok, w Nysie byłaś??? z ciast polecam to: http://kruchebabeczki.blogspot.com/2...rowka.html?m=1 robie je na jutro do przedszkola na dzień babci i dziadka. Spokojnie 3 -4 dni w lodówce stoi i jest nawet jest lepsze nic w pierwszy dzień.

Bez kp potrzebuje Julka cyca do spania

Jeśli szukacie fajnych jadlospisow przy zrzucaniu pociążowych brzuszków to tutaj jest tego sporo: http://qchenne-inspiracje.blogspot.com/?m=1 przez pół roku zrzuciłam 10 kg. Właściwie to tylko sama dieta była mało co ćwiczyłam.

Znam ten blog bardzo fajny! Tez polecam

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
O, zapomnialam o Waleniutynków zupełnie.
Nie chce mi się :-(
Wogóle nic mi się nie chce. Tylko chodze marudze i doły łapie.

Me toooo... Walentynki srynki...
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:55   #2027
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Popieram odnośnie chodzenia
Ja tez totalnie w lesie jeśli chodzi o dietowanie i postanowiłam wczoraj wykupić sabie plan na vitalii. Jutro mam dostać jadłospis. Mam nadzieje ze to mnie juz bardziej zmotywuje. Ponoć przepisy sa tam bardzo fajne




O to u mnie tak samo od czasu nowego rzadu niestety zmieniłam ulubione tvn24 na odmóżdżasz typu comedy central



A daj przepis na te bezglutenowe paczki




Znam ten blog bardzo fajny! Tez polecam




Me toooo... Walentynki srynki...
:-*
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:56   #2028
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
a tak w ogóle, to od wczoraj Iguś ma troszkę zaczerwionego siusiaka... od czego to może być? Mamy jutro szczepienie, więc od razu zaniosę mocz do badań, ale co mogę robić do tego czasu? bo przemywam wodą i smaruje linomagiem, ale nie pomaga... i raczej Go to nie boli...
Odparzony. Alan tak kilka razy mial smarowalam linomagiem, albo hippem na odparzenia i schodzilo.
Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Mms siusiaka wietrz, powinno pomoc. Nie smaruj lińomagiem bo to tluste i pod posmarowana powierzchńia skóra nie oddycha i sie nie zagoi
Jasiek tez czasami ma zaczerwienione, ale po kilku dniach mu przechodzi
A ja wlasnie smarowalam i pomagalo. To tak samo bysmy nie powinny smarowac odparzonej pupki.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:00   #2029
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Sandeo czy comedy central nie pruje ci mózgu? Mi tvn też przestal sie podobac. Przerzucilam sie na Planet, Discovery, domo+ i polsat film.... A w niedzielę odmozdzam sie przy WS na mtv alez to glupie jest

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Odparzony. Alan tak kilka razy mial smarowalam linomagiem, albo hippem na odparzenia i schodzilo.

A ja wlasnie smarowalam i pomagalo. To tak samo bysmy nie powinny smarowac odparzonej pupki.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
No tak ale hipp nie jest tak tlusty prawda? To tak jak Alantan krem i Alantan maść. Maść nie jest dobra na zmiany skorne a krem juz tak.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Sandeo. I mialas rację. 3 drzemki muszą być. Pozwalalam mu jak chce by obserwować. Wniosek taki że musza byc 3.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 18:01   #2030
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Zostaw wszystko samo sobie.
Wiesz o co mi chodzi - gdy bedzie gotowy to po prostu bedziesz prasowac a Iguś z podłogi sie podniesie i stanie przy meblach a Ty oszalejesz z radosci, opuścisz żelazko na podłogę i zwęglisz kawałek podłogi ale nic to sie nie bedzie miało do radosci z tego wyczynu Igusia (taki przykład). Jesli stanie w trakcie zabawy razem z Tobą to tez spoko ale nie dotykaj go. Najwyżej sie przewróci (to nic złego!). Ale nie pomagaj.
Ach taki moment będzie piekny i właśnie na takie momenty warto czekac
Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
O, zapomnialam o Waleniutynków zupełnie.
Nie chce mi się :-(
Wogóle nic mi się nie chce. Tylko chodze marudze i doły łapie.


Walentynki srynki, robicie jakies prezenty dla.drugich połówek?
__________________
razem od 01.03.2008 r.

zaręczyny 14.07.2011 r.

ślub 30.08.2014 r.


"uparcie i skrycie, och życie kocham cie nad życie!"

http://s1.suwaczek.com/20140830580113.png
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:04   #2031
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
Ach taki moment będzie piekny i właśnie na takie momenty warto czekac



Walentynki srynki, robicie jakies prezenty dla.drugich połówek?
Srytututu majtki z drutu.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:13   #2032
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Jess na odparzenia ja nie posmarowalabym linomagiem tylko maścią z cynkiem, albo jakims kremem, zwróć uwagę ze cynk jest wysuszajacy a Linomag natłuszczający

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Mój na walentynki chce koszulkę na siłke underarmour, ale to jak wynajde z tkmax, tak to nie kupuje.
Wystarczy ze musze zbierać na zegarek, bo sobie panicz zażyczył na uro (w kwietniu) zegarek za jakies miliony iż mojego marnegozasilku musze odkładać
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:18   #2033
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Sandeo czy comedy central nie pruje ci mózgu? Mi tvn też przestal sie podobac. Przerzucilam sie na Planet, Discovery, domo+ i polsat film.... A w niedzielę odmozdzam sie przy WS na mtv alez to glupie jest

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------



No tak ale hipp nie jest tak tlusty prawda? To tak jak Alantan krem i Alantan maść. Maść nie jest dobra na zmiany skorne a krem juz tak.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Sandeo. I mialas rację. 3 drzemki muszą być. Pozwalalam mu jak chce by obserwować. Wniosek taki że musza byc 3.
No nie jest,.masz racje

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Ja dzis robie Alanowi 2 drzemki, ciekawe co noc przyniesie

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:24   #2034
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Roxi fajna ta tacka, chce ją ile kosztuje dasz link?

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Mms również proponuje wietrzenie pindolka. I nie smarowanie niczym. Ewentualnie wokół moze sudocrem na noc.

https://www.mamasandpapas-polska.pl/...a_do_krzeselek

Decydujesz sie na to ?

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Popieram odnośnie chodzenia
Ja tez totalnie w lesie jeśli chodzi o dietowanie i postanowiłam wczoraj wykupić sabie plan na vitalii. Jutro mam dostać jadłospis. Mam nadzieje ze to mnie juz bardziej zmotywuje. Ponoć przepisy sa tam bardzo fajne




O to u mnie tak samo od czasu nowego rzadu niestety zmieniłam ulubione tvn24 na odmóżdżasz typu comedy central



A daj przepis na te bezglutenowe paczki




Znam ten blog bardzo fajny! Tez polecam




Me toooo... Walentynki srynki...

Dlatego mi tż rvn24 wyłącza bo sie za czesto "odpalam" i denerwuje

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
Ach taki moment będzie piekny i właśnie na takie momenty warto czekac



Walentynki srynki, robicie jakies prezenty dla.drugich połówek?

Tak. Zrobię mu tiramisu

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Jess na odparzenia ja nie posmarowalabym linomagiem tylko maścią z cynkiem, albo jakims kremem, zwróć uwagę ze cynk jest wysuszajacy a Linomag natłuszczający

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Mój na walentynki chce koszulkę na siłke underarmour, ale to jak wynajde z tkmax, tak to nie kupuje.

Wystarczy ze musze zbierać na zegarek, bo sobie panicz zażyczył na uro (w kwietniu) zegarek za jakies miliony iż mojego marnegozasilku musze odkładać

Ja jeszcze żadnej kasy od państwa nie dostałam wiec nie mam z czego odkładać no i takim to sposobem prezentu tez nie bedzie
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:27   #2035
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
https://www.mamasandpapas-polska.pl/...a_do_krzeselek

Decydujesz sie na to ?




Dlatego mi tż rvn24 wyłącza bo sie za czesto "odpalam" i denerwuje




Tak. Zrobię mu tiramisu




Ja jeszcze żadnej kasy od państwa nie dostałam wiec nie mam z czego odkładać no i takim to sposobem prezentu tez nie bedzie


kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:28   #2036
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość


Śmiejesz sie z mojego braku prezentu dla tż czy z tego ze nie mam grosza przy duszy na moim koncie ?
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:30   #2037
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Śmiejesz sie z mojego braku prezentu dla tż czy z tego ze nie mam grosza przy duszy na moim koncie ?

Z tego braku prezentu, a raczej sposobie w jakim o tym napisalas
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:31   #2038
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
https://www.mamasandpapas-polska.pl/...a_do_krzeselek

Decydujesz sie na to ?




Dlatego mi tż rvn24 wyłącza bo sie za czesto "odpalam" i denerwuje




Tak. Zrobię mu tiramisu




Ja jeszcze żadnej kasy od państwa nie dostałam wiec nie mam z czego odkładać no i takim to sposobem prezentu tez nie bedzie
Biere pewnie. Pewnie nie będzie dobra do krzesełka które mamy bo tam wymienione są krzesełka do ktorych pasuje ale przecież nie musi byc na krzesełku. Fajne to bardzo a cena tez fajna.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:36   #2039
ewesad252
Przyczajenie
 
Avatar ewesad252
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 29
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Ja jeszcze żadnej kasy od państwa nie dostałam wiec nie mam z czego odkładać no i takim to sposobem prezentu tez nie bedzie [/QUOTE]

Nawiązując do kasy od Państwa. Byłam dziś w mopsie i Pani mnie poinformowała ze kasa mi się nie należy bo owszem jestem osobą bezrobotną ale mąż pracuje poza granicami Państwa i tam opłaca podatki i tam powinnam się starać o pomoc. Po drugie mąż nie sprawuje cały czas opieki na dzieckiem.... bo wyjeżdza do pracy i z tego powodu tez... Ale przecież to Ja się staram o to świadczenie rodzicielskie a nie mąż . To ja w Pl jestem bezrobotna. Nic z tego nie rozumie. Może któraś z Was ma większą wiedze?
ewesad252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 18:38   #2040
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Sandeo czy comedy central nie pruje ci mózgu? Mi tvn też przestal sie podobac. Przerzucilam sie na Planet, Discovery, domo+ i polsat film.... A w niedzielę odmozdzam sie przy WS na mtv alez to glupie jest

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------



No tak ale hipp nie jest tak tlusty prawda? To tak jak Alantan krem i Alantan maść. Maść nie jest dobra na zmiany skorne a krem juz tak.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Sandeo. I mialas rację. 3 drzemki muszą być. Pozwalalam mu jak chce by obserwować. Wniosek taki że musza byc 3.
No.. I weź tez pod uwagę ze on teraz jest chory wiec z tym snem to moze byc rożnie.

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Tak. Zrobię mu tiramisu
to Ci wyszło
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-27 13:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.