fryzura - przygotowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-15, 12:54   #1
pur plaisir
Przyczajenie
 
Avatar pur plaisir
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Question

fryzura - przygotowanie


Hej dziewczyny,
Mam pytanie dotyczące przygotowywania fryzury - czy u Was stylizacja, upięcie itd jest poprzedzone myciem głowy przez fryzjera?
Brzmi trochę dziwnie ale właśnie się dowiedziałam że mój fryzjer poleca umycie włosów na wieczór przed ślubem i upinanie ich na sucho bo wtedy podobno się lepiej układają.
Nie wiem co o tym myśleć, trochę się boję że włosy będą właśnie się bardziej kleić i źle układać jeśli umyje je dzień przed, nie mówiąc już o tym że będą musiały przetrwać noc w warkoczu więc trochę się pogniotą...
Co Wy o tym myślicie?
A u Was jak jest z przygotowaniem do fryzury?
pur plaisir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 13:11   #2
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: fryzura - przygotowanie

Cytat:
Napisane przez pur plaisir Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Mam pytanie dotyczące przygotowywania fryzury - czy u Was stylizacja, upięcie itd jest poprzedzone myciem głowy przez fryzjera?
Brzmi trochę dziwnie ale właśnie się dowiedziałam że mój fryzjer poleca umycie włosów na wieczór przed ślubem i upinanie ich na sucho bo wtedy podobno się lepiej układają.
Nie wiem co o tym myśleć, trochę się boję że włosy będą właśnie się bardziej kleić i źle układać jeśli umyje je dzień przed, nie mówiąc już o tym że będą musiały przetrwać noc w warkoczu więc trochę się pogniotą...
Co Wy o tym myślicie?
A u Was jak jest z przygotowaniem do fryzury?
standardowe włosy dużo lepiej się układają, kiedy nie są świeżo umyte. Włosy nie mogą być zbyt sypkie, bo się wyślizgują z upięcia itp.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 13:12   #3
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: fryzura - przygotowanie

A to jest ciekawe pytanie.
Nigdy w życiu nie spotkałam się z tym, żeby fryzjer robił fryzurę bez mycia włosów, ale z drugiej strony słyszałam, że włosy "na drugi dzień" lepiej się układa, bo nie "sypią się" tak jak zaraz po myciu i suszeniu.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 13:22   #4
pur plaisir
Przyczajenie
 
Avatar pur plaisir
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: fryzura - przygotowanie

zxcvbnmasd: Co to znaczy standardowe włosy? Tzn. zdrowe czy może że falowane (bo chyba takie ma większość osób). Ja mam falowane, nie są w jakimś dobrym stanie, są suche i wysokoporowate, i to od urodzenia - nie musiałam ich specjalnie niszczyć by na takie zasłużyć .
Natomiast sama zawsze myślałam tak jak cranberry juice i sama jak je układam to lepiej mi to wychodzi w dniu kiedy myję włosy (myje co dwa dni więc mogę to porównać ) bo właśnie są sypkie. Ale też specjalistą nie jestem. Chciałam przede wszystkim wiedzieć czy mój fryzjer zna się na rzeczy czy może lepiej byłoby poszukać innego . Nie sprawdzałam go jeszcze w praktyce.
pur plaisir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 17:46   #5
ZaczarowaneWarkocze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Lightbulb Dot.: fryzura - przygotowanie

Generalnie włosy świeżo umyte są gorsze do czesania. Jest w nich dużo wilgoci i trudniej się je modeluje lokówką czy prostownicą (bardzo parują, wręcz zagotowują się podczas tych czynności, co nie wpływa pozytywnie na ich kondycję).

Nie radzę jednak iść spać w mokrej głowie - najlepiej wysuszyć włosy suszarką, modelując je na szczotkę lub wyczesując szczotką, tak by się ładnie wygładziły. Na koniec "studzimy" włosy chłodnym nadmuchem. W ten sposób unikamy puszenia. Zamiast warkocza, lepiej zostawić włosy luzem lub zrobić luźny koczek na czubku głowy.

Jeśli głowa Ci się naprawdę bardzo przetłuszcza to warto o tym powiedzieć wcześniej fryzjerowi i na próbę przyjść w głowie umytej dzień wcześniej i wtedy on zdecyduje, czy taki stan jest do ogarnięcia, czy nie i zdecyduje co zrobić w dniu ślubu.

Jeśli nie masz próby, a czeszesz się w salonie, to jeśli włosy będą się bardzo puszyć, to jest kilka sposobów na ich wygładzenie (jak będą zbyt przetłuszczone, to umyją). Najlepiej, jeśli fryzjer choć spojrzy na włosy wcześniej i powinien określić, czy sobie z nimi poradzi sam w ramach planowanej wizyty, czy nie.

Edytowane przez ZaczarowaneWarkocze
Czas edycji: 2016-02-15 o 17:48
ZaczarowaneWarkocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 17:58   #6
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: fryzura - przygotowanie

A umycie włosów rano - może to by było jakieś wyjście? Mnie moje "wczorajsze" włosy jakoś nie przekonują, nie to zeby były tluste... tylko po prostu takie "wczorajsze"
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 20:00   #7
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: fryzura - przygotowanie

Moja fryzjerka też poprosiła o umycie wieczorem, dzień przed i pozwoliła użyć tylko odżywkę do spłukiwania, żeby nie obciążać włosów - sama podczas rozczesywania używała fajnych nabłyszczających odżywek i rzeczywiście nie było problemu z puszącymi się włosami.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-16, 17:01   #8
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: fryzura - przygotowanie

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
A to jest ciekawe pytanie.
Nigdy w życiu nie spotkałam się z tym, żeby fryzjer robił fryzurę bez mycia włosów, ale z drugiej strony słyszałam, że włosy "na drugi dzień" lepiej się układa, bo nie "sypią się" tak jak zaraz po myciu i suszeniu.
ja z kolei się nie spotkałam żeby fryzjer mył włosy przed zrobieniem fryzury

na pewno umyję dzień przed, moje włosy są mega gładkie i sypiące, nic by nie było z tej fryzury z takich całkiem świeżych
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 21:25   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: fryzura - przygotowanie

ciekawy temat, jeszcze jestem przed próbną i nie omawiałam z moją fryzjerką tego tematu ale coś mi się to w moim przypadku nie widzi - nie znoszę moich włosów "na drugi dzień" i jedyne co jestem w stanie wtedy znieść to wysoki, ulizany kucyk a fryzurę wybrałam sobie "zwiewną" i luźną więc nijak mi się to w koncepcje nie wpisuje - może jakiś gładki kok wyszedł by dobrze ale moja wizja jest bardziej w stylu boho więc chyba odpada mycie dzień wcześniej
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 22:16   #10
JaninaDaily
Raczkowanie
 
Avatar JaninaDaily
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 36
Dot.: fryzura - przygotowanie

Zarówno gdy czesałam się na ślub siostry, jak i własny (u innego fryzjera), to poproszono mnie by umyć głowę wieczór wcześniej. Nie bój się, mnie też włosy przetłuszczają się bardzo szybko. Ale fryzjerzy mają własne sposoby na to, by włosy wyglądały dobrze i świeżo w upięciu, a świeżoumyte włosy są po prostu napuszone, śliskie i trudniejsze do ułożenia.

Edytowane przez JaninaDaily
Czas edycji: 2016-03-31 o 22:19
JaninaDaily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 06:31   #11
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: fryzura - przygotowanie

Też się zastanawiam jak to z tym myciem włosów jest.. ale skoro większość z Was mówi że dzień przed, to jeśli moja fryzjerka też tak zaproponuje nie będę się spierać.. choć w środku sierpnia włosy umyte poprzedniego dnia na pewno nie będą idealnie wyglądać;/
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 19:39   #12
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: fryzura - przygotowanie

Ja też myję włosy dzień przed ślubem, będą się mniej puszyć i łatwiej się układać.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:29   #13
pannaEcia
Raczkowanie
 
Avatar pannaEcia
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 142
Dot.: fryzura - przygotowanie

Myślę, że najlepiej spytać fryzjera, bo to zależy od rodzaju włosa, od tego jaka ma być fryzura.

Edytowane przez pannaEcia
Czas edycji: 2016-04-25 o 13:21
pannaEcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 13:47   #14
cherry1988
Raczkowanie
 
Avatar cherry1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 356
Dot.: fryzura - przygotowanie

Nigdy u żadnego fryzjera osobiście nie spotkałam się z myciem włosów dzień wcześniej, ale słyszałam o tym. U mnie by to nie przeszło. Kolejnego dnia po umyciu mam wrażenie, że włosy mi się kleją do głowy i są fuj, choć wcale tragicznie nie wyglądają.
__________________
'88


13.10.2013r.

06.12.2014r.

13.08.2016r.
cherry1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-09 14:47:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.