Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z drutu. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-24, 09:31   #61
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Aramis, milo, ze wpadles. Przyda nam sie ktos taki I tez biegne po pilke wlosowa
W kwestii emotek, ich ilosc zalezy tylko i wylacznie od piszacego. Nikt tu sie nie obrazi za 'suchego' posta, wrecz przeciwnie, nadmiar emot drazni
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 10:02   #62
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Dzięki! Teraz wiem o co prosić tatusia jak będzie kupował sobie jakieś narzędzia. Szukałam Linki tnącej itp , ale bez efektów

Witam to jedna z wielu stron z narzędzimi złotniczymi, warto może niektórym się przyjrzeć, a jest tego naprawdę dużo i są dobrze opisane
http://www.alco.com.pl/

W wyszukiwrce wpisać

Piłki włosowe - brzeszczoty
słowo kluczowe - brzeszczot

ramki do piłek
słowo kluczowe - ramka

Pozdrawiam
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 10:14   #63
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Mnie też miło że tu trafiłem Znikam teraz, przenoszę firmę do innego lokalu i mam z tym sporo roboty, wpadnę może wieczoprem.
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 20:30   #64
Patsy
Raczkowanie
 
Avatar Patsy
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez aramis_26 Pokaż wiadomość
Do robienia zamkniętych bigli stosuję w sumie prosty przyrząd co daje odpowiednią dokładność i powtarzalność , tu znów jak na razie nie potrafię bez zdjęć tego przedstawić.
Aramis, czy to jest jakiś gotowy przyrząd, który można gdzieś kupić? Jeśli tak, to jak on się fachowo nazywa? A jeśli to przyrząd zrobiony przez "złotą rączkę", to mógłbyś wkleić zdjęcie, jak już będziesz je miał?
Właśnie chodzi mi o tą dokładność i powtarzalność... Próbuję robić bigle na wigjigu, ale z tą "powtarzalnością" różnie mi wychodzi.
Patsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 13:21   #65
Caffi
Rozeznanie
 
Avatar Caffi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Rembridge :)
Wiadomości: 767
GG do Caffi
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Jak to dobrze,że jest wsród nas profesjonalista
Mam pytanie:chciałabym robić samodzielnie szpilki srebrne i wiem co i jak(palnik posiadam),ale z mojego drutu srebrnego (925 bodajże) robi się czarna...Podejrzewam,że należy użyć srebra wyższej próby,tak?Jeśli tak,to gdzie to dostać?
__________________
"ubi tu Caius,ibi ego Caia"

Moje biżu:
w miarę aktualne:https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149081
dawno i nieprawda:https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121906

W moim magicznym domu...
Caffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 13:57   #66
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez Patsy Pokaż wiadomość
Aramis, czy to jest jakiś gotowy przyrząd, który można gdzieś kupić? Jeśli tak, to jak on się fachowo nazywa? A jeśli to przyrząd zrobiony przez "złotą rączkę", to mógłbyś wkleić zdjęcie, jak już będziesz je miał?
Właśnie chodzi mi o tą dokładność i powtarzalność... Próbuję robić bigle na wigjigu, ale z tą "powtarzalnością" różnie mi wychodzi.
Cytat:
Napisane przez Caffi Pokaż wiadomość
Jak to dobrze,że jest wsród nas profesjonalista
Mam pytanie:chciałabym robić samodzielnie szpilki srebrne i wiem co i jak(palnik posiadam),ale z mojego drutu srebrnego (925 bodajże) robi się czarna...Podejrzewam,że należy użyć srebra wyższej próby,tak?Jeśli tak,to gdzie to dostać?
Dawno tu nie byłem, prawdę mówiąc zapomniałem, że tu się wpisałem.Przepraszam:cmok :

Patsy witam, przyrząd o który pytasz zrobiłem sam, aparat jako tako opanowałem więc jak tylko przejdzie mi niechęć do fotografowania, fotki zrobię i obiecuję, że pokażę o co chodzi.

Cześć Caffi Nie wiem o jakie dokładnie szpilki Ci chodzi. Jeśli masz "fabryczne", wskazane było by zdjęcie. Próba srebra 925 jak najbardziej odpowiednia. Co do reszty, udzielę Ci informacji jak będę wiedział dokładnie o jakie szpilki chodzi i jak do tego podchodziłaś próbując je samodzielnie zrobić.

Pozdrawiam Was obie serdecznie i ciepło
aramis
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 15:15   #67
Caffi
Rozeznanie
 
Avatar Caffi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Rembridge :)
Wiadomości: 767
GG do Caffi
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Konkretnie mi chodzi o takie:
Posiadam palnik(można powiedzieć protetyczny)i koniec drucika zbliżałam do płomienia i robiła się śliczna kuleczka,tylko cały drut czerniał...nie dało się tego odczyścić Pliss..pomóż
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szpilki.jpg (39,7 KB, 185 załadowań)
__________________
"ubi tu Caius,ibi ego Caia"

Moje biżu:
w miarę aktualne:https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149081
dawno i nieprawda:https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121906

W moim magicznym domu...
Caffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 22:44   #68
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez Caffi Pokaż wiadomość
Konkretnie mi chodzi o takie:
Posiadam palnik(można powiedzieć protetyczny)i koniec drucika zbliżałam do płomienia i robiła się śliczna kuleczka,tylko cały drut czerniał...nie dało się tego odczyścić Pliss..pomóż
Wieczorny uśmiech dla Ciebie
Rozwinę temat.
Każdy rodzaj srebra - mam na myśli tzw. próbę - potraktowany otwartym płomieniem palnika zmienia barwę i wygląda nie ciekawie. Są specjalne chemiczne środki, pasty którymi zabezpiecza się przedmioty przed takim nieporządanym efektem ale myślę , że chyba one są po za zasięgiem większości nie trudniącej się złotnictwem. Sposób polegający na tzw. bejcowaniu jest możliwy dla każdego, ale srebro pomimo tego, że bieleje, jest czyste, to jednak traci połysk. W takim przypadku trzeba zastosować polerowanie.
Co do samego zatapiania kulki na końcu drutu, to prawidłowo robi się to w osłonie roztopionego przez palnik boraksu. Wtedy kulka jest mniej porowata lub wcale. Dodatkowo będzie bardziej regularna w kształcie.
Drut trzyma się w pensetce, albo w jakimś innym uchwycie, w pozycji pionowej, końcem na którym ma powstać kulka, w dół. Każda średnica drutu
daje różną maksymalnie możliwą do uzyskania kuleczkę, którą dodatkowo można obrobić specjalnym narzędziem formującym lub opiłować pilniczkiem iglakiem i wypolerować. W pracowni wytwarzającej elementy biżuteri ze srebra, takie szpilki robi się w większych ilościach tą samą metodą. Obróbka końcowa w tym przypadku polega na "wygotowaniu" w bejcy składającej się z kwasu siarkowego i wody destylowanej. Roztwór powinien mieć gęstość procentową na poziomie 6 - 10%. Przez "gotowaniwe" usuwa się rewsztki zeszklonego boraksu, a przy okazji powierzchnia całej szpilki nabiera charakteru zbliżonego do próby 999/1000, czyli czystego srebra. Po dokładnym kilkakrotnym płukaniu (w celu pozbycia się resztek kwasowych) , szpilki lub inne przedmioty trafiają do bębenka polerniczego, gdzie nabierają po kilku godzinach lustrzanego połysku.

Pozdrawiam
aramis

Gdybyś chciała skorzystać z bejcowania, powinnaś załatwić (kupić lub od kogoś poprosić) powiedzmy 100ml kwasu akumulatorowego i wody do żelazek. Na opakowaniu podana jest jego gęstość jako elektrolitu, ale możesz po prostu zmieszać tę ilość z taką samą ilością wody i bejca już gotowa Podgrzewać trzeba w naczyniu porcelanowym lub szklanym, nie dopuszczać do wrzenia i chronić twarz , a szczególnie oczy przed ewntualnym opryskaniem. Jeżeli takie coś nastąpi, to nie ma wielkiego problemu, jeżeli natychmiast opłucze się twarz lub ręce pod bieżącą wodą. Uważać trzeba też na ubranie bo kwas siarkowy nawet w śladowych ilościach powoduje wypalanie dziurek.
Reszta jak wyżej
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 00:21   #69
Caffi
Rozeznanie
 
Avatar Caffi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Rembridge :)
Wiadomości: 767
GG do Caffi
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Wow Dzięki za wyczerpującą odpowiedz .Trochę mnie przeraziła ta procedura,nie powiem.Pomyślę,czy chcę się bawić kwasem akumulatorowym Ale nie wydaje sie to takie skomplikowane.Łudziłam się,że trzeba np.kupić słoiczek czegoś,zanurzyć i topić...Ja naiwna Jeszcze raz dziękuję
__________________
"ubi tu Caius,ibi ego Caia"

Moje biżu:
w miarę aktualne:https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149081
dawno i nieprawda:https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121906

W moim magicznym domu...
Caffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 15:14   #70
Patsy
Raczkowanie
 
Avatar Patsy
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez aramis_26 Pokaż wiadomość
Patsy witam, przyrząd o który pytasz zrobiłem sam, aparat jako tako opanowałem więc jak tylko przejdzie mi niechęć do fotografowania, fotki zrobię i obiecuję, że pokażę o co chodzi.
OK, mam czas. A skoro mówimy o biglach, to po tym, jak zobaczyłam Twoje niepowtarzalne bransoletki, chętnie zobaczyłabym równie niepowtarzalne kolczyki...
Patsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 16:21   #71
zuwiolka
Rozeznanie
 
Avatar zuwiolka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 508
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Dziewczyny, ratunku. Męczy mnie to pół dnia, przekopuje forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Jak zrobić loopik ze sprężynką. Gdy kolczyk jest cięższy, to jakieś szarpinięcie może zwykły loopik rozgiąć i po kolczyku.
Kombinuje i chyba brak mi wyobraźni.
Zaginam na pół drucik wystający ponad nawleczonymi koralikami. w dziurkę wkładam coś okrągłego - gruby drut, szczypce i chcę obkręcać, ale .... ale wtedy nie mam jak przytrzymać drugiego końca szpilki i całość się kreci, a przecież w imadło nie włożę. ((
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że musze mieć 2 parę cieniutkich szczypiec którymi jakoś uchwycę końcówkę drutu.

Chyba to jakoś nieczytelnie napisałam, ale ... może któraś z Was będzie potrafiła jakos obrazowo mi to opisać i wskazać niezbędne narzędzia.

Pomocy, jak zrobić LOOPIK ZE SPRĘŻYNKĄ.

Wiele z Was takie robi i wychodzą ślicznie, tylko JAK ????
__________________
Mój wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185431
zuwiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 16:35   #72
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

ja nie robię na szpilkach tylko na zwykłym drucie. Szpilkę obkręcać ciężko, przynajmniej te ktorych ja używam są z mało współpracującego drutu.
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 16:48   #73
Lady Eileen
Zadomowienie
 
Avatar Lady Eileen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 241
GG do Lady Eileen
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

http://www.bizu.pl/strona/tutoriale/tytul/loopspiralny



Ja zawsze jak juz zrobie uszko to przytrzymuje je szczypcami a koniec drutu krory odstaje łapie drugą parą szczypiec i obkręcam.. napewno dojdziesz do wprawy..
__________________
Wróciłam.

Mój flickr


Edytowane przez Lady Eileen
Czas edycji: 2007-06-03 o 17:54
Lady Eileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 16:55   #74
farfallina
Zadomowienie
 
Avatar farfallina
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 798
GG do farfallina
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Wiolu...o cos takiego Ci chodzi?
http://www.bizu.pl/strona/tutoriale/tytul/loopspiralny
__________________

New edition


Moje swiecidelka Zapraszam!
farfallina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 17:20   #75
zuwiolka
Rozeznanie
 
Avatar zuwiolka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 508
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

O Dziewczyny, boskie jesteście Lawenda, Lady Eileen, Farfallina

Farfallina taki właśnie krok po kroku kurs jest dla mnie the best ... łopatologicznie ze mną trzeba ))
Jakieś 50 szpilek lub kawałków druta zmarnuje i może coś wreszcie równego wyjdzie ale teraz przynajmniej wiem gdzie popełaniałam bład i jak fachowow zabrać się do tego.
Dzięki jeszcze raz Kochane.
Napaliłam się na serię z samego srebra i takich bardziej wymyślnych koralików i szkoda byłoby żeby się to komuś miało urwać przez moje loopiki a teraz poćwicze i coś z tego może będzie )

dla Was
__________________
Mój wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185431
zuwiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 17:28   #76
farfallina
Zadomowienie
 
Avatar farfallina
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 798
GG do farfallina
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Nie ma sprawy...przyjemnosc po naszej stronie, prawda dziewczyny?
__________________

New edition


Moje swiecidelka Zapraszam!
farfallina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 17:40   #77
Lady Eileen
Zadomowienie
 
Avatar Lady Eileen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 241
GG do Lady Eileen
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

O losie.. Ja własnie chciałam to samo co Far wkleic tylko że mi sie źle skopiowało..:P
__________________
Wróciłam.

Mój flickr

Lady Eileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 20:59   #78
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

A ja chciałam pochwalić się machina do bigli którą pomógł zrobić mi tato Przykładowy bigiel zrobiony jest z drutu stalowego, zastanawiam się jak będzie się je robić ze srebra
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg machina;).jpg (121,6 KB, 428 załadowań)
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 21:21   #79
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

łoo.. ja chyba też będę musiała o czymś takim pomyśleć, bo klientki zerzędzą, że chcą zapinane a tak po prostu na szczypcach wychodzą mi totalnie różnej wielkości :p
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 21:39   #80
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

monius ja właśnie też zdecydowałam się na taką machinę ze względu na klientki no i taniej wychodzą takie bigielki własnej roboty
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 22:30   #81
koorak
Raczkowanie
 
Avatar koorak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 151
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

E tam ja tam takie na szczypcach normalnie robie ;P
Ale tobie to pewnie szybciej wychodzi
__________________
GOOGLE prawdę ci powie
Moja biżuteria
koorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 22:38   #82
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Też próbowałam na szczypcach... i raz wyszły raz nie, raz równe raz za duże
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 11:13   #83
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

A ja co pierwszą parę robiłam to jeden bigiel śliczny nioch,nioch,a drugiego takiego juz nie umiem.xD
libra-A to duże to łotototo jest.?
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 12:44   #84
mmajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 42
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

A ja mam pytanie: jakiej grubości drutu używacie do bigli, i jakiego rodzaju (srebro?). P.S> jestem bardzo początkująca.
mmajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 12:49   #85
mmajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 42
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Aha, czy jest gdzieś w necie łopatologiczne wskazówki jak zrobić coś techniką wire wraping? chodzi mi o nawijanie drucika, skąd będę wiedziała ile mi będzi potrzebne aby wystarczyło? Trzeba uciąć kawałek i nawijać Tak? A jak nie wystarczy to trzeba dołączyć nowy kawałek? Nie będzie widać złączeń.? No bo całej szpulki to nie dam rady przekładać. Ale jestem ciemnota.
mmajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 13:35   #86
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez mmajka Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie: jakiej grubości drutu używacie do bigli, i jakiego rodzaju (srebro?). P.S> jestem bardzo początkująca.
Osobiście do bigli uzywam 0,7 drut srebrny Dla mnie najlepszy A na technice wire wrapping się nie znam

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
A ja co pierwszą parę robiłam to jeden bigiel śliczny nioch,nioch,a drugiego takiego juz nie umiem.xD
libra-A to duże to łotototo jest.?
solaola- ten większy gwóźdź, pozbawiony zreszta tego łepka, ma srednicę 7 mm, natomiast malutkie gwozdzie ok. 1 mm. Ciężko jest wytłumaczyć jak duża ta machina...po prostu tak powbijałam gwoździe żeby wyszedł bigiel jak na zdjęciu...droga prób i błędów, na zdjęciu tego nie widac (bo je wyretuszowałam), ale deseczka ma kilka dziur z owych właśnie prób
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 14:12   #87
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez mmajka Pokaż wiadomość
Aha, czy jest gdzieś w necie łopatologiczne wskazówki jak zrobić coś techniką wire wraping? chodzi mi o nawijanie drucika, skąd będę wiedziała ile mi będzi potrzebne aby wystarczyło? Trzeba uciąć kawałek i nawijać Tak? A jak nie wystarczy to trzeba dołączyć nowy kawałek? Nie będzie widać złączeń.? No bo całej szpulki to nie dam rady przekładać. Ale jestem ciemnota.
Nie wiem czy sa jakieś wskazówki, bo jest to po prostu metoda owijania cieńszego drucika na grubszym. Ja zawsze na oko biorę i zazwyczaj mi starcza i jeszcze zostaje, przez co potem się takie skrawki walają :/ Jeśli weźmiesz za mało, to moższ dołączyc drugą część, ale zależy w którym miejscu ją dołączasz, najlepiej w takim najmniej widocznym. Jeśłi się ładnie, równo owija i jak najbliżej zrobi złączenie to niewprawne oko może nie zauważyć że z dwóch części jest robione.
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 15:38   #88
mmajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 42
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Dziękuje za odp. ale mam jeszcze pytanie dot. linek jubilerskich. : do czego właściewie sie ich stosuje, i jakiej grubości do czego, jak dobierać kolorki i grubości???
A mówiłam że jestem zielenina
mmajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 17:26   #89
aisah
Zakorzenienie
 
Avatar aisah
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraina zwana Tarnowskimi Górami :)
Wiadomości: 4 460
GG do aisah
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

linki możesz użyć do kolczyków, do naszyjników, bransoletek... no wszystkiego a kolory... to od Twojego pomysłu zależy...
__________________

aisah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 20:13   #90
malgoos
Raczkowanie
 
Avatar malgoos
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 289
GG do malgoos
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Zrobiłam sobie szpilki ze srebrnego drutu przy pomocy palnika. Wyszły nawet znośne. Jednak okazało, się że w miejscu rozgrzania srebro stało się bardziej miękkie. Czy jest jakiś sposób by przywrócić mu poprzednia twardość?
malgoos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.