Uniwersytet Łódzki część III - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-26, 21:11   #1291
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Po co tyle jadu? Ja tylko pytam o opinie, a nie moje szanse na utrzymanie się..
Chcę się przenieść z Krakowa, bo jestem tutaj na zupełnie innych studiach, a program studiów bardziej odpowiada mi w Łodzi.
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 21:15   #1292
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
Po co tyle jadu? Ja tylko pytam o opinie, a nie moje szanse na utrzymanie się..
Chcę się przenieść z Krakowa, bo jestem tutaj na zupełnie innych studiach, a program studiów bardziej odpowiada mi w Łodzi.
to się przenoś, w czym problem? masz się dostać to się dostaniesz a to jeszcze żaden sukces.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 21:19   #1293
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
to się przenoś, w czym problem? masz się dostać to się dostaniesz a to jeszcze żaden sukces.
Nie mam żadnego problemu, pytam po prostu o opinie logistyki na UŁ.
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 00:06   #1294
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
z matematyką podstawową ledwo zdaną to jak chcesz żeby sobie ktoś poradził na studiach? zwłaszcza na takich, na których tej matmy jest sporo.
Nie przesadzaj. Logistyka nie jest kierunkiem ścisłym, nie ma tam nie wiadomo jak dużo matematyki, a i jej poziom nie jest na tyle wysoki żeby tego nie ogarnąć.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 07:54   #1295
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj. Logistyka nie jest kierunkiem ścisłym, nie ma tam nie wiadomo jak dużo matematyki, a i jej poziom nie jest na tyle wysoki żeby tego nie ogarnąć.
Ja wychodzę z założenia, że można wszystko ogarnąć jeśli się chce. Ale jak ktoś nie miał na tyle rozumu żeby maturę podstawową zdać jako tako to szczerze powątpiewam bo matura w tej chwili jest egzaminem tak łatwym, że wstyd mieć takie wyniki lub jej nie zdać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 14:33   #1296
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ja wychodzę z założenia, że można wszystko ogarnąć jeśli się chce. Ale jak ktoś nie miał na tyle rozumu żeby maturę podstawową zdać jako tako to szczerze powątpiewam bo matura w tej chwili jest egzaminem tak łatwym, że wstyd mieć takie wyniki lub jej nie zdać.
Wstyd to jest kraść. Nie każdy jest alfą i omegą. Nie znasz dziewczyny, nie żyjesz jej życiem, więc ocenianie jej rozumu pod kątem wyników z matematyki jest dla mnie głupotą.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 15:47   #1297
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Wstyd to jest kraść. Nie każdy jest alfą i omegą. Nie znasz dziewczyny, nie żyjesz jej życiem, więc ocenianie jej rozumu pod kątem wyników z matematyki jest dla mnie głupotą.
Nie ma co polemizować. Zdaniem Pffe, to Pffe ma zawsze rację. Matematyka blabla, poziom dla debili blabla, wszyscy powinni blabla...

A koleżance życzę powodzenia
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-27, 15:53   #1298
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez bandra Pokaż wiadomość

A koleżance życzę powodzenia
Dziękuję
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 16:39   #1299
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Wstyd to jest kraść. Nie każdy jest alfą i omegą. Nie znasz dziewczyny, nie żyjesz jej życiem, więc ocenianie jej rozumu pod kątem wyników z matematyki jest dla mnie głupotą.
Cóż, to się okaże jak przysiądzie to ciekawszych rzeczy niż funkcja kwadratowa. Matura to jest najniższy możliwy poziom matematyki, zadania są schematyczne, niemal identyczne jak w zbiorach zadań. Jak trafi na fajnego profesora to jej pokaże tak egzotyczne przykłady, że zostanie jedną z tych co szukają korepetycji. Trzeba mierzyć siły na zamiary najpierw.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 17:30   #1300
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Cóż, to się okaże jak przysiądzie to ciekawszych rzeczy niż funkcja kwadratowa. Matura to jest najniższy możliwy poziom matematyki, zadania są schematyczne, niemal identyczne jak w zbiorach zadań. Jak trafi na fajnego profesora to jej pokaże tak egzotyczne przykłady, że zostanie jedną z tych co szukają korepetycji. Trzeba mierzyć siły na zamiary najpierw.
Znam ludzi z różnych kierunków i nie spotkałam nikogo kto by płakał, że sobie z matematyką nie radzi. Na logistyce kładzie się nacisk na inne przedmioty i inne umiejętności niż liczenie całek i tym podobnych. A jeśli nawet będzie musiała szukać korepetycji to co? To jakaś ujma, że ktoś czegoś nie rozumie? Poza tym często nie świadczy to o braku umiejętności czy chęci do nauki, tylko o słabych umiejętnościach dydaktycznych prowadzącego. Z zajęć prowadzonych przez kogoś kto umie przekazać wiedzę, nie potrzeba brać korepetycji
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 17:33   #1301
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Znam ludzi z różnych kierunków i nie spotkałam nikogo kto by płakał, że sobie z matematyką nie radzi. Na logistyce kładzie się nacisk na inne przedmioty i inne umiejętności niż liczenie całek i tym podobnych. A jeśli nawet będzie musiała szukać korepetycji to co? To jakaś ujma, że ktoś czegoś nie rozumie? Poza tym często nie świadczy to o braku umiejętności czy chęci do nauki, tylko o słabych umiejętnościach dydaktycznych prowadzącego. Z zajęć prowadzonych przez kogoś kto umie przekazać wiedzę, nie potrzeba brać korepetycji
chyba mylisz studia ze szkołą średnią to nie ten czas, że mają Cię nauczyć, masz się sama nauczyć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-27, 18:10   #1302
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
chyba mylisz studia ze szkołą średnią to nie ten czas, że mają Cię nauczyć, masz się sama nauczyć.
Masz rację, co ja tam wiem o studiowaniu. W końcu też nie zdałam rozszerzonej matury z matematyki na 100%.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 19:11   #1303
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Masz rację, co ja tam wiem o studiowaniu. W końcu też nie zdałam rozszerzonej matury z matematyki na 100%.
Ja tylko uważam osoby zakładające, że wykładowca musi nauczyć, że powinien nauczyć za śmieszne. to już nie jest etap, że jak nie chcesz to Ci na siłę będą wciskać do głowy.
Studia to tylko dodatek przecież w tej chwili. Często nie ma znaczenia kierunek bo ludzie i tak pracują w innych branżach a liczy się to że ma wykształcenie wyższe. Całą resztę wydobędą na rozmowach kwalifikacyjnych.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 19:52   #1304
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ja tylko uważam osoby zakładające, że wykładowca musi nauczyć, że powinien nauczyć za śmieszne. to już nie jest etap, że jak nie chcesz to Ci na siłę będą wciskać do głowy.
Studia to tylko dodatek przecież w tej chwili. Często nie ma znaczenia kierunek bo ludzie i tak pracują w innych branżach a liczy się to że ma wykształcenie wyższe. Całą resztę wydobędą na rozmowach kwalifikacyjnych.
Ale gdzie ja napisałam, że musi nauczyć? Wykładowca ma przekazać wiedzę w taki sposób, aby umożliwić studentom nauczenie się tego. No chyba, że według Ciebie oni są tylko po to by podać literaturę, z której student ma zdobyć niezbędną wiedzę i na koniec przeprowadzić egzamin.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 20:19   #1305
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Ale gdzie ja napisałam, że musi nauczyć? Wykładowca ma przekazać wiedzę w taki sposób, aby umożliwić studentom nauczenie się tego. No chyba, że według Ciebie oni są tylko po to by podać literaturę, z której student ma zdobyć niezbędną wiedzę i na koniec przeprowadzić egzamin.
prawda jest taka, że jest sporo takich co nie potrafią wiedzy przekazać a jednak pracują jako wykładowcy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 20:24   #1306
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
prawda jest taka, że jest sporo takich co nie potrafią wiedzy przekazać a jednak pracują jako wykładowcy.
Tu się z Tobą zgodzę
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 17:50   #1307
lepetitmondedenixie
Przyczajenie
 
Avatar lepetitmondedenixie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 20
mikrobiologia uniwersytet łódzki 2016/2017

Witam!
Jestem tegoroczną maturzystką. Zdaje rozszerzenie z matematyki, biologii i angielskiego. Planuję wybrać się na UŁ na mikrobiologię(oczywiście zloze jeszcze na inne kierunki). Chciałam zapytać osoby studiujące mikrobiologię na tej uczelni o to czy ciężko się dostać, ogolnie jak jest, ile mieliście % z matury. I ogólnie czy jesteście z tych studiów zadowoleni Może jest ktoś tutaj, kto planuje tak jak ja ten kierunek?
Pozdrawiam
Weronika
lepetitmondedenixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 22:05   #1308
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Faktycznie przy 20 godzinach wykładu i 24 ćwiczeń, będą mieli tyle czasu, żeby rozmyślać nad czymś więcej jak macierze i może gdzieś zahaczą o pochodne
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:42   #1309
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Faktycznie przy 20 godzinach wykładu i 24 ćwiczeń, będą mieli tyle czasu, żeby rozmyślać nad czymś więcej jak macierze i może gdzieś zahaczą o pochodne
no, jak ktoś ma 50% z matury to ma problemy z tak podstawowym materiałem, że spora część gimnazjalistów by go ogarnęła.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 10:05   #1310
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no, jak ktoś ma 50% z matury to ma problemy z tak podstawowym materiałem, że spora część gimnazjalistów by go ogarnęła.
pffe, możesz już przestać na mnie najeżdżać?
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 10:45   #1311
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
pffe, możesz już przestać na mnie najeżdżać?
nie piję do Ciebie, tylko ogólnie mówię
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 10:52   #1312
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no, jak ktoś ma 50% z matury to ma problemy z tak podstawowym materiałem, że spora część gimnazjalistów by go ogarnęła.
Rozumiem, że prowadziłaś jakieś badania w tym zakresie, że tak odważnie generalizujesz?
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 11:07   #1313
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: mikrobiologia uniwersytet łódzki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez lepetitmondedenixie Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem tegoroczną maturzystką. Zdaje rozszerzenie z matematyki, biologii i angielskiego. Planuję wybrać się na UŁ na mikrobiologię(oczywiście zloze jeszcze na inne kierunki). Chciałam zapytać osoby studiujące mikrobiologię na tej uczelni o to czy ciężko się dostać, ogolnie jak jest, ile mieliście % z matury. I ogólnie czy jesteście z tych studiów zadowoleni Może jest ktoś tutaj, kto planuje tak jak ja ten kierunek?
Pozdrawiam
Weronika
Podbijam, ponieważ łączę z tym wątkiem, a nie chcę, żeby post utonął w dyskusji o trudności matematyki na logistyce (którą najlepiej niech toczą studenci logistyki).
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 17:39   #1314
myphilosophy25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 13
Uniwersytet Łódzki - Informatyka

Czy ktoś studiuje na Uniwersytecie Łódzkim Informatykę lub ma obeznanie w temacie? wydział matematyki i informatyki. Interesuje mnie poziom matematyki, atmosfera oraz podejście wykładowców do studenta. Przede wszystkim chciałabym się czegoś dowiedzieć o matematyce... Czy przerobienie Kursu eTrapez wystarczy do zaliczenia przedmiotów matematycznych?
myphilosophy25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 14:01   #1315
majacze
Przyczajenie
 
Avatar majacze
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Jestem tegoroczną maturzystką i mimo, że Uniwersytet Łódzki nie jest moim wymarzonym (aspiruję na Warszawski), to studia w rodzinnym mieście są moim planem B. Myślę o złożeniu papierów na następujące kierunki:

- Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: dziennikarstwo 
z językiem i kulturą francuską (francuskiego nie umiem w zasadzie w ogóle, można zacząć naukę tego języka od podstaw?)
- Dziennikarstwo międzynarodowe
- Filologia, specjalność: filologia hiszpańska + język angielski (hiszpańskiego uczyłam się w liceum dwa lata, ale umiem kiepsko, natomiast angielski umiem płynnie w mowie i piśmie, poziom mocno zaawansowany)
- Marketing
- Lingwistyka dla biznesu


Czy jest tutaj ktoś, kto mógłby mi powiedzieć coś o tych kierunkach? Każda opinia jest dla mnie istotna.
majacze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 15:02   #1316
may9313
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Italia <3
Wiadomości: 2 712
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Nie moje klimaty, ale z tego co zaslyszalam to na dziennikarstwie z kulturą francuską jest bardziej filologia niż dziennikarstwo. Musisz się dopytac, bo więcej informacji nie posiadam no i rzecz jasna głowy nie dam sobie za to uciąć, ze faktycznie tak jest.
__________________
Złośliwe, bo małe
Polsko - włoski duet blogujący!

Gaduła
Chwilami nadpobudliwa
Włochy
Bloguję!

may9313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 15:12   #1317
ecoeconomy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 17
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Witam. Jestem zeszłoroczną maturzystką. Los zadecydował za mnie i dopiero teraz składam papiery na studia. Czy ktoś mógłby odpowiedzieć mi na pytanie? Czy łatwo dostać się na ekonomię ekobiznes? Jak wysoki jest poziom? Czy ktoś studiuje? Jeśli tak, to jak bylo z waszą maturą? Ile jest chętnych na ten kierunek? Czy angielski rozszerzony wystarczy, zeby dostać się na studia?
Niestety nigdzie nie moglam znaleść odpowiedzi.
Pozdrawiam
ecoeconomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 13:59   #1318
Chihiro1416
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Witam, nie wiem czy ktoś jeszcze tu czasem zagląda ale spróbuję. Sprawa wygląda tak, że w tym roku chcę dostać się na jakiekolwiek studia, konkretnie na pedagogikę. Kierunek całkowicie niezgodny z moimi upodobaniami ale w tym roku postawiłam sobie za cel wyprowadzić się i poprawić maturę za rok. Wcześniej miałam w planie zdawać na kulturoznawstwo ale raczej będzie to tylko marnotrawstwo pieniędzy. Matura poszła mi tragicznie. Byłam na to przygotowana ale teraz boję się że nawet na pedagogikę się nie dostanę. Pisałam trzy rozszerzenia - polski, geografię i angielski, jednak robilam to w sumie tylko po to żeby zobaczyć jak to jest. Mówiąc fatalnie nie mam na myśli rozszerzeń na ok 50% tylko na wyniki poniżej 40%. Nie wiadomo tylko jak z polskim mi poszło. Podstawy też poszły źle. Na matematyce przez stresowanie się na pewno straciłam ok 40%. Kiedy na spokojnie w domu jeszcze raz rozwiązywałam te zadania byłam w szoku że tak tragicznie mi poszło, bo jeśli podeszłabym do tego spokojnie miałabym z 90%. Pewnie wyszłam na skończonego kretyna, ale nieważne. Nie interesują mnie inne rozwiązania, nie wyobrażam sobie pójść na rok do pracy, albo na jakąś uczelnie prywatną, dlatego muszę wiedzieć czy mam szansę dostać się na ten kierunek. W rodzinie mam kilka osób które poszły na pedagogikę i mówią że tam bardzo łatwo się dostać, jednak żadna z tych osób nie napisała tak "wspaniałe" matury jak ja. UŁ niestety nie podaje progów punktowych dlatego chciałam się spytać, czy jest sens próbować.
Chihiro1416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 16:15   #1319
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Cytat:
Napisane przez Chihiro1416 Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy ktoś jeszcze tu czasem zagląda ale spróbuję. Sprawa wygląda tak, że w tym roku chcę dostać się na jakiekolwiek studia, konkretnie na pedagogikę. Kierunek całkowicie niezgodny z moimi upodobaniami ale w tym roku postawiłam sobie za cel wyprowadzić się i poprawić maturę za rok. Wcześniej miałam w planie zdawać na kulturoznawstwo ale raczej będzie to tylko marnotrawstwo pieniędzy. Matura poszła mi tragicznie. Byłam na to przygotowana ale teraz boję się że nawet na pedagogikę się nie dostanę. Pisałam trzy rozszerzenia - polski, geografię i angielski, jednak robilam to w sumie tylko po to żeby zobaczyć jak to jest. Mówiąc fatalnie nie mam na myśli rozszerzeń na ok 50% tylko na wyniki poniżej 40%. Nie wiadomo tylko jak z polskim mi poszło. Podstawy też poszły źle. Na matematyce przez stresowanie się na pewno straciłam ok 40%. Kiedy na spokojnie w domu jeszcze raz rozwiązywałam te zadania byłam w szoku że tak tragicznie mi poszło, bo jeśli podeszłabym do tego spokojnie miałabym z 90%. Pewnie wyszłam na skończonego kretyna, ale nieważne. Nie interesują mnie inne rozwiązania, nie wyobrażam sobie pójść na rok do pracy, albo na jakąś uczelnie prywatną, dlatego muszę wiedzieć czy mam szansę dostać się na ten kierunek. W rodzinie mam kilka osób które poszły na pedagogikę i mówią że tam bardzo łatwo się dostać, jednak żadna z tych osób nie napisała tak "wspaniałe" matury jak ja. UŁ niestety nie podaje progów punktowych dlatego chciałam się spytać, czy jest sens próbować.
Studiuję pedagogikę - może pomogę. Są specjalności, na które trudno się dostać - edukacja wczesnoszkolna i resocjalizacja, ale są też takie, na które dostaniesz się bez wiekszego problemu - opieka i terapa, edukacja przez sztukę. Ja jestem na drugim stopniu, ale nic się chyba nie zmieniło i dalej specjalność wybierasz przy rekrutacji.

Polecam jednak napisać maila do dziekanatu, podadzą Ci progi punktowe na poszczególne specjalności

Na co byś się nie zdecydowała, to pierwszy rok i tak realizuje dokładnie to samo, więc napisz o progi punktowe.
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.


Edytowane przez bandra
Czas edycji: 2016-06-03 o 16:17
bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 15:17   #1320
Zuzanka3
Raczkowanie
 
Avatar Zuzanka3
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 301
Dot.: Uniwersytet Łódzki część III

Hej Może ktoś z Was wie czy będąc na studiach niestacjonarnych można otrzymać stypendium socjalne?
Zuzanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-26 04:17:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.