W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-02-26, 12:02   #4501
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;5639571 3]my tez starzy w tym roku bedzie 11 lat po slubie[/QUOTE]

Serio 11??!! Ile masz lat? Wygl±dasz na 18
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-26, 12:22   #4502
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Ewelina- co ty?! Juz tyle lat?
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-26, 12:27   #4503
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Serio 11??!! Ile masz lat? Wygl±dasz na 18
niedlugo bedzie 31
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Ewelina- co ty?! Juz tyle lat?
nawet nie wiem kiedy to zlecialo ...

u nas swieto czekolady dopiero w listopadzie. ostatnio zjedlismy trufle nieziemskie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-26, 14:07   #4504
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dzien doberek oznajmiam poprawe w zachowaniu malego bylismy dzis nawet na duzych zakupach i byl grzeczny, nie wrocilam jak po orce

Cytat:
Napisane przez Isa83 Poka¿ wiadomo¶æ
Moja historia jest d³uga, wiêc nie bêdê Was zanudzaæ Pochodzê z Katowic, ale przez ostatnie lata mieszka³am w Krakowie. Mam mê¿a Polaka, który dosta³ pracê jako instruktor narciarstwa w Trentino, oboje rzucili¶my pracê w polskich korpo i wyjechali¶my do Italii.
Na studiach spêdzi³am rok w Bari, potem kolejny rok mieszka³am w Cremonie i pó³ roku w Padwie, gdzie naucza³am na tamtejszym Uniwersytecie. Na swojej li¶cie mam równie¿ kilka miesiêcy w Rimini i Cattolice.
Teraz zajmujê siê t³umaczeniami, robiê doktorat w Warszawie, a co bêdzie potem, to siê zobaczy
Na razie zmagamy siê z w³osk± biurokracj±, i zastanawiam siê czy W³osi s± czasem tak g³upi czy tylko udaj±, ¿eby robiæ nam, "przybyszom ze Wschodu" pod górkê?

Pozdrawiam serdecznie!
Witaj serdecznie nasze ukochane Trentino Alto Adige, co roku staramy sie jezdzic Merano, Bolzano i okolice, moglabym tam zamieszkac, po cichu zazdroszcze! pozdrawiam az za Bari
odnosnie samego trentino jako regione autonoma mysle, ze tam sprawy maja sie o wiele lepiej i funkcjonuja lepiej niz w pozostalej czesci It, w oczy "rzuca sie" czystosc np. w komunikacji miejskiej, punktualnosc, przestrzeganie zasad, malo pracy na czarno, poprostu juz inna mentalnosc, bardziej austriacka niz wloska

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ

Bylam dzisiaj z mezem w ASL bo na mojej Tessera sanitaria mam zle wpisane imie, nie mowiac ze tej plastikowej nigdy nie dostalam a dodatkowo juz mi sie konczy termin waznosci.
W informacji facetka dala nam druczek do wypelnienia.
Numerek wzielismy i po godzinie czekania weszlismy do pokoju.
A tam- po kolei co zle zrobilismy- o wydanie nowej karty mozna sie starac najwczesniej w dniu wygasniecia terminu.
Poza tym on nie wie czy moze zmienic imie.
Bo moze codice fiscale sie zmieni. No to mu maz (Wloch) tlumaczy ze na CF dane sa dobrze, ze sie nie zmieni.
Ale musze miec zaswiadczenie z Agenzia delle entrate.
To ze Polska w UE to wiedzial - o dziwo!
Po chwili konsultacji z kolezanka okazalo sie ze nie musze miec zaswiadczenia bo jestem juz ponad 5 lat we Wloszech.
No dobra- sprobowal- komputer tez swoje musial przemyslec zanim stwierdzil ze dobrze, da sie zmienic. Chodzilo o jedna mala literke w imieniu!
Ok - pierwszy maly sukces.
Potem - zeby odnowic karte musimy wziasc podanie o zmiane lekarza- logiczne, nie?
Na koniec spytal dlaczego nie mam plastikowej karty a tylko papierowy swistek. No bo nigdy do nas nie dotarla- to moze adres zmienilam, albo co? Nie.
Sprawdzil - karta - ta niebieska- nigdy nie zostala wyslana bo ktos nie wprowadzil danych!
Wloska biurokracja wiecznie zywa! I kwitnaca!

A swoja droga- tu nawet bankomaty dluuugo mysla zanim wydadza pieniadze, karte, wydrukuja swistek.
to teraz wysla juz ta karte na adres zamieszkania?
ja po dwoh tygodniach dzwonienia dodzwonilam sie na numero verde zeby zapisac synka do ortopedy strach sie bac wrzucalam komorke na glosnomowiacy i tak po 2 godziny z rana czekalam az ktos szanownie odbierze

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
tak w skrocie to...poznalam Tz-ta na wakacjach we Wloszech, prawie 15 lat temu. Od 10 lat mieszkam we Wloszech, przeprowadzilam sie zaraz po maturze no i jestem na koncowce studiow prawniczych tutaj w Pavii. Od maja zeszlego roku mieszkamy na swoim
to ju rok bedzie?! ale ten czas leci!

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;5639571 3]my tez starzy w tym roku bedzie 11 lat po slubie[/QUOTE]
no Wy sie bierzcie do roboty, bo na watku tylko ja zostalam z troskami dzieciecymi
kupilam dzis platki owsiane, o dziwo byla tez quinoa, a jak ja sie robi, trzeba gotowac?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-26, 15:35   #4505
Isa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Witaj serdecznie nasze ukochane Trentino Alto Adige, co roku staramy sie jezdzic Merano, Bolzano i okolice, moglabym tam zamieszkac, po cichu zazdroszcze! pozdrawiam az za Bari
odnosnie samego trentino jako regione autonoma mysle, ze tam sprawy maja sie o wiele lepiej i funkcjonuja lepiej niz w pozostalej czesci It, w oczy "rzuca sie" czystosc np. w komunikacji miejskiej, punktualnosc, przestrzeganie zasad, malo pracy na czarno, poprostu juz inna mentalnosc, bardziej austriacka niz wloska

Hej Dziêkujê za powitanie Chyba siê têskni za tym, czego siê nie ma, bo ja z kolei uwielbiam po³udnie W³och Oczywi¶cie tutaj dobrze siê ¿yje, faktycznie jest czysto i wszystko porz±dnie zorganizowane, ale trochê mi brakuje takiej w³oskiej po³udniowej fantazji
Mieszkasz w Bari? Ja tam zaczê³am swoj± przygodê z W³ochami Po³udnie jest dla mnie takie egzotyczne - pyszne jedzenia, ¶wietna pogoda, mega- nieprzewidywalno¶æ, ach... siê rozmarzy³am

Jedyne co mi przeszkadza³o, to nachalno¶æ W³ochów (jestem blondynk± o bardzo jasnej karnacji) i zaczepianie na ulicy, krzyki, gwizdy etc. Ale to by³o dawno, teraz mo¿e siê zmieni³o.

W tym roku by³am na Sylwestra z mê¿em i znajomymi na Costiera Amalfitana i w okolicach Neapolu - wszyscy zachwyceni

Je¶li mogê zapytaæ, to czym siê zajmujesz i co Ciê sk³oni³o do wyjazdu do Italii?
Isa83 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-26, 18:15   #4506
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien doberek oznajmiam poprawe w zachowaniu malego bylismy dzis nawet na duzych zakupach i byl grzeczny, nie wrocilam jak po orce

I miejmy nadzieje ze z kazdym dniem rosnie i bedzie lepiej!

to teraz wysla juz ta karte na adres zamieszkania?

No co ty - bez pracy by zostali. Mamy sie stawic z podaniem. A oni pewnie pieczateczke przybija i dopiero wysla poczta karte.

ja po dwoh tygodniach dzwonienia dodzwonilam sie na numero verde zeby zapisac synka do ortopedy strach sie bac wrzucalam komorke na glosnomowiacy i tak po 2 godziny z rana czekalam az ktos szanownie odbierze

Do Rzymu do szpitala tez sie ie dalo nigdy dodzwonic. Bo na zapisy godziny sa od 12.30 do 13.30. Czyli przerwa obiadowa.
Kto by tam siedzial i odbieral telefony.
Czasami maz przez centrale dzwonil to wtedy laczyli.
Ale tez niechetnie bo jest numer bezposredni.



no Wy sie bierzcie do roboty, bo na watku tylko ja zostalam z troskami dzieciecymi

No wlasnie!

kupilam dzis platki owsiane, o dziwo byla tez quinoa, a jak ja sie robi, trzeba gotowac?
Gotuje sie a wczesniej sie plucze na sitku. Przeczytaj instrukcje obslugi. Podobno bez plukania nieco gorzkawa wychodzi. Ja mialam to plukalam.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-27, 10:12   #4507
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Isa zyjemy sobie bez slubu, ja jeszcze koncze studia takze na razie glowa zajeta ksiazkami
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-02-27, 14:11   #4508
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
no Wy sie bierzcie do roboty, bo na watku tylko ja zostalam z troskami dzieciecymi

mi sie do tych trosk az tak bardzo nie spieszy nie wystarcza mi czasu zeby sie o siebie zatroszczyc ....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-28, 16:47   #4509
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dobry wczoraj taka piekna pogoda a dzis wichura taka, ze chyba zaraz okna wywali, jak u Was?

Cytat:
Napisane przez Isa83 Poka¿ wiadomo¶æ


Hej Dziêkujê za powitanie Chyba siê têskni za tym, czego siê nie ma, bo ja z kolei uwielbiam po³udnie W³och Oczywi¶cie tutaj dobrze siê ¿yje, faktycznie jest czysto i wszystko porz±dnie zorganizowane, ale trochê mi brakuje takiej w³oskiej po³udniowej fantazji
Mieszkasz w Bari? Ja tam zaczê³am swoj± przygodê z W³ochami Po³udnie jest dla mnie takie egzotyczne - pyszne jedzenia, ¶wietna pogoda, mega- nieprzewidywalno¶æ, ach... siê rozmarzy³am

Jedyne co mi przeszkadza³o, to nachalno¶æ W³ochów (jestem blondynk± o bardzo jasnej karnacji) i zaczepianie na ulicy, krzyki, gwizdy etc. Ale to by³o dawno, teraz mo¿e siê zmieni³o.

W tym roku by³am na Sylwestra z mê¿em i znajomymi na Costiera Amalfitana i w okolicach Neapolu - wszyscy zachwyceni

Je¶li mogê zapytaæ, to czym siê zajmujesz i co Ciê sk³oni³o do wyjazdu do Italii?
Mieszkam prawie 100km od Bari jeszcze w dol troszke, k/Matery Takkk Pld moze byc b. egzotyczne widziane oczyma "Zachodniego Europejczyka" ogolnie mieszkanca centrum Europy czasem az trudno sie przzyczaic do niektorych zachowac,ale morze, cieplo, krajobrazy, jedzenie troche te trudnosci wynagradzaja Region Campania i Neapol nijak ma sie do mentalnosci pugliese Neapol to w ogole odrebny swiat no, ale tez pld
Ja wyjechalam kiedysss na studia do Rzymu na magisterke i tak juz mi sie zostalo, mam czasem "napady" nostalgii i checi powrotu
Obecnie zjamuje sie swoimi misiami czyli dwojka chlopcow i w wolnej chwili (ktorej praktycznie nie mam haha) mam swoj maly interesik

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Gotuje sie a wczesniej sie plucze na sitku. Przeczytaj instrukcje obslugi. Podobno bez plukania nieco gorzkawa wychodzi. Ja mialam to plukalam.
a no teraz wszystko jasne, gorzkie to bylo, zalalam takie suche kefirem
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-29, 08:45   #4510
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

U mnie strasznie leje od piatku a dzis tez wichura, mowili ze to ciclone Golia
Wczoraj ludzie pozjezdzali sie do marketow, no bo gdzie w taka pogode.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-29, 10:37   #4511
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ

a no teraz wszystko jasne, gorzkie to bylo, zalalam takie suche kefirem
To ty quinoe zalalas tylko kefirem czy platki owsiane?

Qunoa jest troche jak nasze kasze- trza pogotowac.

A platki wystarczy zalac.



Co do wichury.
U mnie tradycyjnie sie prognoza nie sprawdzila i np w sobote bylo znosnie, tylko pochmurno. W niedziele do okolo 14, 15 bylo ladnie. Nie padalo, nie wialo. Po mszy przeszlismy sie na swieto czekolady i jako ze wszystko na wage to wydalismy na kawalek czekolady z zurawina i bloku orzechowego 15 euro!

A potem sie zaczelo!
Jak zaczelo wiac i lac jednoczesnie to myslalam ze zaraz moje ostatnie pietro odfrunie!
Szafa na balkonie sie otwarla i tak sie ruszla ze sie przestraszylismy ze sie przewroci. Wpakowalam do niej 2 zgrzewki wody. A trzecia pod drzwiami.
Jakies drzewa przewrocone, dachy zerwane.
Nawet niedaleko nas konar spadl na samochod. Na ulicy co sa 3 drzewa na krzyz!

Dzisiaj jak przedwiosnie w Polsce- troche deszczu, wiatr, nawet grad spadl, raz slonce raz chmury takie ze ciemno sie robi.
Czuje sie jak w domu.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 11:03   #4512
Isa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

[QUOTE=principessina;56501 108]Dobry wczoraj taka piekna pogoda a dzis wichura taka, ze chyba zaraz okna wywali, jak u Was?

Hej U nas od przedwczoraj pada ¶nieg, chyba z pó³ metra spad³o. Narciarze siê ciesz±, ale i mój T¯ te¿, bo d³u¿ej sezon bêdzie Choæ nie ukrywam, ¿e wola³abym cieplejsz± pogodê...


Mieszkam prawie 100km od Bari jeszcze w dol troszke, k/Matery Takkk Pld moze byc b. egzotyczne widziane oczyma "Zachodniego Europejczyka" ogolnie mieszkanca centrum Europy czasem az trudno sie przzyczaic do niektorych zachowac,ale morze, cieplo, krajobrazy, jedzenie troche te trudnosci wynagradzaja Region Campania i Neapol nijak ma sie do mentalnosci pugliese Neapol to w ogole odrebny swiat no, ale tez pld
Ja wyjechalam kiedysss na studia do Rzymu na magisterke i tak juz mi sie zostalo, mam czasem "napady" nostalgii i checi powrotu
Obecnie zjamuje sie swoimi misiami czyli dwojka chlopcow i w wolnej chwili (ktorej praktycznie nie mam haha) mam swoj maly interesik


Wiem, gdzie jest Matera, by³am tam na wycieczce Ja rok mieszka³am w Bari, jak by³am na Erazmusie. Jasne, ¿e Neapol to inny ¶wiat, ale na pewno bli¿szy Bari ni¿ Trento Mo¿e wiosn± wybierzemy siê do Pulii, bo odk±d skoñczy³am Erazmusa, to nigdy ju¿ tam nie by³am, a sentyment pozosta³...

Pozdrawiam!
Isa83 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-29, 13:48   #4513
M e g a r a
Raczkowanie
 
Avatar M e g a r a
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Hej dziewczyny, witaj Isa83 ☺
Pewnie ju¿ zapomnia³y¶cie, ¿e gdzie¶ tu przemknê³am, có¿, nie mia³am g³owy do pisania.
¦ledzê Was natomiast na bie¿±co 😉
Jestem znowu w IT, pobyt powoli dobiega koñca... i tu mam zagwozdkê. Muszê wymy¶liæ co¶ na prezent dla kole¿anki. Macie pomys³ na podarunki z W³och, które nie zrujnuj± portfela? Plus nadadz± siê do przewiezienia w podrêcznym, czyli p³yny powy¿ej 100 ml odpadaj±. My¶la³am o zestawie cantuccini + wino, orientujecie siê mo¿e czy na lotnisku w Bergamo na bezc³ówce upoluje jaki¶ trunek w rozs±dnej cenie?
Dodam, ¿e u mnie leje od soboty, co za z³o¶liwo¶æ... w tygodniu ³adnie i ani kropli, a w weekend nie ma siê gdzie ruszyæ, przed mieszkaniem weneckie klimaty 😑
__________________
...under my breast and belly that I feel grateful
for every pebble, and I don't know whether
it is my pulse or the earth's that I hear



Edytowane przez M e g a r a
Czas edycji: 2016-02-29 o 13:50
M e g a r a jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-29, 14:09   #4514
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Czesc Megara.

Z Bergamo nie latalam ale sklepy wolnoclowe sa na kazdym chyba lotnisku. W koncu zbijaja na nich kase.
Tylko niewiem czy ci sie oplaca wloskie wino do Polski przywozic. Czy w Polsce nie taniej je kupisz.
Typowe tutejsze slodycze czy inne wyroby spozywcze zawsze sa chetnie przyjmowane przynajmniej przez moja rodzine.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-29, 15:20   #4515
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Halo halo!
U nas ca³y weekend te¿ pada³o. Teraz wychodzi s³oñce, zapowiadaj± ³adny ca³y tydzieñ a w weekend znów deszcz

M e g a r a Cze¶æ! Co robisz/robi³a¶ w It? Ja czasami przywo¿ê do Polski likiery typu limoncello, ale te¿ np melonowy, truskawkowy itd. My¶lê, ¿e znajdziesz je równie¿ w Bergamo w sklepie bezc³owym
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-29, 20:26   #4516
M e g a r a
Raczkowanie
 
Avatar M e g a r a
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Do IT podró¿ujê za g³osem serca 😉 oraz szukam pracy.
Dziêkujê za podpowiedzi, liczê na to, ¿e jeszcze kto¶ co¶ podrzuci.
Na razie obstajê przy kawie(dosta³a ostatnio kawiarkê, wiêc nie ma co jej bezcze¶ciæ byle czym &#128540 i cantuccini.
__________________
...under my breast and belly that I feel grateful
for every pebble, and I don't know whether
it is my pulse or the earth's that I hear



Edytowane przez M e g a r a
Czas edycji: 2016-02-29 o 20:27
M e g a r a jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-29, 21:19   #4517
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

dziewczyny, polecicie jakies fajne miejscowki na letnie wakacje? Moze na priva zeby nie zasmiecac watku
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 07:52   #4518
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Isa83 Poka¿ wiadomo¶æ
Moja historia jest d³uga, wiêc nie bêdê Was zanudzaæ Pochodzê z Katowic, ale przez ostatnie lata mieszka³am w Krakowie. Mam mê¿a Polaka, który dosta³ pracê jako instruktor narciarstwa w Trentino, oboje rzucili¶my pracê w polskich korpo i wyjechali¶my do Italii.
a gdzie dokladnie? Ja studiowalam w Trento a przed studiami pracowalam sezonowo w roznych schroniskach w gorach.

Dawno mnie nie bylo na forum.
Ja jednak postanowilam wrocic do Polski. Po studiach na dobrym kierunki i z czteroma bieglymi jezykami jakos nie bylo dla mnie pracy (i to na polnocy). A na darmowym stazu nie mialam zamiaru siedziec.

Jestem od roku w pl i musze powiedziec, ze nie zaluje. Pracuje dla wloskiej firmy i w naszym biurze 70% pracownikow to wlosi. Jak widacto teraz oni emigruja do polski w poszukiwaniu pracy.

Widze, ze tutaj wciaz te same osoby, pozdrawiam wszystkich
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy

Edytowane przez paulinka1128
Czas edycji: 2016-03-01 o 07:55
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 09:39   #4519
Isa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
a gdzie dokladnie? Ja studiowalam w Trento a przed studiami pracowalam sezonowo w roznych schroniskach w gorach.

Dawno mnie nie bylo na forum.
Ja jednak postanowilam wrocic do Polski. Po studiach na dobrym kierunki i z czteroma bieglymi jezykami jakos nie bylo dla mnie pracy (i to na polnocy). A na darmowym stazu nie mialam zamiaru siedziec.

Jestem od roku w pl i musze powiedziec, ze nie zaluje. Pracuje dla wloskiej firmy i w naszym biurze 70% pracownikow to wlosi. Jak widacto teraz oni emigruja do polski w poszukiwaniu pracy.

Widze, ze tutaj wciaz te same osoby, pozdrawiam wszystkich
Hej!

My mieszkamy w Male', ale mój T¯ pracuje w Madonnie di Campiglio, albo w Folgaridzie - Marillevie. Ja nie szukam we W³oszech pracy, ¿eby zaoszczêdziæ sobie rozczarowañ Robiê doktorat i pracujê z domu, poza tym mam szanse na ró¿ne stypendia w ramach dr, co zamierzam wykorzystaæ.

Pracowa³am na rynku w³oskim w korpo, ale to by³o jedno wielkie pasmo frustracji... W ogóle korpo to nie dla mnie, mog³abym o tym ksi±¿kê napisaæ. W Krakowie jako¶ nie mia³am szczê¶cia do rynku pracy.

Nigdzie nie jest super ró¿owo, ale na razie nie mam parcia, ¿eby siê osiedlaæ w jednym miejscu, wiosna/zima w Trentino, a potem zobaczymy

A Ty czym siê zajmujesz? Mo¿na wiedzieæ, jakie studia koñczy³a¶?

Pozdrawiam serdecznie!
Isa83 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 11:33   #4520
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Ohh ja mieszkalam w Folgarida
Pracowalam dla Rosatti. Czasem w Malghet Aut albo w Soldino
Piekna okolica i super stoki. Wiele fajnych ludzi tam poznalam.

Tam niestety jedyna praca to w turystyce.... bary, hotele. Warunki dosc kiepskie na dluzsza mete. Niby mozna dojezdzac do Trento ale to conajmniej godzina kolejka jak dobrze pamietam a w Trento tez duzo pracy nie ma.

Studiowalam ekonomie w Trento. Po studiach niestety oferowali mi tylko steze (Milano 6 miesiecy za 200 euro miesiecznie) lub zaproponowali mi jedna prace na caly eteat w logistyce ale w Terlizzi (wies w Pugli niecale 30.000 mieszkancow) wiec jednak stwierdzilam, ze wroce do Polski bo nie chcialam po studiach pracowac jako kelnerka.
Tutaj pracuje tez w korpo ale podoba mi sie. Wiem co sie odemnie wymaga i nikt nademna nie stoi a pracowanie w wloskim teamie jest bardzo wyluzowan a zarobki jak na polskie warunki sa bardzo dobre.
Niby chcialam zrobic sobie rok doswiadczenia i przeniesc sie do wloch (mam mozliwosc pracy zdalnej lub przeniesc sie do biura we wloszech) ale juz sobie tutaj znalazlam faceta i planujemy kupic mieszkanie wiec chyba zostane.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 11:41   #4521
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Paulinka - kopa lat!
Opowiadaj ze szczegolami co sie dzialo u ciebie. I gdzie w Polsce taka fajna praca? Moze bym meza tam wyslala bo tu posucha straszna.
I o wyprawie w cieple kraje! Koniecznie!
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 12:35   #4522
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Notroche czasu minelo.

We Wroclawiu jest duzo firm co przymuje z bieglym wloskim i sredniozaawansowanym angielskim. Jest IBM, Credit Suisse, HP, Qatar Airways, Google i pare mniejszych firm. Moj chlopak pracuje jako tlumacz w jakiejs 5 osobowej firmie i nie mowi prawie wcale po polsku.

Nawet juz dwoch moich kolegow wlochow sciagnelam tutaj i jak narazie bardzo im sie podoba.

Jak cos bardziej kogos interesuje to mozecie mi pisac na pw.

Co do wakacji to bylam 3 tygodnie w Indonezji odwiedzic kolege z ktorym mieszkalam w Trento. Zabral mnie na wesele i objechalismy cala wyspe. Stopniowo powstawiam troche wiecej zdjec na bloga jak bede miala chwile czasu. Balam sie, ze w pracy nie dadza mi urlopu ale obylo sie bez problemow.
Teraz juz planuje kolejna wyprawe. Myslalam by przejsc na prace zdalna i wyjechac gdzies na kilka miesiacy ale musze to jeszcze wszystko dobrze przemyslec.

A tutaj jakie zmiany zaszly przez ostatni rok?
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 15:13   #4523
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

paulinka o czesc, jak fajnie ze zajrzalas! Wrocilas do Pl o kurcze
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 17:15   #4524
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Witam Moje Wloszki
Wczoraj sobie troche poplakalam, wiem glupia jestem, Flavio ostatnio nie chce zostawiac na obiady w p-lu, wiec odbieram go wczesnie, szukalismy "przyczyny", bo zawsze chetnie zostawal i zawsze mowil jak po niego przychodzilam: mamo a nie moglas przyjsc pozniej? wczoraj strasznie sie poplakal, ale to tak ze az mi sie serce krajalo, ponoc Alessia nie zaprosila go na urodziny, bo sie poklocili... boshe zobaczcie taka glupota...czasem mysle, ze nie nadaje sie na matke, przerastaja mnie takie glupoty, przykro mi bylo... dobra nie smece

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, polecicie jakies fajne miejscowki na letnie wakacje? Moze na priva zeby nie zasmiecac watku
moze tym razem Puglia i piekne Salento? albo moze Toskania, byliscie? Isola d'Elba? zalezy jeszcze w jakim okresie...

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
a gdzie dokladnie? Ja studiowalam w Trento a przed studiami pracowalam sezonowo w roznych schroniskach w gorach.

Dawno mnie nie bylo na forum.
Ja jednak postanowilam wrocic do Polski. Po studiach na dobrym kierunki i z czteroma bieglymi jezykami jakos nie bylo dla mnie pracy (i to na polnocy). A na darmowym stazu nie mialam zamiaru siedziec.

Jestem od roku w pl i musze powiedziec, ze nie zaluje. Pracuje dla wloskiej firmy i w naszym biurze 70% pracownikow to wlosi. Jak widacto teraz oni emigruja do polski w poszukiwaniu pracy.

Widze, ze tutaj wciaz te same osoby, pozdrawiam wszystkich
witaj pamietam, ze studiowalas w Trento, moim zdaniem super ze wrocilas do Pl, po studisch w It oferuja stawki glodowe, kontrakty jakies straszne, chyba jest obecnie gorzej niz w Pl, oczywiscie jesli przyrownac duze miasta polskie typu Wawe, Wroclaw czy Krakow. My mamy pare znajomych, ktorzy zmyli sie stad pare lat temu do Gdanska i to byla chyba najlepsza decyzja w ich zyciu, natmiast wiem od znajomych ze we Wroclawiu, Krakowie i Wawie jest cala masa Wlochow i b sobie chwala, mysle ze nawet nie jest tak zle nawet z zarobkami, bo przyslowiowe tysiac euro w It to jest skrajna bieda jesli ma sie dzieci...
Zycze dalszych sukcesow
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 17:44   #4525
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

niestety, okres koniec lipca, poczatek sierpnia, bo Tz wtedy nie pracuje. Puglia, Salento super, tylko gdzie dokladniej? Bo te wieksze miejscowosci to tez cena nie przyciagaja

no popatrz biedny Flavcio, tez by mi go bylo zal
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 18:06   #4526
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

cuciola to fakt lipiec/sierpien to szczyt sezonu ceny wysoki, wiadomo wszyscy Wlosi sie wtedy wakacjuja
osobiscie moge Ci poleciec miejscowosc niedaleko Gallipoli, Torre Suda, co prawda tam jest dosc spokojnie, ale taniej i bedziecie mieli blisko do Gallipoli, jest to miejscowosc nad samym morzem (plaze gl. skaliste, piekne morze), a w dol bardziej to Ugento (piasek), ale tam bedzie drogo, blizej Ostuni/Brindisi to moze Torre Canne albo za Taranto miejscowosc Pulsanu, tu sasiadka wynajmuje apartamenty moge ew. zapytac wiem ze nie ejst b drogo, no jeszcze zalezy kto jaka ma zasobnosc portfela i ile chce wydac ale tam na prawde jest tanio nawet na plazy parasol plus lezaki chyba 10 euro, a gdzie indziej 20/25e, tyle ze bez auta to Wam tych rejonow nie polecam
ale sie rozpisalam, a moze nie kazdego to interesuje
ja tam wiecie gdzie bede w te lato, a Wy sie tu plazujcie i wzdychajcie w 45 st!

ps. jeszcze mamy znajomego ma agriturismo w Salento ale nie jest to kolo samego morza, jakby co moge podac Ci stronke, no chyba ze chcecie w nasze okolice to tez moge poleciec fajna masserie z basenem, w polowie drogi miedzy ginosa marina a matera
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2016-03-01 o 18:08
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-01, 18:39   #4527
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

poogladam sobie te miejscowosci dzieki! Znajomych ciagnie na Sardynie, no ale trzeba dodac prom. Zobaczymy, a wiesz cos o Porto Cesareo? widzialam fajny filmik i sie zakochalam
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-02, 07:02   #4528
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Ja powiem szczerze, ze sardynia ma najpiekniejsze plaze jakie widzialam. Bylam tez w Gallipoli ale w bliskiej okolicy plaze sa strasznie przepelnione i jest pewlno dyskotek a nocami pijanych ludzi.
A na Sardyni zwlaszcza okolice Cala Gonone sa przepiekne.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-02, 07:31   #4529
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Ostatnio puglia jest bardzo modna na wakacje.

Cuciola a jedziecie z psem?

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

My mamy rezerwacje na 4 dni w czerwcu w gargano
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-03-02, 10:21   #4530
Isa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
poogladam sobie te miejscowosci dzieki! Znajomych ciagnie na Sardynie, no ale trzeba dodac prom. Zobaczymy, a wiesz cos o Porto Cesareo? widzialam fajny filmik i sie zakochalam
Hej Cuciola Ja by³am w Porto Cesareo i bardzo Ci polecam. Przepiêkne widoki, cisza, spokój (przynajmniej jak ja by³am, a by³o to w maju). .. Mnie siê bardzo podoba³o, pozdrawiam!
Isa83 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-11-17 17:00:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.