NPR - czy znacie kogoś, kto "wpadł" stosując poprawnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-09, 16:55   #1
kasiul95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1

NPR - czy znacie kogoś, kto "wpadł" stosując poprawnie?


Witajcie dziewczyny Przeglądam stronki na temat NPR, ponieważ zastanawiam się ostatnio na ile skuteczna jest ta metoda. Czy znacie może jakieś pary, które zaliczyły wpadkę pomimo tego, że przestrzegały reguł NPR? Albo pary, które stosują te metody i nie zaliczyły nieplanowanej ciąży? Podzielcie się proszę informacjami na ten temat, z góry bardzo Wam dziękuję
kasiul95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 15:35   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: NPR - czy znacie kogoś, kto "wpadł" stosując poprawnie?

Jeśli jest systematyczna, połączona z mierzeniem temperatury, obserwacjami śluzu i całą resztą wytycznych to ok. Mimo tego nie ma najwyższego procentu skuteczności... Organizm to nie zegarek, że wszystko jest zawsze tak samo idealnie, w punkt. Można się na tym przejechać i tyle No ale co kto lubi i preferuje
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 12:41   #3
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: NPR - czy znacie kogoś, kto "wpadł" stosując poprawnie?

Ja stosowałam przez lata ale głownie dla obserwacji, bo w sumie nie staraliśmy się o to żeby specjalnie nie wpaść i często te zasady się naginało. Nie rozmawiam raczej ze znajomymi o antykoncepcjach i nie wnikam kto się czym zabezpiecza więc nie wiem kto z jakiego powodu wpadł czy zaplanował. Ale swego czasu przejrzałam dużo forum w temacie (tam też można się wiele dowiedzieć z doświadczeń innych kobiet) i szczerze mówiąc to mało kiedy ktoś sie przyznaje, że stosuje tylko samą tą metodę. Zazwyczaj jest w połączeniu z gumkami w dni płodne albo z innymi stosunkami przerywanymi. Więc trudno powiedzieć co tu zawodzi jeśli dojdzie do zapłodnienia.

Ale tak czy tak polecam jeśli się nie stosuje antykoncepcji hormonalnej. Można się wiele dowiedzieć o swoim organizmie i nawet kontrolować zdrowie w ten sposób. Wiem ze swojego przykładu. Zawsze jak coś odbiegało od normy to mogłam to szybko wychwycić. Tylko trzeba robić notatki.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 11:15   #4
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 807
Dot.: NPR - czy znacie kogoś, kto "wpadł" stosując poprawnie?

Moja mama stosowala przez 7 lat i wszystko byloby ok, tylko pozniej przez krotki czas brala antybiotki, rozlegulowal jej sie cykl i wpadla, teraz mam mlodszego brata osobiscie nie stosowalabym NPR jako jedyna metoda antykoncepcji bo jest za bardzo ryzykowna :P
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-04 12:15:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.