Jaka to aktywność? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-05, 17:18   #1
Ovinee
Raczkowanie
 
Avatar Ovinee
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 49

Jaka to aktywność?


Od tygodnia ćwiczę 5 razy w tygodniu (staram się robić to tak, aby było min 4 razy), a w czasie wolnym staram się nie leniuchować, tylko ruszać, np. na miasto, z psem itd. A poza tym, to normalne życie studentki - uczelnia, nauka itd. Na siłowni albo biegam (8 km/h przez h) albo pracuję na wioślarzu (5 km w 25 min) i robię siłowe - podnoszenie ciężarów na maszynie rękami i nogami itd. I zastanawiam się jaka to aktywność? Jeżeli ważę 67 kg i mam 168 cm wzrostu, to ile mam jeść aby chudnąć?
Ovinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 12:54   #2
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Jaka to aktywność?

Hm, sporą masz tę aktywność. Aż trudno uwierzyć Choć nie jestem pewna czy nie przesadzasz. Ćwiczysz od tygodnia, więc na razie nie można liczyć na efekty - musisz na nie poczekać. Nie przesadzaj również a aktywnością, organizm powinien również wypoczywać, jeżeli nie chcesz się nabawić kontuzji.
Wydaje mi się, że jeść powinnaś normalnie i oczywiście zdrowo. Przy takiej aktywności nie warto pozbywać się dodatkowych kalorii z diety. Jedz zdrowo i regularnie no i ćwicz dalej. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć. Życzę powodzenia
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 15:17   #3
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Jaka to aktywność?

Też mi się wydaje, że taka aktywność, dla "normalnego" człowieka, nie sportowca jest zbyt duża.
Może skończyć się na różne sposoby:
przetrenowaniem/ nadwyrężeniem/ szybkim zniechęceniem.

Ile powinnaś jeść? Na pewno nie mniej ile wyjdzie po obliczeniu CPM (całkowita przemiana materii - czyli ilość kcal potrzebnych na funkcjonowanie narządów plus te na aktywność).
Przy siłowych i dużej ilości białka, uważaj być nie przypakowała

I pamiętaj, że mięśnie są cięższe od tkanki tłuszczowej, więc warzenie się może być niemiarodajne.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 16:17:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.