Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać... - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-17, 13:12   #361
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Też mam wrażenie że ludzie na filmiku są zażenowani. Faktycznie już lepsze zbieranie na wózek za taniec z młodymi bo można nie brać w tym udziału a tu po prostu podchodzą z tacą jak w kościele i jeszcze najazd kamery na każdego po kolei...
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 13:14   #362
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Mój ulubiony argument na wizażu A czy Ty potrafisz przyswoić to do swojego mózgu informację, że tam gdzie pewne zwyczaje są ZNANE i PRAKTYKOWANE nikt, nie czuje się podstawiony pod ścianą i niekomfortowo i że na siłę młodzi ciągną kasę. I tak Twoi goście mogliby to tak odczuć gdybyś na swoim weselu z czymś takim wyszła. Gwarantuję,że u mnie nie będzie tego problemu, a rodzina i przyjaciele nie będą się czuli jak bankomaty. Ludzie, trochę poszanowania do innych zwyczajów i tradycji, bo gdyby wszędzie było tak samo byłoby nudno.
Ojej, widzę że już doszło do oceniania moich umiejętności przyswajania informacji Wiesz, niektórzy praktykują zwyczaj proszenia o pieniądze już na zaproszeniach i pomimo tego, że jest mi to znane i miałam okazję dostać kiedyś takie zaproszenie, nie zmieniło to tego, że w moim odczuciu takie zwyczaje są żałosne. Podobnie jak zbieranie na wózek, które (uwaga!) też jest mi dobrze znane i wielokrotnie widziałam to na weselach, na których byłam. I jakoś trudno mi uwierzyć w to, że ktoś by ci wprost powiedział, że nie podobało mu się u ciebie na weselu takie stawianie go pod ścianą. Zrobisz jak uważasz. Wątek jest od wyrażania opinii na temat nietrafionych pomysłów. Dlatego też pozwoliłam sobie napisać, że w moim odczuciu takie zabawy są żenujące. Jak już wspomniałam, to że coś jest zwyczajem, nie musi oznaczać, że nie jest złym pomysłem. Z mojej strony EOT.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 13:31   #363
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Też uważam, że dyskusja prowadzi donikąd. Jedynie chcę dodać, że gdyby faktycznie drugiej stronie coś nie odpowiadało ( swojej jestem pewna), z pewnością bym się dowiedziała.
I tak zrobię jak uważam, w poszanowaniu tradycji i kultury w której zostałam wychowania, w zgodzie z samą sobą i w pełnym porozumieniu i akceptacji ze strony narzeczonego, nie mając przy tym poczucia, że moi goście będę się czuli wykorzystani ( mogę za to ręczyć własną głową i jej nie stracę). Najłwiej ocenić i skrytykować coś o czym się nie ma bladego pojecia.
EOT

ps: jakoś odgrywek zależy od jakości drużby, którego się zatrudnia. Przedstawiony na filmie, może nie jest pierwszych lotów ale też nie demonizowałabym aż tak bardzo. Facet daje radę, a śmiechy które słychać wśród gości z pewnością są podłożone do nagrania
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 18:54   #364
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Przysypiając w pracy czytałam wątek nie mogąc odpalić youtuba stwierdziłam po waszych komentarzach, że to musi być masakra, a tu nic chamskiego ani obraźliwego.
Babcie ucieszone nasłuchują Wszyscy siedzą ściśnięci i czekają co zostanie im odśpiewane albo słuchają informacji o innych, że to np. ciotka z Krakowa. Mnie to bardziej drażni kapela niż ten drużba...
Osobiście nie lubię tego zwyczaju, ale nie powiem żeby kogoś obrażał
Rzadko zdarzają się wesela, gdzie wszyscy goście są z tego samego regionu i albo mają niespodziankę, albo są uprzedzeni. Nigdy nie widziałam, żeby ktoś się obraził
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 20:44   #365
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Rany, widzę, że odgrywki wywołały prawdziwą burzę
Wiele tu zależy od drużby i zespołu, bo można to zrobić zabawnie, ale też buracko. Co nie zmienia faktu, że jest to wyciąganie pieniędzy od gości. Ktoś pisał, że można wyjść na czas odgrywek, nie zawsze to jest takie proste, bo ja się spotkałam z tym, że drużba albo odgrywał poza kolejnością, jak zobaczył, że ktoś chce wyjść i niejako wywoływał taką osobę do tablicy, albo jak się z powrotem pojawiła na sali, to wtedy jej odgrywano. Co do sum, tam gdzie ja byłam gościem, nie było mowy o drobnych sumach, obowiązywały "papierki", więc najmniej 10 zł, a przeważnie goście dawali 20, a bliscy krewni więcej.
Co do zwyczaju zbierania na wózek to on mi się też nie podoba, bo zwykle po prostu jest nudno, odczekuje się, aż się wszyscy chętni wytańczą.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:04   #366
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Pierwszy raz słyszę o tych odgrywkach, ale wygląda to beznadziejnie

sent from Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:44   #367
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Nie wiocha i chamstwo, tylko od dawna praktykowana tradycja w naszych rejonach o której każdy wie i jest przygotowany. I gwarantuję, że większe byłoby oburzenie gdyby tego nie było Jeśli nie chcesz w tym uczestniczyć to po prostu wychodzisz na chwilę z sali i tyle.
I na pewno tak bym zrobiła.
A to, że coś jest tradycją nie oznacza, że przystoi do naszych czasów. Coś co było praktykowane x lat temu nie oznacza, że we wspólczesnym świecie też będzie przyjęte entuzjastycznie.
Sama nie mam nic przeciwko jeśli chodzi o zbieranie przez młodych kasy, ale tylko wtedy jeśli ktoś ma ochotę dać.

To tak samo jak z przyśpiewkami. Na weselu mojego brata (16 lat temu) też były przyśpiewki. Pamiętam, że bardzo mi się to wtedy podobało. Ale 3 lata temu byłam też na innym weselu, gdzie pojawiła się nagle grupa osób z zewnątrz i zaczęła śpiewać przyśpiewki. Efekt był taki, że bardzo szybko przerodziło się to w wojnę słowną między tą grupą, a zespołem i teksty leciały takie, że uszy więdły.
Osobiście nie mam nic przeciwko przyśpiewkom, jeśli ktoś ma taką potrzebę, ale wszystko musi być ze smakiem (tak samo właśnie jak z "wózkiem"). U nas na weselu nie będzie ani przyśpiewek, ani "wózka". Uważam, że obecnie te zabawy mało przystają do rzeczywistości. Ale ja nikomu nie wróg. I to wcale nie oznacza,że jak coś jest tradycją to na weselu MUSI być. To, że na weselu nie planuję mieć oczepin, podwiązki, czegoś pożyczonego (chyba, że się trafi) to nie oznacza, że nasze wesele będzie beznadziejne.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 08:48   #368
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Dla mnie strasznym pomysłem jest też robienie bramy i "wykupowanie się" wódką. Zazwyczaj robią to osoby niezaproszone na ślub, typu sąsiedzi albo jakieś małolaty z osiedla
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:30   #369
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dla mnie strasznym pomysłem jest też robienie bramy i "wykupowanie się" wódką. Zazwyczaj robią to osoby niezaproszone na ślub, typu sąsiedzi albo jakieś małolaty z osiedla
Albo żule :P
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:11   #370
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dla mnie strasznym pomysłem jest też robienie bramy i "wykupowanie się" wódką. Zazwyczaj robią to osoby niezaproszone na ślub, typu sąsiedzi albo jakieś małolaty z osiedla
Bramy są fajne

Ta kasa z tego ogrywania idzie dla młodych, tak?
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:29   #371
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość

Ta kasa z tego ogrywania idzie dla młodych, tak?
Poniekąd tak, bo dostaje ją zespół i wtedy młodzi płacą im mniej.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 11:29   #372
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Do mnie nigdy nie przemawiały jakiekolwiek zabawy, związane z wyciąganiem kasy od gości nie dlatego, że mam węża w kieszeni, ale z bardzo prozaicznego powodu - na weselach nie mam przy sobie portfela, zaledwie tyle kasy, ile potrzeba na taksówkę.
Na naszym weselu nie było żadnych zabaw tego typu (ogólnie unikaliśmy elementów, które mogły być dla gości niekomfortowe, typu wyciąganie ludzi na środek sali czy inne głupoty), bram też nie.
Za to na weselu siostry była świetna "brama" na wyjezdzie z posesji, przygotowana przez członków rodziny - ustawiona z samochodów, motocykli i quada
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 12:45   #373
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Poniekąd tak, bo dostaje ją zespół i wtedy młodzi płacą im mniej.
I tak mi się to nie podoba
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:33   #374
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
I tak mi się to nie podoba
Mi też
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 21:43   #375
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dla mnie strasznym pomysłem jest też robienie bramy i "wykupowanie się" wódką. Zazwyczaj robią to osoby niezaproszone na ślub, typu sąsiedzi albo jakieś małolaty z osiedla
U mnie bramy robią sąsiedzi, zawsze są z bukietem kwiatów czy czekoladkami. Jakby nie przyszli to by znaczyło, że nie jestem lubiana. Więc mam nadzieję, że bram będzie sporo Ale to już nie jest zależne od pary młodej, czy te bramy są czy też nie, więc średnio pasuje do wątku.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 09:16   #376
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

U nas bram jest coraz mniej, ale jak są to z przebierankami, scenariuszem, no ogólnie z pomysłem i rekwizytami Więc nie jest to żenujące typu pijaczek z baru ze sznurkiem
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 09:28   #377
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
U nas bram jest coraz mniej, ale jak są to z przebierankami, scenariuszem, no ogólnie z pomysłem i rekwizytami Więc nie jest to żenujące typu pijaczek z baru ze sznurkiem
U mnie zazwyczaj tak jest. Choć u mnie na wsi od tego się chyba odchodzi nie widziałam tego ale też nie mieszkam w centrum . Za to o Tż to jest poprostu masakra bój się ze mi 3 kartony wódki nie starcza ...
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 09:55   #378
monia_kowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar monia_kowalczyk
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 83
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Jak ktoś rzeczywiście specjalnie przygotowuje się i robi bramy, to ok. Ale nieraz jak byłam na ślubie, to bramy robili jacyś pijani mężczyźni itd. i to niestety nie wyglądało zbyt dobrze
monia_kowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 10:40   #379
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez monia_kowalczyk Pokaż wiadomość
Jak ktoś rzeczywiście specjalnie przygotowuje się i robi bramy, to ok. Ale nieraz jak byłam na ślubie, to bramy robili jacyś pijani mężczyźni itd. i to niestety nie wyglądało zbyt dobrze
Ale jaki młodzi mogą mieć na to wpływ? Przecież pijaczki ich nie pytają, czy chcą bramę i jaką. IMHO nie ma innego wyjścia niż dać flaszkę i jak najszybciej spławić. Oczywiście że to niewychowawcze ale jakie jest inne wyjście?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 10:51   #380
vilthid
Raczkowanie
 
Avatar vilthid
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: village
Wiadomości: 165
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
U nas bram jest coraz mniej, ale jak są to z przebierankami, scenariuszem, no ogólnie z pomysłem i rekwizytami Więc nie jest to żenujące typu pijaczek z baru ze sznurkiem
Może to wredne z mojej strony, ale ja olałabym taką bramę
vilthid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 10:51   #381
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Ja na bramy mam alergię, dostaję wręcz szewskiej pasji. Słyszałyscie kiedyś o modzie na "wypadek"? Ktoś kładzie się na drodze, obok leży jakiś stary składak i to taka "brama", a później jak się samochód z PM zatrzyma to wyskakuje reszta towarzystwa. No, to wyobraźnie sobie że idioci zrobili to zaraz za zakrętem, kierowca ich późno zauważył i nie, na szczęście nikt nie zginął ale samochód musiał gwałtownie hamować i wystrzeliła poduszka powietrzna. Nie powiem, kuzynka (PM) była wściekła.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 11:03   #382
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 729
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Ja sie o bramach dowiedziałam z Wizażu. W naturze nigdy czegos takiego nie widziałam Dla mnie totalna egzotyka.
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 11:04   #383
vilthid
Raczkowanie
 
Avatar vilthid
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: village
Wiadomości: 165
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ale w tych zabawach nikt nikogo nie zmusza do niczego. Chcesz iść zatańczyć z Młodymi i wrzucić "na wózek" to idziesz. Nie chcesz to nie idziesz. Niektórzy po kilka razy chodzą. Mnie osobiście nikt nigdy w życiu do tego nie zmusił a na "kilku" weselach w życiu już byłam

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Cóż, jakbym nie była do tego zmuszona to pewnie bym tego tak nie rozpatrywała. Spłukałam się do reszty jeszcze jako niepracująca studentka, żeby móc być na weselu koleżanki. Kiedy odmówiłam świadkom udziału w zabawie, tłumacząc się brakiem pieniędzy usłyszałam tylko "No weź nie bądź żydem..." Nie było to miłe, a ja nie miałam przy sobie nawet przysłowiowej złotówki bo po prostu się spłukałam na to wesele

Edytowane przez vilthid
Czas edycji: 2016-03-21 o 11:06
vilthid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 14:43   #384
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ale jaki młodzi mogą mieć na to wpływ? Przecież pijaczki ich nie pytają, czy chcą bramę i jaką. IMHO nie ma innego wyjścia niż dać flaszkę i jak najszybciej spławić. Oczywiście że to niewychowawcze ale jakie jest inne wyjście?


Ja mam nadzieję, że u mnie żadnych bram nie będzie

Cytat:
Napisane przez vilthid Pokaż wiadomość
Może to wredne z mojej strony, ale ja olałabym taką bramę
Ja bym pewnie wysłała świadka z wódką do pijaczka

Cytat:
Napisane przez vilthid Pokaż wiadomość
Cóż, jakbym nie była do tego zmuszona to pewnie bym tego tak nie rozpatrywała. Spłukałam się do reszty jeszcze jako niepracująca studentka, żeby móc być na weselu koleżanki. Kiedy odmówiłam świadkom udziału w zabawie, tłumacząc się brakiem pieniędzy usłyszałam tylko "No weź nie bądź żydem..." Nie było to miłe, a ja nie miałam przy sobie nawet przysłowiowej złotówki bo po prostu się spłukałam na to wesele
Masakra, ale buractwo
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 17:17   #385
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez vilthid Pokaż wiadomość
Może to wredne z mojej strony, ale ja olałabym taką bramę
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 17:24   #386
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Ja mialam brame... przyszedl zul, swiadkowa dala mu na odczepne dwie flaszki wodki, a ten wtrynil mi sie do auta i rzucił mi jakies czerwone wiechcie na suknie.... malo zawalu nie dostalam, juz myslalam, ze sukienke mi wybrudzil tymi badylami... bylam wsciekla, ale nie jechalam z obstawa, tylko z mama i świadkowa.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2016-03-23 o 10:10
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:16   #387
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 729
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Ja bym od siebie dodała jedna kwestię menu. Wiem, ze jestem w mniejszości, ale nie lubię mięsa, zwłaszcza tłustego, wiec kiedy w menu każde danie jest pokroju golonki, to niedobrze byłam kiedyś na takim weselu i zjadłam tylko rosół, sałatkowe przystawki (wyzarlam chyba cała sałatkę grecka!), kluski i tort Nie narzekałam w sumie, bo najadlam sie tymi "dodatkami", ale naprawdę wszystkie dania właściwe to było ociekające od tłuszczu, ciężkie "swojskie" mięsiwo.
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:40   #388
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

[1=911814027737b2fb3720807 5fbc353dc82d7d123_64640b1 bca2a5;57816536]Ja bym od siebie dodała jedna kwestię menu. Wiem, ze jestem w mniejszości, ale nie lubię mięsa, zwłaszcza tłustego, wiec kiedy w menu każde danie jest pokroju golonki, to niedobrze byłam kiedyś na takim weselu i zjadłam tylko rosół, sałatkowe przystawki (wyzarlam chyba cała sałatkę grecka!), kluski i tort Nie narzekałam w sumie, bo najadlam sie tymi "dodatkami", ale naprawdę wszystkie dania właściwe to było ociekające od tłuszczu, ciężkie "swojskie" mięsiwo.[/QUOTE]
Może po prostu proś PM, żeby zamawiali Ci menu dla wegetarian? Teraz to już chyba standard, zero dodatkowych kosztów, a nie miałabyś golonkowych problemów
Inna sprawa, jak restauracja jest po prostu kiepska, wtedy żadne menu nie pomoże
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 12:22   #389
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

[1=911814027737b2fb3720807 5fbc353dc82d7d123_64640b1 bca2a5;57816536]Ja bym od siebie dodała jedna kwestię menu. Wiem, ze jestem w mniejszości, ale nie lubię mięsa, zwłaszcza tłustego, wiec kiedy w menu każde danie jest pokroju golonki, to niedobrze byłam kiedyś na takim weselu i zjadłam tylko rosół, sałatkowe przystawki (wyzarlam chyba cała sałatkę grecka!), kluski i tort Nie narzekałam w sumie, bo najadlam sie tymi "dodatkami", ale naprawdę wszystkie dania właściwe to było ociekające od tłuszczu, ciężkie "swojskie" mięsiwo.[/QUOTE]

oo zgadzam się, też bym miała problem na takim weselu..
ale bardzo mnie dziwi co piszesz, na każdej imprezie na jakiej byłam był zawsze chociażby głupi kurczak
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 18:30   #390
Anijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anijka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 225
Dot.: Najgorsze ślubno-weselne pomysły, czyli czego unikać...

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja mialam brame... przyszedl zul, swiadkowa dala mu na odczepne dwie flaszki wodki, a ten wtrynil mi sie do auta i rzucił mi jakies czerwone wiechcie na suknie.... malo zawalu nie dostalam, juz myslalam, ze sukienke mi wybrudzil tymi badylami... bylam wsciekla, ale nie jechalam z obstawa, tylko z mama i świadkowa.
O mamo, współczuję stresu i całej sytuacji a przy okazji, czy mogę zapytać, czemu jechałaś sama, Pan Młody dopiero w kościele/urzędzie Cię zobaczył?

[1=911814027737b2fb3720807 5fbc353dc82d7d123_64640b1 bca2a5;57816536]Ja bym od siebie dodała jedna kwestię menu. Wiem, ze jestem w mniejszości, ale nie lubię mięsa, zwłaszcza tłustego, wiec kiedy w menu każde danie jest pokroju golonki, to niedobrze byłam kiedyś na takim weselu i zjadłam tylko rosół, sałatkowe przystawki (wyzarlam chyba cała sałatkę grecka!), kluski i tort Nie narzekałam w sumie, bo najadlam sie tymi "dodatkami", ale naprawdę wszystkie dania właściwe to było ociekające od tłuszczu, ciężkie "swojskie" mięsiwo.[/QUOTE]
Hm, my na RSVP mamy prośbę, by przy okazji potwierdzania wybrać opcję menu - tzn. mięsną lub bezmięsną... Tłustego mięsa tez nie znoszę w ogóle mam wrażenie, że polskie menu weselne jest przeładowane mięsiwem, mogłoby jedno danie (inne niż barszczyk :P) być bezmięsne dla wszystkich, ja zwykle opuszczam któreś, jak czuję przesyt

A przy okazji - przychodzą Wam do głowy jakieś fajne, nieżenujące zabawy oczepinowe poza testem zgodności i ewentualnie karocą/wycieczką do ZOO? Bo jak czytam pomysły online, to każdy głupszy od drugiego, wszystko też na jedno modłę robienia z siebie i/lub gości idiotów...
Anijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-26 06:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.