yasminelle - wątek zbiorczy! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: Przed braniem tabletek Yasminelle, z Twoją cerą:
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest jeszcze gorzej 13 7,88%
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest lepiej 48 29,09%
były (małe lub duże) problemy i nic się nie zmieniło 31 18,79%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale teraz jest gorzej 6 3,64%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale cera wygląda jeszcze ładniej 13 7,88%
nie było (mniejszych lub większych) problemów i nic się nie zmieniło 54 32,73%
Głosujący: 165. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-15, 19:55   #1321
ananikaa
Raczkowanie
 
Avatar ananikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 88
Dot.: yasminelle

hej dziewczyny,
wczoraj wieczorem wzielam pierwsza tabletke yasminelle, dzisiaj popoludniu zaczelam odczuwac cos dziwnego wklatce piersiowej, czasami delikatne klucia i dziwnie oddycham, troszke boli mnie glowa, ale nie sa to dolegliwosci strasznie uciazliwe.

czy uwazacie, ze powinnam przerwac stosowanie yasminelle??
ananikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:02   #1322
kabaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
GG do kabaczek
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez ruumi Pokaż wiadomość
moim zdaniem jezeli tak faktcznie bybyło,to na ulotce zostałaby umieszczona taka adnotacja gdyz na ulotce musza być zawarte wszelkie mozliwosci aby nie mieli rozprawy w sądzie:p
Dlatego czesto sa przesadzone ulotki ,ale to tylko moje skromne wnioski:P
ps.ja jestem zywym przykladem ze tabletki u mnie przy 1 opk. działały bez zarzutów:P
Może u Ciebie zadziałały a u innych takie szaleństwo skńczyłoby sie ciąża.
kabaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:02   #1323
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez ananikaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
wczoraj wieczorem wzielam pierwsza tabletke yasminelle, dzisiaj popoludniu zaczelam odczuwac cos dziwnego wklatce piersiowej, czasami delikatne klucia i dziwnie oddycham, troszke boli mnie glowa, ale nie sa to dolegliwosci strasznie uciazliwe.

czy uwazacie, ze powinnam przerwac stosowanie yasminelle??
radzilabym nie odstawiac, ale jak najszybciej zglosic sie do lekarza pierwszego kontaktu. nawet jesli mialby to byc ostry dyzur w szpitalu. zrobia tam ekg, zmierza cisnienie itd.
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:47   #1324
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: yasminelle

Hej dziweczyny biore yasmielle juz 5 miesiecy, myslałam ze mam w domu kolejne opakowanie, okazało sie ze mama wykupiła Yasmin. Jutro powinnam wziac 1 tabletke znowego opakowania. Nie wiem co zrobić wziąść te Yasmin bez kontaktu z lekarzem? Pmóżcie kochane.
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:47   #1325
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez Sunniva Pokaż wiadomość
Hej dziweczyny biore yasmielle juz 5 miesiecy, myslałam ze mam w domu kolejne opakowanie, okazało sie ze mama wykupiła Yasmin. Jutro powinnam wziac 1 tabletke znowego opakowania. Nie wiem co zrobić wziąść te Yasmin bez kontaktu z lekarzem? Pmóżcie kochane.
A na recepcie co było napisane nie możesz jutro wymienić, skoro na recepcie musiało pisać Yasminelle...
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 22:16   #1326
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: yasminelle

wiem, ze trudno w to uwierzyć, ale takie sytuacje sie zdarzaja kiedy na recepcie pisze yasmin a pani w aptece proponuje yasminelle. sądzę więc, że i odwrotnie tez moglo sie to zdarzyc. moim zdaniem mozna wiziąść zamiast yasminelle jeden blister yasmin - nic zlego nie powinno sie dziac. z drugiej strony warto najpierw sprobowac wymienic w aptece.
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 22:51   #1327
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez kabaczek Pokaż wiadomość
Może u Ciebie zadziałały a u innych takie szaleństwo skńczyłoby sie ciąża.

Ale pomyśl,jeżeli istnieje taka możliwość to dlazcgeo nie ma zmianki o tym w ulotce?
Ja mysle ze gin. moz etak powiedziec dlatego z enigdy nie wiadomo jak zaragujesz na tablety,mozesz np wymiotować cały czas-i wtedy moze sie cos przytrafić.
Ja osobiscie uwazam ze jest sie zabezpieczonym od 1 tabletki
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 06:43   #1328
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: yasminelle

edit23 i istari : dzięki za pomoc, skocze do apteki i spytam czy mogłabym je zamienić, tylko że mama miała na recepcie Yasmin, była u ginekologa i poprosiłam ją żeby mi wykupiła tabletki żebym nie musiała specjalnie chodzić, ale może sie uda że mi wymienią jeśli nie to trudno wezme Yasmi, mam nadzieje ze z tego powodu nie będzie komplikacji.
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 09:17   #1329
~ani~
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: yasminelle

hey dziewczyny a wiecie moze gdzie tanio kupic yasminelle w okolicach sosnowca lub katowic??
__________________
"Jeżeli bardzo czegos chcemy to cały Wszechswiat nam sprzyja..."
~ani~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 09:39   #1330
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: yasminelle

tez jestem ciakawa:P
najlepiej Tychy i Katowice
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 11:32   #1331
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: yasminelle

Ruumi, ja przy 3cim opakowaniu tez sie slabo czulam. Dobrze, ze wczoraj wzielam ostatnia tabletke z trzeciego.
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 12:50   #1332
steysi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 134
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez ananikaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
wczoraj wieczorem wzielam pierwsza tabletke yasminelle, dzisiaj popoludniu zaczelam odczuwac cos dziwnego wklatce piersiowej, czasami delikatne klucia i dziwnie oddycham, troszke boli mnie glowa, ale nie sa to dolegliwosci strasznie uciazliwe.

czy uwazacie, ze powinnam przerwac stosowanie yasminelle??


Ja przez pierwsze 3,4 dni miałam takie dziwne uczucie - inaczej oddychałam,ciężko,mocno.A le mi to minęło po paru dniach.Sądzę,że to reakcja organizmu na tabletki,w końcu to początki brania.
steysi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 13:14   #1333
ananikaa
Raczkowanie
 
Avatar ananikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 88
Dot.: yasminelle

Steysi, a czy tez miałas delikatne klucia w klatce piersiowej. dzwonilam dzisiaj do mojej pani doktor i kazala mi odstawic tabletki, nie wiem co robic...
ananikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 13:25   #1334
steysi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 134
Dot.: yasminelle

Kurcze,nie pamiętam.Ale wiem,że mi się ciężko,wolno,inaczej oddychało.Do tego gorąco,twarz czerowna.Ale tak miałam na początku brania.Ja by m brała dalej i obserwowała się.To początki brania,organizm reaguje na hormony,przestawia się.Nawet na ulotce w objawach jakie mogą wystąpić jest napisane : bóle głowy,wysokie ciśnienie krwi,zaburzenia rytmu serca lub niezwykle szybki rytm serca.Ja to co opisała miałam tak 2,3,4 dzień brania.Potem już spokoj.Może poczekaj jeszcze.To dla organizmu nowa sytuacja,dostarczasz mu hormony,on się przestawia i pewnie tak reaguje.A ja miałam też inne objawy i wiedziałam,że muszę to przeczekać niestety.Gorzej,jakby sie utrzymywały dłużej,wtedy bym pewnie poszła do lekarza,albo wróciła do Yasmine,bo te brałam wcześniej i na początku brania nie było żadnych komplikacji,niepożądanych działań.
steysi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 14:27   #1335
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: yasminelle

Ja bym zażywała jeszcze parę dni. Mój ginekolog powiedział, że w przypadku jakiś drobnych dolegliwości mam zażyć cały blister, a potem go odwiedzić. Natomist w przypadku ciężkich dolegliwości od razu przestać.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 16:35   #1336
Veronique88
Przyczajenie
 
Avatar Veronique88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 8
Dot.: yasminelle

Ja zażywam yasminelle od sierpnia tego roku. W pierwszym miesiącu pojawiło się plamienie, bolały mnie piersi, waga spadła mi o 3 kg mimo, iż odżywiałam się tak jak zwykle... Niestety bóle piersi miałam przez pierwsze 2 miesiące... Ale już jest wszystko ok Organizm przyzwyczaja się do tabletek antykoncepcyjnych przez pierwsze trzy miesiące, dlatego też jego reakcje mogą być przeróżne. Pozdrawiam
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.
Veronique88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 18:27   #1337
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez Veronique88 Pokaż wiadomość
Ja zażywam yasminelle od sierpnia tego roku. W pierwszym miesiącu pojawiło się plamienie, bolały mnie piersi, waga spadła mi o 3 kg mimo, iż odżywiałam się tak jak zwykle... Niestety bóle piersi miałam przez pierwsze 2 miesiące... Ale już jest wszystko ok Organizm przyzwyczaja się do tabletek antykoncepcyjnych przez pierwsze trzy miesiące, dlatego też jego reakcje mogą być przeróżne. Pozdrawiam
czyli to,ze obecnie nie mam zadnych skutkow ubocznych nie oznacza,ze sie jeszcze nie pojawia? moga wystapic po zazyciu calego juz blistra????
obecnie jestem przy 7 tabletce i jestem zadowolona,cieszac sie z takiego wyboru...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 18:34   #1338
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
czyli to,ze obecnie nie mam zadnych skutkow ubocznych nie oznacza,ze sie jeszcze nie pojawia? moga wystapic po zazyciu calego juz blistra????
obecnie jestem przy 7 tabletce i jestem zadowolona,cieszac sie z takiego wyboru...
7 tabsów to nic... trzeba czekać i obserwować organizm
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 19:03   #1339
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

mnie się dopiero w drugim popsuła cera trochę, także poczekaj jeszcze ale życzę, żeby nic sie nie działo.
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 19:06   #1340
Veronique88
Przyczajenie
 
Avatar Veronique88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 8
Smile Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez onaczylija Pokaż wiadomość
mnie się dopiero w drugim popsuła cera trochę, także poczekaj jeszcze ale życzę, żeby nic sie nie działo.
jeśli chodzi o moją cerę to znacznie się poprawiła a co do tych skutków ubocznych to mogą się pojawić... ale nie muszą bo każdy organizm inaczej reaguje na takie środki pozdrawiam
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.
Veronique88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 22:25   #1341
kabaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
GG do kabaczek
Dot.: yasminelle

Mnie się cera troszke pogorszyla juz po pierwszym tygodniu. Tragedii nie ma, ale troszke się boje co bedzie dalej :/ Kiedyś miałam problemy z trądzikiem i między innymi własnie dlatego brałam Diane. Po Dianie cera była gładziutka jak pucia niemowlaka, nieważne czy przed okresem czy po, a po Yasminelle jest troszke gorzej. Mam nadzieje że to minie...
kabaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 23:02   #1342
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

ja też właśnie również z powodu trądziku brałam diane i trochę się bałam tego przejścia na yasminelle. troszkę się pogorszyło, ale tragedia to nie jest. mam nadzieję, że może przy 3 blistrze się poprawi lub przynajmniej nie pogorszy. teraz chociaż nie mam takich zmian nastrojów jak po dianie.
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 23:11   #1343
kabaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
GG do kabaczek
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez onaczylija Pokaż wiadomość
ja też właśnie również z powodu trądziku brałam diane i trochę się bałam tego przejścia na yasminelle. troszkę się pogorszyło, ale tragedia to nie jest. mam nadzieję, że może przy 3 blistrze się poprawi lub przynajmniej nie pogorszy. teraz chociaż nie mam takich zmian nastrojów jak po dianie.
No ja też. Po dianie to to był koszmar z tymi zmiennymi nastrojami, wszyscy mnie mieli już dosyć :/ no i ten spadek libido :/
kabaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:15   #1344
wisnia88
Przyczajenie
 
Avatar wisnia88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 26
GG do wisnia88
Dot.: yasminelle

Ja jestem juz po trzecim opakowaniu i szczerze mowiac, to zbytniej poprawy cery nie zauwazylam, moze troszeczke cos sie poprawilo, ale niewiele... A okres jak byl obfity i bolesny tak jest nadal
wisnia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 14:19   #1345
gibsonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: yasminelle

Witam!!!
Ja stosuję Yasminelle już 5 miesiąc! ogólnie skutków ubocznych nie mam oprócz: TYCIA!!!
Ważę teraz 4 kilo więcej zawsze byłam szczuplutka a teraz tragedia najgorsze jest to że masa ciała nie rozkłada mi sie równomiernie tylko tyją mi same biodra, uda, pośladki.
Nie wiem co robić nie jem więcej niz przed braniem jem nawet trochę mniej i na aerobik chodzę.
Zapewne to wina Yasminelle zastanawiam sie właśnie czy skończyć z tabletkami czy może je zmienić na inne??
gibsonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:14   #1346
wisnia88
Przyczajenie
 
Avatar wisnia88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 26
GG do wisnia88
Dot.: yasminelle

Ja na poczatku brania tabsow jadlam wiecej, ale nie przytylam, a teraz jem mniej i niestety tez nie chudne...
wisnia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:29   #1347
Haschen
Raczkowanie
 
Avatar Haschen
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 52
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez ananikaa Pokaż wiadomość
Steysi, a czy tez miałas delikatne klucia w klatce piersiowej. dzwonilam dzisiaj do mojej pani doktor i kazala mi odstawic tabletki, nie wiem co robic...
Kłucia w klatce piersiowej to poważna rzecz, nie jak jakieś mdłości czy bóle glowy, i nie radziłabym tego bagatelizować. U mnie było tak: brałam Yasminelle od czerwca i super, praktycznie żadnych skutków ubocznych oprócz początkowych krótkich krwawień i bólu piersi. Teraz jest listopad i pare dni temu się zaczeło - przyspieszone tetno kazdego wieczora, a ostatniej niedzieli tak mi sie serducho "rozbiegało" ze wylądowałam na pogotowiu. Wszelkie badania są w porządku, pję teraz tabletki na ustabilizowanie pracy serca a ono juz 2gi tydzien wciąz pokłuwa i pokłuwa. Dodam ze Yasminelle odstawiłam od razu bo sie przeraziłam w dniu kiedy wylądowałam na pogotowiu. Skoro wszystko inne jest ok, to nic mi nie przychodzi do głowy tylko to, ze yasminelle to jedyna przyczyna. I jak to mozliwe, po 5ciu miesiacach stosowania ? a jednak nie chce nikogo straszyc ale takich objawów jak kłucia w klatce piersiowej na pewno bym nie bagatelizowała, i nie mozna mówic ze organizm sie przyzwyczaja, bo ciągnąc coś takiego można coś uszkodzic, a serducho tylko jedno mamy moze wiec warto zatem zmienic tabletki, ja obecnie mam (wymuszoną) przerwe w stosowaniu tabletek, ale wybieram sie do ginekologa i moze poprostu zmiana wystarczy.
Pozdrawiam
__________________
ehh ...
Haschen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 16:35   #1348
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: yasminelle

dziewczyny, ja od kilku dni biore dopiero yasminelle i mam pytanie-czy ma ona wplyw na wlosy?Pytam, bo pani doktor pytala sie mnie w wywiadzie m.in o sklonnosc do przetluszczania sie wlosow.Musze myc wlosy codzien i fajnie by bylo gdyby po tych tabletkach dluzej wygladaly swiezo.
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 18:58   #1349
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: yasminelle

ja zauważylam, że mniej sie przetluszczaja
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 22:45   #1350
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: yasminelle

yasminelle odwadniaja organizm zatym idzie przesuszanie włosow i skory,
jezeli ktos ma tłustą cere to wszytko bedzie okej:P
ja neistety sie sypie:P
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.