Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-28, 22:13   #1
emwm000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Question

Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes


Drogie Forumowiczki, drogie Mamy,

4 miesiące temu zostałam mamą, nie mam pomocy babci ani innej cioci i czasem chciałabym zapłacić komuś, żeby zajął się górą prasowania czy umył okna.

Proszę Was o opinię. Czy korzystacie z pomocy osób z zewnątrz, mam tu na myśli zatrudnienie? A jeśli nie, to czy rozważyłybyście takie rozwiązanie, by ktoś Was odciążył i w tym czasie np. pójść z dzieckiem na spacer?

Moja sytuacja natchnęła mnie do stworzenia firmy sprzątającej, oferującej również inną pomoc, np. prasowanie, pielenie ogródka - dorywczo lub regularnie w zależności od potrzeby. Zlecający miałby możliwość składania zlecenia przez internet, opinie innych klientów gwarantowałyby jakość usługi.

Z góry dziękuję za wszystkie Wasze opinie, komentarze, rady i uwagi.
EM
emwm000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 22:35   #2
Madzionella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Wiadomości: 774
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Cytat:
Napisane przez emwm000 Pokaż wiadomość
Drogie Forumowiczki, drogie Mamy,

4 miesiące temu zostałam mamą, nie mam pomocy babci ani innej cioci i czasem chciałabym zapłacić komuś, żeby zajął się górą prasowania czy umył okna.

Proszę Was o opinię. Czy korzystacie z pomocy osób z zewnątrz, mam tu na myśli zatrudnienie? A jeśli nie, to czy rozważyłybyście takie rozwiązanie, by ktoś Was odciążył i w tym czasie np. pójść z dzieckiem na spacer?

Moja sytuacja natchnęła mnie do stworzenia firmy sprzątającej, oferującej również inną pomoc, np. prasowanie, pielenie ogródka - dorywczo lub regularnie w zależności od potrzeby. Zlecający miałby możliwość składania zlecenia przez internet, opinie innych klientów gwarantowałyby jakość usługi.

Z góry dziękuję za wszystkie Wasze opinie, komentarze, rady i uwagi.
EM

Pomysł moim zdaniem niezły. Druga kwestia - przemyśl promocję tego biznesu. Bo jeśli tu się przyłożysz - myślę, że będzie fajnie hulać.
__________________
Pani mecenas z niebieskim żabotem - mission completed



21 lipca 2012 godz. 16

16 marca 2015 "nie widzę akcji serca" 10 tc

1 sierpnia 2016 godz. 18. Nasza Asieńka
Madzionella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 22:36   #3
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Nic nowego.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:51   #4
maminka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 16
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Myślę, że spoko pomysł Ja zlecam czasem mycie okien albo sprzątanie domu
maminka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:42   #5
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Ja regularnie zlecam sprzątnie, mniej wiecej raz w miesiącu plus mycia okiem raz na trzy miesiące
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 23:09   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Czy taki nowatorski pomysł to nie wiem. U mnie w miescie powstawała firma, która za niewielkie pieniądze zajmuje się praniem i prasowaniem odzieży z odbiorem i dowozem do domu klienta (max 48 h). Są usługi sprzątające, w tym zajmujące się ogrodem...
Może nie ma firmy, która zajmuje się kompleksowo wszystkimi usługami, choćby ze względu na pracowników (zazwyczaj firma specjalizuje się w jakiejś dziedzinie).

Niemniej na pewno są osoby, które z takich usług chętnie skorzystają. Tylko dobrze się wypromować.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 06:42   #7
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Jako matka chętnie skorzystałabym z takich usług i nawet zapłaciłabym za wykonanie u babci czy innych starszych osób w rodzinie, pod warunkiem ,ze osobę wykonującą oceniłabym jako uczciwą. Moje zaufanie wzbudziłaby osoba pracowita, dokładna, skromna. Wizytówką firmy są pracownicy mający bezpośredni kontakt z klientem.
Z doświadczenia wiem,że dużo więcej współpracuję z firmami, które mają miłych pracowników- wiem,że ta osoba jest tylko dostawcą, nie ma wpływu na rabaty, jakośc towaru itp ale jak do mnie finalnie dociera miły człowiek to wolę korzystać z oferty tej właśnie firmy.
Kolejną kwestią jest cena usługi-nie mam pojęcia ile to kosztuje
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 10:37   #8
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

nic nowego
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:54   #9
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Jako matka chętnie skorzystałabym z takich usług i nawet zapłaciłabym za wykonanie u babci czy innych starszych osób w rodzinie, pod warunkiem ,ze osobę wykonującą oceniłabym jako uczciwą. Moje zaufanie wzbudziłaby osoba pracowita, dokładna, skromna. Wizytówką firmy są pracownicy mający bezpośredni kontakt z klientem.
Z doświadczenia wiem,że dużo więcej współpracuję z firmami, które mają miłych pracowników- wiem,że ta osoba jest tylko dostawcą, nie ma wpływu na rabaty, jakośc towaru itp ale jak do mnie finalnie dociera miły człowiek to wolę korzystać z oferty tej właśnie firmy.
Kolejną kwestią jest cena usługi-nie mam pojęcia ile to kosztuje
Przepraszam, ale to wytluszczone wyjatkowo mnie rozbawilo

W jakim sensie ma ta osoba byc skromna? Ubior, zachowanie, preferencje zywieniowe, powsciagliwosc w mowie? Moze jeszcze rumieniaca sie na widok plci przeciwnej

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2016-03-31 o 18:23
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 05:27   #10
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Czy zleciłybyście niektóre obowiązki domowe osobie z zewnątrz? Pomysł na biznes

Po prostu nie odpowiadałaby mi osoba przebojowa, super wygadana, wścibiająca nos w mój dom przy okazji mycia okien. Osobiście wolałabym osobę ,która przyjdzie, zrobi co trzeba weźmie zapłatę i tyle. Może np osoba starsza wolałaby właśnie taką super komunikatywną panią - miałaby radość z plotkowania itp.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 06:27:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.