A może video? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-27, 10:32   #1
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127

A może video?


Dlaczego na każdym forum jest dział poświęcony fotografii, zaś znalezienie czegoś dla miłośników filmowania, wszystkich wydarzeń odbiegających od szarej codzienności, graniczy z cudem. Dlatego, moje drogie może powiedzcie o swoich doświadczeniach z kamerą, czym kręcicie, co kręcicie?
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 13:01   #2
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: A może video?

Nie wiem czy filmowanie ma jakiś związek z fotografią wg mnie
A ten wątek już na pewno nie powinien być na tym forum....raczej na plotkowym powinien się znaleść....takie moje zdanie
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 13:41   #3
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: A może video?

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Nie wiem czy filmowanie ma jakiś związek z fotografią wg mnie
A ten wątek już na pewno nie powinien być na tym forum....raczej na plotkowym powinien się znaleść....takie moje zdanie
ja szczerze mówiąc nie widze związku miedzy filmowaniem a fotografia... xP
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 16:49   #4
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: A może video?

przesuwam na plotkowe
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 12:43   #5
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: A może video?

Nie rozumiem dlaczego nie widzicie powiązania miedzy fotografia a filmowaniem, skoro i w jednym i w drugim istnieją takie pojęcia jak kadr, przesłona, ogniskowa itd. A wielu dobrych operatorów kamer jest również niezłymi fotografami. Co z wami?
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:11   #6
asiaSWPS
Przyczajenie
 
Avatar asiaSWPS
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 14
Dot.: A może video?

Hej, kilinka

Właśnie szukałam czegoś na temat kamer cyfrowych i kręcenia, ale nic nie znalazłam. Zastanawiam się nad zakupem kamery Panasonic NV GS320 i pewnie go dokonam. To moja pierwsza cyfrówka. Może możecie polecić jakieś ciekawe programy do montażu. Narazie jestem początkująca w tej materii.

P.S. Też pomyślałam, że filmowanie powinno być w dziale forografia, bo jakby nie patrzeć to są bardzo pokrewne dziedziny.
asiaSWPS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:04   #7
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: A może video?

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Nie wiem czy filmowanie ma jakiś związek z fotografią wg mnie
Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
ja szczerze mówiąc nie widze związku miedzy filmowaniem a fotografia... xP
A to bardzo ciekawe, że film nie ma nic wspólnego z fotografią. Zważywszy na fakt, że pierwsze filmy nazywały się Moving Pictures i polegały na dosłownym zestawieniu fotografii tak, żeby wywołać iluzję ruchu, zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby nie było fotografii, filmu też by nie było.

Poza tym zgadzam się z kilinką. Przy kręceniu filmu bierze się pod uwagę praktycznie te same czynniki. Światło, ogniskową, obiektyw, szybkość przysłony. Z taką samą precyzją dobiera się kadry i zwraca uwagę na szczegóły. Ba! Są nawet reżyserzy, którzy zanim sfilmują scenę najpierw robią jej sekwencję fotograficzną. Są też reżyserzy (jak np. Sophia Coppola), którzy bardzo dbają o to, by ich filmy były jak najbardziej "fotograficzne".

Sama nie bawiłam się za dużo filmem (dużo bardziej mnie kręci fotografia ). Ale kręciłam na studiach film dokumentalny o tańcu. Jest w post-produkcji teraz i czekam na montaż. Materiał jest świetny i zaryzykuję stwierdzenie, że to dlatego, że mam doświadczenie fotograficzne. Nie mogę się doczekać końcowego efektu.

Edit: Zapomniałam o linku http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_pictures
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 00:23   #8
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: A może video?

Jak możecie twierdzisz że te dziedziny nie leża blisko siebie? Powiem tak - moje zainteresowanie filmem dokumentalnym i cyfrową obróbka video wynikło naturalnie z kilkuletniego zainteresowania fotografią.

Od prawie roku mam cyfrową kamerkę na kasety mini dv - model Panasonic GS280 i ubóstwiam ją naromalnie. Obecnie jestem na etapie tworzenia dwóch dokumentów: o Kijowie oraz Hiszpanii Co wicej - do Hiszpanii pojechałam na niemal trzy miesiące w celu nakręcenia właśnie owego dokumentu. Wszyscy w kólko mówili że jestem szalonoa, ale co tam - pasja to pasja

Na dzień dzisiejszy do obróbki video używam Pinaclla, Czasem kiedt robie kotkie animacje, w którym używam także zdjęć (takie filimiki dla perzyjaciół) - także Winodws Movie Maker.
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.