świąteczne obrazki widziane oczami dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-07, 16:59   #1
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Smile

świąteczne obrazki widziane oczami dziecka


Mam nadzieje, ze takiego tematu nie bylo Bo nie lubię powielać tematów

Siedzę i słucham trójki, leci jakaś licytacja, a w przerywnikach puszczane są niektóre świąteczne piosenki
i jakoś włączył mi się guziczek z nazwą " Święta"

Ale chciałabym poruszyć tę sprawę, patrząc przez pryzmat dzieciństwa

Macie jakieś obrazy w pamięci z tego okresu, które dotyczyły Świąt Bożego Narodzenia?

Ja np., pamiętam, zapachy .. rozchodzące się po całym domu ..
zapach ryby po grecku, zapach pomarańczy, mandarynek..

Pamiętam, blask światełek na choince ( do tej pory jak widzę świąteczne lampki, to aż mi się oczy świecą )
Pamiętam, jak zgaszałam światło w pokoju i patrzyłam na rozświetloną lampkami choinkę i czułam się wtedy taka bezpieczna i szczęśliwa

Uwielbiałam zasypiać w magicznym świetle, które dawał świecznik świąteczny postawiony na parapecie

Pamiętam, koty, które uwielbiały tyrpać bombki choinkowe, aż w końcu bombka spadała i sie roztrzaskiwała
Pamiętam, jak któreś z kotów, lub nawet kilka z nich uwielbiało włazić na choinkę i nawet udawało im się zasnąć na gałęziach sztucznej choinki

Pamiętam, kolędy, pamiętam, tez dreszczyk emocji i fajne uczucie w brzuchu ( motyle w brzuchu ) gdy zobaczyłam prezenty dla mnie i mojego brata pod choinką

Pamiętam, że prawie zasnęłam na Pasterce

Pamiętam, jak wolałam ( i wolę ) kameralne święta, w gronie najbliższej rodziny, a nie łażenie na zbiorowe, wielkie rodzinne wigilie

Pamiętam, jak bardzo marzyłam o papudze nimfie, ale byłam pewna, że rodzice się nie zgodza, i co?
moja papuga czekała na mnie w Wigilię

Pamiętam też kłótnie w Święta ..
Nieodłączny chyba element

ech i pamietam już z późniejszych lat, sprzątanie przed Świętami

Kocham Święta
I jako,że miałam cudowne dzieciństwo, które coraz bardziej doceniam
obecnie nie mam żadnych problemów, aby lubić Święta

A jak z Wami? Mieliście/miałyście jakieś przygody z dzieciństwa związane z Świętami ? ;>
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:22   #2
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

piekny temat az sie poplakalam na moje wspomnienia

ktore moze nie sa zbyt szczegolne ale jednak moje wlasne

swieta kojarza mi sie przede wszystkim z mama, ktorej zawsze wszedzie bylo pelno, z mama, ktora na ustach miala zawsze piosenke jej ukochanegoseweryna czyli 'jest taki dzien, bardzo cieply choc grudniowy...'.
swieta koajrza mi sie z szukaniem odpowiedniej jodly, z ojcem ktory wtedy byl czlowiekiem i byl naprawde kochany [razem szukalismy tej jodly ].
z siostra, ktora doprowadzlaam do szalu zjadajac akurat te cukierki, ktore ona juz oporzadzila [czyli onitkowala je i postawila na kupce 'do zawieszenia' ].
z dziadkiem, ktory w wigilie rano wpadal w korzuchu i z karpaimi w wiadrze.
z babcia piekaca makowca, robiaca kutie i torta czekoaldowego.
z tymi motylami w zoladku kiedy to siedzialam na parapecie i czekalam na pierwsza gwiazdke.
z dzwiekiem dzwonka, ktory oznajmial, ze mikolaj zostawil juz prezenty pod choinka
z uszkami wtedy zawsze sa najlepsze
ze spiewaniem koled, z gra na skrzypcach [wtedy naprawde sie staralam ].
z bezczelnym objadaniem sie wszystkim.

ech ech, rozmaryzlam sie
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:34   #3
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

U mnie Swieta nadal wygladaja jak kiedys.... ciagle kultywujemy dawne tradycje i zwyczaje.
Lepienie pierogow, pieczenie ciasta, kolendy w tle, karpie plywajace w wannie ubieranie choinki ,goraczka zwiazana z prezentami....i stres zwiazany z lamaniem sie oplatkiem. Zawsze balam sie tych zyczen
Wyjatkiem byl rok ubiegly....kiedy to nagle, miesiac po miesiacu przed Swietami zabraklo dwoch najblizszych osob.
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:37   #4
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Mi się święta z dzieciństwa kojarzą z wigilią u mojej babci, wszyscy zgnieceni przy zbyt małym stole Z dziadkiem śpiewającym kolędy... z babcinymi bombkami na choinkę [każda miała swoją własną historię i każda była inna]
Pamiętam też jedne święta, które były u nas w domu, bo babci nie było na wigilii- zamiast ciasteczek w maku były małe herbatniki, bo mama nie potrafiła zrobić tych babcinych
I pamiętam jak się cieszyłam gdy dostałam pod choinkę klocki lego

I wspólne oglądanie filmów z rodzicami, gapienie się w migoczące światełka i psa śpiącego pod choinką...

I te zapachy... mandarynek, piernika i cynamonu...ach ach...

Teraz też jest pięknie, ale to już nie to samo... jakoś te Święta z dzieciństwa były bardziej magiczne...
april:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:41   #5
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
Siedzę i słucham trójki, leci jakaś licytacja, a w przerywnikach puszczane są niektóre świąteczne piosenki
i jakoś włączył mi się guziczek z nazwą " Święta"
Licytacja a ja nie słucham? To zbrodnia! Dalej prowadzi tą licytację Strzyczkowski?
A puszczali już "karpika"? Jestem ciekawa tegorocznej wersji...


Mi się przypomina głównie moment gdy z siostrą stroiłyśmy choinkę i rozciągałyśmy na niej "anielskie włosy" To były czasy...

Kolejną rzeczą jaką pamiętam jest to, że kopnął mnie prąd podczas podłączania światełek do kontaktu... Ale nic mi się nie stało.

Ogólnie to najwięcej na święta zawsze było kłótni... Rodzinka cała z temperamentem, silnym charakterem, każdy chce zawsze postawić na swoim to i toczą się takie małe wojenki w czasie świąt...

Pamiętam jeszcze moment gdy jadłam pomarańcze z samego rana w BN. Ehhhh....

Gdy byłam mała był taki zwyczaj u mnie w domu, że w dniu wigilii BN dzieci po zmroku wypatrywały pierwszej gwiazdki na niebie, a gdy się pojawiła wtedy Mikołaj wkładał prezenty pod choinkę... Bardzo fajne to było...




W tym roku nie będzie już tak fajnie.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:44   #6
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;5977387]Licytacja a ja nie słucham? To zbrodnia! Dalej prowadzi tą licytację Strzyczkowski?
A puszczali już "karpika"? Jestem ciekawa tegorocznej wersji... [/quote]

karpik chyba juz byl
dalej prowadza

duze sumy leca
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:56   #7
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Ja pamiętam to niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, ból brzucha z ciekawości, co dostanę w prezencie, spełnianie dziecięcych marzeń i mojego nieżyjącego już dziadka.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-07, 18:06   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Pamietam Chyba najbardziej to, ze mój wujek robił za Gwiazdorka i rozdawał rpezenty - nie był przebrany, wiec to gwiazdorkowanie było czysto umowne, ale żeby porezent dostać - trzeba było śpiewać, wierszykowac i tańcować Ale ja lubiłam

No i taki obrazek, może 7 lat miałąm - u tegoś wujka gwiazdorkowego, którego dzieciaki były mniej wiecej w moim wieku. Więc siedzimy ja, Agata i maciek, w pokoju Maćka moja mama i ich mama, i pakują rpezenty, moja mama gdzieś wychodzi, ja zobaczyłam fragment jakiś mebelków dla lalek i tak strasznie chciałam je dostać! Ale były dla Agaty

Albo te święta, kiedy dostałam pierwszą lalkę barbiopodobną - tylko z chudości, bo miała ładną twarz i Agatka było na pudełku napisane. I to pamiętam, że w 3 klasie wtedy byłam.

I pierwsze święta, gdy zabrakło najstarszego członka rodziny - takiego wujka, który zawsze jakiś wstęp przed kolacją mówił, i te pierwsze święta - gdy zamiast niego mówił jego syn. To było dla mnie tak nietypowe doznanie, że do dziś pamiętam to uczucie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 18:10   #9
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

a ja jeszcze pamietam, ze sie balam zawsze zimnych ogni

kliedys jak byla wielka zbiorowa Wigilia u nas, to my dzieciaki poszlismy sobie na stary fotel i tam blabla, i pojawily sie zimne ognie, i oni (brat, kuzynka) sobie nimi machali, a ja sie balam
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 18:14   #10
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
a ja jeszcze pamietam, ze sie balam zawsze zimnych ogni

kliedys jak byla wielka zbiorowa Wigilia u nas, to my dzieciaki poszlismy sobie na stary fotel i tam blabla, i pojawily sie zimne ognie, i oni (brat, kuzynka) sobie nimi machali, a ja sie balam
Ja też się bałam.


I jeszcze Mikołaja się bałam, mam to nawet udokumentowane na zdjęciu. Rozkoszna sceneria, w kościele, siedzi sobie Mikołaj, z tyłu jego pomocnicy, obok Mikołaja moja siostra a na kolanach Mikołaja rozryczna do granic możliości Maro..... Maro czerwona z histerii...
Na usprawiedliwienie mam tylko tyle, że miałam 2 może 3 lata...
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 18:18   #11
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;5977609]Ja też się bałam.


I jeszcze Mikołaja się bałam, mam to nawet udokumentowane na zdjęciu. Rozkoszna sceneria, w kościele, siedzi sobie Mikołaj, z tyłu jego pomocnicy, obok Mikołaja moja siostra a na kolanach Mikołaja rozryczna do granic możliości Maro..... Maro czerwona z histerii...
Na usprawiedliwienie mam tylko tyle, że miałam 2 może 3 lata... [/QUOTE]
Ty, Ty mialas z anmi nie gadac

tez sie balam swietego. tez ma zdjecie - mikolaj, pomocniki i ja z wielka paka spogladajaca w strone mikolaja z mina conajmniej dziwna - tak jakbym sie go brzydzila
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-07, 19:35   #12
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

też się bałam zimnych ogni a mikołajowi w przedszkolu bałam się odpowiadać na pytania, jakoże mama zabroniła mi z obcymi rozmawiać
april:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 19:46   #13
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Cytat:
Napisane przez april:) Pokaż wiadomość
a mikołajowi w przedszkolu bałam się odpowiadać na pytania, jakoże mama zabroniła mi z obcymi rozmawiać

__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 19:58   #14
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
przynajmniej grzecznym, posłusznym dzieckiem byłam [ raz też odmówiłam Panu sprzedawcy w sklepie wzięcia cukierka argumentując to tym, że nie mogę brać niczego od nieznajomych, ale Pan nalegał, więc wziełam i czym prędzej zaniosłam mamie, by zbadała czy nie ma w środku niedobrych rzeczy (- w sensie narkotyków) ]
april:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 20:14   #15
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Święta?

Przed- ubieranie choinki, dekorowanie balkonu, pieczenie cist, zapach mandarynek... ogólnie wielkie przygotowania, te oczekiwanie na prezenty...

Same święta- najukochańsza babcia podająca do stołu ukochane racuchy, śmiejąca się, taka ciepła i zyczliwa... rodzina śpiewająca kolędy, składająca mi zyczenia, słowa taty bym nie broiła tyle, oczekiwanie na mikołaja, rozpakowywanie prezentów, ogólna radośc, śmiech.

Pierwszy i jak dotąd ostatni kulig, mnóstwo śniegu, ciemno i tak pieknie...

No i ogladanie "Kevina..."


Tak wyglądały święta mojego dzieciństwa Teraz jest inaczej, troche mniej magicznie. Wszystko się zmieniło po śmierci babci
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 20:23   #16
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

pamietam jak pobilam rodzinny rekord i zjaldlam kolo 20 pierogow(jak nie wiecej)
a w nocy pozniej bolalo
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 20:25   #17
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
pamietam jak pobilam rodzinny rekord i zjaldlam kolo 20 pierogow(jak nie wiecej)
a w nocy pozniej bolalo
o Jezu....

szacun
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 20:32   #18
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Wątek pełen magicznego klimatu ...

Pamiętam .. Jak ubierałam choinkę razem z rodzicami, jak znalazłam w szafie prezenty i mama mi powiedziala ze w takim razie juz wiecej nie dostane, jak nosiłam sztućce na wigilijny stół, jak ubijałam pianę do ciasta, jak wykrawałam ciasteczka, jak czekałam na pierwszą gwiazdkę, jak włączałam światełka przy zgaszonym świetle, jak zawsze z obawą patrzyłam czy za każdym z obecnych jest cień ( zabobon .. ==') i jak zjadałam wszystkie słodycze i zostawiałam puste papierki

Większość rzeczy przetrwała (poza ostatnim ) Uwielbiam święta choć teraz już mają troszkę inną formę niż podczas dzieciństwa, to jednak mają w sobie coś niezwykłego
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 20:37   #19
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

a faktycznie, przekopywanie domu, w poszukiwaniu prezentow

ja jak juz znalazlam, to zeby nie zobaczyc ich calych, to delikatnie je ...macalam

<cap cap> wyczulam ksztalt, i oczami wyobrazni widzialam te rzecz
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-07, 20:44   #20
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Właściwie moge powiedzieć, że wszystko to co pamiętam z dzieciństwa odnośnie świąt realizuje się także teraz. Cały czas jak dziecko ciesze się już od miesiąca że idą święta, odliczam dni szkolne( te na studiach), myśle jakie mama upiecze ciasta, myśle o tej ciepłej, niesamoiwtej atmosferze, jak siadamy razem przy stole pod choinką i tak naprawde raz w roku jesteśmy wtedy razem.
Jedyne co się zmieniło to moje podejście do prezentów, z wiekiem przestałam patrzeć na nie jako na punkt kulminacyjny całego wieczoru, ale tak pewnie jest u każdego
Kocham święta i jak małe dziecko każdego roku przeżywam ich niesamowitą atmosfere. Kocham to w sobie, kocham ten infantylizm
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 20:51   #21
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

iiiiii tam. jak sie upre to potrafie zjesc 30 uszek z grzybami [a potem juz tylko dziubie widelcem w co popadnie, i siedze taka rozwalona na krzesle a babcia mnie strofuje 'wyprostuj sie' ]
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 20:55   #22
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
a faktycznie, przekopywanie domu, w poszukiwaniu prezentow

ja jak juz znalazlam, to zeby nie zobaczyc ich calych, to delikatnie je ...macalam

<cap cap> wyczulam ksztalt, i oczami wyobrazni widzialam te rzecz
Eh a ja sobie nie wyobrażałam tylko tak od razu brutalnie co to jest no to mama mnie nakryła ...
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 21:10   #23
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Ja pamiętam zapach piernika, pomarańczy, mandarynek, zapach czekolady i korzennych przypraw.
Typowe potrawy czyli kapusta z gzybami i czerwony barrszczyk z uszkami - to musiało być zawsze.
Kolędy w TV albo z płyty.
Opłatki - ja zawsze zjadałam ich najwięcej
Prezenty - buszowałam w domu w ich poszukiwaniu, oj, buszowałam
Odwiedziny u dziadków którzy już nie żyją, lampki na choince, kolorowe bombki.
Cały ten harmider i zgiełk - te przygotowania przed świętami zawsze miały i mają dla mnie większy urok niż same święta
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 21:50   #24
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

rodzinna wigilia u dziadków
choinka pod którą zawsze znajdowałam ukochane książki
koncert który urządziliśmy z rodzeństwem i kuzynostwem, pamiętam jedną "pieśń"
wśród nocnej ciszy grasują myszy
gryzą i psocą ciemniutką nocą
niechże pani weźmie kija
i te myszy powybija
na wszystkie wieki

na melodię oczywiście -wśród nocnej ciszy, tekst naszego autorstwa, babcia była oburzona niestety nie pamiętam dalszej części.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 22:17   #25
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Ciemny pokój,rozświetlony delikatnym światłem lampek...
Choinka w dali i prowadzący do niej długi chodnik...My z bratem, wystraszeni ... idący powoli po prezenty...
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 22:37   #26
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

- zapach suszonych śliwek i potraw z nimi - kompot
- kwaśny smak barszczu
- zapach pomarańczy, które tradycyjnie stanowiły podstawowy element mojego prezentu
- biały obrus
- nos na szybie i wypatrywanie pierwszej gwiazdki
- życzenia
- przysypianie na Pasterce, odnajdywanie wśród ludzi sąsiadek-koleżanek i wspólne modlenie się przy szopce w kościele



O tegorocznych Świętach już chcę zapomnieć
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 23:56   #27
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Moje święta wciąż wyglądaja tak samo i powiem szczerze że strasznie się z tego ciesze. Mam małą siostrę i kuzynkę ,dlatego wciąż przychodzi do nas mikołaj z (heh czyli sąsiad ) .

Moje święta są chyba jedyną rzeczą, w której chodźbym mogła nic bym nie zmieniła.

*Jest cała rodzina wiec około 15 osób
*Babcia co roku zmusza nas do mówienia króciótkich wierszyków o tematyce świątecznej
*Zawsze przychodzi mikołaj (no teraz to ze wzglęgu na młodsze rodzeństwo).
*Przez conajmnie godzine śpiewamy kolędy
*Każdy po koleji rozpakowuje prezenty i pokazuje innym co dostał

Napisałam jak teraz wyglądają moje święta , bo nic a nic się nie zmieniły Kocham Boze Narodzenie )
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 02:53   #28
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

A mi sie przypomniala swiateczna "sytuacja" kiedy to znalazlam w bagazniku lalke 2 tyg przed swietami i sie nia bawilam codziennie po czym ja kladlam do bagaznika spowrotem i potem ja dostalam pod choinke
(Mialam 6 lat chyba)

A swieta z dziecinstwa kojarza mi sie:
- z klotnia z siostra o to do kogo ma byc odwrocona swieczka z Jezuskiem, jak sobie przypomne jakie to dla mnie bylo wazne to umieram ze smiechu, zawsze plakalam z tego powodu a mama na nas krzyczala ze jak sie klocimy w Wigilie to bedziemy caly rok sie klocic (i tak bylo), w koncu zawsze swieczka byla odwracana w strone taty dla zarzegnania konfliktu W tym roku musi byc do mnie odwrocona (mamy ciagle ta sama swieczke) bo bylam nieobecna przez 4 lata podczas swiat
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 09:05   #29
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

święta... pamiętam cudowne wigilie u mojej nieżyjącej już babci, to ciepło... jej okrągły stół przy którym siedzieliśmy, moją ciocię przebierająca się za Mikołaja. Najmilej właśnie wspominam święta spędzane u ukochanej babci-zapach jej mieszkania, taki specyficzny i przekochany, serwety robione na szydełku. Pamiętam jak z siostrą, kuzynką a potem z bratem czekaliśmy niecierpliwie na potrawy wigilijne i siedząc przy stole wyjadaliśmy już wcześniej nałożony makaron na talerze który czekał na nalanie zupy grzybowej. Dzielenie się opłatkiem, szczere życzenia.
Gdy byłam starsza atmosfera nie była taka pełna magii. Więcej kłótni, spięć, nerwówka.
Ale nadal kocham święta
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 09:30   #30
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: świąteczne obrazki widziane oczami dziecka

Pamietam - dokladnie tak samo jak napisala Afra - poczucie szczescia i bezpieczenstwa, kiedy w ciemnym pokoju świeciła tylko choinka

Pamiętam, jak dziadek mówil, że 'musi na chwilę do łazienki' a zaraz potem przychodził mikołaj, a ja - mała złośliwa spryciula - domagałam się zawołania dziadka, zeby tez zobaczył mikołaja

Pamiętam strojenie się w rózne pięękne sukienki

Pamiętam niecierpliwe wyczekiwanie 1. gwiazdki, bo wtedy przychodził mikołaj

Pamiętam moją kuzynkę, która chyba do 8 roku życia uciekała ze trachu przed mikołajem pod stół

Pamiętam niecierpliwą ekscytację podczas rozpakowywania prezentow-zwykle tych wymarzonych

Pamiętam zapach pomarańczy i kolędy.

Pamiętam granatowe świąteczne zmierzchy, kiedy cały świat tonął w śniegu, który skrzypiał pod butami, kiedy sie szło w gości.

Pamiętam poczucie jedności z moją rodziną (chociaz też z reguły nie obywało się bez kłótni )

Pamiętam anielskie włosy, którymi byłam absolutnie zafascynowana

I TEŻ bałam sie zimnych ogni
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.