Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-08, 19:43   #31
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez inakarol Pokaż wiadomość
Taa, w wątku o prostytutce też nie chodziło o ciebie tylko o doświadczoną przez życie koleżankę
Zaczynam już chyba rozumieć dlaczego ci tak, na tym wyglądzie zależy
A to powiem Ci ze bardzo sie mylisz i nie rozumiesz...ale mysl -wymyslaj co chcesz...
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 07:32   #32
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
A to powiem Ci ze bardzo sie mylisz i nie rozumiesz...ale mysl -wymyslaj co chcesz...
No to po kiego zakładasz tak dziwne wątki? "Olaboga, nie chcę się starzeć bo zbrzydnę". Przecież i tak się zestarzejesz i nie masz na to żadnego wpływu. Pogrzeb nie wesele, młodość nie wieczność. Żadna normalna 50-tka nie będzie się porównywać do 20-tki bo wtedy inaczej postrzega się świat i są inne priorytety. Ogarnij się. Przecież nie postarzejesz się i nie zbrzydniesz z dnia na dzień.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2016-05-09 o 07:35
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 17:18   #33
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Nie ma glupich pytan,sa tylko glupie odpowiedzi...
Naprawde nie rozumiem Twojej zlosliwosci uszczypliwosc,wscipskosci ... tak zaraz pewnie powiesz ze to nie zlosliwosc nie uszczypliwosc ehhh
Odpuszczam...
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-05-09 o 17:22
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 06:38   #34
Hellfire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Cracow/Vienna
Wiadomości: 84
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Zmarszczki pojawią się, uroda przeminie, ale mądrość wiedza inteligencja oraz wartości pozostaną.
Hellfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 10:09   #35
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Hellfire Pokaż wiadomość
Zmarszczki pojawią się, uroda przeminie, ale mądrość wiedza inteligencja oraz wartości pozostaną.
Nie w przypadku demencji / chorób otępiennych a statystycznie większość tego niestety doświadczy.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 12:09   #36
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 212
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Nie ma glupich pytan,sa tylko glupie odpowiedzi...
Naprawde nie rozumiem Twojej zlosliwosci uszczypliwosc,wscipskosci... tak zaraz pewnie powiesz ze to nie zlosliwosc nie uszczypliwosc ehhh
Odpuszczam...
Śmieję się z tego od 20 minut i nie mogę przestać
Wutkje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 13:18   #37
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Mnie akurat ten wątek nie bawi, też się tego boję I tego, co opisała Macintosh- tyle, że ja się o własną starość raczej nie boję bo wiem, że pewnie emerytury nie doczekam, z resztą to przekracza moje wyobrażenia. Myślę raczej o rodzicach, którzy stoją u jej progu.
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-12, 13:30   #38
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Nie ma glupich pytan,sa tylko glupie odpowiedzi...
Naprawde nie rozumiem Twojej zlosliwosci uszczypliwosc,wscipskosci ... tak zaraz pewnie powiesz ze to nie zlosliwosc nie uszczypliwosc ehhh
Odpuszczam...
Owszem. Gdyby takie pytanie zadała 5-latka nie byłoby w nim nic dziwnego, śmiesznego ani niestosownego. Ale dorosła kobieta roztrząsająca tego typu zagadnienia to curiosum.

WściPska też nie jestem, ponieważ nie zadaję Ci żadnych pytań a jedynie wyjaśniam. Cierpliwie jak dziecku. Gdzie Ty tu uszczypliwość i złośliwość widzisz?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2016-05-12 o 13:33
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 12:30   #39
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Owszem. Gdyby takie pytanie zadała 5-latka nie byłoby w nim nic dziwnego, śmiesznego ani niestosownego. Ale dorosła kobieta roztrząsająca tego typu zagadnienia to curiosum.

WściPska też nie jestem, ponieważ nie zadaję Ci żadnych pytań a jedynie wyjaśniam. Cierpliwie jak dziecku. Gdzie Ty tu uszczypliwość i złośliwość widzisz?
Ale kim Ty jestes zeby komus narzucac co wypada zapytac,a co nie...
Skoro nie podoba Ci sie temat,to po co w ogole zagladasz,piszesz,wkladas z swoj jad... ?
Daj zyc innym...
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 23:18   #40
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Ja wiem, że się nie zestarzeję, bo już namalowałam sobie swój portret i zamierzam zostać kobiecym Dorianem Greyem.
__________________
24.06.15 - kierowca, pani kierowca, kierowczyni
30.12.15 - ćwiczę hardo


Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 06:10   #41
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Ale kim Ty jestes zeby komus narzucac co wypada zapytac,a co nie...
Skoro nie podoba Ci sie temat,to po co w ogole zagladasz,piszesz,wkladas z swoj jad... ?
Daj zyc innym...
1. Nie narzucam, wyjaśniam Ci jedynie, czym jest wściBskość, o którą posądzasz ludzi. Wścibskość to zadawanie zbyt osobistych/niewygodnych pytań a nie wydaje mi się, żebym pytała Cię tutaj o cokolwiek, co dotyczy Twojego prywatnego życia.

2. Zakładając temat na publicznym forum liczysz się z różnymi opiniami. Także tymi negatywnymi. Na tym polega dyskusja, wiesz?

3. Wskaż mi, w którym z moich postów byłam zjadowiona.

4. Wyboldowane: w czym Ci przeszkadzam w życiu? Przecież ja Cię nie znam.

5. Ogarnij się, dziewczyno!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-14, 07:06   #42
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5985967 6]W kontekście starości bardziej mnie martwi pogarda i lekceważenie z jaka coraz częściej traktuje się starych ludzi. Rozwija się kult dziecka jako 'towaru' deficytowego (coraz cenniejszego), królewicza i księżniczki - przyszłości NARODU, bezcennych jak kruszec. Starzy to wiadomo - zawalidrogi zajmujacy miejsca w kolejkach do lekarzy, w autobusach ('no gdzie i po co te staruchy wiecznie jeżdża z tymi tobołami zamiast siedzieć w chałupie?!'), żyjący za NASZE pieniądze i naszych królewiątek którzy będą pracować na ich emerytury. Wyzdychałoby to lepiej, stare i śmierdzące, bleee...
Takiej mentalności boję się za 30 lat. Że zacznie dominować. A myślę, że zacznie. Starych ludzi będzie więcej niż młodych, z emeryturami rzędu kilkuset złotych jedyne co nam zostanie to śmierdzieć My ludzie rodzeni w latach 70 - 90 jesteśmy straconym pokoleniem. Czeka nas poniewierka, oktopny los na jesieni życia.[/QUOTE]

Ta mentalność bierze się z tego że po raz pierwszy postęp techniczny tak pędzi, że starsi ludzie już nie tłumacza młodszym świata, a wręcz przeciwnie, trafiają znowu na pozycję dziecka, które trzeba uczyć wielu rzeczy od podstaw.
Jedyna opcja dla nas to uczyć się i nigdy nie przestawac. Teraz wiedzą przeterminowuje się szybko, dlatego autorytety w różnych dziedzinach (zwłaszcza technicznych) upadają dość szybko i z hukiem.

A co robić jeszcze? Dbać o więzi.

No i z biologicznego punktu widzenia czytałam ostatnio, że kobiety które miały dzieci dostają w spadku od dzieci ich dna, które pozostaje w organizmie na zawsze i pomaga walczyć z alzhaimerem, reumatoidalnym zapaleniem stawów i niektórymi postaciami raka. Więc banalnie pisząc, warto się rozmnażać :p (co stoi w sprzeczności z wolnym wyborem jaki wyznaję).
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 07:51   #43
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Hellfire Pokaż wiadomość
Zmarszczki pojawią się, uroda przeminie, ale mądrość wiedza inteligencja oraz wartości pozostaną.
niekoniecznie,czasem jest tak że rozum tez się traci na starość
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 11:40   #44
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
niekoniecznie,czasem jest tak że rozum tez się traci na starość
Podobno nie ma większego głupca niż stary głupiec
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 13:11   #45
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Ja mam 36 lat i wszyscy mysla, ze mam 10 lat mniej. Pocieszano mnie, ze po 30stce bede sie cieszyc, ze wygladam mlodziej. Ale z wiekiem odmladzaja mnie o coraz wieksza ilosc lat.

Wiec po latach bycia "wieczna nastolatka" (dowodzik prosze - tekst na kazdej imprezie w moich studenckich czasach, a nawet jak juz bylam po musialam udawadniac, ze mozna mi sprzedac piwo), dorobilam sie statusu 20+ niewiele przed 40stka. Teraz pytaja sie co studiuje, pocieszam sie, ze moze wygladam mlodo, ale na intelektualistke.

Nie pomaga nic. Ani obciecie wlosow - wygladalam z krotkimi jeszcze mlodziej, wiec zapuscilam z powrotem. Ani powazne kostiumy, wysokie szpilki czy makijaz. Zlosliwi twierdza, ze podobno poza mlodziezowym wygladem mam tez bardzo mlodziezowy styl bycia, jestem typowa imprezowiczka a przeciez 36latce juz tak niby mniej wypada.

Co do urody, jak jestem zmeczona wygladam brzydziej, jak mam zly humor to doprawdy fatalnie. By byc pieknym nalezy sie dobrze wyspac i czesto usmiechac. I taka rade udzielam wszystkim zainteresowanym
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 16:23   #46
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja mam 36 lat i wszyscy mysla, ze mam 10 lat mniej. Pocieszano mnie, ze po 30stce bede sie cieszyc, ze wygladam mlodziej. Ale z wiekiem odmladzaja mnie o coraz wieksza ilosc lat.

Wiec po latach bycia "wieczna nastolatka" (dowodzik prosze - tekst na kazdej imprezie w moich studenckich czasach, a nawet jak juz bylam po musialam udawadniac, ze mozna mi sprzedac piwo), dorobilam sie statusu 20+ niewiele przed 40stka. Teraz pytaja sie co studiuje, pocieszam sie, ze moze wygladam mlodo, ale na intelektualistke.

Nie pomaga nic. Ani obciecie wlosow - wygladalam z krotkimi jeszcze mlodziej, wiec zapuscilam z powrotem. Ani powazne kostiumy, wysokie szpilki czy makijaz. Zlosliwi twierdza, ze podobno poza mlodziezowym wygladem mam tez bardzo mlodziezowy styl bycia, jestem typowa imprezowiczka a przeciez 36latce juz tak niby mniej wypada.

Co do urody, jak jestem zmeczona wygladam brzydziej, jak mam zly humor to doprawdy fatalnie. By byc pieknym nalezy sie dobrze wyspac i czesto usmiechac. I taka rade udzielam wszystkim zainteresowanym
moja teściowa ma 50 lat a ma gładką i jędrną cerę . używa tuszu i robi henne . widać , że to dojrzała kobiet ale z ładną cerą i zadbana.

najgorzsze jest jak 50 latki próbują sie odmładzać na siłę , mam w pracy 46 latke, która opala się w solarium , ostatnio przedłużyła rzęsy . ubiera się w zarze bo ale jednak mimo starań widać jej wiek i takę desperację

ja się boje , że nie będze miała co jeśc na starość a nie , że zbrzydnę ..
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 18:06   #47
Ace_
Raczkowanie
 
Avatar Ace_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 418
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Normalnie. Starzenie się i idące za tym zmiany na ciele to norma. Przecież nie będziesz miała wiecznie -nastu lat. Jedyne wyjście to pogodzić się z tym lub zbierać na operacje plastyczne. Ale naciągnięta na twarzy "na gładko" 60 latka...to nigdy ani dobrze ani naturalnie nie wygląda.

Ech, ten przemysł reklamowy nieźle przetarł Ci mózg. Na starzenie się nikt jeszcze nie wynalazł cudownego specyfiku. Starzeć jednak można się ładnie.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------


Wiesz co? Też się tego boję patrząc obecnie na zachowania napotykanych rodziców małych królewiąt i słuchając rozmów nastolatków. Nie wiem jakim cudem to się stało (to znaczy wiem, zmiany obyczajowe na przestrzeni lat są nieuniknione), że nagle stary człowiek, który z natury poprzez swoją wiedzę i doświadczenie był dla mlodych mentorem, przewodnikiem, mędrcem nagle stał się kims, kogo należy odstawić na boczny tor.

Już sam post Autorki wątku mocno mnie zniesmaczył: powiela stereotyp, że starość jest czymś, czego należy się wstydzić. Codziennie jesteśmy bombardowani tysiącami reklam o kremach zatrzymujących mlodość, prostujących zmarszczki (które przecież i tak w końcu wygrają bo nie ma na to cudownego panaceum). Wmawia się nam przymus tej wiecznej młodości, jakby starość była czymś wstydliwym i gorszym. Rynek pracy poszukuje młodych pracowników (najchętniej tuż po studiach ale z 10 letnim stażem, co jest paradoksem) jednocześnie rezygnując ze starszych, którzy mają i wiedzę i doświadczenie w zawodzie. Pajdokracja, chyba tak się to nazywa, obecna w każdej dziedzinie życia.
Wszystko w tym temacie
Ace_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 19:31   #48
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Jak pogodzic sie z tym ze wszyscy ZBRZYDNIEMY,zmieni sie nasz wyglad???

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ta mentalność bierze się z tego że po raz pierwszy postęp techniczny tak pędzi, że starsi ludzie już nie tłumacza młodszym świata, a wręcz przeciwnie, trafiają znowu na pozycję dziecka, które trzeba uczyć wielu rzeczy od podstaw.
Jedyna opcja dla nas to uczyć się i nigdy nie przestawac. Teraz wiedzą przeterminowuje się szybko, dlatego autorytety w różnych dziedzinach (zwłaszcza technicznych) upadają dość szybko i z hukiem.

A co robić jeszcze? Dbać o więzi.

No i z biologicznego punktu widzenia czytałam ostatnio, że kobiety które miały dzieci dostają w spadku od dzieci ich dna, które pozostaje w organizmie na zawsze i pomaga walczyć z alzhaimerem, reumatoidalnym zapaleniem stawów i niektórymi postaciami raka. Więc banalnie pisząc, warto się rozmnażać :p (co stoi w sprzeczności z wolnym wyborem jaki wyznaję).
Ja wiem... do starych ludzi to się raczej szło po rady z zakresu tzw. życiowej madrości a nie po instrukcje co do nowoczesnych technologii (bez względu na czasy).

Tak, dbać o więzi w czasach kiedy każdy pilnuje własnego nosa z nosem w tablecie, a więzi ma z nickami z wirtuala. Ja raczej w swym czarnowidztwie przewiduję dalszy rozpad znaczenia rodziny, więzi przyjacielskich. Przecież rośnie nam pokolenie dzieci przyrośniętych do komputerów, olewajacych kumpelskie relacje i relacje z rodzina. A to dopiero poczatek, strach pomysleć co będzie za kilka dekad. Już teraz oszukujący metodą 'na wnuczka' są zaâ˜☠â˜☠â˜☠iście skuteczni, bo żerują nie tylko na demencji i łatowierności starszych osób, ale też na ich niezbyt zażyłych relacjach z rodziną.
Dlatego ja bym na pomoc bliskich za bardzo nie liczyła. Raczej trzeba się zatroszczyć o dobra miejscówkę w domu starców. Tyle, że na to trzeba hajsu.

Co tych badań to nie wiem, różne sa. Inni mówia, że przed alzhaimerem chroni nauka języków obcych i młody jęczmień

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-05-15 o 06:23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-14 20:31:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.