Program 500+ plus offtop ;) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-23, 21:13   #271
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
B bo patologia mieszka na działkach
w koncu raz w tym wątku masz racje
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:13   #272
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Bo za granicę wyjeżdża patologia bo mnoży się patologia bo patologia mieszka na działkach
podaj mi konkretne przykłady, gdzie którakolwiek z dziewczyn napisała, że posiadanie dzieci jest patologią lub że za granicę wyjeżdża tylko patologia. cytaty, konkrety, a nie bulszit.
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:15   #273
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Jeżu, dajmy już pokój bo naprawdę ten wątek osiągnął wyżyny absurdu. Nie, Himalaje absurdu.

Onna, wiesz, że dorosły człowiek nie może przez całe życie zwalać swoich niepowodzeń życiowych na zły start? Ani ciągle oglądać się wstecz i tam doszukiwać się przyczyny wszelkich niepowodzeń? Poważnie mówię i niezłośliwie. Taka postawa świadczy o niedojrzałości emocjonalnej człowieka. I nie obraź się, ale z Twoich postów wynika jasno, że masz nieuporządkowane emocje, niepozamykane sprawy i nie radzisz sobie z nimi. Także radzę Ci (znów bez złośliwości whatsoever) raczej rozważyć możliwości a nie doszukiwać się przyczyn w tym co było. Tego zmienić nie możesz ale możesz zmienić i masz realny wpływ na to, co będzie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:17   #274
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Ona88 po co dalej z nimi gadasz ? przecież bękę z ciebie cisną. I w dodatku tłumaczysz się obcym ludziom ze swojego życia. A to tylko pożywka do dalszego pośmiania się...
Widzisz? Masz nieuporządkowane życie. Same ekspertki od psychologii , patologii, życia.

Edytowane przez Biedroneczka6667
Czas edycji: 2016-05-23 o 21:19
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:20   #275
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Nie trzeba być ekspertem, żeby to stwierdzić. Wystarczy umieć czytać.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:22   #276
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ona88 po co dalej z nimi gadasz ? przecież bękę z ciebie cisną. I w dodatku tłumaczysz się obcym ludziom ze swojego życia. A to tylko pożywka do dalszego pośmiania się...
Nie, nie cisnę żadnej beki ( nie lubię tego określenia). Powyżej jasno i bez złośliwości wyraziłam swoje zdanie. Przypuszczam też, że tak naprawdę nikt tu nie ciśnie beki (no nie lubię tego określenia!).

Tak naprawdę to się nie ma z czego śmiać. To, że czasem któraś coś ostrzej napisze nie ma nic wspólnego z beką w tym przypadku.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:31   #277
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ona88 po co dalej z nimi gadasz ? przecież bękę z ciebie cisną. I w dodatku tłumaczysz się obcym ludziom ze swojego życia. A to tylko pożywka do dalszego pośmiania się...
Widzisz? Masz nieuporządkowane życie. Same ekspertki od psychologii , patologii, życia.
Masz rację już nie pisze więcej

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeżu, dajmy już pokój bo naprawdę ten wątek osiągnął wyżyny absurdu. Nie, Himalaje absurdu.

Onna, wiesz, że dorosły człowiek nie może przez całe życie zwalać swoich niepowodzeń życiowych na zły start? Ani ciągle oglądać się wstecz i tam doszukiwać się przyczyny wszelkich niepowodzeń? Poważnie mówię i niezłośliwie. Taka postawa świadczy o niedojrzałości emocjonalnej człowieka. I nie obraź się, ale z Twoich postów wynika jasno, że masz nieuporządkowane emocje, niepozamykane sprawy i nie radzisz sobie z nimi. Także radzę Ci (znów bez złośliwości whatsoever) raczej rozważyć możliwości a nie doszukiwać się przyczyn w tym co było. Tego zmienić nie możesz ale możesz zmienić i masz realny wpływ na to, co będzie.
Nie do końca mam wpływ to nie ustalam warunki na rynku pracy i to że po studiach nie będzie świetnej posadki
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 21:32   #278
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

A to ja się w takim razie pochwalę. Na studiach miałam stypendium i socjalne, i naukowe, wychodziła mi z tego normalna pensja. Żyłam sobie w akademiku jak pączek w maśle. Co ciekawe, rodzice wcale nie chcieli ode mnie - bogaczki tych pieniędzy. Jak widać nauka popłaca. Nauka zasad ortografii, interpunkcji i poprawnej stylistyki również. Dzięki temu nie muszę się teraz wstydzić przed innymi z tego powodu (choć niektórzy i nawet wstydu nie odczuwają).
Ciekawe, ile Onnaa88 chciałabyś zarabiać z wykształceniem średnim? Wydaje mi się, że nie masz złej pensji, jak na polskie realia.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-05-23 o 21:34
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:39   #279
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Masz rację już nie pisze więcej

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------



Nie do końca mam wpływ to nie ustalam warunki na rynku pracy i to że po studiach nie będzie świetnej posadki

Najpierw trzeba te studia miec
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:39   #280
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
A to ja się w takim razie pochwalę. Na studiach miałam stypendium i socjalne, i naukowe, wychodziła mi z tego normalna pensja. Żyłam sobie w akademiku jak pączek w maśle. Co ciekawe, rodzice wcale nie chcieli ode mnie - bogaczki tych pieniędzy. Jak widać nauka popłaca. Nauka zasad ortografii, interpunkcji i poprawnej stylistyki również. Dzięki temu nie muszę się teraz wstydzić przed innymi z tego powodu (choć niektórzy i nawet wstydu nie odczuwają).
Ciekawe, ile Onnaa88 chciałabyś zarabiać z wykształceniem średnim? Wydaje mi się, że nie masz złej pensji, jak na polskie realia.
Dużo pisze o swoich znajomych i o tym jak ciężko było utrzymać się za najniższą krajową,no nie zarabiam mało bo miałam dużo szczęścia
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:40   #281
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Masz rację już nie pisze więcej

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------



Nie do końca mam wpływ to nie ustalam warunki na rynku pracy i to że po studiach nie będzie świetnej posadki
Owszem, nie masz. Dlatego proponowałam, żebyś realnie skupiła się na tym, na co MASZ wpływ. Na tym co możesz zmienić by poprawić to, co Ci w zyciu nie daje satysfakcji.

A tak przy okazji: chyba już Mars zaczyna być widoczny na niebie. Na razie jako czerwony punkcik, najlepiej widoczny ma być 30 maja podobno. Ale dziś księżyc ma dziwny kolor- jest pomarańczowoczerwony
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 21:40   #282
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

I ciężka praca mi się udało dostać awans
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:41   #283
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Masz rację już nie pisze więcej

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------



Nie do końca mam wpływ to nie ustalam warunki na rynku pracy i to że po studiach nie będzie świetnej posadki
Onnaa, tak bez złośliwości i na poważnie - zajmij się swoją karierą i życiem, zamiast 'zamartwiać się', że osoby po studiach nie będą miały pracy. Ciebie to nie dotyczy, w Twoim przekonaniu jesteś na lepszej pozycji, więc to wykorzystaj. I może wyjaśnij ze swoim facetem sprawę dzieci, zanim wpakujesz się z nim w kupowanie auta/mieszkania/czegokolwiek, żebyś za x lat znowu nie żałowała, że zamiast odkładać pieniądze na siebie, dorzucałaś się extżowi, który Cię zostawił, bo nie chciałaś mieć dzieci.
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:42   #284
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Dużo pisze o swoich znajomych i o tym jak ciężko było utrzymać się za najniższą krajową,no nie zarabiam mało bo miałam dużo szczęścia

Skoro tyle szczęścia masz to o co ten cały ból? Tyle użalania sie nad sobą
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:43   #285
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
Onnaa, tak bez złośliwości i na poważnie - zajmij się swoją karierą i życiem, zamiast 'zamartwiać się', że osoby po studiach nie będą miały pracy. Ciebie to nie dotyczy, w Twoim przekonaniu jesteś na lepszej pozycji, więc to wykorzystaj. I może wyjaśnij ze swoim facetem sprawę dzieci, zanim wpakujesz się z nim w kupowanie auta/mieszkania/czegokolwiek, żebyś za x lat znowu nie żałowała, że zamiast odkładać pieniądze na siebie, dorzucałaś się extżowi, który Cię zostawił, bo nie chciałaś mieć dzieci.
Dokladnie.
Nie popelnij drugi raz tego samego błędu.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:45   #286
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Dużo pisze o swoich znajomych i o tym jak ciężko było utrzymać się za najniższą krajową,no nie zarabiam mało bo miałam dużo szczęścia
Ale ja już pisałam o tym, że są osoby, które niczego sobą nie reprezentują. Pójdą do pracy? Starają się jakoś przemykać po kątach i czekać na koniec dnia pracy - byleby tylko się nie napracować. Niektóre kobiety są leniwe i roszczeniowe. Stąd m.in. popularność 500+.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-05-23 o 21:48
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:46   #287
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie do końca mam wpływ to nie ustalam warunki na rynku pracy i to że po studiach nie będzie świetnej posadki
czytam ten watek i Twoje wypowiedzi od kilku stroni nie wiem o co Ci do konca chodzi,
pewnie,ze Polska nie jest krajem miodem i mlekiem plynacym ale tak zle tutaj tez nie jest-Ty tez nie masz zle, minimalnej nie zarabiasz, jak na to,ze nie masz zadnych specyficznych umiejetnosci/wyksztaclecnia i nie zyjesz w Warszawie to chyba nie jest zle,
kazdy by chcial zarabiac 8 tys w pracy po 6 h dziennie i mieszkajac w pieknej zielonej okolicy ale idealnych miejsc pracy jest malo ,
jesli chcesz zarabiac 6-8 tys to bylo isc na studia i do Warszawy pojechac - ale powiem Ci,ze zdziwilabys sie i chyba narzekalabys i tak bo niestety tam gdzie zarabia sie lepiej to i koszty zycia i ceny wszystkiego tez sa wyzsze, wiec koniec koncow te zarobki takie super nie sa
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:47   #288
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Wracając do tematu:
Tu jest więcej tych rewelacji jeśli ktoś chce
http://kwejk.pl/przegladaj/2669703/0/program-500.html
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:49   #289
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Ktoś tu napisał, że wstydziłby się pracy za 6 zł/h. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Żadna praca nie hańbi, to raz. Dwa - zupełnie co innego, będąc bezrobotnym, przyjąć pierwszą lepszą pracę, w tym taką za 6 zł/h (bo przecież trzeba za coś żyć, coś jeść i gdzie mieszkać), a zupełnie co innego siedzieć w pracy, w której pensja nas nie satysfakcjonuje, kolejne 10 lat...

Moim zdaniem błędem jest właśnie nie tyle pracowanie za marne pieniądze, bo ludzie mają różne sytuacje w życiu*, co brak chęci do poprawiania swojego bytu. Według mnie każdy normalny człowiek powinien chcieć mieć lepiej, szczególnie, kiedy uważa, że ma strasznie źle i jest pokrzywdzony swoją sytuacją, ciągle na nią narzeka... Dobrowolne pozostawanie w kiepskiej sytuacji życiowej i brak jakichkolwiek poczynań, by zmienić swój los na lepsze, na zasadzie "bo lepiej usiąść i płakać niż coś zrobić" - to jest IMO powód do wstydu, a nie niskie zarobki czy mało ambitna praca...

*a poza tym w małej mieścinie, gdzie są niskie koszta utrzymania, 6 zł/h to może być całkiem spoko stawka, więc zarobki należy traktować bardzo relatywnie.

Onna88 - współczuję Ci, że miałaś stosunkowo mało wsparcia od rodziców, ale wyobraź sobie, że nie tylko Ty tak miałaś. Uważasz, że gdybyś miała bogatych rodziców, wszystko byłoby inaczej, ale śmiem wątpić. Moja mama też ze swojej pierwszej pracy (podjętej w wieku 17 lat) dawała pieniądze rodzicom - m.in. z zarobionej pensji umeblowała dom rodzinny - a sama nie dostawała nic, ani wcześniej, kiedy była w szkole i naprawdę przydałby jej się do szkoły głupi ołówek, zeszyt czy drugie śniadanie (tak - na wykarmienie gromadki dzieci też moim niezaradnym dziadkom nie starczało), ani później, kiedy była w ciąży i przydałaby jej się kasa na ubranka dla dziecka itd. ... zawsze była zdana sama na siebie, od rodziców dostawała 0 zł i jeszcze ona im dokładała, by jej rodzeństwo nie miało tak biednie jak ona.

U mojego taty podobnie - też wyszedł z domu tak, jak stał, też chodził do szkoły wiecznie niedożywiony i bez żadnych akcesoriów... dzieci w szkole śmiały się z jego podartych ubrań i znamienia na szyi, którego rodzice nie uznawali za stosowne zoperować, "bo za co".

Żadnemu z nich nigdy nikt nic nie dał - wszystko, co mają dziś, uzyskali dzięki własnej pracowitości i zwykłej chęci do tego, by mieć lepiej, zamiast tkwić w beznadziei.... Gdyby nie ta chęć do polepszenia swojego bytu za wszelką cenę pewnie zostaliby na rodzinnej wsi (część ich rodzeństwa takiego właśnie wyboru dokonała) - oni jednak zdecydowali wyjechać w ciemno do dużego miasta w poszukiwaniu lepszego losu, i opłaciło się, chociaż każdy cal swojej drogi musieli okupić a to ciężką pracą, a to niepewnością jutra, a to niewygodą czy nawet upokorzeniami... Byli jednak gotowi na wszystko, jeśli tylko był cień szansy na lepsze jutro pomimo beznadziejnego wczoraj.

Skoro oni mimo swojej beznadziejnej sytuacji mogli walczyć i poradzić sobie w życiu, to każdy może. Jasne, nie jest łatwo porzucić strefę komfortu i zacząć zmieniać swoje życie, ale jeśli nie podejmiemy ryzyka - nie będzie zmiany na lepsze. Moim zdaniem lepiej jest ponosić niewygody i wyrzeczenia w imię lepszego jutra, aniżeli znosić niewygodę i wyrzeczenia tak po prostu, z tytułu tego, że źle urządziliśmy się w życiu, i poprzestać jedynie na narzekaniu na aktualny stan rzeczy.

To, czego wielu ludziom brakuje, to IMO długofalowe planowanie. Zadanie sobie pytania - "no ok - jest jak jest - ale co będzie za 10 lat?". Zmierzenia się z rzeczywistością, nawet jeśli prawda o niej jest brutalna... no ale jednak, często warto wziąć ją na klatę, bo to jedyna droga, by pójść do przodu.
Ja też miałam w swoim niedługim życiu sporo dołków, chwil załamania i niepewności - staram się jednak chociaż w przybliżeniu, chociaż drobnymi kroczkami, ale jednak sukcesywnie zmierzać ku lepszemu. Nie ma na to jednego przepisu, jedynej słusznej drogi - wcale IMO dokształcanie się formalnymi kanałami (studia, kursy) nie jest jedyną opcją na rozwój osobisty - można mieć dowolny koncept na swoje lepsze jutro, ale grunt, to go realizować, wyznaczać sobie jakieś cele i do nich dążyć, zamiast po prostu "dryfować na falach życia" w bliżej nieokreślonym kierunku.
Nie jesteśmy kłodą, lecz kapitanem u steru - odpowiadamy za swoje życie i mamy na nie wpływ, więc weźmy cholerne wiosła w łapę i zacznijmy wiosłować, zamiast narzekać, że fala nie sprzyja - takie moje zdanie.

Znowu mi się na poetyckie porównania zebrało
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 21:53   #290
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Tu jest więcej tych rewelacji jeśli ktoś chce
http://kwejk.pl/przegladaj/2669703/0/program-500.html
Az nie wiem co powiedziec - przyszlosc narodu w dobrych rękach
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:56   #291
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Ktoś tu napisał, że wstydziłby się pracy za 6 zł/h. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Żadna praca nie hańbi, to raz. Dwa - zupełnie co innego, będąc bezrobotnym, przyjąć pierwszą lepszą pracę, w tym taką za 6 zł/h (bo przecież trzeba za coś żyć, coś jeść i gdzie mieszkać), a zupełnie co innego siedzieć w pracy, w której pensja nas nie satysfakcjonuje, kolejne 10 lat...

Moim zdaniem błędem jest właśnie nie tyle pracowanie za marne pieniądze, bo ludzie mają różne sytuacje w życiu*, co brak chęci do poprawiania swojego bytu. Według mnie każdy normalny człowiek powinien chcieć mieć lepiej, szczególnie, kiedy uważa, że ma strasznie źle i jest pokrzywdzony swoją sytuacją, ciągle na nią narzeka... Dobrowolne pozostawanie w kiepskiej sytuacji życiowej i brak jakichkolwiek poczynań, by zmienić swój los na lepsze, na zasadzie "bo lepiej usiąść i płakać niż coś zrobić" - to jest IMO powód do wstydu, a nie niskie zarobki czy mało ambitna praca...

*a poza tym w małej mieścinie, gdzie są niskie koszta utrzymania, 6 zł/h to może być całkiem spoko stawka, więc zarobki należy traktować bardzo relatywnie.

Onna88 - współczuję Ci, że miałaś stosunkowo mało wsparcia od rodziców, ale wyobraź sobie, że nie tylko Ty tak miałaś. Uważasz, że gdybyś miała bogatych rodziców, wszystko byłoby inaczej, ale śmiem wątpić. Moja mama też ze swojej pierwszej pracy (podjętej w wieku 17 lat) dawała pieniądze rodzicom - m.in. z zarobionej pensji umeblowała dom rodzinny - a sama nie dostawała nic, ani wcześniej, kiedy była w szkole i naprawdę przydałby jej się do szkoły głupi ołówek, zeszyt czy drugie śniadanie (tak - na wykarmienie gromadki dzieci też moim niezaradnym dziadkom nie starczało), ani później, kiedy była w ciąży i przydałaby jej się kasa na ubranka dla dziecka itd. ... zawsze była zdana sama na siebie, od rodziców dostawała 0 zł i jeszcze ona im dokładała, by jej rodzeństwo nie miało tak biednie jak ona.

U mojego taty podobnie - też wyszedł z domu tak, jak stał, też chodził do szkoły wiecznie niedożywiony i bez żadnych akcesoriów... dzieci w szkole śmiały się z jego podartych ubrań i znamienia na szyi, którego rodzice nie uznawali za stosowne zoperować, "bo za co".

Żadnemu z nich nigdy nikt nic nie dał - wszystko, co mają dziś, uzyskali dzięki własnej pracowitości i zwykłej chęci do tego, by mieć lepiej, zamiast tkwić w beznadziei.... Gdyby nie ta chęć do polepszenia swojego bytu za wszelką cenę pewnie zostaliby na rodzinnej wsi (część ich rodzeństwa takiego właśnie wyboru dokonała) - oni jednak zdecydowali wyjechać w ciemno do dużego miasta w poszukiwaniu lepszego losu, i opłaciło się, chociaż każdy cal swojej drogi musieli okupić a to ciężką pracą, a to niepewnością jutra, a to niewygodą czy nawet upokorzeniami... Byli jednak gotowi na wszystko, jeśli tylko był cień szansy na lepsze jutro pomimo beznadziejnego wczoraj.

Skoro oni mimo swojej beznadziejnej sytuacji mogli walczyć i poradzić sobie w życiu, to każdy może. Jasne, nie jest łatwo porzucić strefę komfortu i zacząć zmieniać swoje życie, ale jeśli nie podejmiemy ryzyka - nie będzie zmiany na lepsze. Moim zdaniem lepiej jest ponosić niewygody i wyrzeczenia w imię lepszego jutra, aniżeli znosić niewygodę i wyrzeczenia tak po prostu, z tytułu tego, że źle urządziliśmy się w życiu, i poprzestać jedynie na narzekaniu na aktualny stan rzeczy.

To, czego wielu ludziom brakuje, to IMO długofalowe planowanie. Zadanie sobie pytania - "no ok - jest jak jest - ale co będzie za 10 lat?". Zmierzenia się z rzeczywistością, nawet jeśli prawda o niej jest brutalna... no ale jednak, często warto wziąć ją na klatę, bo to jedyna droga, by pójść do przodu.
Ja też miałam w swoim niedługim życiu sporo dołków, chwil załamania i niepewności - staram się jednak chociaż w przybliżeniu, chociaż drobnymi kroczkami, ale jednak sukcesywnie zmierzać ku lepszemu. Nie ma na to jednego przepisu, jedynej słusznej drogi - wcale IMO dokształcanie się formalnymi kanałami (studia, kursy) nie jest jedyną opcją na rozwój osobisty - można mieć dowolny koncept na swoje lepsze jutro, ale grunt, to go realizować, wyznaczać sobie jakieś cele i do nich dążyć, zamiast po prostu "dryfować na falach życia" w bliżej nieokreślonym kierunku.
Nie jesteśmy kłodą, lecz kapitanem u steru - odpowiadamy za swoje życie i mamy na nie wpływ, więc weźmy cholerne wiosła w łapę i zacznijmy wiosłować, zamiast narzekać, że fala nie sprzyja - takie moje zdanie.

Znowu mi się na poetyckie porównania zebrało
Ale bardzo ładnie to napisałaś i podałaś przykład rodziców aż mi się to spodobało
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:57   #292
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

'1500 piechoto nie chodzi'
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 21:58   #293
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
'1500 piechoto nie chodzi'
No co.
Pieniążki same lecą szlachcie do rączki
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 22:01   #294
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Co do 500 plus w moim mieście dużo osób tej kasy nie dostało i nie chce aż mi się wierzyć że będzie na to kasa i że dostaną
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 22:05   #295
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
Onnaa, tak bez złośliwości i na poważnie - zajmij się swoją karierą i życiem, zamiast 'zamartwiać się', że osoby po studiach nie będą miały pracy. Ciebie to nie dotyczy, w Twoim przekonaniu jesteś na lepszej pozycji, więc to wykorzystaj. I może wyjaśnij ze swoim facetem sprawę dzieci, zanim wpakujesz się z nim w kupowanie auta/mieszkania/czegokolwiek, żebyś za x lat znowu nie żałowała, że zamiast odkładać pieniądze na siebie, dorzucałaś się extżowi, który Cię zostawił, bo nie chciałaś mieć dzieci.
onnaa - to sobie poczytaj
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 22:06   #296
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Połowa tych skrinów to oczywiste trolle, prawda? Ale prawda?
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 22:06   #297
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
onnaa - to sobie poczytaj
Przeczytałam
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 22:08   #298
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Połowa tych skrinów to oczywiste trolle, prawda? Ale prawda?
Część pewnie trolle ale niestety z odpowiednikami w rzeczywistości. Przecież matka od pijanego dziecka już próbowała je odzyskać - więc nawet "1500 piechoto nie chodzi" jest jak najbardziej prawdopodobne. Podobnie teksty o braniu kasy na dziecko którym rodzic się nie zajmuje: to powazny błąd że tak się da.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 22:10   #299
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ale czemu tak po niej jedzicie? Ona nie zbijała bąków. Pracuje , pracuje jak większość prostych , zwykłych ludzi. I co z tego ma? To chore w tym kraju , że zwykły człowiek nie obibok, pracowity musi wegetować z minimalną.
Faktycznie nagonka się tutaj zrobiła, przesadzona.

Niemniej to nie jest kwestia kraju, że ktoś wegetuje za minimalną. Jeśli ktoś wegetuje za minimalną to albo nie jest pracowity, albo nie myśli (nie kombinuje, co zrobić, by mieć lepiej). Moi rodzice mimo braku wykształcenia byli w stanie zakręcić się tak, by się jakoś ustawić - tata pracował w kilku pracach jednocześnie, mama zajmowała się handlem i miała z tego dobre pieniądze, nigdy też nie siedziała z uporem w pracy bez perspektyw, tylko zmieniała ją na inną, lepszą, kiedy tylko miała okazję - bo po prostu okazji do zmiany pracy na lepszą szukała zamiast zadowolić się tym, co jest.

Jak ktoś wegetuje za minimalną, to jest IMO z taką osobą coś nie tak. To tak, jakby wiedzieć, że na utrzymanie potrzebujesz 1000 zł/msc, po czym przyjąć pracę za 600 zł/msc i nie szukać lepszej, a następnie dziwić się, że nie wystarcza i brakuje na życie... No jasne, że w takiej sytuacji będzie brakowało, ale jednocześnie to, że brakuje, nie oznacza, że nie da się nic z tym zrobić... Dopóki się nie przyfarciło w życiu, to trzeba kombinować jak koń pod górę tak, by sobie radzić... a jak komuś nie chce się kombinować, co zrobić, by było lepiej, to niech nie narzeka, że mu źle.

Naprawdę, nie znam osób, które by chciały pracować, pracowały i mimo tego biedowały, z wyjątkiem osób, które nie potrafią logicznie myśleć. Te osoby, które ciężko pracują, a mimo to biedują, biedują nie dlatego, że kraj taki niedobry, ale dlatego, że np. wydają zupełnie bez pomyślunku pieniądze (typu - zarabiam minimalną i nie starcza mi od 1 do 1 na jedzenie, ale tatuaż sobie zrobię, lub nakupię ciuchów po to, by wyrzucić te sprzed sezonu - a co!) albo dlatego, że są w inny sposób nieporadne - np. nie znają podstaw prawa i nie chcą poznać, nawet mimo ostrzeżeń znajomych wiedzą lepiej, że wyjdą lepiej na złamaniu prawa a potem się dziwią i płaczą, że jednak oszustwo nie wyszło, fiskus ich przyłapał i dowalił karę - to są ogólnie tego typu sytuacje i o ile ok - całkiem sporo możnaby przykładów takiego zachowania znaleźć, o tyle cudza głupota (brak myślenia) to absolutnie wina państwa nie jest.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 22:15   #300
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Ktoś tu napisał, że wstydziłby się pracy za 6 zł/h. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Żadna praca nie hańbi, to raz. Dwa - zupełnie co innego, będąc bezrobotnym, przyjąć pierwszą lepszą pracę, w tym taką za 6 zł/h (bo przecież trzeba za coś żyć, coś jeść i gdzie mieszkać), a zupełnie co innego siedzieć w pracy, w której pensja nas nie satysfakcjonuje, kolejne 10 lat...

Moim zdaniem błędem jest właśnie nie tyle pracowanie za marne pieniądze, bo ludzie mają różne sytuacje w życiu*, co brak chęci do poprawiania swojego bytu. Według mnie każdy normalny człowiek powinien chcieć mieć lepiej, szczególnie, kiedy uważa, że ma strasznie źle i jest pokrzywdzony swoją sytuacją, ciągle na nią narzeka... Dobrowolne pozostawanie w kiepskiej sytuacji życiowej i brak jakichkolwiek poczynań, by zmienić swój los na lepsze, na zasadzie "bo lepiej usiąść i płakać niż coś zrobić" - to jest IMO powód do wstydu, a nie niskie zarobki czy mało ambitna praca...

*a poza tym w małej mieścinie, gdzie są niskie koszta utrzymania, 6 zł/h to może być całkiem spoko stawka, więc zarobki należy traktować bardzo relatywnie.

Onna88 - współczuję Ci, że miałaś stosunkowo mało wsparcia od rodziców, ale wyobraź sobie, że nie tylko Ty tak miałaś. Uważasz, że gdybyś miała bogatych rodziców, wszystko byłoby inaczej, ale śmiem wątpić. Moja mama też ze swojej pierwszej pracy (podjętej w wieku 17 lat) dawała pieniądze rodzicom - m.in. z zarobionej pensji umeblowała dom rodzinny - a sama nie dostawała nic, ani wcześniej, kiedy była w szkole i naprawdę przydałby jej się do szkoły głupi ołówek, zeszyt czy drugie śniadanie (tak - na wykarmienie gromadki dzieci też moim niezaradnym dziadkom nie starczało), ani później, kiedy była w ciąży i przydałaby jej się kasa na ubranka dla dziecka itd. ... zawsze była zdana sama na siebie, od rodziców dostawała 0 zł i jeszcze ona im dokładała, by jej rodzeństwo nie miało tak biednie jak ona.

U mojego taty podobnie - też wyszedł z domu tak, jak stał, też chodził do szkoły wiecznie niedożywiony i bez żadnych akcesoriów... dzieci w szkole śmiały się z jego podartych ubrań i znamienia na szyi, którego rodzice nie uznawali za stosowne zoperować, "bo za co".

Żadnemu z nich nigdy nikt nic nie dał - wszystko, co mają dziś, uzyskali dzięki własnej pracowitości i zwykłej chęci do tego, by mieć lepiej, zamiast tkwić w beznadziei.... Gdyby nie ta chęć do polepszenia swojego bytu za wszelką cenę pewnie zostaliby na rodzinnej wsi (część ich rodzeństwa takiego właśnie wyboru dokonała) - oni jednak zdecydowali wyjechać w ciemno do dużego miasta w poszukiwaniu lepszego losu, i opłaciło się, chociaż każdy cal swojej drogi musieli okupić a to ciężką pracą, a to niepewnością jutra, a to niewygodą czy nawet upokorzeniami... Byli jednak gotowi na wszystko, jeśli tylko był cień szansy na lepsze jutro pomimo beznadziejnego wczoraj.

Skoro oni mimo swojej beznadziejnej sytuacji mogli walczyć i poradzić sobie w życiu, to każdy może. Jasne, nie jest łatwo porzucić strefę komfortu i zacząć zmieniać swoje życie, ale jeśli nie podejmiemy ryzyka - nie będzie zmiany na lepsze. Moim zdaniem lepiej jest ponosić niewygody i wyrzeczenia w imię lepszego jutra, aniżeli znosić niewygodę i wyrzeczenia tak po prostu, z tytułu tego, że źle urządziliśmy się w życiu, i poprzestać jedynie na narzekaniu na aktualny stan rzeczy.

To, czego wielu ludziom brakuje, to IMO długofalowe planowanie. Zadanie sobie pytania - "no ok - jest jak jest - ale co będzie za 10 lat?". Zmierzenia się z rzeczywistością, nawet jeśli prawda o niej jest brutalna... no ale jednak, często warto wziąć ją na klatę, bo to jedyna droga, by pójść do przodu.
Ja też miałam w swoim niedługim życiu sporo dołków, chwil załamania i niepewności - staram się jednak chociaż w przybliżeniu, chociaż drobnymi kroczkami, ale jednak sukcesywnie zmierzać ku lepszemu. Nie ma na to jednego przepisu, jedynej słusznej drogi - wcale IMO dokształcanie się formalnymi kanałami (studia, kursy) nie jest jedyną opcją na rozwój osobisty - można mieć dowolny koncept na swoje lepsze jutro, ale grunt, to go realizować, wyznaczać sobie jakieś cele i do nich dążyć, zamiast po prostu "dryfować na falach życia" w bliżej nieokreślonym kierunku.
Nie jesteśmy kłodą, lecz kapitanem u steru - odpowiadamy za swoje życie i mamy na nie wpływ, więc weźmy cholerne wiosła w łapę i zacznijmy wiosłować, zamiast narzekać, że fala nie sprzyja - takie moje zdanie.

Znowu mi się na poetyckie porównania zebrało
Ależ tak.

Mój Tato (niestety, już nie żyje) pochodził z małej miejscowości a do szkoły morskiej poszedł, bo tam dawali mundur, bursę darmową i wyżywienie w bursie (to jego słowa. A kawa? "Ja kładłem mokry ręcznik na łeb bo na kawę nie było mnie stać"). A jednak ukończył wyższą szkołę i zrobił uprawnienia międzynarodowe. Mama nie jest Polką, więc też zero wsparcia z drugiej strony. I też się dorabiali praktycznie od zera. I pracowali ciężko: mama na początku na "państwowej" posadzie z dyżuru na dyżur z przerwą na sen i spędzenie czasu z dziećmi, Tato po 10 miesięcy w roku na morzu, ostatnio jako oficer amerykańskiej floty handlowej. Przez znaczną część życia mieli "pod górę", ale tak już jest: chcesz mieć stabilizację to najpierw trzeba przejsć przez ciężką pracę i wyrzeczenia. Nie ma tak, że od razu, na początku kariery stać takiego "początkującego" na wszystko, w tym na "godne życie". O to godne życie samemu trzeba się postarać, mieć plan, dążyć do jego realizacji.

W sumie jestem wdzięczna Rodzicom, że nie wychowali mnie na "królewnę" i nauczyli stawiać sobie cele i realizować je nawet kosztem wyrzeczeń.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-26 15:16:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.