Izotek - cz.II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-30, 21:34   #2521
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dodam, że nie mam poważnych problemów. Obecnie dwie zmiany ropne i w zasadzie tyle.
Ja miałam identycznie w chwili rozpoczęcia żadnego wysypu nie miałam, a po ok dziesięciu dniach poprawa była już bardzo wyraźna, od tamtego momentu do samego końca już tylko lepiej. Niestety nie wszystkie przebarwienia i blizny zeszły, no ale lekarka nie obiecywała, że stanie się cud.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2016-05-30 o 21:36
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 05:50   #2522
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja miałam identycznie w chwili rozpoczęcia żadnego wysypu nie miałam, a po ok dziesięciu dniach poprawa była już bardzo wyraźna, od tamtego momentu do samego końca już tylko lepiej. Niestety nie wszystkie przebarwienia i blizny zeszły, no ale lekarka nie obiecywała, że stanie się cud.


U mnie poprawa była mniej więcej po miesiącu i trochę.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 08:26   #2523
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Izotek - cz.II

Mam pytanie dotyczące izo, czy można go stosować jeżeli ma się zaburzenia hormonalne?Tzn. czy waszym zdaniem jest w ogóle sens zaczynać przygodę z izo w takim przypadku? Z trądzikiem zmagam się już 17 lat...prawie całe moje życie to wstyd przed pokazywaniem się innym
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 10:16   #2524
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące izo, czy można go stosować jeżeli ma się zaburzenia hormonalne?Tzn. czy waszym zdaniem jest w ogóle sens zaczynać przygodę z izo w takim przypadku? Z trądzikiem zmagam się już 17 lat...prawie całe moje życie to wstyd przed pokazywaniem się innym
Jeśli problem leży w hormonach to pewnie jest spore ryzyko, że trądzik wróci po kuracji, a leczysz się jakoś hormonalnie?
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 13:13   #2525
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Hello mam do was pytanie. Od momentu kiedy zrobiło się tak ciepło czyli jakieś 2 dni, zauważyłem, że moje ręce od ramion do dłoni na słońcu robi się lekko czerwona i jakbym się opalał tzn tak jakbym leżał bez ruchu i się opalał takie jest uczucie. Na twarzy raczej nie ma takiego objawu. Smaruje kremem avene wszystkie odkryte miejsca od karku,twarzy,szyi,nóg itp. Smaruje w takiej samej ilości co na twarzy. Nie mogę dużo nakładać bo zdzieram wtedy naskórek przy dużym rozsmarowywaniu i robię się cholernie biały ;d

Czy to normalne ? Nie panikuje tylko pytam , bo może przyda się dodatkowy krem albo może jednak dużo więcej nakładać i zdzierać skórę ?
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 13:37   #2526
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Nie wiem jak możesz zdzierac skórę przy rozsmarowywaniu
Może kup jakąś emulsje z filtrem do ciała wtedy należysz wiecej i lepiej sie rozprowadzi
+przy izo skóra może się trochę czerwienic
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 14:12   #2527
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Nie wiem jak możesz zdzierac skórę przy rozsmarowywaniu
Może kup jakąś emulsje z filtrem do ciała wtedy należysz wiecej i lepiej sie rozprowadzi
+przy izo skóra może się trochę czerwienic
Jak wstaje rano to mam obok nosa, wąsów, brody łuszczenie się skóry, umyje twarz delikatnie i tego jest troszkę mniej. Następnie nakładam filtr i nawilżam. po 2h bycia np na dworze, moja skóra zaczyna się bardziej łuszczyć i od tego momentu jest problem, umycie twarzy czy nakładanie kremu daje efekty schodzenia skóry jeszcze bardziej. Tylko od tego że ten krem się dobrze nie rozprowadza ;d

Spoko dzięki za odpowiedz. Póki nic się nie dzieje to jest spoko ;d
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-01, 14:20   #2528
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
Jak wstaje rano to mam obok nosa, wąsów, brody łuszczenie się skóry, umyje twarz delikatnie i tego jest troszkę mniej. Następnie nakładam filtr i nawilżam. po 2h bycia np na dworze, moja skóra zaczyna się bardziej łuszczyć i od tego momentu jest problem, umycie twarzy czy nakładanie kremu daje efekty schodzenia skóry jeszcze bardziej. Tylko od tego że ten krem się dobrze nie rozprowadza ;d
Może ten krem w filtrem po prostu podkreśla Ci suche skórki i to daje efekt takiego łuszczenia albo po prostu troszkę Cię te krem przesusza. Wiem też po sobie, że czasem jak nieumiejętnie i niedokładnie nałożę filtr to wtedy brzydko widać, jak skóra się łuszczy, więc musisz znaleźć jakiś sposób na to
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 15:56   #2529
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące izo, czy można go stosować jeżeli ma się zaburzenia hormonalne?Tzn. czy waszym zdaniem jest w ogóle sens zaczynać przygodę z izo w takim przypadku? Z trądzikiem zmagam się już 17 lat...prawie całe moje życie to wstyd przed pokazywaniem się innym
Mi lekarz powiedział, że przy moich problemach hormonalnych izo może być jedyna recepta, bo powinien trwałe zmienić gruczoły lojowe.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 17:13   #2530
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
Jak wstaje rano to mam obok nosa, wąsów, brody łuszczenie się skóry, umyje twarz delikatnie i tego jest troszkę mniej. Następnie nakładam filtr i nawilżam. po 2h bycia np na dworze, moja skóra zaczyna się bardziej łuszczyć i od tego momentu jest problem, umycie twarzy czy nakładanie kremu daje efekty schodzenia skóry jeszcze bardziej. Tylko od tego że ten krem się dobrze nie rozprowadza ;d

Spoko dzięki za odpowiedz. Póki nic się nie dzieje to jest spoko ;d
Po pierwsze zła kolejność, najpierw nawilzaj pozniej filtr. To normalne, że skora sie łuszczy ale ty jej nie zdzierasz, po prostu łuszczy się. Dbaj o dobre nawilżenie i będzie lepiej.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące izo, czy można go stosować jeżeli ma się zaburzenia hormonalne?Tzn. czy waszym zdaniem jest w ogóle sens zaczynać przygodę z izo w takim przypadku? Z trądzikiem zmagam się już 17 lat...prawie całe moje życie to wstyd przed pokazywaniem się innym
Oczywiście, że można go stosować jak ma się zaburzenia hormonalne pytanie tylko jak dlugo po kuracji utrzyma się efekt. I czy hormony nie pobudza wrażliwości receptorowej. Jedynym skutecznym wyjsciem jest odpowiednia terapia hormonalna i stala opieka endokrynologa także po kuracji izo.
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 08:22   #2531
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Izotek - cz.II

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z czerwona/zaczerwieniona/nawet bordową twarzą. Stosuje krem La Roche-Posay - Anthelios XL SPF 50 CREAM COMFORT - ale źle się rozsmarowuje, widać go jeśli chciałbym wyjść na szybko roluje się czuje się niekomfortowo. Twarz czerwona przez większość dnia a na słońcu przebywam bardzo mało czasu. Czy może macie sposoby na ten stan. Jakieś inne kremy itp? Używam też mgiełki i wodę termalna LRP (trzymaną w lodówce). Aktualnie jedyny minus stosowania IZOTEKu z którym nie mogę sobie poradzić.


Ps. nie mogłem pogrubienia wyłączyć :/
__________________
IZOTEK od 01-12-2015
12.15R. 40mg - 01.16R. 50mg - 02.16R 60mg - 03.16R. 70mg - 04.16R. i
05.16r. 60mg 06.16r. 50 mg - 40 mg 07.16r. - 20 mg 08.16r.

"Nigdy nie wyrządzisz krzywdy dobrymi uczynkami"

HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 09:39   #2532
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Witam. Mam nowy objaw który jest od 2 tygodni ale wolałem się upewnić że to nie przypadek, może też tak macie.

Obok paznokci na nodze i ręce, losowo, w losowych dniach zaczyna się pierw ból, potem dochodzi do zaczerwienienia i oderwania paznokcia od skóry z boku. Po 1 dniu tworzy się ropa oraz schodzi dookoła tego skóra, Po 2 dniach mniej więcej zostaje tylko lekko sine miejsce ale ropa znika, paznokieć wraca do normy po około 3 dniach. W 2 tygodnie taki przypadek stworzył się na prawej ręce x1, lewej ręce x1, prawa noga x2. Wątpię, że to przypadek. Też mieliście coś podobnego ? Czy szukać przyczyny gdzieś indziej ??

Dodam, że zawsze w palcu wskazującym oraz kciuku powstaje jakby zniszczenie naskórka. Dziwne bo tylko w tych palcach ;d;ddd;d;
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 09:49   #2533
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
Witam. Mam nowy objaw który jest od 2 tygodni ale wolałem się upewnić że to nie przypadek, może też tak macie.

Obok paznokci na nodze i ręce, losowo, w losowych dniach zaczyna się pierw ból, potem dochodzi do zaczerwienienia i oderwania paznokcia od skóry z boku. Po 1 dniu tworzy się ropa oraz schodzi dookoła tego skóra, Po 2 dniach mniej więcej zostaje tylko lekko sine miejsce ale ropa znika, paznokieć wraca do normy po około 3 dniach. W 2 tygodnie taki przypadek stworzył się na prawej ręce x1, lewej ręce x1, prawa noga x2. Wątpię, że to przypadek. Też mieliście coś podobnego ? Czy szukać przyczyny gdzieś indziej ??

Dodam, że zawsze w palcu wskazującym oraz kciuku powstaje jakby zniszczenie naskórka. Dziwne bo tylko w tych palcach ;d;ddd;d;
czy dobrze kojarzę, że twój dermatolog mówił , że im mniej nawilżenia tym lepiej?
wg mnie, to efekt przesuszonej skóry, bo mój brat tak ma (nie leczy się izo, ale ma ekstremalnie suchą skórę i jak zapomni nakremować ręce po ich zmoczeniu to tak ma)
__________________
Kuracja Izotekiem
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:00   #2534
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
Witam. Mam nowy objaw który jest od 2 tygodni ale wolałem się upewnić że to nie przypadek, może też tak macie.

Obok paznokci na nodze i ręce, losowo, w losowych dniach zaczyna się pierw ból, potem dochodzi do zaczerwienienia i oderwania paznokcia od skóry z boku. Po 1 dniu tworzy się ropa oraz schodzi dookoła tego skóra, Po 2 dniach mniej więcej zostaje tylko lekko sine miejsce ale ropa znika, paznokieć wraca do normy po około 3 dniach. W 2 tygodnie taki przypadek stworzył się na prawej ręce x1, lewej ręce x1, prawa noga x2. Wątpię, że to przypadek. Też mieliście coś podobnego ? Czy szukać przyczyny gdzieś indziej ??

Dodam, że zawsze w palcu wskazującym oraz kciuku powstaje jakby zniszczenie naskórka. Dziwne bo tylko w tych palcach ;d;ddd;d;
Dziwny skutek uboczny, nie słyszałam o takim.
O ILE to jest spowodowane izotekiem. Wydaje mi się kolego, że powinienieś na jakiś czas odstawić sobie forum, zająć czymś pożytecznym głowę i przestaniesz każdą najmniejszą rzecz podpinać pod ten lek.
Za dużo myślisz - nie umierasz, nie analizuj drobnostek. Już od pierwszego dnia szukales skutkow ubocznych z tego co pamietam. Daj sobie na luz

Cytat:
Napisane przez HOPE777
Witam. Od dłuższego czasu borykam się z czerwona/zaczerwieniona/nawet bordową twarzą. Stosuje krem La Roche-Posay - Anthelios XL SPF 50 CREAM COMFORT - ale źle się rozsmarowuje, widać go jeśli chciałbym wyjść na szybko roluje się czuje się niekomfortowo. Twarz czerwona przez większość dnia a na słońcu przebywam bardzo mało czasu. Czy może macie sposoby na ten stan. Jakieś inne kremy itp? Używam też mgiełki i wodę termalna LRP (trzymaną w lodówce). Aktualnie jedyny minus stosowania IZOTEKu z którym nie mogę sobie poradzić.


Ps. nie mogłem pogrubienia wyłączyć : /
U mnie ten filtr z La Roche bardzo dobrze sie rozsmarowuję i przede wsztskim nawilża Twarz czerwona to niekoniecznie znaczy opalona, dużo osób narzeka na zaczerwienioną skórę. Spróbuj pod filtr nałożyć krem nawilżający, może wtedy nie będzie się "rolował"

Dziewczyny polecają często ten filtr też: http://www.iperfumy.pl/svr/solaires-...ia/?item=84456 , ale skoro la roche Cię wysusza, to nie jestem przekonana czy ten na Ciebie podziała...
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:13   #2535
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez HOPE777 Pokaż wiadomość
Witam. Od dłuższego czasu borykam się z czerwona/zaczerwieniona/nawet bordową twarzą. Stosuje krem La Roche-Posay - Anthelios XL SPF 50 CREAM COMFORT - ale źle się rozsmarowuje, widać go jeśli chciałbym wyjść na szybko roluje się czuje się niekomfortowo. Twarz czerwona przez większość dnia a na słońcu przebywam bardzo mało czasu. Czy może macie sposoby na ten stan. Jakieś inne kremy itp? Używam też mgiełki i wodę termalna LRP (trzymaną w lodówce). Aktualnie jedyny minus stosowania IZOTEKu z którym nie mogę sobie poradzić.


Ps. nie mogłem pogrubienia wyłączyć :/
A nakładasz ten filtr szybko, od razu na całą twarz bez dokładania potem kolejnych warstw? może się roluje, bo zastyga na skórze zanim go dokładnie rozprowadzisz? Ja mogę od siebie polecić filtr też z LRP ultra lekki fluid - ma taką lejącą konsystencję przez co łatwiej go nałożyć, ale nie polecam nakładać na baardzo podrażnioną twarz, bo wtedy może wysuszyć (ja najpierw próbowałam z próbkami) Dziewczyny też polecały filtr Pharmaceris S hydrolipidowy, chyba bardziej nawilża, ale na sobie nie próbowałam
A co do zaczerwienienia - u mnie też popołudniu pojawia się taki "burak" choć na słońcu nie przebywam. Ale jest też gorąco, więc może temp dodatkowo podkręca na te rumieńce. Też nie wiem co z tym robić, zazwyczaj samo troszkę schodzi po jakimś czasie...

allesi, i jest u Ciebie jakaś poprawa?
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 11:14   #2536
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Filtr z Pharmaceris mnie zapycha I nie nawilża bardziej niż z La Roche, ale to subiektywne odczucie oczywiście!

Jest poprawa, antybiotyk działa (szkoda, że go prędzej nie dostałam, zanim krostki zaatakowały mi czoło i utworzyły wgłębienia) ale moja skóra i tak jest bardzo zniszczona i nierówna. Tym bardziej mnie to boli, gdyż rok temu była niemalże idealna. Nie wyskakują nowe niespodzianki chociaż, ale stare długo się goją. Odkryłam strony biochemia urody, mazidła i mam nadzieję, że ekologiczne preparaty od nich pomogą w regeneracji
Kwas azelainowy nakładam codziennie i toleruje bardzo dobrze, o dziwo nawet się nie łuszczę. Chciałabym niedługo użyć jakiś mocniejszych kwasów. Moja skóra jest nieprzewidywalna
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 11:49   #2537
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Dziwny skutek uboczny, nie słyszałam o takim.
O ILE to jest spowodowane izotekiem. Wydaje mi się kolego, że powinienieś na jakiś czas odstawić sobie forum, zająć czymś pożytecznym głowę i przestaniesz każdą najmniejszą rzecz podpinać pod ten lek.
Za dużo myślisz - nie umierasz, nie analizuj drobnostek. Już od pierwszego dnia szukales skutkow ubocznych z tego co pamietam. Daj sobie na luz



U mnie ten filtr z La Roche bardzo dobrze sie rozsmarowuję i przede wsztskim nawilża Twarz czerwona to niekoniecznie znaczy opalona, dużo osób narzeka na zaczerwienioną skórę. Spróbuj pod filtr nałożyć krem nawilżający, może wtedy nie będzie się "rolował"

Dziewczyny polecają często ten filtr też: http://www.iperfumy.pl/svr/solaires-...ia/?item=84456 , ale skoro la roche Cię wysusza, to nie jestem przekonana czy ten na Ciebie podziała...

Moje pytanie brzmiało czy ktoś to miał , nie czym to leczyć ) To po 1. Po 2 Nie podpiąłem tego do Izoteku. Po 3 słabo pamiętasz. Przestań co chwile kazać mi się czymś nie martwić, przejmować, pytać. Bo szczerze pisząc, ani razu się nie martwiłem tym bardziej nie przejmuje się izotekiem. Jedyne po co tutaj jestem, to wiedza i podzielenie się tym co mam. Może to komuś pomóc a mi pomoże w zdobyciu wiedz poprzez doświadczenia innych.

I jeszcze te słowa co po nie których użytnkowników. Powstawanie ropy, bóle, wypadanie włosów, czy sam izotek nie jest czy drobnym, nie ważnym.
Przypominam Ci również , że forum jest od tego aby pytać i dzielić się widzą.

Bardzo dziękuje Ci też za odpowiedz, nawet za krytyczną moim zdaniem. Poszukam czegoś na necie, spytam też dermatolog o wszystko bo już za niedługo mam wizytę ;>>

Edytowane przez Grzegorz93
Czas edycji: 2016-06-02 o 11:51
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 12:05   #2538
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez feronik Pokaż wiadomość
A nakładasz ten filtr szybko, od razu na całą twarz bez dokładania potem kolejnych warstw? może się roluje, bo zastyga na skórze zanim go dokładnie rozprowadzisz? Ja mogę od siebie polecić filtr też z LRP ultra lekki fluid - ma taką lejącą konsystencję przez co łatwiej go nałożyć, ale nie polecam nakładać na baardzo podrażnioną twarz, bo wtedy może wysuszyć (ja najpierw próbowałam z próbkami) Dziewczyny też polecały filtr Pharmaceris S hydrolipidowy, chyba bardziej nawilża, ale na sobie nie próbowałam
A co do zaczerwienienia - u mnie też popołudniu pojawia się taki "burak" choć na słońcu nie przebywam. Ale jest też gorąco, więc może temp dodatkowo podkręca na te rumieńce. Też nie wiem co z tym robić, zazwyczaj samo troszkę schodzi po jakimś czasie...
Czasem ten stan zaczerwienienia trwa kilka godzin wiec nie jest to miłe, uszy też tak reagują. Do tego to uczucie gorąca na twarzy. W upalne dni nie do wytrzymania - cały czas czerwona twarz i tylko twarz.
Unikam słońca ile się da. Dużo osób się z tym boryka i nikt nie ma skutecznego sposobu?
Do osób po kuracji czy ten stan przechodzi wraz z odstawieniem leku?

Nadkładam na twarz jedna warstwę dobrze rozsmarowuje i na po chwili jak wsiąknie to delikatnie papierowym ręcznikiem ściągam nadmiar jeśli takowy jest. Potrzebuje czegoś, co nie będzie widoczne po nałożeniu

Spróbuje wcześniej nawilżyć kremem a potem nakładać ten flit.
Podsumowując mam za sobą 79% kuracji (dawka do wybrania 13000mg, waga 79kg)
Twarz bez niespodzianek w maju wyskoczyły mi 3 mini krostki ale to nie był trądzik (uczulenie/owady) znikło 2-3dniach. Od kwietnia jest w porządku. Wytrwałości dla wszystkich myślę, że warto było (po pół roku) to wszystko przechodzić.
__________________
IZOTEK od 01-12-2015
12.15R. 40mg - 01.16R. 50mg - 02.16R 60mg - 03.16R. 70mg - 04.16R. i
05.16r. 60mg 06.16r. 50 mg - 40 mg 07.16r. - 20 mg 08.16r.

"Nigdy nie wyrządzisz krzywdy dobrymi uczynkami"


Edytowane przez HOPE777
Czas edycji: 2016-06-02 o 12:08
HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 12:21   #2539
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez HOPE777 Pokaż wiadomość
Czasem ten stan zaczerwienienia trwa kilka godzin wiec nie jest to miłe, uszy też tak reagują. Do tego to uczucie gorąca na twarzy. W upalne dni nie do wytrzymania - cały czas czerwona twarz i tylko twarz.
Unikam słońca ile się da. Dużo osób się z tym boryka i nikt nie ma skutecznego sposobu?
Do osób po kuracji czy ten stan przechodzi wraz z odstawieniem leku?

Nadkładam na twarz jedna warstwę dobrze rozsmarowuje i na po chwili jak wsiąknie to delikatnie papierowym ręcznikiem ściągam nadmiar jeśli takowy jest. Potrzebuje czegoś, co nie będzie widoczne po nałożeniu

Spróbuje wcześniej nawilżyć kremem a potem nakładać ten flit.
Podsumowując mam za sobą 79% kuracji (dawka do wybrania 13000mg, waga 79kg)
Twarz bez niespodzianek w maju wyskoczyły mi 3 mini krostki ale to nie był trądzik (uczulenie/owady) znikło 2-3dniach. Od kwietnia jest w porządku. Wytrwałości dla wszystkich myślę, że warto było (po pół roku) to wszystko przechodzić.
Mam to samo jeżeli chodzi o słońce, czerwoną twarz, przechodzenie ciepła itp. Pierw nakładam od dziś nawilżacz potem dopiero filtr i powiem CI że chyba działa, bo dziś już tak tego nie miałem, troszkę bardziej się świece ale coś wybrać. Jak znajdziesz dobre rozwiązanie to daj znać, mi też przechodzi na ręce te objawy
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 15:13   #2540
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
Moje pytanie brzmiało czy ktoś to miał , nie czym to leczyć ) To po 1. Po 2 Nie podpiąłem tego do Izoteku. Po 3 słabo pamiętasz. Przestań co chwile kazać mi się czymś nie martwić, przejmować, pytać. Bo szczerze pisząc, ani razu się nie martwiłem tym bardziej nie przejmuje się izotekiem. Jedyne po co tutaj jestem, to wiedza i podzielenie się tym co mam. Może to komuś pomóc a mi pomoże w zdobyciu wiedz poprzez doświadczenia innych.

I jeszcze te słowa co po nie których użytnkowników. Powstawanie ropy, bóle, wypadanie włosów, czy sam izotek nie jest czy drobnym, nie ważnym.
Przypominam Ci również , że forum jest od tego aby pytać i dzielić się widzą.

Bardzo dziękuje Ci też za odpowiedz, nawet za krytyczną moim zdaniem. Poszukam czegoś na necie, spytam też dermatolog o wszystko bo już za niedługo mam wizytę ;>>
Grzegorzu, czy jak bierzesz aspiryne albo tabletki na ból głowy to też tak rozmyslasz? Przepraszam za dosadnosc ale prędzej zwariujesz niż skończysz kurację, bo już teraz stanowczo przesadzasz i codziennie znajdujesz inny skutek uboczny.

IZOTEK TO LEK JAK KAŻDY INNY! Zapamiętaj to zdanie, ma skutki uboczne ale wczytajcie się w ulotkę aspiryny- ona może doprowadzić nawet do śmierci. Wiec proszę, ale nie panikuj tak biorąc izo. Jesteś pod opieką lekarza, robisz badania etc. Jak przestaniesz martwic sie tak to czas szybko minie i nie zauważysz kiedy skończysz kurację.



Objawy które opisales nie maja zadnego zwiazku z Izo. Ropa jest wynikiem zakażenia/ stanu zapalnego lub innych chorób ale to trzeba obejrzeć, więc udaj się jak najszybciej do dermatologa.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Filtr z Pharmaceris mnie zapycha I nie nawilża bardziej niż z La Roche, ale to subiektywne odczucie oczywiście!

Jest poprawa, antybiotyk działa (szkoda, że go prędzej nie dostałam, zanim krostki zaatakowały mi czoło i utworzyły wgłębienia) ale moja skóra i tak jest bardzo zniszczona i nierówna. Tym bardziej mnie to boli, gdyż rok temu była niemalże idealna. Nie wyskakują nowe niespodzianki chociaż, ale stare długo się goją. Odkryłam strony biochemia urody, mazidła i mam nadzieję, że ekologiczne preparaty od nich pomogą w regeneracji
Kwas azelainowy nakładam codziennie i toleruje bardzo dobrze, o dziwo nawet się nie łuszczę. Chciałabym niedługo użyć jakiś mocniejszych kwasów. Moja skóra jest nieprzewidywalna
Absolutnie nie nakladaj kwasów, zrobisz sobie kuku po kuracji musisz odczekać min. 5miesięcy.
Wiem, że to wydaje się błahe ale skutki mogą być oplakane.
Jak nakladasz kwas azelainowy radzę nie robić tego częściej niż co drugi dzień. Skóra musi mieć niezaburzony cykl naprawczy, w przeciwnym wypadku może wyglądać jeszcze gorzej a zmiany jakie masz po wypryskach będą trwałe.




Osoby z zaczerwieniona skórą/rumieniem.

Najpierw nawilzamy skórę, następnie nakładamy filtr(okluzja). Grzegorzu robiłeś poważny błąd i nie miało to dobrego wpływu na skórę, bo preparat nawilżający nie przenikal przez filtr, niepotrzebnie obciazales skórę.
Zamiast rozsmarować spróbujcie delikatnie wklepywac filtr. Do mycia kosmetyki bez mydła. I trzeba zredukować do minimum ekspozycje na słońce.

NIEWIELKI RUMIEŃ JEST NATURALNYM CZYNNIKIEM TOWARZYSZĄCYM STOSOWANIU RETINOIDOW

Edytowane przez Malinowaslodycz
Czas edycji: 2016-06-02 o 15:31
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 16:05   #2541
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Malinowasłodycz -


Pamiętam jak z oczami na wierzchu czytałam ulotkę Izoteku, ale szybko mi przeszło zdziwienie, gdy zobaczyłam listę skutków ubocznych leków, które zażywa mój TŻ (a mogłoby się wydawać, że to tylko takie niewinne tableteczki).

Uważam, że im mniej myśli się o potencjalnych skutkach ubocznych, tym mniej ich jest.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 16:18   #2542
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 260
Dot.: Izotek - cz.II

Też bałam się wystąpienia skutków ubocznych, ale na prawdę nie jest tak strasznie! Oczywiście, każdy może to przechodzić inaczej, mnie na przykład przez pierwszy miesiąc strasznie bolały plecy, no i ta schodząca skóra i wysuszone wargi...
Dzisiaj zostały tylko suche usta, które nawilżam co pół godziny chyba Biorę od miesiąca 40 i 30 mg na zmianę. Obowiązkowo krem z filtrem.

I po 3 miesiącach kuracji mogę powiedzieć, że moja cera od 5 lat nie była w tak dobrym stanie. Mimo, iż jeszcze mam jeszcze wiele zaskórników zamkniętych, a policzki nie są idealne, nie mogę narzekać. Dekolt, czoło czyściutkie, na plecach nie ma już takiego stanu zapalnego jaki był Skóra nie jest w ogóle wysuszona (nos i czoło czasem nawet lekko tłuste), jedynie co 4-5 dni schodzi mi z twarzy warstwa naskórka, wtedy jestem wtedy bardziej czerwona, ale później cieszę się gładką i jasną skórą ale to i tak 1000000000000000x lepiej niż 3 miesiące temu.
Wtedy nie wyobrażałam wyjść do ludzi bez podkładu na całej twarzy, pudru matującego... teraz jedynie do szkoły czy tam gdzieś nakładam tylko krem BB lub podkład mineralny, czasem nic, gdy wychodzę gdzieś blisko
Jeśli ktoś ma wątpliwości co do brania - na OBECNY czas polecam. Nie wiem, co będzie, gdy zakończę kurację, bo może oczywiście powrócić, ale jestem dobrej myśli, bo jak na razie działa na mnie tylko na plus
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 16:55   #2543
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
I jeszcze te słowa co po nie których użytnkowników. Powstawanie ropy, bóle, wypadanie włosów, czy sam izotek nie jest czy drobnym, nie ważnym.
Przypominam Ci również , że forum jest od tego aby pytać i dzielić się widzą.

Bardzo dziękuje Ci też za odpowiedz, nawet za krytyczną moim zdaniem. Poszukam czegoś na necie, spytam też dermatolog o wszystko bo już za niedługo mam wizytę ;>>
To ja Ci przypomnę o czymś takim jak opcja "wyszukaj". Tematy te były wałkowane po tysiąc razy. Po co się powtarzać, skoro wystarczą dwa kliknięcia myszką i znajdziesz dużo więcej potrzebnych informacji? Twoje posty są głupio-pseudomądre - tragedia Grzesiu, tragedia.
Jesteś wnerwiający gorzej niż baba. Mówi Ci to baba. I to nie jedna z tego co widzę, więc proszę Cię nie panikuj i szukaj najpierw informacji w internecie i na FORUM.

Malinowaslodycz - sam lekarz mi zalecił stosowanie tego kwasu, patrząc na stan mojej skóry i to, że nawet się nie łuszczy. Ale masz rację. Zamiast codziennego nakładania, będe to robiła co drugi dzień. Nie sądzę, żebym mogła sobie zaszkodzić, ale lepiej dmuchać na zimne. Serio niestety nie reaguje tak jak każdy 5 miesięcy na pewno nie będę czekała, po prostu z mocniejszymi kwasami poczekam do jesieni, jeśli dermatolog się zgodzi.
Dziękuje za radę mimo wszytsko, zastosuję!


Czy stosował ktoś może BROMELAINE? Peelingi dla nas są na pewno za mocne, ale zastanawiam się nad suplementacją. Być może pomoże w regeneracji i pozbyciu się drobnych blizn/przebarwień. Niestety nigdzie nie znalazłam osoby, która brała bromelaine typowo na blizny. Co myślicie?
http://www.bio-med.pl/solgar_bromelaina.html

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-06-02 o 17:00
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 17:01   #2544
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Bo jako "baba" zawsze czytacie miedzy wierszami, i nigdy nie odpowiadacie konkretnie na pytanie ;p
Powtórzę ostatni raz. Gdzieś mam skutki uboczne oraz to co się dzieje. Jedyne dlaczego pytam i odpisuje swoje rzeczy, to chęć zdobycia wiedzy i podzielenia się "Doświadczeniami".

Uparliście się na te "rozmyślanie", "przesadzanie", "panikę" problem w tym że wcale tego nie ma. ;>>
Dziewczyna zapytała o ciąże - zjechaliście ją, dziewczyna zapytała o czerwoną skórę - olałyście ją. Odpisaliście im dopiero po 2 dniach wtedy kiedy napisałem swoją ocenę do tego. Odpisaliście w umie nie jej a mi, kierując na mnie opinie że panikuje, dzieląc się tylko opinią i doświadczeniem.

Pozdrawiam i życze wam wytrwałości. Bo ja się niczym nie martwię ;>
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 17:08   #2545
izabelakosinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.II

Kochane Potrzebuje waszej rady. Biorę 30mg Izoteku od stycznia i nic mi tak nie doskwiera jak przewlekły i bardzo męczący ból pleców
izabelakosinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 17:21   #2546
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Grzegorz93 Pokaż wiadomość
Pozdrawiam i życze wam wytrwałości. Bo ja się niczym nie martwię ;>
Niczym się nie martwię, ale wpadam każdego dnia na forum z nowym problemem. Nie znam Cię, ale przez to wszystko wyobrażam sobie, że nic nie robisz, tylko podziwiasz swoje oblicze z lusterkiem w ręku.

Oby ta kuracja Ci pomogła, bo aż strach pomyśleć co będzie, gdy nie będziesz zadowolony z efektów.


izabelakosinska - porozmawiaj z dermatologiem, może zajdzie konieczność obniżenia dawki.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 17:48   #2547
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek - cz.II

Grzesiu - skoro się niczym nie martwisz to proszę Cie, daj spokój z pisaniem tutaj. Bo z politowaniem każdy czyta twoje wypociny.
Hipokryzją aż wieje. Skoro masz gdzieś skutki, to dokształcaj się ze źródeł, które są bardziej miarodajne. Wstawiłam gdzieś 60 stronicowy artykuł po angielsku - coś dla Ciebie. Dla zabicia czasu, skoro i tak masz go zbyt wiele Poprawiłeś mi humor.
Konwersacje z Toba uważam za zakończoną, nic mądrego nie wniesiesz.
Pozdrawiam, ciesz się pięknym dzien i zrób przerwe tygodniową od forum - pomoże
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 18:04   #2548
chlopoczekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Izotek - cz.II

W któryś dzień wystawie zdjęcia jak to wszystko wygląda . Jestem w 5,5 miesiącu kuracji i chyba na tym zakończę terapię bo w szpitalu wyladowalem. Odnośnie Ciebie grzegorz znajdz sobie własne forum i tam pisz monolog. Żebyś chociaż z sensem to pisał, mianowicie Krótkie sensowne pytania. Ja o swoich skutkach nie chce Ci opowiadac, a napewno były gorsze. Zresztą Ty nie masz nic na twarzy gosciu. Te zdjęcia to kpina z twojej strony. Ludzie tu mają naprawdę powazne problemy a ty wyjeżdżasz z czymś takim. Pamiętaj o ogładzie chociaż wchodząc na forum.
chlopoczekkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 18:13   #2549
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez chlopoczekkk Pokaż wiadomość
W któryś dzień wystawie zdjęcia jak to wszystko wygląda . Jestem w 5,5 miesiącu kuracji i chyba na tym zakończę terapię bo w szpitalu wyladowalem.
Mógłbyś powiedzieć co się stało? Mam nadzieję, że czujesz się już lepiej i wrócisz do zdrowia.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 18:14   #2550
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Tak, Grzegorzu popieram dziewczyny. Nikt tu nie jest przeciwko tobie, ale skoro większość z nas ma takie samo zdanie to chyba musi być w tym jakieś ziarno prawdy?

My sobie tylko porozmawiałyśmy na temat ciąży jako kobiety i myślę, ze żadna nie czuje się przez to skrzywdzona itp. Mam rację?

Jasne nie musisz nas słuchać. Ty tylko wnosisz "cenne doświadczenie", ale niedługo gdy ktoś wejdzie na forum to pomyśli że katar albo alergia na trawy jest skutkiem brania izo

Ja się zaczynam martwić i dochodzę do wniosku, że jak jest więcej takich osób jak ty to oprócz standardowych badań przed rozpoczęciem leczenia wskazana będzie też rozmowa z psychologiem, bo Ciebie Grzesiu myslę, ze izo niszczy psychicznie a nie fizycznie.
Pokazaleś zdjecia swojej buzi, jest naprawdę ok. Nie mówię,ze twoj problem jest błahy, aleja bym ci izoteku na to nie przepisała. Widziałam już wiele osób z trądzikiem i są naprawdę duzoooo powazniejsze problemy. Przypominasz mi trochę nastolatkę panikującą z powodu jednego pryszcza przed randką.
Bierz leki, zaciśnij zęby i będzie dobrze.

Jak chcesz głębiej wchodzić w temat, jest kilka dobrych i obszernych podręczników do dermy kln. z chęcią ci pomogę znaleźć najlepszy. Może wtedy szerzej spojrzysz na "skórę".

Moim zdaniem, trądzik u mężczyzny jest mniejszym problemem niż u kobiety m.in dlatego że dużo łatwiej go prawidłowo wyleczyć.


Powiedziałeś jeszcze, że nie odpowiadamy na posty. Nie jestem tutaj długo, ale dziewczyny są mega miłe i widzę coś zupełnie odwrotnego

To tyle, możesz nazwać mnie glupią babą jak chcesz, ale zycze troche pozytywnego nastawienia, a z paznokciami udaj się do dermatologa.

Edytowane przez Malinowaslodycz
Czas edycji: 2016-06-02 o 18:16
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.