Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie.. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 19:18   #301
Ra_Mehlaine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Blablubli Pokaż wiadomość
Jestem Blablubli i jestem chora, dołączam do grupy wsparcia
Jest to odgłos skubania przy palcach i twarzy, czy to gryzienie, czy też skubanie palcami. O matko, jak mnie to wnerwia! Dźwięk tak cichy a ja go słyszę całą sobą i nie przesadzam w tym momencie Ja go wręcz czuję, nawet jeśli go nie słychać, po prostu wiem, że ktoś to właśnie robi, siedząc w pokoju.
Znam to! Koleżanka, z którą siedzę w ławce, ma całą twarz w pryszczach i potrafi przez całą lekcję je skubać paznokciami (ma jeszcze takie straaasznie długie). Potem zaś - żeby było ciekawiej - ogląda je i wydłubuje sobie spod nich cały brud, który się tam uzbierał. Mam ochotę jej poharatać twarz w takich momentach.
Albo jak bez przerwy drapie się w głowę... Matko Boska Częstochowska. ☠☠☠☠icy można dostać.
Ra_Mehlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 19:35   #302
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Ja mam koleżankę na kursie z którą niestety siedzę w ławce. Dziewczyna jest miła, śmieszna, fajnie się z nią rozmawia ale non stop wciąga gile. Tak mnie to wnerwia. Już chciałam się przesiąść ale nie mam gdzie bo reszta ławek zajęta, zreszta głupio tak, co jej powiem, przesiadam się bo glile wciągasz.
Kiedyś zaproponowałam jej chusteczkę bo myślałam, że może nie ma a ona do mnie " ojej, przeszkadza Ci, że tak wciągam, przepraszam ale nie umiem inaczej " i dalej je wciąga a mnie ciary przechodzą i na kursie skupić się nie mogę
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 19:54   #303
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Wciąganie kataru to po prostu złe maniery.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 22:28   #304
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Szkoda, że dopiero teraz odkryłam ten wątek i widzę, że nie jestem sama

Ja już psychicznie nie wytrzymuję z osobą w rodzinie, która non stop pociąga nosem. Po prostu jak to słyszę, to zaczynam się trząść, kłuje mnie serce, zaczyna boleć głowa, chce mi się płakać i krzyczeć. Już zgłupiałam - czy to ze mną czy z nią jest coś nie tak? Już stałam się jednym wielkim kłębkiem nerwów a moje relacje rodzinne uległy zniszczeniu, kłócę się ze wszystkimi dookoła.

Dodatkowo często podróżuję pociągiem do aktualnego miejsca pracy, co również jest dla mnie torturą - gdy pociąg hamuje, mam ochotę zwinąć się w kłębek, zatkać uszy i krzyczeć.

Ostatnio również odkryłam, że "nienaturalnie" drażni mnie siorbanie. Niestety, przebywając w domu rodzinnym jestem skazana na kilkugodzinne codzienne tortury siorbiąco-pociągające, co sprawia, że już psychicznie po prostu wysiadam.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 23:00   #305
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Mnie do szału doprowadza cykanie zegara. Doszło do tego, że musieliśmy wymienić zegary w pokoju OBOK, bo wiecznie chodziłam niewyspana...
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 08:30   #306
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Szkoda, że dopiero teraz odkryłam ten wątek i widzę, że nie jestem sama

Ja już psychicznie nie wytrzymuję z osobą w rodzinie, która non stop pociąga nosem. Po prostu jak to słyszę, to zaczynam się trząść, kłuje mnie serce, zaczyna boleć głowa, chce mi się płakać i krzyczeć. Już zgłupiałam - czy to ze mną czy z nią jest coś nie tak? Już stałam się jednym wielkim kłębkiem nerwów a moje relacje rodzinne uległy zniszczeniu, kłócę się ze wszystkimi dookoła.

Dodatkowo często podróżuję pociągiem do aktualnego miejsca pracy, co również jest dla mnie torturą - gdy pociąg hamuje, mam ochotę zwinąć się w kłębek, zatkać uszy i krzyczeć.

Ostatnio również odkryłam, że "nienaturalnie" drażni mnie siorbanie. Niestety, przebywając w domu rodzinnym jestem skazana na kilkugodzinne codzienne tortury siorbiąco-pociągające, co sprawia, że już psychicznie po prostu wysiadam.
Siorbanie to faktycznie udręka, chociaż tak na prawdę nie ma tego jednego dźwięku, który jest najgorszy...bo każdy drażni w równy sposób. Siorbanie, mlaskanie, ciąganie nosem, sapanie, świszczenie, głośne przełykanie, głośne mielenie jedzenia w buzi, chrupanie chipsów, jedzenie czegoś twardego (orzechy, jabłka), skubanie pod paznokciami, itd itp, to pierwsze co przychodzi mi do głowy. Z tym, że u mnie dochodzą również już bodźc wzrokowe, tj. nieustanne machanie stopą przez Tż-ta, jego ciągłe skubanie skórek i paznokci....
Nie będę się wdrażać znowu w temat, bo na samą myśl zaczynam się denerwować
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 10:01   #307
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

jeszcze jest obrywanie strupów i ich zjadanie bleeee
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 10:23   #308
Betty213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 40
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

mój kolega pracuje z panią która ciągle świszcze przez nos! Nie wiem jak on wytrzymuje z nią już chyba z 5 lat w jednym pomieszczeniu
Betty213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:17   #309
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
jeszcze jest obrywanie strupów i ich zjadanie bleeee
Coooo?
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 16:58   #310
karolCc
Raczkowanie
 
Avatar karolCc
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 490
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Mnie denerwuje odgłos uderzania sztućców o naczynia (jak i odgłos kładzenia naczyń na szklanym stole).
karolCc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 17:04   #311
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Mnie do szału doprowadza cykanie zegara. Doszło do tego, że musieliśmy wymienić zegary w pokoju OBOK, bo wiecznie chodziłam niewyspana...
u mnie to samo, tykanie zegara = mój niepokój

zauważyłam, że w różnych okresach życia odgłosy ciumkania, mlaskania i siorbania denerwują mnie bardziej lub trochę mniej, ciekawe od czego to zależy?

ostatnio w autobusie musiałam się przesiąść, bo facet za mną żuł gumę tak, że szczerze go nienawidziłam i miałam ochotę udusić
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 17:06   #312
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez karolCc Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje odgłos uderzania sztućców o naczynia (jak i odgłos kładzenia naczyń na szklanym stole).
No i podczas jedzenia stukanie sztućcami o zęby, przygryzaniu sztućców no nie wiem jak to nazwać, ale chyba zrozumiecie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 19:28   #313
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
u mnie to samo, tykanie zegara = mój niepokój

zauważyłam, że w różnych okresach życia odgłosy ciumkania, mlaskania i siorbania denerwują mnie bardziej lub trochę mniej, ciekawe od czego to zależy?

ostatnio w autobusie musiałam się przesiąść, bo facet za mną żuł gumę tak, że szczerze go nienawidziłam i miałam ochotę udusić
Ja myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok jak ostatnio jechałam autobusem a za mną siedział młody chłopak, który non stop pociągał nosem. 40 minut tortur
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 19:33   #314
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok jak ostatnio jechałam autobusem a za mną siedział młody chłopak, który non stop pociągał nosem. 40 minut tortur
pociąganie nosem mnie irytuje, ale mlaskanie... mlaskanie budzi we mnie agresję i nienawiść do osoby która to robi
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 23:25   #315
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Nie toleruję.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 22:12   #316
rosli
Przyczajenie
 
Avatar rosli
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Hokkaido
Wiadomości: 23
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Ooooo witajcie bratnie dusze! Jak to dobrze, że nie jestem sama na tym świecie z mizofonią. Wiem o niej od jakiś 5/6 lat , a zmagam się i od dziecka. Kiedy wygrzebałam w internetach nazwę MIZOFONIA poczułam ulgę. Było to dawno temu, jednak wciąż nie powiedziałam o tym rodzicom. Tłumię w sobie te wszystkie złe emocje, chęć płaczu, ucieczki i krzyku za każdym razem jak usłyszę choćby przeżuwanie. Nie spędzam czasu z rodzicami żeby uniknąć denerwujących dźwięków. Nie radzę sobie z tym. Boję się im powiedzieć, nie wiem jak to zrobić... tak, od ponad pięciu lat.
Teraz kieruję pytanie do Was JAK powiedzieć o tym rodzicom? Jak Wy to zrobiłyście i zrobiliście? Panicznie się boję tego kroku, każde moje podejście kończyło się zamin się zaczęło.
rosli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 08:18   #317
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez rosli Pokaż wiadomość
Ooooo witajcie bratnie dusze! Jak to dobrze, że nie jestem sama na tym świecie z mizofonią. Wiem o niej od jakiś 5/6 lat , a zmagam się i od dziecka. Kiedy wygrzebałam w internetach nazwę MIZOFONIA poczułam ulgę. Było to dawno temu, jednak wciąż nie powiedziałam o tym rodzicom. Tłumię w sobie te wszystkie złe emocje, chęć płaczu, ucieczki i krzyku za każdym razem jak usłyszę choćby przeżuwanie. Nie spędzam czasu z rodzicami żeby uniknąć denerwujących dźwięków. Nie radzę sobie z tym. Boję się im powiedzieć, nie wiem jak to zrobić... tak, od ponad pięciu lat.
Teraz kieruję pytanie do Was JAK powiedzieć o tym rodzicom? Jak Wy to zrobiłyście i zrobiliście? Panicznie się boję tego kroku, każde moje podejście kończyło się zamin się zaczęło.
Ja do tej pory nic nie powiedziałam, wie tylko mój chłopak i brat. Chociaż mama wie, że niektóe dźwięki mnie denerwują, ale chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nie jest jakieś widzi mi się. Czasem jak siorbnie i na nią spojrzę, to stara się tego nie robić, gorzej z dziadkami, bo oni o niczym nie wiedzą (a akurat mieszkałam w bloku, a dziadkowie sa moimi sądziadami, więc spędzaliśmy bardzo dużo czasu razem, spędzaliśmy, bo wyjechałam na studia a po studiach nie wróciłam do domu)
Czas ucieka, a to nie przechodzi, przez pół swojego życia się z tym męczę, a tu żadnej poprawy, wręcz bym powiedziała, że dochodzą coraz to nowe bodźce
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 15:54   #318
rosli
Przyczajenie
 
Avatar rosli
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Hokkaido
Wiadomości: 23
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja do tej pory nic nie powiedziałam, wie tylko mój chłopak i brat. Chociaż mama wie, że niektóe dźwięki mnie denerwują, ale chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nie jest jakieś widzi mi się. Czasem jak siorbnie i na nią spojrzę, to stara się tego nie robić, gorzej z dziadkami, bo oni o niczym nie wiedzą (a akurat mieszkałam w bloku, a dziadkowie sa moimi sądziadami, więc spędzaliśmy bardzo dużo czasu razem, spędzaliśmy, bo wyjechałam na studia a po studiach nie wróciłam do domu)
Czas ucieka, a to nie przechodzi, przez pół swojego życia się z tym męczę, a tu żadnej poprawy, wręcz bym powiedziała, że dochodzą coraz to nowe bodźce
Tak! Mnie na początku denerwowało tylko przeżuwanie i połykanie. Potem doszło pociąganie nosem, dłubanie skórek koło paznokci, stukanie sztućców aż boję się pomyśleć co będzie kolejne . Moi rodzice zdają sobie sprawę, że niektóre rzeczy mnie denerwują, ale nie wiedzą jakie inne okropne odczucia temu toważyszą. Chciałabym z mini normalnie spędzać czas, ale nie moge. Nie potarfię z tym wytrzymać. Jest coraz gorzej, rozważam udanie się do psychologa.
rosli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 18:22   #319
karolCc
Raczkowanie
 
Avatar karolCc
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 490
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Żucie gumy i robienie balonów... WRRRR!!!! :/
Zawsze się znajdzie ktoś taki w komunikacji miejskiej. W ogóle komunikacja miejska to piekło.
karolCc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 21:28   #320
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez rosli Pokaż wiadomość
Nie potarfię z tym wytrzymać. Jest coraz gorzej, rozważam udanie się do psychologa.
Pociesze Cie, że te odczucia czasem słabną, przynajmniej ja tak mam.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 23:20   #321
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Ech, musielibyście słyszeć moje szczury jak pija wodę albo coś chrupią. A aktywne są nocą. Miło się zasypia
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 08:46   #322
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez rosli Pokaż wiadomość
Tak! Mnie na początku denerwowało tylko przeżuwanie i połykanie. Potem doszło pociąganie nosem, dłubanie skórek koło paznokci, stukanie sztućców aż boję się pomyśleć co będzie kolejne . Moi rodzice zdają sobie sprawę, że niektóre rzeczy mnie denerwują, ale nie wiedzą jakie inne okropne odczucia temu toważyszą. Chciałabym z mini normalnie spędzać czas, ale nie moge. Nie potarfię z tym wytrzymać. Jest coraz gorzej, rozważam udanie się do psychologa.
Też myślałam nie raz o tym, by udać się do jakiegoś psychologa, problem polega na tym, że nadal mało kto zna mizofonię i nie wiem czy będzie w stanie komukolwiek z tym pomóc, nie wiedząc co to jest, więc odpuściłam sobie tę myśl. Chociaż nie ukrywam, że chciałabym mimo wszystko spróbować, ale boję się, ze jeśli ktoś nie wie o co chodzi to jeszcze mnie wyśmieje i tyle z tej pomocy będzie

Cytat:
Napisane przez karolCc Pokaż wiadomość
Żucie gumy i robienie balonów... WRRRR!!!! :/
Zawsze się znajdzie ktoś taki w komunikacji miejskiej. W ogóle komunikacja miejska to piekło.
NIENAWIDZĘ ludzi w komunikacji miejskiej, nie raz siedzi za mną starsza pani, która ciągle mlaska, albo jakaś młoda dziewczyna żująca gumę z otwartymi ustami, strzelanie balonów itd.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Pociesze Cie, że te odczucia czasem słabną, przynajmniej ja tak mam.
Zazdroszczę, mi póki co nic nie minęło
Zanim ja i mój brat (rok starszy) wyjechaliśmy na studia, to denerwowało mnie jak obcinał paznokcie, potem on wyjechał na studia, więc już coraz rzadziej to słyszałam, potem ja wyjechał to już w ogóle. Jak razem przyjeżdżaliśmy do domu i czasem to robił (chociaż wiedział, że mnie to mega wkurza to wychodził chociaż do łazienki żeby tego aż tak nie było słychać), to miałam wrażenie, że to aż tak mnie nie dnerwuje. Teraz jak mieszkam z chłopakiem i on to robi, to jednak nie przestało mnie to denerwować może nie jakoś mega mocno, ale jednak mnie to denerwuje ...

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Ech, musielibyście słyszeć moje szczury jak pija wodę albo coś chrupią. A aktywne są nocą. Miło się zasypia
Dźwięki wydawane przez zwierzęta nie denerwują tak bardzo jak przez ludzi (chociaż są też osoby, które i zwierzęta potrafią doprowadzić do szału).
Gdy wracam do domu lubię słuchać mojego kota, daję jej różne pyszności, które uwielbia i jej mlaskanie jest dla mnie słodkie a nie irytujące.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 08:49   #323
karolCc
Raczkowanie
 
Avatar karolCc
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 490
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Ech, musielibyście słyszeć moje szczury jak pija wodę albo coś chrupią.
U zwierzaków spoko, to nawet urocze
karolCc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 13:07   #324
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Wiem, że urocze,moja sąsiadka, ,jak przychodzi to tylko czeka, aż zaczną pić, ale jak się akurat zasypia...
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 19:01   #325
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Siorbanie.... brrrr... Dziś znów to slyszałam Ciarki przeszły mnie po plecach.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 22:32   #326
rosli
Przyczajenie
 
Avatar rosli
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Hokkaido
Wiadomości: 23
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Pociesze Cie, że te odczucia czasem słabną, przynajmniej ja tak mam.
Jak słabną to wielkie zazdro u mnie jest coraz gorzej
rosli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 20:50   #327
Blondi_Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 42
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Ja również jestem mizofonikiem..
Rodzice się z tego wyśmiewają, mówią, że to bzdura itp..
Pamiętam jak nocowałam z 11 letnią kuzynką, i musiałam z nią spać w jednym łóżku. Nie miałam nic przeciwko temu, bardzo ją kocham i traktuję jak siostrę. Ale do rzeczy. Wykąpałyśmy się i poszłyśmy do łóżka. Ale mała nie chciała spać, ale oglądać bajki. Ja sobie cichutko leżałam i przeglądałam wizaż. Nagle słysze jak głośno mlaska, liże, i stuka zębami o lizaka. Myślałam że wybuchne. Poprostu się zagotowałam, i wyszłam z pokoju pod pretekstem mycia zębów. Wracam do pokoju, piekło się nie skończyło. Od tamtej nocy (2012 rok) nie zasypiam inaczej niż z poduszką na głowie. Leże na boku i mam ucho przykryte poduszką. To takjakby "hamuje" różne dzwięki.
Inna sytuacja też mnie wkurzyła. Była Wigilia. Wszyscy siedzą przy stole, choinka się błyszczy a ja jem swoją ulubioną zupe grzybową. Obok mnie siedział dziadek, który wzbudził we mnie ciarki. Otóż dziadek postanowił jeść karpia i ziemniaki. Nie mam nic przeciwko temu, sama jadłam. Ale te dźwięki jak mlaskał tymi kartoflami, połykał AAAAHHHHH byłam wsciekla. Po drugiej stronie siedziala mama ktora jadla barszcz. Oczywiscie nie obyło sie bez chlipniecia.
Jest wiele sytuacji kiedy te dzwieki mnie irytuja, czasami mam ochote komuś przywalić.
Blondi_Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 15:08   #328
Yakarta
Zadomowienie
 
Avatar Yakarta
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraina z mleka i miodu wyssana.
Wiadomości: 1 600
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Dziewczyny, konsultowałam się z psychologiem w tej kwestii, zaproponował mi jakąś terapię poznawczo behawioralną czy coś takiego ( nie znam się), generalnie miało by się to opierać na tym, że miałabym przebywać z osobą, która wydaje drażniące mnie dźwięki, jak najdłużej potrafię. Jak poczuję, że już nie mogę wytrzymać to wychodzę. Następnym razem tak samo, i następnym znowu, w końcu miałoby być tak, że wytrzymam np. do końca obiadu z taką osobą, bo będę przyzwyczajona. I y czasem cała choroba ustąpi, bo to siedzi tylko w mojej głowie. Nie podjęłam nawet próby.. Nie ma szans, żebym nie zagotowała się z nerwów po 5 sekundach, a co dopiero tłumić to w sobie przez 2 minuty. Zbyt ryzykowne, mogłabym wybuchnąć i zrobić komuś krzywdę ;/

Tak więc jeśli Wam psycholog powie coś innego, to podzielcie się. Chętnie spróbuję. Może jakieś prochy


Odnośnie drażniących dźwięków, to moja mama jest mistrzem w irytowaniu mnie podczas "picia" herbaty. Ciężko nazwać to piciem, bo ona ją wsysa. nawet nie siorbie, a zwyczajnie wsysa jak powietrze. Rozumiałabym jeszcze gdyby robiła to jak herbata jest gorąca, ale to nie ma znaczenia. Może być lodowata, a ona i tak ją wsysa. Ja już nawet nie muszę słyszeć tego dźwięku, wystarczy, że kątem oka widzę, że ona bierze szklankę do ręki i już sama w głowie dorabiam do tego dźwięk i się nakręcam. Masakra jakaś.
__________________

I zawieszę na ścianach wszystkie nasze zdjęcia, żeby
żadna chwila nie uleciała z mojej pamięci.

Edytowane przez Yakarta
Czas edycji: 2016-06-14 o 15:14
Yakarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 16:20   #329
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Yakarta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, konsultowałam się z psychologiem w tej kwestii, zaproponował mi jakąś terapię poznawczo behawioralną czy coś takiego ( nie znam się), generalnie miało by się to opierać na tym, że miałabym przebywać z osobą, która wydaje drażniące mnie dźwięki, jak najdłużej potrafię. Jak poczuję, że już nie mogę wytrzymać to wychodzę. Następnym razem tak samo, i następnym znowu, w końcu miałoby być tak, że wytrzymam np. do końca obiadu z taką osobą, bo będę przyzwyczajona. I y czasem cała choroba ustąpi, bo to siedzi tylko w mojej głowie. Nie podjęłam nawet próby.. Nie ma szans, żebym nie zagotowała się z nerwów po 5 sekundach, a co dopiero tłumić to w sobie przez 2 minuty. Zbyt ryzykowne, mogłabym wybuchnąć i zrobić komuś krzywdę ;/

Tak więc jeśli Wam psycholog powie coś innego, to podzielcie się. Chętnie spróbuję. Może jakieś prochy


Odnośnie drażniących dźwięków, to moja mama jest mistrzem w irytowaniu mnie podczas "picia" herbaty. Ciężko nazwać to piciem, bo ona ją wsysa. nawet nie siorbie, a zwyczajnie wsysa jak powietrze. Rozumiałabym jeszcze gdyby robiła to jak herbata jest gorąca, ale to nie ma znaczenia. Może być lodowata, a ona i tak ją wsysa. Ja już nawet nie muszę słyszeć tego dźwięku, wystarczy, że kątem oka widzę, że ona bierze szklankę do ręki i już sama w głowie dorabiam do tego dźwięk i się nakręcam. Masakra jakaś.
U mnie jest to samo, tez już odwracam głowę, by nie patrzeć, bo z irytacji dźwięków doszła irytacja wzrokowa (zapewne kojarzy mi się z jakimś drażniącym dźwiękiem :/ ) irytuje mnie jak mój chłopak ciągle macha stopami (kiedyś słyszałam te szuranie skarpetek o siebie), obgryzywane i skubane w kółko przez niego skórki (wiadomo, mlaskanie podczas ich obgryzywania no i jak je skubie pazurami to też to słychać ), już nie mówię o siorbaniu i tego typu rzeczach, bo to chyba każdy już zna
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 17:35   #330
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, chrapanie, cmokanie, ćlumkanie..

Cytat:
Napisane przez Yakarta Pokaż wiadomość
(...)generalnie miało by się to opierać na tym, że miałabym przebywać z osobą, która wydaje drażniące mnie dźwięki, jak najdłużej potrafię. Jak poczuję, że już nie mogę wytrzymać to wychodzę. Następnym razem tak samo, i następnym znowu, w końcu miałoby być tak, że wytrzymam np. do końca obiadu z taką osobą, bo będę przyzwyczajona.
Wiem, że terapia poznawczo-behawioralna może przynosić jakieś dobre skutki, ale w przypadku mizofonii naprawdę ciężko mi to sobie wyobrazić. Nawet mimo wielkich chęci, bardzo ciężko byłoby mi wytrzymać dłuższy czas z osobą wydającą drażniące dźwięki. Wiadomo, jak mus to mus i czasem jak nie mam wyboru to wytrzymuję bez komentarza czy zwracania uwagi, ale na dłuższą metę to ciężkie...

Zauważyłam, że pisałam w tym wątku jakieś 2 lata temu i cóż, chyba mi się jeszcze pogorszyło. :P Obecnie najbardziej wkurzają mnie głośni sąsiedzi, którzy grają non-stop jakieś techno za ścianą. Wiem, że każdego by to denerwowało, ale powiem Wam, że raz się już prawie popłakałam z tej irytacji... -_-

btw: do linków z pierwszego posta można dorzucić ten do materiału z DD TVN: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,...ia,193257.html
__________________


Edytowane przez rachuciachu
Czas edycji: 2016-06-14 o 17:37
rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-29 17:54:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.