Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza! - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-15, 11:22   #931
akinomka03
Rozeznanie
 
Avatar akinomka03
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 585
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ineso
Moja też tak ciumka to chyba normalny odruch ssania.
akinomka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 11:31   #932
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ineso ciumka dla przyjemnosci wg mnie. Odsunac u zatkac smokiem o ile nie wyrzuci, albo przytulic bez cyca w buzi u mnie dziala i karmienie 8-10 minut trwa

Dzieki za info o karmi haha

Danika dobrze gada z tygodniani korygowanymi..
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 11:32   #933
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Dziewczyny gratuluje dobrych nocek U nas tez dobrze, co prawda Pawelek po dwoch razach zrezygnowal z 8 h snu i zszedl na 6-6.5 h ale i tak jest dobrze Moja taktyka dziala Po takim dluzszym snie tez dosypia ladnie jeszcze 3.5 h a potem 1-1.5 do tej 9-10 rano wiec wysypiam sie super No ale Milenka akinomki to jakis ewenement, 10 h snu? Dziewczyno Ty chyba masz jakis pakt z tym na gorze
Martinix prezent od Natanielka super Na pewno zapamietasz na cale zycie
velika wspolczuje pobudek ja tez jeszcze tydzien temu tak klelam bo mi wstawal co 1.5-2 h. Ale nie wiem czy mial taka faze po prostu czy ja go niepotrzebnie wyjmowalam z lozka jak stekal... W kazdym razie Pyzie tez na pewno minie, a tymczasem zrob sobie kawusie i wyloz sie na kanapie i odpocznij po ciezkiej nocy I powodzenia na szczepieniu!
Ineso moj tez tak ciumka, taki odruch fakt, ze jak spi i zbliza sie pora karmienia to ciumka jakby wiecej, ale zaraz po karmieniu tez tak robi wiec to chyba nie oznacza glodu. Aha, w ogole to w sekrecie sie Wam przyznam ze ja tez tak robie jak zasypiam czasem xD Nie wiem czemu, ale nieraz sie przebudze tak jakby jak zapadam w sen i wiem ze tak robie haha xD
Patulinka kurcze dziwna sprawa... A jak Zosi kupki? Bo wiem ze mojego kuzyna syn tez nie przybieral i okazalo sie ze ma celiakie ale przez niego mleko doslownie przelatywalo, a Zosia raczej trawi nie? Zreszta pewnie drobinka po Tobie jest. Mojej siostry maly tez slabo przybieral, urodzil sie 2700 i tez ja ciagali po lekarzach, kazali dokarmiac, wybudzac itp. A ona nie robila tak, zaufala swojemu instynktowi. I wyrosl chlop jak dab, ma 7 lat i najwyzszy w klasie
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018

Edytowane przez justyna_fli
Czas edycji: 2016-06-15 o 11:33
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 11:37   #934
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

A mój mnie zaskoczył. Od 9.10 spał do 11.30 😱 bez dolewki. Nawet ładnie zjadł, tylko trochę się pokrecil. Teraz taki fajny pogodny😊

Patulinka a może poradzisz sie6innego lekarza? Może taki Zosi urok? Do tego jest wczesniakiem. Jak nie płacze z głodu to ja bym nie dokarmiala. A spróbuj już podać jak będzie marudzić butle z twoim mlekiem, zobaczysz czy chętnie pije. Ja myślałam, że mój wypije każda ilość, ale też potrafi wypluc butle.
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 11:40   #935
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Patulinka kiedys slyszalam by co 2 h karmic by dziecko przybieralo...

Lucy wspolczuje. Moja mama sie nie wtraca na szczescie. A jak juz to wystarczy jej powiedziec i luz
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 11:47   #936
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez justyna_fli Pokaż wiadomość
Patulinka kurcze dziwna sprawa... A jak Zosi kupki? Bo wiem ze mojego kuzyna syn tez nie przybieral i okazalo sie ze ma celiakie ale przez niego mleko doslownie przelatywalo, a Zosia raczej trawi nie? Zreszta pewnie drobinka po Tobie jest. Mojej siostry maly tez slabo przybieral, urodzil sie 2700 i tez ja ciagali po lekarzach, kazali dokarmiac, wybudzac itp. A ona nie robila tak, zaufala swojemu instynktowi. I wyrosl chlop jak dab, ma 7 lat i najwyzszy w klasie
Wcześniej przed podcieciem robila kupke raz na 4 dni. Po gdy dokarmialam to raz dziennie.
Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
Patulinka a może poradzisz sie6innego lekarza? Może taki Zosi urok? Do tego jest wczesniakiem. Jak nie płacze z głodu to ja bym nie dokarmiala. A spróbuj już podać jak będzie marudzić butle z twoim mlekiem, zobaczysz czy chętnie pije. Ja myślałam, że mój wypije każda ilość, ale też potrafi wypluc butle.
No wlasnie chodzi o to że jak marudzi to butle zjada. Czasami tylko 10 ml a czasami jeszcze okolo 40 ml zje.
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 12:10   #937
akinomka03
Rozeznanie
 
Avatar akinomka03
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 585
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Patulinka
Mojej szwagierki córka też mało przybierala, jeździła z nią często do kontroli trwało to 2 miesiące. W drugim miesiącu marudzila często w końcu szwagierka dokarmila mm i się uspokoila i później już z wagą było ok. Nie sugeruję Ci abyś dawała mm ale przypadek podobny do Twojego no i mała szwagierki urodziła sie też przed terminem-3 tyg.

Justyna
Hehehe nie mam żadnego paktu widzisz noce są zaje biste a problem z wychodzeniem na dwór... nie może być za kolorowo :-P

Edytowane przez akinomka03
Czas edycji: 2016-06-15 o 12:12
akinomka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 12:15   #938
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Patulinka to podawaj swoje mleko przez jakiś czas i zobaczysz czy jest lepiej. Mm to ostateczności jak już nic innego nie wymyślisz. Szkoda bo mm zaburza florę bakteryjną na miesiąc. Będzie dobrze. 😊
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 14:31   #939
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest najedzona
Czasami marudzi i płacze ale cyca wtedy nie chce. Ja już nie wiem co jest grane...
Skoro nie chce cyca, to chyba jest najedzona i jej to wystarczy co Ty masz. A ile pieluch moczy? Bo to też wskaźnik, czy się najada. Jak chcesz, to oddam Ci trochę mojej laktacji, bo mam nadprodukcję i co chwilę mi się zastoje robią..

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Kupowałam w sklepie z dziecinnymi rzeczami, ale wydaje mi się że skoro w hipermarketach są nawet podkłady poprodowe to to też powinno.

Pochwal się

Ja zamawiając kuzynce opaski, kliknęłam skarpetki ,,I love mama" za dolca i wczoraj przyszły do kuzynki, jak się okazuje logowany Carters


Może po szcze pieniu uśnie na dłużej.

Haha, czysta prawda. Tylko Ty miałaś weekend non stop, więc to może wykończyć. Ja jak mama akurat ma fazę to tylko w myślach powtarzam, ze już za godzinę jej nie będzie, itp. A raz powiedziałam do ciotek przy niej, że właśnie mam wrażenie jakbym nie umiała się dzieckiem zająć, a ona bardzo intensywnie zaczęła zaprzeczać, że wcale nie o to jej chodziło i nigdy by tak nie pomyślała - więc cóż, pozostaje zwalać na stare przyzwyczajenia ,,ciocia dobra rada" i przetrzymać.

Nie znam się w ogóle na centylach i przyrostach, kieruję się tylko tym co mówi lekarz i tym, że mały w oczach się powiększa więc nic Ci nie poradzę.

W ogóle jak byliśmy w poniedziałek na szczepieniu to nas nie zważyli...w sumie lekarka coś mówiła, że będzie ważony, pytała o poprzednią wagę (jakby nie mogła w książeczce sprawdzić) ale jakieś takie zamieszanie było że w końcu go nie zważyli - my nie dopilnowaliśmy bo szczerze to nie wiedziałam, że to takie ważne. Żenada trochę, bo byliśmy w centrum specjalizującym się w szczepieniach, na wizycie komercyjnej w dodatku.


Zauważyłam dziś rano coś ciekawego u małego - dosypialiśmy sobie jeszcze na łóżku, on się jakoś dosunął do mnie blisko, więc dotykałam go ramieniem w głowę i oddychaliśmy sobie w twarze. I w pewnym momencie widzę, że on ciumka jakby cukierka miał, tylko z uchylonymi ustami - w takim trybie dokłądnie jak ciumka cycka na końcu tych długich karmień. To było już ponad 3 godz. od ostatniego kp, więc spora przerwa jak na niego - i teraz pytanie czy on już był głodny i przez sen szukał? czy po prostu odruch ssania? robić coś z tym? Dodam, że o ile nigdy fanem smoczka nie był, ale czasami się na niego łapał to od kilku dni od razu wypycha.

A po wieczornym karmieniu o 20, obudził się tuż przed 1 - nasz rekord Ale potem już było tylko 2 godz. przerwy haha.
Mój też tak ma, czytałam, że to jest faza snu REM, dziecko się też może uśmiechać przez sen, albo zapłakać.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 14:34   #940
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Skoro nie chce cyca, to chyba jest najedzona i jej to wystarczy co Ty masz. A ile pieluch moczy? Bo to też wskaźnik, czy się najada. Jak chcesz, to oddam Ci trochę mojej laktacji, bo mam nadprodukcję i co chwilę mi się zastoje robią..
Moczy około 8-10 pieluch na dobę.
To skoro się najada czemu nie przybiera??
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 14:52   #941
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Jowita ja chcę ją chce 😊. Chociaż dziś to jestem w szoku, mój syn wali druga drzemke już 1,5 h na samym cycu 😸. Zdążyłam iść do sklepu na wyprz ciuchów i od kupiłam dzieciaki. Było -70 % brałam jak szło, bo akurat w Lindexie lubię kupować dla dzieci.
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 15:11   #942
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Mój też tak ma, czytałam, że to jest faza snu REM, dziecko się też może uśmiechać przez sen, albo zapłakać.
Mój Miki jest tego przykładem, czasem aż się przestraszyć można. O ile śmiech jest mega zabawny, o tyle minka w podkówkę i odgłos płaczu już niezbyt. A przeważnie dzieje się to jedno po drugim. Śmiejemy się z mężem, że śni mu się, że ucieka przed kimś i się śmieje, że wygrywa, a później jak go ten ktoś dogoni to nie może przeżyć przegranej i płacze ale przeważnie późnym wieczorem tak ma, w dzień raczej rzadko się zdarza

Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
Jowita ja chcę ją chce 😊. Chociaż dziś to jestem w szoku, mój syn wali druga drzemke już 1,5 h na samym cycu 😸. Zdążyłam iść do sklepu na wyprz ciuchów i od kupiłam dzieciaki. Było -70 % brałam jak szło, bo akurat w Lindexie lubię kupować dla dzieci.
Poka co lepsze łowy nie chwal Natiego, bo Ci da popalić. Ja już mam to sprawdzone! Nie wolno chwalić i tyle

Dziewczyny, która lata Ryanairem? Chodzi mi o wózek dla dziecka. Któraś się orientuje co w przypadku jak uszkodzą? Interesują mnie tylko pewne opinie, a nie " mnie się wydaje "
Mamy już lot zabukowany 26.09 wylatujemy do Irl
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 15:54   #943
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Mój Miki jest tego przykładem, czasem aż się przestraszyć można. O ile śmiech jest mega zabawny, o tyle minka w podkówkę i odgłos płaczu już niezbyt. A przeważnie dzieje się to jedno po drugim. Śmiejemy się z mężem, że śni mu się, że ucieka przed kimś i się śmieje, że wygrywa, a później jak go ten ktoś dogoni to nie może przeżyć przegranej i płacze ale przeważnie późnym wieczorem tak ma, w dzień raczej rzadko się zdarza



Poka co lepsze łowy nie chwal Natiego, bo Ci da popalić. Ja już mam to sprawdzone! Nie wolno chwalić i tyle

Dziewczyny, która lata Ryanairem? Chodzi mi o wózek dla dziecka. Któraś się orientuje co w przypadku jak uszkodzą? Interesują mnie tylko pewne opinie, a nie " mnie się wydaje "
Mamy już lot zabukowany 26.09 wylatujemy do Irl
Ja latam, ale o jakie uszkodzenie chodzi? O otarcie czy np wyrwane koło? Najlepeij zadzwonić do przewoźnika, ale i tak co lotnisko to inna odpowiedź
Mam fotki to wrzucę ciuszki
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 16:13   #944
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
Ja latam, ale o jakie uszkodzenie chodzi? O otarcie czy np wyrwane koło? Najlepeij zadzwonić do przewoźnika, ale i tak co lotnisko to inna odpowiedź
Mam fotki to wrzucę ciuszki
Czyli w sumie nie ma sensu dzwonić :P
Chodzi mi o każdą informację...pisz co wiesz na temat szkód na wózku boję się o to moje cudo hahaha... nawet zastanawiam się, czy nie kupić drugiego, używanego, żeby mi szkoda nie było

dawaj foty
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 16:38   #945
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Moczy około 8-10 pieluch na dobę.
To skoro się najada czemu nie przybiera??
Hmm czyli norma... faktycznie masz dziwną sytuację. Nie wiem czy pisałaś, jak długo je jedną pierś? Może za krótko? Po dopiero po dłuższym ssaniu wypływa bardzo tłuste mleko.
Jeśli je długo, to może po prostu taka jej uroda i jest drobniutka po Tobie.

Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
Jowita ja chcę ją chce 😊. Chociaż dziś to jestem w szoku, mój syn wali druga drzemke już 1,5 h na samym cycu 😸. Zdążyłam iść do sklepu na wyprz ciuchów i od kupiłam dzieciaki. Było -70 % brałam jak szło, bo akurat w Lindexie lubię kupować dla dzieci.
Ok, to Ci przekazuję na odległość

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Mój Miki jest tego przykładem, czasem aż się przestraszyć można. O ile śmiech jest mega zabawny, o tyle minka w podkówkę i odgłos płaczu już niezbyt. A przeważnie dzieje się to jedno po drugim. Śmiejemy się z mężem, że śni mu się, że ucieka przed kimś i się śmieje, że wygrywa, a później jak go ten ktoś dogoni to nie może przeżyć przegranej i płacze ale przeważnie późnym wieczorem tak ma, w dzień raczej rzadko się zdarza



Poka co lepsze łowy nie chwal Natiego, bo Ci da popalić. Ja już mam to sprawdzone! Nie wolno chwalić i tyle

Dziewczyny, która lata Ryanairem? Chodzi mi o wózek dla dziecka. Któraś się orientuje co w przypadku jak uszkodzą? Interesują mnie tylko pewne opinie, a nie " mnie się wydaje "
Mamy już lot zabukowany 26.09 wylatujemy do Irl
U nas też mały się śmieje przez sen, mam nawet filmiki I zawsze tak robi, nie tylko wieczorem. Jeszcze otwiera delikatnie oczka, a za moment je zamyka.

A z wózkiem nie pomogę :P ALE wydaje mi się, że nie powinni uszkodzić, byłoby to na niekorzyść dla nich :P
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 17:40   #946
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Martinixx- w 1,5 godz, zdazylas obskoczyc sklep? Szacun lindex super, mam kilks rzeczy z sh. Zazdro tych cen. Moze nam bedziesz wysylac paczki - od cioci z zagranicy))

Z tym ciumkaniem to maz mi powiedzial ze od dawna tak maly ma, tylko zazwyczaj w nocy jak ja po kp ide spac a on ma warte
Poszlismy na spacer i spontanicznie w odwiedziny do kuzynki - zeszlo nam caly dzien prawie. Musialam pozyczyc pieluche (tym sposobem wiem ze mozemy nawet juz przechodzic na 3 z rossmana) bo nie mialam zadnego backupu i akurat dostalam pake kolejnych ciuchow wiec bylo w co malego ubrac na powrot bo sie ochlodzilo. Maly mial sporo wrazen, bo i lezaczek z wibracja i maty z zabawkami - my mu w domu z takich atrakcji dopiero dwa dni temu dalismy zabawke-zawieszke. Noc pokaze czy bodzcow bylow sam raz czy za duzo. Wole opcje nr 1 bo sama jestem
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 17:42   #947
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Jowita no wlasnie uszkodzenia sie zdarzaja. Nie no, usmiechy i otwieranie takie jak piszesz to wlasnie za kazdym razem, w nocy tylko kombo

Patulinka cos pisala ostatnio ze 5-8 minut karmi. Tylko nie zapomnijmy ze Zosia uczy sie ssac od nowa po podcieciu wedzidelka...
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 17:43   #948
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Mój Miki jest tego przykładem, czasem aż się przestraszyć można. O ile śmiech jest mega zabawny, o tyle minka w podkówkę i odgłos płaczu już niezbyt. A przeważnie dzieje się to jedno po drugim. Śmiejemy się z mężem, że śni mu się, że ucieka przed kimś i się śmieje, że wygrywa, a później jak go ten ktoś dogoni to nie może przeżyć przegranej i płacze ale przeważnie późnym wieczorem tak ma, w dzień raczej rzadko się zdarza




Mamy tak samo. Ten płacz jest straszny
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 18:09   #949
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ineso a rossmanowe 3 sa spoko? Duzo zlego o nich slyszalam...daj znac zebym nie musiala plajtowac na bialych pampersach

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Wlasnie napoilam mojego szkraba 140 ml mojego mleka "przejsciowego" z 7 kwietniaa z cyca odciagnelam na jutro dla mamy bo ide do fryzjeranie chcialam jej zostawiac z niewiadoma sytuacja ze mlody nie bedzie chcial jej tego przejsciowego jesc. A on wpierniczyl az milo zeby az takie rzeczy cieszyly?
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 19:10   #950
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Ineso a rossmanowe 3 sa spoko? Duzo zlego o nich slyszalam...daj znac zebym nie musiala plajtowac na bialych pampersach[
Kuzynka już drugie dziecko leci wg schematu: 1 i 2 białe pampki, a od 3 rossmany.
Dość szybko go przewijałam więc o tym, jaka dokładnie jest to się nie wypowiem - ale wszystko ok. Co ciekawe te 3 są niewiele większe od 2, nie wiem czy im dalej tym mniejsze różnice?Bo między 1 a 2 kolosalna. Szybko go potem przewijałam więc nie wypowiem się na temat chłonności, aczkolwiek zauważyłam że odrobina kupki którą zrobił jak od niej wychodziłam była zielona - i nie wiem czy w tej pieluszce jakoś wolniej/szybciej się wchłania, że zdążyła się utlenić czy coś z małym nie tak W pampkach to chyba raz mi zzieleniała, a często mały długo jest z zawartością, bo jemu nie przeszkadza, a przewijanie go mocno wybudza więc często jak zasypia po kp to go zostawiam.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 19:22   #951
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ineso na pewno z malym wszystko okej. Moj czasem tez mial taki kawaleczek zielonej. Dzieki mimo wszystko, kupie sobie te rossmanowe. Dady mowilas ze lipne sa, a Lidlowe mojego na poczatku samym odparzyly wiec az sie boje probowac
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 19:32   #952
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Hmm czyli norma... faktycznie masz dziwną sytuację. Nie wiem czy pisałaś, jak długo je jedną pierś? Może za krótko? Po dopiero po dłuższym ssaniu wypływa bardzo tłuste mleko.
Jeśli je długo, to może po prostu taka jej uroda i jest drobniutka po Tobie.
Je około 5 minut tylko
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:00   #953
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ineso gdzie tam 1,5 h byłam że 39 min tylko na dziale dziecięcym. Brałam tylko rozmiary dzieciaków, potem selekcja i do kasy. Jak wychodziłam to tz już mi pisał że się budzi, jak doszłam do domu to jeszcze spał. Razem 2,5 h, w ciągu całego dnia 5 h. Teraz już też śpi choć arie odstawil przed snem.
Jeszcze jutro wrócę po koszule z mucha i pulowerkiem 😍
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1466017119985.jpg (55,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1466017131010.jpg (57,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1466017147521.jpg (60,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1466017161585.jpg (49,4 KB, 13 załadowań)
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:04   #954
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Jowita no wlasnie uszkodzenia sie zdarzaja. Nie no, usmiechy i otwieranie takie jak piszesz to wlasnie za kazdym razem, w nocy tylko kombo

Patulinka cos pisala ostatnio ze 5-8 minut karmi. Tylko nie zapomnijmy ze Zosia uczy sie ssac od nowa po podcieciu wedzidelka...
Tak, tak, pamiętam o podcięciu


Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Ineso na pewno z malym wszystko okej. Moj czasem tez mial taki kawaleczek zielonej. Dzieki mimo wszystko, kupie sobie te rossmanowe. Dady mowilas ze lipne sa, a Lidlowe mojego na poczatku samym odparzyly wiec az sie boje probowac
U nas dady odparzyły pupę, skończyło się na antybiotyku bo wyglądała strasznie. Pediatra mówiła, że nigdy czegoś takiego nie widziała. Mam też gdzieś zdjęcie, żeby przestrzegać ludzi przed tymi pieluchami ;o

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Je około 5 minut tylko
A doradca laktacyjny był ? Dobrze by było, jakby z 10-15 min possała. A nic jej nie rozprasza przy piersi? Smoczka dajesz? Wybacz pytania, dopiero ostatnio mam czas na forum i fb, więc nie wiem wszystkiego.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:14   #955
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Patulinka a probowalas dawac dwie piersi na jedno karmienie? Pawel tez je po 5-7 min z jednej piersi i potem tej samej nie chce, ale druga bardzo chetnie bo mleko lepiej leci pewnie.
Martini zakupy zarabiste! Szczegolnie te dresy w meloniki
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:14   #956
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
A doradca laktacyjny był ? Dobrze by było, jakby z 10-15 min possała. A nic jej nie rozprasza przy piersi? Smoczka dajesz? Wybacz pytania, dopiero ostatnio mam czas na forum i fb, więc nie wiem wszystkiego.
Byliśmy u doradcy przed podcieciem. Raczej nic nie rozprasza. Smoka dajemy
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:23   #957
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Byliśmy u doradcy przed podcieciem. Raczej nic nie rozprasza. Smoka dajemy
Odstaw smoczek na razie i spróbuj jej podawać pierś, gdy ma potrzebę ssania, to przy okazji Ci laktację pobudzi. Tym bardziej, że teraz ma wędzidełko podcięte, to musi od nowa się nauczyć ssać, a smoczek moim zdaniem jej to uniemożliwia
A Twoim zdaniem dobrze chwyta brodawkę ?
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:33   #958
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Odstaw smoczek na razie i spróbuj jej podawać pierś, gdy ma potrzebę ssania, to przy okazji Ci laktację pobudzi. Tym bardziej, że teraz ma wędzidełko podcięte, to musi od nowa się nauczyć ssać, a smoczek moim zdaniem jej to uniemożliwia
A Twoim zdaniem dobrze chwyta brodawkę ?
Wydaje mi się dobrze.
Ona przy smoczku się uspokoja.
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:35   #959
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Martinixxx jakie łupycuda!!

Jowita dobrze gadasz
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:42   #960
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się dobrze.
Ona przy smoczku się uspokoja.
Przy piersi też się uspokoi. Pamiętaj, że smoczek jest zamiennikiem piersi, a nie odwrotnie. Musisz jej to pokazać. Ty przekładasz jej potrzebę ssania na smoczek. No i smoczek inaczej się ssie niż pierś Mówię Ci, odstaw smoka na tydzień i zobaczysz czy zadziała.
A w nocy co ile ją karmisz? Pamiętaj o nocnych karmieniach, prolaktyna jest wysoka no i mleko jest bardziej kaloryczne.

Wargi ma wywinięte? Otwiera szeroko buźkę? Kładzie język na dziąsła?

+ muszę dodać, że jak mała ma problem z wagą to tym bardziej nie powinnaś dawać jej smoka. Smoczek jest dla dzieci, które nie mają z tym problemu i dobrze łapią pierś

Edytowane przez jowitazz
Czas edycji: 2016-06-15 o 20:45
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 16:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.