Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X ! - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-16, 11:06   #811
marcylina
Wtajemniczenie
 
Avatar marcylina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 354
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Salatka do grilla inna niz warzywa, feta? Tz mi strefe kibica w chacie dzis zorganizowal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marcylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:07   #812
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez marcylina Pokaż wiadomość
Salatka do grilla inna niz warzywa, feta? Tz mi strefe kibica w chacie dzis zorganizowal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja lubię taka z gotowanych ziemniakow, jogurtu greckiego i z dymka, szczypiorem i porem.troszke majonezu.Mogę jeść tonami.
Ale ja mam dziwny gust
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:14   #813
Miqesi
Wtajemniczenie
 
Avatar Miqesi
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2 323
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Dzięki, dziewczyny

Jakbym do tej pindy nie napisała, to pewnie nie zobaczyłabym ani kasy, ani sukienki.
Ma mi zwrócić pieniążki, no ale co z tego, jak jestem teraz w czarnej doooopie, bo muszę szukać czegoś innego



alloffkowa, wystaw jej Ale umytą, bo potem naskarży znowu do babci
__________________

2015: 20. 2016: 11. 2017: 6. 2018: 4.

2019: 2

Miqesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:15   #814
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Właśnie jak na złość nie mogę leżeć, zbliża się pierwszy od grudnia pracowy deadline, a kiepsko mi się programuje z łóżka, brzuch przeszkadza

Z sałatek lubię gyros, choć do grilla to może niekoniecznie, albo taką na szybko (i podobno niezbyt zdrowo, bo takie połączenie zabija witaminy): ogórek + pomidor + sos jogurtowo-czosnkowo-ziołowy. A jak zamiast świeżego ogórka dać małosolnego, to
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:18   #815
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Z takich szybkich to mama robiła makaron taki ryżowy jakby ,majonez, ogórek i pomidor plis sól i pieprz
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:20   #816
Yousthyna
Zadomowienie
 
Avatar Yousthyna
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 150
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez kattoo Pokaż wiadomość
Raczej "Spier... papier" 😂
Też może być, choć ja tam wierzę w starą prawdę, że "nic tak nie wkurza ludzi jak Twoje szczęscie"
Yousthyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:24   #817
kattoo
Zakorzenienie
 
Avatar kattoo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 658
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Ja robie salatke z zupek chinskich.

Dwie zupki zloty kurczak vifon zalewam woda wraz z tymi przyprawami by makaron wchlonal caly plyn. Kapusta pekinska drobno posiekana, kukurydza z puszki i por drobno posiekany. Laczymy wszystko i dodajemy majonezu. U mnie zawsze robi furore z udkami czy skrzydelkami 😍
kattoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 11:25   #818
aclerya
Raczkowanie
 
Avatar aclerya
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 382
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
Spokojnie, dzisiaj mecz to na pewno któraś urodzi ^^ Tylko która Jakaś chętna?
Ja prosze ja bo juz mam dość bycia w ciąży :p


Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Od 3 dni codziennie mnie mega czyści. Oby to nie to jeszcze!

Telefon mi całkiem padł i podczytuje Was tylko z doskoku
Mnie tez :/ ale mam tak od jakiś 2 tygodni :/

Cytat:
Napisane przez mezzaluna Pokaż wiadomość
Dziękuję za cieple słowa dziewczyny. Będę walczyć o ta laktację ile się da, ale też nie za wszelka cenę. Na razie póki szpital będę ja dokarmiać mm. Wciągnęła teraz 10ml NAN i pani powiedziała,ze to znaczy ze cos musi w piersiach być bo jakby byla glodna wciągnęłaby ze 20. Teraz sidze pod dojarką. I tak na razie zostajemy bo standardowo zlotaczka jest. Bycie mama jest ciężkie, mamą przedwcześnie urodzonego dziecka jeszcze trudniej. Ale mam Was, dziekuje :-*

To teraz żebym ja nie została zlinczowana :p
Ogólnie mam dość duża wiedzę na temat kp i problemów przy karmieniu, chce się z nią Wami dzielić w razie jakbyście miały problemy ale nie chce zostać odebrana za jakaś terrorystke laktacyjna czy coś, także jakby coś to piszcie do mnie żebym zluzowała czy coś, ok?

Ogólnie dokarmianie nie jest złe. Ale chodzi o to, ze jak mama zacznie dokarmiać w szpitalu to w szpitalu powinni rozpisać jej plan jak wyjsć z tego dokarmiania aby zostać na samej piersi, a tego nie robią i tu jest problem. Bo potem zaczyna się błędne koło, mama więcej podaje mm a mniej kp i w końcu zostaje samo mm.

Jezeli spadek wagi jest zbyt duży i występuje obawa ze zaszkodzi dziecku to tak jak pisałam wcześniej - najpierw odciągamy swoje mleko i dokarmiamy swoim mlekiem, i najlepiej nie butelka która moze prowadzić do zaburzenia techniki ssania, a strzykawka lub kieliszkiem. Idealne dokarmianie to takie z drenem przy piersi - przykleja się cieniutka rurkę do piersi swojej i na końcu jest butelka ze swoim mlekiem lub mm i przystawia się dziecko do piersi - dziecko ssie pierś i jednocześnie stymuluje piers do produkcji mleka ale tez z drenu ciągnie te przygotowane wcześniej mleko.
W szpitalach powinni miec takie coś, a jak nie maja to można ewentualnie się zaopatrzyć jezeli komuś bardzo zależy na kp i chce wyjsć z dokarmiania - takie coś nazywa się system SNS firmy medela.

Jeszcze jezeli dziecko spada z wagi to pierwsze co trzeba zrobić to odstawić smoczek, i cześciej karmić w nocy. Mleko w nocy jest bardziej kaloryczne, wiec warto dodać jedno lub dwa karmienia w nocy aby dziecko skoczyło z waga.

No i tez należy pamietać, ze dzieci przybierają na wasze skokowo, a nie po każdym karmieniu - nie powinno się ważyć dziecka przed i po karmieniu albo nawet codziennie - raz na dwa tygodnie a najlepiej raz na miesiąc wystarczy. Ważenie codziennie dodatkowo wprowadza stres u mamy, a stres utrudnia wypływ pokarmu.

Hmm to by chyba było na tyle z takich podstaw. Niestety z doświadczenia wiem, ze w szpitalach położne i lekarze nie maja odpowiedniej wiedzy laktacyjnej, często wprowadzają w błąd i szkodzą zamiast pomagać.

Jakby co to ja służę pomocą
aclerya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:28   #819
_Inka__
Zadomowienie
 
Avatar _Inka__
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 985
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez Miqesi Pokaż wiadomość
Kurde, płakać mi się chce
Kupiłam piękną sukienkę na sesję noworodkową jakiś tydzień temu.
Czekam na przesyłkę, nie ma i nie ma. W końcu napisałam do babki, co z paczką. A ona mi odpisała, że nie wyśle sukienki, ponieważ zahaczyła o tiul przy pakowaniu i zrobiła się dziura.
I teraz muszę szukać czegoś innego, a nie mam już czasu za bardzo...
Co za kobieta, mogla dać wcześniej znać co z sukienką Walcz o kasę i szukaj następnej- na pewno znajdziesz coś równie ładnego





Cytat:
Napisane przez kamila_509 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś od kierownika w sklepie meblowym usłyszałam, że źle chodzę więc już mnie jic nie zdziwi
Ale w sensie że w złej kolejności stawiasz nogi czy co? Ciekawa jestem jego teorii





Cytat:
Napisane przez alloffkowa Pokaż wiadomość
Wystawie jej dupe. Podjelam decyzje.
Świetny pomysł!
_Inka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:30   #820
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez mezzaluna Pokaż wiadomość
Kochane, witam Was nocą. Walczymy o karmienie bo coreczka leci mi z wagi, dzis niecale 2400, ale w szpitalu mówią, ze jest naprawdę dzielna. Ja staję na rzęsach ale dwie doby spalam tylko moze z 5h i nie mam już sil. TZ dzisiaj mnie wykąpał, i tak cudownie pomaga przy córci, ogólnie jak patrzę na niego i mala to płacze z miłości do obojga. Udalo nam się teraz 3 razy z rzędu pokarmic, ciumka, ale chyba poproszę o dokarmianie mm jak ściągam z latatorem to pare kropli jest tylko, ale polozne mówią, ze mleko mam i ona ssie i czasem tak jest ze w laktatorze nie schodzi ale w piersi jest. Sama nie wiem. Sporobuje sie zdrzemnąć.

A co do toreb z biedry to u mnie okazalo się ze polowa rzeczy w szpitalu jest, ale np podkłady poporodowe polecam te z canpolu a nie z belli, lepiej sie gaci z siatki trzymają
Kochana jesteście bardzo dzielne, trzymam kciuki za mleczarnie!! Mysl pozytywnie i jak masz możliwość to odpoczywaj ile sie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:35   #821
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Byłam na długim spacerze z psiną i teraz obie po nim lezymy wyczerpane. Generalnie od początku tygodnie mam jakiś spadek formy zrzucam tyko na 9 miesiąc choć nie wiem czy słusznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Teraz mi się przypomniało Arida pisałaś że byłaś załatwić coś w ZUS by potem mieć do becikowego chyba tak ? A napiszesz co to? Bo może jak będę w przyszłym tygodniu z l4 to też bym temat ogarnęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 11:36   #822
kattoo
Zakorzenienie
 
Avatar kattoo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 658
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Alclerya a powiedz bo nie czytalam. Czy jesli podczas 1 kp mialam bardzo duzo mleka to teraz bedzie podobnie? Czy to za kazdym razem inaczej
kattoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:38   #823
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Mezzaluna, cały czas jestem z Tobą myślami
A ile będziesz jeszcze leżeć?


Ja się melduję po chirurgu. Zmiana na ręce podejrzana - do wycięcią ale po porodzie
Dzieki za kciuki.

Idę rozpalać grila, mama w drodze
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:38   #824
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
W ogóle witajcie u nas też padało w nocy. Teraz słońce.

Z rana wkurzyłam. Nikomu nie żałuję jedzenia, ale można powiedzieć, jak się zje coś w całości i więcej nie ma.
Teściowa części nam totalnie lodówkę. Będę musiała 3ci raz na tygodniu robić duże zakupy spożywcze :-( do tej port raz w tygodniu wystarczało.

I ciągle otwiera drzwi na tarasie. Jak ja się tych musi pozbede z domu? Moskitiere też przecież trzeba rozwalić...

Sorry, że narzekam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Biedna Ty Zwróć jej uwagę Ja rozumiem ale to nie jest darmowa stołówka. Ja bym sie nie odważyła grzebac synowej po lodowce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:40   #825
aclerya
Raczkowanie
 
Avatar aclerya
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 382
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez kattoo Pokaż wiadomość
Alclerya a powiedz bo nie czytalam. Czy jesli podczas 1 kp mialam bardzo duzo mleka to teraz bedzie podobnie? Czy to za kazdym razem inaczej

Ilosc mleka zależy od tego jak będziesz przystawiać dziecko częste przystawianie = duzo mleka
aclerya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:40   #826
kattoo
Zakorzenienie
 
Avatar kattoo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 658
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
Mezzaluna, cały czas jestem z Tobą myślami
A ile będziesz jeszcze leżeć?


Ja się melduję po chirurgu. Zmiana na ręce podejrzana - do wycięcią ale po porodzie
Dzieki za kciuki.

Idę rozpalać grila, mama w drodze
Co za zmiana 😡 nic nie mowilas.

Ale dobrze ze to do zrobienia ooo mama moze przegada ci do rozsadku. Zostaje do porodu juz?
kattoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:41   #827
marcylina
Wtajemniczenie
 
Avatar marcylina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 354
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Dzieki dziewczyny! Robie liste i lece do sklepu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marcylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:41   #828
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez aclerya Pokaż wiadomość
Ja prosze ja bo juz mam dość bycia w ciąży :p




Mnie tez :/ ale mam tak od jakiś 2 tygodni :/




To teraz żebym ja nie została zlinczowana :p
Ogólnie mam dość duża wiedzę na temat kp i problemów przy karmieniu, chce się z nią Wami dzielić w razie jakbyście miały problemy ale nie chce zostać odebrana za jakaś terrorystke laktacyjna czy coś, także jakby coś to piszcie do mnie żebym zluzowała czy coś, ok?

Ogólnie dokarmianie nie jest złe. Ale chodzi o to, ze jak mama zacznie dokarmiać w szpitalu to w szpitalu powinni rozpisać jej plan jak wyjsć z tego dokarmiania aby zostać na samej piersi, a tego nie robią i tu jest problem. Bo potem zaczyna się błędne koło, mama więcej podaje mm a mniej kp i w końcu zostaje samo mm.

Jezeli spadek wagi jest zbyt duży i występuje obawa ze zaszkodzi dziecku to tak jak pisałam wcześniej - najpierw odciągamy swoje mleko i dokarmiamy swoim mlekiem, i najlepiej nie butelka która moze prowadzić do zaburzenia techniki ssania, a strzykawka lub kieliszkiem. Idealne dokarmianie to takie z drenem przy piersi - przykleja się cieniutka rurkę do piersi swojej i na końcu jest butelka ze swoim mlekiem lub mm i przystawia się dziecko do piersi - dziecko ssie pierś i jednocześnie stymuluje piers do produkcji mleka ale tez z drenu ciągnie te przygotowane wcześniej mleko.
W szpitalach powinni miec takie coś, a jak nie maja to można ewentualnie się zaopatrzyć jezeli komuś bardzo zależy na kp i chce wyjsć z dokarmiania - takie coś nazywa się system SNS firmy medela.

Jeszcze jezeli dziecko spada z wagi to pierwsze co trzeba zrobić to odstawić smoczek, i cześciej karmić w nocy. Mleko w nocy jest bardziej kaloryczne, wiec warto dodać jedno lub dwa karmienia w nocy aby dziecko skoczyło z waga.

No i tez należy pamietać, ze dzieci przybierają na wasze skokowo, a nie po każdym karmieniu - nie powinno się ważyć dziecka przed i po karmieniu albo nawet codziennie - raz na dwa tygodnie a najlepiej raz na miesiąc wystarczy. Ważenie codziennie dodatkowo wprowadza stres u mamy, a stres utrudnia wypływ pokarmu.

Hmm to by chyba było na tyle z takich podstaw. Niestety z doświadczenia wiem, ze w szpitalach położne i lekarze nie maja odpowiedniej wiedzy laktacyjnej, często wprowadzają w błąd i szkodzą zamiast pomagać.

Jakby co to ja służę pomocą
Dobrze znać opinie kogoś kto się na tym zna





Cytat:
Napisane przez _Inka__ Pokaż wiadomość
Co za kobieta, mogla dać wcześniej znać co z sukienką Walcz o kasę i szukaj następnej- na pewno znajdziesz coś równie ładnego







Ale w sensie że w złej kolejności stawiasz nogi czy co? Ciekawa jestem jego teorii







Świetny pomysł!
Nie dowiedziałam się. Na zebraniu pracowników mówi do mnie: pani Kamilo, pani źle chodzi! Pani nie umie chodzić za klientami. I pani koszyczek się zbiera i zbiera i w końcu się wysypie.

Tłumaczenie : źle chodziłam za klientami bo nie chodziłam za nimi jak ochroniarz w rossku a koszyczek to metafora zwolnienia
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:42   #829
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
Już wyczytałam, że to może być spowodowane ciążą i tym, że coś tam uciska na przewody do nerki i w nerce moze sie tworzyc piasek. Na usg brzusznym wyszło że mam poszerzoną nerkę, wiec by się zgadzało.
Czekolady i innych przyjemnych rzeczy nie jadam, bo mam diete cukrzycową..

Dzieki Kochane za kciuki, jadę na 11



Nie zamówiłam, bo opcja wózka się ciągle zmienia - jeszcze nie wiem który wezme A Ty zamówiłaś?



Kciuki, Aniołku! Jesteś mega dzielna.. Podobno dzieci po porodzie czasem spadają z wagi - to normalne. Jak położne mówią, że malutkiej coś tam leci, to pewnie mają rację - nie pozwoliłyby na zagłodzenie

Laski! można iść do lekarza w krótkich portkach? Tzn szortach? Ale tyłka mi nie widać ^^
Można, ja ide w poniedziałek i gdybym miała takie gatki do których wejdę to bym ubrala... a tak chodzę w sukience

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziś znowu intensywny dzień mnie czeka, ale dopiero od południa, więc narazie leżę po sniadanku
O której ogladacie dom?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 11:43   #830
_Inka__
Zadomowienie
 
Avatar _Inka__
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 985
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez aclerya Pokaż wiadomość
To teraz żebym ja nie została zlinczowana :p
Ogólnie mam dość duża wiedzę na temat kp i problemów przy karmieniu, chce się z nią Wami dzielić w razie jakbyście miały problemy ale nie chce zostać odebrana za jakaś terrorystke laktacyjna czy coś, także jakby coś to piszcie do mnie żebym zluzowała czy coś, ok?

Ogólnie dokarmianie nie jest złe. Ale chodzi o to, ze jak mama zacznie dokarmiać w szpitalu to w szpitalu powinni rozpisać jej plan jak wyjsć z tego dokarmiania aby zostać na samej piersi, a tego nie robią i tu jest problem. Bo potem zaczyna się błędne koło, mama więcej podaje mm a mniej kp i w końcu zostaje samo mm.

Jezeli spadek wagi jest zbyt duży i występuje obawa ze zaszkodzi dziecku to tak jak pisałam wcześniej - najpierw odciągamy swoje mleko i dokarmiamy swoim mlekiem, i najlepiej nie butelka która moze prowadzić do zaburzenia techniki ssania, a strzykawka lub kieliszkiem. Idealne dokarmianie to takie z drenem przy piersi - przykleja się cieniutka rurkę do piersi swojej i na końcu jest butelka ze swoim mlekiem lub mm i przystawia się dziecko do piersi - dziecko ssie pierś i jednocześnie stymuluje piers do produkcji mleka ale tez z drenu ciągnie te przygotowane wcześniej mleko.
W szpitalach powinni miec takie coś, a jak nie maja to można ewentualnie się zaopatrzyć jezeli komuś bardzo zależy na kp i chce wyjsć z dokarmiania - takie coś nazywa się system SNS firmy medela.

Jeszcze jezeli dziecko spada z wagi to pierwsze co trzeba zrobić to odstawić smoczek, i cześciej karmić w nocy. Mleko w nocy jest bardziej kaloryczne, wiec warto dodać jedno lub dwa karmienia w nocy aby dziecko skoczyło z waga.

No i tez należy pamietać, ze dzieci przybierają na wasze skokowo, a nie po każdym karmieniu - nie powinno się ważyć dziecka przed i po karmieniu albo nawet codziennie - raz na dwa tygodnie a najlepiej raz na miesiąc wystarczy. Ważenie codziennie dodatkowo wprowadza stres u mamy, a stres utrudnia wypływ pokarmu.

Hmm to by chyba było na tyle z takich podstaw. Niestety z doświadczenia wiem, ze w szpitalach położne i lekarze nie maja odpowiedniej wiedzy laktacyjnej, często wprowadzają w błąd i szkodzą zamiast pomagać.

Jakby co to ja służę pomocą
Ja sobie bardzo cenię twoje rady i w żadnym razie nie odbieram cię jako terrorystkę Cieszę się że dzielisz się z nami wiedzą i chętnie skorzystam ze wskazówek po porodzie jak nadejdzie kryzys (tfu ftu oby nie)
_Inka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:45   #831
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez MuniaMusia Pokaż wiadomość
Mezzaluna, cały czas jestem z Tobą myślami
A ile będziesz jeszcze leżeć?


Ja się melduję po chirurgu. Zmiana na ręce podejrzana - do wycięcią ale po porodzie
Dzieki za kciuki.

Idę rozpalać grila, mama w drodze
Nie mówiłaś nic o zmianie na ręce...
Na szczęście po porodzie się Tobą zajmą.





Cytat:
Napisane przez marcylina Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny! Robie liste i lece do sklepu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I co w końcu robisz dobrego?
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:49   #832
kattoo
Zakorzenienie
 
Avatar kattoo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 658
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez aclerya Pokaż wiadomość
Ilosc mleka zależy od tego jak będziesz przystawiać dziecko częste przystawianie = duzo mleka
Niby tak ale to jednak tez kwestia indywidualna ta pojemnosc piersi. Oby tym razem poszlo sprawniej niz za 1 razem.

Jak sobie pomysle o grzybicy sutka to juz mnie wszystko boli ała
kattoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:49   #833
_Inka__
Zadomowienie
 
Avatar _Inka__
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 985
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez kamila_509 Pokaż wiadomość
Nie dowiedziałam się. Na zebraniu pracowników mówi do mnie: pani Kamilo, pani źle chodzi! Pani nie umie chodzić za klientami. I pani koszyczek się zbiera i zbiera i w końcu się wysypie.

Tłumaczenie : źle chodziłam za klientami bo nie chodziłam za nimi jak ochroniarz w rossku a koszyczek to metafora zwolnienia
Bo klientom to trzeba chuchać w kark przecież
_Inka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:51   #834
aclerya
Raczkowanie
 
Avatar aclerya
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 382
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez kattoo Pokaż wiadomość
Niby tak ale to jednak tez kwestia indywidualna ta pojemnosc piersi. Oby tym razem poszlo sprawniej niz za 1 razem.

Jak sobie pomysle o grzybicy sutka to juz mnie wszystko boli ała

Pojemność piersi? Nie ma czegoś takiego wielkość piersi nie ma znaczenia, w piersiach sa gruczoły mlekowe w których to produkuje się mleko na bieżąco.
aclerya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 11:58   #835
kattoo
Zakorzenienie
 
Avatar kattoo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 658
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez aclerya Pokaż wiadomość
Pojemność piersi? Nie ma czegoś takiego wielkość piersi nie ma znaczenia, w piersiach sa gruczoły mlekowe w których to produkuje się mleko na bieżąco.
Jest cos takiego jak "powierzchnia magazynowania mleka w piersiach" i nie zalezy to od wielkosci tylko ilosci i gestosci kanalikow. Oczywiscie ze mleko produkuje sie na bierzaco ale dopiero jak zejda zapasy. Ale to jest taka wiedza mam kpi
kattoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 12:15   #836
Wesola_Ania
Zadomowienie
 
Avatar Wesola_Ania
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 751
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Munia,faktycznie nie pisałaś o zmianie na ręce,przykro mi,ze podejrzana...Ale po porodzie zapewne wytna i zbadaja wycinek,oby to była łagodna zmiana.

Aclerya,z opisu o KP wynika,ze masz wiedzę i obym nie musiała z niej korzystać😝😉a powiedz robiłaś jakieś kursy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wesola_Ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 12:17   #837
kulkatm
Raczkowanie
 
Avatar kulkatm
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 211
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Jak brak chętnych to ja się moge dzis rozpakowac. Podświadome myślenie o porodzie sprawia ze spalam dzis całe 2 godziny! Do tego skurcze, ból podbrzusza i zachęcająco ładna data spowodowały ze mam doła :-(

Na pocieszenie zjadlam całą miskę truskawek z bitą śmietana
kulkatm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 12:23   #838
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Munia co to za zmiana??



Zamiast wystawiania tyłka, przyszedł mi do głowy seks na blacie w kuchni. Blat centralnie pod oknem. Co lepsze?
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 12:24   #839
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez alloffkowa Pokaż wiadomość
Munia co to za zmiana??



Zamiast wystawiania tyłka, przyszedł mi do głowy seks na blacie w kuchni. Blat centralnie pod oknem. Co lepsze?
Seks z gola dupa
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 12:26   #840
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Mezzaluna dzielna jesteś, nie poddawaj się z KP! Trzymam mocno kciuki za Ciebie i za Rozalkę
mamaNiny oj biedna jesteś z tą teściową... bardzo dobrze że ją pognałaś na zakupy w końcu ma pomogać a nie przyjechała do Was na wczasy!
misia możesz podpytać o pozycje w trakcie porodu, w jakich możesz rodzić czy nie mają problemu z odbieraniem porodu w pozyjach wertykalnych jeśli Ci oczywiście na tym zależy.
Aclerya dobrze że można się Ciebie poradzić w sprawie KP

o 14:20 mamy usg, więc zbieram się. Poproszę kciuki !
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-26 18:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.