co dostajecie od Waszych mężczyzn?:)) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-22, 16:32   #121
Alex_iss
Przyczajenie
 
Avatar Alex_iss
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Hmm na samiuśkim początku - kiedy jeszcze nie byliśmy parą, to tak Znaliśmy się 1,5 tygodnia, a on uparł się że przyjedzie do mnie w Wigilię, spotykamy się, a on daje mi srebrną bransoletkę i kolczyki byłam bardzo zaskoczona, a równocześnie było mi głupio, bo sama uważałam, że to za wcześnie na prezenty. Odwdzięczyłam się w Walentynki - ja dostałam wtedy pluszowego misia, a on skórkowy portfel. Przed sylwestrem ponownie dostałam od niego srebrne kolczyki, a jak płakałam po niezdanym egzaminie, to wyszedł do sklepu i kupił mi różę. Kiedy od niego nic nie wymagałam, on coś dawał, a teraz kiedy mógłby mnie zaskoczyć - cisza. Ostatnio mu powiedziałam, że mógłby być bardziej romantyczny i zacząć mnie zaskakiwać trochę - nie wspomniałam, że chodzi o jakieś prezenty - jego reakcja sprzed kilku dni: Kochanie, dzisiaj wieczorem Cię czymś zaskoczę. Wieczór - 20, jesteśmy w markecie i przypomniałby mi się jego słowa. Na moje pytanie o co chodziło i gdzie ta niespodzianka dostałam odpowiedź: Och kochanie, chciałem Ci kupić różę, ale jest już późno i kwiaciarnia w markecie jest już zamknięta. I tyle. Gdzie Ci romantyczni mężczyźni?
Alex_iss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 18:04   #122
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Spotykałam się przez kilka miesięcy z facetem, z którym kiedyś mieliśmy rozmowę o drobnych przyjemnościach, spontaniczności, kwiatku bez okazji, kolacji na mieście, wzięciu na ręce na środku ulicy. Że to takie miłe, taka dbałość o relację.
Wiecie, co wówczas usłyszałam?
"NIE BĘDĘ UDAWAŁ KOGOŚ, KIM NIE JESTEM."
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 01:14   #123
bbrownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 269
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Spotykałam się przez kilka miesięcy z facetem, z którym kiedyś mieliśmy rozmowę o drobnych przyjemnościach, spontaniczności, kwiatku bez okazji, kolacji na mieście, wzięciu na ręce na środku ulicy. Że to takie miłe, taka dbałość o relację.
Wiecie, co wówczas usłyszałam?
"NIE BĘDĘ UDAWAŁ KOGOŚ, KIM NIE JESTEM."


Co za ... buras.
bbrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 08:20   #124
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Spotykałam się przez kilka miesięcy z facetem, z którym kiedyś mieliśmy rozmowę o drobnych przyjemnościach, spontaniczności, kwiatku bez okazji, kolacji na mieście, wzięciu na ręce na środku ulicy. Że to takie miłe, taka dbałość o relację.
Wiecie, co wówczas usłyszałam?
"NIE BĘDĘ UDAWAŁ KOGOŚ, KIM NIE JESTEM."
Przynajmniej był szczery. Lepiej tak niż jakiś nadskakuje, a potem wylicza i żali się ile to zrobił, ile wydał i jak się namęczył.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 08:47   #125
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Spotykałam się przez kilka miesięcy z facetem, z którym kiedyś mieliśmy rozmowę o drobnych przyjemnościach, spontaniczności, kwiatku bez okazji, kolacji na mieście, wzięciu na ręce na środku ulicy. Że to takie miłe, taka dbałość o relację.
Wiecie, co wówczas usłyszałam?
"NIE BĘDĘ UDAWAŁ KOGOŚ, KIM NIE JESTEM."


TakaSamaInna no nie wiem czy lepiej ,by chociaz sie wysilił i poudawał na początku przynajmniej a nie odrazu tekst ''nie licz nawet na badyla ode mnie bo nie bede udawał kogos kim nie jestem''
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 09:05   #126
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Spotykałam się przez kilka miesięcy z facetem, z którym kiedyś mieliśmy rozmowę o drobnych przyjemnościach, spontaniczności, kwiatku bez okazji, kolacji na mieście, wzięciu na ręce na środku ulicy. Że to takie miłe, taka dbałość o relację.
Wiecie, co wówczas usłyszałam?
"NIE BĘDĘ UDAWAŁ KOGOŚ, KIM NIE JESTEM."
Ale co w tym złego właściwie? Też tak powiedziałam mojemu facetowi, tylko nie po paru miesiącach związku, a na samym początku, żeby mógł zdecydować czy chce wchodzić w taki związek.

W moim związku jest obustronny zaraz robienia prezentów i niespodzianek. Jeśli ktoś coś kupuje drugiej osobie, to tylko na wyraźne życzenie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 11:45   #127
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;62126256]Ale co w tym złego właściwie? .[/QUOTE]

Też nie rozumiem.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 13:28   #128
izometryczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 181
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Bez okazji dostaje książki bo wie ze kompletuje nasza domowa biblioteczke. Ulubione słodkości, ciuszki, Nowe smaki herbat których wie ze jeszcze nie piłam.
izometryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 14:36   #129
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Od byłego przez pół roku związku nie dostałam nic oprócz oklepanego zestawu kosmetyków za 10 zł, który kupiła jego matka, pod choinkę
Teraz, mój Tż często obsypuje mnie podarunkami bez okazji. I muszę przyznać, że jest w tym bardzo niebanalny. Typowe prezenty- kwiaty i czekoladki też dostaję, ale zwykle jest to coś mniej sztampowego. Np. raz dał mi pudełko pełne gumek do włosów i wyciętych przez niego z papieru serduszek (bo wie, że ciągle gubię gumki do włosów, a serduszka miały dodać romantyzmu ). Zdarza mu się też robić prezenty dla mnie własnoręcznie albo pisać mi wiersze Często kupuje mi żelki, bo wie że je uwielbiam. Raz przyniósł mi waniliowe papierosy i moje ulubione wino. Wtedy wygrał
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 15:35   #130
xxsven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 148
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;62126256]Ale co w tym złego właściwie? Też tak powiedziałam mojemu facetowi, tylko nie po paru miesiącach związku, a na samym początku, żeby mógł zdecydować czy chce wchodzić w taki związek.

W moim związku jest obustronny zaraz robienia prezentów i niespodzianek. Jeśli ktoś coś kupuje drugiej osobie, to tylko na wyraźne życzenie.[/QUOTE]


Ja uwazam, ze to niefajne podejscie. Skoro dziewczynę to uszczęśliwi, to moze to chyba dla niej czasem zrobic? Ja nie lubię piłki nożnej, ale kiedy chłopak utknął w pracy relacjonowalam mu cały mecz. Nie zeby udawać, tylko zeby zwyczajnie zrobic cos co go uszczęśliwi. Takie podejscie świadczy o tym, ze ktoś mysli tylko o sobie. Bedzie dziewczyna chciała wyjechać do Hiszpanii, a on jej powie ze nie lubi ciepłych krajów to nie bedzie udawać kogos kim nie jest, i tak dalej.
Mam na mysli, ze nie musi zasypywać prezentami skoro to nie w jego stylu, ale raz na jakis czas, zeby sprawić jej przyjemność i pomysleć o niej a nie o sobie, to w sumie co za problem?
xxsven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 15:45   #131
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze to niefajne podejscie. Skoro dziewczynę to uszczęśliwi, to moze to chyba dla niej czasem zrobic? Ja nie lubię piłki nożnej, ale kiedy chłopak utknął w pracy relacjonowalam mu cały mecz. Nie zeby udawać, tylko zeby zwyczajnie zrobic cos co go uszczęśliwi. Takie podejscie świadczy o tym, ze ktoś mysli tylko o sobie. Bedzie dziewczyna chciała wyjechać do Hiszpanii, a on jej powie ze nie lubi ciepłych krajów to nie bedzie udawać kogos kim nie jest, i tak dalej.
Mam na mysli, ze nie musi zasypywać prezentami skoro to nie w jego stylu, ale raz na jakis czas, zeby sprawić jej przyjemność i pomysleć o niej a nie o sobie, to w sumie co za problem?
No to jest problem. Ja tam bym się nie zmieniała dla misia i jakby chciał jechać do ciepłych krajów to niech sobie jedzie z kolegami, ja się nie będę męczyć tam, mnie ciepłe kraje nudzą. I ostatnia rzecz jaką bym zrobiła to relacjonowanie misiaczkowi meczu bo on się spóźni xD jezuuuuu dziewczyny
Nie wszyscy lubią kupować prezenty, jak się chce je dostawać to warto się wiązać z kimś kto je daje, a nie kogo trzeba do tego zmuszac
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 15:45   #132
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze to niefajne podejscie. Skoro dziewczynę to uszczęśliwi, to moze to chyba dla niej czasem zrobic? Ja nie lubię piłki nożnej, ale kiedy chłopak utknął w pracy relacjonowalam mu cały mecz. Nie zeby udawać, tylko zeby zwyczajnie zrobic cos co go uszczęśliwi. Takie podejscie świadczy o tym, ze ktoś mysli tylko o sobie. Bedzie dziewczyna chciała wyjechać do Hiszpanii, a on jej powie ze nie lubi ciepłych krajów to nie bedzie udawać kogos kim nie jest, i tak dalej.
Mam na mysli, ze nie musi zasypywać prezentami skoro to nie w jego stylu, ale raz na jakis czas, zeby sprawić jej przyjemność i pomysleć o niej a nie o sobie, to w sumie co za problem?
"NIE BĘDĘ UDAWAŁ KOGOŚ, KIM NIE JESTEM"
Taki chłopak wtedy mówi "zapomnij abym to zrobił/tak się zachowywał". Wyświadcza Ci przysługę, ponieważ szybciej rozumiecie że nie pasujecie do siebie i następuje rozstanie.
Skoro widzisz, że chłopak nie zrobi dla Ciebie czegoś, po prostu dlatego że CIEBIE to uszczęśliwi - to już wiesz, że nie tego szukasz.

Tamte głosy, mówiły w tym samym kontekście - dzięki temu dwie osoby obserwują czego oczekują oraz co są w stanie sobie dać, i na tej podstawie podejmują decyzję czy związek będzie trwał dalej.
Lisbeth powiedziała jedynie, że w jej związku brak właśnie prezentów to obopólne ustalenie, oboje tacy są i żadne z nich nie czuje się z tym stanem rzeczy źle. O to chodzi. Tylko i aż.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 16:32   #133
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Czy tylko ja nie oczekuje od TZ prezentów?
Ok dostałam na dzień kobiet i walentynki kwiatki, ale po co więcej? Nie rozumem czemu ma wydawać kasę na mnie... ostatnio byliśmy na mieście i stwierdziliśmy że zajdziemy na mrożoną kawę. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam jak się okazało że nie można płacić kartą i zaplacilsmy każdy za siebie


Ale za to brakuje mi romantycznych spacerow i czułych słówek
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 18:07   #134
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze to niefajne podejscie. Skoro dziewczynę to uszczęśliwi, to moze to chyba dla niej czasem zrobic? Ja nie lubię piłki nożnej, ale kiedy chłopak utknął w pracy relacjonowalam mu cały mecz. Nie zeby udawać, tylko zeby zwyczajnie zrobic cos co go uszczęśliwi. Takie podejscie świadczy o tym, ze ktoś mysli tylko o sobie. Bedzie dziewczyna chciała wyjechać do Hiszpanii, a on jej powie ze nie lubi ciepłych krajów to nie bedzie udawać kogos kim nie jest, i tak dalej.
Mam na mysli, ze nie musi zasypywać prezentami skoro to nie w jego stylu, ale raz na jakis czas, zeby sprawić jej przyjemność i pomysleć o niej a nie o sobie, to w sumie co za problem?
Problem jest w momencie, gdy parter czuje, że musi zrobić rzecz, której nienawidzi, żeby spełnić zachciankę. Nie jest to jakieś straszne, kiedy chodzi o jednorazową akcję albo coś regularnego, ale rzadkiego i mało upierdliwego. Ale dla każdego istnieje jakieś maksimum takich zdarzeń, od którego wiadomo, że jest się w związku z niewłaściwą osobą.
Ja na przykład mogę dla mojego faceta przestać miętosić koc i rozwalać osmarkane chusteczki, ale nie mogłabym przeżyć wyjazdów wakacyjnych, spotkań rodzinnych, obustronnych prezentów i wielu innych. Czasami nawet pozornie małe rzeczy potrafią być na tyle koszmarne, że lepiej się rozstać. U mnie to jest ścielenie łóżka, mam na myśli chowanie pościeli podczas dnia i wyjmowanie tylko na noc. Spotykałam się z facetem, który tak robił. I chociaż miał wiele innych naprawdę ciężkich do zniesienia cech, które tolerowałam, to tej jednej nie mogłam. Moje łóżko musi być wybebeszone zawsze, cały dzień.
Dlatego bez problemu uwierzę, że dla kogoś kupienie kwiatów nawet w wielkie święto, czy okazywanie mikro-czułości mogą być wielkim problemem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 18:08   #135
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze to niefajne podejscie. Skoro dziewczynę to uszczęśliwi, to moze to chyba dla niej czasem zrobic? Ja nie lubię piłki nożnej, ale kiedy chłopak utknął w pracy relacjonowalam mu cały mecz. Nie zeby udawać, tylko zeby zwyczajnie zrobic cos co go uszczęśliwi. Takie podejscie świadczy o tym, ze ktoś mysli tylko o sobie. Bedzie dziewczyna chciała wyjechać do Hiszpanii, a on jej powie ze nie lubi ciepłych krajów to nie bedzie udawać kogos kim nie jest, i tak dalej.
Mam na mysli, ze nie musi zasypywać prezentami skoro to nie w jego stylu, ale raz na jakis czas, zeby sprawić jej przyjemność i pomysleć o niej a nie o sobie, to w sumie co za problem?
Ja myśle podobnie.
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 18:48   #136
xxsven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 148
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;62153941]Problem jest w momencie, gdy parter czuje, że musi zrobić rzecz, której nienawidzi, żeby spełnić zachciankę. Nie jest to jakieś straszne, kiedy chodzi o jednorazową akcję albo coś regularnego, ale rzadkiego i mało upierdliwego. Ale dla każdego istnieje jakieś maksimum takich zdarzeń, od którego wiadomo, że jest się w związku z niewłaściwą osobą.
Ja na przykład mogę dla mojego faceta przestać miętosić koc i rozwalać osmarkane chusteczki, ale nie mogłabym przeżyć wyjazdów wakacyjnych, spotkań rodzinnych, obustronnych prezentów i wielu innych. Czasami nawet pozornie małe rzeczy potrafią być na tyle koszmarne, że lepiej się rozstać. U mnie to jest ścielenie łóżka, mam na myśli chowanie pościeli podczas dnia i wyjmowanie tylko na noc. Spotykałam się z facetem, który tak robił. I chociaż miał wiele innych naprawdę ciężkich do zniesienia cech, które tolerowałam, to tej jednej nie mogłam. Moje łóżko musi być wybebeszone zawsze, cały dzień.
Dlatego bez problemu uwierzę, że dla kogoś kupienie kwiatów nawet w wielkie święto, czy okazywanie mikro-czułości mogą być wielkim problemem.[/QUOTE]


Tylko jesli dziewczyna np chciałaby dostać kwiatka, to facetowi przeszkadza wydatek (5zl) czy fatyga do kwiaciarni? Czy az tak nienawidzi samej czynności? Rozumiem gdyby laska go prosiła o to zeby sie pociął, to tego nie zrobi, ale kupienie jej kwiatami czy zrobienie niespodzianki to dla niego żadna trauma ani krzywda, a jej sprawi radość. Człowiek, który nie lubi sprawiać komuś przyjemności jest po prostu samolubny.

I nie chodzi o relacjonowanie misiowi meczu bo sie spóźni, tylko o rozumienie, ze dla niego to moze byc wazne i zależy mu na tym, a jesli ja poświęcając chwile moge to dla niego zrobic, to czemu nie? Cos mi sie stanie z tego powodu? Nic. Tak samo on kiedy widzi ze mam gorszy dzien zaskoczy mnie w pracy. Z jednej strony rozumiem o co wam chodzi, ze po prostu oczekiwania sie romijaja a on był szczery, ale z drugiej moim zdaniem to straszny egoizm. Bo jak ktoś nie umie isc na kompromis i jak nie lubi np ciepłych krajów to nie pojedzie i tyle to troche słabo. Miałam taka koleżankę, wszyscy wychodzą cała paczka, do jednego pubu, ale ona go nie lubi wiec tam nie idzie. Bo nie, bo ona sie nie zmieni. Czasem można po ludzku zrobic cos dla kogos, zamiast myślec o sobie cały czas.
Ale to moje zdanie, fajnie, ze sa tu różnorodne poglądy

A co do tematu wątku, ja dostałam pędzle do makijażu na urodziny, dokładnie te, ktore mi sie marzyły kwiatka przez rok dwa razy, chyba na okazje tylko. Za to czeeeesto dostaje jedzenie, pewna rzecz która bardzo lubię, jestem zabierana do restauracji/kina. Bez okazji dostałam polaroida, który mi sie marzył
xxsven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 19:33   #137
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Tylko jesli dziewczyna np chciałaby dostać kwiatka, to facetowi przeszkadza wydatek (5zl) czy fatyga do kwiaciarni? Czy az tak nienawidzi samej czynności? Rozumiem gdyby laska go prosiła o to zeby sie pociął, to tego nie zrobi, ale kupienie jej kwiatami czy zrobienie niespodzianki to dla niego żadna trauma ani krzywda, a jej sprawi radość. Człowiek, który nie lubi sprawiać komuś przyjemności jest po prostu samolubny.
Oczywiście, że może mu to przeszkadzać. Doskonale rozumiem faceta, który nie chce robić takich rzeczy. Ludzie mają różne zasady. Ja na przykład nie wydaję pieniędzy na niepraktyczne rzeczy, więc kupowanie kwiatów jest dla mnie abstrakcją. Jeśli miałabym faceta, którego cieszy posiadanie czegoś takiego, to może kupić sobie sam. Jeśli ja mam jakąś zachciankę, to też kupuję sobie sama. Wiem, że są ludzie o innej mentalności i innym podejściu do życia, ale od partnera wymagam pod tym względem naprawdę wysokiej kompatybilności.
Dodaj jeszcze do tego czynnik sytuacyjny. Można po prostu nie mieć pieniędzy albo chcieć przeznaczyć je na coś ważniejszego.
I nie rozumiem co to ma do samolubności. Równie dobrze można nazwać samolubną kobietę, która oczekuje prezentów, chociaż wie, że jej parter nienawidzi ich robić.
Cytat:
I nie chodzi o relacjonowanie misiowi meczu bo sie spóźni, tylko o rozumienie, ze dla niego to moze byc wazne i zależy mu na tym, a jesli ja poświęcając chwile moge to dla niego zrobic, to czemu nie? Cos mi sie stanie z tego powodu? Nic. Tak samo on kiedy widzi ze mam gorszy dzien zaskoczy mnie w pracy. Z jednej strony rozumiem o co wam chodzi, ze po prostu oczekiwania sie romijaja a on był szczery, ale z drugiej moim zdaniem to straszny egoizm. Bo jak ktoś nie umie isc na kompromis i jak nie lubi np ciepłych krajów to nie pojedzie i tyle to troche słabo. Miałam taka koleżankę, wszyscy wychodzą cała paczka, do jednego pubu, ale ona go nie lubi wiec tam nie idzie. Bo nie, bo ona sie nie zmieni. Czasem można po ludzku zrobic cos dla kogos, zamiast myślec o sobie cały czas.
Ale to moje zdanie, fajnie, ze sa tu różnorodne poglądy
W niektórych sprawach nie sposób iść na kompromis bez rezygnowania ze swoich poglądów czy osobowości. I to jest właśnie to słynne udawanie kogoś, kim się nie jest.
Istotny jest powód. Sytuacja, kiedy ktoś nie chce jechać do ciepłych krajów, bo nie lubi upałów różni się od takiej, kiedy nie chce tam jechać, bo nie lubi podróżować i woli zalegnąć przed kompem. W pierwszej sytuacji kompromis można wypracować, w drugiej niekoniecznie.
Podobnie z wyjściem do pubu. Zależy dlaczego dziewczyna go nie lubi. Może się jej z czymś bardzo źle kojarzy, może mocno nie pasuje jej muzyka, może przeżyła tam coś nieprzyjemnego, o czym niekoniecznie chce rozmawiać. Tutaj równie dobrze na kompromis mogą iść jej znajomi i wybrać inne miejsce ze względu na nią.

Podsumowując, tobie może się wydawać, że nic się nie zmienia i to żaden wysiłek, a może się zmieniać bardzo dużo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 19:47   #138
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Pytalam nieraz i niedwa mojego faceta dlaczego nie kupuje mi kwiatow. Odpowiedz zawsze ta sama: sa bez sensu, strata pieniedzy, nie nadaja sie do niczego.
Nie nazwalabym go samolubem, bo robi dla mnie milion innych rzeczy, nie ma problemu ze sprawieniem mi jakies zachcianki, ale kwiaty go przerastaja.
Jak dla mnie kazdy ma prawo byc "dziwny" i czegos nie lubic, trudno.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2016-06-23 o 19:48
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 20:04   #139
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Tylko jesli dziewczyna np chciałaby dostać kwiatka, to facetowi przeszkadza wydatek (5zl) czy fatyga do kwiaciarni? Czy az tak nienawidzi samej czynności? Rozumiem gdyby laska go prosiła o to zeby sie pociął, to tego nie zrobi, ale kupienie jej kwiatami czy zrobienie niespodzianki to dla niego żadna trauma ani krzywda, a jej sprawi radość. Człowiek, który nie lubi sprawiać komuś przyjemności jest po prostu samolubny.

I nie chodzi o relacjonowanie misiowi meczu bo sie spóźni, tylko o rozumienie, ze dla niego to moze byc wazne i zależy mu na tym, a jesli ja poświęcając chwile moge to dla niego zrobic, to czemu nie? Cos mi sie stanie z tego powodu? Nic. Tak samo on kiedy widzi ze mam gorszy dzien zaskoczy mnie w pracy. Z jednej strony rozumiem o co wam chodzi, ze po prostu oczekiwania sie romijaja a on był szczery, ale z drugiej moim zdaniem to straszny egoizm. Bo jak ktoś nie umie isc na kompromis i jak nie lubi np ciepłych krajów to nie pojedzie i tyle to troche słabo. Miałam taka koleżankę, wszyscy wychodzą cała paczka, do jednego pubu, ale ona go nie lubi wiec tam nie idzie. Bo nie, bo ona sie nie zmieni. Czasem można po ludzku zrobic cos dla kogos, zamiast myślec o sobie cały czas.
Ale to moje zdanie, fajnie, ze sa tu różnorodne poglądy
Ja uważam wlaśnie zupełnie odwrotnie. Ja wręcz nienawidzę ciepłych krajów, telepie mnie jak jest ponad 20 stopni i na wakacje najchętniej uciekłabym na biegun północny. Jakby mój tż chciał jeździć do Hiszpanii na wakacje to byśmy sobie powiedzieli papa albo jeździli oddzielnie, na szczęście on lubi ze mną w chłodniejsze miejsca jeździć, teraz się wybieramy daleko na północ - nie byłabym z kimś kto chciałby leżeć na plaży w upale bo nie cierpię tego.
Tak samo jak w życiu nie oglądałabym jakiegoś meczu ani go nie śledziła bo tż utknął w pracy - nienawidzę sportu i na szczęście mój chłopak również
uważam że nie ma się co zmuszać, bo przyjemność sprawiana na siłę nigdy nie będzie taka fajna jak ta wynikająca po prostu z potrzeby i chęci
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 20:24   #140
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Tylko jesli dziewczyna np chciałaby dostać kwiatka, to facetowi przeszkadza wydatek (5zl) czy fatyga do kwiaciarni? Czy az tak nienawidzi samej czynności? Rozumiem gdyby laska go prosiła o to zeby sie pociął, to tego nie zrobi, ale kupienie jej kwiatami czy zrobienie niespodzianki to dla niego żadna trauma ani krzywda, a jej sprawi radość. Człowiek, który nie lubi sprawiać komuś przyjemności jest po prostu samolubny.

I nie chodzi o relacjonowanie misiowi meczu bo sie spóźni, tylko o rozumienie, ze dla niego to moze byc wazne i zależy mu na tym, a jesli ja poświęcając chwile moge to dla niego zrobic, to czemu nie? Cos mi sie stanie z tego powodu? Nic. Tak samo on kiedy widzi ze mam gorszy dzien zaskoczy mnie w pracy. Z jednej strony rozumiem o co wam chodzi, ze po prostu oczekiwania sie romijaja a on był szczery, ale z drugiej moim zdaniem to straszny egoizm. Bo jak ktoś nie umie isc na kompromis i jak nie lubi np ciepłych krajów to nie pojedzie i tyle to troche słabo. Miałam taka koleżankę, wszyscy wychodzą cała paczka, do jednego pubu, ale ona go nie lubi wiec tam nie idzie. Bo nie, bo ona sie nie zmieni. Czasem można po ludzku zrobic cos dla kogos, zamiast myślec o sobie cały czas.
Ale to moje zdanie, fajnie, ze sa tu różnorodne poglądy

A co do tematu wątku, ja dostałam pędzle do makijażu na urodziny, dokładnie te, ktore mi sie marzyły kwiatka przez rok dwa razy, chyba na okazje tylko. Za to czeeeesto dostaje jedzenie, pewna rzecz która bardzo lubię, jestem zabierana do restauracji/kina. Bez okazji dostałam polaroida, który mi sie marzył
W sedno! Myślę dokładnie tak samo Najważniejsze, aby dopasować się prawidłowo z mężczyzną, który tak samo zapatruje się na tą kwestię
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 18:41   #141
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja nie oczekuje od TZ prezentów?
Ok dostałam na dzień kobiet i walentynki kwiatki, ale po co więcej? Nie rozumem czemu ma wydawać kasę na mnie... ostatnio byliśmy na mieście i stwierdziliśmy że zajdziemy na mrożoną kawę. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam jak się okazało że nie można płacić kartą i zaplacilsmy każdy za siebie


Ale za to brakuje mi romantycznych spacerow i czułych słówek
Nie oczekuję. Ale miło, że będąc w sklepie kupił mi grę, bo o mnie myślał i nie nawrzeszczę na niego ani nie każę jej zwracać. Prezenty urodzinowe też są miłe.

Są takie kobiety, które potrzebują kwiatów czy czekoladek. Ja twierdzę, że kwiaty więdną, a czekoladki zostają na zawsze... w udach. Każdy ma potrzeby jakie ma. Ja nie uważam się za lepszą od nich, bo nie lubię. Ty też nie powinnaś, ani mieć nas za jakieś materialistki. Czasem mi niezręcznie dostać coś powyżej 10 zł, a jednocześnie mi miło, że o mnie pomyślał. To chyba normalne, zdrowe podejście.

A ten wątek to taki umilacz dnia, a nie licytacja, kto ma fajniejszego misiaczka...
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 08:37   #142
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Ja dostaję miłość, oparcie, bezpieczeństwo i to jest dla mnie najwazniejsze
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:55   #143
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Ja dostaję miłość, oparcie, bezpieczeństwo i to jest dla mnie najwazniejsze
Dokładnie to jest sedno związku
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 15:39   #144
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Dokładnie to jest sedno związku
Ale kompletnie nie sedno wątku, który traktuje o podarkach.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 16:32   #145
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Podarki nie muszą być materialne
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 09:51   #146
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Przez dziewieć lat nie udało mi się nauczyć TŻeta kupowania mi kwiatów, nawet na jakieś okazje. Co gorsza, nie dociera do niego, że nie oczekuję wielkich wiąch, a małych, drobnych bukiecików, małych, nawet pojedynczych różyczek. Temat ogarnia tylko w maju, bo kwitną moje ukochane konwalie, ale zamiast po prostu kupić i przynieść to dzwoni do mnie z pytaniem 'Kupić ci?'
Na szczęście życie zweryfikowało moje oczekiwania względem facetów, więc brak kwiatków bez okazji naprawdę nie jest dla mnie problemem.

Generalnie mój TŻet nie jest typem faceta, który robi prezenty-niespodzianki, nawet drobne. Zazwyczaj kupowanie prezentu dla mnie bez okazji wygląda tak, że jesteśmy w sklepie, oglądam coś nie do końca zdecydowana czy wydawać pieniądze, a on to po prostu bierze i kupuje. Z prezentami na okazje zresztą też tak to wygląda. Z jednej strony bajka: nigdy nie dostanę czegoś, czego nie chcę. Z drugiej: odrobinę szkoda, że się tak bardzo boi, że nie trafi kupić bez konsultacji ze mną.
Zazwyczaj są to książki. Czasem jakaś biżuteria, nowy ciuch, kosmetyk, albo sprzęt z drobnego agd, jak np. ostatnio ciśnieniowy ekspres do kawy [jemu wystarczy rozpuszczalna, a ja ubóstwiam dobrą kawę], rzadziej jakieś małe, jednodniowe wycieczki, obiad na mieście. Najbardziej chyba lubię zwykłe spacery połączone z lodami [latem] i gorącą czekoladą [zimą].

Chociaż nie. Przepraszam. Jest pewna kategoria prezentów, które kupuje w ciemno, bez zastanawiania się i wie, że zawsze trafi. Części do mojego samochodu, zazwyczaj te z myślą o udoskonaleniu auta, w pakiecie z montażem przez kupującego Gwoli ścisłości: mnie to naprawdę cieszy, bo na swój samochód wydałabym ostatnie pieniądze. Cieszy mnie nawet to, gdy pod koniec mojej wypłaty, to on tankuje mi samochód, żebym nie musiała rezygnować z jazdy nim na rzecz jazdy komunikacją miejską [niestety moje auto chleje benzynę, jak alkoholik wódkę po nieudanym odwyku].
Ostatnio TŻet robi mi remont samochodu, co zabiera mu większość popołudni i sobót. I tak, traktuję to w kategoriach prezentu, bo przy odrobinie szczęścia, auto może mi jeszcze długo posłużyć.

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2016-06-26 o 09:54
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 10:20   #147
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Przez dziewieć lat nie udało mi się nauczyć TŻeta kupowania mi kwiatów, nawet na jakieś okazje. Co gorsza, nie dociera do niego, że nie oczekuję wielkich wiąch, a małych, drobnych bukiecików, małych, nawet pojedynczych różyczek. Temat ogarnia tylko w maju, bo kwitną moje ukochane konwalie, ale zamiast po prostu kupić i przynieść to dzwoni do mnie z pytaniem 'Kupić ci?'
A w jaki sposób próbowałaś go tego nauczyć?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 13:51   #148
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: co dostajecie od Waszych mężczyzn?:))

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;62249331]A w jaki sposób próbowałaś go tego nauczyć?[/QUOTE]

Kilkoma rozmowami?
Jest jakiś inny sposób niż powiedzenie wprost?

On po prostu nie myśli kategorią: 'Aimee = kwiaty' i tego nie przeskoczysz. A mnie aż tak bardzo na tym nie zależy, żeby mu ciosać kołki na głowie, bo w sumie to... tylko kwiaty?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-26 14:51:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.