Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-05, 13:23   #1591
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Grzybica pochwy

Flybird ja od razu go zapytałam co to takiego, bo robiłam samodzielnie irygacje i nie pomogły. A on mi na to, że on mi to będzie robił u siebie w gabinecie, płynem, który działa na e.coli i wszystkie grzyby, więc już sama nie wiem. Tymbardziej, że nie mam teraz grzybka, nic mnie nie szczypie ani nie piecze tylko wydzielina ma zmieniony smak i zapach (właściwie jest całkowicie pozbawiona zapachu...), czasem konsystencja też jest inna i taka biała-podobnie to wygląda jak grzybek, ale nie jest taka grudkowata.
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 13:38   #1592
natalcia091
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica pochwy

hmmm ja w sylwestra kochałam sie z moim chłopakiem pierwszy raz... w srode zrobił mi sie stan zapalny pochwy dzis jest sobota a mnie bardzo boli piecze i swedzi. z pochwy wydobywa sie gesta maż ktora jest bardzo jakby skrusozna wewnatrz pochwy czuc grutki tej mazi. z bólu nie spałam jzu dwie noce. do ginekologa mam we wtorek czy nie jest za pozno z tym isc az we wtorek? i co to moze byc?
natalcia091 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 19:53   #1593
marla00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7
Dot.: Grzybica pochwy

Wlasnie, a jaki wlasciwie zapach i smak powinien miec prawidlowy sluz??? Ja juz od 1.5 roku nie mam cyklu zebym nie byla chora wiec nie pamietam jak to jest byc zdrowym.
marla00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 10:12   #1594
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
W jakiej temperaturze trzeba wyprać ręczniki, bieliznę i pościel, żeby mieć pewność, że żaden grzybek tam się nie uchowa?
up


Dziewczyny, pomóżcie.
Miałam stan zapalny i dostałam na to 4 dawki Flumyconu (100 mg), 3 globulki Pimafucin i Pimafucort do smarowania. Lekarka powiedziała mi, że to intensywna kuracja.
Teraz używam jeszcze Pimafucort (tydzień już) i Lactacyd płyn. Dodatkowo Lactovaginal i wit. B

Czy możliwe, żeby po takiej kuracji coś tam jeszcze było niedobrego? Nie mam już objawów, ale srom nadal jest zaczerwieniony. Martwię się
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 21:46   #1595
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Grzybica pochwy

a jak sie dawkuje monilla albicans 9ch? MAma mi kupila, w aptece nie spytala a na fiolce nie raczyli nic napisac, cala fiolke mam zezrec czy co?
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 09:01   #1596
GAGA67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
up


Dziewczyny, pomóżcie.
Miałam stan zapalny i dostałam na to 4 dawki Flumyconu (100 mg), 3 globulki Pimafucin i Pimafucort do smarowania. Lekarka powiedziała mi, że to intensywna kuracja.
Teraz używam jeszcze Pimafucort (tydzień już) i Lactacyd płyn. Dodatkowo Lactovaginal i wit. B

Czy możliwe, żeby po takiej kuracji coś tam jeszcze było niedobrego? Nie mam już objawów, ale srom nadal jest zaczerwieniony. Martwię się
Spróbuj odstawić Lactacyd, bo ja od tego miałam uczulenie co powodowalo zaczerwienienie i pieczenie
GAGA67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 22:50   #1597
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Grzybica pochwy

Lactacyd płyn to może być przyczyną wogule po większości płynów jedynie który nie wywołuje u mnie podrażnień i stanów zapalnych itp. to Złoty Rój polecam bardzo może i tobie pomoże.
Narazie odstaw ten płyn i dokończ kurację jeśli nie przejdzie polecam kupić w aptece AZULAN rozcieńczć i tym podmywać ale ostrożnie mi kiedyś ginekolog poradził to do podmywania jak miałam takie problemy.

A pisząc ja już nie pamiętam co to jest jakiś stan zapalny grzybica itp. od roku od kiedy odstawiłam tabletki anty...
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 10:01   #1598
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Grzybica pochwy

a w jaki sposób właściwie tabletki anty wpływają na powstawanie grzybicy?Ja przez parę miesięcy nie brałam, bo nie miałam potrzeby... ale później czy bym miała potrzebę na działanie anty czy nie, to muszę do nich wrócić. Bez nich mam tak bolesny okres, że leżę i nic do mnie nie dociera, a tabletki przeciwbólowe wszelkiej maści działają bardzo długo wtedy, nawet ketonal po godzinie pomagał. Nie mogę się ruszyć bo od razu by były wymioty.
A przed przerwą w tabletkach rzadko miewałam problemy z grzybicą, teraz są częściej. Może dlatego, że floragyn na mnie źle zadziałał a wcześniej nie wiedziałam o lacibiosie
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 10:08   #1599
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Grzybica pochwy

Brua ja zanim zaczęłam brać tabletki nie miałam z tym żadnych problemów typu. własnie zapalenia, szwędzenia, grzybice itp. nic mi nie dolegało po około 1,5 roku stosowania tabletek no może 2 latach jak pierwszy raz zaczęło mi się tak paprać to cały czas miałam leczyłam ledwo wyleczyłam i powracało wiec takei w sumie to leczenie było bez sensu od kiedy przestałam łykać tabletki w lutym będzie rok po krótkiej kuracji "profilatycznie" 7 dni lactovaginal nie mam nic kompletnie nic mi się nie robi itp.

A pozatym słyszałam dużo opini że podczas brania tabletek anty jak się załapie to trudno wyleczyć tymbardziej że ta choroba i tak powraca i tzeba jąpożadnie zaleczyć ... zauważyłam u mojej siostry młodszej która od 2 lat bierze tabletki że ostatnio też zaczęły jej sie takei problemy więc pewnie będzie się z tym problemem ujadać aż nie odstawi ... koleżanka też mówi nigdy nie miała a teraz swedzi piecze od czego ...? od tabletek więc odstawiła pookładała się jogurtem naturalnym lactovaginal i po kłopocie ....
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 13:50   #1600
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy

oliwka, to możesz mieć później problemy w czasie ciąży z grzybkiem skoro przy tabsach miałaś takie sensacje. ja zresztą też tak miałam, ale nawet na ulotkach tabletek jako jeden ze skutków ubocznych jest napisane, że stanowią czynnik sprzyjający grzybkowi. w końcu powodują zmiany hormonalne, podnoszą trochę pH w pochwie i jest się bardziej narażonym. ciąża też sprzyja infekcjom, a tabletki anty to taki stan jakby pseudociąży ja to na bank będę lacibios fem brała nadal w czasie ciąży i karmienia a nawet się zastanawiam czy nie podwójną dawkę, ale to to już na wszelki wypadek z lekarzem skonsultuję, choć wiem, że nie powinno być przeciwkazań
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 14:05   #1601
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Grzybica pochwy

flybird naszczęście od momentu odstawienia tabletek mam spokój o ciąży nie myśle narazie ale mam nadzieję że będzie przebigać ok kiedys tam wprzyszłości ...
a lacibios fem bierzesz cały czas czy jak ?? ja jedynie profilaktycznie raz do roku 2 razy na rok góra profilaktycznie lactovaginal na 7 dni i jest spoko ale po tym co przeszłam przy tabletkach wole dmuchać na zimne ...
pierwszy raz grzybka nabawiłam się przez płyn do higieny intymnej z avonu bylo to juz chyba z 10 lat temu pozniej wyleczyłam i ok dopuki nie dostałam znowu przy tabletkach teraz używam płynu "Złoty rój" polecam chyba lepszego nie ma lecz ciężko go dostać a jako takich problemów nie mam żadnych puki co
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 18:25   #1602
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Grzybica pochwy

mnie w wiekszosci przypadków w ogóle nic nie piecze, więc będe dalej brała. Że mam grzybice to się dowiedziałam dopiero od ginekologa na badaniu kontrolnym Wolę to, niż takie bóle brzucha jak miewam bez tablete. Że nie wspomnę już o tym, że inne środki anty mi nie odpowiadaja
teraz zaczęłam demonizować, ciągle sprawdzać czy mam i w ogóle, ale ja to już na starość w hipochondrie chyba wpadam
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 19:23   #1603
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Grzybica pochwy

Brua na starość To ty już taka wiekowa jesteś
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 19:16   #1604
natalcia091
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica pochwy

byłam u ginekologa wczoraj i swtierdził ze mam grzybice pochwy dostałam antybiotyk masc i tabletki do pochwy. bardzo boje sie ze bedzie mi sie to nawracac. a tak wogle mam pytanie ile ta mascia sie smaruje tam? i niedługo powinnam miec okres wiec jak dostane tez mam smarowac i wkładac tam tabletki?
natalcia091 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 11:24   #1605
ewelajna80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ze świata
Wiadomości: 29
GG do ewelajna80
Dot.: Grzybica pochwy

a mnie też złapało czuję pieczenie i swędzenie jak cholerka, i w tym rzecz że nie mieszkam w Polsce czym mogę sie wyleczyć?pomóżcie.[a cha kiedyś ginekolog zapisał mi staverag] czy te globulki też działają na to?]
__________________
ewelajna
ewelajna80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 14:17   #1606
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Grzybica pochwy

Ewelajna, ja też nie mieszkam w Polsce, ale tu gdzie jestem (Norwegia) można kupić globulki dopochwowe o podobnym składzie jak Clotrimazolum (ponoć nawet lepsze od clotrimazolum), z tym że inna nazwa i kupić można bez recepty. Leki mają nazwy międzynarodowe więc może poszukaj, albo popytaj w aptece, jeśli dasz radę się dogadać.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 18:39   #1607
malaa15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 64
Czy to może być grzybica??

Witam.Mam pytanie.Od 2 dni w okolicy cewki moczowej zauważyłam biały nalot oraz taki jakby serek.Czy to może byc grzybica??I czy znacie jakieś metody....Wizyte u gina mam dopiero za 2 tyg:/ Proszę o radę.Z góry dziękuje.
malaa15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 19:13   #1608
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Flybird ja od razu go zapytałam co to takiego, bo robiłam samodzielnie irygacje i nie pomogły. A on mi na to, że on mi to będzie robił u siebie w gabinecie, płynem, który działa na e.coli i wszystkie grzyby, więc już sama nie wiem. Tymbardziej, że nie mam teraz grzybka, nic mnie nie szczypie ani nie piecze tylko wydzielina ma zmieniony smak i zapach (właściwie jest całkowicie pozbawiona zapachu...), czasem konsystencja też jest inna i taka biała-podobnie to wygląda jak grzybek, ale nie jest taka grudkowata.
Ja mam podobna sytuację. Bardzo mnie te wydzieliny, upławy martwią. Musze skonsultowac się z lekarzem ale w sumie co ja mam mu powiedzieć, że nic mnie nie swędzi tylko mam białe upławy??? Koszmar!!

Cytat:
Napisane przez natalcia091 Pokaż wiadomość
byłam u ginekologa wczoraj i swtierdził ze mam grzybice pochwy dostałam antybiotyk masc i tabletki do pochwy. bardzo boje sie ze bedzie mi sie to nawracac. a tak wogle mam pytanie ile ta mascia sie smaruje tam? i niedługo powinnam miec okres wiec jak dostane tez mam smarowac i wkładac tam tabletki?
Z tego co ja wiem to na czas miesiączki nie stosuje się leków, bo zostana wypłukane z pochwy .
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 22:12   #1609
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez GAGA67 Pokaż wiadomość
Spróbuj odstawić Lactacyd, bo ja od tego miałam uczulenie co powodowalo zaczerwienienie i pieczenie
Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Lactacyd płyn to może być przyczyną wogule po większości płynów jedynie który nie wywołuje u mnie podrażnień i stanów zapalnych itp. to Złoty Rój polecam bardzo może i tobie pomoże.
Narazie odstaw ten płyn i dokończ kurację jeśli nie przejdzie polecam kupić w aptece AZULAN rozcieńczć i tym podmywać ale ostrożnie mi kiedyś ginekolog poradził to do podmywania jak miałam takie problemy.

A pisząc ja już nie pamiętam co to jest jakiś stan zapalny grzybica itp. od roku od kiedy odstawiłam tabletki anty...
Dziękuję za radę. Odstawiłam Lactacyd w poniedziałek, ale dalej wszystko tam mam zaczerwienione Poczekam jeszcze a jak nie to chyba znowu do lekarza...
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 13:41   #1610
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Ja mam podobna sytuację. Bardzo mnie te wydzieliny, upławy martwią. Musze skonsultowac się z lekarzem ale w sumie co ja mam mu powiedzieć, że nic mnie nie swędzi tylko mam białe upławy??? Koszmar!!.
Dokładnie tak powiedz. U mnie lakarz to zobaczył jak zajrzał do środka, więc jeśli masz podobnie to idź do gina, bo to nie jest prawidłowe.

Ja jestem po kuracji antybiotykowej i globulkowej oraz hormonalnej...na razie nic nie pomogło Upławy wróciły, a właściwie to nie zniknęły...
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 18:03   #1611
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Czy to może być grzybica??

To niekoniecznie musi być grzybica. Kup sobie propolisowe gałki dopochwowe. Kosztują ok 10 zł, dostępne bez recepty. Napewno nie zaszkodzą. stosuje je się w: zakażeniu bakteryjnym pochwy, ropnych upławach, świąd sromu itp. Oczywiście to nie znaczy.że nie powinnaś iść do lekarza! Nawet jeśli Ci przejdzie po tych globułkach musisz o tym powiedzieć lekarzowi.
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 18:35   #1612
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Czy to może być grzybica??

objawy serkowate najcześciej świadczą o grzybicy (oczywiście nie w każdym przypadku, ale głównie). gałki propolisowe pomagają w przypadku bakterii, więc nie wiem, czy na cos się zdadzą zwłaszcza, że wiele osób uczulają. to już zależy od organizmu.
moim zdaniem najlepiej w początkowej fazie infekcji stosować clotrimazolum maść, łykac lacibios femina na florę bakteryjna w pochwie i przemywać okolice cewki moczowej i pochwy tantum rosa lub ziołami (rumianek, kora dęby, szałwia). stosować płyn do higieny intymnej, zawierający kwas mlekowy i nie zakładać sztucznej bielizny tylko najlepiej bawelnianą, przewiewną i w miare możliwości wietrzyc te okolice (np. po domu chodzić w samej spódniczce).

no i do lekarza
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 18:40   #1613
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez natalcia091 Pokaż wiadomość
byłam u ginekologa wczoraj i swtierdził ze mam grzybice pochwy dostałam antybiotyk masc i tabletki do pochwy. bardzo boje sie ze bedzie mi sie to nawracac. a tak wogle mam pytanie ile ta mascia sie smaruje tam? i niedługo powinnam miec okres wiec jak dostane tez mam smarowac i wkładac tam tabletki?
na czas okresu nie stosujesz nic dopochwowo. kuracje kończysz po skończeniu krwawienia.

Cytat:
Napisane przez ewelajna80 Pokaż wiadomość
a mnie też złapało czuję pieczenie i swędzenie jak cholerka, i w tym rzecz że nie mieszkam w Polsce czym mogę sie wyleczyć?pomóżcie.[a cha kiedyś ginekolog zapisał mi staverag] czy te globulki też działają na to?]
sterovag
najczęściej stosuje się w razach nadżerki lub stanów zapalnych o etiologii bakteryjnej, ale jakieś tam działanie przeciwgrzybicze też ma.

Edytowane przez flybird
Czas edycji: 2008-01-11 o 18:41 Powód: literówka
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 20:00   #1614
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Czy to może być grzybica??

polecam do mycia rowniez Lactacyd...a galki coz...naprawde maja to do siebie ze albo uczulaja albo przy ich stosowaniu piecze i wcale nie jest lepiej
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 09:59   #1615
kasiek146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: :P grzybica pochwy :P

Dziewczyny mnie też niestety co jakiś czas dopada grzybek.... A zazwyczaj przed okresem i kończy się jak go dostanę... Ostatnio wyjątkowo grzyb opuścił mnie wcześniej i to właśnie zasługa... CZOSNKU Przełamałam się i zastosowałam, choć miałąm pewne opory.Po kilku godzinkach pozbyłam się tamponu czosnkowego i wyobraźcie sobie, że grzyb zniknął!!!!! Na drugi dzień już go nei było Pokochałąm czosnek !!!!! A teraz znowu mnie cholerstwo dopadło i znowu zastosuję czosnek. Mam nadzieję, że tym razem też mnie nie zawiedzie... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z grzybkami
kasiek146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 12:17   #1616
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę. Odstawiłam Lactacyd w poniedziałek, ale dalej wszystko tam mam zaczerwienione Poczekam jeszcze a jak nie to chyba znowu do lekarza...

Poszłam do ginekologa i powiedziała mi, że to jednak uczulenie od płynu Lactacyd. Powiedziała, że to dłużej trwa zanim takie uczulenie zejdzie. Zbadała mnie i stwierdziła, że w środku jest czysto Poradziła mi, żebym używała do podmywania zwykłego rumianku. Dostałam jeszcze Provag do łykania i Vagical.
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 16:08   #1617
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dziewczyny, mam jeszcze pytanie - czy Provag wpływa na skuteczność tabletek anty? Podejrzewam, że nie, ale zawsze lepiej się upewnić W ulotce nie ma nic na ten temat, a ja jestem gapa i zapomniałam spytać ginekologa.
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 16:40   #1618
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

1.clotrimazolum.
2.gentamicin.
3. gyno-femidazol
- co o nich sadzicie? zostaly mi przepisane
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 18:06   #1619
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

No to i mnie tu zawialo. Od paru dni czuje uczucie swedzenia i pieczenia, ktore na dzien dzisiejszy jest juz slabsze. Pojawily mi sie mleczne uplawy, ale wlasnie jakos tak nie wiem czy one sa niepokojace, bo nie jestem pewna czy takie juz mi sie nie zdarzaly, no i tez postanowilam zobaczyc czy wejscie do pochwy nie jest zaczerwienione no i w sumie jest tak troche, ale ze nigdy tego nie obserwowalam wiec nie wiem czy ono przypadkiem zawsze nie jest zaczerwienione no bo wkoncu tam jest juz wieksze ukrwienie. Do ginekologa ide za jakies dwa tygodnie, bo wlasne wczoraj skonczylam piewrsze opakowanie tabletek i mialam sie po nich zjawic, wiec dopiero po okresie bede szla, ale nie wiem, powinnam sie jakos denerwowac ? Zwlaszcza ze to pieczenie jakos tak troche slabnie. A zaczelo sie po tym jak z moim partnerem wspolzylismy pare razy pod rzad i zastanawialm sie czy to moze nie jest skutek obtarcia. Co o tym sadzicie?


Jeszcze chcialam podkreslic ze nie ma w sluzie zadnych grudek i nie ma nieprzyjemnego zapachu, raczej taki jak zawsze
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 19:58   #1620
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie - czy Provag wpływa na skuteczność tabletek anty? Podejrzewam, że nie, ale zawsze lepiej się upewnić W ulotce nie ma nic na ten temat, a ja jestem gapa i zapomniałam spytać ginekologa.
żadne pałeczki kwasu mlekowego nie wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a nawet zalecane jest ich branie, ponieważ tabletki są czynnikiem sprzyjającym infekcjom i zapaleniom a co do provagu, to jesteś przekonana co do niego? bo czytałam trochę o nim i niedużo informacji i żadnych badań na jego temat nie znalazłam. normalnie nul

Cytat:
Napisane przez Ciocia Mroczne Widmo Pokaż wiadomość
1.clotrimazolum.
2.gentamicin.
3. gyno-femidazol
- co o nich sadzicie? zostaly mi przepisane
spoko zestawik, ale jeżeli masz problemy z grzybami w jelitach, to dobrze byłoby jeszcze coś doustnie. mam nadzieję, że chociaż partner dostał? no i obowiązkowo lacibios femina wspomagająco!

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
No to i mnie tu zawialo. Od paru dni czuje uczucie swedzenia i pieczenia, ktore na dzien dzisiejszy jest juz slabsze.
wg mnie to tylko małe zapalenie i wystarczy posmarować clotrimazole wejście do pochwy, ewentualnie przemyć ziołami (rumiankiem, szałwia czy czymś) lub tantum rosa i podbudować florę bakteryjną i bedzie ok żeby się infekcja nie rozwinęła po tym podrażnieniu. tak mi się wydaje. ale na wszelki wypadek mozna jeszcze skonsultować to z ginekologiem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.