Podejście do otyłości i nadwagi. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-28, 18:25   #61
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Dacn - z jakiej wagi schudłaś?
Masy ciała, jak już ;-). Waga to przyrząd do mierzenia tej pierwszej :P.
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:33   #62
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Tak dużej, że aż nie napiszę
I nie, nie schudłam do super szczupłej sylwetki, nadal mam kilka kilo na plusie, ale spokojnie mieszczę się w normalne rozmiary i widełki z BMI.
A, na januszowym pisałąm o nadwadze osób z niedoczynnością. NADWADZE = BMI 25-27, tym osobom może być bardzo ciężko zejść z BMI 26.5 na 24, tutaj pisze że niedoczynność, bez dodatkowych czynników nie wywoła otyłość rzędy BMI 35.
Jeżeli nie chcesz - nie pisz. Pytam bo zastanawiam się co dało Ci siłę żeby z wagi zejść. Jak Ci się udało. Mam w perspektywie możliwość nadwagi i zastanawiam się jak do niej nie dopuścić. Teoretycznie łatwiej zapobiegać. A praktycznie - to boczki wychodzą.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Grn Pokaż wiadomość
Masy ciała, jak już ;-). Waga to przyrząd do mierzenia tej pierwszej :P.
Oj tam od razu Masa. Co Jarosław Sokołowski ma do sprawy .
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:35   #63
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;62352871]a to moja wina, że mam długie nogi?[/QUOTE]

nie Twoja wina, ale Twój problem. i to Ty powinnaś sobie z nim radzić tak, aby nie utrudniać jazdy innym pasażerom.
już pomijam fakt, że przesadzasz.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
No właśnie nie wiem... Jeżeli gruba osoba siedzi na 2 siedzeniach, to jakoś tak nieludzko go wypraszać albo kazać kupić kolejny bilet.
Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Jeżeli jest to miejsce, na które mam wykupioną miejscówkę, to wypraszam, ale w mpk...sama nie wiem

no z jednej strony nieludzko. a z drugiej.. może Cię czekać kilkanaście/kilkadziesiąt godzin jazy stojąc. mimo że zapłaciłaś więcej specjalnie po to aby siedzieć.
nie mówimy o mpk. tam nie kupujesz miejsca siedzącego.
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:39   #64
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość

no z jednej strony nieludzko. a z drugiej.. może Cię czekać kilkanaście/kilkadziesiąt godzin jazy stojąc. mimo że zapłaciłaś więcej specjalnie po to aby siedzieć.
nie mówimy o mpk. tam nie kupujesz miejsca siedzącego.
Dla mnie to kosmos, że ktoś siedzi na moim miejscu, a ja stoję. Reagowałabym. Bez różnicy, czy gruby czy chudy.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:44   #65
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Mój facet gruby nie jest ale ma niemal 2 metry wzrostu i ma trochę mięśni, nie wygląda jak szczypior. W komunikacji miejskiej nigdy nie mieszczą mu się kolana i zawsze siedzi bokiem, na podwójnych siedzeniach zdarza mu się ledwo mieścić na swojej części. Jeżeli siedzi na poczwórnych miejscach to zahacza o kolana osoby siedzącej naprzeciwko. Powinien kupić dwa bilety autobusowe bo ma długie nogi albo szeroką miednicę? Gdyby przytył parę kilo to nie tylko w długość ale zacząłby mieć problemy z mieszczeniem się na szerokość w siedzeniach. O ile osoba otyła ma teoretycznie możliwość schudnięcia to jemu trzeba chyba uciąć nogi powyżej kolan i zrobić poważną liposukcję tyłka.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:45   #66
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Dla mnie to kosmos, że ktoś siedzi na moim miejscu, a ja stoję. Reagowałabym. Bez różnicy, czy gruby czy chudy.
Ale jak tę osobę wyprosisz? Ona właściwie siedzi na swoim miejscu, a że trochę wystaje na Twoje to co? Kazesz jej opuścić swoje miejsce za które zapłaciła?

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Ta osoba wtedy będzie musiała stać, Ty siądziesz, a jej miejsce będzie puste. No bezsens.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:46   #67
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ale jak tę osobę wyprosisz? Ona właściwie siedzi na swoim miejscu, a że trochę wystaje na Twoje to co? Kazesz jej opuścić swoje miejsce za które zapłaciła?
Chodziło też o szczupła osobę, która sobie siedzi na moim miejscu. A grubej powiem, że nie mieszcze się, bo ona wystaje i żeby wykupiła to miejsce, bo nie będę wisieć przez 8 godzin.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 18:49   #68
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Mój facet gruby nie jest ale ma niemal 2 metry wzrostu i ma trochę mięśni, nie wygląda jak szczypior. W komunikacji miejskiej nigdy nie mieszczą mu się kolana i zawsze siedzi bokiem, na podwójnych siedzeniach zdarza mu się ledwo mieścić na swojej części. Jeżeli siedzi na poczwórnych miejscach to zahacza o kolana osoby siedzącej naprzeciwko. Powinien kupić dwa bilety autobusowe bo ma długie nogi albo szeroką miednicę? Gdyby przytył parę kilo to nie tylko w długość ale zacząłby mieć problemy z mieszczeniem się na szerokość w siedzeniach. O ile osoba otyła ma teoretycznie możliwość schudnięcia to jemu trzeba chyba uciąć nogi powyżej kolan i zrobić poważną liposukcję tyłka.
juz był taki pomysł w sf żeby ludzi uśrednić, mądrych ogłupić, szczupłych dociążyć odważnikami itp chyba nawet film nakręcili.
Piszemy tutaj raczej o miejscówkach nie o mpk. W samolocie wysoki kolega wybierał miejsce za dopłatą za klasą biznesową lub przy przejściu żeby mieć gdzie nogi wyciągnąć.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:49   #69
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ale jak tę osobę wyprosisz? Ona właściwie siedzi na swoim miejscu, a że trochę wystaje na Twoje to co? Kazesz jej opuścić swoje miejsce za które zapłaciła?

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Ta osoba wtedy będzie musiała stać, Ty siądziesz, a jej miejsce będzie puste. No bezsens.
Zależy czy to "trochę" burzy mój komfort podróży. Jeśli jest to faktycznie trochę to nie ma co robić afery, ale jeśli ja czuję się zgniatana czy muszę się ściskać lub wbijać się na kolejną osobę obok, to poprosiłabym, żeby osoba, która się nie mieści na swoim siedzeniu, coś z tym zrobiła (wykupiła dwa miejsca, pogadała z konduktorem, usiadła gdzie inaczej czy się przesiadła).
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:52   #70
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
juz był taki pomysł w sf żeby ludzi uśrednić, mądrych ogłupić, szczupłych dociążyć odważnikami itp chyba nawet film nakręcili.
Piszemy tutaj raczej o miejscówkach nie o mpk. W samolocie wysoki kolega wybierał miejsce za dopłatą za klasą biznesową lub przy przejściu żeby mieć gdzie nogi wyciągnąć.
W miejscówkach w pociągu też ledwo się mieści. Samolotem na szczęście póki co nie leciał.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:55   #71
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
W miejscówkach w pociągu też ledwo się mieści. Samolotem na szczęście póki co nie leciał.
ma problem, jest mu niewygodne i powoduje czyjąś niewygodę.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 18:57   #72
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
ma problem, jest mu niewygodne i powoduje czyjąś niewygodę.
Najczęściej moją bo zazwyczaj ja siedzę obok. Ale tak serio to co proponujesz? Bo ja nie bardzo wiem.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:58   #73
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Kopnienta te twoje porownania sa bez sensu. Mam na sto procent dluzsze nogi od ciebie bo jestem sporo wyzsza i zwyczajnie mam dluzsze nogi niz przecietni ludzie mojego wzrostu. Owszem czasami mam problem z mieszczeniem sie ale nigdy nikomu nie zajelam siedzenia, czasami sie po prostu gniote i tyle. Nikt przeze mnie nie czuje sie niekomfortowo. Gruba osoba nie ma takiej mozliwosci i ingeruje w przestrzen osobista innego czlowieka. Dlatego wlsnie powinna placic za 2 osoby.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 19:04   #74
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Jeżeli nie chcesz - nie pisz. Pytam bo zastanawiam się co dało Ci siłę żeby z wagi zejść. Jak Ci się udało. Mam w perspektywie możliwość nadwagi i zastanawiam się jak do niej nie dopuścić. Teoretycznie łatwiej zapobiegać. A praktycznie - to boczki wychodzą.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------


Oj tam od razu Masa. Co Jarosław Sokołowski ma do sprawy .

Zgadzam się, najlepiej zapobiegać niż chudnąć. U mnie powodem była patologiczna ciąża + rozwalona tarczyca+ leki powodujące przybieranie kg.

W schudnięciu pomogły mi najprostsze sposoby, czyli sen - minimum 5 godzin w jednym ciągu, wysiłek fizyczny - ale baz przesady i modyfikacja diety bez większych ograniczeń kalorycznych i powrót do pracy, kiedy top nie miałam szan na podjadanie pomiędzy posiłkami. Najwięcej siły dały pierwsze efekty - a te przy dużej ilości tłuszczu pojawiają się szybko.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 19:15   #75
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość

Zgadzam się, najlepiej zapobiegać niż chudnąć. U mnie powodem była patologiczna ciąża + rozwalona tarczyca+ leki powodujące przybieranie kg.

W schudnięciu pomogły mi najprostsze sposoby, czyli sen - minimum 5 godzin w jednym ciągu, wysiłek fizyczny - ale baz przesady i modyfikacja diety bez większych ograniczeń kalorycznych i powrót do pracy, kiedy top nie miałam szan na podjadanie pomiędzy posiłkami. Najwięcej siły dały pierwsze efekty - a te przy dużej ilości tłuszczu pojawiają się szybko.
podziwiam bo nie było to pewnie ani łatwe ani przyjemne. Super że Ci się udało. Mam hashi więc otyłość gdzieś majaczy na horyzoncie. Przytyłam w ciągu roku ok 10% masy. Nie czuję się źle ale obawiam się że na tym nie skończę. A nie chciałabym skończyć z bajpasem żołądka i operacją plastyczną brzucha. Na razie odstawiłam lek który zwiększał mi łaknienie i zobaczę co będzie dalej. Tobie się udało - może mi też się uda.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 19:18   #76
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
podziwiam bo nie było to pewnie ani łatwe ani przyjemne. Super że Ci się udało. Mam hashi więc otyłość gdzieś majaczy na horyzoncie. Przytyłam w ciągu roku ok 10% masy. Nie czuję się źle ale obawiam się że na tym nie skończę. A nie chciałabym skończyć z bajpasem żołądka i operacją plastyczną brzucha. Na razie odstawiłam lek który zwiększał mi łaknienie i zobaczę co będzie dalej. Tobie się udało - może mi też się uda.
Będzie dobrze przy Hashi da się przy odpowiednim leczeniu prawie normalnie funkcjonować. Odpowiednia dieta, bez głodzenia i umiarkowany wysiłek fizyczny ułatwiają życie z popsutą tarczycą.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 19:23   #77
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Najczęściej moją bo zazwyczaj ja siedzę obok. Ale tak serio to co proponujesz? Bo ja nie bardzo wiem.
zależy ile kasy macie. Bo wysoki kolega zwykle jeździł PKP 1 szą klasą. Bo tam między fotelami jednak więcej miejsca było. Auto go nie ratowało bo za dużo miejsc nie miał. Wychodził tez na korytarz żeby nogi wyciągnąć - generalnie łatwo nie miał.

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Będzie dobrze przy Hashi da się przy odpowiednim leczeniu prawie normalnie funkcjonować. Odpowiednia dieta, bez głodzenia i umiarkowany wysiłek fizyczny ułatwiają życie z popsutą tarczycą.
czyli jest dla mnie nadzieja? Mam czasami schizy na tym punkcie. Dziękuję za dobre słowo.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 20:03   #78
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Tylko brak empatii pozwala na zrównanie osoby otyłej z małym dzieckiem lub osobą niepełnosprawną.
Zazwyczaj zgadzam się z Twoimi postami, ale tego kompletnie nie rozumiem. Wszystkim wymienionym grupom podróż może sprawiać problemy. Właśnie ten brak zrozumienia dla otyłych traktuje jako brak empatii.

Nie potrafię zaproponować rozwiązania dla problemu zajmowania dwóch miejsc m.in. dlatego założyłam taki wątek. Konieczność kupienia dwóch miejsc musi być dla kogoś bardzo krzywdząca, nie chciałbym być nigdy w takiej sytuacji, że musiałabym komuś powiedzieć, że jest tak gruby, że potrzebuje 2 siedzenia. Z drugiej strony nie chciałbym też przez całą drogę stać/wisieć na kawałku fotela przytulona do kogoś. Nie potrafię określić swojego stanowiska w tej sprawie.
Szersze fotele mogłyby rozwiązać problem, zwłaszcza, że otyłych jest obecnie dużo, a mogą na nich usiąść dwie szczupłe osoby, albo np. dziecko z opiekunem. Tylko teraz nagle mają wszystkie autobusy/pociągi przebudować .
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 20:12   #79
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj zgadzam się z Twoimi postami, ale tego kompletnie nie rozumiem. Wszystkim wymienionym grupom podróż może sprawiać problemy. Właśnie ten brak zrozumienia dla otyłych traktuje jako brak empatii.

Nie potrafię zaproponować rozwiązania dla problemu zajmowania dwóch miejsc m.in. dlatego założyłam taki wątek. Konieczność kupienia dwóch miejsc musi być dla kogoś bardzo krzywdząca, nie chciałbym być nigdy w takiej sytuacji, że musiałabym komuś powiedzieć, że jest tak gruby, że potrzebuje 2 siedzenia. Z drugiej strony nie chciałbym też przez całą drogę stać/wisieć na kawałku fotela przytulona do kogoś. Nie potrafię określić swojego stanowiska w tej sprawie.
Szersze fotele mogłyby rozwiązać problem, zwłaszcza, że otyłych jest obecnie dużo, a mogą na nich usiąść dwie szczupłe osoby, albo np. dziecko z opiekunem. Tylko teraz nagle mają wszystkie autobusy/pociągi przebudować .
W moim odczuciu świata osoba otyła, mimo że może mieć problemy z poruszaniem nie powinna mieć takich samych przywilejów jak osoba niepełnosprawna, kobieta w ciąży czy małe dziecko. Na po prostu nie.

Problem siedzeń jest problemem w pewnym sensie nierozwiązanym. Rozumiem pewien bunt osób otyłych przed upokorzeniem jakim jest konieczność kupienia dwóch siedzeń z drugiej strony nie godzę się na zmniejszanie liczby miejsc tylko po to żeby je poszerzyć.
A problem będzie coraz większy bo liczba osób otyłych rośnie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 20:36   #80
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Zamiast kupowac, drugie miejsce ze wzgledu na tusze mogloby byc darmowe z odpowiednia adnotacja na bilecie, osoba otyla jedzie za taka sama cene jak inny pasazer i nikt nie kupi czesci miejsca w cenie calego.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 21:22   #81
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Zamiast kupowac, drugie miejsce ze wzgledu na tusze mogloby byc darmowe z odpowiednia adnotacja na bilecie, osoba otyla jedzie za taka sama cene jak inny pasazer i nikt nie kupi czesci miejsca w cenie calego.
ale na tym traci przewoźnik. poza tym sporo byłoby oszustw. ja jestem z tych szczupłych, ale też bez dodatkowych opłat chciałabym mieć pół miejsca wolnego obok siebie. położyłabym sobie torebkę zamiast trzymać na kolanach
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 21:57   #82
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
* no cóż w mojej "ograniczonej" świadomości to zawsze funkcjonowało jako miejsce dla matki z dzieckiem, dwójki dzieci lub dwójki szczupłych nastolatków.
W mojej też.

I zgadzam się z postem o dzieciach z nadwagą. Ile ja widuję dzieci, które mają na pewno nadwagę, a być może już i otyłość, to jest kosmos (a w porównaniu z tym, co było, jak ja byłam dzieckiem - to jest w ogóle, absolutnie, totalnie nieporównywalne). Ale w jednej ręce czitosy, w drugiej cola, to co się dziwić. Rodzice wymiarowo podobni, niestety jak sądzę - z podobnych powodów.
Wiem, że to się czasami wiąże z tym, że niezdrowe jedzenie jest po prostu tańsze, ale niestety równie często nie ma to znaczenia. Wiadomo, że dobra gorzka czekolada jest od tej paczki czitosów droższa, ale jabłko już nie. Kwestia pewnych nawyków.
O otyłości związanej z chorobami nie piszę, bo się nie znam.

O płaceniu za dwa siedzenia nigdy nie myślałam, przyznaję szczerze. I nie wiem, jak do tego podejść.

Agresja słowna i nie tylko wobec kogokolwiek jest niedopuszczalna, ale to jest chyba tak oczywiste, że nie ma o czym mówić.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 22:08   #83
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Skoro otyli mieliby mieć drugie miejsce gratis, chociaż je zajmują to równie dobrze można zapytać, dlaczego nieotyli nie mają np. połowy miejsca gratis . To takie trochę pierdu pierdu, ale tutaj akurat dyskryminacja nie ma nic do rzeczy, po prostu zajmują dwa miejsca, to powinni za nie zapłacić i tyle.
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 22:30   #84
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

A wyobrażacie sobie rezerwowanie pokoi w hotelu dla całej rodziny, czyli na np. 356kg?
Zjawi się dwóch postawnych facetów, albo szóstka mix... wiek i płeć.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Święta z rodziną ? W tym roku luzik, tylko 658 kg gości, 15kg schabu, 25kg sernika.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 22:40   #85
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

No niestety, otyłość podobnie jak choroby "wieńcowe" to efekt uboczny cywilizacji. Zauważcie, że im wyżej rozwinięta cywilizacja, tym więcej osób otyłych (przykładem są tu Amerykanie). Osób otyłych jest coraz więcej, więc samo zjawisko (choć w oczywisty sposób negatywne) nie powinno juz nikogo za bardzo dziwić. Myślę, że cywilizacja odpowie produkując szersze siedzenia bo nie sądzę, by nagle wszyscy zrezygnowali z wszechkrólującego nam konsumpcjonizmu szeroko pojętego. Zresztą firmy bombardujące nas konsumpcjonizmem na to nie pozwolą bo po prostu straciliby uzyskiwany z naszych kieszeni potencjalny zarobek.

Niestety, wiem, o czym mówię bo jednym z moich guilty pleasures są słodycze i nie wyobrażam sobie, by całkowicie zastąpić je zdrowymi owocami. Nie mam może nadwagi bo latam jak nakręcona wszędzie ale gdy jest spokojniejszy okres potrafię przybrać na wadze (potem znowu latam i te kilogramy znikają). Jednak nie dziwi mnie widok osób z większą lub mniejszą otyłością.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 22:58   #86
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Myślę, że cywilizacja odpowie
Cywilizacja już odpowiada. M.in. zaniżanie rozmiarówki Ale sama się na to łapię, spodnie kupuję już tylko w Reserved, gdzie wciskam tyłek w 36
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 23:57   #87
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Jeśli chodzi o dorosłych otyłych, to nie mam nic do nich. Bo są dorośli, sami o sobie decydują. Choroba nie choroba, trudno. Nie wnikam. Ale nie mogę ścierpieć, gdy w sklepie przede mną stoi mama z małym bardzo otyłym dzieckiem. I kupuje pączki, mentosy, snikersy, chipsy i jeszcze pyta dziecko, czy chce colę, czy sprajta. Mam ochotę taką w łeb walnąć.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 06:50   #88
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
zależy ile kasy macie. Bo wysoki kolega zwykle jeździł PKP 1 szą klasą. Bo tam między fotelami jednak więcej miejsca było. Auto go nie ratowało bo za dużo miejsc nie miał. Wychodził tez na korytarz żeby nogi wyciągnąć - generalnie łatwo nie miał.

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------


czyli jest dla mnie nadzieja? Mam czasami schizy na tym punkcie. Dziękuję za dobre słowo.

Pociągiem jeździmy raz na 2-3 miesiące i raczej krótkie trasy po 1,5-2 godziny więc to nie aż taki problem. Gorzej jest z komunikacją miejską bo codziennie trzeba dojechać do pracy. Myślę o kupnie samochodu ale to też nie może być małe auto. Kiedyś gdyby nie szyberdach to mój facet nie zmieściłby się do taksówki. To wyglądało komicznie ale jemu było średnio do śmiechu.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 09:27   #89
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

Zacznę od tego, że pracuje w handlu i zauważam, że jest coraz więcej osób otyłych.
W większości przypadków to na bank nie są problemy zdrowotne :P.

Ostatnio moja mama w pracy wysłuchiwała na moj temat 'wykładu', że się spasłam i jestem gruba ! (mam ok 158 cm wzrostu ok 58 kilo i uwaga mam rozmiar 38). Zastanawiałam się czy ja też wg Niej powinnam wykupować dodatkowe miejsce w komunikacji miejskiej.

Co do osób otyłych. Nie wierze, że im się tak dobrze czuje w tym ciele które mają. Nigdy w to nie uwierze, dlaczego ? Mi jest czasami ciężko kupić na mnie jakiś ciuch bo jestem niewymiarowa :P a co ma powiedzieć taka osoba która ma rozmiar od 46 w góre ? Pracuje w handlu i czasami śmieszą mnie wózki zakupowe tych 'otyłych' osób. Pełno słodkiego, 20 kilo cukru, pełno taniej wędliny... ale coca cola zero.

Rozumiem, że ktoś może mieć problemy z wagą wynikające z różnego rodzaju schorzeń zdrowotnych ale nie wierze, że komuś nie zapaliła się czerwona lampa jak jego waga wskazuje o 25 więcej niż powinna i nic z tym nie robi.

Obserwuje kilka przypadków otyłości w rodzinie i u znajomych. Jedna znajoma pracuje nad sobą, ma dzieci ale nie serwuje dzieciom słodkiego i w ogóle śmieciowego żarcia bo wie do czego mogą doprowadzić takie nawyki żywieniowe. Kolejna znajoma też ma dzieci, ma wylane na to chyba jak wygląda, ma rocznego synka i 5 letnią córke a wyglądają jak małe parówki i daje głowe, że za 5 lat ta 5-latka to ona będzie ważyć więcej ode mnie.

Otyłość napędza inne choroby ... jak nie liczą się z konsekwencjami to jest to ich sprawa ale całe szczęście moja mama ok 30 lat temu do takich z nadprogramowymi kilogramami nie należała i nie miała okazji zgotować mi takiego wyglądu na całe życie bo nie chciałabym tak wyglądać.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 10:26   #90
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Podejście do otyłości i nadwagi.

zakup dwóch miejsc w przypadku, kiedy miejsca są numerowane powinien być tak oczywisty, ze tu nawet nie ma nad czym dyskutować.

jeśli dorosła osoba jest gruba no to cóż... jej sprawa. nikomu krzywdy tym nie robi, niech wygląda jak chce. ale straszne jest tuczenie dzieci. wiadomo, ze to dziecko będzie chciało chipsy czy batonika, ale czy to powód, żeby karmić go śmieciami codziennie? ile razy już słyszałam "ale on lubi". no kurczę, jak lubi to niech dostanie raz w tygodniu, a nie codziennie wielka paczka czipsów i batonik w drodze ze sklepu do domu. powinni wprowadzić kary za coś takiego.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-28 14:56:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.