Izotek - cz.II - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-26, 12:45   #2731
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Izotek przyjmowałam przez pierwsze 3 mc 20 mg na dzień, potem ze względu na problem z bardzo czerwoną twarzą, piekacymi powiekami i wypadajacymi wlosami zostala zmniejszona na okres 6 mc do 10 mg. Potem do konca przyjmowałam zaś zamiennie 10 lub 20 mg na dzien.
Przyjełam 148 mg/kg. Hormony badałam kiedys przed kuracja, były lekkie odchylenia ale lekarze uznali,że nie może mieć to takiego wpływu na trądzik, przy takich wynikach.
Może jednak te hormony mają wpływ... Sama mam lekkie odchylenia w badaniach, ale jeszcze nie konsultowałam tego z dermą, zobaczę co powie. Chociaż boję się, że każde przekroczenie normy może mieć wpływ, jeśli skóra jest podatna...
Gdzieś kiedyś czytałam, że podobno leczenie przez dłuższy czas niską dawką zwiększa ryzyko nawrotu, ale nie mam pojęcia czy to prawda. Oby nie! (też biorę raczej niedużą dawkę)
Jeśli wybierzesz się do dermatologa to daj znać co Ci powie, ale trzymam kciuki, żeby jednak nie było takiej potrzeby
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 10:55   #2732
mona0015
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 97
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez feronik Pokaż wiadomość
mona0015, jakoś stronę wcześniej pisałam o badaniach, które warto zrobić (z tego co wiem) pod katem trądziku hormonalnego A jaką dawkę leku w sumie przyjęłaś?

Betty , powodzenia
O kurczę... Teraz dokładnie nie odpowiem ale wzięłam coś pomiędzy 150-160 mg. Brałam ok 7 miesięcy codziennie po 40 mg, ważę 61 kg.
Oooo to przeszperam forum
mona0015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 23:02   #2733
m_magdalenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Witam skończyłam kuracje axotret ponad miesiąc temu ale teraz od soboty mam uczulenie na rękach i zaczyna mi sie na udach...obawiam sie ze to może być na słońce a wyglada tam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
m_magdalenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 06:35   #2734
__Betty__
Przyczajenie
 
Avatar __Betty__
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Thumbs down Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny mam do Was pytanie. Jak pisałam wcześniej biorę (ze względu na lato - tak powiedziała Pani derm.) na początek przez 3 miesiące po 10 mg na dzień. Jak czytam wątek to dziewczyny brały normalną dawkę także w lecie... znacie przypadki podobne do mojego? No i najważniejsze... boje się w takim razie że prawdziwy wysyp będę miała dopiero po zwiększeniu dawki
Po 2 tyg. brania widzę bardzo niewielką poprawę ale z drugiej strony w lecie zawsze jest lepiej nawet jeśli się nie opalam.
Troszkę się boje że przez te 3 miesiące 10 mg nic nie zdziała choć czuje delikatne skutki uboczne w postaci suchych oczu, ust i skóry twarzy, która delikatnie się łuszczy więc może jednak coś działa tak mała dawka....
Proszę doradźcie mi, najwyżej zadzwonię i poproszę o większą dawkę
__Betty__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 07:27   #2735
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

moja derma na lato nie chciała zwiększać dawki do 40 mg/dobę i zostawiła mi 20-40mg, mimo wagi 75 kg

wytłumaczyła to moim większym komfortem życia (mniej sucha skóra, mniej skutków ubocznych)
__________________
Kuracja Izotekiem
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 07:46   #2736
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Moja nie trzyma się małej dawki, po prostu uprzedziła mnie, że muszę używać filtrów i unikać słońca, bo może podrażniać skórę.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 08:29   #2737
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Ja praktycznie cały czas jestem na dawce 20mg, etap 40 mg/20 mg na zmianę pamiętam tak: bolały mnie plecy, nic mi się nie chciało, tylko spać, spać, spać... Wysypkę na dłoniach mam praktycznie cały czas, teraz pojawia się także na łokciach, palcach... Syfki na buzi wciąż są (głównie prawy polik), mam wrażenie, że to zamknięte zaskórniki, łatwo dają się wycisnąć. Plecy, dekolt praktycznie czyste, zostały tylko ślady bo przeszłości 2 razy miałam tygodniową przerwę od leku - raz wakacje zagranicą, drugi raz ze względu na słabe wyniki krwi i złe samopoczucie.
Na wysypkę na dłoniach lekarka poleciła mi Atoperal Baby. Lek biorę od 10.11.2015, przyjęta dawka to ok 4200 mg, ważę obecnie ok 62 kg.
Załączam fotę mojego nadgarstka.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 09:46   #2738
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Na lato nie podwyższa się dawki, w przypadku narażenia na silną ekspozycję słoneczną(np. wyjazd na wakacje w cieplejsze rejony) dawkę powinno się obniżyć. Optymalne jest wtedy 10mg/dobe. W Polskim klimacie wystarczy sumienne używanie filtrów i unikanie długiego przebywania na słońcu. Opalanie jest zabronione.
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 12:30   #2739
__Betty__
Przyczajenie
 
Avatar __Betty__
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek - cz.II

Kurcze no to trochę bez sensu te 10 mg.. co prawda przy wadze 53 kg to może nie aż tak mała dawka... ale przynajmniej gdybym miała te 20 mg.. zwłaszcza że wszędzie czytam że lepsze są mocne dawki, wtedy jest mniejsze ryzyko nawrotów. Ja pracuje w domu, używam filtrów codziennie, wychodzę codziennie z psem na łąki ale nasmarowana filtrami, opalać się nie zamierzam no to nie wiem już co robić ale z drugiej strony ufam mojej lekarce bo ma duże doświadczenie z izotekiem i chyba wie co robi , zobaczymy co będzie we wrześniu, jaka będzie dalsza dawka. Wtedy będę z nią rozmawiać. Mam tylko nadzieje mieć już względny spokój jesienią z tą moją nieszczęsną twarzą
dzięki dziewczyny za odpowiedz
__Betty__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 12:48   #2740
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Wg mnie to też bez sensu, zwłaszcza jeśli mało czasu spędzasz na dworze na słońcu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 14:10   #2741
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez __Betty__ Pokaż wiadomość
Kurcze no to trochę bez sensu te 10 mg.. co prawda przy wadze 53 kg to może nie aż tak mała dawka... ale przynajmniej gdybym miała te 20 mg.. zwłaszcza że wszędzie czytam że lepsze są mocne dawki, wtedy jest mniejsze ryzyko nawrotów. Ja pracuje w domu, używam filtrów codziennie, wychodzę codziennie z psem na łąki ale nasmarowana filtrami, opalać się nie zamierzam no to nie wiem już co robić ale z drugiej strony ufam mojej lekarce bo ma duże doświadczenie z izotekiem i chyba wie co robi , zobaczymy co będzie we wrześniu, jaka będzie dalsza dawka. Wtedy będę z nią rozmawiać. Mam tylko nadzieje mieć już względny spokój jesienią z tą moją nieszczęsną twarzą
dzięki dziewczyny za odpowiedz

[/COLOR][QUOTE=Malinowaslodycz;623 43866]Przez okres letni spokojnie możesz brać 20, po lecie do twojej wagi wg mnie najlepsze będzie 40mg. W leczeniu izotekiem oprócz dawki skumulowanej ważna jest też dzienna dawka. Powinna wynosić od 0,5 do 1mg/kg, nie można tego przekroczyć

Edytowane przez Malinowaslodycz
Czas edycji: 2016-06-28 o 14:11
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 14:19   #2742
__Betty__
Przyczajenie
 
Avatar __Betty__
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek - cz.II

Dzięki za radę, chyba się zastanowię nad skontaktowaniem się z moją derm.. bo wydaje mi się że w takim razie te 3 miesiące są w ogóle bez sensu, to tak jakbym zaczynała prawdziwą kuracje dopiero na jesień a ja tak już marzę o tym żeby cera zaczynała się poprawiać (!)
__Betty__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 15:08   #2743
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Izotek - cz.II

Malinowaslodycz, Ty jesteś bardzo ogarnięta w temacie to zapytam bo niby ta dawka na kg musi być między 0,5 a 1 mg, ale jeśli ja przyjmuję 0,4444... mg na kg to może być coś nie tak po kuracji, większe ryzyko nawrotu?
(Mało ważę to dlatego taka niska dawka, a miałam próbę zwiększenia do 40mg, ale w ogóle nie dawałam rady funkcjonować z taką dawką, strasznie to wspominam)
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 18:31   #2744
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Dawka chyba zależy od podejścia dermatologa ja biorę 50 mg/ dobę (55kg) i chyba będziemy zwiększać.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 18:50   #2745
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Dawka chyba zależy od podejścia dermatologa ja biorę 50 mg/ dobę (55kg) i chyba będziemy zwiększać.
Dokładnie. Ja przy 43 kg bralam 60 mg/dobę.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 20:15   #2746
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Generalnie dawka powyżej 1mg/kg w ciagu doby może być niebezpieczna dla pacjenta i podnosi ryzyko uszkodzenia wątroby oraz wystąpienia innych skutków ubocznych. Optymalnie miedzy 0,5-1mg/kg dziennie. Mniejsza dawka nie jest zła jeżeli twój organizm nie toleruje wyższych, ale może to zwiększyć ryzyko nawrotu. Ale tak nie martw się za bardzo bo bo to nie jest aż taka drastyczna różnica, bedzie ok
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-28, 21:52   #2747
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez m_magdalenka Pokaż wiadomość
Witam skończyłam kuracje axotret ponad miesiąc temu ale teraz od soboty mam uczulenie na rękach i zaczyna mi sie na udach...obawiam sie ze to może być na słońce a wyglada tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dermatologiem nie jestem, ale to może być słońce. A coś ze spożywki?


Cytat:
Napisane przez __Betty__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie. Jak pisałam wcześniej biorę (ze względu na lato - tak powiedziała Pani derm.) na początek przez 3 miesiące po 10 mg na dzień. Jak czytam wątek to dziewczyny brały normalną dawkę także w lecie... znacie przypadki podobne do mojego? No i najważniejsze... boje się w takim razie że prawdziwy wysyp będę miała dopiero po zwiększeniu dawki
Po 2 tyg. brania widzę bardzo niewielką poprawę ale z drugiej strony w lecie zawsze jest lepiej nawet jeśli się nie opalam.
Troszkę się boje że przez te 3 miesiące 10 mg nic nie zdziała choć czuje delikatne skutki uboczne w postaci suchych oczu, ust i skóry twarzy, która delikatnie się łuszczy więc może jednak coś działa tak mała dawka....
Proszę doradźcie mi, najwyżej zadzwonię i poproszę o większą dawkę
Ja też mam 10 mg w połączeniu z antybiotykami ale to na miesiąc narazie i nie ze względu na słońce, tylko nadchodzące wesele. Generalnie mam zasadę że słucham lekarza, a wizaż raczej posiłkowo
__________________
lenor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-29, 05:59   #2748
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Jestem bardzo ciekawa Twojej kuracji połączonej z antybiotykami. Masz już pierwsze efekty?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-29, 09:55   #2749
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Antybiotyk to pewnie tylko krótko terminowe rozwiązanie mający wyleczyć stan zapalny
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-29, 20:36   #2750
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny, mam nawrot Skinczylam kuracje pocztkiem maja.
Bralam najpierw 60mg, potem 40, a ostatnie pol roku 20mg, bo przy wyzszej dawce nie moglam chodzic.
Mam twarz zsypana jak drobym maczkiem, najgorzej jest na czole.
I teraz tak: derm do ktorego chodzilam jest jedynym dostepnym w okolicy, ale nie obrazajac nikogo, a nie lekarz. Zero wywiadu, dialogu, tylko recepta i spadaj. I jesli do niego pojde, to tez po prostu da mi recepte i tyle. (Pielegniarka pobiera krew i robi test ciazowy).
Pytanie: isc nie isc? Ile powinnam wziac dodatkowo? Nie pamietam, czy wzielam cala dawke, obawiam sie, ze chyba nie.
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-29, 20:42   #2751
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam nawrot Skinczylam kuracje pocztkiem maja.
Bralam najpierw 60mg, potem 40, a ostatnie pol roku 20mg, bo przy wyzszej dawce nie moglam chodzic.
Mam twarz zsypana jak drobym maczkiem, najgorzej jest na czole.
I teraz tak: derm do ktorego chodzilam jest jedynym dostepnym w okolicy, ale nie obrazajac nikogo, a nie lekarz. Zero wywiadu, dialogu, tylko recepta i spadaj. I jesli do niego pojde, to tez po prostu da mi recepte i tyle. (Pielegniarka pobiera krew i robi test ciazowy).
Pytanie: isc nie isc? Ile powinnam wziac dodatkowo? Nie pamietam, czy wzielam cala dawke, obawiam sie, ze chyba nie.
A wykluczyłas inne czynniki przez które mógł byc wysyp?
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-29, 21:15   #2752
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jestem bardzo ciekawa Twojej kuracji połączonej z antybiotykami. Masz już pierwsze efekty?
Moja cera od tygodnia wygląda bardzo dobrze.
Używam już tylko filtr 50+ i korektora na brodę. Porzuciłam fluidy. Zostało mi ok. 50% "grysiku" na czole i takie czerwone plamki po pryszczach na brodzie. Nawet wągry na nosie się zmniejszyły i nie mam nowych. Przed kuracją axotretem miałam dużo zmian ropnych na czole i brodzie, kilka nawet na policzkach.
Ok. 7 lipca mam opisać Pani doktor mailowo jak się czuje, jak to wygląda i postanowi co dalej. Dam znać.

Generalnie to pierwszy lekarz, który dba także o moje oszczędności - serio

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Antybiotyk to pewnie tylko krótko terminowe rozwiązanie mający wyleczyć stan zapalny
Nie wiem Nie znam się Za kilka dni dowiem się co dalej i czy dostanę inną dawkę i inne leki. Pani doktor zapytała czy chce hardcore, a ja zawsze ambitna... Za miesiąc biorę ślub, więc to mogło wpłynąć na decyzje Pani doktor.
__________________
lenor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-29, 21:20   #2753
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Nie wiem Nie znam się Za kilka dni dowiem się co dalej i czy dostanę inną dawkę i inne leki. Pani doktor zapytała czy chce hardcore, a ja zawsze ambitna... Za miesiąc biorę ślub, więc to mogło wpłynąć na decyzje Pani doktor.[/QUOTE]


Jak bierzesz ślub to lekarz dobrze "kombinuje", myślę że aż do tego czasu pociagnie ci ten antybiotyk
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-29, 22:46   #2754
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Izotek - cz.II

To dwa antybiotyki rulid i sumamed.
__________________
lenor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-30, 06:14   #2755
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
A wykluczyłas inne czynniki przez które mógł byc wysyp?
podejrzewam, ze zawinic mogl krem z filtrem, Anthelios. Tak czy siak, nie podoba mi sie, ze skora nadal tak reaguje.
Jakie inne czynniki mialas na mysli?
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-30, 12:36   #2756
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez __Betty__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie. Jak pisałam wcześniej biorę (ze względu na lato - tak powiedziała Pani derm.) na początek przez 3 miesiące po 10 mg na dzień. Jak czytam wątek to dziewczyny brały normalną dawkę także w lecie... znacie przypadki podobne do mojego? No i najważniejsze... boje się w takim razie że prawdziwy wysyp będę miała dopiero po zwiększeniu dawki
Po 2 tyg. brania widzę bardzo niewielką poprawę ale z drugiej strony w lecie zawsze jest lepiej nawet jeśli się nie opalam.
Troszkę się boje że przez te 3 miesiące 10 mg nic nie zdziała choć czuje delikatne skutki uboczne w postaci suchych oczu, ust i skóry twarzy, która delikatnie się łuszczy więc może jednak coś działa tak mała dawka....
Proszę doradźcie mi, najwyżej zadzwonię i poproszę o większą dawkę
Ja pisałam,że miałam tak niską dawkę. Najpierw 3 mc -20 mg na dobę, potem kolejne 3 miesiące-10 mg na dobę, potem do koca już - na zmianę 10 i 20 mg na dobę. Waga podobna do Twojej.
Skarżyłam się na stan cery, ale póki co posmarowałam Benzacne i te dwa pryszcze zniknęły z twarzy. Na szyi tez już lepiej. Póki co nie wpadam więc w panikę. Może po prostu sypnęło mnie lekko przed okresem. Choć wolę zapytać, czy jest ktoś z Lublina i poradzi dobrego dermatologa? Bo w razie nawrotu nie chciałabym iść do tej, u której się "leczyłam".
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-30, 13:36   #2757
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
podejrzewam, ze zawinic mogl krem z filtrem, Anthelios. Tak czy siak, nie podoba mi sie, ze skora nadal tak reaguje.
Jakie inne czynniki mialas na mysli?
No nie wiem. Różnie to bywa. Ja yez sadzilam ze mam nawrót, nie mowie ze jest idealnie, cos tam wyskakuje. Ale wysypom winna byla zmiana wody albo banalna sprawa, olejowanie włosów. Tak było w moim przypadku, wiec mam nadzieje, ze u ciebie to tez tylko chwilowe.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-30, 14:30   #2758
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Ja pisałam,że miałam tak niską dawkę. Najpierw 3 mc -20 mg na dobę, potem kolejne 3 miesiące-10 mg na dobę, potem do koca już - na zmianę 10 i 20 mg na dobę. Waga podobna do Twojej.
Skarżyłam się na stan cery, ale póki co posmarowałam Benzacne i te dwa pryszcze zniknęły z twarzy. Na szyi tez już lepiej. Póki co nie wpadam więc w panikę. Może po prostu sypnęło mnie lekko przed okresem. Choć wolę zapytać, czy jest ktoś z Lublina i poradzi dobrego dermatologa? Bo w razie nawrotu nie chciałabym iść do tej, u której się "leczyłam".
Ja jestem z Lublina. Leczę się u dr Głębockiej. Za wizytę płacę 110-150 zł w tym mam oxybrazję. Jestem z niej zadowolona. Przez 15 dni brałam 20 mg potem miesiąc było ok więc dała mi 50mg.

Niestety w Lublinie ciężko o dobrego dermę - mówię to z perspektywy os pracującej w medycynie...
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-30, 17:42   #2759
FioletowaGruszka
Przyczajenie
 
Avatar FioletowaGruszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 28
Dot.: Izotek - cz.II

Te dwa plus izotek?
FioletowaGruszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-30, 18:13   #2760
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Hej, 12. czerwca minął 8. miesiąc z Axotretem.

- pryszcze dalej pojawiają się, choć mikroskopijne. Obecnie mam 2 na policzkach i jeden na brodzie. i chociaż można to zrzucić na zbliżający się okres to w zeszłym miesiącu nic mi nie wyszło...
- paznokcie łamią się jak tylko trochę urosną. włosy- mam wrażenie że są cieńsze, a na pewno bardziej wysuszone, "sianowate"
-mam 2 zajady od miesiąca, jeden na pół twarzy i nie mogą się zagoić...
-zauważyłam tendencję pojawiania się wyprysków jak cera jest bardziej wysuszona, na przykład jak zapomnę nałożyć krem nawilżający na noc/ dzień
-skóra jest bardziej podatna na skaleczenia. raz przypadkowo zadrasnęłam się paznokciem i od razu zrobiła mi się krwawiąca ranka.

Oprócz tego raz wyszłam z domu o 18 nie nakładając filtra na dekolt (całe niebo było zachmurzone) i go lekko spaliłam. Dodam, że dekolt był zasłonięty (!). Tak więc polecam smarować się ZAWSZE, niezależnie o jakiej porze wychodzi się z domu (chyba, że słońce zaszło totalnie).

Dzięki Dziewczyny za odpowiedź parę stron temu na moje pytania o nietolerancję pokarmową. Dzisiaj wybrałam się do rodzinnego z tym zagadnieniem, co prawda nie dostałam skierowania na test (ponoć rodzinni nie mogą ich dawać...?), ale dostałam do gastroenterologa (mam problemy z jelitami). Może on mnie skieruje na testy na nietolerancję, a jak nie, to zdecydowałam- robię je na własną rękę. Za bardzo obawiam się nawrotu, a co jeżeli trądzik i inne dolegliwości to kwestia wyeliminowania jednego składnika z diety? Jestem zdania, że jedzenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i czasem lekarze zbyt łatwo przepisują tabletki na leczenie objawów, zamiast szukać przyczyny. Dam znać jeżeli coś wyniknie z testów.

Edytowane przez caloksztalt
Czas edycji: 2016-06-30 o 18:22
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.