Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-05, 12:58   #1321
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

W zeszłym tygodniu(dokładnie w czwartek) zaniosłem cv do pewnej firmy w sprawie możliwości odbycia prac interwencyjnych bądź stażu(niech już stracę). Mieli się do mnie odezwać i się jeszcze nie odezwali. I nie wiem czy tam zadzwonić czy rzeczywiście poczekać aż oni zadzwonią(choć obawiam się, że tego nie zrobią).
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:29   #1322
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Poczytałam właśnie ostatnie posty i zauważyłam, że już zdąrzyłyście mnie ocenić po po kilku moich postach tutaj, no super. Ta grupa jest jak się nie mylę od wspierania a nie od oceniania za pierwszym razem, mam rację? Tylko widzę jedna dziewczyna chyba troszkę mnie zrozumiała.
Tak jak już pisałam w czasach szkolnych byłam bardzo nieśmiała, miałam trudności w nawiązywaniu kontaktów co mi zostało do dziś.Nie miałam żadnych koleżanek, kolegów z którymi mogłabym gdzieś wyjść, nie zapraszano mnie na urodziny itp. Po prostu mnie traktowano jak powietrze, nie wiem czy któraś z was coś podobnego przeszła.
Teraz jedyni moi znajomi to są znajomi mojego faceta.

PS. Staż miałam jako pomoc kuchenna. No niestety matury nie mam, do Liceum Uzupełniającego poszłam z kuzynką. A potem do ŻAK-a akurat otworzyli nowy kierunek Usługi pocztowe i finansowe i dla informacji to niekoniecznie po tym można tylko iść za listonosza, są też inne możliwości takie jak przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe, firmy kurierskie, spedycyjne, punkty poboru opłat, no ale że to był nowy kierunek nie było do tego książek, nauczycielki z przedmiotów zawodowych korzystały z informacji na stronie Poczty Polskiej, internetu, nie wiem jak to jest teraz.

Także na przyszłość daję rade żeby się doinformować, a nie snuć insynuacje i nie wiadomo jakie teorie.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:42   #1323
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Poczytałam właśnie ostatnie posty i zauważyłam, że już zdąrzyłyście mnie ocenić po po kilku moich postach tutaj, no super. Ta grupa jest jak się nie mylę od wspierania a nie od oceniania za pierwszym razem, mam rację? Tylko widzę jedna dziewczyna chyba troszkę mnie zrozumiała.
Tak jak już pisałam w czasach szkolnych byłam bardzo nieśmiała, miałam trudności w nawiązywaniu kontaktów co mi zostało do dziś.Nie miałam żadnych koleżanek, kolegów z którymi mogłabym gdzieś wyjść, nie zapraszano mnie na urodziny itp. Po prostu mnie traktowano jak powietrze, nie wiem czy któraś z was coś podobnego przeszła.
Teraz jedyni moi znajomi to są znajomi mojego faceta.

PS. Staż miałam jako pomoc kuchenna. No niestety matury nie mam, do Liceum Uzupełniającego poszłam z kuzynką. A potem do ŻAK-a akurat otworzyli nowy kierunek Usługi pocztowe i finansowe i dla informacji to niekoniecznie po tym można tylko iść za listonosza, są też inne możliwości takie jak przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe, firmy kurierskie, spedycyjne, punkty poboru opłat, no ale że to był nowy kierunek nie było do tego książek, nauczycielki z przedmiotów zawodowych korzystały z informacji na stronie Poczty Polskiej, internetu, nie wiem jak to jest teraz.

Także na przyszłość daję rade żeby się doinformować, a nie snuć insynuacje i nie wiadomo jakie teorie.
Ta grupa jest od udzielania rad. Chyba nie sądzisz, że ktoś Cię będzie głaskał po głowie? Ok, rozumiemy, że miałaś ciężko i nikt sie z tego nie naśmiewa, ale może potrzebny Ci taki kop w tylek?
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:42   #1324
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Poczytałam właśnie ostatnie posty i zauważyłam, że już zdąrzyłyście mnie ocenić po po kilku moich postach tutaj, no super. Ta grupa jest jak się nie mylę od wspierania a nie od oceniania za pierwszym razem, mam rację? Tylko widzę jedna dziewczyna chyba troszkę mnie zrozumiała.
Tak jak już pisałam w czasach szkolnych byłam bardzo nieśmiała, miałam trudności w nawiązywaniu kontaktów co mi zostało do dziś.Nie miałam żadnych koleżanek, kolegów z którymi mogłabym gdzieś wyjść, nie zapraszano mnie na urodziny itp. Po prostu mnie traktowano jak powietrze, nie wiem czy któraś z was coś podobnego przeszła.
Teraz jedyni moi znajomi to są znajomi mojego faceta.

PS. Staż miałam jako pomoc kuchenna. No niestety matury nie mam, do Liceum Uzupełniającego poszłam z kuzynką. A potem do ŻAK-a akurat otworzyli nowy kierunek Usługi pocztowe i finansowe i dla informacji to niekoniecznie po tym można tylko iść za listonosza, są też inne możliwości takie jak przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe, firmy kurierskie, spedycyjne, punkty poboru opłat, no ale że to był nowy kierunek nie było do tego książek, nauczycielki z przedmiotów zawodowych korzystały z informacji na stronie Poczty Polskiej, internetu, nie wiem jak to jest teraz.

Także na przyszłość daję rade żeby się doinformować, a nie snuć insynuacje i nie wiadomo jakie teorie.
weszłaś na olx i przeglądałaś ogłoszenia o pracę w Katowicach?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:43   #1325
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Szczególnie, że dość nieelegancko naskoczyła gdy ktoś grzecznie ją poinformował, że praca w Katowicach się znajdzie. Na pewno łatwiej niż na wsi.
Więc może nie troll. Ale jakoś tak dziwnie. Tym bardziej, że w Kato nie byłaby sama i rachunki mogli by razem opłacać.



Mnie zdziwiło, że pracę na kelnerkę znalazła dopiero na stażu z UP. Tyle lat szukała i ciężko było się samemu tam zaczepić?

Dobra, bo naskoczyłam a nie chcę być znana jako zły Husky. Sama nie pracuje a krzyczy na innych

Czekam na odpowiedź na jednego maila i jak będzie tak jak się spodziewam to jutro roznoszę cv po okolicznych marketach. Z internetowego zgłoszenia jeszcze nie dzwonili a nowy Lidl już prawie otwarty.
Zabawne, tak się tym podniecam.
I dobrze! ważne, aby nie tracić optymizmu Ja mam jutro rozmowę kwalifikacyjną do laba, ale w Gliwicach około 30 minut samochodem, a w czwartek na pracownika biurowego w moim mieście, zobaczymy czy coś wyniknie z tych rozmów
__________________
22.04.2017
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:43   #1326
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Tak jak już pisałam w czasach szkolnych byłam bardzo nieśmiała, miałam trudności w nawiązywaniu kontaktów co mi zostało do dziś.Nie miałam żadnych koleżanek, kolegów z którymi mogłabym gdzieś wyjść, nie zapraszano mnie na urodziny itp.
Nie ty jedna. Ja ma tak samo jak ty a jakoś żyję. Tak, płaczę czasami po kątach jak mam gorszy dzień ale poza tym jakoś szukam pracy, rozrywki i jakoś staram sobie radzić. Nie szukaj głupich wymówek skoro masz naprawdę przed sobą szansę. Tutaj skrytość, niepewność, obawa przed zmianami i brak koleżanek nie ma nic do rzeczy - mówię to ja, osoba z tym samym problemem.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:45   #1327
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Nie ty jedna. Ja ma tak samo jak ty a jakoś żyję. Tak, płaczę czasami po kontach jak mam gorszy dzień ale poza tym jakoś szukam pracy i jakoś staram sobie radzić. Nie szukaj głupich wymówek skoro masz naprawdę przed sobą szansę. Tutaj skrytość, niepewność, obawa przed zmianami i brak koleżanek nie ma nic do rzeczy - mówię to ja, osoba z tym samym problemem.
Ja to samo. Może nie tyle brak koleżanek, ale stres przed nowymi ludźmi. W obecnej pracy sa takie osoby, które sprawiają, że zapominam języka w buzi, no ale cóż - chce pracować, to muszę dać radę.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 13:45   #1328
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6263229 1]weszłaś na olx i przeglądałaś ogłoszenia o pracę w Katowicach?[/QUOTE]


Chyba nie weszła, skoro nurtuje ją pytanie " co ja miałabym w tych Katowicach robić " przepraszam, może nie powinnam, ale naprawdę to zdanie czekoladki trochę mnie zirytowało.
__________________
22.04.2017
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:46   #1329
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

@Czekoladka, ja przeczytałam Twoje posty. Co chciałabyś robić, jest jakaś praca, która spełniła oczekiwania Twoje?
ja również mieszkam na wsi, obok bardzo małego miasteczka, udało mi się dostać staż, prawdopodobnie i umowa po stażu będzie,ale też długo szukałam. W większych miastach jest na pewno łatwiej, tak jak dziewczyny pisały- galerie, knajpy - tam łatwo się zahaczyć.
Co do nieśmiałości, braku pewności siebie - trzeba z tym walczyć. Nikt Cię w pracy nie zje, najpierw będzie ciężko, trzeba się przełamać i tłumaczyć sobie, że DA SIĘ RADĘ Ale niestety w każdej pracy jest mniejsza lub większa odpowiedzialność, sytuacje stresowe są raczej nie do uniknięcia.
najłatwiej stać w miejscu - wtedy nikt nas nie oceni, nie ośmieszymy się- ale pieniędzy z tego nie będzie, tylko narastająca frustracja. Im dłużej się stoi w miejscu, tym ciężej ruszyć. Niestety. Mówisz, że masz tam chłopaka- to pewnie byłoby ogromne wsparcie dla Ciebie. Każdy jakoś zaczynał, wysyłaj CV, zobaczysz co się trafi, ,zrezygnować możesz przecież zawsze. A jeśli całkowicie nie czujesz się na siłach by wyjść do ludzi i pracować w jakiejkolwiek branży bo to Cię przerasta to wizyta u psychologa może być dla Ciebie pomocna. powodzenia

Edytowane przez patisia123
Czas edycji: 2016-07-05 o 13:48
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:46   #1330
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość

PS. Staż miałam jako pomoc kuchenna. No niestety matury nie mam, do Liceum Uzupełniającego poszłam z kuzynką. A potem do ŻAK-a akurat otworzyli nowy kierunek Usługi pocztowe i finansowe i dla informacji to niekoniecznie po tym można tylko iść za listonosza, są też inne możliwości takie jak przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe, firmy kurierskie, spedycyjne, punkty poboru opłat, no ale że to był nowy kierunek nie było do tego książek, nauczycielki z przedmiotów zawodowych korzystały z informacji na stronie Poczty Polskiej, internetu, nie wiem jak to jest teraz.
.
Ale mam nadzieję, że teraz masz świadomość, że ta szkoła w ogóle ci nie była potrzebna? Do takich miejsc możesz iść bez doświadczenia. Wiem bo sama tak zarabiałam
Tu teraz nie piję do ciebie, tylko w sumie do cwaniaków, którzy tworzą takie bezsensowne kierunki i ciągną mamonę <3 A potem młoda, naiwna dziewczyna marnuje zupełnie swój czas i pieniądze chociażby na zeszyty i ksero.

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2016-07-05 o 13:48
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:47   #1331
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Ja to samo. Może nie tyle brak koleżanek, ale stres przed nowymi ludźmi. W obecnej pracy sa takie osoby, które sprawiają, że zapominam języka w buzi, no ale cóż - chce pracować, to muszę dać radę.


Też tak miałam i właśnie takie sytuacje uczą człowieka wytrwałości, cierpliwości. Trzeba to przejść.
__________________
22.04.2017
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 13:48   #1332
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6263229 1]weszłaś na olx i przeglądałaś ogłoszenia o pracę w Katowicach?[/QUOTE]

Pewnie już zdąrzyłaś pomyśleć, że nie, ale Cie rozczarują, bo sprawdzałam. Jest tego dość trochę, ale słabo znam Katowice i nie wiem jak się by za to zabrać.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:48   #1333
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
@Czekoladka, ja przeczytałam Twoje posty. Co chciałabyś robić, jest jakaś praca, która spełniła oczekiwania Twoje?
ja również mieszkam na wsi, obok bardzo małego miasteczka, udało mi się dostać staż, prawdopodobnie i umowa po stażu będzie,ale też długo szukałam. W większych miastach jest na pewno łatwiej, tak jak dziewczyny pisały- galerie, knajpy - tam łatwo się zahaczyć.
Co do nieśmiałości, braku pewności siebie - trzeba z tym walczyć. Nikt Cię w pracy nie zje, najpierw będzie ciężko, trzeba się przełamać i tłumaczyć sobie, że DA SIĘ RADĘ
najłatwiej stać w miejscu - wtedy nikt nas nie oceni, nie ośmieszymy się- ale pieniędzy z tego nie będzie, tylko narastająca frustracja. Im dłużej się stoi w miejscu, tym ciężej ruszyć. Niestety. Mówisz, że masz tam chłopaka- to pewnie byłoby ogromne wsparcie dla Ciebie. Każdy jakoś zaczynał, wysyłaj CV, zobaczysz co się trafi, ,zrezygnować możesz przecież zawsze. A jeśli całkowicie nie czujesz się na siłach by wyjść do ludzi i pracować w jakiejkolwiek branży bo to Cię przerasta to wizyta u psychologa może być dla Ciebie pomocna. powodzenia
pięknie napisane! oby przemówiło do czekoladki.
__________________
22.04.2017
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:51   #1334
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
[/B]
Też tak miałam i właśnie takie sytuacje uczą człowieka wytrwałości, cierpliwości. Trzeba to przejść.
dokładnie
z czasem jest już tylko lepiej.
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:54   #1335
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Pewnie już zdąrzyłaś pomyśleć, że nie, ale Cie rozczarują, bo sprawdzałam. Jest tego dość trochę, ale słabo znam Katowice i nie wiem jak się by za to zabrać.
Dziewczyno, masz ponad 26 lat? Z tego co pamiętam twój luby już mieszka w Katowicach? Mój pomysł jak zacząć:

1. Masz tam chłopaka.
2. Spytaj w jakiej dzielnicy mieszka i do jakich dzielnic ma super dojazd
3. szukaj tam gdzie on ci wskazał
4. Jeśli tam nic nie znajdziesz, wypytaj go o dzielnice z gorszym dojazdem
5. szukaj tam.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:54   #1336
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
@Czekoladka, ja przeczytałam Twoje posty. Co chciałabyś robić, jest jakaś praca, która spełniła oczekiwania Twoje?
ja również mieszkam na wsi, obok bardzo małego miasteczka, udało mi się dostać staż, prawdopodobnie i umowa po stażu będzie,ale też długo szukałam. W większych miastach jest na pewno łatwiej, tak jak dziewczyny pisały- galerie, knajpy - tam łatwo się zahaczyć.
Co do nieśmiałości, braku pewności siebie - trzeba z tym walczyć. Nikt Cię w pracy nie zje, najpierw będzie ciężko, trzeba się przełamać i tłumaczyć sobie, że DA SIĘ RADĘ Ale niestety w każdej pracy jest mniejsza lub większa odpowiedzialność, sytuacje stresowe są raczej nie do uniknięcia.
najłatwiej stać w miejscu - wtedy nikt nas nie oceni, nie ośmieszymy się- ale pieniędzy z tego nie będzie, tylko narastająca frustracja. Im dłużej się stoi w miejscu, tym ciężej ruszyć. Niestety. Mówisz, że masz tam chłopaka- to pewnie byłoby ogromne wsparcie dla Ciebie. Każdy jakoś zaczynał, wysyłaj CV, zobaczysz co się trafi, ,zrezygnować możesz przecież zawsze. A jeśli całkowicie nie czujesz się na siłach by wyjść do ludzi i pracować w jakiejkolwiek branży bo to Cię przerasta to wizyta u psychologa może być dla Ciebie pomocna. powodzenia
Problem w tym, że nie bardzo wiem. Myślałam żeby teraz szukać coś w kierunku gastonomii, a w Katowicach jak to w mieście w lokalach mają ruch, a ja Katowice słabo znam i nie wiem gdzie by mogła na poczatek się zaczepić.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:57   #1337
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że nie bardzo wiem. Myślałam żeby teraz szukać coś w kierunku gastonomii, a w Katowicach jak to w mieście w lokalach mają ruch, a ja Katowice słabo znam i nie wiem gdzie by mogła na poczatek się zaczepić.
Na pewno masz ponad 20 lat?

Ja pasuję. To jakbym doradzała gimnazjalistce.

Chyba mam gorszy dzień, bo brak mi cierpliwości. Przepraszam.
Z mojej strony koniec tego tematu.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:58   #1338
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Dziewczyno, masz ponad 26 lat? Z tego co pamiętam twój luby już mieszka w Katowicach? Mój pomysł jak zacząć:

1. Masz tam chłopaka.
2. Spytaj w jakiej dzielnicy mieszka i do jakich dzielnic ma super dojazd
3. szukaj tam gdzie on ci wskazał
4. Jeśli tam nic nie znajdziesz, wypytaj go o dzielnice z gorszym dojazdem
5. szukaj tam.
Prawie 25 lat... Z nim to tak jest że on się nie będzie mi nic szukał, bo później będe miała do niego pretensje. Tylko ciągle pyta jak tam z Twoją pracą, albo mówi żebym się wzięła za siebie, a gdy chce z nim normalnie na ten temat porozmawiać to mówi że jest zmęczony po pracy itp.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 14:00   #1339
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Prawie 25 lat... Z nim to tak jest że on się nie będzie mi nic szukał, bo później będe miała do niego pretensje. Tylko ciągle pyta jak tam z Twoją pracą, albo mówi żebym się wzięła za siebie, a gdy chce z nim normalnie na ten temat porozmawiać to mówi że jest zmęczony po pracy itp.
1. chłopak wał
2. nie pisałam, że on ma ci szukać tylko ty masz mu zadać dwa proste pytania jemu i na podstawie odpowiedzi na nie masz sama już wiedzieć w jakich rejonach szukać tego co chcesz.
3. z tego co widzę, nie wiesz co chcesz. Ale uznajmy, że ta gastronomia. Pytasz o dzielnice, dojazd i szukasz lokali. Małe, duże, tanie, luksusowe. Gdzie ci wygodniej.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 14:03   #1340
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że nie bardzo wiem. Myślałam żeby teraz szukać coś w kierunku gastonomii, a w Katowicach jak to w mieście w lokalach mają ruch, a ja Katowice słabo znam i nie wiem gdzie by mogła na poczatek się zaczepić.
kierunek gastronomia.
na olx jest 348 ogłoszeń z tej branży w samych Katowicach.
Jak to nie wiesz gdzie się zaczepić? Komunikacja miejska to ogromne udogodnienie.
możesz szukać w okolicach zmieszkania Twojego chłopaka, lub w centrum- tam komunikacją na pewno się dostaniesz.
.

Edytowane przez patisia123
Czas edycji: 2016-07-05 o 14:04
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 14:03   #1341
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że nie bardzo wiem. Myślałam żeby teraz szukać coś w kierunku gastonomii, a w Katowicach jak to w mieście w lokalach mają ruch, a ja Katowice słabo znam i nie wiem gdzie by mogła na poczatek się zaczepić.

Nie wierzę, że w dobie internetu młoda dziewczyna ma takie problemy.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 14:04   #1342
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Prawie 25 lat... Z nim to tak jest że on się nie będzie mi nic szukał, bo później będe miała do niego pretensje. Tylko ciągle pyta jak tam z Twoją pracą, albo mówi żebym się wzięła za siebie, a gdy chce z nim normalnie na ten temat porozmawiać to mówi że jest zmęczony po pracy itp.
To gratuluję chłopaka. Co prawda powinnaś być bardziej zaradną osoba, ale z drugiej strony chłopak znając miasto mógłby Ci pomóc. Pokazać, gdzie byś mogła swoje CV zostawić, oprowadzić po mieście. Trochę dziwi mnie jego postawa. Tak jakby nie chciał, żebyście razem coś tworzyli i budowali, ale to już chyba inny problem.

Z mojej strony : galeria Silesia Katowice, na dworcu PKP też jakąś galerie otworzyli z tego co słyszałam ( studiowałam tam ale jakieś 4 lata temu od tej pory sporo się zmieniło). Komunikacja jest rozbudowana, co chwilę tramwaje, autobusy. Nie ma problemu z dojazdem. Masz prawo jazdy?

Jest taka restauracja w Silesii Katowice " Jeff's" broń Boże nie chcę nic reklamować, ale restauracja jest świetna, niejednokrotnie tam jadłam i próbuj tam na kelnerkę, albo jeśli nie odpowiada Ci to stanowisko to próbuj na kuchnie.
__________________
22.04.2017

Edytowane przez de_wu
Czas edycji: 2016-07-05 o 14:14
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 14:05   #1343
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
1. chłopak wał
2. nie pisałam, że on ma ci szukać tylko ty masz mu zadać dwa proste pytania jemu i na podstawie odpowiedzi na nie masz sama już wiedzieć w jakich rejonach szukać tego co chcesz.
3. z tego co widzę, nie wiesz co chcesz. Ale uznajmy, że ta gastronomia. Pytasz o dzielnice, dojazd i szukasz lokali. Małe, duże, tanie, luksusowe. Gdzie ci wygodniej.
No i nie można było tak od razu rozmawiać?
Dziękuje za rady, obiecuje skorzystać. Tylko to niestety musi troszkę niestety poczekać, bo rodzice wyjeżdżają na wczasy i nie mogę samej babci zostawić.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 14:08   #1344
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
No i nie można było tak od razu rozmawiać?
Przecież napisałam wcześniej to samo. taka sama niemal rozpiska.


trzymcie mnie.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 14:12   #1345
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
To gratuluję chłopaka. Co prawda powinnaś być bardziej zaradną osoba, ale z drugiej strony chłopak znając miasto mógłby Ci pomóc. Pokazać, gdzie byś mogła swoje CV zostawić, oprowadzić po mieście. Trochę dziwi mnie jego postawa. Tak jakby nie chciał, żebyście razem coś tworzyli i budowali, ale to już chyba inny problem.

Z mojej strony : galeria Silesia Katowice, na dworcu PKP też jakąś galerie otworzyli z tego co słyszałam ( studiowałam tam ale jakieś 4 lata temu od tej pory sporo się zmieniło). Komunikacja jest rozbudowana, co chwilę tramwaje, autobusy. Nie ma problemu z dojazdem. Masz prawo jazdy?
Jak jestem u niego i on ma wolne to nie wychodzimy na miasto tylko siedzimy w domu, bo on sobie musi odpocząć, bo ma wolne, a gdy on jest w pracy staram się gdzieś wychodzić, a nie siedzieć w mieszkaniu. No wiem dziwne, chce żebym z nim mieszkała, a nie potrafi mi pomóc.
Komunikacja rzeczywiście jest dobra, no ale miasto i dla mnie osoby nie znającej Katowic czasem cieżko się odnaleźć.
Prawo jazdy niestety nie mam.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Przecież napisałam wcześniej to samo. taka sama niemal rozpiska.


trzymcie mnie.
Tylko bardziej jakoś rozbudowanie Ci to wyszło z dodawaniem komentarzy.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 14:31   #1346
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Jak jestem u niego i on ma wolne to nie wychodzimy na miasto tylko siedzimy w domu, bo on sobie musi odpocząć, bo ma wolne, a gdy on jest w pracy staram się gdzieś wychodzić, a nie siedzieć w mieszkaniu. No wiem dziwne, chce żebym z nim mieszkała, a nie potrafi mi pomóc.
Komunikacja rzeczywiście jest dobra, no ale miasto i dla mnie osoby nie znającej Katowic czasem cieżko się odnaleźć.
Prawo jazdy niestety nie mam.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------



Tylko bardziej jakoś rozbudowanie Ci to wyszło z dodawaniem komentarzy.
Wyobraź sobie, że jest multum studentow, którzy przyjeżdżają pierwszy raz do obcego miasta, nie znają go, nie mają tam nikogo i dają radę. A są mlodsi od Ciebie.

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
[/B]
Też tak miałam i właśnie takie sytuacje uczą człowieka wytrwałości, cierpliwości. Trzeba to przejść.
Zgadzam się. Teraz jest o niebo lepiej niż dwa miesiące temu kiedy rozpoczęłam pracę.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 15:19   #1347
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Mnie jak chciałam dostać się na pocztę mówili ,czy kiedyś pracowałam na poczcie...więc takie technika nie są całkiem do de. I tak tę pracę dostał ktoś po znajomości . Tak jest w małych miastach , dlatego rozumiem czekoladkę.

Mam inne pytanie jak radzcicie sobie z pytaniami znajomych o pracę: \
jednej takiej w sumie dalekiej wyżaliłam się, że nie mam pracy, ale szukam. Wysyłam mi non stop jakieś oferty, które sam widzę bo sprawdzam w necie, piszee mi żebym poszła tam a tam bo widziała na mieście. Ja to doskonale wiem bo sama chodzę po mieście. Nie wiem czy ona mnie traktuje jak osobę niezdarną?czy , że sama nie umiem znalezc pracy?
Trochę mnie to wkurza.
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 15:25   #1348
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Byłam wczoraj w PUP i dodałam ogłoszenie, że szukam pracownika. Dostałam już pierwszą aplikację. CV jest kompletnie rozjechane i nie ma nawet napisane, jaki kierunek studiów został ukończony, napisane jest tylko, że inżynierskie. Zaczynam wierzyć w te wszystkie opowieści o dziwnych CV.

A co do tego czy pracodawca dostaje kasę za pracownika, to byłam wczoraj pyać w PUP o różne dofinansowania i nic takiego mi nie proponowali. Proponowali tylko, dofinansowanie stworzenia stanowiska pracy lub że będą płacić pracownikowi przez rok ok 1800 zł. Z tym, że oba te dofinansowania mają taki haczyk, że trzeba się związać z tym pracownikiem na 2 lata, bo inaczej trzeba oddać forsę. Dlatego też od razu mi odradzili, jeśli nie mam "swojego" zaufanego pracownika.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 15:27   #1349
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Też mnie to wkurzało. Najbardziej gdy ktoś pokazywał mi oferty o miejsc do których naprawdę nie chcę iść i sama tej osobie o tym parę razy mówiłam : |
Dlatego unikam tego tematu lub staram się go omawiać na wesoło byśmy bardziej się pośmiali niż użalali nade mną. Ale nie zawsze i nie z każdym się da. Wiem, że ludzie chcą pomóc ale niech chociaż słuchają dokładnie chcę iść i w tym kierunku mi szukają a nie coś od czapy.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 16:17   #1350
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ja już sama nie wiem co mam zrobić ze sobą. Poroznosiłam już cv do marketów, na produkcję dziś. I nic. Mam jedno pewne miejsce gdzie by mnie przyjęli...już tu pisałam segregowanie śmieci. To też praca na taśmie tyle, że brudna. Nie mam nic do takich osób.Wiem, że praca na przetrzymanie,ale wolałabym rozwijać się jak to brzmi zdobyć doświadczenie większe w sprzedaży.Na czystą produkcję bym poszła bez wahania, po prostu nie wiem jakbym zareagowała na odór, i jak mój organizm, bo mam alergię i astmę zaleczoną.A może robię wymówki? Bałabym się co jakby mi się duszno zrobiło, teraz tylko kicham bo jestem uczulona na pyłki. Jestem zdesperowana Potem bałabym się jakichś chrób, albo nie daj Boże igieł ze szpitala.

Edytowane przez Biedroneczka6667
Czas edycji: 2016-07-05 o 16:18
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.