Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-15, 11:56   #841
Apolonia Wu
Raczkowanie
 
Avatar Apolonia Wu
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 123
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
U mnie nawet ze stanikiem droga przez mękę bo w zasadzie powinnam mieć rozmiar w okolicach 60 I ofc cały usztywniany i na fiszbinie... ogólnie taki twór nie istnieje...


Ja choruje na tą z załącznika w H&M , jest też wersja w granatowo-białe paseczki kosztuje stówkę (wrzucam w załącznik bo H&M ma jakąś przerwę techniczną)
Bardzo fajna sukienka! Nie wiem tylko, czy jestem dość zgrabna. Takie sukienki nie wybaczają obwiśniętego tyłka

Biustonosz Esprit Maternity kupowałam przez Zalando, bo tam jest możliwość bezpłatnego zwrotu kurierem, jak nie pasuje, odsyłasz. Z tego modelu większość już się wyprzedała, ale może jakiś inny?
Swego czasu szukałam wśród biustonoszy Adele, ale w końcu kupiłam ten.


P.S. Gdzieś tu się przewinął temat kubeczków do nauki picia.
Ja kupiłam Reflo Smart Cup, to taka plastikowa szklanka z blokadą pośrodku, podejrzewam, że bardziej higieniczna niż niekapki.
(Dawałam na razie tylko wodę w upalne dni).
__________________
✿ Róża, ur. 17. 12. 2015 r.
Apolonia Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 18:56   #842
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
U mnie nawet ze stanikiem droga przez mękę bo w zasadzie powinnam mieć rozmiar w okolicach 60 I ofc cały usztywniany i na fiszbinie... ogólnie taki twór nie istnieje...
Miałam OnlyHerka Latte, za niewielką dopłatą doszyli mi zapięcie do karmienia.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 19:26   #843
Apolonia Wu
Raczkowanie
 
Avatar Apolonia Wu
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 123
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Miałam OnlyHerka Latte, za niewielką dopłatą doszyli mi zapięcie do karmienia.
OnlyHer robi dobrze skrojone balkonetki, niestety do ramiączek dodają kiepskie plastiki, które się łamią.
Nie wykluczam, że kupię kiedyś kolejną, ale od razu wszystkie regulacje i łączenia prułabym i zmieniała na inne :-P, żeby sobie nie szargać nerwów
A pomysł z zapięciemdo karmienia super, ale kto Ci to doszywał, producent, sklep czy krawcowa? Pozdrawiam
__________________
✿ Róża, ur. 17. 12. 2015 r.
Apolonia Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 19:29   #844
mmgi
Zadomowienie
 
Avatar mmgi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Mam pytanie, czy któraś z Was karmiac w ciąży straciła pokarm? Jestem w 19 tyg, od ok miesiąca nie mam w ogóle pokarmu, mimo to moje dziecko przed drzemka w dzień i przed snem wieczorem domaga się piersi. Denerwuje mnie już ta sytuacja, chętnie bym ja karmila gdybym miała pokarm, a teraz średnio mam ochotę dawać jej pierś tylko do ssania, z drugiej strony córka kie chce zasnąć bez piersi. Czasem w nocy też chce trochę possać.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Jak myślicie jaka może być przyczyna utraty pokarmu mimo, że dziecko było cały czas przystawiane?

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
mmgi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 19:43   #845
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Apolonia Wu Pokaż wiadomość
OnlyHer robi dobrze skrojone balkonetki, niestety do ramiączek dodają kiepskie plastiki, które się łamią.
Nie wykluczam, że kupię kiedyś kolejną, ale od razu wszystkie regulacje i łączenia prułabym i zmieniała na inne :-P, żeby sobie nie szargać nerwów
A pomysł z zapięciem do karmienia super, ale kto Ci to doszywał, producent, sklep czy krawcowa? Pozdrawiam
Ich krawcowa, rozmawiałam z właścicielką panią Agnieszką. Kupowałam stacjonarnie, ona mi dobrała, poprosiłam o zapięcia i po kilku dniach dostałam telefon, że jest do odbioru. Wszystko szybko i bezproblemowo. Zapięcie, które mi dali wytrzymało 2lata bardzo intensywnego noszenia, bo to był mój najlepiej dobrany stanik noszony tylko z przerwą na przepranie. Jedynie ta rozciągliwa gumka/taśma straciła na elastyczności, ale to samo miałam w innych karmnikach. Potem sama sobie odprułam i nosiłam normalnie. Sam stanik po długim i intensywnym noszeniu był dość zużyty, ale nic się nie pruło, nie połamało itp.
Tego typu było to zapięcie:


---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez mmgi Pokaż wiadomość
Jak myślicie jaka może być przyczyna utraty pokarmu mimo, że dziecko było cały czas przystawiane?
Być może to kwestie hormonalne. Kiedyś czytałam, że organizm przyjmuje taką kolejność: utrzymanie ciąży > karmienie starszaka > mama, więc być może organizm przestawił się na priorytet ciąża ograniczając produkcję mleka. Nawet jeśli teraz przerwiesz kp, to po porodzie możesz nadal karmić dwójkę. Możesz też poszukać doradcy laktacyjnego albo napisać/zadzwonić do mam z LLL.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 19:47   #846
mmgi
Zadomowienie
 
Avatar mmgi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

No w sumie tylko zwiększona ilość progesteronu przychodziła mi do głowy jako przyczyna. W dodatku od ok 6 tyg do prawie 15 zazywalam duphaston, ginekolog powiedziała, że można przy tym karmić.

Mam jakieś mieszane uczucia. Z jednej strony chciałabym karmić a z drugiej odstawić, bo jakoś głupio czuję się jak mała ssie i nie przelyka. Nawet głupio się czuję jaj mówię, że karmię, bo właściwie to nie karmię skoro nie ma pokarmu :/
Zaczekam może jeszcze trochę, zobaczę co się będzie dzialo. Starsza córka ma nie całe 19 miesiecy.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
mmgi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 19:59   #847
Apolonia Wu
Raczkowanie
 
Avatar Apolonia Wu
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 123
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ich krawcowa, rozmawiałam z właścicielką panią Agnieszką. Kupowałam stacjonarnie, ona mi dobrała, poprosiłam o zapięcia i po kilku dniach dostałam telefon, że jest do odbioru. Wszystko szybko i bezproblemowo. Zapięcie, które mi dali wytrzymało 2lata bardzo intensywnego noszenia, bo to był mój najlepiej dobrany stanik noszony tylko z przerwą na przepranie. Jedynie ta rozciągliwa gumka/taśma straciła na elastyczności, ale to samo miałam w innych karmnikach. Potem sama sobie odprułam i nosiłam normalnie. Sam stanik po długim i intensywnym noszeniu był dość zużyty, ale nic się nie pruło, nie połamało itp.
To dobrze wiedzieć. Mnie niestety plastiki pękły w trzech różnych miejscach, za każdym razem rozpruwałam i doszywałam nowe, ale może to poprawili.
Mój egzemplarz też bardzo wygodny i fajny z wyglądu. Właściwie to bliski ideału
__________________
✿ Róża, ur. 17. 12. 2015 r.
Apolonia Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-15, 20:14   #848
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Apolonia Wu Pokaż wiadomość
To dobrze wiedzieć. Mnie niestety plastiki pękły w trzech różnych miejscach, za każdym razem rozpruwałam i doszywałam nowe, ale może to poprawili.
Mój egzemplarz też bardzo wygodny i fajny z wyglądu. Właściwie to bliski ideału
Ja kupowałam w 2011
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 00:13   #849
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Witam serdecznie,

drugi raz zaglądam na ten wątek i chciałabym napisac coś od siebie.

Otóż mam dwie córeczki,jedna ma 2 lata i 4 miesiące (od samego początku nie chciała ssać piersi,dlatego ściągałam pokarm przez 6 miesięcy i tak karmiłam ją dzień i noc) potem mleko krowie do 15 miesiąca dzień+noc.Akceptowała butelkę.

Druga córka 3 dni temu skonczyła Rok.Nie miała żadnych problemów z ssaniem i jest tylko na piersi,nie toleruje butelek jakichkolwiek

Jak na razie jestem w domu z dziećmi i karmię 2-3 razy w ciągu dnia a w nocy 2 razy.Chciałabym poczekać aż sama przerwie bo kompletnie nie wiem jak ja miałabym to zrobić.Wiem że byłby płacz ,a jestem od 2 lat przyzwyczajona do wstawania w nocy także sen nie jest moim priorytetem aby zakończyć karmić.

Jedyny problem zaobserwowałam to to że córka ma 8 ząbków i podrażnia mi otoczkę;/ czasami boli jak karmie.Ale i z tym sobie już radzę.

Mieszkam w Stanach i teściowa jest pielęgniarką ale też powoli zaczyna mówić że może zacząć odstawiać od piersi.

Dziś na wizycie przy bilansie roczniaka usłyszałam że dziecko roczne nie powinno jeść już z piersi podczas nocy bo tego nie potrzebuje i mogę już ją odstawiać.

Jak Wy uważacie?
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 09:25   #850
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

drugi raz zaglądam na ten wątek i chciałabym napisac coś od siebie.

Otóż mam dwie córeczki,jedna ma 2 lata i 4 miesiące (od samego początku nie chciała ssać piersi,dlatego ściągałam pokarm przez 6 miesięcy i tak karmiłam ją dzień i noc) potem mleko krowie do 15 miesiąca dzień+noc.Akceptowała butelkę.

Druga córka 3 dni temu skonczyła Rok.Nie miała żadnych problemów z ssaniem i jest tylko na piersi,nie toleruje butelek jakichkolwiek

Jak na razie jestem w domu z dziećmi i karmię 2-3 razy w ciągu dnia a w nocy 2 razy.Chciałabym poczekać aż sama przerwie bo kompletnie nie wiem jak ja miałabym to zrobić.Wiem że byłby płacz ,a jestem od 2 lat przyzwyczajona do wstawania w nocy także sen nie jest moim priorytetem aby zakończyć karmić.

Jedyny problem zaobserwowałam to to że córka ma 8 ząbków i podrażnia mi otoczkę;/ czasami boli jak karmie.Ale i z tym sobie już radzę.

Mieszkam w Stanach i teściowa jest pielęgniarką ale też powoli zaczyna mówić że może zacząć odstawiać od piersi.

Dziś na wizycie przy bilansie roczniaka usłyszałam że dziecko roczne nie powinno jeść już z piersi podczas nocy bo tego nie potrzebuje i mogę już ją odstawiać.

Jak Wy uważacie?
Who zaleca kp do 2 roku życia minimum, a ideałem jest kp do 3 roku życia.
I tyle w tym temacie.

Ja bym nie robiła niczego wbrew sobie i dzieciom, a zwłaszcza bo ktoś mi coś gada. To Twoje dzieci, a nie teściowej.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 09:41   #851
Marsi89
Raczkowanie
 
Avatar Marsi89
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 468
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Mmgi- moja koleżanka karmiącą piersią też w ciąży zauważyła znaczne zmniejszenie ilości mleka.

Kropkaa- moja córka od 3 do 11 miesiąca przesypiała całą noc bez jedzenia z piersi a teraz ma roczek i je w dzień ok 4 razy z piersi a w nocy raz. Jak jest głodna to dostaje pierś i kropka. I nie sugeruj się tym że dziecko w tym wieku powinno nie jeść w nocy. Ja też się wiele nasłuchałam np. A czemu ona jeszcze nie raczkuje a czemu jeszcze to i tamto a po prostu każde dziecko jest inne.
__________________
Jak nie Ty to kto mi został?
To całe życie, jak słona kropla.
Marsi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-16, 10:45   #852
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja karmilam do 35/36 tc, a potem dosłownie dzień przed 38 tc jeszcze chwilkę jednorazowo.

Teraz po powrocie ze szpitala na razie nie, bo nie wychodzi z inicjatywą.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 11:51   #853
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja karmilam do 35/36 tc, a potem dosłownie dzień przed 38 tc jeszcze chwilkę jednorazowo.

Teraz po powrocie ze szpitala na razie nie, bo nie wychodzi z inicjatywą.
Wika, rozumiem, że jesteś już po i kp zaczeło sie od nowa?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 12:36   #854
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Wika, rozumiem, że jesteś już po i kp zaczeło sie od nowa?
A jak. Ciągłość produkcji zachowana.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 21:39   #855
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

wika GRATULACJE
I jak idzie kp drugiego dziecka? Dobrze się dostawia?
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 22:44   #856
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
wika GRATULACJE
I jak idzie kp drugiego dziecka? Dobrze się dostawia?
Szczerze mówiąc, gdybym nie wiedziała, że tyle kobiet ma problemy, to nigdy bym nie powiedziała, że kp moze być trudne.
Mam na myśli właśnie samo dostawianie, ssanie, bo wiadomo, że np. kwestię kryzysów laktacyjnych raczej trzeba zgłębić.

A jak u Was? Ignaś zaraz miesiąc.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 12:16   #857
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
A jak. Ciągłość produkcji zachowana.

gratulacje i ściski dla Was!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:42   #858
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Zrobię tak jak uważam i póki mam pokarm i nie muszę chodzic do pracy a córka chce jeść będę ją karmić.Nie zwracam uwagi na mówienie ludzi bo zawsze coś będzie nie tak.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:49   #859
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Zrobię tak jak uważam i póki mam pokarm i nie muszę chodzic do pracy a córka chce jeść będę ją karmić.Nie zwracam uwagi na mówienie ludzi bo zawsze coś będzie nie tak.
Gratuluję rozsądnego i jednocześnie czułego podejścia do dzieci i tematu kp.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
gratulacje i ściski dla Was!
Dzięki. akurat jak pisałam o ciągłości - zaliczyliśmy pierwsze publiczne kp.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 17:40   #860
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, gdybym nie wiedziała, że tyle kobiet ma problemy, to nigdy bym nie powiedziała, że kp moze być trudne.
Mam na myśli właśnie samo dostawianie, ssanie, bo wiadomo, że np. kwestię kryzysów laktacyjnych raczej trzeba zgłębić.

A jak u Was? Ignaś zaraz miesiąc.
To świetnie, że kp. młodszego również bez problemów

U nas odpukać idzie dobrze. Przyznam, że się trochę tego kp obawiałam, bo przy starszakach nam nie szło. Od początku miałam poranione, krwawiące brodawki i zapalenia... Ignaś jakoś od razu, już w szpitalu dobrze zassał i najchętniej to by się nie odklejał w ogóle
Trochę mnie to siedzenie co chwilę z bufetem na wierzchu irytuje, bo ja mam zawsze mnóstwo rzeczy do zrobienia ale jakoś wytrzymuję. Mam nadzieję, że niebawem zacznie się w dzień nieco rzadziej upominać. Smoczka nie chce i pierś jest lekarstwem na wszystko

Tak, jutro kończy miesiąc
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:13   #861
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
To świetnie, że kp. młodszego również bez problemów

U nas odpukać idzie dobrze. Przyznam, że się trochę tego kp obawiałam, bo przy starszakach nam nie szło. Od początku miałam poranione, krwawiące brodawki i zapalenia... Ignaś jakoś od razu, już w szpitalu dobrze zassał i najchętniej to by się nie odklejał w ogóle
Trochę mnie to siedzenie co chwilę z bufetem na wierzchu irytuje, bo ja mam zawsze mnóstwo rzeczy do zrobienia ale jakoś wytrzymuję. Mam nadzieję, że niebawem zacznie się w dzień nieco rzadziej upominać. Smoczka nie chce i pierś jest lekarstwem na wszystko

Tak, jutro kończy miesiąc
Ignasie tak mają.

U nas Igi przerzucił się z 2,5 h maratonów na 1,5 h ok. 6 miesiąca.

Dopiero pod koniec 7 i w 8 spędzał przy piersi 40 min., i dalej poszło jak z płatka.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:43   #862
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Zrobię tak jak uważam i póki mam pokarm i nie muszę chodzic do pracy a córka chce jeść będę ją karmić.Nie zwracam uwagi na mówienie ludzi bo zawsze coś będzie nie tak.
Praca też nie wyklucza kp
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:42   #863
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Gratuluję rozsądnego i jednocześnie czułego podejścia do dzieci i tematu kp.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------



Dzięki. akurat jak pisałam o ciągłości - zaliczyliśmy pierwsze publiczne kp.
Dziękuje

Tutaj bez użycia takiego specjalnego okrycia nie ma mowy o karmieniu piersią publicznie.Nie mają problemów z oglądaniem się za dziewczynami/kobietami które mają prawie biust na wierzchu(osobiście nic do nich nie mam) ale to jest czysta hipokryzja jak pouczają matkę karmiącą publicznie aby się zakryła(tak że dziecka nie widać bo jest pod tym okryciem) Strasznie mnie to irytuje tutaj.


Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Praca też nie wyklucza kp

Tak wiem,masz rację Mam zamrożone duużo mojego mleka kiedy jeszcze córka miała kilka miesięcy ale ostatnio spróbowałam jej dac i nie chciała.Także nie wiem co z tym mlekiem zrobić jeśli nie zechce całkowicie;/ Są tutaj takie banki mleka ale moje jest już starsze bo równo rok temu ściągałam.Kurcze szkoda wyrzucać bo jest tłuste
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:53   #864
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Dziękuje

Tutaj bez użycia takiego specjalnego okrycia nie ma mowy o karmieniu piersią publicznie.Nie mają problemów z oglądaniem się za dziewczynami/kobietami które mają prawie biust na wierzchu(osobiście nic do nich nie mam) ale to jest czysta hipokryzja jak pouczają matkę karmiącą publicznie aby się zakryła(tak że dziecka nie widać bo jest pod tym okryciem) Strasznie mnie to irytuje tutaj.





Tak wiem,masz rację Mam zamrożone duużo mojego mleka kiedy jeszcze córka miała kilka miesięcy ale ostatnio spróbowałam jej dac i nie chciała.Także nie wiem co z tym mlekiem zrobić jeśli nie zechce całkowicie;/ Są tutaj takie banki mleka ale moje jest już starsze bo równo rok temu ściągałam.Kurcze szkoda wyrzucać bo jest tłuste
Mleko zamrożone rok temu możesz w zasadzie wyrzucić.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2016-07-18 o 19:56
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:53   #865
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Wlewaj dziecku do kąpieli.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 20:41   #866
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Mleko zamrożone rok temu możesz w zasadzie wyrzucić.
Absolutnie nie, wlewaj do kąpieli, jak napisała Perse.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 20:49   #867
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie, wlewaj do kąpieli, jak napisała Perse.
Do kąpieli jak najbardziej może być, fakt
Bardziej chodziło mi o to, żeby, broń Boże, dziecku do jedzenia już tego mleka nie dawać.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 08:00   #868
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dokladnie. Mleko to bodajze 3mce mozna przchowywac w zamrażarce lodówki.

Ja mam mnostwo mleka z grudnia, kiedy laktacja hulała jak szalona, a moje dziecko jadlo 8x na dobe po 10-60ml. Ale nie daje mu tego, wlewam do kapieli.

Mam tylko swiezo zamrozone 200ml jaky byla jakas awaryjna sytuacja.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 08:09   #869
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dokladnie. Mleko to bodajze 3mce mozna przchowywac w zamrażarce lodówki.

Ja mam mnostwo mleka z grudnia, kiedy laktacja hulała jak szalona, a moje dziecko jadlo 8x na dobe po 10-60ml. Ale nie daje mu tego, wlewam do kapieli.

Mam tylko swiezo zamrozone 200ml jaky byla jakas awaryjna sytuacja.
W takiej zwykłej zamrażarce do pół roku.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 08:25   #870
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja znalazlam, ze 3-6mcy. Zalezy ile stopni w zamrazarce. A ze nie wiem ile mam, to zakladam jednak 3mce. Zreszta nawet jak 6, to i tak juz na nic

Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 21:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.