Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 11:26   #961
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
ja też miałam cc na zimno, 1-2 doba mało było pokarmu ale jak później ruszuła fabryka to do dziś pracuje pełną parą.
Fakt, u mnie też się później rozkręciło Do tego stopnia, że musiałam używać wkładek laktacyjnych na pewno ponad rok (nie pamiętam już dokładnie ile). Chociaż tych wycieków akurat wolałabym uniknąć przy drugim dziecku
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 16:36   #962
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Rano przed tą felrrna nocą. Myślisz, że to po szczepieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest to możliwe. Słyszałam wiele historii, że dziecko miało problem z ssaniem tuż po szczepieniu. Zgłoś się do stowarzyszenia StopNop, pomagają w takich sytuacjach.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 17:13   #963
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Slyszalyscie o gdańszczance która pozwała restaurację do sądu bo zwrócono jej uwagę żeby nie karmila przy stoliku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 17:36   #964
bombka666
Zakorzenienie
 
Avatar bombka666
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krapkowice/ woj. Opolskie
Wiadomości: 4 222
GG do bombka666
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Czytałam i w sumie w szoku jestem. .Komentarze niektóre to już w ogóle mnie wbiły w ziemię...

Wyjeżdżamy w nast tyg na urlop i powiem szczerze że mam stresa karmić w miejscach publicznych..Do tej pory nie pomyślałam że to coś strasznego...
Może powinnam pytać obsługi czy nie mają nic przeciwko w razie w??
bombka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 18:03   #965
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez bombka666 Pokaż wiadomość
Czytałam i w sumie w szoku jestem. .Komentarze niektóre to już w ogóle mnie wbiły w ziemię...

Wyjeżdżamy w nast tyg na urlop i powiem szczerze że mam stresa karmić w miejscach publicznych..Do tej pory nie pomyślałam że to coś strasznego...
Może powinnam pytać obsługi czy nie mają nic przeciwko w razie w??
Karmienie w miejscach publicznych typu: ławeczka w parku, plac zabaw, a przy stoliku w restauracji - to różnica.

To pierwsze praktykuję od 2 lat i spotykam się tylko z miłymi komentarzami. Ale karmię tak, że nie widać nawet kawałka piersi.

Co do restauracji, zapewne wyślą Cię do WC, nigdy bym nie nakarmiła tam dziecka.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2016-08-03 o 18:05
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 18:20   #966
bombka666
Zakorzenienie
 
Avatar bombka666
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krapkowice/ woj. Opolskie
Wiadomości: 4 222
GG do bombka666
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Mi raz zdarzyło się nakarmić na ogrodku restauracji przy stoliku i nikt uwagi mi nie zwrócił.
W życiu bym nie nakarmila dziecka w toalecie..
I żeby nie było też karmie tak ze piersi nie widać. .


Uważacie że babka nie ma racji skarżąc restauracje?

Edytowane przez bombka666
Czas edycji: 2016-08-03 o 18:22
bombka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 19:45   #967
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Karmilam w restauracji - tez nikt nic nie powiedział. Szczelnie oslonieta
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 20:12   #968
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Szczerze mówiąc karmię często publicznie. Na wczasach nie mieliśmy wyżywienia, więc byliśmy stałymi gośćmi w restauracjach. Jak mi się ktoś z obsługi napatoczyl i nie mieliśmy miejsca gdzieś z boku to profilaktycznie pytałam. Zawsze z uśmiechem na twarzy mi pozwalano. Czasem nie prosiłam, a obsługa nie komentowała. W parkach, CH i innych miejscach jak się ktoś zorientuje to zbiera szczękę z podłogi lub się uśmiechaObecnie w żadnej restauracji czy kawiarni nikt nie zaproponował mi zaplecza, a 6 lat temu zdarzało się to często. Może coś się zmienia, a może ja inaczej pytanie zadaje. Kiedyś "gdzie mogę nakarmić?", obecnie "czy mogę nakarmić?".

Jak mi by tak kelner powiedział, to bym mu powiedziała, że sam może sobie jeść w toalecie i wyszła z restauracji.

Nie wiem czy coś wywalczyć w sądzie, nie wiem też na jakiej podstawie prawnej, ale niech walczy. Drażni mnie to, że chodzę z dzieckiem w wózku w wycietej bluzce i nikogo nie gorsze, ale jak zaslaniam dzieckiem pierś i odsuwam te 2cm materiału to nagle rzekomo zaczynam kusić itp....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Aaa... przepraszam, raz na plaży (tak, na plaży w ciepły dzień, wszyscy w kostiumach kąpielowych) karmię sobie za swoim parawanem. I nagle zagląda mi jakaś starsza pani... i ma z tym wielki problem Szczerze mówiąc rozesmialam się i kilku ludzi obok teżA potem inne mamy siadły sobie na brzegu i karmily już chodzące dzieci, dla owej pani to chyba było za dużo, bo zniesmaczona opuściła plażę.
Serio miałam ubaw z niej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 20:13   #969
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość

Nie wiem czy coś wywalczyć w sądzie, nie wiem też na jakiej podstawie prawnej, ale niech walczy. Drażni mnie to, że chodzę z dzieckiem w wózku w wycietej bluzce i nikogo nie gorsze, ale jak zaslaniam dzieckiem pierś i odsuwam te 2cm materiału to nagle rzekomo zaczynam kusić itp....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żeby tylko kusić... Najczęściej slychać głosy zgorszenia, że to obrzydliwe itp. Jak widzę karmiącą kobietę, uśmiecham się albo do niej albo pod nosem, dla mnie to miły widok.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 20:15   #970
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Żeby tylko kusić... Najczęściej slychać głosy zgorszenia, że to obrzydliwe itp. Jak widzę karmiącą kobietę, uśmiecham się albo do niej albo pod nosem, dla mnie to miły widok.
Mnie to zwykle omija, poza tą starsza panią, ale byłam świadkiem jak innej dziewczynie robiono wręcz awanturę:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 20:21   #971
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Mnie ten temat już tak nuży..
(W sensie ciągle widzę te dyskusje i do niczego one nie prowadzą; dodatkowo jest w tej kwestii taka hipokryzja, że aż oczy bolą, chodzić półnago albo bez stanika - super, nakarmić głodne dziecko - obleśne.. bez komentarza).

Edytowane przez ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Czas edycji: 2016-08-03 o 20:23
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 20:29   #972
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Karmiłam w wielu miejscach, nigdy nikt nie robił problemów. Najgorzej się czułam karmiąc w pociągu w przedziale dla podróżujących z dzieckiem. 7 dorosłych + 2 dzieci. W małym przedziale. 5 z nich w ogóle nie powinno być w tym miejscu.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 20:56   #973
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Hej Dziewczyny! Przychodzę po wsparcie...
Mam 8-miesiecznego synka i do tej pory wyłącznie kp.. jeszcze do wczoraj robiło mi się smutno jak widziałam tę małą zadowoloną główkę przy piersi i myślałam,że kiedyś to się skończy.. no właśnie- do wczoraj. Ostatnio synek zaczął bardzo źle sypiać (zawsze wstawał 3 razy w nocy,ale ekspresowa pierś zawsze załatwiała sprawę).. budzi się np. o 2:00 i 2h potrafi płakać.. może to właśnie przez moje przemęczenie dzieje się jak się dzieje.. mianowicie jak przykladam małego do piersi (w nocy,bo w dzień jest ok) to narasta we mnie taka wściekłość,że po 5 minutach muszę go oderwać i oddać TZ-owi, bo mam ochotę nim potrzasnąć albo uszczypnąć.. to jest silniejsze ode mnie.. jakby zamiast oksytocyny wydzielała mi się adrenalina..
Czy któraś przechodziła coś podobnego?
Żal mi dziecka,bo kiedy on potrzebuje bliskości wyczuwa od matki tylko złość i gniew...
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 21:02   #974
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja nie karmiłam bezpośrednio, ale jak odciągałam, to też miałam bardzo różne emocje, od jakiegoś dziwnego pobudzenia po obrzydzenie czasami.. To pewnie jakieś hormony, ale może niech się inne mamy wypowiedzą.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 22:07   #975
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Karmiłam w wielu miejscach, nigdy nikt nie robił problemów. Najgorzej się czułam karmiąc w pociągu w przedziale dla podróżujących z dzieckiem. 7 dorosłych + 2 dzieci. W małym przedziale. 5 z nich w ogóle nie powinno być w tym miejscu.
Też karmiłam w przedziale, pozytywne wrażenia.

Temat nuży mnie, tak samo jak Perse.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 22:22   #976
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Przychodzę po wsparcie...
Mam 8-miesiecznego synka i do tej pory wyłącznie kp.. jeszcze do wczoraj robiło mi się smutno jak widziałam tę małą zadowoloną główkę przy piersi i myślałam,że kiedyś to się skończy.. no właśnie- do wczoraj. Ostatnio synek zaczął bardzo źle sypiać (zawsze wstawał 3 razy w nocy,ale ekspresowa pierś zawsze załatwiała sprawę).. budzi się np. o 2:00 i 2h potrafi płakać.. może to właśnie przez moje przemęczenie dzieje się jak się dzieje.. mianowicie jak przykladam małego do piersi (w nocy,bo w dzień jest ok) to narasta we mnie taka wściekłość,że po 5 minutach muszę go oderwać i oddać TZ-owi, bo mam ochotę nim potrzasnąć albo uszczypnąć.. to jest silniejsze ode mnie.. jakby zamiast oksytocyny wydzielała mi się adrenalina..
Czy któraś przechodziła coś podobnego?
Żal mi dziecka,bo kiedy on potrzebuje bliskości wyczuwa od matki tylko złość i gniew...
Miałam podobnie, tzn. w pewnym momencie karmienie zaczęło mnie irytować i to mocno. Zwłaszcza jak się przedluzalo. Córka miała już wtedy na pewno ponad rok, a karmiłam aż skończyła 2,5. Zdarzało się sporadycznie, i cóż, przerywalam karmienie w takich momentach. Podobno zwierzęta tez tak mają, no cóż, biologia :p
Pewnie to zmeczenie i stąd irytacja. Zastanów się jakie masz powody do niepokojów i nerwów, dziecko pewnie nie ma z tym nic wspólnego...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 00:26   #977
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Slyszalyscie o gdańszczance która pozwała restaurację do sądu bo zwrócono jej uwagę żeby nie karmila przy stoliku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta sytuacja miała miejsce 1.5 roku temu (czemu dopiero teraz pozew?)
Z drugiej strony ponoć są takie tłumaczenia, że ludziom obok nie pasowała ta sytuacja i kelner na ich prośbę zaproponował kobiecie karmienie w bardziej ustronnym miejscu. I ponoć nie chodziło tu o toaletę, ale o krzesełko pod oknem w bardziej ustronnym miejscu. Te ponoć ,to z wiadomości w tv. Także nie wiem jak naprawdę było.

Ja nie mam zdania na temat publicznego karmienia piersią, mnie taki widok nie krępuje. Ale mam świadomość, że są ludzie którym to przeszkadza. I mają do tego prawo, tak samo jak ta kobieta miała prawo nakarmić publicznie dziecko( bo chyba nie ma zakazu). Więc nie wiem, którą stronę bronić?
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 06:41   #978
nonie_
Zadomowienie
 
Avatar nonie_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 776
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dolinka, ja mam czasami takie odczucia ale tylko wtedy gdy jestem bardzo zmęczona, śpiąca. Też bywa teraz ze córa budzi się np o 1 i do 3 dokazuje, a ja co chwilę przystawiam ją chcąc uśpić. No i za którymś tam razem już mam dość serdecznie sytuacji to samo ostatnio na wieczór, przedłużało sie nam karmienie a ja przyzwyczajona ze zasypia zjadając w 10-15 minut. No i tez już mąż ją musiał przejąć bo ja już nie dawałam rady. W dzien tez nie mam tego problemu. Wystarczy ze odpocznę albo mąż pomoże i jest okej.

Co do karmien publicznych nie mam z tym problemu, było nad jeziorem, na plaży w Chorwacji, w restauracji spotykam sie do tej pory tylko z miłymi komentarzami. Córa ma ponad 7 mscy, pewnie to tez zależy od wieku dziecka, ludzie sa różni i rożnie reagują.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nonie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:01   #979
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dzięki Dziewczyny za odpowiedź. Cieszę się,że nie tylko ja mam taki problem.. mam nadzieję,że przejdzie niebawem,zanim znienawidze kp...
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 08:07   #980
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Ta sytuacja miała miejsce 1.5 roku temu (czemu dopiero teraz pozew?)
Z drugiej strony ponoć są takie tłumaczenia, że ludziom obok nie pasowała ta sytuacja i kelner na ich prośbę zaproponował kobiecie karmienie w bardziej ustronnym miejscu. I ponoć nie chodziło tu o toaletę, ale o krzesełko pod oknem w bardziej ustronnym miejscu. Te ponoć ,to z wiadomości w tv. Także nie wiem jak naprawdę było.

Ja nie mam zdania na temat publicznego karmienia piersią, mnie taki widok nie krępuje. Ale mam świadomość, że są ludzie którym to przeszkadza. I mają do tego prawo, tak samo jak ta kobieta miała prawo nakarmić publicznie dziecko( bo chyba nie ma zakazu). Więc nie wiem, którą stronę bronić?
Czytałam, że ich wywalił, bo właściciel sobie tego nie życzył, bo to odstrasza innych klientów. I chodziło o krzesełko w albo obok toalety.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:46   #981
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Ta sytuacja miała miejsce 1.5 roku temu (czemu dopiero teraz pozew?)
Z drugiej strony ponoć są takie tłumaczenia, że ludziom obok nie pasowała ta sytuacja i kelner na ich prośbę zaproponował kobiecie karmienie w bardziej ustronnym miejscu. I ponoć nie chodziło tu o toaletę, ale o krzesełko pod oknem w bardziej ustronnym miejscu. Te ponoć ,to z wiadomości w tv. Także nie wiem jak naprawdę było.

Ja nie mam zdania na temat publicznego karmienia piersią, mnie taki widok nie krępuje. Ale mam świadomość, że są ludzie którym to przeszkadza. I mają do tego prawo, tak samo jak ta kobieta miała prawo nakarmić publicznie dziecko( bo chyba nie ma zakazu). Więc nie wiem, którą stronę bronić?
A czemu niby nie? Z całym szacunkiem, ale to beznadziejny argument.
Dopóki nie doszło do przedawnienia roszczeń można walczyć.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:52   #982
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Myslę, ze jak ta pani postraszyła procesem to i krzesełko dla karmiacej się magicznie znalazło.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 14:26   #983
Marsi89
Raczkowanie
 
Avatar Marsi89
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 468
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

U nas w mieście była kiedyś zorganizowana akcja"wszystkie cyce na ulice" i kobiety karmiące siedziały na rynku i karmiły dzieci piersią. A dużo ich bylo😉
__________________
Jak nie Ty to kto mi został?
To całe życie, jak słona kropla.
Marsi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 15:30   #984
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Karmiłam w wielu miejscach, nigdy nikt nie robił problemów. Najgorzej się czułam karmiąc w pociągu w przedziale dla podróżujących z dzieckiem. 7 dorosłych + 2 dzieci. W małym przedziale. 5 z nich w ogóle nie powinno być w tym miejscu.
ja karmiałam dwa dni temu 18stomiesięczniaka w pociągu i czułam się normalnie a w przypadku negatywnego komentarza ubiłabym - daje dziecku jeść a nie świecem cyckiem bo ciągoty ekshibicjonistyczne. dzizuz.

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Przychodzę po wsparcie...
Mam 8-miesiecznego synka i do tej pory wyłącznie kp.. jeszcze do wczoraj robiło mi się smutno jak widziałam tę małą zadowoloną główkę przy piersi i myślałam,że kiedyś to się skończy.. no właśnie- do wczoraj. Ostatnio synek zaczął bardzo źle sypiać (zawsze wstawał 3 razy w nocy,ale ekspresowa pierś zawsze załatwiała sprawę).. budzi się np. o 2:00 i 2h potrafi płakać.. może to właśnie przez moje przemęczenie dzieje się jak się dzieje.. mianowicie jak przykladam małego do piersi (w nocy,bo w dzień jest ok) to narasta we mnie taka wściekłość,że po 5 minutach muszę go oderwać i oddać TZ-owi, bo mam ochotę nim potrzasnąć albo uszczypnąć.. to jest silniejsze ode mnie.. jakby zamiast oksytocyny wydzielała mi się adrenalina..
Czy któraś przechodziła coś podobnego?
Żal mi dziecka,bo kiedy on potrzebuje bliskości wyczuwa od matki tylko złość i gniew...
proszę, do poczytania - http://mataja.pl/2014/04/d-mer-czyli...e-zwariowalas/
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 15:48   #985
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
O ja.. rewelacyjny artykuł! Dziękuję!
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 19:03   #986
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
ja karmiałam dwa dni temu 18stomiesięczniaka w pociągu i czułam się normalnie a w przypadku negatywnego komentarza ubiłabym - daje dziecku jeść a nie świecem cyckiem bo ciągoty ekshibicjonistyczne. dzizuz.



proszę, do poczytania - http://mataja.pl/2014/04/d-mer-czyli...e-zwariowalas/
Artykuł super, brakuje mi MamyKtosia.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 19:19   #987
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Artykuł super, brakuje mi MamyKtosia.
Mataja to jest najlepszy i najbardziej rzeczowy blog parentingowy, a do tego ich poczucie humoru w 100% pokrywa się z moim
Poza tym raz mi pomogły dziewczyny z nagłośnieniem pewnej akcji i jestem im za to bardzo wdzięczna (bo nie wszyscy byli tacy mili, a wcale nie chodziło o zbiórkę pieniędzy).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 19:31   #988
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;63806656]Mataja to jest najlepszy i najbardziej rzeczowy blog parentingowy, a do tego ich poczucie humoru w 100% pokrywa się z moim
Poza tym raz mi pomogły dziewczyny z nagłośnieniem pewnej akcji i jestem im za to bardzo wdzięczna (bo nie wszyscy byli tacy mili, a wcale nie chodziło o zbiórkę pieniędzy).[/QUOTE]

Też uwielbiam ich poczucie humoru, zwłaszcza MamyKtosia
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 08:29   #989
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

A może ten karmiący cyc to duży szok dla osób, dla których matka powinna być aseksualna. A tu proszę jednak seksualna jest. Bo pomimo, że dla karmiącej ta czynność nie ma w sobie niż z podtekstu - to dla osób postronnych jednak ma - dla mężczyzn na pewno, a być może i dla kobiet.
Może to zderzenie z seksualnością matki w ich głowach ich tak szokuje że aż protestują. Bo karmic publicznie może tylko Maryja Święta swoje dzieciątko.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 16:21   #990
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
A może ten karmiący cyc to duży szok dla osób, dla których matka powinna być aseksualna. A tu proszę jednak seksualna jest. Bo pomimo, że dla karmiącej ta czynność nie ma w sobie niż z podtekstu - to dla osób postronnych jednak ma - dla mężczyzn na pewno, a być może i dla kobiet.
Może to zderzenie z seksualnością matki w ich głowach ich tak szokuje że aż protestują. Bo karmic publicznie może tylko Maryja Święta swoje dzieciątko.
Nie wydaje mi się.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 21:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.