Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-05, 12:34   #1801
przeklete_pragnienia
Zakorzenienie
 
Avatar przeklete_pragnienia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 4 650
GG do przeklete_pragnienia
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6383057 1]a w ogłoszeniu było, ze chodzi o sprzedaż? jeśli nie to ja bym im od razu po pytaniu "proszę mi sprzedać..." podziękowała.


przemaglowali? a o co pytali? u mnie wiszą non stop ogłoszenia, ze szukają pracowników i myślałam, ze łatwo jest się tam dostać tylko nikt pracować nie chce.[/QUOTE]

Ale ja aplikuje na stanowisko kierownika sklepu. Pytali dużo o moja obecna pracę, jak wygląda mój typowy dzień, moje obowiązki.
Czym będę się kierować wykonując grafik, jak zmotywuje pracownika któremu się nie chce, dlaczego ma wybrać mnie a nie awansować kogoś z obecnej załogi, jak rozwiąże problem absencji któregoś z pracowników, co bym zmieniła w sklepie biedronka w której robię zakupy, co zrobię w przypadku gdy dwóch pracowników chce wolne tego samego dnia, jaki procent czasu kierownik spędza w biurze
__________________
Postanowiłam w tym roku zrzucić 10 kg. Zostało mi jeszcze 13
przeklete_pragnienia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 12:38   #1802
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Byłam dziś na rozmowie, już nie tajemnica, że chodziło o bank.
Wypadłam...cienko. Jako, że przeczytałam w necie kilka pytań to się wybroniłam. Ale poległam, kiedy kazano mi "Sprzedać tu i teraz COKOLWIEK". Nie odpowiedziałam. W ogóle pytania typu "Jak reklamowałabym Pani nasz bank" albo jeszcze jedno podchwytliwe - spytano mnie co lubię, to mówię że książki. A oni JAKIE? Ja, że kryminalne. A oni do mnie - My lubimy romanse, proszę nasz przekonać tu i teraz DLACZEGO mamy zacząć czytać kryminały.

Czyli na zasadzie "Sprzedaj, nawet jeśli klient nie chce". Ale ja nie jestem przekonywująca, nie umiem takich scenek odgrywać.

Po drodze złożyłam aplikację na staż do urzędu, ciekawa jestem co z tego wyniknie... Choć staż brałam jako ostateczność, a budżetówka to raczej obsadzanie swoich. Nie wiem na co ja liczę
Byłam raz na takim jednodniowym szkoleniu ABC przedsiębiorczości i tam właśnie każdy z uczestników miał za zadanie sprzedać długopis . Gdy wszyscy już udzielili odpowiedzi to prowadzący powiedział, że nikt nie wykonał zadania dobrze. Zaczął tłumaczyć, że chcąc coś sprzedać to najpierw należy odkryć potrzeby klienta a potem zareklamować produkt tak aby przekonać go, że on te potrzeby zaspokoi. Powiem szczerze, że też sobie nie wyobrażam czegoś takiego bo nie jestem zbyt kreatywna .
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 12:50   #1803
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Zadzwonili do mnie z jednej firmy, na której byłam wczoraj na rozmowie, zaprosili na drugi etap rozmowy z dyrektorem, podobno rozmowa ma być po angielsku i mają być pytania odnośnie branży jaką się zajmują, a ja nie mam takiej wiedzy i w ogóle 2,5 roku nie miałam praktycznie styczności z angielskim Rozmowę mam w poniedziałek, nie zdążę sobie przypomnieć wszystkiego, nie wiem czy nie odzwonić i powiedzieć, że nie przyjdę, nie chcę się ośmieszyć jakoś z tym angielskim, dużo słówek pozapominałam i w ogóle lipa....jak będę zestresowana to już w ogóle nic z siebie nie wyduszę
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 13:42   #1804
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że koniec ? To jest minimum które musi zapewnić pracodawca, żeby dostał osobę na staż. A jeśli się sprawdzisz to zawsze mogą zawrzeć z Tobą dalszą umowę. My na każdym wniosku mamy napisane 6 mc staż i 3 mc zatrudnienie. Po tych "przymusowych" 3 mc jeśli ktoś się sprawdzi to zatrudniamy na umowę o pracę.
Zmień trochę podejście Tak samo nie wiesz czy podczas tego stażu kogoś nie poznasz kto będzie chciał Cię zatrudnić, nabierzesz doświadczenie które pomoże Ci znaleźć fajną pracę itp.
Przykład z życia: pracując w PUP dyrektorka mnie zawołała i powiedziała,że nie dostała dalszych pieniędzy żeby mi przedłużyć umowę ale widzi jak pracuje, rozmawiała ze starostą i za 2 tyg jeśli chcę to zaczynam u niego pracę Jeśli staż jest w kręgu Twoich zainteresowań to warto spróbować
Mam obawy, bo już byłem na stażu gdzie strasznie mieli mnie po nim zatrudnić a gdy staż się skończył to i praca się skończyła więc stałem się nieufny do stażów Dziś byłem w urzędzie i Pani z urzędu powiedziała mi, że ok. środy powinny pojawić się jakieś oferty stażowe.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 13:42   #1805
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Zadzwonili do mnie z jednej firmy, na której byłam wczoraj na rozmowie, zaprosili na drugi etap rozmowy z dyrektorem, podobno rozmowa ma być po angielsku i mają być pytania odnośnie branży jaką się zajmują, a ja nie mam takiej wiedzy i w ogóle 2,5 roku nie miałam praktycznie styczności z angielskim Rozmowę mam w poniedziałek, nie zdążę sobie przypomnieć wszystkiego, nie wiem czy nie odzwonić i powiedzieć, że nie przyjdę, nie chcę się ośmieszyć jakoś z tym angielskim, dużo słówek pozapominałam i w ogóle lipa....jak będę zestresowana to już w ogóle nic z siebie nie wyduszę
Jeśli nigdy nie rozmawiałaś z nikim jakoś szczególnie po angielsku to oczywiście nie ma sensu iść, ale w przeciwnym wypadku spróbuj, nic nie tracisz. Zobaczysz jak sobie radzisz w takich sytuacjach.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 13:51   #1806
przeklete_pragnienia
Zakorzenienie
 
Avatar przeklete_pragnienia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 4 650
GG do przeklete_pragnienia
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ja z angielskim to bym poległa na starcie. Muszę kiedyś wziąć się za jakiś kurs bo aż wstyd
__________________
Postanowiłam w tym roku zrzucić 10 kg. Zostało mi jeszcze 13
przeklete_pragnienia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 13:55   #1807
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez przeklete_pragnienia Pokaż wiadomość
Ja z angielskim to bym poległa na starcie. Muszę kiedyś wziąć się za jakiś kurs bo aż wstyd
Ja podobnie, stres robi swoje!
W ojczystym języku czasem nie wiem co chcę powiedzieć, a w ang to już kosmos. A w szkole byłam prymusem...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 13:57   #1808
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ja też nie wypadłam znakomicie na rozmowie po angielsku w tej firmie, a jednak zatrudnili.

Tylko jedno mnie zastanawia - nie wiedziałas, że będzie tam potrzebny język?
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 14:07   #1809
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

W cv musiała wpisać jakiś język, jeśli jednak nie wpisywala angielskiego to dziwne ze ja wybrali.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 14:23   #1810
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez przeklete_pragnienia Pokaż wiadomość
Ale ja aplikuje na stanowisko kierownika sklepu. Pytali dużo o moja obecna pracę, jak wygląda mój typowy dzień, moje obowiązki.
Czym będę się kierować wykonując grafik, jak zmotywuje pracownika któremu się nie chce, dlaczego ma wybrać mnie a nie awansować kogoś z obecnej załogi, jak rozwiąże problem absencji któregoś z pracowników, co bym zmieniła w sklepie biedronka w której robię zakupy, co zrobię w przypadku gdy dwóch pracowników chce wolne tego samego dnia, jaki procent czasu kierownik spędza w biurze
nienawidzę takich pytań, bo jak dla mnie to na takie rzeczy powinny być wytyczne z góry, żeby potem problemów nie było. a tam nie jest czasem tak, że kierownik to zarówno sprawami kierowniczymi się zajmuje jak i całą resztą, w razie potrzeby?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 14:47   #1811
przeklete_pragnienia
Zakorzenienie
 
Avatar przeklete_pragnienia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 4 650
GG do przeklete_pragnienia
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6383672 6]nienawidzę takich pytań, bo jak dla mnie to na takie rzeczy powinny być wytyczne z góry, żeby potem problemów nie było. a tam nie jest czasem tak, że kierownik to zarówno sprawami kierowniczymi się zajmuje jak i całą resztą, w razie potrzeby?[/QUOTE]

Na pewno, zresztą jak w każdym sklepie więc np. odpowiedź na ostatnie pytanie miała im pokazać czy nie jestem czasem panienka która myśli ze będzie cały czas siedziala za biurkiem
__________________
Postanowiłam w tym roku zrzucić 10 kg. Zostało mi jeszcze 13
przeklete_pragnienia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 14:50   #1812
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez przeklete_pragnienia Pokaż wiadomość
Na pewno, zresztą jak w każdym sklepie więc np. odpowiedź na ostatnie pytanie miała im pokazać czy nie jestem czasem panienka która myśli ze będzie cały czas siedziala za biurkiem
no to trzymam kciuki, żeby się udało
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 15:01   #1813
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Zadzwonili do mnie z jednej firmy, na której byłam wczoraj na rozmowie, zaprosili na drugi etap rozmowy z dyrektorem, podobno rozmowa ma być po angielsku i mają być pytania odnośnie branży jaką się zajmują, a ja nie mam takiej wiedzy i w ogóle 2,5 roku nie miałam praktycznie styczności z angielskim Rozmowę mam w poniedziałek, nie zdążę sobie przypomnieć wszystkiego, nie wiem czy nie odzwonić i powiedzieć, że nie przyjdę, nie chcę się ośmieszyć jakoś z tym angielskim, dużo słówek pozapominałam i w ogóle lipa....jak będę zestresowana to już w ogóle nic z siebie nie wyduszę
Czy w tej pracy jednym z głównych zadań ma być rozmowa po angielsku? Jeśli tak, to bym odpuściła na Twoim miejscu.

Ale jeśli chcą tylko sprawdzić Twój angielski, "bo w cv jest wpisany a czasem może się przydać" (czyt. kilka razy w miesiącu odpiszesz na maila) to nie waż się poddawać! Nawet nie wiesz, jak potrafią 'dukać angielskim' osoby, które już pracują na takim stanowisku

Na Twoim miejscu ostro ruszyłabym do nauki. Znajdź na youtube filmiki powiązane z branżą po angielsku, znajdź stronę firmy - jest po angielsku? (jeśli tak, to wyucz się najistotniejszych zwrotów, słownictwa). Potem spróbuj zaaranżować wywiad po angielsku, przykładowe pytania z branży i o sobie. Masz dwa dni - masz szanse!
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 15:36   #1814
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

W ogłoszeniu nie było wzmianki o tym, że rozmowa będzie po angielsku, było, że dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego, nie posługują się na co dzień j.angielskim. Dopiero wczoraj rekruterki (bo przesłuchiwały mnie we dwie) powiedziały, że w drugim etapie będzie kilka pytań po angielsku, druga się wtrąciła, że dyrektor całą rozmowę prowadzi po angielsku...
Oczywiście miałam w CV napisane, że znam język angielski, ale na poziomie podstawowym
Nie wiem, może przygotować sobie odpowiedzi na jakieś podstawowe pytania i zaryzykować, hmm nie wiem... ewentualnie mogę udać głupią i jak mi nie będzie wychodzić z odpowiedziami to mogę powiedzieć, że nie wiedziałam, że rozmowa miała być w j.angielskim..

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

odszukałam te ogłoszenie, żeby się upewnić i rzeczywiście jest w nim tak napisane o j.angielskim ODATKOWYMI ATUTAMI BĘDĄ:
• znajomość języka angielskiego
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 15:39   #1815
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
W ogłoszeniu nie było wzmianki o tym, że rozmowa będzie po angielsku, było, że dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego, nie posługują się na co dzień j.angielskim. Dopiero wczoraj rekruterki (bo przesłuchiwały mnie we dwie) powiedziały, że w drugim etapie będzie kilka pytań po angielsku, druga się wtrąciła, że dyrektor całą rozmowę prowadzi po angielsku...
Oczywiście miałam w CV napisane, że znam język angielski, ale na poziomie podstawowym
Nie wiem, może przygotować sobie odpowiedzi na jakieś podstawowe pytania i zaryzykować, hmm nie wiem... ewentualnie mogę udać głupią i jak mi nie będzie wychodzić z odpowiedziami to mogę powiedzieć, że nie wiedziałam, że rozmowa miała być w j.angielskim..
Ja bym poszła. W przypadku ciężkich pytań powiedziałabym wprost, że angielski miałam wpisany w CV, owszem, ale na poziomie podstawowym.

Nie chcę być niemiła, bo nie wiem jak wygląda sytuacja, ale coraz częściej spotykam się z tym, jakby rekruterzy nie czytali CV do końca. Jeśli kogoś potrzebują z j. angielskim to powinni spojrzeć na jego znajomość w CV. Nawet jeśli kandydat spełnia oczekiwania, a im zależy na dobrej znajomości języki (mimo wszystko), to nie powinni dawać mu nadziei.

Mówię trochę odnośnie mojej dzisiejszej rozmowy, bo w pewnym momencie rekruterzy mówią do mnie "Nie ma Pani jednak doświadczenia w branży bankowej...", a ja w głowie mam " WTF, to po co mnie zapraszaliście?".

Trochę tak śmiesznie, bo ostatnio tam, gdzie spełniam 100% wymogów - nikt nie dzwoni, a tam gdzie prawie nie pasuję - to mnie zapraszają
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 15:49   #1816
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja bym poszła. W przypadku ciężkich pytań powiedziałabym wprost, że angielski miałam wpisany w CV, owszem, ale na poziomie podstawowym.

Nie chcę być niemiła, bo nie wiem jak wygląda sytuacja, ale coraz częściej spotykam się z tym, jakby rekruterzy nie czytali CV do końca. Jeśli kogoś potrzebują z j. angielskim to powinni spojrzeć na jego znajomość w CV. Nawet jeśli kandydat spełnia oczekiwania, a im zależy na dobrej znajomości języki (mimo wszystko), to nie powinni dawać mu nadziei.

Mówię trochę odnośnie mojej dzisiejszej rozmowy, bo w pewnym momencie rekruterzy mówią do mnie "Nie ma Pani jednak doświadczenia w branży bankowej...", a ja w głowie mam " WTF, to po co mnie zapraszaliście?".

Trochę tak śmiesznie, bo ostatnio tam, gdzie spełniam 100% wymogów - nikt nie dzwoni, a tam gdzie prawie nie pasuję - to mnie zapraszają

U mnie ta sama sytuacja....nie mam doświadczenia w tej branży tam gdzie mam to rozmowę, mam skończone studia w ogóle w innym kierunku, dopiero te co rozpocznę w październiku może będą bardziej powiązane, i oczywiście z tekstem do mnie, że nie mam wykształcenia w tym kierunku przecież, czemu nie szukam w zawodzie i w ogóle dali mi trochę do zrozumienia "co pani tu robi po takich studiach". No ale muszę przyznać, że poradziłam sobie i z takimi pytaniami całkiem dobrze, więc pod tym względem byłam z siebie zadowolona, ale i tak byłam pewna, że nie zadzwonią i nie zaproszą mnie na ten drugi etap
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 15:57   #1817
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
U mnie ta sama sytuacja....nie mam doświadczenia w tej branży tam gdzie mam to rozmowę, mam skończone studia w ogóle w innym kierunku, dopiero te co rozpocznę w październiku może będą bardziej powiązane, i oczywiście z tekstem do mnie, że nie mam wykształcenia w tym kierunku przecież, czemu nie szukam w zawodzie i w ogóle dali mi trochę do zrozumienia "co pani tu robi po takich studiach". No ale muszę przyznać, że poradziłam sobie i z takimi pytaniami całkiem dobrze, więc pod tym względem byłam z siebie zadowolona, ale i tak byłam pewna, że nie zadzwonią i nie zaproszą mnie na ten drugi etap
Niby NIE NIE NIE,ale jednak zapraszają Czyli masz "to coś".
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 17:03   #1818
uczestnik48
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 74
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja bym poszła. W przypadku ciężkich pytań powiedziałabym wprost, że angielski miałam wpisany w CV, owszem, ale na poziomie podstawowym.

Nie chcę być niemiła, bo nie wiem jak wygląda sytuacja, ale coraz częściej spotykam się z tym, jakby rekruterzy nie czytali CV do końca. Jeśli kogoś potrzebują z j. angielskim to powinni spojrzeć na jego znajomość w CV. Nawet jeśli kandydat spełnia oczekiwania, a im zależy na dobrej znajomości języki (mimo wszystko), to nie powinni dawać mu nadziei.

Mówię trochę odnośnie mojej dzisiejszej rozmowy, bo w pewnym momencie rekruterzy mówią do mnie "Nie ma Pani jednak doświadczenia w branży bankowej...", a ja w głowie mam " WTF, to po co mnie zapraszaliście?".

Trochę tak śmiesznie, bo ostatnio tam, gdzie spełniam 100% wymogów - nikt nie dzwoni, a tam gdzie prawie nie pasuję - to mnie zapraszają
Po to , abyś powiedziała, że szybko się uczysz, chcesz poznać nową branże, szukasz nowych wyzwań, dasz sobie rade.
uczestnik48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 17:22   #1819
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Zadzwonili do mnie z jednej firmy, na której byłam wczoraj na rozmowie, zaprosili na drugi etap rozmowy z dyrektorem, podobno rozmowa ma być po angielsku i mają być pytania odnośnie branży jaką się zajmują, a ja nie mam takiej wiedzy i w ogóle 2,5 roku nie miałam praktycznie styczności z angielskim Rozmowę mam w poniedziałek, nie zdążę sobie przypomnieć wszystkiego, nie wiem czy nie odzwonić i powiedzieć, że nie przyjdę, nie chcę się ośmieszyć jakoś z tym angielskim, dużo słówek pozapominałam i w ogóle lipa....jak będę zestresowana to już w ogóle nic z siebie nie wyduszę
Moim zdaniem poddać się na starcie i w ogóle nie pójść to najgorsze rozwiązanie. Przejrzyj stronę firmy, poczytaj sobie, poucz się słówek - masz 2 pełne dni, to kupa czasu. A tak na marginesie, to w obecnych czasach angielski to właściwie mus i naprawdę szkoda w niego nie inwestować.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 18:03   #1820
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Mizmaz, wiem, nikłe to pocieszenie, ale taka rozmowa to zawsze jakieś doświadczenie. Może ze stażem się uda? Trzymam kciuki.

Dziękuję za rady odnośnie mojej rozmowy, jestem już po i mogę powiedzieć, że jestem z niej zadowolona, natomiast zobaczymy jak to się przełoży na zatrudnienie.
Samodzielne stanowisko w branży nowych technologii, zespół pasjonatów, biurowiec w centrum miasta, ale praca nierozwojowa i monotonna, 1300 netto, umowa zlecenie na trzy m-ce. Dojazd pociągiem i potem tramwajem ok. półtorej godziny w jedną stronę. Sama nie wiem, ale raczej się zgodzę. Odezwą się w poniedziałek czy mnie wybiorą.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 18:46   #1821
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Mizmaz, wiem, nikłe to pocieszenie, ale taka rozmowa to zawsze jakieś doświadczenie. Może ze stażem się uda? Trzymam kciuki.

Dziękuję za rady odnośnie mojej rozmowy, jestem już po i mogę powiedzieć, że jestem z niej zadowolona, natomiast zobaczymy jak to się przełoży na zatrudnienie.
Samodzielne stanowisko w branży nowych technologii, zespół pasjonatów, biurowiec w centrum miasta, ale praca nierozwojowa i monotonna, 1300 netto, umowa zlecenie na trzy m-ce. Dojazd pociągiem i potem tramwajem ok. półtorej godziny w jedną stronę. Sama nie wiem, ale raczej się zgodzę. Odezwą się w poniedziałek czy mnie wybiorą.
Nie wiem czy by mi się chciało dojeżdżać do pracy 1,5h tracić czas, sen i nerwy, żeby przesiedzieć w nierozwojowej pracy za 1300
Ile Ci zostanie po odjęciu dojazdów?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 18:48   #1822
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Hej, jest tu ktoś, kto ma za sobą albo jest w trakcie przygody z agencjami marketingowymi (staże, praca)? Mam kilka pytań
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 19:45   #1823
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Nie wiem czy by mi się chciało dojeżdżać do pracy 1,5h tracić czas, sen i nerwy, żeby przesiedzieć w nierozwojowej pracy za 1300
Ile Ci zostanie po odjęciu dojazdów?
To ja na stażu mam więcej i tylko 15 min autobusem do miejsca pracy. Moim zdaniem raczej nie warto tracić czasu i energii, ale z drugiej strony czasami i takie pieniadze się przydają, jeśli człowiekowi maleje suma na koncie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 20:22   #1824
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Samodzielne stanowisko w branży nowych technologii [...] 1300 netto
Co?
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-06, 11:17   #1825
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Mizmaz, wiem, nikłe to pocieszenie, ale taka rozmowa to zawsze jakieś doświadczenie. Może ze stażem się uda? Trzymam kciuki.

Dziękuję za rady odnośnie mojej rozmowy, jestem już po i mogę powiedzieć, że jestem z niej zadowolona, natomiast zobaczymy jak to się przełoży na zatrudnienie.
Samodzielne stanowisko w branży nowych technologii, zespół pasjonatów, biurowiec w centrum miasta, ale praca nierozwojowa i monotonna, 1300 netto, umowa zlecenie na trzy m-ce. Dojazd pociągiem i potem tramwajem ok. półtorej godziny w jedną stronę. Sama nie wiem, ale raczej się zgodzę. Odezwą się w poniedziałek czy mnie wybiorą.

No właśnie, hmm 3 h dziennie marnować na dojazd za takie pieniądze, zastanowiłabym się nad tym

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Pójdę na to rozmowę w poniedziałek, w najgorszym przypadku po prostu nie dostanę tej pracy, jak nie będę znała odp na jakieś pytanie to po prostu na nie nie odpowiem i tyle
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-06, 13:33   #1826
calineczka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cześć dziewczyny
Jak myślicie, czy jest sens wpisywać do CV kursy ze stron Strefa Kursów, Eduweb, Educativo? Nie robiłam jeszcze żadnego, ale myślałam o kursach dotyczących marketingu, UX czy tworzenia stron internetowych. Czy takie kursy są pozytywnie odbierane przez pracodawców czy wręcz przeciwnie ?
calineczka_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-06, 13:53   #1827
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
No właśnie, hmm 3 h dziennie marnować na dojazd za takie pieniądze, zastanowiłabym się nad tym

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Pójdę na to rozmowę w poniedziałek, w najgorszym przypadku po prostu nie dostanę tej pracy, jak nie będę znała odp na jakieś pytanie to po prostu na nie nie odpowiem i tyle
Idź idź, a może się uda Jednak czymś ich zainteresowałaś.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-06, 14:24   #1828
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

U mnie pojawilo się dużo ogłoszeń typu masz do 29 lat zgłoś się do nas darmowe szkolenia, rozmowy z doradcą, kursy??staże i płatne wszystko. Jakiś projekt z UE dla bezrobotnych z up i tych nawet w up niezarejestrowanych.
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-06, 14:53   #1829
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez calineczka_7 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Jak myślicie, czy jest sens wpisywać do CV kursy ze stron Strefa Kursów, Eduweb, Educativo? Nie robiłam jeszcze żadnego, ale myślałam o kursach dotyczących marketingu, UX czy tworzenia stron internetowych. Czy takie kursy są pozytywnie odbierane przez pracodawców czy wręcz przeciwnie ?
Wpisywałabym raczej umiejętności nabyte w trakcie tych kursów.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-06, 19:47   #1830
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Witajcie! Od połowy kwietnia jestem bezrobotna, wysyłam cv, chodzę na rozmowy i cisza....kilka odmówiłam bo proponowali najniższa krajową. Mieszkam z chłopakiem wiec jakoś dajemy radę. Cały czas pracowałam w handlu były to m.in: sklep z tuszami do drukarek, sklep obuwniczy, bar, sklepy zoologiczne. Szukam pracy biurowej ale ciężko z tym bo potrzebne języki wiec tez szukam w handlu. Chciałam otworzyć własny sklep zoologiczny z dotacji z urzędu pracy ale u nas dają tylko 18 tys z czego tylko połowę można przeznaczyć na zakup towarów, niestety nie zatowaruje sklepu za 9 tys na tyle żeby klient mógł mieć wybór a kredytu nie będę brać....więc moje marzenie o własnym, przyjaznym zwierzętom sklepiku musze odłożyć....może kiedyś...póki co musze znaleźć jakąś pracę

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.