Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-12, 18:06   #1951
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6410090 1]powodzenia[/QUOTE]


Dziękuje
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 21:06   #1952
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Weszłam sobie dziś na oferty stażów w małopolsce i czytam staż na:
-robotnika budowlanego,
-pracownika produkcji,
-opiekunkę dziecięcą,

dokąd zmierzamy?
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 21:18   #1953
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Jak odbieracie oferty, które są dość enigmatyczne?
Ja trochę nie lubię takich sytuacji, kiedy firma nie chce podać nazwy, tylko podpisuje się nazwami typu "Rekrutujemy" albo imiona "Agnieszka" (na olx).
Nie ma numeru, nie ma adresu mail.

Czasem wydaje mi się, że fajnie brzmi ogłoszenia, ale nie znoszę pisać w ciemno.

Dlaczego tak nagminnie chowa się nazwę firmy, czy to jakaś gra?

Albo ogłoszenia enigmatyczne, niby wiesz, co będziesz robił, ale tak na prawdę nie wiesz.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 21:31   #1954
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jak odbieracie oferty, które są dość enigmatyczne?
Ja trochę nie lubię takich sytuacji, kiedy firma nie chce podać nazwy, tylko podpisuje się nazwami typu "Rekrutujemy" albo imiona "Agnieszka" (na olx).
Nie ma numeru, nie ma adresu mail.

Czasem wydaje mi się, że fajnie brzmi ogłoszenia, ale nie znoszę pisać w ciemno.

Dlaczego tak nagminnie chowa się nazwę firmy, czy to jakaś gra?

Albo ogłoszenia enigmatyczne, niby wiesz, co będziesz robił, ale tak na prawdę nie wiesz.
Nienawidzę tego Składam CV, a później mówię/odpisuję, że nie jestem zainteresowana, bo firma, to jakieś G...
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 21:43   #1955
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jak odbieracie oferty, które są dość enigmatyczne?
Ja trochę nie lubię takich sytuacji, kiedy firma nie chce podać nazwy, tylko podpisuje się nazwami typu "Rekrutujemy" albo imiona "Agnieszka" (na olx).
Nie ma numeru, nie ma adresu mail.

Czasem wydaje mi się, że fajnie brzmi ogłoszenia, ale nie znoszę pisać w ciemno.

Dlaczego tak nagminnie chowa się nazwę firmy, czy to jakaś gra?

Albo ogłoszenia enigmatyczne, niby wiesz, co będziesz robił, ale tak na prawdę nie wiesz.
Bo nie mają nic ciekawego do zaoferowania i szukają jeleni, a gdybyś znała nazwę, to mogłabyś ich sprawdzić. Poważna firma tak nie robi.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 21:51   #1956
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

No właśnie, czasem ogłoszenie brzmi przyzwoicie, ale ani nazwy, ani numeru. Raczej jestem sceptyczna, a szkoda...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 22:01   #1957
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ja na takie ogłoszenie nie odpowiadam, jak niema właśnie nazwy firmy albo jak ogłoszenie jest zbyt ogólne (50% albo i więcej jest jakby robionych od jednego wzoru bo brzmią praktycznie tak samo).

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-12, 22:03   #1958
201711200926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 36
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

U mnie praktycznie wszystkie ogłoszenia z mojej okolicy tak wyglądają (najczęściej brak nazwy firmy, podane tylko imię osoby; numer telefonu raczej podają) i zastanawiam się, jaki to ma sens bo po pierwsze i tak w momencie dostania zaproszenia na rozmowę dowiaduję się, co to za miejsce, a po drugie mieszkam w małym mieście, gdzie - można powiedzieć - wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Także nie wiem co mają do ukrycia. Najbardziej jednak denerwuje mnie nie zamieszczanie wynagrodzenia w ogłoszeniach - przecież i tak się dowiem/zapytam, co tu ukrywać?
201711200926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-12, 22:15   #1959
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

A mnie wkurza to ze czasem nawet na rozmowie jak się nie zapytasz jakie wynagrodzenie to nie powiedzą. Dla mnie powinno pisać w ogłoszeniu miejsce wykonywania pracy, ilość godzin, jaką stawka i obowiązki dokaldnie wypisane i wtedy człowiek by nie tracił czasu i pieniędzy wysyłając cv i jedząc na rozmowy gfzie potem okazuje się ze po 12h za najniższą krajowa i jesczdz np umowa zlecenie....

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 01:04   #1960
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 09:41   #1961
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Weszłam sobie dziś na oferty stażów w małopolsce i czytam staż na:
-robotnika budowlanego,
-pracownika produkcji,
-opiekunkę dziecięcą,

dokąd zmierzamy?

Jak dla mnie staże w sklepie odzieżowym, czy też w spożywczym, na produkcji, etc. to to straszne wykorzystywanie ludzi. Moim zdaniem na takie stanowiska nie powinien być udzielany staż. Za takie pieniądze pracować w sklepie odzieżowym, gdzie niepotrzebne są większe umiejętności to śmieszne po prostu. Mogę zrozumieć staże, np. w salonach fryzjerskich, kosmetycznych (gdzie trzeba zdobyć praktykę) lub w jakiś "poważniejszych" firmach, na "poważniejszych" stanowiskach.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jak odbieracie oferty, które są dość enigmatyczne?
Ja trochę nie lubię takich sytuacji, kiedy firma nie chce podać nazwy, tylko podpisuje się nazwami typu "Rekrutujemy" albo imiona "Agnieszka" (na olx).
Nie ma numeru, nie ma adresu mail.

Czasem wydaje mi się, że fajnie brzmi ogłoszenia, ale nie znoszę pisać w ciemno.

Dlaczego tak nagminnie chowa się nazwę firmy, czy to jakaś gra?

Albo ogłoszenia enigmatyczne, niby wiesz, co będziesz robił, ale tak na prawdę nie wiesz.

Zazwyczaj nie odpowiadam na takie ogłoszenia, wydają mi się podejrzane. Może ze dwa razy wysłałam CV w sumie niewiadomo do kogo i później takie zdziwienie jak dzwoni do Ciebie ktoś żeby umówić się na rozmowę, podaję nazwę firmy, a Ty nawet nie wiesz, że do takiej firmy aplikowałaś...
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-13, 09:57   #1962
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jak odbieracie oferty, które są dość enigmatyczne?
Ja trochę nie lubię takich sytuacji, kiedy firma nie chce podać nazwy, tylko podpisuje się nazwami typu "Rekrutujemy" albo imiona "Agnieszka" (na olx).
Nie ma numeru, nie ma adresu mail.

Czasem wydaje mi się, że fajnie brzmi ogłoszenia, ale nie znoszę pisać w ciemno.

Dlaczego tak nagminnie chowa się nazwę firmy, czy to jakaś gra?

Albo ogłoszenia enigmatyczne, niby wiesz, co będziesz robił, ale tak na prawdę nie wiesz.
Już kiedyś tu opisywałam jak odpowiedziałam na takie ogłoszenie na infopraca - podpisane "Agencja Marketingowa" czy jakoś tak. W rozmowie telefonicznej zapytałam o nazwę firmy, pani mi z łaską powiedziała i po wyguglowaniu okazało się, że to akwizycja, chodzisz po domach i wciskasz ludziom drugą umowę na prąd np.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 10:29   #1963
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ciągle o tym myślę. Wiem, że zrobiłam błąd zostają w domu rodzinnym. Myślę, że miałabym lepszy start do wyjazdu do innego miasta, byłoby łatwiej, bo widzę jak znajome ze studiów sobie radzą.
Chyba już Ci to pisałam, ale nie masz innego wyjścia jak po prostu wziąć się w garść i przeprowadzić. Naprawdę mnie dziwi, że mając ukończone takie studia nie szukasz pracy w wielkich korporacjach. Przede wszystkim powinnaś podszkolić angielski. Nie wiem - wyjedź na rok do Anglii do pracy, pójdź do pracy i sama ucz się angielskiego, a zapewniam Cię, że pracę w korpo w księgowości znajdziesz z łatwością i to za minimum 4.000 zł brutto - taka jest u mnie stawka dla młodszego księgowego bez doświadczenia, plus oczywiście wszystkie benefity i UoP.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 10:43   #1964
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jak odbieracie oferty, które są dość enigmatyczne?
Ja trochę nie lubię takich sytuacji, kiedy firma nie chce podać nazwy, tylko podpisuje się nazwami typu "Rekrutujemy" albo imiona "Agnieszka" (na olx).
Nie ma numeru, nie ma adresu mail.

Czasem wydaje mi się, że fajnie brzmi ogłoszenia, ale nie znoszę pisać w ciemno.

Dlaczego tak nagminnie chowa się nazwę firmy, czy to jakaś gra?

Albo ogłoszenia enigmatyczne, niby wiesz, co będziesz robił, ale tak na prawdę nie wiesz.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Chyba już Ci to pisałam, ale nie masz innego wyjścia jak po prostu wziąć się w garść i przeprowadzić. Naprawdę mnie dziwi, że mając ukończone takie studia nie szukasz pracy w wielkich korporacjach. Przede wszystkim powinnaś podszkolić angielski. Nie wiem - wyjedź na rok do Anglii do pracy, pójdź do pracy i sama ucz się angielskiego, a zapewniam Cię, że pracę w korpo w księgowości znajdziesz z łatwością i to za minimum 4.000 zł brutto - taka jest u mnie stawka dla młodszego księgowego bez doświadczenia, plus oczywiście wszystkie benefity i UoP.
Z jakiego miasta jesteś? Na ile trzeba umieć język angielski, żeby startować do korpo?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 10:51   #1965
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Z jakiego miasta jesteś? Na ile trzeba umieć język angielski, żeby startować do korpo?
Ja ze stolicy, ale takie same oferty są w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu. Największy rynek outsourcingowy jest w Krakowie, więc tam można śmiało uderzać, tak samo do Warszawy. W ogłoszeniach zazwyczaj pojawia się "fluent English", ale ja byłam na kilku rekrutacjach, tak samo znajomi, i wcale nie trzeba mieć biegłego angielskiego - co nie znaczy, że nie jest wymagany bardzo dobry poziom, bo znajomość będzie sprawdzana zarówno w mowie, jak i w piśmie. Trzeba też pamiętać o tym, że językiem korpo jest angielski, co oznacza, że w tym języku odbywają się szkolenia, cała wewnętrzna i zewnętrzna komunikacja, w tym języku masz programy.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 15:45   #1966
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja ze stolicy, ale takie same oferty są w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu. Największy rynek outsourcingowy jest w Krakowie, więc tam można śmiało uderzać, tak samo do Warszawy. W ogłoszeniach zazwyczaj pojawia się "fluent English", ale ja byłam na kilku rekrutacjach, tak samo znajomi, i wcale nie trzeba mieć biegłego angielskiego - co nie znaczy, że nie jest wymagany bardzo dobry poziom, bo znajomość będzie sprawdzana zarówno w mowie, jak i w piśmie. Trzeba też pamiętać o tym, że językiem korpo jest angielski, co oznacza, że w tym języku odbywają się szkolenia, cała wewnętrzna i zewnętrzna komunikacja, w tym języku masz programy.
Ja też już o tym myślałem, ale z moim językiem jest kiepsko. Przez niemal całą edukację uczyłem się wyłącznie niemieckiego. Z angielskim miałem dopiero styczność w liceum. Na studiach ponownie niemiecki. Nie ukrywam, że nie przykładałem się do nauki niemieckiego, po prostu nie specjalnie lubię ten język uczyłem się go , bo musiałem. Umiem go na poziomie B1 słabe B2. Angielskiego jak wspomniałem uczyłem się w liceum mając zaledwie 1 godzinę tygodniowo. Dopiero od nie dawna zacząłem uczyć się go sam. Myślałem o prywatnych lekcjach, ale gdy zobaczyłem ile korepetytorzy biorą sobie za godzinę lekcji to trochę się przeraziłem 80-120 zł. W sumie nie dziwię się naszła moda na języki to korepetytorzy to wykorzystali. U mnie wyjazd za granicę nie wchodzi w grę, bo od października zaczynam studia magisterskie. Jeśli chodzi o duże miasta to do Krakowa mam ok. 50 km i bezpośredni dojazd do Katowic też mam ok. 50 km, ale już nie z bezpośrednim dojazdem. W sumie mógłbym tyle dojeżdżać, ale musiałoby mi się to finansowo opłacać- za najniższą krajową nie mógłby sobie na to pozwolić.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 15:48   #1967
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

U mnie dużo jest ofert napisanych przez firmy rekrutacyjne: "szukamy dla naszego klienta"... A też wolałbym wiedzieć, do kogo się zgłaszam.

TakiOn, gdzie takie ceny za korepetycje? U nas We Wrocławiu wahaja się od 30 zł (studenci bez doświadczenia) do może 60, rzadko widziałam wyższe kwoty.
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 15:50   #1968
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez rabbithearted Pokaż wiadomość
U mnie dużo jest ofert napisanych przez firmy rekrutacyjne: "szukamy dla naszego klienta"... A też wolałbym wiedzieć, do kogo się zgłaszam.

TakiOn, gdzie takie ceny za korepetycje? U nas We Wrocławiu wahaja się od 30 zł (studenci bez doświadczenia) do może 60, rzadko widziałam wyższe kwoty.
U mnie w miejscowości nie daleko Krakowa. Studenci też mało nie biorą 50-60 zł.

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2016-08-13 o 15:57
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 16:15   #1969
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
U mnie w miejscowości nie daleko Krakowa. Studenci też mało nie biorą 50-60 zł.
Ja za korki z matmy, jako studentka (teraz już po) biorę 30-40 zł w Lublinie. Najwyższe ceny, nie zależnie od przedmiotu to 50-60 zł. Ale wydaje mi się, że w małych miastach, gdzie nie ma konkurencji, ceny mogą być wyższe, tylko pytanie, ile osób w małych miastach na to stać?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-13, 16:31   #1970
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja za korki z matmy, jako studentka (teraz już po) biorę 30-40 zł w Lublinie. Najwyższe ceny, nie zależnie od przedmiotu to 50-60 zł. Ale wydaje mi się, że w małych miastach, gdzie nie ma konkurencji, ceny mogą być wyższe, tylko pytanie, ile osób w małych miastach na to stać?
Widocznie stać skoro się ogłaszają. Nie powiem czytałem opinie o tych korepetytorach i wszystkie były pozytywne więc muszą porządnie uczyć, ale 120zł/ h moim zdaniem przesada.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 17:03   #1971
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
A mnie wkurza to ze czasem nawet na rozmowie jak się nie zapytasz jakie wynagrodzenie to nie powiedzą. Dla mnie powinno pisać w ogłoszeniu miejsce wykonywania pracy, ilość godzin, jaką stawka i obowiązki dokaldnie wypisane i wtedy człowiek by nie tracił czasu i pieniędzy wysyłając cv i jedząc na rozmowy gfzie potem okazuje się ze po 12h za najniższą krajowa i jesczdz np umowa zlecenie....

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
A mnie irytuje, jak pytają o to, ile chcę zarabiać... Ja się nie znam na pensjach, zawsze patrzę pi razy oko i zazwyczaj mówię, że do 2000 BRUTTO, choć wiem, że strzelam sobie tym w kolano.
Nie rozumiem, co jest trudnego w zapytaniu "Czy jest Pani gotowa pracować za X zł, czy Pani to odpowiada?". Ktoś powie TAK, ktoś inny NIE. Pensja to nie tajemnica, wolałabym wiedzieć od razu ile ta praca jest warta i zastanowić się czy wysyłać CV i tracić czas na rozmowę.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 18:28   #1972
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
A mnie irytuje, jak pytają o to, ile chcę zarabiać... Ja się nie znam na pensjach, zawsze patrzę pi razy oko i zazwyczaj mówię, że do 2000 BRUTTO, choć wiem, że strzelam sobie tym w kolano.
Nie rozumiem, co jest trudnego w zapytaniu "Czy jest Pani gotowa pracować za X zł, czy Pani to odpowiada?". Ktoś powie TAK, ktoś inny NIE. Pensja to nie tajemnica, wolałabym wiedzieć od razu ile ta praca jest warta i zastanowić się czy wysyłać CV i tracić czas na rozmowę.
To właśne chodzi nie o to, żeby powiedzieć Ci, ile ta praca jest warta, tylko o sprawdzenie, jak Ty siebie sama cenisz i na jaką kwotę oceniasz siebie jako pracownika na danym stanowisku.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 18:34   #1973
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
zazwyczaj mówię, że do 2000 BRUTTO
Dlaczego do? A jak Ci zaproponują 3000 brutto to nie pójdziesz? Moim zdaniem lepiej mówić np. "co najmniej 1600 zł". A jeszcze lepiej "około 2000 zł". Kwoty przykładowe.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 18:36   #1974
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To właśne chodzi nie o to, żeby powiedzieć Ci, ile ta praca jest warta, tylko o sprawdzenie, jak Ty siebie sama cenisz i na jaką kwotę oceniasz siebie jako pracownika na danym stanowisku.
Wiem, doskonale rozumiem tę taktykę, ale nie potrafię siebie ocenić,szczególnie, że moje doświadczenie jest nikłe. Z jednej strony myślę sobie, że 2000 które mówię to jest mało, biorąc pod uwagę, że w 2017 ma to być płaca minimalna, z drugiej - nie podam przecież 3000 brutto... Nigdy nie wiem.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 18:57   #1975
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Widocznie stać skoro się ogłaszają. Nie powiem czytałem opinie o tych korepetytorach i wszystkie były pozytywne więc muszą porządnie uczyć, ale 120zł/ h moim zdaniem przesada.
Ale chyba też są tacy, którzy biorą mniej?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 20:20   #1976
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ale chyba też są tacy, którzy biorą mniej?
Najmniej 45 zł
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 20:54   #1977
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Najmniej 45 zł
Powiedz, gdzie mieszkasz, a się tam przeprowadzę
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-13, 21:26   #1978
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Powiedz, gdzie mieszkasz, a się tam przeprowadzę
Ok. Krakowa ale u mnie wysoko się cenią chyba, że sama chcesz udzielać korepetycji to zapraszam Moja koleżanka udziela z niemieckiego korków i też 40 zł sobie bierze ma 2 stałe uczennice, które mimo, że nie chcą się uczyć niemieckiego, bo wolą angielski to rodzice ich do tego zmuszają, bo ich dziecko "musi być lepsze od innych" Sama nie mówi tego ich rodzicom, bo po co ma tracić klientów
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-14, 13:04   #1979
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dostałam odpowiedź na aplikację drogą mailową. Pani napisała, że po zapoznaniu się z moim CV chcę podjąć ze mną współpracę i że wszelkie informacje dotyczące zatrudnienia ( wynagrodzenie, czas pracy) są zawarte w dokumencie, który sporządziła i który trzeba pobrać przez serwer, tylko kiedy chcę pobrać ten dokument wyskakuje żebym wpisała swój nr telefonu, aby wysłali mi jakiś kod....więc nie pobieram, nie lubię podawać swojego numeru nigdzie i nikomu, dziwne trochę jak dla mnie, zero zaproszenia na rozmowę, chcę mnie zatrudnić nawet nie wiedząc jak się prezentuję itd.?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Ogłoszenie dotyczyło pracy w sklepie odzieżowym...
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-14, 13:14   #1980
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedź na aplikację drogą mailową. Pani napisała, że po zapoznaniu się z moim CV chcę podjąć ze mną współpracę i że wszelkie informacje dotyczące zatrudnienia ( wynagrodzenie, czas pracy) są zawarte w dokumencie, który sporządziła i który trzeba pobrać przez serwer, tylko kiedy chcę pobrać ten dokument wyskakuje żebym wpisała swój nr telefonu, aby wysłali mi jakiś kod....więc nie pobieram, nie lubię podawać swojego numeru nigdzie i nikomu, dziwne trochę jak dla mnie, zero zaproszenia na rozmowę, chcę mnie zatrudnić nawet nie wiedząc jak się prezentuję itd.?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Ogłoszenie dotyczyło pracy w sklepie odzieżowym...
Podpucha, jeśli podałabyś tam nr telefonu dostałabyś smsy płatne 20 kilka zł...
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.