Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-31, 15:20   #1
Misia_1301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 54

Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...


Cześć wam wszystkim! Mam w planach zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Znajdzie się ktoś kto mógłby mi podpowiedzieć coś na ten temat. Bardzo zależy mi aby tusze były jak najtańsze i wystarczały na jak najwięcej stron oraz, żeby urządzenie miało WiFi, ale także żeby jakość wydruku była w porządku. Mam na oku póki co:

Epson L365

Brother DCP-J105 (podobno słaba jakość wydruku, ktoś coś wie na ten temat?)

Brother DCP-T500W (tu natomiast czytałam, że bardzo wolno drukuje, a tusz na papierze fotograficznym się rozmazuje)

Jeżeli ktoś posiada którąś z tych drukarek i mógłby się wypowiedzieć na ich temat to byłabym bardzo wdzięczna. bo chciałabym kupić raz, a porządnie i użytkować ją już przez dłuższy czas. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Misia_1301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 21:32   #2
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Posiadam trochę wcześniejszego Epsona XP-410. Jakość wydruku bardzo dobra - najniższa jakość czarno-biała spokojnie nadaje się do drukowania rzeczy do prywatnego użytku - ładne nie są, ale spokojnie się da czytać. Normalna jakość drukuje dobrej jakości tekst i znośnej jakości obrazki. Nie używam jej często, przez co trochę tuszu się marnuje na czyszczenie - po niecałym roku okazjonalnego drukowania (5-10 stron na miesiąc, głównie tekst) musiałam czyścić głowicę, bo zaczęła drukować z przerwami. Nigdy nie drukowałam zdjęć, ale sądząc po jakości obrazków (w normalnej jakości) będą ok. U mnie tusz wystarcza mniej więcej na tyle ile podaje producent, więc spodziewam się, że w przypadku L365 też możesz zaufać oficjalnym danym na temat.

Wifi konfiguruje się prosto i jest niezawodne (drukowałam kiedyś z iphone'a bez żadnych problemów) - po prostu łączy się z domowym wifi. Skaner jest irytująco wolny - dużo wolniejszy niż starsze skanery (nie wielofunkcyjne) - strona tekstu to jest ok. minuty, po czym drugie tyle zanim będzie znowu gotowy do użycia. W związku z tym praktycznie nie używam funkcji kserowania - jedna strona to jest ok. 3 minut, trochę dłużej niż skanowanie do komputera i drukowanie.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 08:44   #3
Misia_1301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 54
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Okej, dzięki za pomoc. ogólnie to jestem bardziej skłonna do kupienia Brothera DCP-T500W, ale przerażają mnie opinie na temat powolnego drukowania i rozmywania tuszu na papierze fotograficznym. Nie wiem ile w tym prawdy bo ogólnie opinie są dobre, dlatego jeżeli ktoś posiada taki model to proszę o opinie. Aktualnie posiadam HP F2420, w sumie stary już model i nie widzę żadnych wad (jakoś druku jest w porządku, drukuje dość szybko), ale zamienniki tuszy kupuje w moim miasteczku po 60 zł, a sam tusz to ok ryzy papieru także przydałoby się coś wydajniejszego i tańszego.
Misia_1301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 10:27   #4
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Miałam dwa brothery - DCP385 i teraz DCP J100 - jakość w obu przypadkach jest okej, więc nie demonizowałabym. Te urządzenia robią naprawdę podobne do siebie. Druk fotograficzny testowałam tylko na DCP 385, czyli dość starym modelu, ale też się nie rozmazywał - po prostu zostawiałam zdjęcie chwilę po wydrukowaniu żeby doschło. Rozmazywało się tylko raz - jak papier był odwrotnie położony i drukowało na tyle zdjęcia. Poza tym było bardzo okej, zdjęcia wychodziły ładne tylko powolutku się drukowały.

Normalnego druku - a drukuję mnóstwo używam na DCPJ100 i w normalnej jakości nie ma się czego doczepić. A DCPJ105 wygląda identycznie jak to moje i chyba różni się tylko tym, że ma wifi.

No i duuużym plusem jest to, że tusze są mega tanie i wydajne - wydrukowałam w pół roku (październik-maj) około 3000-4000 stron, w większości czarno białe. Czarny tusz w zeszłym tygodniu pokazał, że się się kończy.
Drukarki Brothera sprawdzają poziom tuszu optycznie, świecąc lampka w okienko na tuszu. Jak nic nie wychwycą w tym okienku - bo tuszu jest mniej, ale wciąż jeszcze jest w drukarce - to przestają drukować. Ale wtedy wystarczy wyjąć taki tusz, zasłonić to okienko - na przykład kawałkiem papieru albo taśmą izolacyjną i wsadzić go z powrotem. A potem drukować dopóki nie wypluje pustej kartki, wtedy tusz się już na pewno skończył.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 23:02   #5
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Ja po prostu szłam do sklepu i prosiłam o najtańszy...
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 08:09   #6
Misia_1301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 54
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Właśnie DCP-T500W jest też bardzo wydajna, jak podaje producent w druku czarnym na 6000 stron. Także sporo, tym bardziej jak na moje nie aż takie duże drukowanie. Tylko martwię się troszkę o tą głowicę umieszczoną w drukarce, a nie w tuszu. Specjalista twierdzi, że lepiej jak jest ona w tuszu bo jak zaschnie to wyrzucamy i jest okej, a tak trzeba szykować drukarkę, aczkolwiek stwierdził, że jego znajomy miał brothera to dopóki używa się oryginalnych tuszy jest okej bo podróbki mają inną gęstość i w tym jest problem, ale oryginały są tak śmiesznie tanie, że nie ma chyba sensu brać podróbek.
Misia_1301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 09:08   #7
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Mam u siebie brothera j152W, teraz już ciężko go dostać, co do drukowania jestem bardzo zadowolona, łatwo dostać zamienniki (ja zwykle drukuję na tanich actisach, do zdjeć lepiej active jety się sprawdzą), j105 chyba jest podobny, drukuję na niej czasai jakies przepisy ze zdjęciami i jakość jest ok.
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-12, 10:41   #8
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Nie miałam żadnego problemu z tymi tańszymi tuszami, naprawdę. Nawet jak coś przyschło to po prostu drukarka się czyściła jak opętana, ale ogarniała wszystko sama.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 00:05   #9
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Ja mam DCP-J315W ale też nie do dostania już

Zobacz np.
Brother MFC-J200
Brother DCP-T500W

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-14 o 18:20 Powód: Link.
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 08:55   #10
Misia_1301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 54
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Widzę, że ogólnie wszyscy są zadowoleni z Brothera. Dlatego myślę, że poczekam jeszcze chwilkę czy będą może jakieś promocje bo teraz nie ma i tak szkoły to mam przestój w drukowaniu i wtedy kupię. A jak myślicie, lepiej wziąć model z normalnymi wkładami (tuszami) czy ten z dolewanymi? Jedyne czego się obawiam w tej dolewanej to, to że głowica znajduje się w drukarce, a nie na tuszu, czy nie będzie z tym problemu po czasie, że może coś się z nią stanie i drukarka pójdzie do kosza. Co prawda piszą, że się samoistnie czyści także teoretycznie nie powinno być problemu.
Misia_1301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 10:41   #11
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Myślę,że będziesz zadowolona z brothera, a może rzeczywiście bliżej września będą jakieś promocje, co do napełniania, ja się w takie coś nie bawię, tusze są na tyle tanie że szkoa mi zachodu a nie drukuję aż tyle i zamiennik mi i tak na długo starcza
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-13, 13:31   #12
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Promocje przed rokiem szkolnym to podniosą ceny tylko jak na święta żeby mydlić oczy
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 09:15   #13
Misia_1301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 54
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Cytat:
Napisane przez floragia Pokaż wiadomość
Myślę,że będziesz zadowolona z brothera, a może rzeczywiście bliżej września będą jakieś promocje, co do napełniania, ja się w takie coś nie bawię, tusze są na tyle tanie że szkoa mi zachodu a nie drukuję aż tyle i zamiennik mi i tak na długo starcza
Nie no, w napełnianie tuszy też bym się nie bawiła, ale w tym modelu (DCP-T500W) są WIECZNE KARTRIDŻE, co wiąże się z napełnianiem ich z butelek. Zgodzę się z Zakopek9, że we wrześniu ceny mogą być jeszcze wyższe niż teraz, ale może jeszcze do lipca, zanim zacznie się szał szkolnych zakupów trafi się coś taniej.
Misia_1301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 18:21   #14
Misia_1301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 54
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Właśnie ta, którą zamierzam kupić jest bardzo wydajna bo czarny tusz za ok 30 zł starcza na 6000 stron także patrząc na to, że do aktualnej drukarki kupuję zamienniki po 60 zł i wystarcza on na ok 600 stron może nie, w porównaniu ze starą to kolosalna różnica. Jeżeli chodzi o zamienniki to do modelu DCP-T500W raczej zamienników jako takich nie dostanę bo nie ma ona normalnych tonerów tylko buteleczki z tuszem do dolewania, ale oryginały kosztują nieduże pieniądze także jest okej.

Edytowane przez Misia_1301
Czas edycji: 2016-06-21 o 18:23
Misia_1301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 17:09   #15
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Cytat:
Napisane przez martamarta123 Pokaż wiadomość
proponowałabym HP 4535, tusze do tej drukarki nie są drogie, sama taką mam i zawsze zamawiam do niej tusze active jeta ze sferisu, wydajne naprawdę dobra jakość
Ostatnio wszędzie na forum pojawia się ta nazwa sklepu, zaczyna to być irytujące

Ja mam drukarkę HP Ink Advantage K-209 (albo jakoś tak) i ogólnie polecam. Ładnie drukuje, tusz jest w miarę tani.
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:12   #16
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Cytat:
Napisane przez kucola Pokaż wiadomość
ja polecam z Brothera. Naprawdę fajne drukarki, w xxx mają ich duży wybór to wiem bo ostatnio sama kupowałam.
Kolejny raz sferis uprawia SEO wiec macie "sferis = gówno"

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-20 o 10:57 Powód: Reklama w cytacie.
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:25   #17
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Cytat:
Napisane przez Zakopek9 Pokaż wiadomość
Kolejny raz sferis uprawia SEO wiec macie "sferis = gówno"
Ja mam już dosyć tych kryptoreklam tego sklepu, ostatnio wszędzie trafiam na nie na wizażu :/
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 11:17   #18
kalihalirap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

DCPj105 to jest model nieco starszy jeśli chodzi o firmę Brother. Ja mam model DCPj562DW w systemie CISS i jestem bardzo zadowolony. Co najważniejsze, nie ma żadnego problemu z doborem zamienników. Są one łatwo dostępne.
Generalnie jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne Brother to ja uważam, że do domowego użytku, jest to marka wręcz idealna. Ja mam już w sumie trzeci model tego typu i za każdym razem byłem bardzo zadowolony. Ponoć fajną konkurencją jest EPSON, ale z tego co wiem, to ciężej jest dostać fajne zamienniki a i z ich doborem jest problem.
kalihalirap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:02   #19
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

ja ostatnio kupiłam Brothera i jestem bardzo zadowolona, zapłaciłam trochę ponad 500 zł. szybko drukuje i jakość wydruku jest naprawdę dobra, sprawdzałam to drukując zdjęcia
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-27, 22:32   #20
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Zastanów się czy na pewno jest Ci potrzebny druk kolorowy. Jeżeli drukujesz coś w kolorze parę razy w roku, to bardziej opłaca się kupić laser a parę razy w roku pójść wydrukowac na mieście.

Ja wyrzuciłam na śmietnik kilka kolejnych urządzeń atramentowych różnych firm, kupiłam używane urządzenie laserowe HP za drobne pieniądze na allegro i wreszcie jestem zadowolona. Jest bardzo tanie w eksploatacji i niezawodne. Nie muszę się martwić czy tusze nie zaschną, a toner wymieniam raz na rok.

Edytowane przez GrubaGoska
Czas edycji: 2016-08-27 o 22:33
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 20:27   #21
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Laserówka to lepsza opcja jak sie rzadko drukuje, bo odpada problem z zasychaniem, brothery są chyba najmniej problematyczne jeśli chodzi o zamienniki
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 21:59   #22
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Jak się rzadko drukuje laserówka jest dobra, bo nie zasycha.
Jak się często drukuje, to laserówka jest jeszcze lepsza, bo koszt wydruku jednej strony jest kilka razy mniejszy niż w przypadku atramentu.
Ja mam HP 1120 i tonery kupuję po 20-30 złotych. Można nawet takie urządzenie kupić sobie używane na allegro i to może być dobra opcja, bo do starszych urządzeń jest zawsze więcej tanich zamienników tonerów. Nowych producenci zamienników nie zdążyli jeszcze rozpracować.
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 21:00   #23
Koronka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Z wieloletniej, namiętnej współpracy z różnymi urządzeniami wielofunkcyjnymi się nauczyłam jednej rzeczy- najbardziej praktyczne są te laserowe. I najlepsze zamienniki są z Asarto- bardzo pilnują jakości produktow i dają gwarancje na drukarki i urządzenia działające na ich zamiennikach.
Koronka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 08:13   #24
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Laserowa jak ktoś dużo drukuje i nie potrzebuje koloru, nie ma problemu z zasychaniem, właśnie też dobrym pomysłem jest urządzenie używane, przed zakupem tylko trzeba się zorientować czy są zamienniki.
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 20:35   #25
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Tylko atramenty zasychają w laserach toner jest suchym proszkiem bardziej już nie wyschnie :P
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 09:57   #26
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Osobom, które zastanawiają się nad hp, ostatnio zrobiło się głośno
http://wyborcza.biz/biznes/1,147881,...-drukarek.html
cieszę się, e mam brothera i z zamiennikami nie ma problemu
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 09:44   #27
kalihalirap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Cytat:
Napisane przez basiawilk Pokaż wiadomość
Też słyszałam, że brothery mają wydajne tusze. I dość tanie.
A wiecie jak wygląda sprawa z zamiennikami do tych drukarek? Bo wiele osób poleca Asarto i jestem ciekawa czy w Brotherach też się tak dobrze sprawdzają
Tutaj jest opis zamienników do Brothera. Generalnie na pewno jest lepiej zainwestować w Brothera niż np. w Canona. Oczywiście wiele zależy ile i co się drukuje. Ja generalnie jestem zdania, że Brother ma super drukarki, bardzo praktyczne. Urządzenia wielofunkcyjne też są bardzo dobre. I z nich warto jest korzystać.
kalihalirap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 17:43   #28
kozik262
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 51
Dot.: Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać...

Ja mam Epsona PX660 i uważam, że to świetny sprzęt.
kozik262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-25 18:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.