Niemcy V - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-02, 19:05   #2401
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Zamawialyscie moze cos z apteki online w Niemczech?
Zamawialam, ale nic na recepte. Witaminy w ciąży, elementy wyprawki, kosmetyki. I aspiryne, ale nie wiedziałam, że można ją mieć taniej
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 00:09   #2402
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Za aspiryne mozesz wiecej zaplacic na recepte 😉 zalezy co....
Moj Facet kiedys dostal zapisane jakies przeciwbolowe i aptekarka powiedziala mu ze bez recepty zaplaci 2e mniej 😉
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 11:15   #2403
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Za aspiryne mozesz wiecej zaplacic na recepte 😉 zalezy co....
Moj Facet kiedys dostal zapisane jakies przeciwbolowe i aptekarka powiedziala mu ze bez recepty zaplaci 2e mniej 😉
I bądź tu mądry
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 07:11   #2404
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Niemcy V

Czesem się płaci, a czasem są leki, także na receptę, zupełnie bez opłat. Najczęściej są to leki dla dzieci, albo ja ostatnio zapłaciłam 5 € za ibuprofen 600, a anttbiotyk miałam za darmo (wyrwana ósemka)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 08:39   #2405
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
No to nie ciekawie. Czy mógłbyś się później z nami podzielić?
Myślę, że suszone owoce są też dobrym pomysłem, batony białkowe, batony/slodycze i czekolada. Suszone mięso. I pełna apteczka.
Tak, suszone owoce też dobry pomysł, dzięki temu gromadzeniu zapasów miałam okazję pierwszy raz spróbować suszonych fig - pycha!
W sumie mam tyle stron w temacie dodanych do zakładek, że nawet ciężko znaleźć coś co w skrócie opowie. Poszukam później, teraz tak na szybko wywiad z Wojciechem Szewko
https://www.youtube.com/watch?v=SXhiEsda-2U

Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
W rewe i dm.
Jesteś pewna, że widziałaś w którymś z tych sklepów sudokrem? Byłam w obu (w kilku filiach) i nigdzie nawet nie słyszeli o tym kremie.

Emenyx, w Frankfurter Allgemeine Zeitung podawali, że to pierwszy taki komunikat od 89 roku, więc moim zdaniem coś jest na rzeczy.

Nie zaszkodzi trochę wody i pożywienia schować na wszelki wypadek, niekoniecznie na wypadek wojny, ale już np. zwykła awaria prądu na większym terenie uniemożliwi otwarcie supermarketów, więc jak mówią Niemcy lieber haben und nicht brauchen als brauchen und nicht haben

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam pytanie o nostryfikację oraz komunikację z urzędem tym się zajmującym (konretnie Regierungspräsidium Stuttgart).

Otóż potrzebna mi nostryfikacja świadectwa maturalnego, starej matury.
Urzędowi nie wystarcza wysłane przeze mnie świadectwo i tłumaczenie. Domagają się dodatkowych dokumentów, w tym m.in. "Fächer- und Notenübersicht des Abschlusses". Problem w tym, że świadectwo zawiera informacje, z czego zdawałam maturę pisemną i ustną, jak również oceny z tego egzaminu. Nie rozumiem do końca, czego oni jeszcze chcą. Ponieważ urząd zastrzega, że sobie nie życzy telefonicznego kontaktu, to nie wiem teraz, jak mam spytać, co konkretnie mam im dostarczyć. Czy trzeba się do nich fatygować osobiście, czy w ogóle nie życzą sobie kontaktu innego poza korespondencją? Wysłać im drugi raz te same dokumenty z pismem, że na tej i tej stronie są informacje, których ode mnie chcą? Czy taki list zalegnie gdzieś w koszu, a ja nie będę tygodniami wiedzieć, na czym stoję?

Ma ktoś jakieś doświadczenia w kwestii kontaktu z takim urzędem?
Może spróbuj świadectwo ukończenia liceum dosłać? Bo rozumiem, że do starej matury nie było jakiegoś suplementu jak obecnie do dyplomów ukończenia studiów. Jeżeli potrzebujesz tej nostryfikacji do podjęcia pracy, to może zarejestruj się w Agentur für Arbeit jako arbeitsuchend i przydzielą Ci doradcę, z którym będziesz mogła to wyjaśnić. Trochę skomplikowane, ale tam masz przynajmniej pewność, że Ci dobrze powiedzą. Powodzenia
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 10:29   #2406
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Może spróbuj świadectwo ukończenia liceum dosłać? Bo rozumiem, że do starej matury nie było jakiegoś suplementu jak obecnie do dyplomów ukończenia studiów. Jeżeli potrzebujesz tej nostryfikacji do podjęcia pracy, to może zarejestruj się w Agentur für Arbeit jako arbeitsuchend i przydzielą Ci doradcę, z którym będziesz mogła to wyjaśnić. Trochę skomplikowane, ale tam masz przynajmniej pewność, że Ci dobrze powiedzą. Powodzenia
Dziękuję
Wysłałam podanie do mojej szkoły o wydanie kopii pozostałych dokumentów i wyślę do Stuttgartu wszystko, co dostanę. Nostryfikacja potrzebna mi jest do złożenia dokumentów do szkoły. Sprawę komplikuje fakt, że mam skończone studia w PL, ale oni chcą maturę, bo studia nie są związane z obszarem, w którym chcę tutaj robić szkołę. Na dodatek moja szkoła średnia to było liceum ekonomiczne, a w DE w takich szkołach nie zdaje się ogólnej matury jak u nas, tylko zawodową i podejrzewam, że z tym mają problem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 11:43   #2407
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Tak, suszone owoce też dobry pomysł, dzięki temu gromadzeniu zapasów miałam okazję pierwszy raz spróbować suszonych fig - pycha!
W sumie mam tyle stron w temacie dodanych do zakładek, że nawet ciężko znaleźć coś co w skrócie opowie. Poszukam później, teraz tak na szybko wywiad z Wojciechem Szewko
https://www.youtube.com/watch?v=SXhiEsda-2U


Jesteś pewna, że widziałaś w którymś z tych sklepów sudokrem? Byłam w obu (w kilku filiach) i nigdzie nawet nie słyszeli o tym kremie.

Emenyx, w Frankfurter Allgemeine Zeitung podawali, że to pierwszy taki komunikat od 89 roku, więc moim zdaniem coś jest na rzeczy.

Nie zaszkodzi trochę wody i pożywienia schować na wszelki wypadek, niekoniecznie na wypadek wojny, ale już np. zwykła awaria prądu na większym terenie uniemożliwi otwarcie supermarketów, więc jak mówią Niemcy lieber haben und nicht brauchen als brauchen und nicht haben


Może spróbuj świadectwo ukończenia liceum dosłać? Bo rozumiem, że do starej matury nie było jakiegoś suplementu jak obecnie do dyplomów ukończenia studiów. Jeżeli potrzebujesz tej nostryfikacji do podjęcia pracy, to może zarejestruj się w Agentur für Arbeit jako arbeitsuchend i przydzielą Ci doradcę, z którym będziesz mogła to wyjaśnić. Trochę skomplikowane, ale tam masz przynajmniej pewność, że Ci dobrze powiedzą. Powodzenia
Pyszne są te miekkie. A suszone mango jadłaś? Moje dziecko uwielbia
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 12:40   #2408
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Niemcy V

Efflorscence tak. Kupowałam tam także są napewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 20:04   #2409
Panicz22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Niemcy V

Znajde tutaj moze jakias kolezanke chetna na kawe lub spacer z koln (niemcy) dopiero co przyjechałem i nikogo nie znam. Mam 22 lata
Panicz22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 18:40   #2410
hazel30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11
Dot.: Niemcy V

z jaka szkola macie lepsze doświadczenia? vhs czy goethe. nie wiem która wybrać. jestem dopiero na początku swojej drogi językowej a1.2. docelowo chcę zdać certyfikat jezykowy który umożliwi mi pracę w zawodzie. teraz tylko musze podjąć decyzję co do kursu.
hazel30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 18:48   #2411
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Niemcy V

Mam pytanie do was, kim jesteście z zawodu i gdzie pracujecie, w jakich firmach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-07, 19:42   #2412
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Yoriko 96 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do was, kim jesteście z zawodu i gdzie pracujecie, w jakich firmach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to chyba najprostsze, jestem obecnie niewykwalifikowaną Tages(unaNachts)mutter czytaj: Elternzeit i nie pracuję nigdzie indziej
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 20:28   #2413
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Ja jestem magister archeologi i geografi a pracuje jako jako kierownik zmiany w aldiku 😂😂

Ja uczylam sie vhs ale egzaminy robilam w gotheinstitut 😉

Jezyka nauczysz i tak najszybciej rozmawiajac z innymi a kurs jest po to abys poznala po prostu gramatyke i rozne regulki 😉
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 21:24   #2414
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Jestem magistrem filologii polskiej, nigdy nie pracowałam i nie będę w zawodzie, w zasadzie to nawet trochę żałuję, że straciłam 5 lat na studia. Pracuję w domu opieki dla niepełnosprawnych umysłowo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 21:52   #2415
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem magistrem filologii polskiej, nigdy nie pracowałam i nie będę w zawodzie, w zasadzie to nawet trochę żałuję, że straciłam 5 lat na studia. Pracuję w domu opieki dla niepełnosprawnych umysłowo.
Ojj to chyba bardzo ciężka praca. Mam babcię z Alzheimerem w zaawansowanym stadium i czasami jest ciężko.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 07:10   #2416
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Jestem pielegniarka i fizjoterapeutka ale w tym momencie mam pelny etat na stanowisku mama niedawno uznali mi zawod pielegniarki wiec w przyszlym roku planuje isc do pracy.

Ogorekpazurek, zawsze marzylam o archeologii <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 07:53   #2417
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Jestem pielegniarka i fizjoterapeutka ale w tym momencie mam pelny etat na stanowisku mama niedawno uznali mi zawod pielegniarki wiec w przyszlym roku planuje isc do pracy.

Ogorekpazurek, zawsze marzylam o archeologii <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo w końcu uznali, gratulacje

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Jak długo czekalas po złożeniu wszystkich dokumentów?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 08:17   #2418
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Ooo w końcu uznali, gratulacje

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Jak długo czekalas po złożeniu wszystkich dokumentów?
dziekuje

czekalam rok :/ wiecznie im czegos brakowalo.. twierdzili, ze moje studia sa nizej niz ich zawod pielegniarki W koncu poprosilam uniwersytet o list wyjasniajacy.. dziekan napisal taki ze chyba im w piety poszlo, no i uznali

Teraz jeszcze mam miec egzamin z jezyka w Gesundheitsamt(jak bede gotowa), ale ogólnie zawód uznany i nie musze uczyć sie dodatkowo czy robić darmowych praktyk
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 12:40   #2419
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Jestem pielegniarka i fizjoterapeutka ale w tym momencie mam pelny etat na stanowisku mama niedawno uznali mi zawod pielegniarki wiec w przyszlym roku planuje isc do pracy.

Ogorekpazurek, zawsze marzylam o archeologii <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy musiałaś wysyłać certyfikat językowy, do uznania dyplomu? Bo ja jestem w trakcie kursu, który i tak skończę ale czy jest on wymagany do samego uznania? I gdzie odezwałaś sie najpierw, jak swir nazywa instytucja, która uznaje wykształcenie medyczne? 😊

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
dziekuje

czekalam rok :/ wiecznie im czegos brakowalo.. twierdzili, ze moje studia sa nizej niz ich zawod pielegniarki W koncu poprosilam uniwersytet o list wyjasniajacy.. dziekan napisal taki ze chyba im w piety poszlo, no i uznali

Teraz jeszcze mam miec egzamin z jezyka w Gesundheitsamt(jak bede gotowa), ale ogólnie zawód uznany i nie musze uczyć sie dodatkowo czy robić darmowych praktyk
Niżej, omg! A na Uniwerku kończyłaś czy WSZZ, że o tym w ogóle pomyśleli ? Głupie to, powinien być jeden dokument ważny na całą Unię i koniec, a nie wysyłanie między sobą papierów przez rok :-/
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 13:12   #2420
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Ojj to chyba bardzo ciężka praca. Mam babcię z Alzheimerem w zaawansowanym stadium i czasami jest ciężko.
Niepełnosprawność umysłowa nijak się ma do Alzheimera. Najgorsza w tej pracy jest dla mnie zmianowość i brak następującej po sobie kolejności zmian, z wiekiem znoszę to coraz gorzej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:23   #2421
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niepełnosprawność umysłowa nijak się ma do Alzheimera. Najgorsza w tej pracy jest dla mnie zmianowość i brak następującej po sobie kolejności zmian, z wiekiem znoszę to coraz gorzej.
Myślałam że pewne cechy jak swój świat czy ciągła potrzeba uwagi, upor i brak empatii też się zdarzają wśród takich osób. Do babci przychodzila pielegniarka, ktora pracowała na oddziale psychiatrycznym i mówiła, że zna te stany od niektórych pacjentów. Tak czy inaczej zmiany też są uciążliwe.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 16:08   #2422
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy musiałaś wysyłać certyfikat językowy, do uznania dyplomu? Bo ja jestem w trakcie kursu, który i tak skończę ale czy jest on wymagany do samego uznania? I gdzie odezwałaś sie najpierw, jak swir nazywa instytucja, która uznaje wykształcenie medyczne? 😊

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------



Niżej, omg! A na Uniwerku kończyłaś czy WSZZ, że o tym w ogóle pomyśleli ? Głupie to, powinien być jeden dokument ważny na całą Unię i koniec, a nie wysyłanie między sobą papierów przez rok :-/
Wyslalam ci priv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 20:44   #2423
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Wyslalam ci priv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musze chyba z kompa sprawdzić bo na tel nic nie odbiera :-( dziękuję!
Ide jutro na niemieckie wesele i wyobrazcie sobie, ze prezent w postaci kasy przelewaja ludzie przez internet szok! Albo jestem zacofana ^^ nie chce mi sie okropnie iść w sukience i myślę co założyć na górę, żeby iść w spodniach :-(
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 21:18   #2424
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Niżej, omg! A na Uniwerku kończyłaś czy WSZZ, że o tym w ogóle pomyśleli ? Głupie to, powinien być jeden dokument ważny na całą Unię i koniec, a nie wysyłanie między sobą papierów przez rok :-/
Dla mnie to w ogóle jest porażka, że Niemiec może skończyć szkołę w jednym landzie, której mu w innym nie uznają. Pracowałam z takim facetem, który kończył szkołę pielęgniarską w Branderburgii, a po przeprowadzce do Badenii Wirtembergii nie mógł być zatrudniony jako pfleger, jedynie jako helfer i z taką też wypłatą.

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Myślałam że pewne cechy jak swój świat czy ciągła potrzeba uwagi, upor i brak empatii też się zdarzają wśród takich osób. Do babci przychodzila pielegniarka, ktora pracowała na oddziale psychiatrycznym i mówiła, że zna te stany od niektórych pacjentów. Tak czy inaczej zmiany też są uciążliwe.
Takie cechy zdarzają się też wśród "zwykłych" pacjentów oddziałów szpitalnych. Niektórzy niepełnosprawni, którzy nie potrafią mówić, mają umiejętność wyczuwania stanów innych ludzi i np skądś wiedzą, że kogoś coś boli i pokazywać lub dotykać bolące miejsce. Zresztą to są bardzo zróżnicowane przypadki, nie można powiedzieć, że oni są tacy albo tacy, poza tym, że z różnych powodów nie potrafią prowadzić samodzielnego życia i muszą mieszkać w ośrodku.
A Altenpflege to dla mnie katastrofa, pracowałam i nie chcę nigdy więcej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 22:21   #2425
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle jest porażka, że Niemiec może skończyć szkołę w jednym landzie, której mu w innym nie uznają. Pracowałam z takim facetem, który kończył szkołę pielęgniarską w Branderburgii, a po przeprowadzce do Badenii Wirtembergii nie mógł być zatrudniony jako pfleger, jedynie jako helfer i z taką też wypłatą.



Takie cechy zdarzają się też wśród "zwykłych" pacjentów oddziałów szpitalnych. Niektórzy niepełnosprawni, którzy nie potrafią mówić, mają umiejętność wyczuwania stanów innych ludzi i np skądś wiedzą, że kogoś coś boli i pokazywać lub dotykać bolące miejsce. Zresztą to są bardzo zróżnicowane przypadki, nie można powiedzieć, że oni są tacy albo tacy, poza tym, że z różnych powodów nie potrafią prowadzić samodzielnego życia i muszą mieszkać w ośrodku.
A Altenpflege to dla mnie katastrofa, pracowałam i nie chcę nigdy więcej.
Wiadomo, że nie wszyscy są tacy sami. Ale te elementy. Mi się żadna opieka nie wydaje latwa.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 07:34   #2426
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle jest porażka, że Niemiec może skończyć szkołę w jednym landzie, której mu w innym nie uznają. Pracowałam z takim facetem, który kończył szkołę pielęgniarską w Branderburgii, a po przeprowadzce do Badenii Wirtembergii nie mógł być zatrudniony jako pfleger, jedynie jako helfer i z taką też wypłatą.



Takie cechy zdarzają się też wśród "zwykłych" pacjentów oddziałów szpitalnych. Niektórzy niepełnosprawni, którzy nie potrafią mówić, mają umiejętność wyczuwania stanów innych ludzi i np skądś wiedzą, że kogoś coś boli i pokazywać lub dotykać bolące miejsce. Zresztą to są bardzo zróżnicowane przypadki, nie można powiedzieć, że oni są tacy albo tacy, poza tym, że z różnych powodów nie potrafią prowadzić samodzielnego życia i muszą mieszkać w ośrodku.
A Altenpflege to dla mnie katastrofa, pracowałam i nie chcę nigdy więcej.
No to dziwne mają... Co land to inny obyczaj...
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:21   #2427
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle jest porażka, że Niemiec może skończyć szkołę w jednym landzie, której mu w innym nie uznają. Pracowałam z takim facetem, który kończył szkołę pielęgniarską w Branderburgii, a po przeprowadzce do Badenii Wirtembergii nie mógł być zatrudniony jako pfleger, jedynie jako helfer i z taką też wypłatą.



Takie cechy zdarzają się też wśród "zwykłych" pacjentów oddziałów szpitalnych. Niektórzy niepełnosprawni, którzy nie potrafią mówić, mają umiejętność wyczuwania stanów innych ludzi i np skądś wiedzą, że kogoś coś boli i pokazywać lub dotykać bolące miejsce. Zresztą to są bardzo zróżnicowane przypadki, nie można powiedzieć, że oni są tacy albo tacy, poza tym, że z różnych powodów nie potrafią prowadzić samodzielnego życia i muszą mieszkać w ośrodku.
A Altenpflege to dla mnie katastrofa, pracowałam i nie chcę nigdy więcej.
Wschodnie Landy, czyli dawne DDR było pod rządami ruskich. Łapówki, krętactwa były na porządku dziennym. W DDR bardzo wiele osób kupiło sobie doktoraty. Serio. Dlatego zawody wyuczone przed upadkiem muru sa krytycznie oceniane i czasami nieuznawane.
Teraz to juz jeden grzyb, gdzie ktoś chodzi do szkoły.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:04   #2428
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Wschodnie Landy, czyli dawne DDR było pod rządami ruskich. Łapówki, krętactwa były na porządku dziennym. W DDR bardzo wiele osób kupiło sobie doktoraty. Serio. Dlatego zawody wyuczone przed upadkiem muru sa krytycznie oceniane i czasami nieuznawane.
Teraz to juz jeden grzyb, gdzie ktoś chodzi do szkoły.
Facet, o którym mowa jest gdzieś w moim wieku, więc przed upadkiem muru kończył najpewniej podstawówkę. Nie znam dokładnych przyczyn nieuznania jego kwalifikacji w Ba-Wü.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 16:26   #2429
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Wschodnie Landy, czyli dawne DDR było pod rządami ruskich. Łapówki, krętactwa były na porządku dziennym. W DDR bardzo wiele osób kupiło sobie doktoraty. Serio. Dlatego zawody wyuczone przed upadkiem muru sa krytycznie oceniane i czasami nieuznawane.
Teraz to juz jeden grzyb, gdzie ktoś chodzi do szkoły.
Pierwszy raz slysze, zeby z tego powodu nie uznawano szkoly.
Tym bardziej, ze mamy wlasne doswiadczenia w tym wzgledzie i nie bylo najmniejszych problemow.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Facet, o którym mowa jest gdzieś w moim wieku, więc przed upadkiem muru kończył najpewniej podstawówkę. Nie znam dokładnych przyczyn nieuznania jego kwalifikacji w Ba-Wü.
Ja tez sie spotkalam z zakimi przypadkami w Bawarii, to znaczy, nie uznawali kwalifikacji pielegniarskich osobom u innych Landow. Nie wiem dlaczego, ale takie problemy dotycza zawodow pielegniarskich i nauczycieli, wiec musza miec chyba jakies regulacje
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:08   #2430
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Pierwszy raz slysze, zeby z tego powodu nie uznawano szkoly.
Tym bardziej, ze mamy wlasne doswiadczenia w tym wzgledzie i nie bylo najmniejszych problemow.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------



Ja tez sie spotkalam z zakimi przypadkami w Bawarii, to znaczy, nie uznawali kwalifikacji pielegniarskich osobom u innych Landow. Nie wiem dlaczego, ale takie problemy dotycza zawodow pielegniarskich i nauczycieli, wiec musza miec chyba jakies regulacje
Nie no jakaś teoria lapowkarsko spiskowa maja regulacjr, kiedys kolega mi tlumaczyl. Nie pamiętam dokładnie, ale chodzi o typ szkol, ze kazde moga miec swoje regulacje i programy, ale np w BW maja wyzszy poziom a gdzies nizszy i trzeba program uzupelnic. Z lapowkami z czasów komunizmu nie ma to nic wspólnego. To tylko szerzenie nienawiści, bo niektórzy niestety mają jeszcze lata 80 w glowie i dla nich ddr to gorszy sort.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (0 użytkowników i 4 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.