Mamusie marcowe 2017 - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-09, 21:28   #3901
sygine
Zadomowienie
 
Avatar sygine
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 333
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
No to na mój 13 tydzien dziś pierwsze gorsze wieści. Jak na razie morfologia, wszystkie usg, całokształt był w normie. Dziś miałam test pappa i usg pierwszego trymestru.
Na usg lekarz stwierdził, że ciąża jest za duża nieco bo 14 tyg i dzień, a u mojej gin było 13, 3 więc 3 dni zapasu było.
Ale usg wykonał i powiedział, ze wszystko ładnie i w normie.
Za to póżniej po analizie okazało się, że podwyższone ryzyko trisomii 21 bo norma 1:526 a mam 1:105 i zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg 1:90
no i lekarz prowadzący i wykonujący doradzili wykonanie amniopunkcji.
Czytam i jestem w kropce co zrobić.
No i właśnie z tego powodu nie robiłam pappa... po pierwsze należy go zrobić max do 13tc6dni bo później jest niewiarygodny... po drugie (i tu był mój przypadek) i pappa i usg trzeba robić w tym samym dniu żeby wyniki były wiarygodne a mi proponował pappa po 4 dniach...
Więc powiem Ci że dał ci trochę do myślenia... Jeśli rzeczywiście ciąża może mieć 14 tc + to wynik może być zakłamany... ja chyba bym się zdecydowała na nifty w tym przypadku... koszt co prawda 2400 ale nieinwazyjny a amniopunkcja to jednak ryzyko... co prawda 1:200 ale zawsze...
Mój gin mi w ogóle mówił że jeśli ten stosunek wyjdzie 1:200 lub mniej to amniopunkcja jest obowiązkowa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NASZ NAJCUDOWNIEJSZY SKARB NATANIEL JEST JUŻ Z NAMI
sygine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 21:34   #3902
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez sygine Pokaż wiadomość
No i właśnie z tego powodu nie robiłam pappa... po pierwsze należy go zrobić max do 13tc6dni bo później jest niewiarygodny... po drugie (i tu był mój przypadek) i pappa i usg trzeba robić w tym samym dniu żeby wyniki były wiarygodne a mi proponował pappa po 4 dniach...
Więc powiem Ci że dał ci trochę do myślenia... Jeśli rzeczywiście ciąża może mieć 14 tc + to wynik może być zakłamany... ja chyba bym się zdecydowała na nifty w tym przypadku... koszt co prawda 2400 ale nieinwazyjny a amniopunkcja to jednak ryzyko... co prawda 1:200 ale zawsze...
Mój gin mi w ogóle mówił że jeśli ten stosunek wyjdzie 1:200 lub mniej to amniopunkcja jest obowiązkowa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jej wyliczeń się zgadzało, z jego wyliczeń już za późno. Problem był, bo cykle nieregularne i może dlatego.
Ja to chyba poczekam i zrobię ten test potrójny i jeśli wtedy coś nie bardzo to dopiero tą amniopunkcję. Ale to ostateczność dla mnie.
Nie wiem, głowa pęka od myślenia, co zrobić...
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 21:37   #3903
asia1010
Zadomowienie
 
Avatar asia1010
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Mi lekarz mówił że powinnam zrobić to w tym tygodniu bo dziecko już duże. A co do amniopunkcji to ja bym nie robiła. Chyba że mus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Synek: 28.08.2015 !

Edytowane przez asia1010
Czas edycji: 2016-09-09 o 22:02
asia1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 21:38   #3904
sygine
Zadomowienie
 
Avatar sygine
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 333
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
Z jej wyliczeń się zgadzało, z jego wyliczeń już za późno. Problem był, bo cykle nieregularne i może dlatego.
Ja to chyba poczekam i zrobię ten test potrójny i jeśli wtedy coś nie bardzo to dopiero tą amniopunkcję. Ale to ostateczność dla mnie.
Nie wiem, głowa pęka od myślenia, co zrobić...
Wierzę bo to samo przechodziłam w zeszłym tygodniu jak myślałam czy robić pappa czy nie... w końcu nie zrobiłam i mam nadzieję że to była dobra decyzja tylko jak mówię mi pappa proponował bez usg i po czterech dniach więc doczytałam że to takie trochę o dupe roztrzasl...

Podejrzewam że w twoim przypadku też będzie wszystko ok i skoro nieregularne cykle to może ciąża być starsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NASZ NAJCUDOWNIEJSZY SKARB NATANIEL JEST JUŻ Z NAMI
sygine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 21:46   #3905
asia1010
Zadomowienie
 
Avatar asia1010
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie marcowe 2017

I mam masło shea z mydlarni o zapachu magnoli. Nic pozatym w składzie nie ma. Myślicie że można nim smarować brzuch czy lepiej coś dla kobiet w ciąży kupić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Synek: 28.08.2015 !
asia1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 22:09   #3906
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
O losie fajnie, że tak się poprawił mój czasami marudzi, bo ja jestem a prawdę ostrożna jeśli chodzi o bakterie i takie tam,a moj maz no hm, chłop jak chłop musi to idzie do publicznej toalety (ja korzystam tylko w długich podróżach) jak już na prawdę musze. I mnie denerwuje jak mówi, że przesadzam i wszędzie widzę bakterie które chcą mnie zjeść.
Np. Zauważyłam ręcznik na podłodze, który zawsze służy do twarzy no i jazda...na męża to nie działa, wrzuci do pralki i juz, a jak tłumacze, że niebieskie sa do twarzy, granatowe do nóg a białe do ciała to patrzy na mnie jakby mi członek na czole wyrósł
U nas każdy ma swój recznik i po klopocie, aby taki do rak wisi wspólny
Oj to szalu dostaniesz jak dzidzia zacznie brać wszystko do dziuba, jak naje sie piasku i kamieni, zje wszystkie paprochy jakie znajdzie na podlodze - bez obaw chlebek na talerzu ominie...Mnie na początku strasznie wkurzalo, że wszyscy łapali Michasia za rączki, a on je do buzki. Jak tylko moglam to zaraz chusteczka nawilzana szla w ruch.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 06:17   #3907
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
U nas każdy ma swój recznik i po klopocie, aby taki do rak wisi wspólny
Oj to szalu dostaniesz jak dzidzia zacznie brać wszystko do dziuba, jak naje sie piasku i kamieni, zje wszystkie paprochy jakie znajdzie na podlodze - bez obaw chlebek na talerzu ominie...Mnie na początku strasznie wkurzalo, że wszyscy łapali Michasia za rączki, a on je do buzki. Jak tylko moglam to zaraz chusteczka nawilzana szla w ruch.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez każdy używa swojego, ale moj maz czasami się zapomni, choć i tak należy do tych mężczyzn bardziej dbających o siebie nie mogę narzekać...

No kurcze podejrzewam juz jak to będzie 😝 chociaż ja mam takie schizy raczej tylko toaletowe, łazienkowe. Jak człowiek łapie infekcje od byle czego to później sie robić po prostu bardzo ostrożny...
Aż przewrazliwiony facet tego nie zrozumie
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-10, 06:54   #3908
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Witam w sobotni poranek. Leze plackiem z mega mdlosciami, przed 7 rano zjadlam jajecznice i po niej mi niedobrze. A na 9.30 do ortodonty z Patrykuem mam. Oby mdlosci przeszly .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 06:56   #3909
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Wyprane, dom posprzatany, firanki zmienione, zakupy z glowy, ciasto upieczone a ja padam na pysk.
Chociaz tyle dobrze, że maly dzis juz poszedl spac.
A teraz jeszcze mysle co uszykowac na jutro bo planujemy jechac nad jezioro.

Ja nie wiem czy tylko u nad tak jest ze to glownie kobieta musi o wszystkim myśleć jak sie cos planuje np jakis wyjazd?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tez tak jest z planowaniem
Byla ktoras z Was na termach w Mszczonowie? Bo chcemy jutro jechac ale wszyscy odradzaja ze duzo ludzi itp. Mąż nie chce a ja chce i jak będzie zle to oczywiście moja wina bedzie
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 06:57   #3910
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Witam w sobotni poranek. Leze plackiem z mega mdlosciami, przed 7 rano zjadlam jajecznice i po niej mi niedobrze. A na 9.30 do ortodonty z Patrykuem mam. Oby mdlosci przeszly .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja się dzisiaj obudziłam z mężem, o 6:30.. Ale leniuchuje jeszcze w łóżku, mąż poszedł do pracy a ja marzę, żeby ktoś zrobił kawkę i śniadanie do łóżka
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 07:50   #3911
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
No to na mój 13 tydzien dziś pierwsze gorsze wieści. Jak na razie morfologia, wszystkie usg, całokształt był w normie. Dziś miałam test pappa i usg pierwszego trymestru.
Na usg lekarz stwierdził, że ciąża jest za duża nieco bo 14 tyg i dzień, a u mojej gin było 13, 3 więc 3 dni zapasu było.
Ale usg wykonał i powiedział, ze wszystko ładnie i w normie.
Za to póżniej po analizie okazało się, że podwyższone ryzyko trisomii 21 bo norma 1:526 a mam 1:105 i zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg 1:90
no i lekarz prowadzący i wykonujący doradzili wykonanie amniopunkcji.
Czytam i jestem w kropce co zrobić.
Nie wiem co ci doradzic bo ja nie potrafię interpretować pappa
Ja czekam dalej na wynik ale jakby bylo cos nie tak to gin by dzwonil i pewnie wszystko wytlumaczyl. Ja bym pewnie sluchala lekarza. Chociaz dalej ten wynik nie jest jakis zly wg mnie. W poprzedniej ciąży moj maluch wg usg tez był wiekszy niz om i niz wyniki poerwszych usg. Tez robiłam pappa i nic gin nie mowil

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
A ja się dzisiaj obudziłam z mężem, o 6:30.. Ale leniuchuje jeszcze w łóżku, mąż poszedł do pracy a ja marzę, żeby ktoś zrobił kawkę i śniadanie do łóżka
Ja wstalam o 7. Mąż do pracy a ja z synkiem w domu. Chcialabym móc polezec w domu i nic nie robic
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-10, 08:11   #3912
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
No to na mój 13 tydzien dziś pierwsze gorsze wieści. Jak na razie morfologia, wszystkie usg, całokształt był w normie. Dziś miałam test pappa i usg pierwszego trymestru.
Na usg lekarz stwierdził, że ciąża jest za duża nieco bo 14 tyg i dzień, a u mojej gin było 13, 3 więc 3 dni zapasu było.
Ale usg wykonał i powiedział, ze wszystko ładnie i w normie.
Za to póżniej po analizie okazało się, że podwyższone ryzyko trisomii 21 bo norma 1:526 a mam 1:105 i zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg 1:90
no i lekarz prowadzący i wykonujący doradzili wykonanie amniopunkcji.
Czytam i jestem w kropce co zrobić.
Kurcze trzymam kciuki pisz na bieżąco będzie wszystko dobrze!

Ja wczoraj byłam cały dzień w pracy wróciłam wieczorem wiec całe sprzątanie mam na dzisiaj ale od tej glukozy wróciły mi wymioty więc blee i coś mnie brzuch od wczoraj boli. Ale wydaje mi się że to od żołądka. Dzisiaj obiecałam synowi karuzele więc musimy się wybrać. Obiad na szczęście u mamy kopytka robi 😎. U mnie brzucha jeszcze zero mamy 12tc
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 08:18   #3913
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
No to na mój 13 tydzien dziś pierwsze gorsze wieści. Jak na razie morfologia, wszystkie usg, całokształt był w normie. Dziś miałam test pappa i usg pierwszego trymestru.
Na usg lekarz stwierdził, że ciąża jest za duża nieco bo 14 tyg i dzień, a u mojej gin było 13, 3 więc 3 dni zapasu było.
Ale usg wykonał i powiedział, ze wszystko ładnie i w normie.
Za to póżniej po analizie okazało się, że podwyższone ryzyko trisomii 21 bo norma 1:526 a mam 1:105 i zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg 1:90
no i lekarz prowadzący i wykonujący doradzili wykonanie amniopunkcji.
Czytam i jestem w kropce co zrobić.
Współczuję stresu
Może skonsultuj się jeszcze z jakims genetykiem?


Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
U nas każdy ma swój recznik i po klopocie, aby taki do rak wisi wspólny
Oj to szalu dostaniesz jak dzidzia zacznie brać wszystko do dziuba, jak naje sie piasku i kamieni, zje wszystkie paprochy jakie znajdzie na podlodze - bez obaw chlebek na talerzu ominie...Mnie na początku strasznie wkurzalo, że wszyscy łapali Michasia za rączki, a on je do buzki. Jak tylko moglam to zaraz chusteczka nawilzana szla w ruch.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam na tyle bezczelna że jak ktoś chciał dotknąć młodego to pytałam 'a rączki umyte?'
Mojej znajomej córka złapala e.coli od kogoś więc wg. mnie u świeżo urodzonego dziecka z higiena nie ma żartów.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 08:19   #3914
Ewelinda306
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinda306
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 56
Dot.: Mamusie marcowe 2017

My dziś z mężem idziemy na koncert a młody zostaje z ciocią. W końcu jakiś dzień na luzie będzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewelinda306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 08:21   #3915
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Nie wiem co ci doradzic bo ja nie potrafię interpretować pappa
Ja czekam dalej na wynik ale jakby bylo cos nie tak to gin by dzwonil i pewnie wszystko wytlumaczyl. Ja bym pewnie sluchala lekarza. Chociaz dalej ten wynik nie jest jakis zly wg mnie. W poprzedniej ciąży moj maluch wg usg tez był wiekszy niz om i niz wyniki poerwszych usg. Tez robiłam pappa i nic gin nie mowil

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------



Ja wstalam o 7. Mąż do pracy a ja z synkiem w domu. Chcialabym móc polezec w domu i nic nie robic
Wiem, wiem, że mam dobrze, i wcale nie narzekam śpię i leniuchuje póki mogę 😊😊
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 08:35   #3916
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Pati no tak zle nie jest jeszcze, bo moj jak musi to tez daje rade i wiem, ze jutro bd a wzielas to, a wzielas tamto. Ale po prostu jakos tak jest ze dzis to ja mysle juz o tym co jutro trzeba zabrac.
A przy dziecku to zycze, aby każdej mąż tak pomagał jak mój. Jedyna wada to zbyt mocny sen i w nocy, gdy ja juz obudziłam się 10razy , jemu nawet powieka nie drgnela.

A w ogóle małż mój dziś do mnie tak
"Jakby był drugi syn to nawet nic nie musimy kupować..."
I w tym momencie chyba moje spojrzenie wyraziło więcej niż tysiac słów, bo zaraz padlo "....a moze jednak jestem w błędzie"


U mnie zakup kurtki odpada, bo mam z pierwszej ciazy, ale wcale nie ciazowa. Po prostu z tylu rozprula sie podszewka jak zaczal brzuszek rosnac i tak ja wtedy zostawilam w razie drugiej.
Jesli będzie moxno zimno to i tak nie będę za dużo wychodzić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już to widzę jak zabiłas go wzrokiem hehe ja będę musiała jakąś kurtkę ogarnąć na zimę ale na razie o tym nie myślę

Cytat:
Napisane przez asia1010 Pokaż wiadomość
I mam masło shea z mydlarni o zapachu magnoli. Nic pozatym w składzie nie ma. Myślicie że można nim smarować brzuch czy lepiej coś dla kobiet w ciąży kupić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że spokojnie możesz używać ja używam z body shopa masła do ciała

Ja kurtkę też muszę jakąś ogarnąć ale nie mam pomysłu puki co. z synem kupiłam taka bombke kurtkę i było ok ale teraz największy brzuch będzie zima. Na jesień mam ramoneske swoją a trochę schudłam i jest na mnie przydadzą więc ja będę nosiła

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Współczuję stresu
Może skonsultuj się jeszcze z jakims genetykiem?




Ja byłam na tyle bezczelna że jak ktoś chciał dotknąć młodego to pytałam 'a rączki umyte?'
Mojej znajomej córka złapala e.coli od kogoś więc wg. mnie u świeżo urodzonego dziecka z higiena nie ma żartów.
U mnie jakoś od początku każdy kto wchodził to najpierw myl ręce i tak wyszło że gdy ktoś tego nie robił to sama upominalam

Ja też mam już (puki maluch się nie urodzi) trochę luzu bo maly rano wstaje i ogląda tv a ja mogę jeszcze polezec
Jeśli chodzi o mojego męża to też nie mogę narzekać ale on robi wszystko łącznie ze sprzątaniem. Trochę kiepsko gotuje więc takie proste rzeczy robi a nic bardziej skomplikowanego nie oczekuję ale ogólnie jest fajnym facetem bo pod każdym zalewem mogę na nim polecać często wyjeżdżam na szkolenia a on w tym czasie zostaje z młodym sam i nigdy nie było problemu
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 12:34   #3917
MangoM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 335
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez sygine Pokaż wiadomość
No i właśnie z tego powodu nie robiłam pappa... po pierwsze należy go zrobić max do 13tc6dni bo później jest niewiarygodny... po drugie (i tu był mój przypadek) i pappa i usg trzeba robić w tym samym dniu żeby wyniki były wiarygodne a mi proponował pappa po 4 dniach...
Więc powiem Ci że dał ci trochę do myślenia... Jeśli rzeczywiście ciąża może mieć 14 tc + to wynik może być zakłamany... ja chyba bym się zdecydowała na nifty w tym przypadku... koszt co prawda 2400 ale nieinwazyjny a amniopunkcja to jednak ryzyko... co prawda 1:200 ale zawsze...
Mój gin mi w ogóle mówił że jeśli ten stosunek wyjdzie 1:200 lub mniej to amniopunkcja jest obowiązkowa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też myślę, że zdecydowałabym się najpierw na nifty. Podobno nawet przy wzroście ryzyka jest duzo mniejsze prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z wadami niż poronienia zdrowej ciąży przez amniopunkcję. Jeśli nifty wyjdzie źle to wtedy decyzja - czy wynik wpłynie na decyzję, tzn, czy usunęłabym taką ciążę? Jeśli tak to amniopunkcja i decyzja ostateczna.

Też jak sygine uważam, że jeśli ciąża była już za duża to wynik może być zakłamany, także nie przejmowałabym się aż tak.



Mój mąż jeśli chodzi o organizację to tragedia Wszystko robi w domu co trzeba sprząta, gotuje, chociaż latem mamy podział ja d0m, on ogród i teraz jeszcze jest sporo rzeczy do zrobienia na zewnątrz. Ale jak już w domu ma coś zrobić to muszą być super dokładne instrukcje, np "posprzątaj kuchnie" nie przejdzie, musi być mycie kuchenki, zlewu, zetrzyj blat, zapakuj zmywarke itd. Oczywiście mamy standardowe problemy jak w 90% związkach z "kochanie a nie wiesz gdzie są moje...?" i "wzięlaś mi...?"

Edytowane przez MangoM
Czas edycji: 2016-09-10 o 13:08
MangoM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 13:16   #3918
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Robie wlasnie szynke w sosie na obiad. Powiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Robie wlasnie szynke w sosie na obiad. Powiem Wam ze zapach surowego podsmazanego miesa zawsze mi sie nie podobal, ale dzisiaj to ledwo w kuchni wytrzymalam 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 13:45   #3919
MangoM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 335
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U mnie ostatnio jakoś totalny brak weny obiadowej, pewnie z braku ochoty na cokolwiek. Mam fazę na dżem, mogłabym jeść bułki z dżemem na 3 posiłki dziennie + do tego owoce w międzyczasie, ewentualnie jakieś ciastka i słodycze. Mięso nie bardzo chociaż nie mogę powiedzieć, ze mnie odrzuca. Zupy tez mi dobrze wchodzą I sushi takie domowe z surimi i łososiem.

Ale mąż coś jeść musi no i nie wiem co gotować... dziś ruskie je z zamrażarki bo żona dała d... i nic nie ugotowała Ja jem w pracy. Bułkę z dżemem jogurt i może jakiegoś schabowego zamówię, bo nic lepszego nie będzie
MangoM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-10, 13:57   #3920
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kurcze Mango ale narobilas mi smaka na sushi az mi slinka cieknie, tylko nie wolno takiego prawdziwego 😢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 13:58   #3921
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, że mam dobrze, i wcale nie narzekam śpię i leniuchuje póki mogę 😊😊
I bardzo dobrze tez tak robialm w pierwszej Ciąży; )
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:00   #3922
MangoM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 335
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Kurcze Mango ale narobilas mi smaka na sushi az mi slinka cieknie, tylko nie wolno takiego prawdziwego 😢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No surowe nie przejdzie, ale łosoś wędzony, krewetki smażone i surimi - jak dla mnie idealnie Tylko czemu takie pracochłonne...
MangoM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:10   #3923
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Jeśli chodzi o kurtke to ja w tej ciazy nie bede oszczędzać. Kupie zimowa ciazowa, cena pewnie ponad 300zl alw liczę ze ja sprzedam potem. W poprzedniej chcialam oszczędzać i kupilam rozmiar wieksza troche rozkloszowana w Mango i czulam się fatalnie w niej. Do listopada wystarczy mi.plaszcz ktory mam.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez anoxa Pokaż wiadomość

U mnie jakoś od początku każdy kto wchodził to najpierw myl ręce i tak wyszło że gdy ktoś tego nie robił to sama upominalam
Dla mnie to zupełnie naturalne ze jak do kogoś ide i jest male dziecko to myje rece. Jak nas odwiedzali znajomi jak Adaś sie urodzil to tez kazdy tak robil

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez MangoM Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio jakoś totalny brak weny obiadowej, pewnie z braku ochoty na cokolwiek. Mam fazę na dżem, mogłabym jeść bułki z dżemem na 3 posiłki dziennie + do tego owoce w międzyczasie, ewentualnie jakieś ciastka i słodycze. Mięso nie bardzo chociaż nie mogę powiedzieć, ze mnie odrzuca. Zupy tez mi dobrze wchodzą I sushi takie domowe z surimi i łososiem.

Ale mąż coś jeść musi no i nie wiem co gotować... dziś ruskie je z zamrażarki bo żona dała d... i nic nie ugotowała Ja jem w pracy. Bułkę z dżemem jogurt i może jakiegoś schabowego zamówię, bo nic lepszego nie będzie
Ja też nie mam weny do gotowania i nie lubie nic wymyslac. Dzis rosół z makaronek, kurczak z sosem, ziemniaki i maschewka z jablkiem (ulubiony zestaw synka). Upieklam tez ciastka owsiane i na razie jem zamiast obiadu ja mam ochotę na salatki np. Zwykla jarzynowa czy taka z kurczakiem, ananasem i feta. Moglabym jesc non stop!
A najbardziej to lubie sobie kupic obiad w pracy, w piątek jadlam rosol cytrynowy z kurczakiem i naleśniki ryżowe z serem kokosowym i sosem ananasowym :-D
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:12   #3924
Ewelinda306
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinda306
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 56
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Narobiliście ochoty tym sushiczęsto robie sama ale teraz pójdę na łatwiznę i zamówię oczywiscie bez surowej ryby.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewelinda306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:27   #3925
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U mnie mąż gotował on ma do tego większy talent niż ja no i ma urlop teraz, więc chwilowo w ogóle nie muszę gotować

Dla miłośniczek owoców jeszcze się pochwalę co będę jeść na podwieczorek - świeże truskawki z bitą śmietaną nie smakują co prawda jak te w sezonie, ale i tak mąż mi zrobił mega przyjemność, tym że je kupił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:29   #3926
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U mnie w miescie nie ma baru z sushi :-(, musze do Wrocka jechac. A sama nigdy nie robilam.
Bardzo lubie tez surimi z sosem czosnkowym pychaa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:45   #3927
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Mamusie marcowe 2017

My juz wlasnie w drodze znad jeziorka, posiedzielibysmy jeszcze ale wszystkie lokale juz pozamykane, bo niby po sezonie. A mialam taki apetyt na jakas rybke... Maly zjadl bule przed wyjazdem i zasnal po minucie w samochodzie, ale to bylo oczywiste, że padnie.
Teraz w drodze na lody i pizze.

Hmm mąż mi właśnie mówi, że sąsiad zapraszał znajomych na fb na impreze stulecia bo ma chate wolna. Oby dało się spać...


Co do tych badan papa itp to ja sie nie znam, ufam mojej ginekolog, że jeśli ich nie zlecala to nie są potrzebne.
Jesli jednak jest tak jak dzoewczyny piszą to najpierw zrobilabym mniej inwazyjne badanie nawet gdyby kosztowało 10tys, jeśli dla kogoś to ma znaczenie jaki będzie wynik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:51   #3928
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Z tego co wiem to łososia można tylko na ciepło wędzonego jest takiego na zimno też się nie powinno tak samo jak np szynki parmenskiej. sushi ogólnie też lubię ale teraz mnie od wszystkiego odrzucilo nic mi nie smakuje 😐
Ja obiadów nie gotuje bo męża nie ma a ja sobie coś kupuje albo i nie albo jeżdżę do mamy młody i tak je w przedszkolu

Pojadę zaraz na pogotowie bo brzuch mnie boli i mi się spina chciałam kupić nospe w aptece ale farmaceutka mówiła żebym pojechała się skonsultować z lekarzem
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 15:08   #3929
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Anoxa oby nic poważnego :-*

A ja głupia ostatnio w górach zjadłam pół małego oscypka... Nie wiem co mnie kopnelo bo nie lubię oscypkow, a tak mi pachnialy że nim pomyślałam to zjadłam i jeszcze mi smakował :O... Pozostaje mi liczyć już teraz że nie były zakazone listeroza...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 15:19   #3930
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Panetra a oscypkow nie wolno? Moze one z pasteryzowanego mleka sa robione.

Anoxa kciuki trzymam :-*

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-26 08:48:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.