Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 21:29   #1441
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
Też myślałem, że będzie łatwiej.
Wiesz może, czy możemy sie zapisywać na oguny na naszym wydziale? Bo znalazłem ogun "Świat liczb" i jestem na niego zapisany, ale nie wiem czy jako student finansów mogę na niego uczęszczać.
Na część ogunów na WZ na pewno można się zapisać, nie jestem jednak pewna czy na ten powyższy akurat też. A to internetowy? Najlepiej to skontaktować się z kimś kompetentnym z dziekanatu, będziesz pewien.

Czy ktoś orientuje się czy na "Podstawy socjologii" będzie można się jeszcze dopisać? Prowadzący napisał mi, żeby zapisać się na zajęcia w USOS, bo zwiększono limit miejsc o 170. Tylko, że tę wiadomość odczytałam dzisiaj wieczorem, a miejsca dodano chyba jakoś przed południem, ale że ja nie pilnuję tego non stop (bo to niemożliwe), to wiadomo jaki jest tego efekt.
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 21:43   #1442
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 00:42
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 23:07   #1443
Hahaiah
Raczkowanie
 
Avatar Hahaiah
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Mnie się udało zapełnić jedno okienko ogunem Choć martwi mnie, że jak wezmę sobie teraz 2 oguny, to będę mieć już 90 godzin i 10 ECTSów... ale według planu studiów mamy mieć tylko 180 godzin, a żetonów mamy aż 300. No i jak tu nie skorzystać z dodatkowych?
Jeśli lektoraty będziesz mieć na Krakowskim Przedmieściu, to wg map Google z Dobrej idzie się tam 11 min, więc truchtem można zdążyć
Wydaje mi się, że faktycznie zwykłe lektoraty lub półinternetowe są lepszą opcją, ale to zależy od tego, która metoda nauki jest bardziej efektywna w konkretnym przypadku. Warto też zwrócić uwagę na zakres zagadnień w danym kursie
Ambitna jesteś. 2 oguny i Ty się jeszcze zastanawiasz, czy zapisać się na 2 lektoraty . A co do tych punktów ECTS z ogunów, to przez trzy lata mamy wyrobić 10. Widzę, że Ty już na pierwszym roku wszystkie wyrobisz .

Tak na Krakowskim, dzisiaj sprawdziłam . Tylko nie wiem do której prowadzącej się zapisać .

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
120. Chyba wszystkim dają po równo?
Ja dostałam 90 dlatego zapytałam, bo mi się nie zgadzało. Czyli muszę to jutro zgłosić

PS Czytałam gdzieś, że nie można mieć nadmiar ECTSów, bo się wtedy za nie płaci, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne. Chodziło o to, że nie można przekroczyć tego limitu, który trzeba uzyskać przez cały licencjat.

EDIT: Jednak nieaktualne.

"Zgodnie z przepisami znowelizowanej w 2011 roku ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym studentowi studiów stacjonarnych przysługiwała jedynie określona pula bezpłatnych zajęć, za dodatkowe musiał płacić. Teraz, dzięki decyzji władz Uniwersytetu, sytuacja ta ulegnie zmianie. 5 czerwca 2014 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część zapisów ustawy jest niezgodna z konstytucją. Na ich podstawie uczelnie publiczne mogły pobierać opłaty za kształcenie studentów na studiach stacjonarnych na drugim lub kolejnym kierunku studiów, a także za zajęcia poza dodatkowym limitem punktów ECTS.

Władze UW, w związku z orzeczeniem Trybunału, zdecydowały o rezygnacji z pobierania opłat za drugi kierunek studiów oraz za przekroczenie limitu punktów ECTS. Opłaty nie były pobierane w roku 2014/2015."

Edytowane przez Hahaiah
Czas edycji: 2016-09-15 o 23:50
Hahaiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:04   #1444
likeanectarine
Przyczajenie
 
Avatar likeanectarine
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 8
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Hahaiah, OotS, jesteście na tym samym kierunku?
Ja na szczęście zgodnie z programem studiów mam do wyrobienia tylko 3 semestry z wf, nie jestem miłośniczką sportu.
A co do ogunów, ja zapisałam się aż na 5.

Edytowane przez likeanectarine
Czas edycji: 2016-09-16 o 09:35
likeanectarine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:47   #1445
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

A czy ktoś z Was rejestrował się już na WF-y? Bardzo szybko te miejsca znikają?
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 14:44   #1446
Hahaiah
Raczkowanie
 
Avatar Hahaiah
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez likeanectarine Pokaż wiadomość
Hahaiah, OotS, jesteście na tym samym kierunku?


Cytat:
Napisane przez likeanectarine Pokaż wiadomość
A co do ogunów, ja zapisałam się aż na 5.
Na jakim kierunku jesteś? Z ogunami to w sumie różnie bywa, bo jedne są lajtowe, a do drugich trzeba się przyłożyć

W ogóle jak zapisałyście się na więcej niż jeden ogun, to szacun. Ciekawe czy te co wybrałyście będą zaliczały się do tej drugiej grupy. Jak tak, to z jednej strony podziwiam, że Wam się chce, a z drugiej to współczuje :P Ciekawe czy dacie radę
Hahaiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 14:59   #1447
likeanectarine
Przyczajenie
 
Avatar likeanectarine
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 8
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hahaiah Pokaż wiadomość




Na jakim kierunku jesteś? Z ogunami to w sumie różnie bywa, bo jedne są lajtowe, a do drugich trzeba się przyłożyć

W ogóle jak zapisałyście się na więcej niż jeden ogun, to szacun. Ciekawe czy te co wybrałyście będą zaliczały się do tej drugiej grupy. Jak tak, to z jednej strony podziwiam, że Wam się chce, a z drugiej to współczuje :P Ciekawe czy dacie radę

Jestem na iberystyce. Nie miałam tego szczęścia, i mam nieco więcej okienek w planie - przykładowo w środy mam dwa obowiązkowe zajęcia - o 8 i 18.30, kawałek muszę dojeżdżać, więc uznałam, że lepiej wypełnić całkowicie ten dzień, a i o tyle dobrze, że wyrobionych punktów ECTS wystarczy mi już na cały licencjat.
likeanectarine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 15:37   #1448
Hahaiah
Raczkowanie
 
Avatar Hahaiah
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
A czy ktoś z Was rejestrował się już na WF-y? Bardzo szybko te miejsca znikają?
To zależy na co chcesz się zapisać. Na niektóre zajęcia po kilku sekundach nie ma wolnych miejsc, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki .

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez likeanectarine Pokaż wiadomość
Jestem na iberystyce. Nie miałam tego szczęścia, i mam nieco więcej okienek w planie - przykładowo w środy mam dwa obowiązkowe zajęcia - o 8 i 18.30, kawałek muszę dojeżdżać, więc uznałam, że lepiej wypełnić całkowicie ten dzień, a i o tyle dobrze, że wyrobionych punktów ECTS wystarczy mi już na cały licencjat.
No tak, przecież pisałaś wcześniej, że jesteś na iberystyce Wybacz, ale ta informacja mi umknęła .

Ja doszłam do wniosku, że będę trzymała się planu. Akurat te oguny, które zostały mi do wyboru i które wydawały mi się znośne miały mniej ECTSów, więc stwierdziłam, że w pierwszym semestrze wezmę sobie oguna za 2 pkt, a w drugim spróbuję zapisać się na te, na których teraz nie ma miejsc .

Edytowane przez Hahaiah
Czas edycji: 2016-09-16 o 15:10
Hahaiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 20:07   #1449
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hahaiah Pokaż wiadomość
To zależy na co chcesz się zapisać. Na niektóre zajęcia po kilku sekundach nie ma wolnych miejsc, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki .
Uf, zapisałam się na to co chciałam. Jeszcze tylko, żeby udało się dopasować lektorat i plan tygodnia byłby prawie idealny
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 22:04   #1450
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Jeżeli ja mam wyrobić na pierwszym semestrze 10 pkt ECTS z OGUNów to jakbym przekroczył ten limit to nie muszę płacić?
Mi się udało wejść na Podstawy socjologii!
Pozostało mi znaleźć ogun za 2 punkty ECTS i idealnie będzie 10
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 10:43   #1451
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
Ja będę studiowała finanse na WZ.
Mocno macie zapchany plan na Waszym kierunku?
Ja w poniedziałek mam ćwiczenia (cały dzień poza domem, bo zaczynam o 8 i kończę o 19.30, bo Pan Marek zgodził się dopisać mnie na Varsavianistykę ) w środę są wykłady a pozostałe dni mogę zapełnić jak mi się podoba, może uda się tak wszystko ułożyć, aby piątek był wolny
ale jak jest z WFem? Bo konkretne zajęcia w wymiarze 30 godzin dają o,5 ects, a trzeba wyrobić 90h i ostatecznie zdobyć 3 pkt ects. Ktoś mnie oświeci? Czy ja o czymś nie wiem?
Mój plan w porównaniu z poprzednim rokiem wygląda jak całoroczne wakacje. Mam jeden dzień wolny, w co aż ciężko mi uwierzyć, zajęcia w miarę w kupie, tylko dwa okienka i tylko raz w tygodniu do 16:30.
Coś się pozmieniało od zeszłego roku czy co... Chyba że tylko na Twoim wydziale, nie mam pojęcia o co tu chodzi.

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Mnie się udało zapełnić jedno okienko ogunem Choć martwi mnie, że jak wezmę sobie teraz 2 oguny, to będę mieć już 90 godzin i 10 ECTSów... ale według planu studiów mamy mieć tylko 180 godzin, a żetonów mamy aż 300. No i jak tu nie skorzystać z dodatkowych?
Jeśli lektoraty będziesz mieć na Krakowskim Przedmieściu, to wg map Google z Dobrej idzie się tam 11 min, więc truchtem można zdążyć
Wydaje mi się, że faktycznie zwykłe lektoraty lub półinternetowe są lepszą opcją, ale to zależy od tego, która metoda nauki jest bardziej efektywna w konkretnym przypadku. Warto też zwrócić uwagę na zakres zagadnień w danym kursie


120. Chyba wszystkim dają po równo?
Jak się zepniesz to zajmie Ci to 5 minut.

Cytat:
Napisane przez Hahaiah Pokaż wiadomość




Na jakim kierunku jesteś? Z ogunami to w sumie różnie bywa, bo jedne są lajtowe, a do drugich trzeba się przyłożyć

W ogóle jak zapisałyście się na więcej niż jeden ogun, to szacun. Ciekawe czy te co wybrałyście będą zaliczały się do tej drugiej grupy. Jak tak, to z jednej strony podziwiam, że Wam się chce, a z drugiej to współczuje :P Ciekawe czy dacie radę
Jakieś 90% ogunów to fikcja. Sama chodziłam na 3 w jednym semestrze i przeżyłam.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-17, 11:41   #1452
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
Jeżeli ja mam wyrobić na pierwszym semestrze 10 pkt ECTS z OGUNów to jakbym przekroczył ten limit to nie muszę płacić?
Mi się udało wejść na Podstawy socjologii!
Pozostało mi znaleźć ogun za 2 punkty ECTS i idealnie będzie 10
Kiedyś chyba trzeba było płacić, ale teraz już prawdopodobnie można ten limit przekroczyć bez konsekwencji.
Jak Ci się udało zapisać na podstawy, szybki internet czy wymiana na giełdzie?
Co do ogunów, to może ja zwolnię ''Geografię Rosji''.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez nekofood Pokaż wiadomość
Coś się pozmieniało od zeszłego roku czy co... Chyba że tylko na Twoim wydziale, nie mam pojęcia o co tu chodzi.
Właśnie chyba od tego roku się pozmieniało, ale tak jak piszesz, to już zależy od wydziału. Podobno zamiast 0,5 pkt ects dostajemy 1.
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 21:12   #1453
smakia
Przyczajenie
 
Avatar smakia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
GG do smakia
WF na UW

Czy ktokolwiek wie coś na temat zamian zajęć z wfu na uniwersytecie? Wyczytałam w innym wątku, że jeżeli np. pływanie i pilates prowadzi ta sama kobieta, to jest szansa, że będę mogła być zapisana tu, a chodzić tu. Zajęcia roszeszły się w niecałe 30 sekund, zawiódł mnie mój laptop, a naprawdę bardzo zależy mi na podreperowaniu pleców na pilatesie.
smakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 22:18   #1454
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 00:41
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 09:08   #1455
kotopies
Raczkowanie
 
Avatar kotopies
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 84
Dot.: WF na UW

Cytat:
Napisane przez smakia Pokaż wiadomość
Czy ktokolwiek wie coś na temat zamian zajęć z wfu na uniwersytecie? Wyczytałam w innym wątku, że jeżeli np. pływanie i pilates prowadzi ta sama kobieta, to jest szansa, że będę mogła być zapisana tu, a chodzić tu. Zajęcia roszeszły się w niecałe 30 sekund, zawiódł mnie mój laptop, a naprawdę bardzo zależy mi na podreperowaniu pleców na pilatesie.
Nie da się tak. Niektórzy pozwalają odrabiać pojedyncze zajęcia na innym wfie, ale chodzenie przez cały semestr na inny wf nie jest możliwe.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-09-18 o 10:56 Powód: dodanie cytatu po połączeniu wątków
kotopies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 13:31   #1456
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
Kiedyś chyba trzeba było płacić, ale teraz już prawdopodobnie można ten limit przekroczyć bez konsekwencji.
Jak Ci się udało zapisać na podstawy, szybki internet czy wymiana na giełdzie?
Co do ogunów, to może ja zwolnię ''Geografię Rosji''.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------


Właśnie chyba od tego roku się pozmieniało, ale tak jak piszesz, to już zależy od wydziału. Podobno zamiast 0,5 pkt ects dostajemy 1.
Giełda.
A jak wygląda sprawa z lektoratami? Ten test poziomujący nie jest ważny, prawda? Nie poszedł mi zbyt dobrze, ale wydaje mi się, że to przez 4-miesięczną przerwę z angielskim i mam pytanie - nie będzie problemu jak się zapisze na lektorat z wyższego poziomu?
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 14:45   #1457
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
Giełda.
A jak wygląda sprawa z lektoratami? Ten test poziomujący nie jest ważny, prawda? Nie poszedł mi zbyt dobrze, ale wydaje mi się, że to przez 4-miesięczną przerwę z angielskim i mam pytanie - nie będzie problemu jak się zapisze na lektorat z wyższego poziomu?
Ten test jest tylko dla nas. Możesz wziąć i poziom C2, jeśli czujesz się na siłach. Moim zdaniem, sam wiesz najlepiej na jakim jesteś poziomie.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez smakia Pokaż wiadomość
Czy ktokolwiek wie coś na temat zamian zajęć z wfu na uniwersytecie? Wyczytałam w innym wątku, że jeżeli np. pływanie i pilates prowadzi ta sama kobieta, to jest szansa, że będę mogła być zapisana tu, a chodzić tu. Zajęcia roszeszły się w niecałe 30 sekund, zawiódł mnie mój laptop, a naprawdę bardzo zależy mi na podreperowaniu pleców na pilatesie.
A może jest możliwość zamiany, ale jeśli chodzi jedynie o zmianę poziomu zaawansowania?
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 19:31   #1458
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 01:06
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 19:44   #1459
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Jak przepisać przedmiot z innego kierunku? Szukałam tego i nie znalazłam.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-19, 20:04   #1460
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 01:07
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 08:38   #1461
likeanectarine
Przyczajenie
 
Avatar likeanectarine
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 8
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
Kiedyś chyba trzeba było płacić, ale teraz już prawdopodobnie można ten limit przekroczyć bez konsekwencji.
Jak Ci się udało zapisać na podstawy, szybki internet czy wymiana na giełdzie?
Co do ogunów, to może ja zwolnię ''Geografię Rosji''.
Nie zwalniaj! Podobno wykładowca genialny, zajęcia bardzo ciekawe, a i z zaliczeniem nie jest trudno Też się wahałam, ale po takich recenzjach nie oddam na pewno
likeanectarine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 09:18   #1462
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Chodzi o podpięcia?

"4.7
Dany przedmiot można samodzielnie podpiąć tylko raz. Próba podpięcia go pod drugi program tworzy jedynie prośbę o podpięcie, na którą może zgodzić się dziekan. Najlepiej od razu niezależnie od zgłoszenia takiej prośby poprzez podpięcie, złożyć w tej sprawie podanie do dziekana."

https://usosweb.uw.edu.pl/pliki/Pora...iecia_2015.pdf
Dzięki, ale to akurat wiem. Tylko że to chyba nie wszystko, nie trzeba pisać jakiegoś podania?
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 15:54   #1463
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez likeanectarine Pokaż wiadomość
Nie zwalniaj! Podobno wykładowca genialny, zajęcia bardzo ciekawe, a i z zaliczeniem nie jest trudno Też się wahałam, ale po takich recenzjach nie oddam na pewno
Już i tak po sprawie, bo wf wybrałam we wtorek o 17, więc nie pasuje godzinowo. Poza tym wolałabym jednak dopisać się na te Podstawy socjologii, potrzebuję jeszcze czterech punktów.
Mam nadzieję, że Ci się spodoba

Czy inauguracja naprawdę jest obowiązkowa? (Niby jest.) Nic się nie stanie jeśli nie pójdę?
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 16:08   #1464
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Hej Dziewczyny !
Czy któraś z Was studiuje na UW na Afrykanistyce?
Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest atmosfera, wykładowcy, plan zajęć, języki, czy są jakieś wymiany studenckie.
Kto może, niech pomoże.
Dzięki !
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 09:37   #1465
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 01:06
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:32   #1466
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
Czy inauguracja naprawdę jest obowiązkowa? (Niby jest.) Nic się nie stanie jeśli nie pójdę?
No właśnie, niby jest. W praktyce nie. Sama nie byłam ani na inauguracji, ani na dniach adaptacyjnych, ani nawet na szkoleniu bibliotecznym i nic mi nie zrobili.

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny !
Czy któraś z Was studiuje na UW na Afrykanistyce?
Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest atmosfera, wykładowcy, plan zajęć, języki, czy są jakieś wymiany studenckie.
Kto może, niech pomoże.
Dzięki !
Może spróbuj skontaktować się z autorką tego bloga.

Cytat:
Napisane przez OotS Pokaż wiadomość
Dla pewności lepiej napisać podanie (można przez USOS) albo zapytać w dziekanacie co i jak


Dziewczyny, zapisałam się na ogun, który w opisie ma "wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych", a w uwagach "przedmiot ogólnouniwersytecki dla doktorantów", więc... mogę na niego chodzić będąc zapisaną i będzie mi się liczył do średniej czy raczej powinnam na niego uczęszczać bez rejestracji?
Jeszcze nie studiujesz a jesteś bardziej ogarnięta ode mnie. Mam nadzieję że podpięcie wystarczy, ale jeszcze dopytam w dziekanacie.

Nie mam pojęcia, ale wiem że studentka I roku na zajęciach dla doktorantów to raczej nie jest dobry pomysł.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:44   #1467
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny !
Czy któraś z Was studiuje na UW na Afrykanistyce?
Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest atmosfera, wykładowcy, plan zajęć, języki, czy są jakieś wymiany studenckie.
Kto może, niech pomoże.
Dzięki !
Ja co prawda nie studiuję Afrykanistyki, ale inny kierunek na Orientalistyce- niemniej wszyscy musimy chodzić na przedmioty ogólnowydziałowe i tak się złożyło, że chodziłam akurat na dwa przedmioty w katerze afrykanistyki.
Atmosfera na wydziale jest bardzo wyjątkowa - oczywiście trzeba się dużo uczyć (jeśli chodzi o język, to naprawdę dużo i regularnie), ale uważam, że zarówno studenci i wykładowcy (i przekochane Panie z dziekanatu) są naprawdę super.
Co do planu zajęć - 29 września jest dzień adaptacyjny dla studentów I roku Orientalistyki, więc jeśli jeszcze planu nie znasz, to pewnie wtedy Wam go przekażą.
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 14:00   #1468
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nekofood Pokaż wiadomość
No właśnie, niby jest. W praktyce nie. Sama nie byłam ani na inauguracji, ani na dniach adaptacyjnych, ani nawet na szkoleniu bibliotecznym i nic mi nie zrobili. :brzydal
Tak się pewnie tylko mówi, że to obowiązkowe, bo jakby oficjalnie było nieobowiązkowe, to by pewnie nikt nie przyszedł.

A kiedy odbiera się legitymację?
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 14:26   #1469
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
Tak się pewnie tylko mówi, że to obowiązkowe, bo jakby oficjalnie było nieobowiązkowe, to by pewnie nikt nie przyszedł.

A kiedy odbiera się legitymację?
Sprawdź na stronie katedry/instytutu, u mnie jest napisane że 3 października. Ale w sumie możesz odebrać kiedy chcesz, przynajmniej ja tak zrobiłam (bo na odbiorze legitymacji też mnie nie było ).
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 14:39   #1470
olisia0013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 14
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Czy na oguny zapisujemy sie na semestr, czy na cały rok?
olisia0013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-01 17:17:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.