Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-20, 09:43   #4441
lejd
Raczkowanie
 
Avatar lejd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 71
GG do lejd
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wczoraj rozpoczęło się moje pierwsze krwawienie z odstawienia i jestem w szoku - leje się ze mnie strasznie :/ Przy tabletkach mój okres w ostatnich miesiącach nie był wcale obfity.. Wie ktoś, czy już mi tak zostanie czy może się zmienić?
lejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 06:52   #4442
czochrus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

lejd Widocznie to zależy od organizmu, bo u mnie przy tabletkach okres był lekki i mało bolesny i trwał 5 dni a po pierwszym krążku trwał zaledwie niecałe 3 dni i tak jakby go prawie nie było.
czochrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 14:08   #4443
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Używam krążek od jakiegoś roku.Nigdy nie robiłam przerw. Niestety we wrześniu jadę na wakacje i musiałabym go zabrać ze sobą czego chciałabym uniknąć. Myślałam, żeby włożyć jeden krążek zaraz po drugim bez przerwy. W ulotce jest napisane, że trzymać go maksymalnie 3 tygodnie. Czy to oznacza, że mogę ten drugi wyciągnąć po tygodniu, dwóch ? Czy normalnie trzymać go kolejne 3 tyg?

Nigdzie nie znalazłam informacji czy stosowanie krążka po krążku bez przerwy nie obniża skuteczności antykoncepcyjnej a nie chciałabym się czuć nie komfortowo i się obawiać, że skuteczność jest jakaś mniejsza
Z góry dziękuje za pomoc
Mój gin mi zaleca tak: nosisz pierwszy krążek bez przerwy 4 tygodnie, po 4 tygodniach wyjmujesz i wkładasz od razu następny. Ale ten drugi już wyjmujesz normalnie, po 3 tygodniach. A i najlepiej nie robić tego częściej niż raz na pół roku.

Jak nie chcesz brać krążka to zawsze możesz poprosić lekarza o receptę na 1 krążek, żeby go sobie wykupić na urlopie (no chyba, że jedziesz za granicę lub do totalnej dziczy). Ja tak zrobiłam bo też nie chciałam ciągać ze sobą krążka.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 09:38   #4444
ewelina5846
Raczkowanie
 
Avatar ewelina5846
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy któraś z Was miała skutki uboczne w postaci chorób układu moczowego?
Od 26.06 jestem na NouvaRing i od tamtej pory przechodziłam dwukrotnie przez ostre zapalenia pęcherza, gdzie nigdy wczześniej nie miałam takich problemów
ewelina5846 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 13:25   #4445
czochrus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ewelina5846 ja jestem na krążku od 3 lipca i zupełnie nic się nie dzieje u mnie złego. Nawet powiem, że przed krążkiem przez kilka miesięcy walczyłam z nawracającą grzybicą i infekcjami (nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu) i bałam się, że przy NuvaRing znowu będzie to wszystko wracać, bo ciało obce itp. a tu miła niespodzianka i właśnie przez obecność krążka ciągle jest tam wilgoć (a przedtem ciągła suchość była ) i wszystko jest o niebo lepiej niż wcześniej. Dodatkowo przy zbliżeniu nie obcieram się tak jak kiedyś, bo naturalnie wszystko jest nawilżone.
Ja jakoś nie widzę związku krążka z układem moczowym, ale nie jestem specjalistką
czochrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 20:05   #4446
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewelina5846 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała skutki uboczne w postaci chorób układu moczowego?
Od 26.06 jestem na NouvaRing i od tamtej pory przechodziłam dwukrotnie przez ostre zapalenia pęcherza, gdzie nigdy wczześniej nie miałam takich problemów
Ja jak zaczęłam stosować nuvaring dostałam ostre zapalenie pęcherza takie, że wyłam z bólu. Wcześniej nigdy czegoś takiego nie miałam. Po neofuraginie przeszło może minie Ci ta dolegliwość

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Mój gin mi zaleca tak: nosisz pierwszy krążek bez przerwy 4 tygodnie, po 4 tygodniach wyjmujesz i wkładasz od razu następny. Ale ten drugi już wyjmujesz normalnie, po 3 tygodniach. A i najlepiej nie robić tego częściej niż raz na pół roku.

Jak nie chcesz brać krążka to zawsze możesz poprosić lekarza o receptę na 1 krążek, żeby go sobie wykupić na urlopie (no chyba, że jedziesz za granicę lub do totalnej dziczy). Ja tak zrobiłam bo też nie chciałam ciągać ze sobą krążka.

No właśnie wyjeżdżam za granicę i wykupienie krążka tam chyba byłoby trudne. Dziewczyny proszę o radę czy stosowałyście krążek jeden po drugim i czy wpływa to jakoś na skuteczność
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-30, 17:43   #4447
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Mój gin mi zaleca tak: nosisz pierwszy krążek bez przerwy 4 tygodnie, po 4 tygodniach wyjmujesz i wkładasz od razu następny. Ale ten drugi już wyjmujesz normalnie, po 3 tygodniach. A i najlepiej nie robić tego częściej niż raz na pół roku.

Jak nie chcesz brać krążka to zawsze możesz poprosić lekarza o receptę na 1 krążek, żeby go sobie wykupić na urlopie (no chyba, że jedziesz za granicę lub do totalnej dziczy). Ja tak zrobiłam bo też nie chciałam ciągać ze sobą krążka.
o widzisz to pożyteczna uwaga bo ja wlasnie mam w piątek wyjąc krążek, a mi nie pasuje bo w sobotę jadę na urlop i chciałam go trzymać 4 tyg. bo ponoć tyle działa, ale po tym 4 tyg. zrobić tydzień przerwy, a widzę, ze po tym 4 tyg. to muszę włożyć nowy i po prostu będę miesiąc bez okresu
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-31, 05:09   #4448
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy którejś z Was po pierwszej aplikacji krążka przedłużył się okres? Mój zwykle trwał do 7 dni, teraz trwa ósmy dzień i jest to dość wyraźne plamienie, silniejsze niż zwykle u mnie w ostatnich dniach. Trafiłam w sieci na wzmianki o plamieniach na początku użytkowania NuvaRing, zastanawiam się jednak, na ile powszechne jest to zjawisko i jak długo oraz z jaką intensywnością może potrwać plamienie.
Stosowałam już kiedyś NuvaRing przez krótki czas, ale wtedy ten problem nie wystąpił.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-31, 07:30   #4449
eFFuNieCzka
Raczkowanie
 
Avatar eFFuNieCzka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was stosowała maść Pimafucort przy krążku? Nie uszkadza go ta maść? Lekarz nic nie mówił, ale wolę zapytać Kiedyś chyba też już sosowałam Pimoafucort z krążkiem i było ok
Ja używam pimafucortu i wszystko jest ok Pimafucort działa na powierzchni skóry, przenikanie do skóry jest nikłe, nie ma się czym martwić
__________________
Chudniemy
11.07.16 - 73,1 kg
1.08.16 -69,5 kg
29.08.16 - 66,2 kg !
eFFuNieCzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 17:26   #4450
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny! Od ponad roku używam krążka i wszystko było w porządku, nawet na początku stosowania zero plamień czy innych skutków ubocznych. Niestety wczoraj w nocy dostałam jakiegoś plamienia... choć nie jestem pewna czy to krwawienie międzymiesiączkowe, bo wieczorem kochałam się z chłopakiem, a plamienie pojawiło się zaraz PO, więc pomyślałam, że może to przez jakieś "mechaniczne uszkodzenie" :P jednak teraz zauważyłam ciemnobrązowy śluz, jakby plamienie... Krążek wyjmuje w czwartek, a okres zawsze dostaję w niedziele. Powiedzcie czy martwić się taką sytuacją czy to tylko jednorazowe krwawienie międzymiesiączkowe?
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 17:48   #4451
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Od ponad roku używam krążka i wszystko było w porządku, nawet na początku stosowania zero plamień czy innych skutków ubocznych. Niestety wczoraj w nocy dostałam jakiegoś plamienia... choć nie jestem pewna czy to krwawienie międzymiesiączkowe, bo wieczorem kochałam się z chłopakiem, a plamienie pojawiło się zaraz PO, więc pomyślałam, że może to przez jakieś "mechaniczne uszkodzenie"jednak teraz zauważyłam ciemnobrązowy śluz, jakby plamienie... Krążek wyjmuje w czwartek, a okres zawsze dostaję w niedziele. Powiedzcie czy martwić się taką sytuacją czy to tylko jednorazowe krwawienie międzymiesiączkowe?
Ja miałam tak przez kilka miesięcy przy tabletkach. byłam u ginekologa, zbadał i powiedział, że wszystko jest ok. A takie plamienie może pojawiać się przez większy stres, czy częste treningi, a jedno i drugie mnie dotyczyło. Myślę, że nie masz się czym martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 17:55   #4452
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anieleczka92 Pokaż wiadomość
Ja miałam tak przez kilka miesięcy przy tabletkach. byłam u ginekologa, zbadał i powiedział, że wszystko jest ok. A takie plamienie może pojawiać się przez większy stres, czy częste treningi, a jedno i drugie mnie dotyczyło. Myślę, że nie masz się czym martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatni miesiąc miałam faktycznie bardziej intensywny, bo oprócz ćwiczeń dochodziły mi rolki, deska i inne różne rzeczy,ale nie wiedziałam,że ma to wpływ. Stres do tego worka też wrzucić mogę i to dość spory... w sumie dopiero teraz o nim sobie przypomniałam.
No nic, dziękuję za odpowiedź Pewnie jest tak, jak piszesz Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na okres i obserwować kolejny cykl, a pod koniec września wybieram się i tak do gina to porozmawiam i o tym
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 21:45   #4453
Nildehair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Głogów/Zielona Góra
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej Dziewczyny, mam takie pytanie. Czy jeśli krążek miałam najpierw w plecaku, następnie w samochodzie (droga z apteki) przez około godzinę, to czy jego skuteczność została osłabiona? Na dworze było około 25 stopni, ale nie wiem czy kiedy był w plecaku, to się nagrzał się od temperatury mojego ciała. Zaraz po powrocie do domu włożyłam go do lodówki.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Nildehair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 03:41   #4454
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Nildehair Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, mam takie pytanie. Czy jeśli krążek miałam najpierw w plecaku, następnie w samochodzie (droga z apteki) przez około godzinę, to czy jego skuteczność została osłabiona? Na dworze było około 25 stopni, ale nie wiem czy kiedy był w plecaku, to się nagrzał się od temperatury mojego ciała. Zaraz po powrocie do domu włożyłam go do lodówki.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Nie. Wszystko z nim dobrze, nie panikuj na zapas miałam podobna sytuacje, mąż mi wiózł z plecaku w upał i w ciazy nie jestem
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 19:16   #4455
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

U mnie w aptece pakują Nuvaring w takie małe opakowanie z folii, która trzyma temperaturę (z tego samego robione są reklamówki sprzedawane w sieciówkach na mrożonki). Dzięki temu nie obawiam się o drogę z apteki do domu czy w przypadku przewożenia NR na wakacje
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 19:27   #4456
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
U mnie w aptece pakują Nuvaring w takie małe opakowanie z folii, która trzyma temperaturę (z tego samego robione są reklamówki sprzedawane w sieciówkach na mrożonki). Dzięki temu nie obawiam się o drogę z apteki do domu czy w przypadku przewożenia NR na wakacje
Ostatnio w SuperPharm też mi tak zapakowali
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 17:18   #4457
tesa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Antykoncepcja krazkiem nuvaring

Witam, mam pytanie, czy moge nie robic przerwy podczas stosowania pierscienia nuvaring? poniewaz konczy mi sie teraz cykl 3 tygodniowy na pierwszym pierscieniu, i chce zalozyc odrazu drugi, mozna tak?

dziekuje pozdrawiam
tesa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 18:18   #4458
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Pierścień NuvaRing

Cytat:
Napisane przez dorotka21 Pokaż wiadomość
Ech! a ja myslalam, ze to jest metoda antykoncepcji dla mnie...(nie moge brac tabletek). i niby ta medycyna taka rozwinieta a nie ma co ze mna zrobic...
są rowniez spirale dla nierodek.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-28, 09:54   #4459
Automnale
Raczkowanie
 
Avatar Automnale
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 37
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[1=260c4d4fdb0e7f4840fc704 76d5f7e46d82a0f3e;6476130 1]Dziewczyny, czy którejś z Was po pierwszej aplikacji krążka przedłużył się okres? Mój zwykle trwał do 7 dni, teraz trwa ósmy dzień i jest to dość wyraźne plamienie, silniejsze niż zwykle u mnie w ostatnich dniach. Trafiłam w sieci na wzmianki o plamieniach na początku użytkowania NuvaRing, zastanawiam się jednak, na ile powszechne jest to zjawisko i jak długo oraz z jaką intensywnością może potrwać plamienie.
Stosowałam już kiedyś NuvaRing przez krótki czas, ale wtedy ten problem nie wystąpił.[/QUOTE]

Ja po pierwszej aplikacji miałam okres przez.. 17 dni Zgłosiłam się do ginekologa, który mnie przebadał i powiedział, że wszystko jest w porządku i po prostu każdy organizm reaguje inaczej. Więc się nie denerwuj, ale i tak radzę wizytę u lekarza, żeby na wszelki wypadek się upewnić
__________________
Automnale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-29, 00:47   #4460
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Automnale Pokaż wiadomość
Ja po pierwszej aplikacji miałam okres przez.. 17 dni Zgłosiłam się do ginekologa, który mnie przebadał i powiedział, że wszystko jest w porządku i po prostu każdy organizm reaguje inaczej. Więc się nie denerwuj, ale i tak radzę wizytę u lekarza, żeby na wszelki wypadek się upewnić
Dzięki. U mnie ostatecznie plamienia trwały cały miesiąc, wraz z krwawieniem z odstawienia. Po aplikacji drugiego krążka problem zniknął. Doczytałam też, że początkowe plamienia zdarzają się ogólnie przy antykoncepcji hormonalnej.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:20   #4461
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny Wczoraj byłam u mojej ginekolog na wizycie i po kolejne recepty na krążek. Zawsze proszę o osobną receptę na każdy miesiąc i dostałam ich zapas,ale wszystkie ze wczorajszą datą... Lekarka powiedziała, że nie może wpisać innej i teraz obawiam się, że nie będę mogła zrealizować wszystkich recept, a szczególnie gdy będzie już nowy rok. Poradzicie jak rozwiązać problem?
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:57   #4462
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Wczoraj byłam u mojej ginekolog na wizycie i po kolejne recepty na krążek. Zawsze proszę o osobną receptę na każdy miesiąc i dostałam ich zapas,ale wszystkie ze wczorajszą datą... Lekarka powiedziała, że nie może wpisać innej i teraz obawiam się, że nie będę mogła zrealizować wszystkich recept, a szczególnie gdy będzie już nowy rok. Poradzicie jak rozwiązać problem?
Z tego co wiem, to leki wypisane na 100% nie mają terminu realizacji więc myślę, że spokojnie wybierzesz pozostałe opakowania. Przynajmniej jak pracowałam to nie było problemu z wydaniem pełnopłatnego leku. Najlepiej zapytaj w aptece
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:02   #4463
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Wczoraj byłam u mojej ginekolog na wizycie i po kolejne recepty na krążek. Zawsze proszę o osobną receptę na każdy miesiąc i dostałam ich zapas,ale wszystkie ze wczorajszą datą... Lekarka powiedziała, że nie może wpisać innej i teraz obawiam się, że nie będę mogła zrealizować wszystkich recept, a szczególnie gdy będzie już nowy rok. Poradzicie jak rozwiązać problem?
Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to leki wypisane na 100% nie mają terminu realizacji więc myślę, że spokojnie wybierzesz pozostałe opakowania. Przynajmniej jak pracowałam to nie było problemu z wydaniem pełnopłatnego leku. Najlepiej zapytaj w aptece
Nawet pełnopłatne recepty mają 30 dni ważności od daty wystawienia. Takie jest prawo ale niektóre apteki tego nie respektują więc możliwe, ze do takiej trafiłaś.

Następnym razem wystarczy poprosić lekarza o wystawienie recepty z "datą realizacji od". Recepta jest wystawiona z datą wizyty ale można ją zrealizować dopiero od daty wskazanej na recepcie. I jest to całkowicie legalne, nie chodzi o fałszowanie daty wystawienia recepty (bo niektórzy mylą te dwie rzeczy)
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:04   #4464
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nawet pełnopłatne recepty mają 30 dni ważności od daty wystawienia. Takie jest prawo ale niektóre apteki tego nie respektują więc możliwe, ze do takiej trafiłaś.

Następnym razem wystarczy poprosić lekarza o wystawienie recepty z "datą realizacji od". Recepta jest wystawiona z datą wizyty ale można ją zrealizować dopiero od daty wskazanej na recepcie. I jest to całkowicie legalne, nie chodzi o fałszowanie daty wystawienia recepty (bo niektórzy mylą te dwie rzeczy)
Faktycznie, dziękuję za poprawę
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:22   #4465
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czyli jednak nie będą ważne :/
Tym razem dostałam inne recepty niż zwykle, nie mają kodu kreskowego Jednak datę mam wpisaną w rubryce "data wystawienia"
To znaczy, że za niedługo czeka mnie kolejna wizyta po recepty
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:30   #4466
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
Czyli jednak nie będą ważne :/
Tym razem dostałam inne recepty niż zwykle, nie mają kodu kreskowego Jednak datę mam wpisaną w rubryce "data wystawienia"
To znaczy, że za niedługo czeka mnie kolejna wizyta po recepty
Może mimo wszystko spróbuj popytać w aptekach?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:33   #4467
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

W następnym tygodniu będę wykupywać jedną receptę,więc zapytam czy zrealizują mi kolejne
Dziękuję za pomoc Dam znać jak się sprawa rozwinie.
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 10:20   #4468
nuvaring111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam Dziewczyny Jestem nowa i pewnie gdyby nie pełno nurtujących mnie pytań nie założyłabym konta ...
Po ostatniej wizycie u ginekologa wróciłam z receptą na Nuvaring , chciałam tabletki ale kurzok ze mnie straszny , rzucić nie zamierzam więc mój lekarz stwierdził że krążki będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem . No ok
Nie wstydziłam się zapytać czy to czasem w trakcie stosunku nie wypadnie , nie wstydziłam się również zapytać czy w ogóle ogarnę jak to włożyć ... zadawałam pytania , ale kilku nie zadałam bo po prostu padłabym trupem w gabinecie ...ze wstydu .
Recepta wykupiona , czekam na pierwszy dzień okresu ... Poczytałam ulotkę , przeleciałam na szybko kilka for ale .... na jedno pytanie nie znalazłam odpowiedzi :P
Kurcze ... nie wiem , może jestem nienormalna ale rozumiem że skoro to krążek który uwalnia jakieś tam hormony , to one gdzieś tam w środku są , skoro nawet umiejscowienie nie ma większego wpływu na skuteczność to tym bardziej ... no i teraz pytanie . Przepraszam że tak z grubej rury ale lepiej i łatwiej zapytać tu niż w gabinecie :P
Co z seksem oralnym ? Można ?
Bo nie chciałabym żeby mój Pan nażarł się tego a potem miewał humorki jak kobieta z NAPIĘCIEM PRZEDMIESIĄCZKOWYM
Nie robię sobie żadnych jaj . Nigdy się nie zabezpieczałam , poza prezerwatywami , ale przez dwadzieścia lat obrzydło to zarówno mi jak i mojemu mężowi .
Przepraszam , że tak się rozpisałam ... Generalnie straszna ze mnie gaduła i nie potrafię tak w jednym zdaniu ...
Pozdrawiam

Edytowane przez nuvaring111
Czas edycji: 2016-10-14 o 10:23
nuvaring111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 14:09   #4469
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Przecież krążek jest głęboko włożony, nie będzie go gryźć 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 18:28   #4470
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nuvaring111 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny Jestem nowa i pewnie gdyby nie pełno nurtujących mnie pytań nie założyłabym konta ...
Po ostatniej wizycie u ginekologa wróciłam z receptą na Nuvaring , chciałam tabletki ale kurzok ze mnie straszny , rzucić nie zamierzam więc mój lekarz stwierdził że krążki będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem . No ok
Nie wstydziłam się zapytać czy to czasem w trakcie stosunku nie wypadnie , nie wstydziłam się również zapytać czy w ogóle ogarnę jak to włożyć ... zadawałam pytania , ale kilku nie zadałam bo po prostu padłabym trupem w gabinecie ...ze wstydu .
Recepta wykupiona , czekam na pierwszy dzień okresu ... Poczytałam ulotkę , przeleciałam na szybko kilka for ale .... na jedno pytanie nie znalazłam odpowiedzi :P
Kurcze ... nie wiem , może jestem nienormalna ale rozumiem że skoro to krążek który uwalnia jakieś tam hormony , to one gdzieś tam w środku są , skoro nawet umiejscowienie nie ma większego wpływu na skuteczność to tym bardziej ... no i teraz pytanie . Przepraszam że tak z grubej rury ale lepiej i łatwiej zapytać tu niż w gabinecie :P
Co z seksem oralnym ? Można ?
Bo nie chciałabym żeby mój Pan nażarł się tego a potem miewał humorki jak kobieta z NAPIĘCIEM PRZEDMIESIĄCZKOWYM
Nie robię sobie żadnych jaj . Nigdy się nie zabezpieczałam , poza prezerwatywami , ale przez dwadzieścia lat obrzydło to zarówno mi jak i mojemu mężowi .
Przepraszam , że tak się rozpisałam ... Generalnie straszna ze mnie gaduła i nie potrafię tak w jednym zdaniu ...
Pozdrawiam
Krazek nie moze wystawać wiec nie wiem jakby mial tz go dostac...
Bez obrazy, nie bierz tego do siebie ale wiekszego absurdu nie slyszalam dawno.
A tak juz zeby Cie uspokoić to ja po roku stosowania nie stwierdziłam u mojego meza humorkow itp. po seksie oralnym.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.