Nasze książkowe grzechy część V - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-25, 17:21   #2311
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Nio... az je wypolerowałam do zdjęcia
Właśnie widzę jaki blask od niego bije
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 17:44   #2312
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Dziś zaczynam
Piękna okładka, a u Ciebie jak zwykle klimatycznie
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 18:06   #2313
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Boże jaki ja mam zapłon
Patrzę na to zdjęcie Mag, patrzę.. Patrzę.. I dopiero po chwili skojarzyłam to nazwisko. Czytałam przecież "Gołębiarki"

Skończyłam "Kasację" Mroza i jest niezła Po "Ekspozycji" nie chciałam już w ogóle sięgać po tego autora, ale teraz potrzebowałam właśnie takiej ultra lekkiej książki. Po raz kolejny żałuję, że nie można dawać "połówek" na LC

W ogóle strona tak bardzo zamula
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 18:20   #2314
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
Ja też tak miałam... i stwierdziłam, że przed przeczytaniem "Przeklętego dziecka" muszę sobie odświeżyć całą serię, w tydzień połknęłam 5 części, czytam 6stą i wiem, dlaczego uwielbiam HP Czuję się, jakbym znowu była dzieckiem
Działa na niemoc świetnie
Dlatego ja tak uwielbiam dobrze napisane, klimatyczne książki dla starszych dzieci.
A Kroniki Narnijskie

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Piękna okładka, a u Ciebie jak zwykle klimatycznie
Dziękuję w ogóle mam teraz sezon na jabłka. Codziennie chrupię do popołudniowej kawki

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Boże jaki ja mam zapłon
Patrzę na to zdjęcie Mag, patrzę.. Patrzę.. I dopiero po chwili skojarzyłam to nazwisko. Czytałam przecież "Gołębiarki"
Obłożyłam książkę jabłkami i liśćmi to i autora ciężko dostrzec
Gołębiarki mnie niestety nie zachwyciły, ale mam nadzieję, ze ta książka dostarczy mi wiele wrażeń.

LC od rana zamula...
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 18:41   #2315
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Dziś zaczynam
Mag ale klimacik

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
W ogóle strona tak bardzo zamula
LC okropnie zamula ciężko się korzysta z tej strony ostatnio.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No właśnie, ja też to "Stulecie Winnych" mam na liście. Już nie pamiętam kto, ale ktoś bardzo mi zachwalał.
A mnie Stulecie Winnych nie zachwyciło niestety, takie przeciętne czytadło, niepozbawione błędów i nieścisłości historycznych, a i fabuła niespecjalna, poza kilkoma może motywami. Przeczytałam pierwszy tom i dalej raczej nie sięgnę.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 18:47   #2316
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Mag, jestem ciekawa jak "Muzeum osobliwości", kupiłam mamie z jakiejś okazji, pewnie jej zabiorę

Muszę się przyznać, że tak się wkręciłam w wypożyczoną z biblioteki "Twarzyczkę" Sophie Hannah, że "Słowik" będzie musiał zaczekać póki jej nie skończę
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 18:55   #2317
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Muszę się przyznać, że tak się wkręciłam w wypożyczoną z biblioteki "Twarzyczkę" Sophie Hannah, że "Słowik" będzie musiał zaczekać póki jej nie skończę
Kiedyś czytałam i też mi się podobało
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 20:33   #2318
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Magnolia u Ciebie jak zwykle klimatyczne zdjęcie masz instagram czy zdjęcia robisz tylko na potrzeby tego wątku?



Ja dzis skończyłam "przeklęte dziecko" i nie wiem za co się teraz zabrać
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..


Edytowane przez Luzia
Czas edycji: 2016-10-25 o 20:34
Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 21:00   #2319
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Magnolia u Ciebie jak zwykle klimatyczne zdjęcie masz instagram czy zdjęcia robisz tylko na potrzeby tego wątku?



Ja dzis skończyłam "przeklęte dziecko" i nie wiem za co się teraz zabrać
Nie mam Instagramu, fotki robię tak dla siebie i tu na wątek
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 21:22   #2320
malgo_
Rozeznanie
 
Avatar malgo_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 815
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Mattinka Pokaż wiadomość
Moja Mama też z tych stresujących się. Z tego co jej podrzucałam w ostatnich latach to najbardziej jej się chyba podobała Gutowska-Adamczyk (Cukiernia pod amorem i Róża z Wolskich), Follett (Noc nad oceanem, Zabójcza pamięć, Lot ćmy), cały cykl Lackberg.


A ja ostatnio wymęczyłam Lód w żyłach Yrsy. No zupełnie mi ta książka nie podeszła, w przeciwieństwie do poprzednich książek tej autorki.

Cukiernie kiedyś ode mnie dostała i nawet chyba jej się podobała ale bez przesady. Do kolejnych części nie sięgnęła. Lackberg to kryminał, wiem ze dosyć kobiecy ale jednak. A mama tego gatunku nie czyta, bo ją to stresuje ☺

Cytat:
Napisane przez szamek Pokaż wiadomość
Wiele dobrego słyszałam o Ałbenie Grabowskiej, czekam na chwilę wolnego, żeby zacząć czytać Stulecie Winnych. Wszystkie trzy tomy stoją na półce i kuszą...

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------



Malgo, a możesz podać kilka tytułów, które Twoja Mama przeczytała z przyjemnością? To chyba najbardziej pomoże w wypisaniu propozycji
Ciężko coś sobie przypomnieć, ale wiem, ze ostatnio jej się podobało "humor w genach" - zabawne historie z życia kobuszewskich. "Wałkowanie ameryki" - ciekawe. Kiedyś bardzo lubiła Chmielewska. "Służące" - to właśnie przykład zabawnej ale nie głupiej książki ☺
malgo_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 22:46   #2321
szamek
Przyczajenie
 
Avatar szamek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 15
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez malgo_ Pokaż wiadomość
Ciężko coś sobie przypomnieć, ale wiem, ze ostatnio jej się podobało "humor w genach" - zabawne historie z życia kobuszewskich. "Wałkowanie ameryki" - ciekawe. Kiedyś bardzo lubiła Chmielewska. "Służące" - to właśnie przykład zabawnej ale nie głupiej książki ☺
Ech, sama uwielbiam Lesia. Ostatnio niestety sięgam po mniej zabawne książki (co uświadomiłam sobie dopiero po przeczytaniu Twojego wpisu), ale do głowy przyszły mi:
Rój - Laline Paull,
Ostatnia mykwa na Syberii - Eshkol Nevo,
Smażone zielone pomidory - Fannie Flagg,
Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya - Rebecca Wells.
A może coś nie do końca z fabułą? Ja nieźle wspominam lekturę "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?", albo "Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana"
Daj znać, co ostatecznie przeczyta Twoja mama, sama jestem ciekawa.
szamek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 05:49   #2322
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez malgo_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja poproszę o pomoc. Książkę dla rodzicielki chcę kupić, ale nie mam pomysłu jaką. Sama czytam zupełnie inne książki. Chodzi mi o coś wesołego (mama ciągle się czymś martwi i stresuje), ale nie głupiego. Może jakaś podnosząca na duchu historia. Ale znów nic w rodzaju "wydarzyła sie tragedia ale bohater jakoś sobie z nią radzi". Raczej też nie typowa kobieca literatura, bo mamuśka nie lubi łzawych romansów.
A może książki Moniki Szwai? To są obyczajówki, napisane z humorem.

http://lubimyczytac.pl/autor/14154/monika-szwaja
__________________
We all find time to do what we really want to do...

Edytowane przez gosia261282
Czas edycji: 2016-10-26 o 07:06
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 10:52   #2323
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez szamek Pokaż wiadomość
Ech, sama uwielbiam Lesia. Ostatnio niestety sięgam po mniej zabawne książki (co uświadomiłam sobie dopiero po przeczytaniu Twojego wpisu), ale do głowy przyszły mi:
Rój - Laline Paull,
Ostatnia mykwa na Syberii - Eshkol Nevo,
Smażone zielone pomidory - Fannie Flagg,
Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya - Rebecca Wells.
A może coś nie do końca z fabułą? Ja nieźle wspominam lekturę "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?", albo "Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana"
Daj znać, co ostatecznie przeczyta Twoja mama, sama jestem ciekawa.
"Smażone zielone pomidory" czytam na czytniku w trakcie dojazdów do pracy i to bardzo piękna, ciepła powieść, więc zgadzam się na 100 procent, że spodoba się mamie.

Może też klasycznie - coś Jane Austen? Albo polecam też "Pastwiska niebieskie" Steinbecka.
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 11:10   #2324
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez malgo_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja poproszę o pomoc. Książkę dla rodzicielki chcę kupić, ale nie mam pomysłu jaką. Sama czytam zupełnie inne książki. Chodzi mi o coś wesołego (mama ciągle się czymś martwi i stresuje), ale nie głupiego. Może jakaś podnosząca na duchu historia. Ale znów nic w rodzaju "wydarzyła sie tragedia ale bohater jakoś sobie z nią radzi". Raczej też nie typowa kobieca literatura, bo mamuśka nie lubi łzawych romansów.
Ja mojej mamie często kupuje książki na prezent (a moja też z tych stresujących się)- mojej bardzo spodobał się polecany tu już cykl Cukiernia pod Amorem oraz inne książki Gutowskiej-Adamczyk, jest zachwycona także cyklem Rybałtowskiej:
http://lubimyczytac.pl/cykl/355/bez-pozegnania
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 13:02   #2325
suzuranka
Zadomowienie
 
Avatar suzuranka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 851
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

U mnie cały czas- brak czasu.... Na czytanie, na forum, na spacer, pichcenie, zakupy, cokolwiek... Doba ma zdecydowanie za mało godzin, albo to ja nie ogarniam dnia i jestem (bardzo) słabo zorganizowana... Wrzucam fotki zakupów z Home&You; zdjęcia trochę prześwietlone, ale w miarę widać.

Dziewczyny, jak jest u Was z organizacją czasu? Ja mam wrażenie, że mogłabym wstawać wcześniej i robić dużo więcej, wieczorami nie przesiadywać przed TV tyle czasu tylko CZYTAĆ, gotować ( zrobić chociaż sałatkę na następny dzień do pracy, a nie stołować się w Macu...) ale jak wracam z pracy to jestem wykończona, jedyne na co mam siły to siedzieć i tępo się gapić w ekran, wstyd Mam przyjaciółkę, która pracuje normalnie w trybie 8-godzinnym, ma 3 dzieci, które codziennie zawozi i odwozi do przedszkola/ szkoły, robi z nimi lekcje, zajmuje się domem, gotuje, sprząta, zawsze ma czas na spotkanie ze mną, mimo iż dzieli nas niemała odległość, a do tego po nocach robi zamówienia i projekty- tworzy albumy, kartki okolicznościowe, organizuje całe wesela sama (!)... a ja nie mam siły na pofarbowanie włosów (odrosty wołają o pomstę...). Jesteście zorganizowane do maksimum? Wykorzystujecie każdą minutę? Wiadomo, że nie zawsze się chce i każdy ma gorszy dzień, ale ja mam wrażenie, że jestem największym nieogarem ever, ciągle o tym ostatnio myślę... :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161026_124808.jpg (85,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161026_124814.jpg (85,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161026_124829.jpg (78,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161026_124957.jpg (80,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161026_125011.jpg (92,2 KB, 11 załadowań)
__________________
Jak porządny wariat z miejsca odrzucam podejrzenia o moje szaleństwo.


I'd rather hurt than feel nothing at all...


LC - Suzuranka

Edytowane przez suzuranka
Czas edycji: 2016-10-26 o 13:22
suzuranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 13:25   #2326
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Zgrzeszyłam i zamówiłam "Złodziejkę książek" :-D Czy któraś z Was czytała tę książkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 13:40   #2327
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Skończyłam "Kasację" Mroza i jest niezła Po "Ekspozycji" nie chciałam już w ogóle sięgać po tego autora, ale teraz potrzebowałam właśnie takiej ultra lekkiej książki. Po raz kolejny żałuję, że nie można dawać "połówek" na LC
Ten cykl z Chyłką jest całkiem spoko, jako taka lekka i przyjemna lektura. Już kiedyś pisałam, że dla mnie te książki to jak podjadanie podczas diety Wiem, że nie powinnam i nic mi to nie da Aleeee...

Ja z kolei najpierw przeczytałam Kasację, potem Parabellum (o nie! to było straszne), potem dałam szanse Ekspozycji (żal mi było poświęcać czas na konczenie książki), zostałam więc wierna Chyłce Przeczytalam jeszcze Zaginięcie i Rewizje - są odrobine słabsze od pierwszej części, ale poziom ogólnie ten sam. Czeka na mnie na półce Immunitet,ale póki co się nie pale, na razie skupiam całą uwagę na "Małym Życiu".

Co do grzechów - miałam oczywiście nie kupować, ale Wielki Buk i czytam.pl zrobili akcje, na której można było ustrzelić książkę za darmo. Wczoraj odebrałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1100.jpg (164,9 KB, 30 załadowań)
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 14:36   #2328
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
Ten cykl z Chyłką jest całkiem spoko, jako taka lekka i przyjemna lektura. Już kiedyś pisałam, że dla mnie te książki to jak podjadanie podczas diety Wiem, że nie powinnam i nic mi to nie da Aleeee...

Ja z kolei najpierw przeczytałam Kasację, potem Parabellum (o nie! to było straszne), potem dałam szanse Ekspozycji (żal mi było poświęcać czas na konczenie książki), zostałam więc wierna Chyłce Przeczytalam jeszcze Zaginięcie i Rewizje - są odrobine słabsze od pierwszej części, ale poziom ogólnie ten sam. Czeka na mnie na półce Immunitet,ale póki co się nie pale, na razie skupiam całą uwagę na "Małym Życiu".

Co do grzechów - miałam oczywiście nie kupować, ale Wielki Buk i czytam.pl zrobili akcje, na której można było ustrzelić książkę za darmo. Wczoraj odebrałam.
Przeczytać przeczytałam, ale autor dla mnie dość mocno przereklamowany. Przy tylu powieściach nie ma czasu ich dopracować i to niestety widać

Zaczęłam wczoraj "Chłopaka z Warszawy" i chyba moja niemoc powoli mija, bo (przynajmniej początek) jest bardzo interesujący Cóż ta książka przekisiła się na mojej półce przez ~2 lata


nowe nabytki
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 14:40   #2329
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Przeczytać przeczytałam, ale autor dla mnie dość mocno przereklamowany. Przy tylu powieściach nie ma czasu ich dopracować i to niestety widać
No cóż...mogę Ci tylko przybić w tej opinii piąteczkę!
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 14:48   #2330
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
No cóż...mogę Ci tylko przybić w tej opinii piąteczkę!


Niestety to prawda 😞 ale i tak książki z Chyłka czytam z przyjemnością. Za parabellum sie nawet nie zabieram, nie moje klimaty..
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 15:40   #2331
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Zgrzeszyłam i zamówiłam "Złodziejkę książek" :-D Czy któraś z Was czytała tę książkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czytałam i w przeciwieństwie do większości nie zachwyciła mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 15:51   #2332
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
"Smażone zielone pomidory" czytam na czytniku w trakcie dojazdów do pracy i to bardzo piękna, ciepła powieść, więc zgadzam się na 100 procent, że spodoba się mamie.
To polecam Babską stację, jeśli nie czytałaś

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez suzuranka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak jest u Was z organizacją czasu? Ja mam wrażenie, że mogłabym wstawać wcześniej i robić dużo więcej, wieczorami nie przesiadywać przed TV tyle czasu tylko CZYTAĆ, gotować ( zrobić chociaż sałatkę na następny dzień do pracy, a nie stołować się w Macu...) ale jak wracam z pracy to jestem wykończona, jedyne na co mam siły to siedzieć i tępo się gapić w ekran, wstyd Mam przyjaciółkę, która pracuje normalnie w trybie 8-godzinnym, ma 3 dzieci, które codziennie zawozi i odwozi do przedszkola/ szkoły, robi z nimi lekcje, zajmuje się domem, gotuje, sprząta, zawsze ma czas na spotkanie ze mną, mimo iż dzieli nas niemała odległość, a do tego po nocach robi zamówienia i projekty- tworzy albumy, kartki okolicznościowe, organizuje całe wesela sama (!)... a ja nie mam siły na pofarbowanie włosów (odrosty wołają o pomstę...). Jesteście zorganizowane do maksimum? Wykorzystujecie każdą minutę? Wiadomo, że nie zawsze się chce i każdy ma gorszy dzień, ale ja mam wrażenie, że jestem największym nieogarem ever, ciągle o tym ostatnio myślę... :/
Suzuranka, ale piękne nabytki - śliczny ten stojak na ciasteczka, czy jak to sie tam fachowo nazywa, naprawdę piękne, bardzo podoba mi się porcelana z takim koronkowym wykończeniem

Co do organizacji czasu, to ja nie pracuję i tego czasu mam full, az niestety mam wrażenie, ze niekiedy bezproduktywnie spędzam np popołudnie... do tego internet to też paskudny pochłaniacz czasu

A ty po ile godzin pracujesz?
Może wpisuj sobie w kalendarz jakieś ważniejsze sprawy do załatwienia, a np. na farbowanie włosów i ogólne domowe SPA przeznaczaj sobie wieczór w dzień wolny od pracy
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 15:53   #2333
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Zgrzeszyłam i zamówiłam "Złodziejkę książek" :-D Czy któraś z Was czytała tę książkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skończyłam czytać dwa dni temu. Podobała mi się i łezkę też uroniłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 15:54   #2334
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Zgrzeszyłam i zamówiłam "Złodziejkę książek" :-D Czy któraś z Was czytała tę książkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywista oczywistość, piękna i wzruszająca.
Koniecznie przeczytaj też Posłańca. Rewelacyjna książka z przesłaniem. Zusac naprawdę pięknie i mądrze pisze
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 16:28   #2335
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Ja ostatnio właśnie jakaś niezorganizowana czasowo jestem. No nie wyrabiam się
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 17:00   #2336
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam i też mi się podobało
Przeczytałam - sama nie wiem, czemu tak mnie wciągnęła, nie polubiłam żadnego z bohaterów, cała sytuacja ogólnie głupawa i taka jakaś niemożliwa, a zakończenie to już całkiem woła o pomstę do nieba, strasznie się nim zawiodłam

Cytat:
Napisane przez suzuranka Pokaż wiadomość
U mnie cały czas- brak czasu.... Na czytanie, na forum, na spacer, pichcenie, zakupy, cokolwiek... Doba ma zdecydowanie za mało godzin, albo to ja nie ogarniam dnia i jestem (bardzo) słabo zorganizowana... Wrzucam fotki zakupów z Home&You; zdjęcia trochę prześwietlone, ale w miarę widać.

Dziewczyny, jak jest u Was z organizacją czasu? Ja mam wrażenie, że mogłabym wstawać wcześniej i robić dużo więcej, wieczorami nie przesiadywać przed TV tyle czasu tylko CZYTAĆ, gotować ( zrobić chociaż sałatkę na następny dzień do pracy, a nie stołować się w Macu...) ale jak wracam z pracy to jestem wykończona, jedyne na co mam siły to siedzieć i tępo się gapić w ekran, wstyd Mam przyjaciółkę, która pracuje normalnie w trybie 8-godzinnym, ma 3 dzieci, które codziennie zawozi i odwozi do przedszkola/ szkoły, robi z nimi lekcje, zajmuje się domem, gotuje, sprząta, zawsze ma czas na spotkanie ze mną, mimo iż dzieli nas niemała odległość, a do tego po nocach robi zamówienia i projekty- tworzy albumy, kartki okolicznościowe, organizuje całe wesela sama (!)... a ja nie mam siły na pofarbowanie włosów (odrosty wołają o pomstę...). Jesteście zorganizowane do maksimum? Wykorzystujecie każdą minutę? Wiadomo, że nie zawsze się chce i każdy ma gorszy dzień, ale ja mam wrażenie, że jestem największym nieogarem ever, ciągle o tym ostatnio myślę... :/
Też tak mam - po pracy nie robię absolutnie nic Obiadów nie gotuję, ze sprzątania w grę wchodzi tylko wrzucenie brudów do pralki, mogę ewentualnie pójść do sklepu. Jak słyszę dziewczyny w pracy rozmawiające o jeszcze jakiś treningach czy siłowniach to się zastanawiam, skąd biorą na to siłę
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 18:48   #2337
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Cytat:
Napisane przez suzuranka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak jest u Was z organizacją czasu? Ja mam wrażenie, że mogłabym wstawać wcześniej i robić dużo więcej, wieczorami nie przesiadywać przed TV tyle czasu tylko CZYTAĆ, gotować ( zrobić chociaż sałatkę na następny dzień do pracy, a nie stołować się w Macu...) ale jak wracam z pracy to jestem wykończona, jedyne na co mam siły to siedzieć i tępo się gapić w ekran, wstyd Mam przyjaciółkę, która pracuje normalnie w trybie 8-godzinnym, ma 3 dzieci, które codziennie zawozi i odwozi do przedszkola/ szkoły, robi z nimi lekcje, zajmuje się domem, gotuje, sprząta, zawsze ma czas na spotkanie ze mną, mimo iż dzieli nas niemała odległość, a do tego po nocach robi zamówienia i projekty- tworzy albumy, kartki okolicznościowe, organizuje całe wesela sama (!)... a ja nie mam siły na pofarbowanie włosów (odrosty wołają o pomstę...). Jesteście zorganizowane do maksimum? Wykorzystujecie każdą minutę? Wiadomo, że nie zawsze się chce i każdy ma gorszy dzień, ale ja mam wrażenie, że jestem największym nieogarem ever, ciągle o tym ostatnio myślę... :/
Dokładnie wiem co masz na myśli, bo ja czasem siebie ogarnąć nie potrafię, a jakbym dzieci na przykład miała... Kosmos.
Ale jest coś w tym, że jak ma się więcej obowiązków (oczywiście nie ponad miarę), to łatwiej zorganizować czas, bo nie traci się go na głupoty.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 18:56   #2338
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

kalinolistek & Ka-Mila za nowe nabytki

Cytat:
Napisane przez suzuranka Pokaż wiadomość
Wrzucam fotki zakupów z Home&You; zdjęcia trochę prześwietlone, ale w miarę widać.
bardzo ładne zakupy, w szczególności patera na ciastka świetna.

Cytat:
Napisane przez suzuranka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak jest u Was z organizacją czasu?
Jeśli chodzi o organizacje czasu to jak się pracuje nie jest tak prosto wygospodarować czas na przyjemności, ja tez często tak mam, że po całym męczącym dniu w pracy nie mam już siły np. na czytanie. Zresztą ja mam pracę, w której nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem ile w danym miesiącu będzie się pracować - są miesiące bardzo wymagające i takie mniej obłożone, a jeszcze dochodzą dyżury... Ale staram się szukać chwil na relaks, bo inaczej człowiek czuje się tylko i wyłącznie gorzej zmęczony. Ja nad organizacja czasu jakoś staram się zapanować. W kalendarzu planuje tydzień i dzień - wszystko mam rozpisane - zarówno kwestie zawodowe, jaki np. wizytę w salonie fryzjerskim . Każdy musi znaleźć swoją metodę. Mi planowanie bardzo pomaga. Choć niestety wciąż brakuje mi czasu żeby doszlifować hiszpański oraz na studia podyplomowe. Jeśli chodzi o sport to ja ćwiczę sama w domu z you tube oraz ćwiczeniami, które pamiętam z zajęć. Wtedy kiedy akurat mogę w danym tygodniu. Mam tak nieregularny tryb pracy, że na razie nie zapisałam się na żadne zajęcia w klubie fitness. W każdym razie mi pomaga planowanie w kalendarzu oraz to, że oprócz pracy chce jednak mieć trochę przyjemności więc staram się zeby mi się chciało coś robić po pracy.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 21:49   #2339
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Co do tego czasu to ja jestem trochę hardkorem Codziennie ok. 10 godzin w pracy, w domu zazwyczaj różne dodatkowe zlecenia + pisanie doktoratu. Raz w tygodniu (jak dzisiaj) dodatkowe zajęcia do 22. Co najmniej raz w tygodniu jakieś wyjście w miasto np. na kolację z przyjaciółką, a w weekend obowiązkowo jakiś pub czy impreza A to wszystko przy katastrofalnym stanie zdrowia, przy którym właściwie powinnam być na rencie. Ale ten typ tak ma, im bardziej padam na twarz, tym więcej od siebie wymagam. Jednak są oczywiście okresy w moim życiu, gdy robię bardzo mało - tyle że nie wychodzą mi one na dobre.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 21:56   #2340
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy część V

Naomi, a skoro jesteś słabego zdrowia, to nie boisz się trochę, że za duże tempo sobie narzuciłaś?
Np. mój organizm był kiedyś w zł stanie, bo zbyt mocno go wyeksploatowałam przez lata pracy na dwa etaty+szkoła+dom i dziecko i mnóstwo innych spraw.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-06 16:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.