Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-14, 21:39   #4471
nuvaring111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziękuję dziewczyny wolałam zapytać ... i czuję się spokojniejsza :P
Pozdrawiam
nuvaring111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-15, 19:50   #4472
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
W następnym tygodniu będę wykupywać jedną receptę,więc zapytam czy zrealizują mi kolejne
Dziękuję za pomoc Dam znać jak się sprawa rozwinie.
Jak będziesz na kolejnej wizycie nie proś o kilka recept tylko o jedną a w aptece poproś o wydanie krążka na odpis. Będziesz musiała w tej samej aptece co miesiąc stawić się z tym odpisem i co miesiąc będziesz dostawała odbitkę odpisu z pomniejszoną liczbą krążków do wydania. Ja zaczęłam tak robić dawno temu, gdy lekarz swierdził, że wystawi mi dwie recepty po 3 opakowania tabletek bo go ręka boli od pisania
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 09:30   #4473
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Jak będziesz na kolejnej wizycie nie proś o kilka recept tylko o jedną a w aptece poproś o wydanie krążka na odpis. Będziesz musiała w tej samej aptece co miesiąc stawić się z tym odpisem i co miesiąc będziesz dostawała odbitkę odpisu z pomniejszoną liczbą krążków do wydania. Ja zaczęłam tak robić dawno temu, gdy lekarz swierdził, że wystawi mi dwie recepty po 3 opakowania tabletek bo go ręka boli od pisania
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 12:02   #4474
Ona94
Rozeznanie
 
Avatar Ona94
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 523
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witajcie dziewczyny

Mam pytanie w związku z Nuva Ring. Czy zakładacie krążek na 3 tygodnie, potem tydzień przerwy i kolejny? Czy też można go nosić przez 4 tygodnie, tygodniowa przerwa i znowu zakładanie krążka na 4 tygodnie itd.?
Pytam, ponieważ ostatnio musiałam zmienić ginekologa (mój przeprowadza się do innego miasta) i nowy ginekolog poradził mi zakładanie krążka na 4 tygodnie, tygodniowa przerwa i kolejny krążek też na 4 tygodnie. Zdziwiło mnie to trochę, bo kiedy zaczynałam przygodę z Nuva Ringiem mówiono mi, że 3 tygodnie to max.
W tym momencie nie wiem, która wersja jest prawdziwa, a może obie?
Chciałam się poradzić, bo wolę mieć pewność, że faktycznie jestem zabezpieczona...
Mam nadzieję, że da się coś zrozumieć z tej wypowiedzi i nie jest ona zbyt chaotyczna
Ona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 12:15   #4475
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ona94 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny

Mam pytanie w związku z Nuva Ring. Czy zakładacie krążek na 3 tygodnie, potem tydzień przerwy i kolejny? Czy też można go nosić przez 4 tygodnie, tygodniowa przerwa i znowu zakładanie krążka na 4 tygodnie itd.?
Pytam, ponieważ ostatnio musiałam zmienić ginekologa (mój przeprowadza się do innego miasta) i nowy ginekolog poradził mi zakładanie krążka na 4 tygodnie, tygodniowa przerwa i kolejny krążek też na 4 tygodnie. Zdziwiło mnie to trochę, bo kiedy zaczynałam przygodę z Nuva Ringiem mówiono mi, że 3 tygodnie to max.
W tym momencie nie wiem, która wersja jest prawdziwa, a może obie?
Chciałam się poradzić, bo wolę mieć pewność, że faktycznie jestem zabezpieczona...
Mam nadzieję, że da się coś zrozumieć z tej wypowiedzi i nie jest ona zbyt chaotyczna
Zakładam krążek na 3 tygodnie, tydzień przerwy, nowy krążek 3 tygodnie etc.

Możesz nosić krążek 4 tygodnie, potem nie robiąc przerwy włożyć nowy ale już na 3 tygodnie, potem wyjąć. W ten sposób możesz sobie "skasować" krwawienie jak masz np urlop czy coś. Ale nie możesz tego robić częściej niż raz na 6 miesięcy.

O noszeniu krążka 4 tygodnie nie słyszałam i lekarz też mi nic o tym nie mówił. Teoretycznie krążek wydziela hormony właśnie przez 4 tygodnie ale przecież cykl trwa 28 dni a nie 35...
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 12:41   #4476
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ona94 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny

Mam pytanie w związku z Nuva Ring. Czy zakładacie krążek na 3 tygodnie, potem tydzień przerwy i kolejny? Czy też można go nosić przez 4 tygodnie, tygodniowa przerwa i znowu zakładanie krążka na 4 tygodnie itd.?
Pytam, ponieważ ostatnio musiałam zmienić ginekologa (mój przeprowadza się do innego miasta) i nowy ginekolog poradził mi zakładanie krążka na 4 tygodnie, tygodniowa przerwa i kolejny krążek też na 4 tygodnie. Zdziwiło mnie to trochę, bo kiedy zaczynałam przygodę z Nuva Ringiem mówiono mi, że 3 tygodnie to max.
W tym momencie nie wiem, która wersja jest prawdziwa, a może obie?
Chciałam się poradzić, bo wolę mieć pewność, że faktycznie jestem zabezpieczona...
Mam nadzieję, że da się coś zrozumieć z tej wypowiedzi i nie jest ona zbyt chaotyczna
Nigdy nie słyszałam o noszeniu krążka 4 tygodnie.. Przecież to jest to samo co tabletki tylko w innej formie, a tabletki też bierze się 3 tygodnie i tydzień przerwy.. Ja bym radziła 3 tygodnie nosić i potem tydzień przerwy z resztą tak jest napisane w ulotce..
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 17:44   #4477
Ona94
Rozeznanie
 
Avatar Ona94
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 523
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Zakładam krążek na 3 tygodnie, tydzień przerwy, nowy krążek 3 tygodnie etc.

Możesz nosić krążek 4 tygodnie, potem nie robiąc przerwy włożyć nowy ale już na 3 tygodnie, potem wyjąć. W ten sposób możesz sobie "skasować" krwawienie jak masz np urlop czy coś. Ale nie możesz tego robić częściej niż raz na 6 miesięcy.

O noszeniu krążka 4 tygodnie nie słyszałam i lekarz też mi nic o tym nie mówił. Teoretycznie krążek wydziela hormony właśnie przez 4 tygodnie ale przecież cykl trwa 28 dni a nie 35...
Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Nigdy nie słyszałam o noszeniu krążka 4 tygodnie.. Przecież to jest to samo co tabletki tylko w innej formie, a tabletki też bierze się 3 tygodnie i tydzień przerwy.. Ja bym radziła 3 tygodnie nosić i potem tydzień przerwy z resztą tak jest napisane w ulotce..
Dziękuję za odpowiedź
Właśnie trochę zgłupiałam po ostatniej wizycie u ginekologa i wolałam się upewnić, bo może o czymś nie wiem
Ona94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-23, 18:38   #4478
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wyciągnęłam krążek na ponad 24h, włożyłam go ponownie. wzięłam już tabletkę "po" i będę się zabezpieczać przez kolejny tydzien. pytanie moje brzmi, czy to, że krążek był przez te 24h oslabia jego działanie?

I mam pytanie,żebyśmy się dobrze zrozumiały, chodzi mi o hormony, powinnam go jeszcze nosić tydzień i zrobić przerwę na miesiączke. Nie wiem teraz czy ja tego wszystkiego nie rozregulowałam, a nie mam jak się skontaktować z ginekologiem.
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 12:11   #4479
funnyvalentine
Zakorzenienie
 
Avatar funnyvalentine
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

hej nie wiem czy odpowiem na pytanie powyżej ale z ulotki wynika że krążek nie może być 'poza' dłużej niż 3h podczas całego cyklu, później chyba przez 7 dni trzeba stosować dodatkową metodę...

i ja mam pytanie - chodzi o przesunięcie krwawienia, rozumiem że przetrzymanie krążka na 4 tygodnie, później przerwa i znowu jest mniej bezpieczne, a co z włożeniem jednego po drugim (bez przerwy) i później wyjęcie tego drugiego np po dwóch tygodniach? dalej 7 dni przerwy już normalnie. wydaje mi się że powinno być ok ale być może ktoś miał doświadczenie w tym temacie, wolę się upewnić.
funnyvalentine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 14:32   #4480
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez funnyvalentine Pokaż wiadomość
hej nie wiem czy odpowiem na pytanie powyżej ale z ulotki wynika że krążek nie może być 'poza' dłużej niż 3h podczas całego cyklu, później chyba przez 7 dni trzeba stosować dodatkową metodę...

i ja mam pytanie - chodzi o przesunięcie krwawienia, rozumiem że przetrzymanie krążka na 4 tygodnie, później przerwa i znowu jest mniej bezpieczne, a co z włożeniem jednego po drugim (bez przerwy) i później wyjęcie tego drugiego np po dwóch tygodniach? dalej 7 dni przerwy już normalnie. wydaje mi się że powinno być ok ale być może ktoś miał doświadczenie w tym temacie, wolę się upewnić.
Dziewczyny tu już chyba wcześniej tlumaczyly, że nie wyjmujesz na przerwę i po tych 4 tygodniach zakldasz kolejny i wtedy już normalnie 3 tygodnie i przerwa. Takim sposobem omijasz jeden okres, ale lepiej żeby ktoś Ci potwierdził, bo ja tego nie robiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-26, 16:13   #4481
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez funnyvalentine Pokaż wiadomość
i ja mam pytanie - chodzi o przesunięcie krwawienia, rozumiem że przetrzymanie krążka na 4 tygodnie, później przerwa i znowu jest mniej bezpieczne, a co z włożeniem jednego po drugim (bez przerwy) i później wyjęcie tego drugiego np po dwóch tygodniach? dalej 7 dni przerwy już normalnie. wydaje mi się że powinno być ok ale być może ktoś miał doświadczenie w tym temacie, wolę się upewnić.
Co prawda już nie noszę NuvaRingu, ale zgodnie ze wskazaniami ulotki normalnie nosisz krążek przez 3 tygodnie, wyjmujesz, i zamiast robić przerwę od razu wkładasz nowy (na kolejne 3 tygodnie). Dozwolone jest także skrócenie przerwy, aby przesunąć początek kolejnego krwawienia na konkretny dzień.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 12:45   #4482
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej. Mam problem. Nie dostałam się do ginekologa a skończyły mi się recepty na krążek... Muszę go zaaplikować w niedzielę a na wizytę dopiero za tydzień mogę się dostać... Czy któraś z was była u innego lekarza po receptę? W sensie, że u jakiegoś pierwszego kontaktu, rodzinnego? Miałyście jakieś problemy, żeby receptę dostać? Myślę też, żeby zrobić sobie przerwę na jeden miesiąc od krążka w ostateczności ale jakoś mi się to nie widzi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 13:51   #4483
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem. Nie dostałam się do ginekologa a skończyły mi się recepty na krążek... Muszę go zaaplikować w niedzielę a na wizytę dopiero za tydzień mogę się dostać... Czy któraś z was była u innego lekarza po receptę? W sensie, że u jakiegoś pierwszego kontaktu, rodzinnego? Miałyście jakieś problemy, żeby receptę dostać? Myślę też, żeby zrobić sobie przerwę na jeden miesiąc od krążka w ostateczności ale jakoś mi się to nie widzi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie ma możliwości, żeby pielęgniarka wypisała receptę w przychodni a lekarz tylko podpisał? U mnie w przychodni tak właśnie robią. Może spróbuj u rodzinnego albo w pogotowiu? A przerwa to ostateczność, bo rozregulujesz sobie organizm :/
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 13:56   #4484
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
A nie ma możliwości, żeby pielęgniarka wypisała receptę w przychodni a lekarz tylko podpisał? U mnie w przychodni tak właśnie robią. Może spróbuj u rodzinnego albo w pogotowiu? A przerwa to ostateczność, bo rozregulujesz sobie organizm :/
No właśnie to prywatny gabinet i nie ma tam żadnej pielęgniarki i nawet mnie lekarz nie wcisnie po receptę ale już kombinuję, żeby właśnie do rodzinnego się dostać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-03, 15:18   #4485
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ok, próbuję sobie załatwić tą receptę po znajomości ale nie wiem dokładnie co ma być tam napisane. Ma może któraś z was pod ręką receptę na krążek i mogłaby mi napisać co tam jest dokładnie napisane? Sama nazwa czy coś jeszcze? Z góry dziękuję 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-03, 19:53   #4486
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Ok, próbuję sobie załatwić tą receptę po znajomości ale nie wiem dokładnie co ma być tam napisane. Ma może któraś z was pod ręką receptę na krążek i mogłaby mi napisać co tam jest dokładnie napisane? Sama nazwa czy coś jeszcze? Z góry dziękuję 😊
[/URL]
Zależnie od tego, czy jedna saszetka czy 3:

NuvaRing, system terapeutyczny dopochwowy, (120 mcg + 15 mcg) / 24 h, 1 szt

NuvaRing, system terapeutyczny dopochwowy, (120 mcg + 15 mcg) / 24 h, 3 szt
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 11:33   #4487
kisia17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej
Czy stosowałyście może lactovaginal dopochwowo? Czy ma on wpływ na działanie antykoncepcyjne krążka? Czy możecie mi polecić jakiś inny dobry probiotyk który nie ma wpływu na krążek? Z góry dziękuję za odpowiedź
kisia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 10:36   #4488
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja stosowałam Iladian
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 15:58   #4489
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mysle i mysle i chyba lepiej was zapytać o zdanie. Miesiac temu wlozylam krazek o dobrej godzinie ale maz do mnie zadzwonił ze lodóeka swiruje i wszytko jest w szronie. Obawiałam się ze krazki tez mogla dotknac ta niska temperatura. Bylam u gina i pytałam o tą sytuacje. Wedlug niego nie ma soe czym martwić. Ja na swoje postawiłam wykupiłam nowa recepte i normalnie wyjęłam krążek, którego nie byłam pewna czy działał. Dostałam krwawienia i wsadziłam kolejny krazek juz z nowej recepty po 7 dniowej przerwie (był to 5 dzień krwawienia). Stąd moje pytanie- czy jestem zabezpieczona? Czy powinnam przez 7 dni zabezpieczać sie dodatkowo? Wedlug ulotki w najgorszym wypadku wlozylam go 5 dnia 'okresu'.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-30, 18:08   #4490
Promyczek87
Raczkowanie
 
Avatar Promyczek87
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 222
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny po jakim czasie po odstawieniu NR wróciło wam libido? Bo mi już idzie 2 cykl bez NR i dalej jest zerowe. Martwi mnie to bardzo bo przed stosowaniem tej metody antykoncepcji ochotę miałam cały czas...a teraz przez to ciągle kłócę się z chłopakiem
Ogólnie dla mnie NouvaRing poza komfortem stosowania nie ma żadnych zalet i nie wiem czemu tak długo go stosowałam...
Przez niego pojawiło mi się mnóstwo nowych naczynek na nogach i przytyłam ok 10kg w rok!!! A jak było z waszą wagą? Udało wam się to zrzucić?
Promyczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-31, 00:01   #4491
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja nie przytyłam ani po tabletkach, ani później po krążku. Jedynie libido słabe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-01, 16:44   #4492
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja się na początku czułam na nuvaringu świetnie - nawilżenie się polepszyło, nastroje się unormowały, okresy też lepsze. Teraz okresy coraz krótsze, libido straszne, też naczynka mi się posypały... nie chcę wracać do tabletek
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 07:50   #4493
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Ja się na początku czułam na nuvaringu świetnie - nawilżenie się polepszyło, nastroje się unormowały, okresy też lepsze. Teraz okresy coraz krótsze, libido straszne, też naczynka mi się posypały... nie chcę wracać do tabletek
Myślałaś o wkładce wewnątrzmacicznej dla nieródek? Jaydess ma bardzo mało hormonów i działają miejscowo, więc zwykle nie blokują cyklu (nie mają wpływu na libido).
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 18:13   #4494
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Myślałaś o wkładce wewnątrzmacicznej dla nieródek? Jaydess ma bardzo mało hormonów i działają miejscowo, więc zwykle nie blokują cyklu (nie mają wpływu na libido).
Nie, nastawiam się na to, że w przeciągu roku-dwóch zajdę w ciążę, więc to bez sensu...
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-06, 16:47   #4495
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czesc. Mam 2 pytania do dziewczyn stosujacych NuvaRing

1. Co robicie po kupieniu opakowania z 3ema krazkami? Przechowujecie w lodowce czy normalnie w temp ponizej 30 stopni?

2. Czy ktoras z Was rozpoczela stosowanie NR w trakcie naturalnego cyklu ale nie w trakcie okresu? Mam na mysli sytuacje gdy nie stosujecie zadnych srodkow antykoncdpcyjnych typu tabletki i z rozpoczeciem stosowania NR nie czekacie do okresu tylko zaczynacie wczesniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-06, 19:02   #4496
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Czesc. Mam 2 pytania do dziewczyn stosujacych NuvaRing

1. Co robicie po kupieniu opakowania z 3ema krazkami? Przechowujecie w lodowce czy normalnie w temp ponizej 30 stopni?
Ja trzymam w lodówce.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-06, 20:26   #4497
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 347
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja trzymam w lodówce.
Ja również.
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-06, 20:28   #4498
mia945
Raczkowanie
 
Avatar mia945
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 413
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Ja również.
Ja teraz takze jednak bezpieczniej. Pierwotnie mialam w pokoju

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
__________________
At some point, you have to make a decision. Boundaries don’t keep other people out. They fence you in. Life is messy. That’s how we’re made. So, you can waste your lives drawing lines. Or you can live your life crossing them.

Last fm
Lubimy Czytac
mia945 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 20:26   #4499
trish21112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej Dziewczyny!
Proszę o pomoc bo już sama zwątpiłam.
Stosuję Nuvaring od kilku miesięcy i w ciągu tego czasu krążek wypadł mi dwa razy podczas stosunku wieczorem, za każdym razem znajdowałam go na drugi dzień rano,po około 10 godzinach.
Raz zdarzyło mi się to w październiku w pierwszym tygodniu cyklu,więc zastosowałam się do ulotki, żeby krążek włożyć z powrotem ale dodatkowo przez 7dni się zabezpieczać. Tak też z partnerem zrobiłam.
Drugi raz wypadł 7 grudnia,w 15dniu cyklu,w środę (gdzie środa jest u mnie zawsze dniem zmiany krążka). Również postąpiłam zgodnie z ulotką,z tym że stary krążek wyrzuciłam i założyłam nowy rozpoczynając nowy 3tygodniowy cykl i przez dłuższy czas zabezpieczałam się dodatkowo z partnerem.
Sama do końca nie wiem jak powinno się postępować przy wypadnięciu krążka na czas dłuższy niż te 3 godziny i ostatnio byłam u ginekologa.Spytałam go o to,a on się mocno zdenerwował,zdziwił jakbym była pierwszą osobą której się to przydarzyło i powiedział że w takiej sytuacji cały cykl jest zaprzepaszczony i powinnam czekać do kolejnej miesiączki i włożyć go 1-go dnia.Po czymś takim mocno się zestresowałam i nie pytałam już o nic,on tylko mnie zbadał i wykluczył ewentualną ciążę.
Myślałam że postępuję właściwie,ale już sama teraz nie wiem czy byłam głupia i tylko fartem uniknęłam ciąży.
Obecnie stosuje od 4 stycznia kolejny krążek,powinnam go usunąć 25stycznia,dlatego teraz proszę o radę.Czy w ogóle krażęk mnie teraz w ogóle prawidłowo zabezpiecza?Czy powinnam go wyciągnąć,odczekać około miesiąca do wystąpienia prawidłowej miesiączki i pierwszego dnia włożyć nowy krążek? Boję się tylko "przeoczenia" prawidłowej miesiączki przez plamienia,które pojawiły się jak nie miałam tygodniowej przerwy.
Mój partner wyjechał i wróci gdzieś za miesiąc więc i tak nie będę teraz współżyła.
Proszę dziewczyny o pomoc,bo naprawdę się pogubiłam,a nie wiem czy w ogóle jestem zabezpieczona...
trish21112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 22:06   #4500
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja bym chyba na twoim miejscu, po włożeniu nowego krążka tego 15 dnia cyklu i tak go usunęła tydzień później i 7 dnia włożyła kolejny, zabezpieczając się dodatkowo przez ten czas, zamiast od 15 rozpoczynać nowy cykl. Tak na chłopski rozum mi się to wydaje poprawne. Teraz już powinno być ok i myślę, że jak zachowasz ciągłość stosowania to nic się nie stanie. Gorzej jakbyś właśnie zaczęła wyciągać, czekać ponad miesiąc na kolejną miesiączkę i znowu wkładać. Rozregulować byś sobie mogła organizm.

Sent from my E2303 using Wizaz Forum mobile app
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.