Panny Młode 2009 cz.II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-03, 20:55   #151
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez Zottel Pokaż wiadomość
No wiec oto niektore sukienki ktore wpadly mi w oko. Jak na razie najbardziej podoba mi sie ta pierwsza. W tej ostatniej podoba mi sie kroj, tylko z tym materialem wyglada troche jak koszulka nocna...
Bardzo ładne sukienki

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? nasz dzień to 22.08.2009, mamy salę, orkiestre taka jak sobie wymarzylam (z saksofonem, ktory uwielbiam), fotografa i kamerzyste, na reszte czekamy na pozniej. niedlugo planujemy zaczac nauki przedmalzenskie zeby potem nie bylo wszystkiego na raz. pozdrawiam Was dziewczyny, jakbym chciala zeby juz byl 2009 rok
Witamy

Cytat:
Napisane przez mekintoszek Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

15 lutego mój Luby mi się oświadczył, kilka dni później ustaliliśmy datę i miejsce ślubu no i jestem

Nasz Dzień to 9-05-2009 Strasznie dużo czasu jeszcze, ale pewnie jakoś zleci. Poza tym, narzeczeństwo to świetny stan, więc spokojnie będę czekać do maja przyszłego roku
Witaj
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 20:57   #152
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
Podpięcia trenu są różne. Moja bratowa miała tren na dwóch sznurkach, jak chciała go podpiąć, to te sznurki się ściągało i związywało. Wklejam zdjęcia, żeby mniej więcej pokazać jak suknia wtedy wygląda. Zdjęcie z rozłożonym małym trenem i już podpiętym.
Bardzo ładnie wygląda to podpięcie. Ja będę miała króciutki tren na guzik, jak się go podwiesza w ogóle nie czuć żadnego dodatkowego ciężaru. Od niedawna sukniom z trenem mówię "tak"

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? nasz dzień to 22.08.2009, mamy salę, orkiestre taka jak sobie wymarzylam (z saksofonem, ktory uwielbiam), fotografa i kamerzyste, na reszte czekamy na pozniej. niedlugo planujemy zaczac nauki przedmalzenskie zeby potem nie bylo wszystkiego na raz. pozdrawiam Was dziewczyny, jakbym chciala zeby juz byl 2009 rok
Sala olbrzymiasta i zachowana w stylu królewskim. Robi wrażenie i to ogromne, choć osobiście nie lubię filarów, które mogą zasłaniać widok gościom bądź ich samych.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:00   #153
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez Zottel Pokaż wiadomość
My obraczki pewnie bedziemy mieli z laczonego zlota- bialego i zoltego. Najlepiej jakby biala czesc od poczatku byla matowa a zlota blyszczaca, jak znajde zdjecie tych obraczek co nam sie podobaja to wkleje.
A musze sie wam pochwalic- zameldowalismy sie dzis w USC i mamy juz zarezerwowany termin i godzine 2 maja o 11:00 odbedzie sie nasz slub cywilny Juz sie nie moge doczekac.
Gratuluję! Będziesz pierwsza Te suknie bardzo ładne, najbardziej podoba mi się druga. Fajnie mieć takie dwie imprezy

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? nasz dzień to 22.08.2009, mamy salę, orkiestre taka jak sobie wymarzylam (z saksofonem, ktory uwielbiam), fotografa i kamerzyste, na reszte czekamy na pozniej. niedlugo planujemy zaczac nauki przedmalzenskie zeby potem nie bylo wszystkiego na raz. pozdrawiam Was dziewczyny, jakbym chciala zeby juz byl 2009 rok
Witaj, ślubujemy tego samego dnia

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość

Wczoraj z TZ bylismy w jednej z galerii i przechodzac obok salonu z bizuteria kazal mi sobie pokazac jakie pierscionki mi sie podobaja
No no, sprawy idą do przodu, oby tak dalej Cieszę się.
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:01   #154
Kama24
Raczkowanie
 
Avatar Kama24
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 148
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez mekintoszek Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

15 lutego mój Luby mi się oświadczył, kilka dni później ustaliliśmy datę i miejsce ślubu no i jestem

Nasz Dzień to 9-05-2009 Strasznie dużo czasu jeszcze, ale pewnie jakoś zleci. Poza tym, narzeczeństwo to świetny stan, więc spokojnie będę czekać do maja przyszłego roku
Witaj
Kama24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:02   #155
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Jaga czyżby cos sie szykowało?? czyzby TZ za pierscionkami rozgladał>>
na to wyglada. Sam powiedzial: "to pokaz jakie pierscionki zareczynowe Ci sie podobaja"
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:03   #156
Kama24
Raczkowanie
 
Avatar Kama24
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 148
Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? nasz dzień to 22.08.2009, mamy salę, orkiestre taka jak sobie wymarzylam (z saksofonem, ktory uwielbiam), fotografa i kamerzyste, na reszte czekamy na pozniej. niedlugo planujemy zaczac nauki przedmalzenskie zeby potem nie bylo wszystkiego na raz. pozdrawiam Was dziewczyny, jakbym chciala zeby juz byl 2009 rok
Witaj Piękna sala

Cytat:
Napisane przez Zottel Pokaż wiadomość
No wiec oto niektore sukienki ktore wpadly mi w oko. Jak na razie najbardziej podoba mi sie ta pierwsza. W tej ostatniej podoba mi sie kroj, tylko z tym materialem wyglada troche jak koszulka nocna...
Ta pierwsza i druga są super

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-03-03 o 21:15 Powód: post pod postem
Kama24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:14   #157
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
na to wyglada. Sam powiedzial: "to pokaz jakie pierscionki zareczynowe Ci sie podobaja"
to trzymamy kciuki za dalszy rozwój sytuacji

a ja jestem po prostu w szoku podzisiejszej wizycie u 'tesciów'.... ale juz nie mam sil sie żalić, jutro moze popisze z Wami, bo dzis to koszmar i chce aby ten dzien sie jak najszybciej skonczyl....
Dobranoc Kobitki
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 21:22   #158
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
to trzymamy kciuki za dalszy rozwój sytuacji

a ja jestem po prostu w szoku podzisiejszej wizycie u 'tesciów'.... ale juz nie mam sil sie żalić, jutro moze popisze z Wami, bo dzis to koszmar i chce aby ten dzien sie jak najszybciej skonczyl....
Dobranoc Kobitki
Ojej kochana, co się stało?


jaga_2001 no widzę, że coś się zaczyna dziać, 3mam kciuki
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:25   #159
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

dzieki dziewczyny. JA tez trzymam za siebie kciuki Juz mam dosc czekania

MisQa, koniecznie napisz co sie "stanelo". ALe najpierw daj ochlonac emocjom.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:41   #160
Elcia85
Rozeznanie
 
Avatar Elcia85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 915
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

iwi_83 bedziemy swietowac tego samego dnia

MisQa nie smuć się moze jutro wszystko bedzie wygladalo choc troche lepiej...
__________________
moja pasja
Elcia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:45   #161
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

MisQa no wlasnie co sie stało??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 21:46   #162
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? nasz dzień to 22.08.2009, mamy salę, orkiestre taka jak sobie wymarzylam (z saksofonem, ktory uwielbiam), fotografa i kamerzyste, na reszte czekamy na pozniej. niedlugo planujemy zaczac nauki przedmalzenskie zeby potem nie bylo wszystkiego na raz. pozdrawiam Was dziewczyny, jakbym chciala zeby juz byl 2009 rok
Cytat:
Napisane przez mekintoszek Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

15 lutego mój Luby mi się oświadczył, kilka dni później ustaliliśmy datę i miejsce ślubu no i jestem

Nasz Dzień to 9-05-2009 Strasznie dużo czasu jeszcze, ale pewnie jakoś zleci. Poza tym, narzeczeństwo to świetny stan, więc spokojnie będę czekać do maja przyszłego roku
Dziewczyny, serdecznie Wam gratuluję i witam w naszym gronie

Iwi_83, sala jest przepiękna!

MisQa
Jaguś, czekamy na rozwój wydarzeń! Trzymam kciuki

Zapomniałam napisać wcześniej---> w marcu zaczynamy kurs przedmałżeński
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:48   #163
Zottel
Raczkowanie
 
Avatar Zottel
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bochum, Niemcy
Wiadomości: 138
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Jaga trzymam mocno kciuki.

MisQa naprawde wspolczuje sytuacji z tesciami, mam nadzieje ze sie wszystko ulozy. Ja z moimi mam tez nielatwo, jakos czasem nie wiem co o mnie mysla. Ale oni przynajmniej sie specjalnie do naszych spraw nie wtracaja.

witam nowe panny mlode
Zottel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:50   #164
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Rybulka a my z TZ w sobote juz skonczylismy nauki przedmalzenskie i dostalismy juz zaswiadczenia. a duzo spotkan bedzie u ciebie??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:51   #165
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Rybulka a my z TZ w sobote juz skonczylismy nauki przedmalzenskie i dostalismy juz zaswiadczenia. a duzo spotkan bedzie u ciebie??
Z tego co wiem, to 2 spotkania w Kościele (łącznie ok. 4 godziny), 1 Dzień Skupienia (16 marca) i dwa spotkania w poradni.
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:56   #166
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

a ja jestem po prostu w szoku podzisiejszej wizycie u 'tesciów'.... ale juz nie mam sil sie żalić, jutro moze popisze z Wami, bo dzis to koszmar i chce aby ten dzien sie jak najszybciej skonczyl....
Dobranoc Kobitki[/quote]


opowiadaj kobitko co sie stalo?
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:57   #167
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Misqa, myślałam, że to spotkanie z teściami będzie udane, bo to były urodziny. Kurczę, ale głupia sprawa. Trzymaj się. Na pewno się wszystko ułoży. Ochłoniesz i jutro nam powiesz co i jak.
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 22:05   #168
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Weszlam wlasnie na stronke archidiecezji bialostockiej. Weszlam w zakladke o przygotowaniu do malzenstwa i oto co wyczytalam:
Cytat:
Spotkania w poradnia rodzinnej
Narzeczeni w poradni rodzinnej umawiają się indywidualnie z doradcą rodzinnym na trzy obowiązkowe spotkania. Do poradni powinni narzeczeni zgłosić się najpóźniej 2 miesiące przed ślubem, gdyż spotkania odbywają się w określonym odstępie czasu. Celem spotkań w poradni rodzinnej jest zapoznanie się przyszłych małżonków i rodziców z naturalnymi metodami rozpoznawania płodności. Pod okiem doradcy rodzinnego para uczy się obserwacji cyklu kobiety. Po zakończeniu trzech spotkań narzeczeni otrzymują wspólne zaświadczenie, ważne bezterminowo.
Mialam to na studiach, sama troche tez sie w to bawilam, wiec moze mi daruja... Nie chce jeszcze raz przez to przechodzic. Jesli bede musiala to wszelkie wykresy sciagne z neta. Jak dla mnie za duzo z tym roboty...
U mnie te metody i tak sie nie sprawdzaja, bo czesto mam cykle bezowulacyjne... Poza tym z takich metod, ktore mialy dzialac jako antykoncepcja ja sie urodzilam.

A jak Wy sie na to zapatrujecie?

EDIT: nawet zauwazylam, ze te zajecia prowadzi koieta, z ktora mialam zajecia na studiach. I jesli ktos nie mowil tak jak ona sobie zyczyla ten chodzil i zaliczal przedmiot do skutku.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 06:07   #169
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

dzięki za miłe przyjęcie, cieszę się, że wam sie moja sala podoba
kurde pojutrze jadę na 2dniowe szkolenie handlowe z produktów które sprzedaje, ale mi się nie chcę:P była któraś z was na czymś takim? totalnie nie wiem jak się ubrać, czy bardzo elegancko czy normalnie..wieczorem ma być jakaś kolacja co pewnie =popijawie, ja tam nikogo nie znam:P
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 06:25   #170
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

ech.... nawet spać dobrze nie mogłam, ale już trochę spokojniejsza opowiadam

Najpierw było miło, prezenty, życzenia, uśmiechy. Ale też nie obyło się, żeby moja 'tesciowa' nie czepila sie swojego syna, ze mnie wyslal po prezent a on jak zwykle na gotowe.... A to wlasnie ja zaproponowalam dla tz-ta, ze bede w dzien w miescie i ze cos kupie, zeby juz sie nie fatygowal po pracy. Ale mniejsza o to.
Poszla robic obiad....nagle słyszymy leci do nas.... Wchodzi... Siada... I zaczyna się...
Pyta dlaczego tak bardzo śpieszymy się ze ślubem.... ? Ja, wielkie oczy i czekam co dalej.... Mówi, że jesteśmy za młodzi i że oni są za młodzi żeby już syna żenić..... Ja czuje jak z sekundy na sekunde robie się coraz bardziej purpurowa.....
Pyta co moi rodzice na to..... To powiedzialam prawde, że się bardzo cieszą i ze pytają dlaczego tak długo ze ślubem czekamy....
Zaczęła coś dalej, ze jeszcze cale zycie przed nami, zeby poczekac moze az moj tz szkole skonczy , a ja w zlosci na to : To moze poczekamy az i ja studia skoncze ( czyli jeszcze przynajmniej 5 lat...) Mój tz tez juz wsciekły zaczął krzyczeć na swoją mamę, że może jej przypomnieć kiedy ona wyszła za mąż i z jakiego powodu.... A wyszła mając 20 lat i bedąc w ciązy.... My zeniac sie bedziemy miec 23 lata wiec jak dla mnie to wcale nie jest mało .....
Później zaczęła się mnie wypytywać jak my to widzimy, dlaczego nie chcemy poczekać itd.... To wyjaśniłam jej, że jeżeli chodzi o pieniądze to nikt nie mówi, że bedzie lekko, ale jakoś poradzimy sobie na pewno. A jak coś to moi rodzice zaoferowali swoją pomoc, więc jak coś to mamy na kogo liczyć..... I ze jezeli sie kochamy i chcemy razem byc to uwazam, ze naprawde nie ma na co czekać, bo wole wyjsc wczesniej za mąż, bo jak by wyszlo, ze jestem w ciąży to wtedy mozemy zapomniec o weselu bo nie bede w takim stanie nawet myslec o tym..... Nie wiem, moze to bylo chamskie, ale juz sie nie moglam powstrzymać
Następnie się uczepiła mnie dlaczego zapraszam tak duzo osob ( wstepnie ode mnie ma byc ok 150 osob )..... To jej powiedziala, ze to są naprawde najblizsze osoby i nie mamy kogo wykreslic, a zreszta ze kazdy placi za swoich gosci wiec ja nie widze zadnego problemu.......
Reszty juz nawet nie pamietam, bo bylam tak zdenerwowana...
Obiadu nawet nie maialam ochoty jesc, ale cos tam skubnelam..... Pozniej jeszcze przyszedl ojciec tz-ta i znow sie zaczelo, bo to wlasciwie jego tata jest najbardziej przeciwko tak 'wczesnemu' slubowi...... Tu juz sie w ogole nie odzywalam, nie reagowalam na jego chamskie odzywki....
Zapragnelam jak najszybciej stamtad wyjsc, plakac mi sie chcialo i juz sama nie widzialam co mam myslec.....
Przeciez jeszcze tydzien temu chcieli sie spotykac z moimi rodzicami i ustalac wszystko a juz nagle mowia NIE

Nie wiem..... mam tyle mysli w glowie, ze naprawde nie wiem.....
Kocham mojego tz- ta i naprawde chce z nim byc..... On powiedzial zebym sie nie przejmowala, ze daty nie przekladamy, ze on nie chce od nich zadnych pieniedzy na wesele i ze dobrze wszystko bedzie.....
Ech ale to nie tak mialo byc..... nie chce zebysmy sie zenili a pozniej jego rodzice beda mowic ze to ja zmusilam go, ze tak wczesnie i w ogole pozniej cale zycie do mnie jakies halo beda miec.....
Moja mama powiedziala jak wrocilam ' nie bierz do bani ' heh....ale wez i nie bierz.... to chodzi o moja przyszła rodzine, jakby nie patrzec......

I teraz powiedzcie patrząc na to z boku czy ja wyolbrzymiam problem, czy tu naprawde jest cos nie tak.......

__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 08:07   #171
MAGiALENA
Zakorzenienie
 
Avatar MAGiALENA
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 339
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
ech.... nawet spać dobrze nie mogłam, ale już trochę spokojniejsza opowiadam
Nie wiem..... mam tyle mysli w glowie, ze naprawde nie wiem.....
Kocham mojego tz- ta i naprawde chce z nim byc..... On powiedzial zebym sie nie przejmowala, ze daty nie przekladamy, ze on nie chce od nich zadnych pieniedzy na wesele i ze dobrze wszystko bedzie.....
Ech ale to nie tak mialo byc.....
Moja mama powiedziala jak wrocilam ' nie bierz do bani ' heh....ale wez i nie bierz.... to chodzi o moja przyszła rodzine, jakby nie patrzec....

I teraz powiedzcie patrząc na to z boku czy ja wyolbrzymiam problem, czy tu naprawde jest cos nie tak.......
ja mogę Ci powiedzieć, że u mnie też było ciężko. za długo by pisać o tym na forum, ale na PW mogę, gdybyś chciała...
mój TŻ też mówił, że nie chce pieniędzy od swoich rodziców, ale wiedziałam, że na moich możemy liczyć i jakby co, to zrobimy uroczysty obiad (a nie wesele). zaręczyliśmy się pod koniec sierpnia, a jego rodzicom powiedzieliśmy w... grudniu. były łzy i przeprosiny. ja i TŻ podchodziliśmy do tego z duuużym dystansem. ale narazie jest w porządku - są mili i od tego dnia kiedy powiedzielismy im już nie czuj się jak intruz.
myślę, że rodzicom Twojeo TŻ potrzeba troszkę czasu na oswojenie się z sytuacją. wierzę, że i Tobie się ułoży.
__________________

aniołek Gabrysia/Gabryś: 21.08.2010
Kacperek: 2o.09.2011
MAGiALENA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 08:21   #172
Elcia85
Rozeznanie
 
Avatar Elcia85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 915
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

MisQa nie uważam, że przesadzasz i bedac na twoim miejscu bym sie napewno tak samo rpzejmwoala jak Ty!! moze niech Twój TŻ porozmawia z rodzicami sam i powie sam od siebie jak to z jego strony wyglada tylko spokojnie i bez wypominania mamie tego co bylo kiedys!! bo takie cos z pewnoscia Jej nie przekona. Moze rodzice z czasem zaakceptują waszą decyzję. Mam nadzieje, ze tak sie stanie!!
ja nie mialam problemu z rodzicami za to moj chrzestny z ktorym zawsze sie super dogadywalam, przy kazdej okazji okazywal swoje niezadowolenie, ze jaka to ja mloda jestem <mam 23 lata, jak ebde brala slub bede miala 24 i bede po studiach>, zebym sie zastanowila, momentami byl naprawde nieprzyjemny i naprawde jakos w ogole fakt ze sam sie zenil majac lat 18 nie powstrztymywal go od glupich kometarzy. a na sam koniec jak mu sie skonczyly argumenty to sobie wymyslil jako problem ze TŻ jest z sosnowca haha on jest rodowitym Ślązakiem a śląs i zagłębie nie pałają do siebie miłością i co z tego ze nikt ze znanych mi osob nie robi z tego problemu a raczej jest to powod do zartow- jak sie ktos uprze to nie przegadasz. ostatnio dal juz sobie spokoj choc jeszcze czasem mu sie cos wymsknie i najlepsze w tym wsyztskim jest to ze mowi ze on mojego TŻ lubi!! wiec moze komentarze mamy Twojego TŻ wynikaja naprawde z troski o niego i o Was a nie z jej niecheci do Ciebie!!
współczuję Ci bardzo klopotów z rodzicami bo wiem jak wazne jest ich wsparcie
__________________
moja pasja
Elcia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 08:34   #173
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Weszlam wlasnie na stronke archidiecezji bialostockiej. Weszlam w zakladke o przygotowaniu do malzenstwa i oto co wyczytalam:

Mialam to na studiach, sama troche tez sie w to bawilam, wiec moze mi daruja... Nie chce jeszcze raz przez to przechodzic. Jesli bede musiala to wszelkie wykresy sciagne z neta. Jak dla mnie za duzo z tym roboty...
U mnie te metody i tak sie nie sprawdzaja, bo czesto mam cykle bezowulacyjne... Poza tym z takich metod, ktore mialy dzialac jako antykoncepcja ja sie urodzilam.

A jak Wy sie na to zapatrujecie?

EDIT: nawet zauwazylam, ze te zajecia prowadzi koieta, z ktora mialam zajecia na studiach. I jesli ktos nie mowil tak jak ona sobie zyczyla ten chodzil i zaliczal przedmiot do skutku.
a ja sie na to zapatruje tak że bardzo wiele koleżanek brało slub w białymstoku (obecnie tez tu mieszkam)częsc w katedrze czesć w sanktuariumMiłosierdzia Bożego,u Św.Kazimierza itd .długo by wymieniac i jakoś żadna z nich nie miała problemu z naukami przedmałżenskimi ;zazwyczaj kończyło sie to tak że albo z góry była wyznaczona cena za takie nauki (i na tym koniec)albo w przypadku jednej z moich koleżanek poszli 2 razy do księdza i tez koniec .także wiesz teroria z praktyka bardzo się różnią.a Ty gdzie będziesz brała ślub?
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 09:09   #174
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

MisQa po Twoim poscie okresliłabym mame Twojego TŻta jako niezadowoloną z życia kobietę, która we wszystkim widzi problem. Moze ona patrzy na Was jak sprzed kilkudziesieciu lat na siebie i np uwaza ze popełniła bład wychodzac za ojca TZta i mowi sobie niech poczekaja, ja jakbym poczekała to byłoby inaczej... albo własnie przez to ze czuje sie młoda i jeszcze nie chce byc babcia.... Jakis konkretny powód jest i wg mnie to nie chodzi o Wasz wiek i Wasz związek czy Ciebie ale własnie o nią samą i jej marzenia które sie niespełniły kiedys w życiu.
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 09:39   #175
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Wczoraj z TZ bylismy w jednej z galerii i przechodzac obok salonu z bizuteria kazal mi sobie pokazac jakie pierscionki mi sie podobaja
gratuluje Tż wreszcie zaczal coś dzialać za niedlugo bedziesz narzeczoną kochana

Cytat:
Napisane przez mekintoszek Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

15 lutego mój Luby mi się oświadczył, kilka dni później ustaliliśmy datę i miejsce ślubu no i jestem

Nasz Dzień to 9-05-2009 Strasznie dużo czasu jeszcze, ale pewnie jakoś zleci. Poza tym, narzeczeństwo to świetny stan, więc spokojnie będę czekać do maja przyszłego roku
witaj

Cytat:
Napisane przez moonikkaa Pokaż wiadomość
MisQa po Twoim poscie okresliłabym mame Twojego TŻta jako niezadowoloną z życia kobietę, która we wszystkim widzi problem. Moze ona patrzy na Was jak sprzed kilkudziesieciu lat na siebie i np uwaza ze popełniła bład wychodzac za ojca TZta i mowi sobie niech poczekaja, ja jakbym poczekała to byłoby inaczej... albo własnie przez to ze czuje sie młoda i jeszcze nie chce byc babcia.... Jakis konkretny powód jest i wg mnie to nie chodzi o Wasz wiek i Wasz związek czy Ciebie ale własnie o nią samą i jej marzenia które sie niespełniły kiedys w życiu.
popieram w 100 %. Mysle ze tesciowa obawia sie zebyscie nie popelnili jej bledow. Boi sie jak to bedzie, zebyscie np nie musieli przerwac studiow bo nie bedziecie mieli co jesc itd Mysle ze to nie wynika z jej zlej woli tylko z (mozliwe ze zle pojetej) troski o was!! Masz szczescie ze Tż i Twoi rodzice są po Twojej stronie i jakby co wam pomoga! mysle ze tesciowa tez sie przekona z czasem jesli udowodnicie jej ze ta decyzja byla przemyslana i ze umiecie godzic prace z nauka. Przyszlo mi jeszcze do glowy ze moze tesciowa jest skapa albo niezbyt zamozna i boi sie ze wy sobie postanowicie wziac slub a potem ona bedzie musiala ponosic konsekwencje finansowe tej decyzji.
A w ogole to zauwaz ze tesciowa nie tylko do Ciebie ma pretensje, ale takze a moze nawet przede wszystkim do swojego syna (bo przeciez to jemu marudzila ze kupil Ci skromny pierscionek, do niego miala pretensje ze zlecil Tobie kupno prezentu a sam przyszedl na gotowe) takze mysle ze tesciowa nie ma ale do Ciebie, poprostu tak to odczuwasz i tak to wychodzi.
Staraj się tym nie przejmowac i trwajcie przy tym co jest dla was wazne. Najwazniejsze to ze macie siebie.

A powiem Ci, że wiem jak to boli, bo mam podobną sytuacje tyle, że z wlasna mama i wynikajaca moze z innych troche powodow. A mianowicie moja mama ciagle uwaza ze wszystko jest za drogie. Jak wybieralismy kamerzyste to poszlismy wlasciwie przez przypadek do takiego jednego i filmy mial bomba ale cenil sie niezle tez i nie mielismy go zamiaru wybierac bo jak uslyszelismy ze krecil slub jakis ludzikow z tanca z gwiazdami, a w ogole pokazywal nam film z wesela na ktorym byla boney m jako gwiazda wieczoru to stwierdzilismy "z czym tu do ludu" i nasze raczej skromne wesele by wysmial. Ale jak powiedzialam to mamie to mi na to powiedziala: ze jak tyle to ma wszystko kosztowac to ona odwoluje wesele!! ona odwoluje!! takich i innych docinkow bylo wiecej i ile sie przez nia naplakalam to moje, ale efekt byl tego taki, ze stwierdzilismy ze bedziemy sami finansowac wesele i zadnej kwestii zwiazanej z wyborem czegokolwiek juz z nia nie omawialam!! w przypadku mojej mamy takie docinki to wynikaly na pewno z tego ze ona bardzo martwi sie o to jak podola finansowo, bo moj ojciec odszedl od nas jak bylam mala i ona sama nas wychowuje, nio ale i tak sprawila mi straszna przykrosc. Bo np moj brat teraz idzie na studia do innego miasta i jakos pieniadze sie na to znajda, a ja nie dosc ze musialam wybrac studia w moim miescie bo nie bylo pieniedzy to moja mama najchetniej urzadzila by mi wesele w ogrodku piwnym i zalatwila kamerzyste spod sklepu z piwem za 200 zl ;/ ehh nioo i uwazam ze to jest troche nie sprawiedliwe no ale coz ;/ A moj tesciu (tesciowa nie zyje) tez za bardzo nie wtraca sie w organizacje wesela. Nawet jak widzielismy sie 3 razy wspolnie z mama i mama probowala podjac jakos temat to on tylko sie smial i ani be ani me. efekt jest tego taki ze sami wszystko organizujemy

Nie martw się kochana, trwajcie przy swoich postanowieniach a na pewno wszystko sie ulozy
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 09:43   #176
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie chcę tak mieć, czyli tren i dłuższy od niego welon
ja juz mam kupilam welon hehehehehe okazja byla nie z tej ziemi kupilam welon 2 w jednym do kosciola mam 2,5 m a pozniej odpinam i mam do pupy kupilam go za 95zl...a dziewczyna szyla go na zamowienie za 200zl jest z delikatnego tiulu
okazja byla i welon moich marzen a ze akurat tyle kasy mialam to kupilam po ciezkich zastanowieniach... boje sie tylko zeby nie pozolkł do czasu slubu...zawine go szczelnie w worek i nie powinien
welon mojej cioci nawet po 5 latach wygladal snieznobialo a lezal normalnie powieszony na wieszaku takie było zdanie końcowe na aukcji:

Welon jest jak nowy, założony był tylko raz! Jest cześciutki, nie ma żadnych zabrudzeń!




Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
Mamy podobny gust, chcę mieć sukienkę taką rozłożystą z kołem. Teraz koła są bardzo elastyczne, więc nie wiem co w tym brzydkiego. Ale jak mówisz... to zależy od gustu
ja tez tak chce

Cytat:
Napisane przez mekintoszek Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

15 lutego mój Luby mi się oświadczył, kilka dni później ustaliliśmy datę i miejsce ślubu no i jestem

Nasz Dzień to 9-05-2009 Strasznie dużo czasu jeszcze, ale pewnie jakoś zleci. Poza tym, narzeczeństwo to świetny stan, więc spokojnie będę czekać do maja przyszłego roku
witaj z nami

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? nasz dzień to 22.08.2009, mamy salę, orkiestre taka jak sobie wymarzylam (z saksofonem, ktory uwielbiam), fotografa i kamerzyste, na reszte czekamy na pozniej. niedlugo planujemy zaczac nauki przedmalzenskie zeby potem nie bylo wszystkiego na raz. pozdrawiam Was dziewczyny, jakbym chciala zeby juz byl 2009 rok
witaj z nami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotki slubne 002.jpg (70,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 318141505_1.jpg (32,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 318141505.jpg (32,7 KB, 25 załadowań)
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 10:04   #177
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

a to jeszcze jedno foto bo tam nie chcialo sie zalaczyc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotki slubne 017.jpg (59,2 KB, 45 załadowań)
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 10:23   #178
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
dzięki za miłe przyjęcie, cieszę się, że wam sie moja sala podoba
kurde pojutrze jadę na 2dniowe szkolenie handlowe z produktów które sprzedaje, ale mi się nie chcę:P była któraś z was na czymś takim? totalnie nie wiem jak się ubrać, czy bardzo elegancko czy normalnie..wieczorem ma być jakaś kolacja co pewnie =popijawie, ja tam nikogo nie znam:P
Nie wiem czy to spotkanie ma mieć charakter bardzo oficjalny, ale może dobrze by było ubrać się w jakieś eleganckie spodnie, bluzeczkę natomiast już mniej wizytową i jakiś żakiet, w stylu bardziej sportowym, np żakiet sztruksowy, sama nie wiem, albo jeansy i jaką koszule.

Cytat:
Napisane przez moonikkaa Pokaż wiadomość
MisQa po Twoim poscie okresliłabym mame Twojego TŻta jako niezadowoloną z życia kobietę, która we wszystkim widzi problem. Moze ona patrzy na Was jak sprzed kilkudziesieciu lat na siebie i np uwaza ze popełniła bład wychodzac za ojca TZta i mowi sobie niech poczekaja, ja jakbym poczekała to byłoby inaczej... albo własnie przez to ze czuje sie młoda i jeszcze nie chce byc babcia.... Jakis konkretny powód jest i wg mnie to nie chodzi o Wasz wiek i Wasz związek czy Ciebie ale własnie o nią samą i jej marzenia które sie niespełniły kiedys w życiu.
Zgadzam się, MisQa teściowazapewne troszczy się o was i nie może pojąć, że już chcecie założyć rodzinę. Jednak na waszym miejscu nie dałabym się, to wasze życie i jeśli chcecie być razem to nikt wam nie może przeszkodzić Jeśli dalej będziecie stawiać sprawę jasno, to ona w końcu pogodzi się z tą myślą i zaakceptuje wasza decyzje. głowa do góry


Strippi a sukienke będziesz teraz szukać, bo zdaje się, że miałaś z mamą wybrać się i pomierzyć kilka sukienek
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 10:35   #179
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Hej dziewczyny!

jeśli chodzi o welony to podobają mi się takie zaprezentowane przez annfas. Coś w tym rodzaju:

http://www.madonna.pl/pl/welony.php?e=v-1446

a myślałyście już o bukietach ślubnych? Mi podobają się pomarańczowe kalle.
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 10:59   #180
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Panny Młode 2009 cz.II

Uff, nareszcie się przebiłam przez te 5 stron, stukacie w takim tępie, że nie nadążam, a teraz jak na parę dni internetumi brakło to w ogóle.


Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
My chcemy obrączki albo w żółtym złocie albo łączone. białe z żółtym albo białę, żółte i różowe. Na zdjeciach nam sie nie podobały takie ale w rzeczywistości są nawet fajne

A co do welonów to mi sie podobają takie haftowane dookoła

mam złoty pierścionek, więc obrączki też złote. Mnie się podoba takie matowe złoto.

A co do białego złota, to trzeba bardzo uważać. Bo większośc to jest zwykłe złoto, pokryte jakąś substancją. Czytałam gdzieś w necie na ten temat, ale niestety nie bardzo pamiętam.

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
na to wyglada. Sam powiedzial: "to pokaz jakie pierscionki zareczynowe Ci sie podobaja"
Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Weszlam wlasnie na stronke archidiecezji bialostockiej. Weszlam w zakladke o przygotowaniu do malzenstwa i oto co wyczytalam:

Mialam to na studiach, sama troche tez sie w to bawilam, wiec moze mi daruja... Nie chce jeszcze raz przez to przechodzic. Jesli bede musiala to wszelkie wykresy sciagne z neta. Jak dla mnie za duzo z tym roboty...
U mnie te metody i tak sie nie sprawdzaja, bo czesto mam cykle bezowulacyjne... Poza tym z takich metod, ktore mialy dzialac jako antykoncepcja ja sie urodzilam.

A jak Wy sie na to zapatrujecie?

EDIT: nawet zauwazylam, ze te zajecia prowadzi koieta, z ktora mialam zajecia na studiach. I jesli ktos nie mowil tak jak ona sobie zyczyla ten chodzil i zaliczal przedmiot do skutku.
Co do metod naturalnych, hmm... będziemy je stosować po ślubie, co będzie to będzie Myślę, że warto przez kilka miesięcy poobserwować swój organizm, ot tak dla siebie.

Cytat:
Napisane przez moonikkaa Pokaż wiadomość
MisQa po Twoim poscie okresliłabym mame Twojego TŻta jako niezadowoloną z życia kobietę, która we wszystkim widzi problem. Moze ona patrzy na Was jak sprzed kilkudziesieciu lat na siebie i np uwaza ze popełniła bład wychodzac za ojca TZta i mowi sobie niech poczekaja, ja jakbym poczekała to byłoby inaczej... albo własnie przez to ze czuje sie młoda i jeszcze nie chce byc babcia.... Jakis konkretny powód jest i wg mnie to nie chodzi o Wasz wiek i Wasz związek czy Ciebie ale własnie o nią samą i jej marzenia które sie niespełniły kiedys w życiu.
Zgadzam się, jedyne co mogę poradzić to to, zebyś ją za przeproszeniem olała, ona wiecznie nie będzie zadowolona, a to ze sukienka za biała, tort za słodki, obrączki za złote. Uśmiechaj się i myśl swoje. No i nie daj się wyprowadzić z równowagi. Szeroki uśmiech to najlepsza broń na takie typki.

W sobote ruszamy na polowanie kamerzysty...

Miłego dzionka
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.