Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza! - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-23, 15:21   #3871
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
Umarneli wszyscy! 😁Czy mi wizaż się zepsuł! Już dawno takiej ciszy już tu dawno nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja regeneruje siły, bo wczoraj Ewka znów nie mogła zasnąć, dopiero po przeciwbólowym odleciała. Jak by było mało tż walczył z bólem ucha.
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 15:26   #3872
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Wreszcie nadeszła złota polska jesień to się korzysta. Moje dziecko zaczęło tolerować wózek, ustawilam jej spacerowke na maksymalnie siedzący poziom (już super siedzi, siada sama), przodem do świata i działa! Dziś pogardziła moja zupka i musiałam słoik wyciągać ehh a taka dobra, zjadłam wszystko 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 16:13   #3873
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

My też dziś dwa spacery po godzinie! I to w chuscie!
W końcu inwestycja się opłaciła
Tylko 4,1metra robi się przykrótka, a dla TŻ jest po prostu zbyt małą
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 16:37   #3874
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ja jak mam wyjść z nia sama to tylko w chuscie. Ja mam 4,6 kupiona z myśla o mężu ale mi bardzo pasuje taka długa. Jak twoja za krótka to sprzedaj i kup inna. Chusty są takie cudne! Ja bym mogła jeszcze wiele przygarnac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 16:49   #3875
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

No my też na długi spacer się wybraliśmy. Młody nie odpuszcza w nocy. Walczyliśmy od 23:30 do 3:00.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 16:53   #3876
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
No my też na długi spacer się wybraliśmy. Młody nie odpuszcza w nocy. Walczyliśmy od 23:30 do 3:00.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba przestanę narzekać, bo z dwojga złego wolę jak Ewka wojuje do północy, a potem śpi niż jalby miała robić tak jak Twój Miłoszek.
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 17:41   #3877
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Aaa tak my tez dzis na spacerku zreszta jak codziennie. Tylko u nas maks godzina bo jak wstaje po 11 to ja koncze obiad jem ona tez zjada obiadek i dopiero idziemy a usnac bidula nie morze sobie w wozku i musze wrocic do domu i ja uspac. Ale my codziennie na spacer chodzimy czy mroz czy deszcz to 30minut woetrzenia musi byc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Niulka madzia współczuję tych walk ze snem dziecka... kurde i bądź tu madrym....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-23, 18:19   #3878
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Za to dzisiaj nie mogłam jej skończyć robić zupki, bo siedziała ze mną w kuchni i co odpalałam blender to był ryk bidulka się bała
Mój blendera się nie boi, ale dziś rozpłakał się na dźwięk wiertarki udarowej Poszłam z nim na klatkę - cały blok już wie jak fałszuję haha.
Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość

Myślałam jednak, że po wprowadzeniu stałych posiłków zmniejszy się ilość kp nocnego, a tu zaskoczenie: od momentu, gdy zaśnie snem nocnym, woła mnie co godzinę.
Podobno tak bywa bo inne posiłki są mniej kaloryczne a dziecko w dodatku mniej ich je, więc nadrabia nocą. U mnie jest podobnie ale nie aż tak często w nocy i jak już ssie to je mało ale cycka nie puszcza więc ja mam jeszcze taką teorię, że to tęsknota za cyckiem po prostu.
Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Chyba przestanę narzekać, bo z dwojga złego wolę jak Ewka wojuje do północy, a potem śpi niż jalby miała robić tak jak Twój Miłoszek.
Mój też ostatnio ma takie akcje, że w nocy nie śpi - nawet nie płacze, ale marudzi i ma klasyczne bajobongo.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Kupiliśmy taką dużą bramkę i zagrodziliśmy salon. Dopiero niecały dzień tak spędził, ale wiem że protesty będą bo mama daleko w kuchni a przede wszystkim same fajne zabawki poza zasięgiem: koła wózka, odkurzacz, kontakty, itd. Dziś sobie wrzucał na drugą stronę smoczka i wył potem I w ogóle ma tyle siły, że jak ciągnie leżaczek babybjorn z jednej strony to on się odrywa od ziemi z drugiej - jeszcze chwila i go przewróci.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:09   #3879
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Velika: dla Emi za akceptację wózka To wielki przełom. U nas wózek jest już na tyle fajny, że nawet jak stoi (gondola) w przedpokoju, to Mała chce tam siedzieć Za to fotelik samochodowy parzy

GGI: To Wy tak późno wstajecie? Szacuneczek M. dziś się obudziła jak jeszcze ciemno za oknem było, ae spacyfikowałam ją zabawkami i się bawiła jeszcze w łóżeczku, więc ja się zwlekłam z wyra o 7:30

Ineso: Co za Spryciarz! Wie jak Cię ściągnąć za kraty A z cycem to masz rację - sama na to nie wpadłam, a czytać i szukać mi się nie chciało
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 22:03   #3880
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Zaczynam się martwić o moją pszczółeczkę- kolejny wieczór nie mogła zasnąć, wyginała się, po przeciwbólowym moment i zasnęła. Tak się zastanawiam czy rzeczywiście coś ją boli czy przeciwbólowy ją uspokaja i muli
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 07:48   #3881
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Zaczynam się martwić o moją pszczółeczkę- kolejny wieczór nie mogła zasnąć, wyginała się, po przeciwbólowym moment i zasnęła. Tak się zastanawiam czy rzeczywiście coś ją boli czy przeciwbólowy ją uspokaja i muli
Mój spał do pierwszej w łóżeczku. Potem się zaczął cyrk. Turlanie się na wszystkie boki, plecki, brzuszek no i płacz przez sen. Wzięłam go na ręce i spał, odłożyłam - ryk. Spał na mnie do drugiej, potem go położyłam w środku między nami i spał spokojnie do mleka, czyli do 5:30. O szóstej zasnął znów przytulny do mnie i spał do 8:30. Boję się, że ciągle będzie chciał spać z nami. Oby mu przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 08:12   #3882
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ewka buczy przez sen nawet jak z nami śpi. Wieczorem widać, że jest padnięta, ma czerwone oczy ale nie może zasnąć.
Z pozytywów to znów bez problemu zasypia na spacerze w wózku
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 09:21   #3883
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Niulka: Martyna śpi z nami od urodzenia. Mi jest tak wygodniej, bo karmiąc piersią mogę się wyspać. Wtula się w nas jak szalona.
Nie martwię się jednak tym, że nie będzie chciała się od nas wynieść, bo "nie znam żadnego dorosłego, który chciałby spać z rodzicami" (przeczytane w jakiejś mądrej książce). TŻ lubi, gdy M. śpi z nami, i jest wygodniej - więc plusy dla nas wszystkich. Przyjdzie na nią czas Kiedyś
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 10:37   #3884
HappyGirl888
Raczkowanie
 
Avatar HappyGirl888
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Niulka u nas podobnie.. mała od urodzenia spała w swoim łóżeczku i budziła sie tylko na jedzenie a od jakiegoś czasu jak ją wieczorem uśpimy i odłożymy do łóżeczka to po 20min sie budzi i ryk i tak za każdym razem wiec wzielam ją raz zeby spała z nami bo juz nie mialam siły do niej wstawać i o dziwo zaczęła spac normalnie.. wiec to raczej chodzi o bliskość i ten lęk separacyjny, ale mam nadzieje ze to kiedyś minie
HappyGirl888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 10:50   #3885
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

A u nas żadnych problemów ze spaniem. Dopóki Bartek miał kolki czyli pierwsze 3 miesiące, owszem było ciężko.


Teraz kładziemy go ZAWSZE około 19:30 do łóżeczka. Włączamy karuzelę, pielucha, smoczek i on odpływa po ok 10 minutach. Śpi do ok 6 rano, potem po jedzeniu dosypia do 7, 8. Nie jęczy przy tym, i nie płacze.


Zobaczymy jak będzie dalej, ale póki co jest cudnie
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:03   #3886
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ineso

Tak, to po roku. Ze względu na uczulenie na białko jaja kurzego u nas w przychodni jej nie zaszczepią i wypisują zlecenie do szpitala w Krakowie. Mogę zrezygnować całkowicie z tego szczepienia i napisać oświadczenie, ale sama nie wiem co zrobię. W sumie dwa wyjścia, tylko ani jedno ani drugie mi się nie podoba i muszę wybrać mniejsze zło.
pomyslalam, ze troszke wroce na wizaz, i natknelam sie na twoja zagwozdke. nie wiem jak u malej z alergiami, ale znam mase alergikow powaznych na jaja, z wstrzasami itp, jednak po mmr nic nie bylo - to nie jest tak, ze tam jest to bialko w tej normalnej postaci. nie prowadzi ono do reakcji. gdzies czytalam na ten temat fachowa wypowiedz z wyjasnieniami

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ja mam problem z mięsem, bo ani wołowiny, ani cielęciny, ani kurczaka, ani ryby nie mogę podać. Zastanawiam się, czy mogę podać coś z wieprzowiny? Oczywiście nie jakaś karkówka tylko chudy schab. Mamy mocno ograniczone pole manewru i codziennie się glowię co zrobić na obiadek. Wczoraj dla odmiany był batat, ale zupełnie jej nie podszedł.
czego jeszcze nie moze?
z miesa moja dostaje tylko indyka i jagniecine. kupilam eko filety i ugotowalam, zblendowalam i w pojemniku na kostki lodu pomrozilam
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:20   #3887
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość
Nie martwię się jednak tym, że nie będzie chciała się od nas wynieść, bo "nie znam żadnego dorosłego, który chciałby spać z rodzicami" (przeczytane w jakiejś mądrej książce). TŻ lubi, gdy M. śpi z nami, i jest wygodniej - więc plusy dla nas wszystkich. Przyjdzie na nią czas Kiedyś
wychodzę z tego samego założenia ;] początkowo młoda spała u siebie do 1 pobudki. Jak skończyła 3 miesiące to zaczęła mieć tak kiepskie noce z miliardem pobudek, że spała z nami cały czas. I tak jest do dzisiaj. Przez dobre 2 miesiące w ogóle nie używaliśmy łóżeczka, od miesiąca śpi w nim w dzień, ale na noc prędko nie powróci, bo za leniwa jestem na jej wyciąganie i odkładanie.
My dziś mieliśmy zaległe szczepienie na wzw, ale nie wiem ile młoda waży, bo nie współpracowała ryczała jakby jej co najmniej ktoś nogę chciał urwać
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 14:58   #3888
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
pomyslalam, ze troszke wroce na wizaz, i natknelam sie na twoja zagwozdke. nie wiem jak u malej z alergiami, ale znam mase alergikow powaznych na jaja, z wstrzasami itp, jednak po mmr nic nie bylo - to nie jest tak, ze tam jest to bialko w tej normalnej postaci. nie prowadzi ono do reakcji. gdzies czytalam na ten temat fachowa wypowiedz z wyjasnieniami

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------


czego jeszcze nie moze?
z miesa moja dostaje tylko indyka i jagniecine. kupilam eko filety i ugotowalam, zblendowalam i w pojemniku na kostki lodu pomrozilam
Na grupie azs ostatnio czytałam na ten temat, bo babki miały takie same dylematy przy tej alergii. Boję się i tak, ale pojedziemy na to szczepienie.

Z mięs zauważyłam głównie nasilenie zmian po kurczaku. Indyk, królik i gołąb ok, no i te mam z pewnego źródła . Do jagnięciny mam niestety trudny dostęp :/ z owoców nie służy jej na pewno banan. Zmieniliśmy też mleko z bebilonu pepti na Nutramigen. Właściwie trudny okreslić co jeszcze, bo zmiany ma cały czas na ciele i twarzy a niektóre produkty powodują tylko miejscowe pogorszenie. Wyjątkiem był epizod pokrzywki po zupie ze sloika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !


Edytowane przez MiniMonix
Czas edycji: 2016-11-24 o 15:10
MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 16:00   #3889
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

1480003047275.jpg Nasz nowy fotelik. Póki co będzie schowany, bo jest dla Miłosza za duży. Była okazja, więc wzięłam. 200 zł tańszy bo ostatni i tylko ten kolor, ale jest fajny. Zobaczymy jak będzie w praktyce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 16:41   #3890
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

niulka, śliczny kolor

Co do spania rzaem to moja też ma czasem 2-3 noce spania z nami i trudno, potrzebuje, niech ma. byleby wyszła nam z łóżka prze 18stką Zresztą ze wszystkim wychodzę z tego założenia-i z KP, i za spaniem na mnie, i ze ssaniem mojego palca do spania (tak wciąż nie akceptuje smoczka...).

Odnalazłam ostatnio doidy cup(zaginął przy szykowaniu przeprowadzki) i genialnie nam się sprawdza do zup. Czystą zupę do kubka, ewentualne mięso/warzywa do miseczki i do łapki Zjadła tak dwie porcje rosołu i pomidorową
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 19:22   #3891
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Linaewen dzięki a dajesz małej normalną pomidorówkę i rosół ze wszystkimi przyprawami? Mój młody nie chce jeść domowych obiadków, a słoiczkowy też muszę w niego wpychać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 19:36   #3892
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Lineaewen siper gratuluje oby tak dalej z jedzonkiem!

Niulka fotelik superowy. Kolor ekstra lubie takie uniwersalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 19:42   #3893
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
Linaewen dzięki a dajesz małej normalną pomidorówkę i rosół ze wszystkimi przyprawami? Mój młody nie chce jeść domowych obiadków, a słoiczkowy też muszę w niego wpychać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domowy, gotowany normalnie tylko bez soli, z małą ilością przypraw. Zjadła połowę tego co my, po drugiej dokładce stwierdziłam, że wystarczy. Plus trochę pasków kurczaka i kawałek marchwi.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 12:00   #3894
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Domowy, gotowany normalnie tylko bez soli, z małą ilością przypraw. Zjadła połowę tego co my, po drugiej dokładce stwierdziłam, że wystarczy. Plus trochę pasków kurczaka i kawałek marchwi.
U nas dziś postęp. Zjadł 180 ml zupki dyniowej, mojej roboty. W końcu coś mu smakowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 13:21   #3895
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
U nas dziś postęp. Zjadł 180 ml zupki dyniowej, mojej roboty. W końcu coś mu smakowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawa!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 16:58   #3896
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Na grupie azs ostatnio czytałam na ten temat, bo babki miały takie same dylematy przy tej alergii. Boję się i tak, ale pojedziemy na to szczepienie.

Z mięs zauważyłam głównie nasilenie zmian po kurczaku. Indyk, królik i gołąb ok, no i te mam z pewnego źródła . Do jagnięciny mam niestety trudny dostęp :/ z owoców nie służy jej na pewno banan. Zmieniliśmy też mleko z bebilonu pepti na Nutramigen. Właściwie trudny okreslić co jeszcze, bo zmiany ma cały czas na ciele i twarzy a niektóre produkty powodują tylko miejscowe pogorszenie. Wyjątkiem był epizod pokrzywki po zupie ze sloika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moj syn ma alergie na bialko jaja kurzego i azs praktycznie non stop, aktualnie wrecz masakryczne - az dostalismy leki doustne i po mmr - a mial juz obie dawki - nic sie nie dzialo spokojnie wiec

macie 3 rodzaje miesa - to juz super. poki co sie tych mies trzymaj. nutramigen na pewno bezpieczniejszy od bebilon pepti.
my testujemy tez, mloda jest na moim mleku a ja razem z nia na diecie. mamy te dwa miesa, pare warzyw, ryz... z owocow poki co NIC, ZEEEEROOO - bo co probowalysmy, to lipa... takze tego... glowa do gory
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 17:48   #3897
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
moj syn ma alergie na bialko jaja kurzego i azs praktycznie non stop, aktualnie wrecz masakryczne - az dostalismy leki doustne i po mmr - a mial juz obie dawki - nic sie nie dzialo spokojnie wiec

macie 3 rodzaje miesa - to juz super. poki co sie tych mies trzymaj. nutramigen na pewno bezpieczniejszy od bebilon pepti.
my testujemy tez, mloda jest na moim mleku a ja razem z nia na diecie. mamy te dwa miesa, pare warzyw, ryz... z owocow poki co NIC, ZEEEEROOO - bo co probowalysmy, to lipa... takze tego... glowa do gory
To git, uspokoiłas mnie z tym szczepieniem. U nas też nasilenie i smaruję zmiany na ciele sterydem, ale dzisiaj ostatni dzień a za dużo się nie zmieniło.
Najgorszy jest świąd, bo już do glupich spojrzeń i ciągłych pytań obcych przywykłam.

Biedny synuś oby z wiekiem było lepiej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 18:19   #3898
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

MiniMonix , cloche wspolczuje problemów z rozszerzaniem diety i problemami skornymi 😥 ja za dzieckabtez mialam a skaze bialkowa do 12rż 😩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 18:50   #3899
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

okropne te alergie a ty cloche to jesteś bohaterką, serio
niulka brawo za zupkę
moja dziś super wsunęła rano kaszkę z jabłkiem, a obiadem za to pluła a wczoraj wrąbała pół słoika tego samego, no nie dogodzisz
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 20:36   #3900
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

lulka - mam prośbę: czy możesz wrzucić po kolei ile i jakie posiłki/ile mleka Twój mały je i w jakich godzinach? Bo Ty chyba już długo rozszerzasz więc to w miarę ustabilizowane chyba?
Bo ja to się zajadę chyba z tym co i kiedy dawać W dodatku mój ma coraz większy apetyt i wiecznie głodny. Nie nadążam łyżeczką podawać, tak się drze. Dziś pomyliliśmy smoczka na butelce i daliśmy za dużą dziurkę, więc za szybko mleko wypił i sygnał do mózgu nie dotarł - się darł 5 minut.
Daję już mm, gładko poszło. Ale w nocy, rankiem i popołudniu cyc jeszcze, choć dziś o północy daliśmy testowo mm i usnął w łóżeczku ładnie i dotrzymał do rana. W łóżku mu chyba jednak ,,przeszkadza" to że ja ciągle mlekiem pachnę.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 16:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.