Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-07, 22:04   #751
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Nie rodziny, a pracę wolontariuszy Bo jeżeli ktoś uzasadnia łózko piętrowe słowami "bo dla dzieci", no to heloł. Chałtura i tyle.
Jedyne co, to napisałam, że rodzin wielodzietnych nie włączam i tyle.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------



Nie obrażaj mnie, bo rozmowa z wiekszością zWas brzmi jak rozmowa z typową rodziną roszczeniową. On dostanie, a czemu ja nie, przeciez 4 klocki na rodzinę to dużo, ja nawet tyle nie mam, ojej

Ale ty nie rozumiesz, że w typowych polskich realiach rodziny pracującej te 4 klocki to jest dużo? W rodzinie, której żadne paczki i inne socjale się nie należą, bo rodzice te 4 koła zarabiają własną pracą? To nie jest opinia, to jest fakt, odsyłam do statystyk np o zarobkach przeciętnego Polaka (które i tak są zawyżone).

Edytowane przez 201612130906
Czas edycji: 2016-12-07 o 22:05
201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:12   #752
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Dla mnie najważniejsze jest to, że ja jestem świadoma, jakie rodziny włączam do projektu. To, że jacyś wolontariusze albo specjaliści od opisów odwalają chałturę, to już nie moja sprawa. No i z mojej strony to tyle. Lepiej odsubskrybować wątek, żeby żaden wolontariusz się tu nie kręcił, a Wy dalej krytykujcie mazaki w potrzebach rodziny
Trzymasz się tych mazaków, a nie odniesiesz się do poważniejszych zarzutów.
Utwierdzam się w przekonaniu, że za hasłem mądra pomoc kryje się euforia poszkoleniowa i mocna indoktrynacja za strony organizacji.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:17   #753
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Zamiast umywać ręce i pisać "to nie moja sprawa, ze ktoś odwala chałę" można się po prostu spokojnie zastanowić co warto zmienić, a już zwłaszcza jak się jest wolontariuszem. Normalni ludzie, którzy robią cokolwiek profesjonalnie, tak wlasnie podchodzą do swojej pracy, a nie na zasadzie tupnę nóżką i idę do innej piaskownicy.
Jasne, że można, dlatego właśnie będę po projekcie przekazywała swoje wszystkie zastrzeżenia w ankiecie, którą będę mogła wypełnić. Są rzeczy które bym zmieniła i które mi się nie podobają, ale u mnie w rejonie ani w województwie nie było takich akcji, że ktoś szczegółowo nie uzasadnił potrzeby albo wybrał rodzinę, gdzie dochód był wysoki, albo coś. Myśmy naprawdę niewiele rodzin włączyli i patrząc po innych rejonach mam wrażenie, że tylko u nas jako tako ma to wszystko sens. Poza tym, ciągle mówiłam za siebie. Odwiedziłam dużo rodzin, wydaje mi się, że więcej niż przynajmniej 80% innych wolontariuszy i odrzucałam rodziny, gdzie bieda od ścian sie odbijała albo rodziny wielodzietne, które wiem, ze ktoś by na pewno włączył. No ale ja rozumiem ideę paczki i włączałam tylko te rodziny, które potrzebują bodźca albo znalazły się w nagłej złej sytuacji niezależnej od ich woli (taki jest zamysł paczki) i przejawiają chęci wyjścia z trudnej sytuacji. Mnie się wydaje, że niektórym wolontariuszom takiego myślenia brakuje i często jest tak, ze odwiedzą trzy rodziny i choćby nie wiem co włączą chociaż jedną z tych rodzin, bo im głupio na finale żadnej nie mieć itd. Sama znam przypadek, gdzie dziewczyna kreśliła arkusz, bo dochód 500 zł przekraczał, a ona tak bardzo chciała rodzinę włączyć. No to chyba nie tędy droga. Albo włączanie rodzin, które były w paczce więcej niż dwa razy, włączanie rodzin wielodzietnych, włączanie rodzin, którym paczka totalnie nic nie da i nie zmieni ich sytuacji poza tym, że sie na chwile uśmiechną. No to jest bez sensu, SzP traci wtedy sens, bo od takiej pomocy, to mopsy, caritasy i inne takie, nie SzP. I potem ludzie myślą, że w SzP to tylko rączki się wyciąga po nowe zabawki dzieciom i mebelki do mieszkania. A samo to, jak fajną jest to inicjatywą i w ogóle to, ze totalnie obca osoba robi prezent innej obcej osobie, bo chce podarować coś od siebie na święta.. No ale niektórzy tego nie zrozumieją.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:24   #754
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
pewnie nie dziwniejsze niz robienie paczki przez dzieci w szkole-idea jest spoko bo chca nauczyc dzieci pomagac, ale to powinny byc wlasnie takie zbiorki jak pisze hiroko czy jakas sucha zywnosc dla najubozszych a nie zrzucanie sie na wypasne zabawki na szlachty

a z drugiej strony wezmy 2 odzicow + 2 dzieci - calkiem mozliwe,ze ktos ma zbiorke w pracy, w pracy u meza, u jednego dziecka w szkole i u drugiego... no i cos wypada zawsze dac ale przy tylu zbiorkach mozna nie byc zachwyconym, a chyba SP teraz w modzie w wielu szkolach i zakladach pracy
No dokladnie to mi sie nie podoba, ze teraz taka "moda" i wszedzie zbiorki. Takie to troche przytlaczajace. Ja tam jakos wierze w ludzi i w to, ze jesli ich stac to sami uprawiaja jakas tam dobroczynnosc, na cele, ktore sami sa w stanie wybrac i ocenic.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ale cóż z tego ?
Gdyby wówczas istniało 500+ to by dostali.
Oczywiście, że są osoby, które i bez dodatków sobie radzą. Tylko jaki to jest argument w dyskusji?
Szczerze nie pamietam o czym byla dyskusja. Zapewne chodzilo o cos w rodzaju, ze jest znaczna roznica w ocenie postaw osob, ktore same na ten hajs zapracuja a tymi, ktore ten hajs dostana "od panstwa" . Zwlaszcza gdy te pierwsze radza sobie bez szlachetej paczki i nie prosza o pomoc, a te drugie tak. Majac do utrzymania podobna ilosc osob.

A właśnie, chodziło o tę liczbę osób. Ktoś napisał, że ma/nie ma tych 5-6 tys., Ty napisałaś, że przecież nie ma na utrzymaniu 6 osób, to ja podałam przykład, gdzie też było tyle osób.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-12-07 o 23:45
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:26   #755
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Czemu nikt nie zareagował jak kobieta rok po roku rodziła kolejne dziecko? Serio? 10 dzieci? To nie jest rodzina do szlachetnej paczki tylko do nie wiem czego. Trudnych spraw.
dla ciebie naprawdę większym problemem jest ta 10 dzieci, niż to że matka zajmuje się 20-paro latkami, czy to tylko ironia?
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:30   #756
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Jasne, że można, dlatego właśnie będę po projekcie przekazywała swoje wszystkie zastrzeżenia w ankiecie, którą będę mogła wypełnić. Są rzeczy które bym zmieniła i które mi się nie podobają, ale u mnie w rejonie ani w województwie nie było takich akcji, że ktoś szczegółowo nie uzasadnił potrzeby albo wybrał rodzinę, gdzie dochód był wysoki, albo coś. Myśmy naprawdę niewiele rodzin włączyli i patrząc po innych rejonach mam wrażenie, że tylko u nas jako tako ma to wszystko sens. Poza tym, ciągle mówiłam za siebie. Odwiedziłam dużo rodzin, wydaje mi się, że więcej niż przynajmniej 80% innych wolontariuszy i odrzucałam rodziny, gdzie bieda od ścian sie odbijała albo rodziny wielodzietne, które wiem, ze ktoś by na pewno włączył. No ale ja rozumiem ideę paczki i włączałam tylko te rodziny, które potrzebują bodźca albo znalazły się w nagłej złej sytuacji niezależnej od ich woli (taki jest zamysł paczki) i przejawiają chęci wyjścia z trudnej sytuacji. Mnie się wydaje, że niektórym wolontariuszom takiego myślenia brakuje i często jest tak, ze odwiedzą trzy rodziny i choćby nie wiem co włączą chociaż jedną z tych rodzin, bo im głupio na finale żadnej nie mieć itd. Sama znam przypadek, gdzie dziewczyna kreśliła arkusz, bo dochód 500 zł przekraczał, a ona tak bardzo chciała rodzinę włączyć. No to chyba nie tędy droga. Albo włączanie rodzin, które były w paczce więcej niż dwa razy, włączanie rodzin wielodzietnych, włączanie rodzin, którym paczka totalnie nic nie da i nie zmieni ich sytuacji poza tym, że sie na chwile uśmiechną. No to jest bez sensu, SzP traci wtedy sens, bo od takiej pomocy, to mopsy, caritasy i inne takie, nie SzP. I potem ludzie myślą, że w SzP to tylko rączki się wyciąga po nowe zabawki dzieciom i mebelki do mieszkania. A samo to, jak fajną jest to inicjatywą i w ogóle to, ze totalnie obca osoba robi prezent innej obcej osobie, bo chce podarować coś od siebie na święta.. No ale niektórzy tego nie zrozumieją.

I niby napisałaś w końcu coś mądrego, ale... nie, mopsy i caritasy, to nie jest pomoc jednorazowa, tylko właśnie długofalowa. A Szlachetna jest jednorazowa i jako taka jest fajną inicjatywą, ale nie wiem po co na siłę dorabia ideologię "mądrej pomocy, impulsu do zmian, walki z biedą", zwlaszcza, że nie ma tam kompetentnych ludzi, którzy są w stanie ogarnąć akcję w ten sposób. Bez sensu, jestem pewna, że gdyby akcja pozostała na etapie "kupmy dzieciom czekoladę i kredki na Święta", to nie byłaby obiektem aż takiej krytyki.
201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:32   #757
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ale przecież oni nie mogą/ Bawią się z dziećmi .
No i po prostu praca na gospodarstwie nie jest ich marzeniem😊
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 22:38   #758
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
I niby napisałaś w końcu coś mądrego, ale... nie, mopsy i caritasy, to nie jest pomoc jednorazowa, tylko właśnie długofalowa. A Szlachetna jest jednorazowa i jako taka jest fajną inicjatywą, ale nie wiem po co na siłę dorabia ideologię "mądrej pomocy, impulsu do zmian, walki z biedą", zwlaszcza, że nie ma tam kompetentnych ludzi, którzy są w stanie ogarnąć akcję w ten sposób. Bez sensu, jestem pewna, że gdyby akcja pozostała na etapie "kupmy dzieciom czekoladę i kredki na Święta", to nie byłaby obiektem aż takiej krytyki.
No właśnie wiem i ja tę różnicę dostrzegam.
A bywało, ze zachodziłam do rodzin i oni mówili, ze to fajna pomoc przed świętami, zee rok tmeu tez paczkę dostali, że było fajnie, że dzieci zadowolone, że prezenty pod choinkę były itd. no i ci ludzie z automatu myślą, że od teraz co roku będą taką paczkę dostawali.
Ja np. nie rozumiem, po kiego grzyba włączać tę samą rodzinę po raz drugi rok po rok, jeżeli sytuacja się nie zmieniła. Jak dla mnie paczka to (żeby nie powtarzać stale "kop do działania") ma być czymś takim, ze rodzina hmmm sama zacznie myśleć: kurde, ktoś o mnie dba, komuś zależy, pomógł mi obcy człowiek, może teraz się coś zacznie układać, może w przyszłym roku będzie lepiej, nie musze się martwić o kupno dzieciom ubrań na zimę, to może zainwestuję w swój rozwój, może zaoszczędzę pieniądze na ubraniach i żywności, to uda się znaleźć większe mieszkanie? Szkoda tylko, że mało która rodzina tak myśli, a ma SzP za coroczną pomoc przedświąteczną.
Ok, spoko, ja też włączyłam rodzinę drugi raz, ale im wyburzono dom 3 miesiące temu, no to wydaje mi się, że mogłam to zrobić.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:44   #759
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ok, spoko, ja też włączyłam rodzinę drugi raz, ale im wyburzono dom 3 miesiące temu, no to wydaje mi się, że mogłam to zrobić.
Ale zaraz. Kto im wyburzył? Jak państwo pod jakąś inwestycję, to przecież dostali rynkowe odszkodowanie.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:46   #760
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Bo jak się kieruje akcję do ludzi, którzy: piją, nie pracują, chociaż mogliby, czy rozmnażają się bez pomyślunku w kawalerkach, to naprawdę nie wiem jak można się dziwić, że rodzina nie ogarnęła hasła "paczka impulsem do zmian". To nie są ludzie, którzy myślą takimi kategoriami. Gdyby myśleli, to raczej nie znaleźliby się na własne życzenie w takim położeniu. Nie wymagajmy niemożliwego od kogos, kto zwyczajnie jest życiowo niezaradny.

Edytowane przez 201612130906
Czas edycji: 2016-12-07 o 22:49
201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:47   #761
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Ale zaraz. Kto im wyburzył? Jak państwo pod jakąś inwestycję, to przecież dostali rynkowe odszkodowanie.
babcia z wnuczką mieszkały w socjalnych takich jakby domkach, kontenerach, barakach? Nie wiem, jak to nazwać. Zawsze u nas nazywało się to barakami. Ale to wyburzono, postawili tam jakiś blok. Moja koleżanka też tam mieszkała, także jest to wiarygodne. Rodziny porozrzucano do mieszkań socjalnych albo komunalnych. No i ta rodzina trafiła do komunalnego. Dziewczyna ma już 18 lat i stara się o socjalne, z racji tego, że jest z rodziny zastępczej, to jej się należy. No ale mimo wszystko płacą za to mieszkanie prawie 600 zł i nie przysługują im dopłaty do mieszkania, bo dziewczyna jest pełnoletnia. A za te baraki to tyle co media trzeba było opłacać chyba. Więc jest różnica. Tyle co ta babcia emerytury czy tam renty, już mi się po nocy grzebać i papierów szukać nie chce, oraz dziewczynka bodajże 400 lub 500 zasiłku z racji tego, że była w zastępczej i już jest pełnoletnia, no to im z 200-250 może max na głowę wychodziło chyba. Jeszcze mieli pożyczkę 3 tys.
__________________

Edytowane przez olasia99
Czas edycji: 2016-12-07 o 22:51
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 22:47   #762
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Ale zaraz. Kto im wyburzył? Jak państwo pod jakąś inwestycję, to przecież dostali rynkowe odszkodowanie.

Może było coś nie tak z konstrukcją i nadzór budowlany nakazał rozbiórkę?
201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:57   #763
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Też myślałam, ze nie jest, ale widziałam dwa opisy z taką samą umową.
Wiesz, to z urzędem zajmującym się mieszkaniami socjalnymi (nie wiem w sumie, jak to sie nazywa ) jest podpisywana umowa. Jak nie będą spłacać długu, to wylądują na bruku Pan chciał iść szukać umowy, żeby nam pokazać, jak trochę nie dowierzałam, no ale ja nie lubię takich sytuacji, jak ktoś mi rachunki wciska, umowy, jakieś recepty czy inne druczki od lekarza (nagminnie to ludzie robią, żeby udowodnić, jacy to oni biedni).

Serio? Serio??????!??!?! Nie wierzę. Przecież tutaj przy pomocy prawnika dałoby się wiele pomóc. Długoterminowo a nie na potrzeby SzP. Ktoś wcześniej gdzieś mówił o jakichś zespołach darmowych prawników- przecież ta sprawa się ewidentnie do takiej pomocy nadaje.

Ps. Czyli nie weryfikujesz tego co Ci ludzie wciskają bo nie chce Ci się oglądać żadnych dokumentów?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:03   #764
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Serio? Serio??????!??!?! Nie wierzę. Przecież tutaj przy pomocy prawnika dałoby się wiele pomóc. Długoterminowo a nie na potrzeby SzP. Ktoś wcześniej gdzieś mówił o jakichś zespołach darmowych prawników- przecież ta sprawa się ewidentnie do takiej pomocy nadaje.

Ps. Czyli nie weryfikujesz tego co Ci ludzie wciskają bo nie chce Ci się oglądać żadnych dokumentów?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja każdą wizytę u rodziny weryfikowałam razem z liderem, pytałam się go o wszytko i wspólnie poniekąd podejmowaliśmy decyzje. Jeżeli mój lider, który jest od kilku lat liderem, wolontariuszem, a jest bardzo sceptyczny i nie pomaga wszystkim jak leci, przepuścił opis i całą tę sytuację, to wydaje mi się, że to jest ok.
Im nie zabierał z pensji komornik ani nie były to alimenty (bo wyczytałam, ze masz 3/5 bodajże wypłaty można zabrać). To była umowa z urzędem wydającym mieszkania. Ja nie jestem prawnikiem, żeby nad tym myśleć. Skoro lider to puścił, to chyba jest ok.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:05   #765
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ja każdą wizytę u rodziny weryfikowałam razem z liderem, pytałam się go o wszytko i wspólnie poniekąd podejmowaliśmy decyzje. Jeżeli mój lider, który jest od kilku lat liderem, wolontariuszem, a jest bardzo sceptyczny i nie pomaga wszystkim jak leci, przepuścił opis i całą tę sytuację, to wydaje mi się, że to jest ok.
Im nie zabierał z pensji komornik ani nie były to alimenty (bo wyczytałam, ze masz 3/5 bodajże wypłaty można zabrać). To była umowa z urzędem wydającym mieszkania. Ja nie jestem prawnikiem, żeby nad tym myśleć. Skoro lider to puścił, to chyba jest ok.
Kwintesencja paczki Wszystko potwierdzone na oświadczenie rodziny, zero weryfikacji. Ale lider sprawdził, to OK
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:06   #766
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Źródło:
https://www.wpia.uni.lodz.pl/klinika...20Socjalne.pdf

No i chyba o to tu chodzi.
Tu nie wchodzi komornik, to umowa z urzędem/osobą wydającą mieszkanie socjalne. Mieszkanie załużone na 50 tys. po matce miało zadłużenie z tytułu niepłacenia czynszu oczywiście.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Przechwytywanie.PNG (56,2 KB, 149 załadowań)
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:08   #767
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Źródło:
https://www.wpia.uni.lodz.pl/klinika...20Socjalne.pdf

No i chyba o to tu chodzi.
Tu nie wchodzi komornik, to umowa z urzędem/osobą wydającą mieszkanie socjalne. Mieszkanie załużone na 50 tys. po matce miało zadłużenie z tytułu niepłacenia czynszu oczywiście.

Dokładnie- punkt pierwszy: negocjować. To się wszystko da załatwić, naprawdę. Wystarczy pomoc kogoś kto się orientuje w temacie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:10   #768
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Dokładnie- punkt pierwszy: negocjować. To się wszystko da załatwić, naprawdę. Wystarczy pomoc kogoś kto się orientuje w temacie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale może nie dało się wynegocjować.
To jest rozłożone na raty. 1600 m-c Przecież nie każą 50 tys od razu zapłacić.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:18   #769
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
No ale może nie dało się wynegocjować.
To jest rozłożone na raty. 1600 m-c Przecież nie każą 50 tys od razu zapłacić.

I wynegocjowana została kwota która odpowiada całkowitym zarobkom męża, jedynego żywiciela rodziny? I urzędnik mając świadomość jaka jest sytuacja rodziny się na to zgodził? I jeszcze był to dług nabyty?

Nie wątpię, że chcesz dobrze, ale... już nic nie powiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 23:28   #770
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
No ale może nie dało się wynegocjować.
To jest rozłożone na raty. 1600 m-c Przecież nie każą 50 tys od razu zapłacić.
Taka rata to nie jest wynik skutecznulych negocjacji.
Różnica 600zl w racie to dużo, zwłaszcza w sytuacji tej rodziny .
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:54   #771
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
I niby napisałaś w końcu coś mądrego, ale... nie, mopsy i caritasy, to nie jest pomoc jednorazowa, tylko właśnie długofalowa. A Szlachetna jest jednorazowa i jako taka jest fajną inicjatywą, ale nie wiem po co na siłę dorabia ideologię "mądrej pomocy, impulsu do zmian, walki z biedą", zwlaszcza, że nie ma tam kompetentnych ludzi, którzy są w stanie ogarnąć akcję w ten sposób. Bez sensu, jestem pewna, że gdyby akcja pozostała na etapie "kupmy dzieciom czekoladę i kredki na Święta", to nie byłaby obiektem aż takiej krytyki.
Tylko ja np. nie rozumiem jednego. Na początku pisała, że nie włączyła rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem, bo nie poprawiali swojej sytuacji. A jeśli szans na poprawę tak jakby nie ma? Może ja wyolbrzymiam, ale dość łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdzie ojciec pracuje, a dziecko wymaga całodobowej opieki, więc zajmuje się nim matka. I nie pójdzie do pracy, ani teraz, ani za 5 lat. Szans na lepszą pracę ten ojciec też może nie mieć. Przykro trochę, że oni nie zasługują na to, by im pomóc, a rumiane, których ojciec stracił pracę pół roku temu i "szuka" - już tak.

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ja każdą wizytę u rodziny weryfikowałam razem z liderem, pytałam się go o wszytko i wspólnie poniekąd podejmowaliśmy decyzje. Jeżeli mój lider, który jest od kilku lat liderem, wolontariuszem, a jest bardzo sceptyczny i nie pomaga wszystkim jak leci, przepuścił opis i całą tę sytuację, to wydaje mi się, że to jest ok.
Im nie zabierał z pensji komornik ani nie były to alimenty (bo wyczytałam, ze masz 3/5 bodajże wypłaty można zabrać). To była umowa z urzędem wydającym mieszkania. Ja nie jestem prawnikiem, żeby nad tym myśleć. Skoro lider to puścił, to chyba jest ok.
Mi ręce opadły. Ty tylko potwierdzasz wszystko to, co się tu o wolontariuszach pisało.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 23:59   #772
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Tylko ja np. nie rozumiem jednego. Na początku pisała, że nie włączyła rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem, bo nie poprawiali swojej sytuacji. A jeśli szans na poprawę tak jakby nie ma? Może ja wyolbrzymiam, ale dość łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdzie ojciec pracuje, a dziecko wymaga całodobowej opieki, więc zajmuje się nim matka. I nie pójdzie do pracy, ani teraz, ani za 5 lat. Szans na lepszą pracę ten ojciec też może nie mieć. Przykro trochę, że oni nie zasługują na to, by im pomóc, a rumiane, których ojciec stracił pracę pół roku temu i "szuka" - już tak.
Rodzina była już w paczce dwa czy tam trzy razy, a nie o to w paczce chodzi.
Mieszkali w jednopokojowym mieszkaniu bez łazienki. Przy jednej edycji SzP kupiła im pralkę, przy drugiej lodówkę, przy trzeciej - o ile była - nie wiem. teraz chcieli kabinę prysznicową.
Kurcze no niepełnosprawny chłopak dostawał rentę, dwie dziewczyny już pannice w technikum, rodzina mieszkała w domu w małej miejscowości bez perspektyw 10 km od miasta wojewódzkiego. No to trudno było się zmobilizować i w tym mieście wojewódzkim o mieszkanie socjalne czy komunalne poprosić takie z normalnymi warunkami? To i te dziewczyny dorosłe mogłyby do pracy gdzies w weekendy chodzić. Gdyby ta rodzina chciała, to bym im przynajmniej z pięć od razu gotowych rozwiązań wyjścia z trudnej sytuacji przedstawiła, ale oni siedzieli w tym małym miasteczku bez perspektyw z własnego wyboru i co roku dostawali tylko paczki. No heloł. Ja tam takich rodzin nie włączam, jak inni to nie wiem, ale dla mnie to nie jest paczkowa rodzina. Może jestem już jedyny wolontariuszem SzP na tej planecie, który kieruje się pierwotnymi wartościami SzP, kto wie

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość


Mi ręce opadły. Ty tylko potwierdzasz wszystko to, co się tu o wolontariuszach pisało.
No ale ja nie jestem prawnikiem, to skąd mam wiedzieć, czy jest coś takiego możliwe, czy nie. Mój lider jest doświadczony to ogarnął o co chodzi. Rodzina została też włączona do projektu paczki prawników, to może coś poradzą Weź i tu idź do prawnika i się kłóć, jak za co żyć nie masz.
Mogę to na finale skonfrontować, to paczka nie do nich, a do jakiegoś DD pójdzie, co za problem.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość


Mi ręce opadły. Ty tylko potwierdzasz wszystko to, co się tu o wolontariuszach pisało.
No ale ja nie jestem prawnikiem, to skąd mam wiedzieć, czy jest coś takiego możliwe, czy nie. Mój lider jest doświadczony to ogarnął o co chodzi. Rodzina została też włączona do projektu paczki prawników, to może coś poradzą Weź i tu idź do prawnika i się kłóć, jak za co żyć nie masz.
Mogę to na finale skonfrontować, to paczka nie do nich, a do jakiegoś DD pójdzie, co za problem.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 05:27   #773
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

No ok. Przebrnęłam przez kolejne strony wątku.

I jak nie wiedziałam, o jakie konkretnie pozytywne zmiany chodzi w SZP tak dalej nie wiem. Olasia ( pomimo wielokrotnej deklaracji, że już nie chce się jej z nami dyskutować i nie będzie) nadal uprawia gołosłowie a żadnych konkretów nie podaje.

Natomiast coraz dziwniejsze wydają mi się przyczyny włączenia rodzin do programu: komuś WYBURZONO dom ( serio?) Jeśli państwo wyburza komuś dom/wytycza trasę nowej drogi przez czyjąś ziemię to tacy ludzie dostają odszkodowanie i to sowite (na przykład u nas, gdy budowano autostradę tacy ludzie bardzo dobrze wyszli na odszkodowaniach). Komornik też nie ma prawa zabrać nikomu 100% dochodów (komornicy to nieraz hieny ale i oni poruszają się w granicach prawa).

Dziwi mnie też sposób obliczania dochodów rodziny. Po pierwsze, liczony on jest "na gębę", czyli na słowo beneficjenta a po drugie obliczanie tych kosztów nieraz świadczy o tym, że wolontariusz kompletnie nie ma pojęcia, ile wynosić powinny przeciętne rachunki za prąd, czynsz, gaz itp. I mimo tych dziwnych kwot, lider przepuszcza taką rodzinę do projektu? Kto tak naprawdę to weryfikuje?

No i kolejny paradoks, którego SZP nie dostrzega lub nie chce dostrzec na fali zachlystywania się własną szlachetnością. Od pewnego czasu działa program 500plus. I jeśli w przypadku rodzin wielodzietnych kwota od 2 tysięcy w górę (co miesiąc) nie wywołała żadnych pozytywnych zmian a rodzina jak była nieporadna tak nadal jest nieporadna (dalej im "nie starcza") to coś jest nie tak. Albo z tą akcją albo z tym programem (obstawiam, że z obydwoma). Nie mam pojęcia, jak można dostawać na dzieci w rodzinach wielodzietnych po kilka tysięcy miesięcznie i dalej sobie z taką kwotą nie radzić w kwestii płacenia rachunków i utrzymania (patrz przykład państwa Maciejun http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci...ilku,10055212/ ), że pozwolę sobie przypomnieć. Pani M. co miesiąc otrzymuje 4 500 złotych a nadal z tej kwoty nie potrafi zapewnić rodzinie środków czystości i węgla?

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:17 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Taka rata to nie jest wynik skutecznulych negocjacji.
Różnica 600zl w racie to dużo, zwłaszcza w sytuacji tej rodziny .
Można też zaproponować częściowe odpracowanie długu. U nas administracja stale szuka osób do prac porządkowych i nawet zamieszcza info, że w taki sposób dłużnicy mogą odpracować zaległości czynszowe. Ogłoszenia stale wiszą. Informacje o zaleglościach w czynszach (bez nazwisk, tylko adres, numer domu i klatka) też.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2016-12-08 o 05:20
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 07:53   #774
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Z perspektywy superW śmiało mogę powiedzieć, że bardzo przykro czyta mi się Wasze wypowiedzi i jestem w stanie stwierdzić, że nikt z Was nie ma zielonego pojęcia, czym jest mądra pomoc i o co chodzi w paczce ...


Widziałaś kiedyś arkusz rozmowy z rodziną?


No i?




Może mało widziałam, ale czytałam każdy opis mojego województwa i w żadnym nie było takich zachcianek Ale też łatwo zauważyć po tym, co napisałas, że arkusza rozmowy z rodziną na oczy nie widziałaś


Na osobę dochód wynosi 411 zł, więc o jakich 4 tys mówisz? Odliczasz koszty mieszkania, opału, gdy ktoś mieszka w domu, przedszkole itd. i 4 tys to nagle niedużo Poza tym tutaj jest 3,8tys., a 200 zł w biednej rodzinie to duża różnica Owszem, 4 tys po odliczeniu kosztów utrzymania na 4 osoby to kupa kasy, ale tutaj takiej sytuacji nie ma.

To, że 24-letni byczek z Trójmiasta siedzi na tyłku i czeka, aż mu się odżywki białkowe sprezentuje. Nikt mi nie powie, że młody silny zdrowy chłop w dużym mieście nie znajdzie roboty. No nie ma takiej opcji. Akurat jest popyt na pracowników fizycznych i niewykwalifikowanych do prostych prac.

A co z tego arkuszu takiego nadzwyczajnego wynika? To są ludzie, których jedyną umiejętnością jest pozyskiwanie wszelkiej maści pomocy socjalnej a przy tym poziomie wolontariuszy to mogą sobie poszaleć i różne rzeczy opowiadać.

Fakt jest taki, że większość beneficjentów paczki to patologia. A SZP tylko podtrzymuje ich w przekonaniu, że im się należy i zawsze ktoś da. Społeczne rozdawnictwo to zło.

Najpierw trzeba byłoby zacząć od weryfikacji wolontariuszy, bo jak widać niewiele się różnią od beneficjentów. Nie trzeba być prawnikiem, wystarczy trochę ogarnięcia życiowego.

Oczywiście u mnie w pracy decydenci wybrali rumianki i chyba decydenci będą ich zachcianki spełniać, bo odzewu ze strony pracowników nie ma żadnego, ma być spotkanie w tej sprawie. Nie zgłosił się nikt, a czasu zostało mało. Zgłosiła się jedynie koleżanka, która deklaruje, że im zakupi zapas prezerwatyw na cały rok. Jestem pozytywnie zaskoczona asertywnością ludzi.


I ta cała SZP mogłaby sobie być, gdyby nie było nagonki w miejscach pracy i szkołach. Niech każdy sobie sponsoruje kogo tam chce. A przede wszystkim, żeby nie powtarzano jak mantrę, że to jest impuls do zmian itd. Absurd.

A to wszystko ma miejsce w kraju gdzie człowiek, który zarabia 85 000 brutto rocznie uważany jest za bogacza. Pewnie trzeba się zrzucić na całe rozbuchane rozdawnictwo. Wszystko to co się ostatnio dzieje, jest demoralizujące, człowiek zaradny pracujący dostaje po łbie.
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:00   #775
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Z perspektywy superW śmiało mogę powiedzieć, że bardzo przykro czyta mi się Wasze wypowiedzi i jestem w stanie stwierdzić, że nikt z Was nie ma zielonego pojęcia, czym jest mądra pomoc i o co chodzi w paczce ...


Widziałaś kiedyś arkusz rozmowy z rodziną?


No i?




Może mało widziałam, ale czytałam każdy opis mojego województwa i w żadnym nie było takich zachcianek Ale też łatwo zauważyć po tym, co napisałas, że arkusza rozmowy z rodziną na oczy nie widziałaś


Na osobę dochód wynosi 411 zł, więc o jakich 4 tys mówisz? Odliczasz koszty mieszkania, opału, gdy ktoś mieszka w domu, przedszkole itd. i 4 tys to nagle niedużo Poza tym tutaj jest 3,8tys., a 200 zł w biednej rodzinie to duża różnica Owszem, 4 tys po odliczeniu kosztów utrzymania na 4 osoby to kupa kasy, ale tutaj takiej sytuacji nie ma.
Z perspektywy osoby, która się zajmuje pomaganie od lat, stwierdzam, że SzP jest okropnie słabym projektem, który z mądrą pomocą ma niewiele wspólnego.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:13   #776
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Z perspektywy osoby, która ma odrobine zdrowego rozsądku SzP jest akcja złe zorganizowana. Moja mama, urodzona w latach sześćdziesiątych wspomina, ze nawet wózka dla lalek nie miała, ciągnęła karton po podwórku, a nie pochodziła z jakiejś biednej rodziny. Kiedyś jakoś ludzie umieli zrozumieć, ze nie wszystko musza mieć, a jak coś chcą mieć, to musza to wypracować praca własnych rak czy rozumu. Nie znam żadnej osoby, która doszła do czegoś w życiu, bo ktoś jej coś dał i zyskała dzięki temu "impuls do zmian". Za czasów naszych rodziców do czegoś w zyciu dochodzili przeważnie ci (widzę po moich rodzicach), którzy w zyciu byli od małego nauczeni ciężkiej pracy, nieważne czy z biednej, czy nie, rodziny. Bo chcieli chociażby uciec od pracy na roli, a jedyna metoda ucieczki była nauka i studia, zeby nie trzeba było pracować cieżko fizycznie. Teraz wstawia sie taki kit, ze jakieś gadżety z paczki od frajerów maja być tym impulsem do zmian i wyrwać kogoś z biedy. To jest bzdura, takie podejście sie nie sprawdza. Jak ktoś biedny i głupi dostanie mieszkanie, to często jest tak, ze w szybkim tempie nastąpi tam dewastacja, chyba każdy z większego miasta moze podać przykłady, jak niszczeją bloki socjalne.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:13   #777
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Komornik też nie ma prawa zabrać nikomu 100% dochodów (komornicy to nieraz hieny ale i oni poruszają się w granicach prawa).
Ja sie odniose tylko do tego Mijanou, bo z reszta sie zgadzam
Komornik, racja, nie moze zabrac calych dochodow, ale moze zabrac wiekszosc, ma zostawic na koncie 1300 zl. Od niedawna taki przepis wszedl. Reszte moze zabrac. Wiem to, bo kolezanka mojej siostry, nauczycielka, samotna matka, nie ma za co zyc, bo komornik jej tyle na koncie zostawia (sciga kobiete za nie jej dlugi, zyrowala, znam sprawe bardzo dobrze). Nie da sie za to wyzyc z dwojka dzieci przez miesiac, nie dziwie sie, ze ludzie sa zglaszani w takiej sytuacji do paczki.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:21   #778
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

paczkowa matematyka:

Cytat:
Pani Karolina (33 l.) wraz z mężem Marcinem (31 l.) wychowują trójkę dzieci: Mateusza (7 l.), Huberta (3 l.) oraz Zosię (1 l.).
Część 2. HISTORIA RODZINY:

Na co dzień pani Karolina zajmuje się dziećmi. Młodszy syn i córka nie chodzą jeszcze do przedszkola, dlatego nie może ona podjąć pracy. Pracę zawodową podejmuje więc obecnie tylko pan Marcin, który jako mechanik zarabia ok. 900 złotych – po odjęciu kosztów utrzymania, na życie pozostaje ok. 460 złotych na jednego członka rodziny.
jeśli jedynym dochodem rodziny jest 900zł (pomijam już fakt, ze to totalna ściema jeśli chodzi o zarobki mechaników), na członka rodziny zostaje 460zł, członków mamy pięciu co daje 2300zł to wychodzi na to, ze po odjęciu kosztów utrzymania rodzina ma więcej kasy niż przed odjęciem tych kosztów
najważniejsze potrzeby? prawo jazdy dla pani Karoliny (więc samochód już jest, na utrzymanie stać). w upominkach jedynie perfumy dla pani Karoliny, dla dzieci żadnych prezentów.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:22   #779
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Wiem, ze to nie na temat, ale dziwie sie, jak samotna matka moze komukolwiek podżyrowac kredyt, teraz coraz więcej ludzi na szczęście ma odwagę odmówić, bo przez czyjaś nieuczciwość często sie to kończyło tak jak w przypadku tej kobiety. To jest straszna sytuacja, spłacać nieswój dług.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:22   #780
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja sie odniose tylko do tego Mijanou, bo z reszta sie zgadzam
Komornik, racja, nie moze zabrac calych dochodow, ale moze zabrac wiekszosc, ma zostawic na koncie 1300 zl. Od niedawna taki przepis wszedl. Reszte moze zabrac. Wiem to, bo kolezanka mojej siostry, nauczycielka, samotna matka, nie ma za co zyc, bo komornik jej tyle na koncie zostawia (sciga kobiete za nie jej dlugi, zyrowala, znam sprawe bardzo dobrze). Nie da sie za to wyzyc z dwojka dzieci przez miesiac, nie dziwie sie, ze ludzie sa zglaszani w takiej sytuacji do paczki.
Zagadnienie "ile może zabrać komornik" jest dużo bardziej skomplikowane niż to, co napisałaś - to odnosi się do wynagrodzenia z umowy o pracę mniejszego niż dwukrotnosc płacy minimalnej, wtedy musi zostawić 1335,69 zł. Jest mnóstwo innych wyłączeń, w tym wyłączeń środków z opieki społecznej, jakas w miare porzadna analiza chocby tutaj http://m.bankier.pl/wiadomosc/Ile-mo...h-7331226.html

Ale co do zasady, że rodziny ścigane przez komornika mogą być w paczce to się w pełni zgadzam Oczywiście trzeba jednak dokładnie przeanalizować, co komornik faktycznie zajmuje, a czego w danej rodzinie nie może - to mocno zależy od stanu prawnego i faktycznego rodziny, a wolontariusze nie mają pojęcia o takich rzeczach najczęściej.

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2016-12-08 o 08:26
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.