Przełomowe maluszki 2007/2008 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 07:11   #811
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Izunia, mam nadzieje, ze u Ciebie będzie lepij, że się poprawi... tego Ci życze. I nie zazdroszcze. A co do Łucji, no to jutro będą 3 miesiące czas leci... a dzisiejsza noc średnia... małej coś dokuczało. Budziła się, jakby głodna jak nie wiem co,a jak widziałam butlę to krzyk... jak zasnęła po 19, tak obudziła się przed północą do jedzenia... tutaj zjadła. A potem takie prawie nic nie jedzenie o 3 i krzyk, potem jakoś ok 5, potem po 6... i dospała do 8... ciekawe jak będzie po szczepieniu. Idziemy na 12, bierzemy ze sobą tatusia
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 10:15   #812
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

A u nas kolejna przespana nocka Super by było, żeby już tak zostało. Udało nam się wypracować pewien harmonogram dnia i to może też dzięki temu- dziecko już się chyba przyzwyczaiło. Nawet tak jak pisałam wcześniej, jak nam się przebudzi koło 3 czy 4 na jedzonko to nie jest źle . Chociaż wolałabym żeby to jednak została ta 6.

Basiu mam nadzieję, że Łucja dzielnie zniesie tą szczepionkę. U nas to chyba ja ją bardziej przeżywałam niż Majka. Płakałam jeszcze przed wyjściem z domu, że ją będą kuli ale nie było tak źle. Trzymam kciuki.

Aha i oczywiście dziękujemy wszystkim za komplementy.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 10:24   #813
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

A dziewczyny jeszcze zapomniałam o jednym, a na pewno dobrze mi poradzicie. Coś czuję, że chyba bierze mnie przeziębienie, bo drapie mnie w gardle, od czasu do czasu kicham. Czy mogę coś brać na własną rękę, czy lepiej od razu wybrać się do lekarza? a jeśli tak to co? bo przecież karmie piersią? A chciałabym sie tego szybko pozbyć zanim mnie na dobre weźmie, żeby małej nie zarazić.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 10:25   #814
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Wczoraj był meczący dzien i dobrze ze już się skończył, ufff.

Wiola - Maja

Antosia tez podglądam na blogu

I teraz mam pewność ze nasze dzieciaczki styczniowe sa najpięniejsze!!:j upi:

Ala miała bardzo ciezki wieczór. Niesty źle znosi obezność 3-letniego sąsiada. Zawsze po spotkaniu z nim jest wyjątkowo nieswoja i krzyczy jakby ja ktoś ze skóry obdzierał. Myślalam ze to brzuszek boli, ale na pewno nie. Niestety dzieciak jest piskliwy i głośno krzyczy a Ala drga mocno a potem wrecz w histerię popada. Ja na obce dziecko krzyczeć nie zamierzam, ale musze chyba grzecznie odmawiać spotkań. Nie mam zamiaru znosić fanaberi rozpuszczonego gówniarza, któremu wszystko wolno.
Na szczęscie jak już Ala się uspokoiła to wypiła herbatkę i poszła spać. Rano jeszcze była dosyć marudna, ale teraz bawi się na macie i cieszy w głos

Buziaczki i miłego Wilekiego Tygodnia życzę
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 10:29   #815
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez wiolaelk Pokaż wiadomość
A dziewczyny jeszcze zapomniałam o jednym, a na pewno dobrze mi poradzicie. Coś czuję, że chyba bierze mnie przeziębienie, bo drapie mnie w gardle, od czasu do czasu kicham. Czy mogę coś brać na własną rękę, czy lepiej od razu wybrać się do lekarza? a jeśli tak to co? bo przecież karmie piersią? A chciałabym sie tego szybko pozbyć zanim mnie na dobre weźmie, żeby małej nie zarazić.
Wiola - mnie pomaga OSCILLOCOCCINUM - to homeopatyczny środek na przeziębienie i grypę w postaci granulek. Bierzesz pod jezyk i czekasz az się rozpuszczą. Mnie bardzo pomógł kiedy byłam chora - miałam katar, kaszel i grypa była tuż tuż... W zeszłym tygodniu znowu zaczeło mnie rozkładac i znowu zastosowałam ten lek i przeszło
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 12:21   #816
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

no mała na szczepionce całkiem całkiem... my mamy tą zwykłą, a nie skojarzoną... więc były trzy kłucia... mała zapłakała tylko w momencie wstrzykiwania,ale nim pielęgniarka przpyszykowała kolejną szczepionkę Łucja już była spokojna... tatuś ją dzisiaj trzymał na rękach... Łucja mierzy już 61cm i waży 5650g. Czyli całkiem nieźle
Po szczepionce jak wróciliśmy to poszła spać... teraz się przebudza... więc godzinkę ładnie pospała.
Poza tym u nas ok, ciekawe jak teraz będzie po szczepionce, i jak noce
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 13:30   #817
ja22
Zadomowienie
 
Avatar ja22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 271
GG do ja22
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cześć mamusie.
U nas wiele by opowiadać,ale niestety nie ma na to czasu.
Wyjazd udany, chociaż chwilowo był pod znakiem zapytania bo Amelia dostała katarku. Bylismy w piatek u lekarza. Okazało się że Amelcia ma skaze białkową i dostaliśmy inne mleczko, na recepte, do tego pani doktor poleciła nam sprzęcior do czyszczenia noska i maść majerankową pod nosek.
dzisiaj miałysmy szczepienie. wybraliśmy 5 w 1 za 120zł
Amelia nawet nie zauważyła że ją coś ukuło. Dosłownie, zero reakcji. Za to tyeraz w domu szczepionka daje o sobie znać. Budzi się z wielkim płaczem, troszkę się pobawiła i taki żal ją ogarnął że nic nie pomagało, nawet przy piersi się nie uspokoiła. dopiero długie noszenie i przytulanie, zakończone przytuleniem do piersi zaowocowało snem.
Mam nadzieję że szybciutko minie złe samopoczucie po szczepieniu.
Jeśli chodzi o wagę to maleńka waży -6kg długość - 61cm
Pozdrawiam gorąco
__________________
[ori_bas]165431[/ori_bas]
ja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 13:45   #818
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Zaczęłam czytać nasz stycziowy ciązowy wątek... Mhhhh
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 15:15   #819
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Karolinko moja tak samo duża jak twoja... jedynie waży troszeńkę mniej hihihi
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 15:42   #820
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Amelka to dzielne dziewczynka! Buziaczki dla już nie tak małej Amelci I Lusia też już ma za sobą szczepienie. Fajnie wam. Mnie kolejne czeka 9 kwietnia. Mam nadzieję, ze będzie ok jak poprzednio.

Basia - za co masz ostrzezenie??
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 16:26   #821
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Ostrzeżenie? O wizaż chodzi tak? o to co wtedy linka umieściłam by głosować na małą.... to za to

a tutaj trochę zdjęć małej... swoją drogą spała od 14 do teraz, co jej się przez dzień nie zdarza, zjadła, krzyk, na ręce ją, chwilę noszę, oczy jej lecą... do łóżeczka, buju buju i śpi dalej... to chyba tak po szczepionce
ciekawe jaka noc będzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (71,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (54,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (86,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (83,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (87,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (107,3 KB, 9 załadowań)
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 17:03   #822
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

i jeszcze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (94,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (103,5 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (45,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (47,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (41,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (91,2 KB, 8 załadowań)
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:05   #823
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

jaka tutaj znowu cisza
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:22   #824
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Hejka
Mija juz ten szewski poniedziałek, ale widzę, że Wy nie narzekacie Mamusie Mój dzidź postanowił sobie pobrykać w nocy i w związku z tym budziłam się tej nocy siedmiokrotnie Do południa też było ciężko bo dzidź zmęczony nocnymi harcami = dzidź marudny. Potem wybrałyśmy się na spacer i wróciłyśmy po 10 minutach... Matka przemoczona z makijażem oczu spływającym po policzkach - dzidź ocalał i pospał jeszcze ponad 1,5 godziny przy otwartych oknach. Potem już było całkiem dobrze. Dzidź nawet sie trochę pouśmiechała, ale Matka pada na twarz...
Jest i dobra wiadomość - zapalenie na szczęście przechodzi , ale musze sie jeszcze troszkę poobserwować.

Wiola - co do przeziębienia, to rzeczywiście możesz sięgnąć po leki homeopatyczne, innych na własna rękę nie ryzykowałabym.

Jolu - takie zachowanie Ali po wizycie sąsiada, to po prostu odreagowywanie nadmiaru wrażeń. Szkoda tylko, że Twoje dziecko płacze, bo niektórzy ludzie są zupełnie pozbawieni taktu...

Basiu, Karolina - rosna Wam dziewczyny jak na drożdżach

No i jeszcze pytanko. Smarujecie czymś buzie dzieci? Małgosia ma raczej gładką skórkę, ale oststnio zauważyłam, że zaczęła sie jej lekko łuszczyć. Naprawdę minimalnie, ale może trzebaby ja czymś natłuścić. Przed wyjściem z domu stosuję Nivea na każdą pogodę, ale chyba muszę coś dodać po kąpieli. Myślałam o oilatum soft... Podpowiecie coś?
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:28   #825
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Bazylko ja do kąpieli zamiast Oillatum, daję Oillan, jest tańszy a jak dla mnie o wiele lepszy... no dobra, może zapach oillatum jedynie na plus, bardziej mi sie podoba... ale procz tego jestem za oillanem
dziękujemy za miłe słowa
nie zazdroscimy nocy
i cieszymy sie,ze zapalenie przechodzi
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:39   #826
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Alka śpi a my z mężusiem winko sobie popijamy do kolacji

Łucyjka jak zawsze urocza.

Iza - ja po kąpieli smaruję twarz Ali oliwką. Nie używam zadnych kremów. Jesli chodzi o kąpiele to najlepsze dla mnie są Nivea (do kąpieli i balsam nawilżający) a raz w tygodniu smaruję ciałko małej Oillanem.

Oj jak tak dalej pójdzie, to będzie sie w nocy działo, oj będzie się działo...
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 05:58   #827
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

no moja wczoraj to już wogóle... w łóżeczku była już ok 19:30... nie trzeba było ją ani bujać,ani usypiać, sama się bawiła i gmerała... zasnęła ok 21... cały dzień przespała wczoraj, całą noc dzisiaj... po tej szczepionce chyba tak. Teraz sie obudzila na jedzonko a ja czekam az woda sie chlodniejsza zrobi
Jolus bedzie sie dzialo powiadasz... oby braciszek albo siostrzyczka nie zawitali do Ali
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 06:27   #828
ladetre
Raczkowanie
 
Avatar ladetre
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 339
GG do ladetre Send a message via Skype™ to ladetre
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Iza - ja od ok. 2 tygodni smaruję małemu twarz kremem pielęgnującym Hippa (rano, po przemyciu buzi i po wieczornej kąpieli). Przed spacerem używam kremu ochronego Bambino. Oliwka jest dla niego za tłusta, za bardzo zatyka pory i skróra w ogóle nie oddycha, choć nie powiem, w okresie nowordkowym sprawdzała się lepiej niż kremy. Teraz oliwki używam tylko do masażu, a ciałko nawilżam po kąpieli mleczkiem dla nimowląt. I jest ok. Musisz próbować i sprawdzić sama, co dla Małgosi będzie najlepsze, bo wiadomo, co jednemu służy u innego może być uczulające itp.
Jolu - mój mały też jest niespokojny po odwiedzinach, szczególnie jeśli wśród gości są dzieci. To normanlne odreagowywanie stresu u maluszków. A że ludzie ani taktu ani umiaru nie mają, to już inna historia...
Wiolu - jeszcze raz napiszę: szalenie Ci tych nocy zazdroszczę! A co do przeziębiania, to faktycznie lepiej się nie leczyć samemu. Może warto spróbować starych babcinych sposobów: "Zwykłe przeziębienie i katar najczęściej nie wymagają stosowania żadnych leków. Wystarczy przez kilka dni poleżeć pod kołdrą, pić napar z lipy i robić inhalacje z wody i soli, a wkrótce choroba powinna przejść. Czasami jednak potrzebne są leki: przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe czy wreszcie antybiotyki." Więcej doczytać możesz na https://mamotoja.pl/niemowle_karmien...ykul,1979.html Oby jak najszybciej minęło.
ladetre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 06:48   #829
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez ladetre Pokaż wiadomość
Iza - ja od ok. 2 tygodni smaruję małemu twarz kremem pielęgnującym Hippa (rano, po przemyciu buzi i po wieczornej kąpieli). Przed spacerem używam kremu ochronego Bambino. Oliwka jest dla niego za tłusta, za bardzo zatyka pory i skróra w ogóle nie oddycha, choć nie powiem, w okresie nowordkowym sprawdzała się lepiej niż kremy. Teraz oliwki używam tylko do masażu, a ciałko nawilżam po kąpieli mleczkiem dla nimowląt. I jest ok. Musisz próbować i sprawdzić sama, co dla Małgosi będzie najlepsze, bo wiadomo, co jednemu służy u innego może być uczulające itp.
Jolu - mój mały też jest niespokojny po odwiedzinach, szczególnie jeśli wśród gości są dzieci. To normanlne odreagowywanie stresu u maluszków. A że ludzie ani taktu ani umiaru nie mają, to już inna historia...
Wiolu - jeszcze raz napiszę: szalenie Ci tych nocy zazdroszczę! A co do przeziębiania, to faktycznie lepiej się nie leczyć samemu. Może warto spróbować starych babcinych sposobów: "Zwykłe przeziębienie i katar najczęściej nie wymagają stosowania żadnych leków. Wystarczy przez kilka dni poleżeć pod kołdrą, pić napar z lipy i robić inhalacje z wody i soli, a wkrótce choroba powinna przejść. Czasami jednak potrzebne są leki: przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe czy wreszcie antybiotyki." Więcej doczytać możesz na https://mamotoja.pl/niemowle_karmien...ykul,1979.html Oby jak najszybciej minęło.
Kochana Antoś jest śliczny... a co tam u Was słychać? Moja Łucja normalnie aż krzyczy na lampę... gada do niej, śmieje się, drze na nią... i wpatrzona w nią jak zahipnotyzowana.
Swoją drogą sporo zdjęć na bloga wrzuciłam jak ktoś zainteresowany
no i pochwalić się muszę, Łucja dziś kończy 3 miesiące
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-18, 08:00   #830
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Wszystkiego najlepszego dla Lusi

W nocy się działo Dawno tak się nie czułam Rodzeństwa Ala z tego przytulania mieć raczej nie będzie

Aluśka prawie całą noc przespała, obudziła się nad ranem i teraz gada do zyrandola chociaż ma matę, a na niej dużo zabawek.

Iza - zgadzam się, ze dzieci mają swoje prawa, ale niestety rodzicom brakuje taktu i świadomej oceny sytuacji. Ktoś mógłby powiedziec - "łatwo ci mówić, bo nie masz takiego duzego dziecka", ale wydaje mi się ze jeśli rodzice wytłumaczą dziecku jak ma się zachowywac albo go skarcą kilka razy to dzieciak będzie posłuszny i nie będzie spazmował na każde "nie wolno".

Ale się wymądrzyłam
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 08:14   #831
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Jolu - ja tez mam kosmetyki Nivea, ale uzywam tylko żelu do mycia i balsamu do ciałka. Oliwką Małgosi nie smaruje.
Po wczorajszej nocy humor masz pewnie rewelacyjny
Basiu - miałam na myśli Krem Oilatum Soft http://www.oilatum.pl/produkty-oilat...soft-krem.html
Sto lat Lusiu
nie wiem czy w serii oilana jest podobny produkt;
Ilonka - pewnie i kremik hippa wrzucę do koszyka przy kolejnych zakupach Dzięki

Noc minęła nam znacznie spokojniej niż wczoraj, ale za to pobudkę mieliśmy o 5.30... Dzidź usnął o 8.30 i dalej śpi. Ciekawe jak długo?
Dzisiaj spaceru też raczej nie będzie, bo pada u nas mokry śnieg... Hmmmm.... a mieliśmy iść na bazarek po koszyczek na święconkę i świeże warzywka.
MIłego dzionka wszystkim
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 08:33   #832
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Witam

Basiu ucałuj swoja sliczntke z okazji trzeciego miesiaca

Bazylko ciesze sie bardzo że ustępuje ten problem z piersią,u mnie za to jest nie za wesoło dość że odciagam pokarm i karmie ja butelko sutki nadal są popękane coś okropnego są okropnie wrażliwe mimo że stosuje bardzo mieciutkich wkładek laktacyjnym gggrrrr..... cos okropnego

Wiolcia śliczna Majunia

A moja malutka już od paru nocy slicznie śpi kolka najwidoczniej całkowicie ustapiłaprzewaznie zasypia około 22 wstaje do jedzenia około 3 a potem spi już gdzieś do 8-9 tak że jestem bardzo zadowolona bo to co sie działo wczesniej jak miała te kolki cos straszniego teraz jest normalnie te cyce mnie martwią

W środe najprawdopodobnie będzie szczepiona wybrałyśmy szczepionke 6w1,wczoraj byłam na kontroli malutka pieknie przybywa waży już 4150

Edit: Jeszcze pytanko dziewczyny jakimi butelkami karmicie? bo ja już probowałam kilku i przy każdej moja mała czasami okropnie sie zachowuje tak jak by łykała powietrze i słychac w brzuszku jak sie okropnie przewraca czasami tak ładnie je a czasami strasznie łapczliwie.I jeszcze jedno : pozwalacie swoim maleństwom spać ze smoczkiem ? czy wyjmujecie jak zaśnie?
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 08:38   #833
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Dziękujemy za życzenia... mała właśnie buja się sama w leżaczku hehehe
leżała do tej pory z tatą i korzystała z tego że wygryzła z łóżka mamę, ale coś jej się nie podobało i leżakuje teraz... wczoraj cały dzień w swoim bujaczku nie była, bo praktycznie cały przespała...
Jolu a co do żyrandola... no to sama coś o tym wiem, ulubiony kompan zabaw i rozmow mojej malej... dzisiaj tak go skrzyczala,ze jej powiedzialam normalnie,ze tak krzyczec nie moze,bo sie zyrandol obrazi i co... i funfla nie bedzie. Poza tym wypytywalam ja co ten zyrandol jej powiedzial,ze tak oberwal po uszach,a ta sie t ylko chichrala do mnie

no my tez dzis raczej na spacerek nie pojdziemy,ale za to ja sie wybiore chyba do fryzjera podciac koncowki
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 09:10   #834
ladetre
Raczkowanie
 
Avatar ladetre
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 339
GG do ladetre Send a message via Skype™ to ladetre
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Jolu, Basiu - zazdroszczę Wam takich grzecznych pociech. Mój łobuz jak gada, to tylko do nas. Nie lubi być sam, cały czas trzeba się nim zajmować, a ponieważ w ciągu dnia zasypia nam tylko na spacerze, jestem cały czas zajęta zabawianiem jego. Dlatego kupiliśmy chustę, teraz sobie w niej siedzi, a ja mogę zjeść śniadanko i coś do Was skrobnąć.
Lusiu - serdeczne życzonka! Duża już z Ciebie pannica. I jaka słodka!
Jolu - wiem, o czym mówisz. My mamy 1,5 rocznego sąsiada, który jest małym terrorystą. Jak czegoś nie może dostać, to kładzie się na podłodze i ryczy. Ostatnio na wizycie u nas zaanektował leżaczek Antosia i koniec. A jak się już nim znudził i zajął czym innym, to i tak dostawał spazmów, jak odkładałam Antosia do leżaczka. Miał stać pusty! Jak Antoś ma być w przyszłości taki, to może lepiej, żeby nie urósł Bo nie wiem, czy łatwo jest wychować 1- czy 2-latka.
Ewa - współczuję Ci z tymi brodawkami. I nawet nie bardzo wiem, co poradzić, chyba tylko bepanthen i laktator. Ale to już robisz. Pozostaje cierpliwość. Jak przy kolkach. Dobrze, że one już poszły w niepamięć.
Jeśli chodzi o szczepionkę, to my wzięliśmy 5w1, choć też byliśmy zdecydowani na 6w1. Pediatra nam ją odradził, bo po pierwsze jest to nowość, która została niedopuszczona w całej Europie Zachodniej ze względu na nie do końca zbadane działanie (po prostu na razie jest za mało badań), wprowadziły ją natomiast kraje na wschodzie Europy, chyba tylko dlatego, żeby wyprzedzić Zachód. Nie wiadomo, jak skuteczne jest szczepienie inną żółtaczką niż ta, którą dzieci dostały w szpitalu i to też był argument przeciw. Należy szczepić za każdym razem tym samym szczepem, żeby mieć pewność skuteczności - tak nam tłumaczył. Poza tym sam ma małe dziecko i też je szczepił 5w1, więc jakoś mu zaufaliśmy i wzięliśmy 5w1.
Co do butelki - my używamy Aventu ze smoczkiem 1 i Tommee Tippee również z 1. Chyba mały woli Aventa, choć zdarza mu się jeden i drugi zmoczek wypluwać.
Aha, po zaśnięciu dajemy małemu jakieś 15 min na wyplucie smoczka, jak tego nie zrobi, co zdarza się rzadko, to wyjmujemy. Dzieci potrzebują ok. 20 min od chwili zaśnięcia, by zapaść w głębszy sen - wtedy możesz wyjąć smoczek raczej nie ryzykując rozbudzenia małej. U nas mały zasypia ze smoczkiem sam, więc nie wiem dokładnie, kiedy zasnął, zaglądamy do niego co 10-15 min. Stąd te 15 min od chwili,kiedy widzę, że już śpi.
ladetre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 09:43   #835
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Ewuś - poza Bepanthenem i odciąganiem pokarmu, wietrz koniecznie brodawki jak najczęściej. Dzięki dostępowi powietrza rany powinny się szybciej goić. Podczas takiego wietrzenia smaruj je własnym pokarmem. Musisz je doleczyć do końca, żeby znów przystawić Maję.
Butelki mamy Aventu ze smoczkami 2 i są ok. Słyszałam tez dobre opinie o dr Brown's. http://www.dlamalucha.eu/product_inf...roducts_id=567
Smoczka uspokajacza Małgosia nie dostaje.
bardzo sie cieszę, że kolki juz Was nie męczą

Basiu - Małgosia nie jest jeszcze zbytnio "rozmowna". próbuję ją zachęcać do konwersacji, ale póki co tylko bacznie się przygląda interesującym ja przedmiotom.

Ilonka - moje dziecko tez zazwyczaj nie sypia w dzień (no poza spacerem). Dziś spała jakieś 50 min, ale to tylko dla tego, że od 5.30 rozrabiała (zazwyczaj śpi do 7, czasem do 7.30). Teraz siedzi w leżaczku, ale mojej uwagi wymaga przez większość czasu.
Do tego co napisałaś o szczepionce 6w1 chciałam tylko dodać, że to po tej właśnie najczęściej występują ostre reakcje poszczepienne. Nie ryzykowałabym
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 10:06   #836
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

No właśnie nasza czasem zajmie się sobą, więc nie jest tak źle, jakby się zdawać mogło, ale są też dni, że trzeba się nią zajmować. Jednak nie zdarza nam się by dziecko przez dzień nie spało, albo tylko na spacerze. Przyznam szczerze, że jak na 3 miesieczną pociechę to ona i tak dużo przez dzień śpi. Wczoraj przespała cały, ale to pewnie przez szczepionkę. Teraz też sobie śpi, zasnęła w bujaczku. Wogóle to nagadała się do lampy że szkoda gadać, nie wiem co ona w tym żyrandolu widzi. Chusty nie mamy i nie planuje takiego zakupu. Teraz ja sobie prasuje jej rzeczy, no i nasze, bo wczoraj big pranie zrobiłam. Potem obiadek, zawiozę męża do pracy i pojedziemy do dziadków. Zostawię na chwilę u nich mała, i skoczę do fryzjera.
Co do szczepionek, no to my przy tradycyjnej zostaliśmy,ze względów finansowych. Jak to jest przy kłuciu? Zwłaszcza, że ostatnio, teraz i jeszcze raz dziecko jest kłute trzy razy, dwie rączki i nóżka? Nawet nie jest źle. Jest ostry krzyk w trakcie wbijania szczepionki, a nim pielęgniarka przygotuje drugą dziecko jest już spokojne, więc nie mogę narzekać.
Na spacerze Łucja też zawsze ładnie śpi, a ostatnio to już wogóle mnie rozwala, bo przeważnie ok 20 już słodko chrapie. Choć wczoraj jak Damian z pracy wrócił, to podśmiechiwała się w łóżeczku z zamkniętymi oczami,a co jakiś czas lekko mrużyła oczy i patrzyła co się dzieje. Drańciucha jedna
Co do rannego spania, to przeważnie Łucja wyspana jest ok 6-7, czasem zdarzy jej się dłużej spać.
A tak wogóle miałam pytać, używa też ktoś pieluszek z Tesco? Bo polecalam serdecznie i polecać będę dalej. Zostało mi kilka pieluszek z huggisa, i wogóle z nich zadowolona nie jestem. Tescowe o wiele wiele lepsze.
No i pochwalić muszę Łucję, że ostatnio jej nie trzeba wogóle termometrem pomagać, sama kupki robi
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:04   #837
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Dziewczyny to mnie wystraszyłyście co do tej szczepionki juz jej nie chce tylko że mam recepte na nia powiedzcie mi czy można zmienić lub anulować recepte? czy lekarz nie bedzie miał z tym problemu jeśli o to poprosze? i jeszcze jedno czy w aptece mozna dostać od ręki tą szczepionke czy trzeba czekać aż sprowadzą? (na zamowienie)??
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:13   #838
ladetre
Raczkowanie
 
Avatar ladetre
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 339
GG do ladetre Send a message via Skype™ to ladetre
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Dziewczyny to mnie wystraszyłyście co do tej szczepionki juz jej nie chce tylko że mam recepte na nia powiedzcie mi czy można zmienić lub anulować recepte? czy lekarz nie bedzie miał z tym problemu jeśli o to poprosze? i jeszcze jedno czy w aptece mozna dostać od ręki tą szczepionke czy trzeba czekać aż sprowadzą? (na zamowienie)??
W aptece powinna być dostępna. Ale nie wiem, czy można teraz zmienić, bo jak już zaszczepiłaś raz 6w1, to musisz kontynuować tą samą szczepionką. To też był u nas argument, żeby jej nie brać, bo gdybyśmy w 6 tyg. szczepili 6w1, to w 12 tygodniu oraz potem jeszcze w 5 m-cu mały znów dostałby żółtaczkę (która w tej szczepionce jest zawarta obok innych chorób) zupełnie bez potrzeby. Bo na WZW B szczepi się po urodzeniu, w 6 tyg. i w 6/7m-cu.
Ale najlepiej dowiedz się u pediatry, czy możesz teraz jeszcze wybrać 5w1.

A tu coś ku rozrywce, w razie jakby Wasze skarby nie dość jej zapewniały
Tylko koniecznie na słuchawkach,inaczej nie ma efektu! http://www.maxior.pl/film/72490/Niezwykly_efekt_dzwieku
ladetre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:34   #839
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

Maja jeszcze nie była szczepiona skojażonymi , szczepiona była w szpitalu a teraz po ukończeniu 2 miesiaca zycia dopiero następne szczepienia.Dobrze że napisałas mi o tej szczepioncedzięki wielkie bo jak bym kupiła tą szczepionke a potem wyczytała opinie na jej temat to chyba bym zwariowała
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 14:03   #840
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Przełomowe maluszki 2007/2008

[B]Ewciu[B], zadzwoń do swojej przychodni i spytaj, czy nie mają u siebie szczepionki 5w1(infanrixu/pentaximu), może nie będziesz musiała kupować szczepionki w aptece. Jeżeli jednak nie mają, wyślij męża/kogoś z rodziny po receptę do Waszej lekarki. Na receptę którą masz farmaceuta może wydać jedynie szczepionkę 6w1.

A my jednak byłyśmy na spacerze (śnieg przestał padać) i to prawie 2 godziny Na bazarku kupiłam koszyczek, baranka, bukszpan, jajka na kolorowe pisanki i warzywka na sałatkę jarzynową. Tylko potem miałam problem, żeby się z tymi siatkami i dzieckiem oczywiście, doczołgać po schodach do domu. Matka Polka, heh
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.