Byłam u spowiedzi...jest mi głupio... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 18:25   #91
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

  1. Nie straciły na ważności, lecz ich interpretacja ulega zmianie! No wybacz, ale czy dobry lekarz mając wiedzę obecną, będzie opierał się jedynie na teoriach Hipokratesa? Owszem, jego nauki są bardzo pomocne i budują obecne standardy leczenia i pewną istotę, jednak to nie jest wszystko!
  2. Konkretne przykłady? Księża stawiający garaże metalowe na posesji parafii, dla "wybranych"! Dalej... Odpowiedź księdza na tzw." co łaska " przed ślubem znajomej - "tak mało? trzeba odróżniać dziadostwo od ubóstwa" A dodam, że kobieta nie ma pieniędzy... Czyli co? nie powinna brać ślubu, tak? Dalej... ksiądz MŁODY - skoro już ich tak pod niebiosa wychwalamy - marudzi mi przez Skype, że maja taki zapieprz, że tak haruje, że ludzie to się tylko czepiają... ale co i ruszy słyszę jak piwko pije! Dalej... kolejny znajomy ksiądz pisze do mnie smsa w środku nocy "Czy jeżeli mi się nie oddasz, to mogę sie zabić?" - pod wpływem alkoholu, przepraszał mnie następnego dnia. Nie będę dalej wymieniać, ponieważ znam też cudownych ludzi!
  3. sytuacje, w których dwoje ludzi może wziąć ślub bez duchownego? Proszę bardzo - obozy koncentracyjne, lub kataklizmy, lub wojny ... mówiłam o skrajnościach więc proszę się nie dziwić. Wiedza oparta na faktach.
  4. nie zgadzam się z Tobą w pełni co do tego, że Jezus nie przekreślił ST - otóż nie wiem, czy zauważyłaś, ale nie ma przemocy, nie ma oko za oko, nie ma kazirodztwa, które było w pewnych sytuacjach normą! Jest wiele przykładów, ukazujących totalną zmianę pewnych postępowań.
  5. Proponuję poczytać w literaturze medycznej co oznacza termin "wczesnoporonne", a co postkoitalne oraz jaką definicję przyjmuje WHO, która również obowiązuje w Polsce.
finis coronat opus : Nie uważam, aby człowiek posiadający rodzinę gorzej sprawował posługę... nie oceniajmy wszystkich własną miarą. Bóg dał wybór, nie mówiąc - albo jesteś kapłanem, albo masz familie - On raczej pozwolił na pewną dowolność w tej dziedzinie.
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 18:52   #92
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
odnośnie antykoncepcji to o ta wypowiedź mi chodziło a nie o autorkę wątku

apropo środków nie/wczesnoporonnych cytuję z Wikipedii:

chodziło mi tylko o to zeby podkreślić ze w stanowisku koscioła i naukowców jest tu rozbieżność, ja nie miała okazji użycia takich środków także nie zastawnawiałam sie czy to środki wczesnoporonno czy może nie
Jest rozbieżność i zapewne zawsze będzie. Mnie osobiście i tak środki hormonalne nie ułatwiają życia a wręcz przeciwnie więc mogę stosować metodę objawowo-termiczną. Ale to moja własna i indywidualna sprawa.


Cytat:
Tak? czyli ze branie pikułek anty (hormonalnych) nie służy człowiekowi? lepiej mieć 6 dzieci, bez meża (bo już dawno uciekł) i bez środków do życia?? Pobranie nasienia od faceta podczas badań w szpitalu to grzech - no faktycznie wogle nie służy człowiekowi, "jedynie" pozwala wykryć różne choroby i zabadać płodność, in vitro - no faktycznie tylko szkodzi ...
i nie odpowiedziałaś mi czmeu kosciół zabrania antykoncepcji hormonalnej w celu zapobiegnięcia ciąży?
Czy wszystkie rodziny które maja więcej niż 3 dzieci to zawsze są z wpadek bo nie stosowały środków hormonalnych? Przecież te środki nie są 100 % pewne (wystarczy wizaż poczytać), są rodziny które chciałby mieć więcej niż 2 czy 3 dzieci i nie od każdej takiej kobiety uciekł facet. Fakt zdarzają się przypadki, że faceci uciekają (sama taki znam) ale to pojedyncze przypadki a nie reguła.
Pobieranie nasienia jest grzechem? Pierwsze słyszę. Jeśli to ma pomóc wykryć jakąś chorobę to to nie jest grzech. Co do in vitro to jest to coś nowego jak na polskie warunki i największy sprzeciw budzi sposób obchodzenia się z zarodkami i tym co zrobić z resztą niewykorzystanych.
Nie wiem czy usatysfakcjonuje Cię moja odpowiedź ale Kościół nie dopuszcza środków hormonalnych ponieważ jak juz wyżej pisałam część z nich ma charakter wczesnoporonny (przeciwzagnieżdżeniowy), posiadają skutki uboczne (zdaję sobie sprawę że pisane iż mogę wywołać choroby rakotwórcze niektórych może ubawić choć na ulotce pisze o działaniach niepożądanych i jakie choroby może wywołać), sprzeciwiają się cnocie czystości małżeńskiej ( zachowanie okresowej wstrzemięźliwości w małżeństwie). Taka oficjalna nauka.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:07   #93
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Czy wszystkie rodziny które maja więcej niż 3 dzieci to zawsze są z wpadek bo nie stosowały środków hormonalnych? Przecież te środki nie są 100 % pewne (wystarczy wizaż poczytać), są rodziny które chciałby mieć więcej niż 2 czy 3 dzieci i nie od każdej takiej kobiety uciekł facet. Fakt zdarzają się przypadki, że faceci uciekają (sama taki znam) ale to pojedyncze przypadki a nie reguła.
oczywiście, z tym mężem to była raczej taka lekka ironia nie mówię ze wszystkie dzieci pochodziły by z tzw."wpadki" ale w części związków raczej tak
Cytat:
Pobieranie nasienia jest grzechem? Pierwsze słyszę. Jeśli to ma pomóc wykryć jakąś chorobę to to nie jest grzech.
Jest, nawet ostatnio o tym było w "Mieście Kobiet"...

Cytat:
Co do in vitro to jest to coś nowego jak na polskie warunki i największy sprzeciw budzi sposób obchodzenia się z zarodkami i tym co zrobić z resztą niewykorzystanych.
Ale Kościół ogólnie zabrania in vitro, a pozatym chodziło o to ze to jest "niedobre dla człowieka"
Cytat:
Nie wiem czy usatysfakcjonuje Cię moja odpowiedź ale Kościół nie dopuszcza środków hormonalnych ponieważ jak juz wyżej pisałam część z nich ma charakter wczesnoporonny (przeciwzagnieżdżeniowy),
pytałam o antykoncepcję hormonalną
Cytat:
posiadają skutki uboczne (zdaję sobie sprawę że pisane iż mogę wywołać choroby rakotwórcze niektórych może ubawić choć na ulotce pisze o działaniach niepożądanych i jakie choroby może wywołać),
To każdy wie jakie są skutki zażywania tabletek anty - nie sądzisz ze powinna każda kobieta decydować indywidualnie czy chce je brać czy nie? co do rakotwórczegao działania to zmniejszają prawdopodobieństwo zachorwania na raka macicy i raka jajników
Cytat:
sprzeciwiają się cnocie czystości małżeńskiej ( zachowanie okresowej wstrzemięźliwości w małżeństwie).
no to już jest paranoja - nie móc uprawiać seksu z włąsnym mężem... swoja drogą to większość par zachowuje i tak wstrzemięźiwość podczas okresu partnerki
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:07   #94
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

ja nic nie powiem bo nie ma to sensu.
co do opatrznosci i jej światyni.....w pewien sposob dalam kase na ten SYF chociazby placac podatki bo nasi politycy dali juz full kasy na to coś (komu to potrzebne????? a ja nie wierze w boga i co? co mi da ta buda?)
czytac jakiejs tam ksiazki "milosc i cos tam" nie mam zamiaru,bo to nie moje klimaty.
ja jestem ateistka i nie czytam takiej literatury.
kieruje sie swoim rozumem
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:13   #95
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez SmuteK Pokaż wiadomość
  1. Nie straciły na ważności, lecz ich interpretacja ulega zmianie! No wybacz, ale czy dobry lekarz mając wiedzę obecną, będzie opierał się jedynie na teoriach Hipokratesa? Owszem, jego nauki są bardzo pomocne i budują obecne standardy leczenia i pewną istotę, jednak to nie jest wszystko!
Ale zauważ ze współczesny człowiek chce zmienić i dostosować Słowo Boże do swoich wymagań. Nie chodzi o interpretację ale o pewne narzucenie czegoś. Zmienia się kontekst i rozumienie. Rozumienie Biblii napewno rozwija się - i dobrze - byleby nie zatracić istoty. W sumie co tu dużo mówić...niektórzy już zatracili.

Cytat:
  1. Konkretne przykłady? Księża stawiający garaże metalowe na posesji parafii, dla "wybranych"! Dalej... Odpowiedź księdza na tzw." co łaska " przed ślubem znajomej - "tak mało? trzeba odróżniać dziadostwo od ubóstwa" A dodam, że kobieta nie ma pieniędzy... Czyli co? nie powinna brać ślubu, tak? Dalej... ksiądz MŁODY - skoro już ich tak pod niebiosa wychwalamy - marudzi mi przez Skype, że maja taki zapieprz, że tak haruje, że ludzie to się tylko czepiają... ale co i ruszy słyszę jak piwko pije! Dalej... kolejny znajomy ksiądz pisze do mnie smsa w środku nocy "Czy jeżeli mi się nie oddasz, to mogę sie zabić?" - pod wpływem alkoholu, przepraszał mnie następnego dnia. Nie będę dalej wymieniać, ponieważ znam też cudownych ludzi!
Ale to nie jest reguła! To ja mogę z drugiej strony wymienić tych dobrych i z prawdziwego powołania. W każdej rodzinie jest czarna owca - uogólniać nie można!

Cytat:
  1. sytuacje, w których dwoje ludzi może wziąć ślub bez duchownego? Proszę bardzo - obozy koncentracyjne, lub kataklizmy, lub wojny ... mówiłam o skrajnościach więc proszę się nie dziwić. Wiedza oparta na faktach.
No Ok na faktach ale to są faktycznie bardzo ekstremalne przypadki.

Cytat:
  1. nie zgadzam się z Tobą w pełni co do tego, że Jezus nie przekreślił ST - otóż nie wiem, czy zauważyłaś, ale nie ma przemocy, nie ma oko za oko, nie ma kazirodztwa, które było w pewnych sytuacjach normą! Jest wiele przykładów, ukazujących totalną zmianę pewnych postępowań.
Reguły oko za oko, ząb za ząb nie powstały tak sobie tylko nie dość że w określonym czasie to jeszcze pod wpływem konkretnych wydarzeń. Kazirodztwo było zawsze grzechem choć Izrael starał się czasem obejść ta regułę był to grzech. Jasne że coś sie zmieniło ale to nie znaczy że ST przestał istnieć lub stał się nieważny. Jezus przyniósł pewne nowe spojrzenie na to co stare, przyniósł nowe prawo i zmienił to co było konieczne ale nie wszystko.

Cytat:
  1. Proponuję poczytać w literaturze medycznej co oznacza termin "wczesnoporonne", a co postkoitalne oraz jaką definicję przyjmuje WHO, która również obowiązuje w Polsce.
Obiecuję się dokształcić w tej dziedzinie jak tylko znajdę dłuższą chwilę.

Cytat:
finis coronat opus : Nie uważam, aby człowiek posiadający rodzinę gorzej sprawował posługę... nie oceniajmy wszystkich własną miarą. Bóg dał wybór, nie mówiąc - albo jesteś kapłanem, albo masz familie - On raczej pozwolił na pewną dowolność w tej dziedzinie.
Nie napisałam że ich posługa jest gorsza (nie oceniam własną miarą raz zauważyć) tylko, że są mniej dyspozycyjni co jest faktem.
Nawet ostatnio znajomy ksiądz żartował z kolegą po fachu tyle ze ewalgelikiem: ja wieczorem mogę pójść na spotkanie ze studentami pogadać a ciebie już żona woła żebyś się zajął dziećmi. Tamten przytaknął, obaj się śmiali bo to była przyjacielska rozmowa w żartach.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:19   #96
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość


Jest, nawet ostatnio o tym było w "Mieście Kobiet"...
Tak różne są gazety...

Cytat:
Ale Kościół ogólnie zabrania in vitro, a pozatym chodziło o to ze to jest "niedobre dla człowieka"
Niedobre szczególnie dla tego małego człowieka .


Cytat:
To każdy wie jakie są skutki zażywania tabletek anty - nie sądzisz ze powinna każda kobieta decydować indywidualnie czy chce je brać czy nie? co do rakotwórczegao działania to zmniejszają prawdopodobieństwo zachorwania na raka macicy i raka jajników
Nie każdy wie, szczególnie bardzo młode dziewczyny. No więc decydujesz sama czy chcesz brać czy nie. Ja zadecydowałam, Ty zadecydowałaś.
Cytat:

no to już jest paranoja - nie móc uprawiać seksu z włąsnym mężem... swoja drogą to większość par zachowuje i tak wstrzemięźiwość podczas okresu partnerki
Nie pisze że nie możesz - powstrzymujesz się w czasie płodnym (jeśli nie chcesz mieć jeszcze dziecka) i tyle.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:22   #97
rozwydrzona
Zadomowienie
 
Avatar rozwydrzona
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 673
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

To ja się wtrącę, co do tego wypytywania księdza o sprawy intymne... Może musi trochę spytać, żeby wiedzieć, czy udzielić rozgrzeszenia... Bo jeśli widać brak chęci poprawy, to raczej rozgrzeszenia dać nie może... Co nie usprawiedliwa jakichś szczegółowych wnikliwych pytań...
__________________
16.07 - 37
11.11 - 41
rozwydrzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 19:33   #98
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Tak różne są gazety...
to progam w którym dyskutują z ekspertami
Cytat:
Niedobre szczególnie dla tego małego człowieka .
No fakt - z punktu widzenia koscioła...

Cytat:
Nie każdy wie, szczególnie bardzo młode dziewczyny. No więc decydujesz sama czy chcesz brać czy nie. Ja zadecydowałam, Ty zadecydowałaś.
No właśnie o to chodzi ze kościół nie daje możlwoście samodzielnego zdecydowania,
Cytat:
Nie pisze że nie możesz - powstrzymujesz się w czasie płodnym (jeśli nie chcesz mieć jeszcze dziecka) i tyle.
no o to mi chodziło , to wychodzi jakoś między 1-2 tyg. bez współżycia, jeśli dodasz do tego okres to wyjdzie ze możesz współżyć może z 10 dni w miesiącu... nie mówiąc o tym ze nie zawsze jest ochota i czas...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:34   #99
esia40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 53
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

moja koleżanka była u spowiedzi i podobno ks jej pytał o takie imtymne sprawy, jak np, czy miesiączkuje;/
esia40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:40   #100
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
to progam w którym dyskutują z ekspertami
sorry pomyliłam z dodatkiem do Wyborczej.

Cytat:
No fakt - z punktu widzenia koscioła...
Nie tylko.

Cytat:
No właśnie o to chodzi ze kościół nie daje możlwoście samodzielnego zdecydowania,
Zawsze masz możliwość decydowania. Stąd bardzo wiele osób decyduje się na tabsy i nie uznaje tego jako grzech. Ich wybór.

Cytat:
no o to mi chodziło , to wychodzi jakoś między 1-2 tyg. bez współżycia, jeśli dodasz do tego okres to wyjdzie ze możesz współżyć może z 10 dni w miesiącu... nie mówiąc o tym ze nie zawsze jest ochota i czas...
Viki podam Ci przykład z własnego doświadczenia: przyjmując tabsy wogóle nie miałam ochoty na sex, żyć mi się nie chciało tylko wymiotywać, byłam nieprzyjemna dla otoczenia (i faceta) - kilka miesięcy wycięte z życia. Tak więc nie jest lekko ale i tak zdecydowanie lepiej niż z tabsami.
Aha zapomniałam dodać że to były tabsy przepisane "na miarę" po badaniach a nie z przypadku.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:46   #101
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

esia40 ksiądz też człowiek..idiotą też może być

moim zdaniem jak ksiądz rozmawia ze mną (ale nie tak, że każdy to słyszy) to uważam, że taka spowiedź jest najbardziej wartościowa. ja wolę chodzić do młodych księży, bo z takimi można pogadać nawet i zastanowić się konkretnie nad swoim postępowaniem, a przecież o to m.in. chodzi.

wręcz wkurza mnie jak ksiądz spowiada na hurt. wyklepie regułkę, puk puk i next a osoby wychodzą zadowolone, że tak szybko poszło i opieprzu nie dostały... tylko co to za żal za grzechy? moim zdaniem wtedy spowiedź jest bez sensu.
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 19:50   #102
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Viki podam Ci przykład z własnego doświadczenia: przyjmując tabsy wogóle nie miałam ochoty na sex, żyć mi się nie chciało tylko wymiotywać, byłam nieprzyjemna dla otoczenia (i faceta) - kilka miesięcy wycięte z życia. Tak więc nie jest lekko ale i tak zdecydowanie lepiej niż z tabsami.
Aha zapomniałam dodać że to były tabsy przepisane "na miarę" po badaniach a nie z przypadku.
wiesz...Tobie nie pasowały, źle się po nich czułaś, miałaś działania nieporządane, ale większości babek antykoncepcja czegoś takiego nie przynosi. Łatwiej CI teraz tak mówić, bo nie bierzesz tabsów, bo Ci nie odpowiadały, a co by było jakbyś dobrze je "znosiła"??? myślę, że miałabyś trochę inne podejście do sprawy niż teraz...
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:55   #103
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
wiesz...Tobie nie pasowały, źle się po nich czułaś, miałaś działania nieporządane, ale większości babek antykoncepcja czegoś takiego nie przynosi. Łatwiej CI teraz tak mówić, bo nie bierzesz tabsów, bo Ci nie odpowiadały, a co by było jakbyś dobrze je "znosiła"??? myślę, że miałabyś trochę inne podejście do sprawy niż teraz...
Być może jest mi przez to łatwiej ale wiem na co się pisze będąc katoliczką. Bardzo trudno żyłoby mi się bez przyjmowania Pana Jezusa to tyle wytrwam.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:42   #104
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Zastanawia mnie jedno... brałaś tabletki - przestałaś, ponieważ nie wpływały korzystnie na Twój organizm, ale z tego co zdążyłam wywnioskować i widzę pod spodem Twoich wypowiedzi - uprawiałaś seks bez ślubu. To również jest sprzeczne z nauką Kościoła. Mylę się?

Dalej... Co za różnica, czy kocham się raz w miesiącu, czy 100 razy? No proszę mi wybaczyć, ale to tak samo, jakbym powiedziała (bardzo przerysuję sytuację): zabiłam jednego człowieka lub zabijałam co drugi dzień... widzisz różnicę? Uważasz, że istnieje coś takiego jak mniejsze, większe zło? W rozumienia Kościoła - zło zawsze będzie złem! Niezależnie, czy to dotyczy jednej, czy dwóch osób, dlatego też takie dopytywanie się mija z celem!

Tertio - skutki uboczne zażywania tabletek antykoncepcyjnych nie dotyczą wszystkich kobiet! One są wymieniane, jako możliwe. Zauważmy również, iż zażywanie ASA posiada skutki uboczne! - tj. zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, rozwój choroby wrzodowej itp. Idąc dalej tym tokiem rozumowania: hormony mogą, ale NIE muszą być odpowiedzialne za procesy nowotworowe, co śmieszniejsze - mają bardzo korzystny wpływ na niektóre typy nowotworów np. sutka - zalecane są kobietom w okresie menopauzalnym, jak i nieródkom po 30 roku życia. Kolejne - nadal proponuję poczytać o pojęciu "wczesnoporonny". Jest to stricte medyczne określenie i ma swoje ściśle określone znaczenie.

Ach, ostatnie... metody typu: kalendarzyki, śluzowe itp itd. Wspaniałe do PLANOWANIA rodziny! Proszę zapoznać się ze wskaźnikiem Pearla. Nie ma tak naprawdę idealnej antykoncepcji - również sterylizacja okazuje się zawodna - chodzi raczej o wysokość marginesu błędu. Na dodatek wiele kobiet nie będzie w stanie określić sobie dni płodnych ze względu na wahania długości cykli miesięcznych: wynikających z zaburzeń, bądź uroku osobniczego.
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:11   #105
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

ale właściwie dlaczego seks przedmałżeński jest zły? właśnie tak się zastanawiam,skąd to się wzięło?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:13   #106
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez SmuteK Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedno... brałaś tabletki - przestałaś, ponieważ nie wpływały korzystnie na Twój organizm, ale z tego co zdążyłam wywnioskować i widzę pod spodem Twoich wypowiedzi - uprawiałaś seks bez ślubu. To również jest sprzeczne z nauką Kościoła. Mylę się?
Przyjmowałam tabletki ponieważ musiałam, seksu nie uprawiałam - wiesz można odczuwać pożądanie to chyba normalne. I wiem co jest sprzeczne a co nie z nauką Kościoła.

Cytat:
Dalej... Co za różnica, czy kocham się raz w miesiącu, czy 100 razy? No proszę mi wybaczyć, ale to tak samo, jakbym powiedziała (bardzo przerysuję sytuację): zabiłam jednego człowieka lub zabijałam co drugi dzień... widzisz różnicę? Uważasz, że istnieje coś takiego jak mniejsze, większe zło? W rozumienia Kościoła - zło zawsze będzie złem! Niezależnie, czy to dotyczy jednej, czy dwóch osób, dlatego też takie dopytywanie się mija z celem!
Lubisz ubarwiać i przesadzać. Zło jest złem ale jak zapewne sama wiesz jest grzech ciężki i lekki i mimo że to i to grzech - podejście do kazdego z nich jest zupełnie inne. Tak samo pokuta powinna być inna i dostosowana do ciężkości grzechu. I nadal twierdzę że dopytywanie jest potrzebne.

Cytat:
Tertio - skutki uboczne zażywania tabletek antykoncepcyjnych nie dotyczą wszystkich kobiet! One są wymieniane, jako możliwe. Zauważmy również, iż zażywanie ASA posiada skutki uboczne! - tj. zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, rozwój choroby wrzodowej itp. Idąc dalej tym tokiem rozumowania: hormony mogą, ale NIE muszą być odpowiedzialne za procesy nowotworowe, co śmieszniejsze - mają bardzo korzystny wpływ na niektóre typy nowotworów np. sutka - zalecane są kobietom w okresie menopauzalnym, jak i nieródkom po 30 roku życia. Kolejne - nadal proponuję poczytać o pojęciu "wczesnoporonny". Jest to stricte medyczne określenie i ma swoje ściśle określone znaczenie.
Mogą ale nie muszą - ale MOGĄ. To co jednemu pasuje drugiemu niekoniecznie. Lecza jedną dolegliwość i potrafią spowodować drugą. Wiem, że lekarze przepisują namiętnie hormony w okresie menopauzy, mam w tym wieku mamę - jej nic nie pomogły. Wiadomo jak kobiety zachowują się w tym okresie, to co powinny uleczyć/złagodzić zaostrzyły. I znów potwierdza się zasada że nie wszystkim wszystko.

Cytat:
Ach, ostatnie... metody typu: kalendarzyki, śluzowe itp itd. Wspaniałe do PLANOWANIA rodziny! Proszę zapoznać się ze wskaźnikiem Pearla. Nie ma tak naprawdę idealnej antykoncepcji - również sterylizacja okazuje się zawodna - chodzi raczej o wysokość marginesu błędu. Na dodatek wiele kobiet nie będzie w stanie określić sobie dni płodnych ze względu na wahania długości cykli miesięcznych: wynikających z zaburzeń, bądź uroku osobniczego.
Wskaźniki Pearla są tak samo obiektywne jak sondaże przedwyborcze W różnych czasopismach różnie wskazują.
To jeden z mitów że nie dla każdej kobiety są metody naturalne odpowiednie. Bzdura. Sama tak myślałam bo mam bardzo nieregularne cykle - zaskakujące ale da się. Proponuje zaglądnąć na forum NPR - nawet problem mierzenia tempki w momencie gdy kobieta pracuje na zmiany jest do pokonania. Da się tylko trzeba chcieć i nie skreślać odgórnie.

Ode mnie tyle w tym temacie, ciągle powielane tematy robią się coraz nudniejsze. Mam tylko nadzieję, że przekonałyśmy autorkę wątku że jej obawy są nieuzasadnione i że nie ma się czym przejmować
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:17   #107
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Wskaźniki Pearla są tak samo obiektywne jak sondaże przedwyborcze W różnych czasopismach różnie wskazują.
To jeden z mitów że nie dla każdej kobiety są metody naturalne odpowiednie.
nie zgadzam się.uważam że tabletki i prezerwatywy są najbardziej skutecznie i nie ma co porównywać z kalendarzykami itd.poza tym warto wspomnieć że te metody mają na celu przede wszystkim zaplanowanie najlepszego momentu na poczęcie a nie na uniknięcie ciąży!
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:24   #108
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Powiem tak, nie przekonasz mnie do metod naturalnych, jako idealnego sposobu, ponieważ temat mam zgłębiony ze strony medycznej na wysokim poziomie. A jeszcze jedno, skoro masz nieregularne cykle proponuję dokładne badania - takich objawów nie bagatelizuje się, a leczy i nie tabletkami antykoncepcyjnymi, ponieważ one nie wprowadzają zmian, tylko same sobie równają krawienia między przyjmowaniem tabletek.

Co do hormonów - nie mówiłam, aby stosować hormonalna terapię zastępczą, ponieważ wielu lekarzy ginekologów - endokrynologów unika tej metody. Ja raczej podałam to dla grupy o zwiększonym ryzyku.

Wskaźnik Pearla jest różny, tak jak różne są wyniki badań naukowych, wiele na to wpływa, jednak uśredniany nie odbiega wyraźnie od uzyskanych danych.

No i ostatnie: dla mnie nie ma rozgraniczania między mniejszym, a większym złem. A co do pożądania - wg PS nie powinnaś odczuwać, ponieważ to też grzech przeciwko czystości.

Jedno moje spostrzeżenie: skąd wiesz, że "da się" określić dni płodne nawet przy nieregularnych cyklach? Stosowałaś i sprawdziłaś? Czy TAK sie Tobie wydaje? Bo skoro nie współżyjesz, nie masz możliwości skonfrontowania, a wybacz, temperatura i śluz jeszcze o niczym nie świadczą np. czy doszło do owulacji

miło się dyskutowało!
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:28   #109
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

ja ja się odezwałam na temat sexu to ksiądz zastanowił sie nad pokutą....... i to było tyle
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 21:41   #110
zupa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

A prawda jest taka że każdy powinien postępować zgodnie ze swoim sumieniem, a rozliczony ze swojego postępowania zostanie na sądzie ostatecznym. I nie byłyby potrzebne żadne spowiedzi.
zupa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 19:05   #111
abram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez Prywatna Pokaż wiadomość
takiego grzechu jak zabawianie się samemu z sobą ([/SIZE][/FONT]

To moze kolega niech wejdzie na jakies forum katolickie.
abram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 21:25   #112
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

U spowiedzi nie byłam już parę dobrych lat. To nie ma sensu, bo tego co robię nie uważam za grzech, jeśli jest to grzechem z punktu widzenia kleru.. trudno. Ja nikogo nie zabiłam, nie okłamałam, nie oszukałam, sumienie mam czyste. Nie wiem czy jestem wierząca, chyba nie.. w każdym razie instytucja Kościoła, naturalne metody planowania rodziny i tym podobne uważam za co najmniej dziwne. Kościół nie pozostawia żadnej alternatywy i mówi o wolnej woli, hipokryzja panów w sukienkach
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 09:18   #113
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

A chodzicie do Kościoła dla księży czy dla siebie?
Ksiądz to nie Kościół, Kościół to nie wiara. Zachowanie księży często mnie irytuje, też uważam, że są hipokrytami - nie wszyscy, ale niektórzy są - ale do Kościoła chodzę dla siebie. Bo wierzę w Boga, a nie księdza

Ale jest jedna sprawa, która mnie drażni, otóż zachowanie katolików. Rozumiem, że bronią swojego zdania, bla bla bla, ale często w konfrontacjach słownych są ... bezczelni i chamscy. Stosują najniższe formy argumentacji. Ostatnio oglądałam program, w którym dyskutowano o in vitro. Jedna pani była zagorzałą przeciwniczką; kiedy inni nie dali się przekonać, zaczęła mówić, że są niedouczeni. Zachowywała się wręcz ordynarnie.
Przepraszam za takie abstrahowanie od tematu
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 10:33   #114
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

A jeśli ja nie chcę się powtrzymywać i nie chcę mieć dziecka?

Generalnie mam w nosie spowiedź oraz to, co i jak ksiądz czy ktokolwiek inny o mnie i moim mężu myśli - dlatego, że to ja muszę ponieść ewentualne konsekwencje swoich czynów i to realnie - tutaj i teraz, a nie w abstrakcyjnym niebie bądź piekle w którego istnienie nie wierzę. Ponieważ uważam się za osobę niewierzącą, w swoim życiu kieruję się zasadami wpojonymi mi przez rodziców (nota bene gorąco wierzących) oraz zlotą zasadą "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe". Nie wiem czy jest jakaś osoba, która może coś zarzucić mojemu postępowaniu wobec innych. Większość ludzi uważa mnie jakimś chyba cudem za wzór cnót moralnych i osobę o bardzo konserwatywnym podejściu do życia

Natomiast nawet z punktu widzenia religijnego powiedzcie mi co potencjalnego Boga obchodzi jak i kiedy kto z kim "kopuluje"?

Chrześcijański Bóg jest strasznie małostkowy: interesuje się tym co kto je w poszczególne dni tygodnia (post w piatęk), interesuje go czy ktoś w określone dni chodzi do określonego miejsca (obowiązek chodzenia w niedziele i święta do kościoła - swoją drogą zarowno niedziala jak i święta to dni umowne...), interesują go ludzkie myśli nie tylko uczynki (można przecież wg Kościoła zgrzeszyć myślą), interesuje go kiedy ktoś tańczy (obowiązek zachowania postu w niektóre dni - przez post rozumie się zakaz zabawy - np. w Wielki Piątek), interesują go ustanowione przez ludzi prawa własności "nie kradnij", interesują go ustanawiane przez ludzi prawa moralne "nie cudzołóż", interesują go intrygi i kłamstewka ... Ten Bóg ma zadziwiająco dużo cech zwykłego śmiertelnika... Dlaczego? Może dlatego, że to od zarania dziejów ludzie tworzą bogów a nie bogowie ludzi.

Czy nigdy przenigdy nie zauważyliście, że przynajmniej 90% zaleceń kościelnych, 100% dogmatów i tradycja Kościoła Katolickiego stworzone zostały przez ludzi i dla ludzi po to aby móc ich kontrolować, regulować zasady życia społecznego, wytyczać moralne granice, w razie potrzeby kierować czy też sterować (co wielokrotnie pokazuje historia)?

--------------------------------
Jeszcze o samej spowiedzi:

"Praktyka Kościoła apostolskiego przewidywała na odpuszczenie grzechów przede wszystkim chrzest, który udzielany dorosłym zakładał całkowite ich nawrócenie. Ciężkie przewinienia po chrzcie należały do wyjątków; pokuta zaś za nie była bardzo surowa.
W zasadzie aż do VI wieku Kościół Zachodni nie przewidywał możliwości wielokrotnej pokuty. Obowiązywała wtedy zasada jednorazowości, niepowtarzalności pokuty, analogicznie do chrztu. Pokuta za grzechy ciężkie (jawne i ukryte), takie jak: odstępstwo od wiary, bałwochwalstwo, krzywoprzysięstwo, zabójstwo, cudzołóstwo, odbywała się publicznie. Grzechy lekkie, mniejsze, popełniane ze słabości mogła zgładzić modlitwa, jałmużna, dobre uczynki
."

źródło: http://zapytajksiedza.republika.pl/pytania/pyt012.htm

A więc jak widać Kościół zdecydował się na poszerzenie możliwości spowiadania się po to, aby nie wykluczać ze swojego grona wielokrotnych grzeszników. Dlaczego? Bo człowiek dane prawa łamie stosunkowo łatwo i taka surowość swpowodowała by ogromne ograniczenie liczby jego wyznawców, a religia bez wyznawców umiera - główni kapłani nie mogą sobie na coś takiego pozowlić - stracili by w ten sposób wpływy.

Każde zalecenie wyznaniowe powstało w określonym czasie jako prawo świeckie lub pseudo-świeckie (w czasach kiedy prawodacwami byli kapłani i królowie nie było podziału na prawa świeckie i religijne, prawo było łączne) i miało na celu spełniać określoną rolę.

Można powiedzieć, że 10 Przykazań to skrzyżowanie świeckiego kodeksu cywilnego i karnego z kodeksem kanonicznym - pełniły bowiem taką samą rolę jak dzisiaj właśnie te, przez władze świeckie ustanowione prawa oraz przez władze kościelne honorowany kodeks.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 10:57   #115
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 723
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

nagrzeszylam wczoraj porzadnie przyszedl ten czas, jutro ide do spowiedzi ... ciekawe jak to bedzie..co ksiadz powie hmm, zwlaszcza interesuje mnie antykoncepcja.
__________________
"Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek"


Od 5.01.2010 :
66,7kg wrrrr 65..64..63..62..61..60..59..58..57.. i -->
onemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 11:24   #116
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
A chodzicie do Kościoła dla księży czy dla siebie?
Ksiądz to nie Kościół, Kościół to nie wiara. Zachowanie księży często mnie irytuje, też uważam, że są hipokrytami - nie wszyscy, ale niektórzy są - ale do Kościoła chodzę dla siebie. Bo wierzę w Boga, a nie księdza

Ale jest jedna sprawa, która mnie drażni, otóż zachowanie katolików. Rozumiem, że bronią swojego zdania, bla bla bla, ale często w konfrontacjach słownych są ... bezczelni i chamscy. Stosują najniższe formy argumentacji. Ostatnio oglądałam program, w którym dyskutowano o in vitro. Jedna pani była zagorzałą przeciwniczką; kiedy inni nie dali się przekonać, zaczęła mówić, że są niedouczeni. Zachowywała się wręcz ordynarnie.
Przepraszam za takie abstrahowanie od tematu
nie abstahujesz,tacy są katolicy,często widać to w mediach,zwłaszcza w tematach antykoncepcji,aborcji i in vitro.
coś nie idzie im po ich myśli i juz zaczynają swoja wojnę na "argumenty"
w średniowieczu palili za to na stosie.

czemu in vitro ma być złem?
czemu dziecko poczęte w ten sposób ma być gorsze?
ciśnienie mi aż skacze.

jakieś 3 lata temu wpisałam w google "antykoncepcja"
1 link-porady katolika i księdza.
zaczęłam z nim dyskutować.
dyskusja (gorąca jak diabli :haha skończyła się na tym że ksiądz UPARCIE twierdził że w gumkach są mikro dziurki,że przedostaje się przez nie wirus HIV i plemniki
nic niue interesował go fakt istnienia czegos taiego jak WHO i ich fachowe zdanie.
na koniec owy księżulek dał mi wykres niewiadomo z kad (matematyczny) o ile dobrze pamietam a propo "kalendaża małżeńskiego" i mówił że to cudowna metoda.wykres pokazywał cudowny rachunek prawdopodobieństwa,że wpadka nie jest możliwa
czylii co?
świadomie powstrzymuję się od poczęcia dziecka?
tak świadomie się powstrzymuje...jedząc tabletki i używając dziurawych prezerwatyw:lol :

mój tż nie chwaląc sie jest bardzo dobry z maty, i po spojżeniu na wykres księdza zaczął płakać ze śmiechu. powiedział "takie coś pierwszy raz w życiu widze,stek bzdur"

mnie wywalil oburzony ksiądz z kościoła ponieważ chciałam się zapytać jak to jest z aktem Apostazji.chciałam odejśc.
i oczywiśćie ABSOLUTNE NIE dostałam w odpowiedzi.
wstąpic można w tą wiare bez problemu-odejść się juz nie da tak łatwo.
ksiądz drwiącym i bezczelnym tonem powiedział
"pani przychodzi do światyni boga żeby się go wyrzec????"
tak,przyszłam. i co z tego
"tutaj się przyjmuje boga a nie odchodzi, my się tym nie zajmujemy"

hola hola,oni się tym zajmują (ale wtedy o tym nie wiedziałam)
hmmm pięknie...ksiądz kłamca.

koleżanka-urodziła chore dziecko.
i poszła do kościoła je ochrzcic ... ksiądz powiedział je że chore się urodziło bo ona żyła i spłodziła je w grzechu (nie miala ślubu)

i wylądowała za drzwiami świątyni.....


moje skromne zdanie-najwięcej krzywd (od zarania dziejów) działo się przez chrześcijaństwo...palenie ludzi na stosie....można by wymienać w nieskończoność.

ta wiara głosi miłość do bliżniego.
no to jak to z tą miłością jest?

esencja hipokryzji w najczystszej postaci.

polecam gazetke "FAKTY I MITY"
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani


Edytowane przez anka_85
Czas edycji: 2008-03-19 o 11:31 Powód: dopiska
anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 11:27   #117
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

No właśnie, ciekaw jestem dlaczego chrzescijanstwo prawie sięnie przyjęło tam gdzie powstało trochę pogrzebałem i wiecie co ?Po jezusie było jeszcze wielu takich jak on, mesjaszy, synów bozych. Był po nim taki gosć co sie nazywał Bar Kochwa. Był duzo bardziej popularny od Jezusa. Bo wypedził rZymian z palestyny aż na 4 lata. wszyscy zapomnieli wtedy o jezusie ale niestety rzymianie wrócili i postapili z nim tak jak z innymi synami bozymi.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 12:16   #118
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Mit syna bożego zrodzonego z dziewicy, który oddał swoje życie za swój lud znany był już z religii egipskiej oraz greckiej a także w hinduiźmie. Jak znajde chwile czasu, to poszukam imion tych bogów i ich histori.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 12:23   #119
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość

jakieś 3 lata temu wpisałam w google "antykoncepcja"
1 link-porady katolika i księdza.
zaczęłam z nim dyskutować.
dyskusja (gorąca jak diabli :haha skończyła się na tym że ksiądz UPARCIE twierdził że w gumkach są mikro dziurki,że przedostaje się przez nie wirus HIV i plemniki
no koleżanko i miał rację przez gumki przejdzie wirus HIV. radziłabym się trochę dokształcić. stosując gumki, też możesz załapać wirusa...

Cytat:
Wirus HIV wywołujący AIDS ma w przekroju zaledwie 0,1 um, co oznacza, że w
1 mikroporze prezerwatywy może zmieścić się około 50 takich wirusów. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że nie jest możliwe większe niż 40 % zabezpieczenie przed zakażeniem HIV u osób stosujących prezerwatywę. Badania niemieckie wykazały, że 100 nosicieli wirusa HIV używających kondom w ciągu roku zaraża 35 kobiet. W Wielkiej Brytanii szacuje się, że 40% osób, które zachorowały na AIDS zakaziło się podczas stosunku z użyciem prezerwatywy.

http://www.grabieniec.pl/pokaz_artyk...d_artykulu=559
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 14:12   #120
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Byłam u spowiedzi...jest mi głupio...

kochanie,przez scianki prezerwatywy nie przejdzie wirus hiv!
poczytaj sobie o lateksie i jego przepuszczalnosci z innych mniej katolickich zrodel!

mi nie chodzi o to jak zabiezpiecza ale co przepuszcza scianka z lateksu

masakra,masakra masakra

poczytaj sobie za stronkach unimila i durexu......
prezerwatywy sa testowane.
na przyklad:
wlewaja roztwor jakiejs tam substancji,nie pamietam nazwy,mniejsza z tym,ale jej czasteczki sa mniejsze od wirusa hiv.sa BARWIONE.
prezerwatywa wypelniona taka substancja lezy sobie w jakims roztworze.
i po dokladnej analizie i testach,nie stwierdzono zeby z tej owej gumki sie cos wydostalo.nie stwierdzono zeby barwnik mniejszy od wirusa wydostal sie z gumki.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani


Edytowane przez anka_85
Czas edycji: 2008-03-19 o 14:15 Powód: dopiska
anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.