socrates-erasmus - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-28, 10:12   #2281
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Ja dostaję 400 miesięcznie do lutego. Wypłacili mi 1600 euro na początku i w lutym mam dostać kolejne 400.

U mnie wszystko załatwiałam sama z Erasmusem. Koordynatorka projektu na uczelni była jeszcze bardziej nieogarnięta niż ta Wasza. Podpisała mi tylko dokumenty, raz nawet błędnie Przedmioty dobierałam sama w konsultacji z Profesorami w Polsce czy program jest podobny. Trzy zaliczam po powrocie w związku z różnicami programowymi. Nominację wysyłało mi Biuro Erasmusa (które nie ma nic wspólnego z Koordynatorką). Pracownicy Biura Erasmusa wiedzieli znacznie więcej, niż ta nieszczęsna kobieta. Do tej pory mam z nią problemy, nienawidzę pisać do niej maili, jak mam pytania to najczęściej dzwonię do Biura albo pytam (doskonale zorientowane) biuro zagraniczne.

Kurcze, to też masz ciekawie...
Dzisiaj idę pogadać jeszcze z tą babką. Dostałam maila od jakiejś innej kobietki, z Działu Współpracy Międzynarodowej:

"W związku z tym, że zdecydowaliście się na wymianę
studencką w ramach programu Erasmus+ bardzo proszę o przesłanie
następujących informacji:

1) język, w którym prowadzone będą zajęcia;
2) daty rozpoczęcia oraz zakończenia semestru na uczelni partnerskiej.

Wyżej wymienione informacje są niezbędne z uwagi na test biegłości
językowej na platformie OLS, który będziecie wypełniać przed i po
wymianie oraz do określenia wysokości stypendium."

Rozśmieszyło mnie to trochę, ale odpisałam jej grzecznie jak wygląda sytuacja na ten moment, że językiem wykładowym najprawdopodobniej jest francuski, ale jeśli chodzi o potwierdzone informacje, a zwłaszcza o datę wyjazdu, to nic na ten temat jeszcze nie wiemy. Spytałam też o to, czy wysłali nasza nominację.
0 odpowiedzi.
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 14:19   #2282
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez angelstyle Pokaż wiadomość
Kurcze, to też masz ciekawie...
Dzisiaj idę pogadać jeszcze z tą babką. Dostałam maila od jakiejś innej kobietki, z Działu Współpracy Międzynarodowej:

"W związku z tym, że zdecydowaliście się na wymianę
studencką w ramach programu Erasmus+ bardzo proszę o przesłanie
następujących informacji:

1) język, w którym prowadzone będą zajęcia;
2) daty rozpoczęcia oraz zakończenia semestru na uczelni partnerskiej.

Wyżej wymienione informacje są niezbędne z uwagi na test biegłości
językowej na platformie OLS, który będziecie wypełniać przed i po
wymianie oraz do określenia wysokości stypendium."

Rozśmieszyło mnie to trochę, ale odpisałam jej grzecznie jak wygląda sytuacja na ten moment, że językiem wykładowym najprawdopodobniej jest francuski, ale jeśli chodzi o potwierdzone informacje, a zwłaszcza o datę wyjazdu, to nic na ten temat jeszcze nie wiemy. Spytałam też o to, czy wysłali nasza nominację.
0 odpowiedzi.
Ja mam zajęcia po chorwacku (jestem na Erasmusie w Chorwacji) i akurat język chorwacki nie ma testów online Studiujesz filologię, tak? U mnie na Erasmusie studenci kroatystyki (czyli ja) studiują po chorwacku, inne kierunki mają zajęcia po angielsku.
Ja miałam wpisaną datę w umowie wyjazdu 28.09, semestr zaczął mi się 3.10. Ta data nie jest taka ważna, pojechałam 2 tygodnie wcześniej - ważne jest żebyś tego dnia, który tam wpiszą, poszła do Biura Erasmusa za granicą i uzyskała ich podpis z tą datą na potwierdzeniu pobytu. W moim przypadku, gdybym się spóźniła np. 1 dzień (poszła po podpis 29.09) to dostałabym 40 euro mniej.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 00:29   #2283
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

Ktoś jedzie na drugi semestr?
I jak tam życie u was, którzy już wyjechali parę miesięcy temu?
Powoli chyba zaczyna do mnie docierać, że jest PÓŹNO i powinnam załatwić pewne formalności...Np. wypełnić LA, który wygląda tak paskudnie, z tymi kodami i wszystkim, że nie mogę się do tego nigdy zabrać. Mogę to normalnie wypełniać ręcznie, prawda? Wszystkie spotkanie informacyjne były długo przed wakacjami i już nic z nich nie pamiętam. Byłam też wtedy przekonana, że nie potrzebuję nic notować
Chciałam też wyrobić sobie paszport, żeby móc założyć konto tam, więc to już ostatni dzwonek, a jeszcze zdjęcia najpierw by wypadało jakieś zrobić.
*sweats nervously*

Dwa dni przed wyjazdem będę mieć jeszcze zaliczenia, i generalnie pewnie wszystko w tym ostatnim tygodniu pewnie. A jakbym nie jechała, to miałabym 4 tygodnie ferii zimowych
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 11:51   #2284
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: socrates-erasmus

U mnie jest tak świetnie, że właśnie się męczę z kolejną papierologią na przedłużenie

Co do wypełniania ręcznego, raczej można, bo co to za różnica? Później przy zmianach (które pewnie i tak jakieś będą) będziesz to skanować, oni tobie więc wielkiej różnicy nie będzie.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2016-12-09 o 11:59
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 20:26   #2285
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

A jak ze stypendium? Kiedy przeleją na następny semestr?

Już wypełniłam w sumie na komputerze. Zapożyczyłam też LA od kogoś i wypełniłam na wzorze . Idę w środę po podpis i mam nadzieję, że uczelnia zagraniczna mi szybko odeśle skan, żebym mogła na czas umowę podpisać.
Zrobiłam też zdjęcia do paszportu i w poniedziałek składam wniosek.

A zmiany będę mieć na pewno No chyba że nie zdam 'testu' na ten wyższy poziom szwedzkiego. Ale na pewno odrzucę jeden przedmiot, jak będę znać plan zajęć, bo narazie mam przedmiotów za 37,5 ECTS plus pisanie licencjatu na boku
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 11:08   #2286
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: socrates-erasmus

Tak jak w tym semestrze, w ciągu bodaj 4 tygodni od podpisania umowy ma być stypendium, ale moje było jakoś na koncie po 4 dniach (y)

Gorsze jest to, żeby przedłużyć erasmusa muszę złożyć pewne dokumenty w uczelni macierzystej, jak np. wykaz ocen z tego semestru, który dostanę dopiero pod koniec stycznia, na co uczelnia przyjmująca dodała, że nie może tyle czeka, bo się wtedy semestr zaczyna. No, a mój uniwerek bez pełnych dokumentów nic nie zrobi ze mną w tej sprawie i koło się zamyka
Kompletnie nie wiem jak mam to już ugryźć...
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2016-12-10 o 11:10
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 09:22   #2287
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Ja też przedłużam semestr. Muszę złożyć tylko nowe LA, podanie z prośbą do Dziekana i zgodę z uczelni przyjmującej. Też mam problem z terminem tych dokumentów, zobaczymy jak to będzie. Ja muszę LA wypełniać na komputerze, nie można u mnie robić tego ręcznie
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-27, 11:02   #2288
Marille
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: socrates-erasmus

Hey Nie wiem czy to zagadnienie nie było poruszane, czy też ja go nie zauważyłam jednak chciałam podpytać nieco o Erasmusa w Czechach. A dokładnie w Pradze. Czy ktoś był? Jakie ma wrażenia? Jakie są wasze opinie, po prostu ogólne wiadomości które mogą się przydać. A może ktoś z was planuje wyjechać na semestr/dwa studiować na Uniwersytecie Karola w Pradze?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Marille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 16:02   #2289
wanderluster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

Hej, nie mogłam znaleźć informacji na ten temat, dlatego do rzeczy - czy wiecie może, gdzie najłatwiej zaliczyć egzaminy na eramusie i zdobyć wymagane 30 ECTS'ów? Chodzi o miejsce, gdzie może trochę bardziej "przymyka się oko" na erasmusów lub gdzie możliwe jest zaliczenie przedmiotów obecnością/esejami?

Bardzo chciałabym wyjechać na erasmusa, ale obawiam się czy poradzę sobie z językiem. Dodatkowo na prawie prawie żadne przedmioty nie pokrywają się z tymi, które są dostępne za granicą, więc po powrocie czeka mnie sporo do nadrabiania

Będę mega wdzięczna za rady/informacje!!
wanderluster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 22:21   #2290
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez wanderluster Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć informacji na ten temat, dlatego do rzeczy - czy wiecie może, gdzie najłatwiej zaliczyć egzaminy na eramusie i zdobyć wymagane 30 ECTS'ów? Chodzi o miejsce, gdzie może trochę bardziej "przymyka się oko" na erasmusów lub gdzie możliwe jest zaliczenie przedmiotów obecnością/esejami?

Bardzo chciałabym wyjechać na erasmusa, ale obawiam się czy poradzę sobie z językiem. Dodatkowo na prawie prawie żadne przedmioty nie pokrywają się z tymi, które są dostępne za granicą, więc po powrocie czeka mnie sporo do nadrabiania

Będę mega wdzięczna za rady/informacje!!
Chyba lepiej popytać o takie rzeczy ludzi ze swojej uczelni, bo co ci to da jeśli twoja uczelnia czy wydział nie ma umowy...Zwykle lżej jest na uczelniach w ciepłych krajach, chociaż to też zależy od uczelni. Ale tam znowu często może nie być za wiele zajęć po angielsku, więc coś za coś.
Język możesz zawsze dopracować...jeśli pojedziesz na drugim semestrze w przyszłym roku to masz jeszcze aż rok.
A wymaga się u Ciebie na uczelni/wydziale dokładnego pokrycia wszystkich przedmiotów? Może niektóre przedmioty możesz zaliczyć innymi przedmiotami generalnie z prawa?
W zależności od uczelni/wydziału, nie trzeba wcale zawsze przywozić 30 ECTSów. Ale warto się zapisać na 30, żeby przywieść te 20 kilka wymaganych i nie zwracać grantu :p
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 22:29   #2291
wanderluster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

Będę się starała dopracować język, ale obawy chyba i tak pozostaną! Dzięki za informację! Nie miałam pojęcia, że nie zawsze wymagane jest dokładnie 30 ECTS.... Chociaż obawiam się, że u mnie tak właśnie może być. Za tydzień wybieram się dokładniej dopytać o wszystko do koordynatorki, ale stwierdziłam, że warto mimo wszystko spytać!
wanderluster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 21:28   #2292
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez wanderluster Pokaż wiadomość
Będę się starała dopracować język, ale obawy chyba i tak pozostaną! Dzięki za informację! Nie miałam pojęcia, że nie zawsze wymagane jest dokładnie 30 ECTS.... Chociaż obawiam się, że u mnie tak właśnie może być. Za tydzień wybieram się dokładniej dopytać o wszystko do koordynatorki, ale stwierdziłam, że warto mimo wszystko spytać!
30 ECTSów musisz mieć na semestr łącznie, żeby zaliczyć semestr generalnie. Ale jak wszystko lub część przedmiotów musisz zaliczyć u siebie to ci się te 30 uzbiera.
Mnie chodzi o to, ile musisz minimalnie przywieźć z Erasmusa, żebyś nie musiała zwracać grantu.

W Polsce studiuję też po angielsku i mam na kierunku osoby, których angielski pozostawia wiele do życzenia, a jakoś do trzeciego roku dotrwały . Nauka po angielsku jest dużo prostsza niż po polsku.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 01:35   #2293
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez wanderluster Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć informacji na ten temat, dlatego do rzeczy - czy wiecie może, gdzie najłatwiej zaliczyć egzaminy na eramusie i zdobyć wymagane 30 ECTS'ów? Chodzi o miejsce, gdzie może trochę bardziej "przymyka się oko" na erasmusów lub gdzie możliwe jest zaliczenie przedmiotów obecnością/esejami?

Bardzo chciałabym wyjechać na erasmusa, ale obawiam się czy poradzę sobie z językiem. Dodatkowo na prawie prawie żadne przedmioty nie pokrywają się z tymi, które są dostępne za granicą, więc po powrocie czeka mnie sporo do nadrabiania

Będę mega wdzięczna za rady/informacje!!
Jeśli boisz się o problemy z porozumiewaniem się w innym języku, wybierz kraj taki jak Słowacja czy Czechy. Miałam zajęcia - praktyczne i teoretyczne wyłącznie w języku słowackim. Kolokwia również. Przeciętny Polak jest w stanie zrozumieć 75% po wsłuchaniu się w ich mowę. Moim zdaniem jednak Twoje obawy są bezpodstawne. Po to jedziesz na Erasmusa, żeby ten język chociaż podszkolić albo nauczyć się nowego. Każdy się tego obawia, ale jest z tego niezła frajda i niezapomniane wspomnienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 17:58   #2294
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez wanderluster Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć informacji na ten temat, dlatego do rzeczy - czy wiecie może, gdzie najłatwiej zaliczyć egzaminy na eramusie i zdobyć wymagane 30 ECTS'ów? Chodzi o miejsce, gdzie może trochę bardziej "przymyka się oko" na erasmusów lub gdzie możliwe jest zaliczenie przedmiotów obecnością/esejami?

Bardzo chciałabym wyjechać na erasmusa, ale obawiam się czy poradzę sobie z językiem. Dodatkowo na prawie prawie żadne przedmioty nie pokrywają się z tymi, które są dostępne za granicą, więc po powrocie czeka mnie sporo do nadrabiania

Będę mega wdzięczna za rady/informacje!!
U "mnie" w Chorwacji w Osijeku osoby, które studiowały prawo, miały zajęcia specjalnie dla grupki Erasmusów po angielsku i z tego co pamiętam to miały bardzo łatwe egzaminy i ogólnie traktowały pobyt jako przedłużone wakacje

U Was zwraca się stypendium jeśli nie ma się 20 ECTS? U mnie można jechać z LA, w którym zobowiązuje się do zdobycia 15 i nie ma żadnego zwracania.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 21:21   #2295
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
U "mnie" w Chorwacji w Osijeku osoby, które studiowały prawo, miały zajęcia specjalnie dla grupki Erasmusów po angielsku i z tego co pamiętam to miały bardzo łatwe egzaminy i ogólnie traktowały pobyt jako przedłużone wakacje

U Was zwraca się stypendium jeśli nie ma się 20 ECTS? U mnie można jechać z LA, w którym zobowiązuje się do zdobycia 15 i nie ma żadnego zwracania.
Tak, co roku to jakoś zmieniają i nawet nie jestem pewna jaki jest limit teraz, ale jakieś 21 chyba trzeba przywieźć. Oczywiście w "wyjątkowych przypadkach" można argumentować, że nie z twojej winy itp., ale generalnie jest zwrot stypendium.
Ale za to mam na wydziale luz i mogę mieć dwa przedmioty 'językowe' (co w Szwecji równe jest 15 punktów ) i pozostałe "związane z kierunkiem" czyli coś bardziej z biznesu i finansów niż np. biologii. I nic nie muszę zaliczać u siebie, poza seminarium ofc.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 19:56   #2296
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: socrates-erasmus

A ja mam pytanie - czy można dostać jakąś karę finansową za Erasmusa? Tzn. jeżeli bym wyjechała na Erasmusa, nie zaliczyła semestru, a zaraz potem zrezygnowała ze studiów to czy czeka mnie jakaś kara finansowa np. oddawanie stypendium? I czy za zrezygnowanie jeżeli się dostanę (przed wyjazdem) też można zostać ukaranym?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 23:54   #2297
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;70872481]A ja mam pytanie - czy można dostać jakąś karę finansową za Erasmusa? Tzn. jeżeli bym wyjechała na Erasmusa, nie zaliczyła semestru, a zaraz potem zrezygnowała ze studiów to czy czeka mnie jakaś kara finansowa np. oddawanie stypendium? I czy za zrezygnowanie jeżeli się dostanę (przed wyjazdem) też można zostać ukaranym?[/QUOTE]
Za zrezygnowanie przed wyjazdem nie zapłacisz kary.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 08:09   #2298
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;70872481]A ja mam pytanie - czy można dostać jakąś karę finansową za Erasmusa? Tzn. jeżeli bym wyjechała na Erasmusa, nie zaliczyła semestru, a zaraz potem zrezygnowała ze studiów to czy czeka mnie jakaś kara finansowa np. oddawanie stypendium? I czy za zrezygnowanie jeżeli się dostanę (przed wyjazdem) też można zostać ukaranym?[/QUOTE]
Przed wyjazdem podpisujesz umowę finansową, w której zobowiązujesz się do zrealizowania tego, co wszystkie strony podpisały w LA (porozumienie o przedmiotach). Jeśli nie zaliczysz któregoś przedmiotu/semestru, to automatycznie nie wywiązujesz się z umowy, którą podpisałaś - wszystkie takie przypadki są wyjaśniane indywidualnie ale istnieje możliwość, że Biuro zarząda zwrotu całości lub części stypendium.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 21:22   #2299
marcelina96
Przyczajenie
 
Avatar marcelina96
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 22
Dot.: socrates-erasmus

Hej mam pytanie do dziewczyn które wyjechały - czy udzielałyście się bardzo na uczelni i miałyście dużo pkt rekrutacyjnych? Bo z tego co słyszę od innych to wszyscy mówią że dostali się tylko za średnią, i nigdy nic nie robili na rzecz uczelni, a mnie koordynatorka straszy że się nie dostanę jak nie będę mieć punktów dodatkowych :/ albo że grantu nie dostanę.. jak to było u was?
marcelina96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-28, 05:21   #2300
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez marcelina96 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie do dziewczyn które wyjechały - czy udzielałyście się bardzo na uczelni i miałyście dużo pkt rekrutacyjnych? Bo z tego co słyszę od innych to wszyscy mówią że dostali się tylko za średnią, i nigdy nic nie robili na rzecz uczelni, a mnie koordynatorka straszy że się nie dostanę jak nie będę mieć punktów dodatkowych :/ albo że grantu nie dostanę.. jak to było u was?
Nie udzielałam się. Tylko średnia i zdolności językowe były brane pod uwagę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 13:32   #2301
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Przed wyjazdem podpisujesz umowę finansową, w której zobowiązujesz się do zrealizowania tego, co wszystkie strony podpisały w LA (porozumienie o przedmiotach). Jeśli nie zaliczysz któregoś przedmiotu/semestru, to automatycznie nie wywiązujesz się z umowy, którą podpisałaś - wszystkie takie przypadki są wyjaśniane indywidualnie ale istnieje możliwość, że Biuro zarząda zwrotu całości lub części stypendium.

Ja przed wyjazdem dostałam informację z Biura Współpracy Międzynarodowej, że kara finansowa jest nakładana na studentów, którzy nie zrealizują połowy przedmiotów zadeklarowanych w LA.

Cytat:
Napisane przez marcelina96 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie do dziewczyn które wyjechały - czy udzielałyście się bardzo na uczelni i miałyście dużo pkt rekrutacyjnych? Bo z tego co słyszę od innych to wszyscy mówią że dostali się tylko za średnią, i nigdy nic nie robili na rzecz uczelni, a mnie koordynatorka straszy że się nie dostanę jak nie będę mieć punktów dodatkowych :/ albo że grantu nie dostanę.. jak to było u was?
Wiesz co, u mnie na uczelni brana była wyłącznie średnia i rozmowa kwalifikacyjna. Ale trzeba uczciwie przyznać, że nie było dużo chętnych z naszego wydziału na wyjazd. Myślę, że dodatkowe kryteria mogą być wprowadzane, jeśli liczba chętnych wzrasta, więc faktycznie na Twojej uczelni mogą brać pod uwagę jakąś aktywność. Może zapytaj ludzi, którzy już uczestniczyli w Erasmusie na Twojej uczelni


Dziewczyny (i chłopcy ) mam inne pytanie.
Jak wyglądają sprawy w przypadku wcześniejszego powrotu? Załóżmy, że zadeklarowałam w umowie pobyt do 15 czerwca, ale chciałabym (muszę...) być w PL około 10 czerwca. Wiem,że odejmują jakiś hajs (dniówki), ale czy wiąże się to jeszcze z jakimiś konsekwencjami? Czy ktoś to przechodził? Wypłacili mi 80% stypendium przed wyjazdem, po przyjeździe mają wypłacić pozostałe 20%. Rozumiem, że to z tych 20 będą potrącane jakiekolwiek koszta?
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 17:00   #2302
awesooming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 71
Dot.: socrates-erasmus

Odświeżam, planuje ktoś wyjazd na semestr zimowy 2018/2019? U mnie zaraz zaczyna się rekrutacja, a ja mam coraz większą ochotę na taki wyjazd.
Był ktoś może na Erasmusie w Belgii (Antwerpia/Gendawa) albo Holandii (Nijmegen/Maastricht)? Mam kilka pytań
__________________

awesooming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 10:58   #2303
_jakzyc
Raczkowanie
 
Avatar _jakzyc
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 78
Dot.: socrates-erasmus

Ja też zaczynam już myslec o następnym erasmusie xd
Był ktoś z Was w Zagrzebiu, Helsinkach albo Hamburgu?
_jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 22:47   #2304
bella719
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 632
Dot.: socrates-erasmus

Też myślę o wyjeździe na erasmusa 2018/19
Nie wiem jeszcze do końca gdzie.. Myślałam o UK, Irlandii (University of Limerick), Paryżu, Belgii, Portugalii, Frankfurcie..może jeszcze Włochy..nie mogę się zdecydować, polecacie coś szczególnie?
Najbardziej marzy mi się Kanada, ale jest jedno miejsce tylko, więc raczej już mogę o tym zapomnieć

Wiem, że można starać sie o podpisanie umowy z wybraną przez nas uczelnią, tylko zastanawiam się czy już nie za późno Chcę wyjechać najprowdopodobniej w przyszłym roku na semestr letni
bella719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 16:08   #2305
awesooming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 71
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez bella719 Pokaż wiadomość
Też myślę o wyjeździe na erasmusa 2018/19
Nie wiem jeszcze do końca gdzie.. Myślałam o UK, Irlandii (University of Limerick), Paryżu, Belgii, Portugalii, Frankfurcie..może jeszcze Włochy..nie mogę się zdecydować, polecacie coś szczególnie?
Najbardziej marzy mi się Kanada, ale jest jedno miejsce tylko, więc raczej już mogę o tym zapomnieć

Wiem, że można starać sie o podpisanie umowy z wybraną przez nas uczelnią, tylko zastanawiam się czy już nie za późno Chcę wyjechać najprowdopodobniej w przyszłym roku na semestr letni
U mnie na uniwerku jest nabór raz w roku i niestety na 2018/2019 zostały już zapisy zamknięte, ale to na różnych uczelniach jest inaczej.

A jak z praktykami? Bardzo chciałabym wyjechać na praktyki w wakacje tylko za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. Najpierw składam papiery na uczelni czy kontaktuje się z potencjalnym pracodawcą?
__________________

awesooming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 22:42   #2306
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez awesooming Pokaż wiadomość
U mnie na uniwerku jest nabór raz w roku i niestety na 2018/2019 zostały już zapisy zamknięte, ale to na różnych uczelniach jest inaczej.

A jak z praktykami? Bardzo chciałabym wyjechać na praktyki w wakacje tylko za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. Najpierw składam papiery na uczelni czy kontaktuje się z potencjalnym pracodawcą?
Musisz chyba sobie znaleźć "praco"dawcę najpierw.

U nas też już po rekrutacji na studia, a nawet jak gdzieś się dopiero otworzą i nie macie osobnej rekrutacji na semestry zimowe i letni, to już jest nieco późno na załatwienie umowy. U nas mówili kiedyś, że takie rzeczy już najlepiej na początku roku akademickiego zacząć.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 23:03   #2307
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: socrates-erasmus

Myślę właśnie o zostaniu Buddym dla osób z Erasmusa i tak sobie pomyślałam, że może spytam osób, które były na wymianie jaki jest dla was najlepszy buddy? Mieliście kogoś takiego czy radziliście sobie sami?
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 02:40   #2308
bella719
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 632
Dot.: socrates-erasmus

U mnie rekrutacja zaczyna się akurat dopiero 9 marca
Nie wiedziałam tylko jak to jest, jeśli chodzi o podpisywanie nowych umów

Mam jeszcze pytanko do osób, które były/są na erasmusie, czy stypendium wam na wszystko starcza czy jednak musicie sporo dokładać?

Edytowane przez bella719
Czas edycji: 2018-02-02 o 02:43
bella719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 09:22   #2309
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: socrates-erasmus

Ja wydawałam stypendium plus pieniądze, które normalnie wydawałam w Polsce na życie.
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 11:24   #2310
bella719
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 632
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
Ja wydawałam stypendium plus pieniądze, które normalnie wydawałam w Polsce na życie.
eh ja akurart jestem z miasta, w którym studiuję, więc nic nie wydaję na życie, dlatego miałam nadzieję, że stypendium w miarę starczy
bella719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.