Ludzie niezaradni a życie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-09, 12:05   #61
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No właśnie tak czytam o tym czynszu i jestem bardzo zaskoczona.i prąd tak mało przy braku gazu?
Reszta wątku mnie nie dziwi bo jest standard. Wyprowadzić się, zmienić pracę i rozwijać się. A jak nie, to zryj gruz.
Pewnie wspólnota mieszkaniowa
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:05   #62
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Nie wiem co zrobić, ale myślenie społeczne byłoby dobrze zmienić, że nie tylko ci zaradni i rozwinięci zasługują na wiecejniż gruz.

Ja we wspólnocie mam 500 złotych czynszu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:07   #63
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

A ja place 210 zl czynszu do spoldzielni i mam w tym ogrzewanie. Mozemy rzucac kwotami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:08   #64
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Możemy rzucać. Mnie takie niskie czynsze dziwią. Mogę się dziwić czy nie?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:10   #65
emmenems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 107
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Jako była kasjerka, w Biedronce i wiem to z pierwszej ręki pracownik z 10 letnim stażem na pełen etat zarabia jeśli miesiąc jest dobry na rękę ok 2000zł. To znaczy sprzedaż jest dobra i Tajemniczy Klient jest zadowolony. A uwierzcie, że bywa bardzo różnie.
W lidlu więcej ale tam jak przychodzisz do pracy na 6 to możesz wyjść nawet po 12 godzinach pracy. Nie znasz dnia ani godziny. Jest to praca lepiej płatna ale nie zaplanujesz nic. Grafiku tam się nic nie trzyma.
Dlatego jak zobaczyłam kwote 3000zl netto to aż się zachłysnełamm herbatą.
Takie kwoty zarabiają KIEROWNICY którzy także siedza za kasą jesli jest potrzeba.
W markecie najpierw robisz parę lat na 3/4 etatu, nikt ci nie zapłaci na nadgodziny a "oddadzą" w dniach wolnych...
Potem robisz na pełen a na podwyżkę zasłużysz po kolejnych 2 latach.
Z mojej perspektywy 1700zł na reke to niemalże bogactwo...Pracuję jako sprzedawca, po nocach, grafik rozwalony totalnie i wstyd tu mi nawet pisać kwotę. Aktualnie szukam innej pracy lub dodatkowej z którą mogłabym godzić pierwszą.
emmenems jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:15   #66
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Możemy rzucać. Mnie takie niskie czynsze dziwią. Mogę się dziwić czy nie?
Mozesz, ale jak tak cie dziwia i nie wierzysz to moge wrzucic Ci fotke mojego wyliczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:17   #67
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie wiem co zrobić, ale myślenie społeczne byłoby dobrze zmienić, że nie tylko ci zaradni i rozwinięci zasługują na wiecejniż gruz.
No zasługują. Tylko co z tego wynika w chwili obecnej dla autorki? Ona pyta, jak ma sobie poradzić, a nie prosi o chwilę refleksji nad jej ciężkim losem.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 12:19   #68
letitsnow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 21
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

emmenems o tym właśnie wcześniej wspominałam. Życie życiem, a na wizażu alternatywna rzeczywistość. Też nie będę pisała ile zarabiałam w poprzedniej pracy.
letitsnow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:20   #69
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
No zasługują. Tylko co z tego wynika w chwili obecnej dla autorki? Ona pyta, jak ma sobie poradzić, a nie prosi o chwilę refleksji nad jej ciężkim losem.
Właśnie akurat autorka prosi o chwilę refleksji nad ciężkim losem wszystkich, nie tylko jej. I w sumie dobrze, bo ze społeczeństwem jest bardzo źle w tej materii.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:21   #70
gombrowicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Mieszkam w dużym mieście, wojewódzkim, praktyki i staże dla ludzi, którzy studiują mój kierunek są głównie bezpłatne, a czasami wymagają dyspozycyjności 5 dni w tygodniu, doświadczenia () znajomości dwóch języków i odpowiedniej średniej na studiach.

Nie wiem jak wam wychodzi 3000 zł netto na kasie. Aktualnie jestem w poszukiwaniu pracy dorywczej jako studentka, przeglądam milion ogłoszeń głównie pracy w sklepie oraz jako kelnerka i przy pensji 13 zł na godzinę, czasami za 15 zł, (i to brutto oczywiście) nie mam pojęcia jak na pełnym etacie wychodzi wam taka kasa.
gombrowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:22   #71
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Nie sugeruję. Chodzi mi o to, że spora część użytkowników podaje jako argumenty owszem, realne pensje w dużych miastach, jakby zapominając, że Polska nie składa się z samych metropolii.
Ludzie mają różne powody, dla których siedzą w swoich małych miasteczkach czy w Polsce B i choćby wizażanki na rzęsach stanęły, to nie zdarzy się taki cud, że 100% Polaków będzie mieszkać w Warszawie - trzeba po prostu o tym pamiętać. Natomiast wszyscy chcieliby otrzymywać pensję, która pozwalałaby na godne życie, a nie np.gnieżdżenie się w wynajmowanym pokoju do us.ranej śmierci.
Małe miasto w świętokrzyskim - praca od zaraz w niewielkim sklepie sieciowym, na pełen etat, umowa na okres próbny (potem o pracę) za minimalną krajową obecną. Ale za to wynajem kawalerki już od 600 zł spokojnie, ok. 700 zł z rachunkami na jedną osobę wyjdzie, bo prąd/gaz co drugi miesiąc. My specjalnie wyprowadziliśmy się z dużego miasta, gdzie praca była za żałosne pieniądze (uściślę - w zawodzie!), teraz nadal pracujemy w zawodzie, w dużej mierze zdalnie. Ja założyłam firmę, żeby mieć ubezpieczenie itd.

Edytowane przez SteveS
Czas edycji: 2017-02-09 o 12:24
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 12:30   #72
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Ja rozumiem autorke, bo 3 lata temu bylam w podobnej sytuacji.
I sorry gregory, kobieta-singiel nie bedaca informatykiem albo lekarzem nie przezyje w Polsce, jezeli chce mieszkac osobno i ZYC, a nie egzystowac jedzac makaron z Biedry caly czas.
KAZDY powienien godnie zariabiac, nie tylko sluzba zdrowia, fachowcy itp. Jezeli Autorka pracuje w urzedzie, to powinna sie byc w stanie za to utrzymac, na kogo ona ma awansowac? zepchnac ze stolka pania kierownik Krysie, ktora tam siedzi od 20 lat?

Nie kazdy musi miec nie wiadomo jakie ambicje, nie kazdy musi - i moze - byc tym przyszlowiowym specjalista.

Ja mieszkakalm w Trojmiesie, gdzie niby tyyyyyle mozliwosci, mam wyszksztalcenie wyzsze z 2 uczelni, wolontariat i dupa blada
kursy, szkolenia? ile mam sie uczyc i doszkalac, zeby godnie zariabiac? Prace probowalam zmienic, po 3 etapowej rozmowie kwalifikacyjnej dostalam propozycje pracy na umowe zlecenie za - uwaga - 2 tys. zlotych. Tak, w Trojmiesie, tak, zgodna z wyksztalceniem.

oczywiscie moje kolezanki bedace w zwiazkach bardzo sie dziwily, na co ja narzekam, przeciez w Polsce jest spoko i wszystko sie da - powiedziala kolezanka zareczona z marynarzem, tja

Niestety w Polsce nic sie nie zmienilo, z tego co widze i czytam (nawet dziewczyny na Wizazu ¨oskarzaja¨ 30 letnia, pracujaca na caly etat kobiete o brak ambicji, bo przezciez to jej wina ze zarabia tak malo), dlatego Autorko albo znajdz faceta (to rada z przymruzeniem oka), albo wyjedz za granice. Ja zrobilam to drugie
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:35   #73
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
I sorry gregory, kobieta-singiel nie bedaca informatykiem albo lekarzem nie przezyje w Polsce, jezeli chce mieszkac osobno i ZYC, a nie egzystowac jedzac makaron z Biedry caly czas.
Mam ochotę Cię cytować, gdzie tylko się da.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:39   #74
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Mam ochotę Cię cytować, gdzie tylko się da.
Prosze bardzo
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:51   #75
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
No to daj konkret, ej. Serio mówię. Jakos mi sie do tej pory nie udalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mi również

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Mnie dalej zastanawia w którym dużym mieście są pensje startowe na poziomie 3000 zł? Pewnie tylko w Warszawie.
Jakiś czas temu szukałam pracy biurowej w Krakowie. Miałam wyższe wykształcenie, trochę doświadczenia, szkolenia, itp więc nawet nie byłaby to moja pierwsza praca. Dostałam dużo telefonów od rekruterow, ale kiedy tylko podawałam 2000 zł netto jako oczekiwania finansowe, po drugiej stronie zawsze następowała konsternacja i nikt się później już ze mną nie kontaktował. Znajomi mają podobne doświadczenia i jedynie w korporacjach dostali na start 2000zl. A co dopiero 3000..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja po podaniu w rozmowie telefonicznej kwoty 2netto również rozbawiłam panią rekruterkę. nie odezwała się już więcej.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:58   #76
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Ja tez mam wyzsze ale gdyby nie to, ze mam partnera to mieszkalabym z rodzicami albo wynajmowala jakis maly pokoik. We dwoje jest latwiej, co zrobic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 13:09   #77
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Ja pracuję w korpo w mieście wojewódzkim i na szczęście stać by mnie było nawet na wynajem kawalerki samej i życie, ale gdyby nie zagraniczne korporacje to co najwyżej pozostałaby mi nauka w szkole albo u Janusza biznesu za 1700 złotych ewentualnie mogłabym wtedy zrobić kursy, bo mam sam licencjat, ale one mało nie kosztują...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 13:17   #78
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

ale jak niektóre z was tutaj pisały, nie ma co zbyt długo załamywać rąk, tylko jeśli mamy ambicję na samodzielne i lepsze życie to trzeba do tego dążyć, albo żyć bardzo skromnie i nie mieć wymagań. Można pomyśleć o własnym biznesie, znam kilka dziewczyn które sobie radzą - tam można więcej wyciągnąć niż na pracy u kogoś. Smutne że takie są realia w Polsce, ale nie można popadać w depresję.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 13:25   #79
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Serio, nie wiem po co ludzie jeszcze używają argumentu "mam przecież studia". Jakby to dzisiaj miało jakieś znaczenie za wyjątkiem kilku-kilkunastu zawodów. Dewaluacja wykształcenia wyższego jest tak daleko posunięta, że dzisiaj mgr turystyki, pedagogiki, zarządzania czy innych filozofii nie robi na nikim kompletnie żadnego wrażenia, a czasami wręcz przeciwnie.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 13:26   #80
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

To też prawda, tylko czasami naprawdę jak się o tym wszystkim pomyśli to jest to przykre, jak wyglądają zarobki w Polsce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 13:33   #81
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Nie rozumiem dlaczego Autorka wg niektórych jest leniwa itp ;P Bo nie chce pracować 16h dziennie? to nie z jej lenistwem jest problem ale z zarobkami w PL jak już ktoś wspomniał.
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 13:51   #82
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Zawsze zadziwia mnie ta ogromna rozbieżność zarobkowa na wizażu.
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 14:44   #83
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez DrzewoPomaranczowe Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać,gdzie wspomniałam, że chcę zarabiać kokosy?
Jeśli dobrze się przyjrzysz - zauważysz, że napisałam, iż pasuje mi moja praca, więc również pensja.

Zastanawiam się tylko, jak można sobie ułożyć życie mając jedną pensję,w Polsce.
Wiesz... zawiewa trochę HIPOKRYZJĄ.
Nie chcesz wejść w związek z zaradnym dobrze zarabiającym mężczyzną i z nim coś osiągnąć, bo "nie traktujesz go jak skarbonke".
Ale już od rodziców jesteś uzależniona i ich jak skarbonkę możesz traktować, żerując na ich mieszkaniu.

Powinnaś dojrzeć.
Nie jesteś księżniczką która wierzy, że związek to tylko miłość. Owszem, ludzie czują do siebie różne rodzaje miłości, akceptacji, wspólnych celów rodzinnych, finansowych. Małżeństwo to machina wielowymiarowa, dojrzali ludzie dążą też do pewnych celów, będąc razem.

Jeśli chcesz, to żyj za 1700... mieszkając z rodzicami, nie wymagając dla siebie niczego więcej. Ale to jest Twój wybór.
Z dobrym, dojrzałym facetem możecie się spełniać jako kochankowie, przyjaciele, wspólnicy... możesz zmieniać prace, zakładać biznesy, piąć się wyżej.
Czasem wystarczy...chcieć.
A jak chcesz być singielką, to zdobywaj kwalifikacje i dąż do wyższych zarobków abyś nie mieszkała z rodzicami do 35ki... Wysyłaj CV, szukaj innych propozycji zarobkowych, przeglądaj ogłoszenia i wymagania do danych stanowisk i zbliżaj się do tego.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 14:59   #84
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Zdajesz sobie sprawę ze 270zl za mieszkanie to jest jakiś bajeczny wyjątek o którym ludziom się nawet nie sni? Jezu chciałbym tyle płacić za mieszkanie.
No i mieszkanie bez kredytu, pomysl jakbyście wynajmowali mieszkanie od kogoś lub kupili swoje na kredyt. Nie podawaj proszę swojego przykładu jako "da sie" bo jest totalnie odstający od realiów.
Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
I am unreal
jestem rozowym jednorozcem biegajacym po teczy.

musze to poweidzec koleznce ktora placi 180zl czynszu taki sam metraz jak moj i jeszcze kilkorgu osob ktore tez nie maja kredytu. (chodz zgadzam sie ze wiekszosc go jednak ma).

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Ja rozumiem autorke, bo 3 lata temu bylam w podobnej sytuacji.
I sorry gregory, kobieta-singiel nie bedaca informatykiem albo lekarzem nie przezyje w Polsce, jezeli chce mieszkac osobno i ZYC, a nie egzystowac jedzac makaron z Biedry caly czas.
KAZDY powienien godnie zariabiac, nie tylko sluzba zdrowia, fachowcy itp. Jezeli Autorka pracuje w urzedzie, to powinna sie byc w stanie za to utrzymac, na kogo ona ma awansowac? zepchnac ze stolka pania kierownik Krysie, ktora tam siedzi od 20 lat?

Nie kazdy musi miec nie wiadomo jakie ambicje, nie kazdy musi - i moze - byc tym przyszlowiowym specjalista.
oczywiscie ze nie kazdy musi. Co wiecej ja sama szczegolnych ambicji nie posiadam. wystarczy mi ze wystarcza i mam stala umowe. Wystarczy mi ze klikam w sojej fabryce 8h ide do domu i mam w wszystko w nosie.

Moglabym w kzdej chwili zmienic prace i dostac tysiac wiecej netto w innej firmie. Moglabym, bo znam oboje kadrowych. Nie chce. NIe chce zapieprzac po 10-12 godzin. Nie chce nawet robic wiecej niz 8 godz i 1 minute. Ten etap mam za soba.
Wole swoj swiety spokoj za troche mniejsza ale wystarczajaca kase. Wole miec troche mniej kasy a troche wiecej z zycia. Coz, widac tez jestem malo ambitna, jak autorka
czesto wybor na tym polega albo ,masz kase albo swiety spokoj. Singiel rzadko moze pozwolic sobie na swiety spokoj. I to jest smutne

A ze 1700 to malo, chyba nikt nie przeczy. Jednak za mniej wiecej takie pieniadze ludzie zyja. ostatnio gdzies slyszalam w tv ze mediana zarobkow w polsce to 2500 brutto czyli wlasnie mniej wiecej tyle ile ma autorka.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 15:24   #85
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Ale tu zupelnie nie o to chodzi, jakie sa pensje w Polsce. Bo ze sa za niskie, to jest wiadome, ale tutaj problem jest inny.

Autorka mowi, ze z jednej strony wszystko jej pasuje, bo sie nie przemecza i ma czas wolny - ale z drugiej strony nie chce juz mieszkac z rodzicami. No ale ja nie stac. I pyta, jak ma sobie poradzic.

Nic nie da rozdrabnianie sie nad tym, ze to nie w porzadku, ze zarabia tylko 1,7 netto. Mozliwe odpowiedzi to:
1. Szukaj lepszej pracy, rob kursy teraz, kiedy masz mozliwosc, zeby zlapac lepsza posade.
2. Zmien miejsce zamieszkania, zeby miec tansze mieszkanie.
3. Poszukaj sobie pracy dorywczej, zeby dorobic po godzinach.
4. Znajdz sobie faceta.
5. Wyjedz za granice.
To sa potencjalne mozliwosci i wszystkie te mozliwosci u autorki odpadaja.

To co mamy jej poradzic? Ona nie chce nic w swoim zyciu zmienic, ale chce zyc na dobrym poziomie. Jak ma to osiagnac, skoro ani nie chce wiecej pracowac, ani poszukac sobie lepiej platnej pracy, ani zwiazac sie z kims, zeby razem ponosic koszta, ani wyjechac za granice? No co innego mozna jej poradzic? ''Poczekaj, az sie zmieni system?''

I nie przesadzalabym z tym, ze ludzie pracujacy za pensje minimalna za granica maja takie klawe zycie. Osoba samotna i bezdzietna zarabia na placy minimalnej w Niemczech ok. 1000 euro netto. Mieszkanie (kawalerka) kosztuje w naprawde najtanszym wypadku 400 euro miesiecznie + 50 euro prad + prawie 20 euro podatek telewizyjny + 80 euro bilet miesieczny taki zwykly tylko w obrebie miasta + 30 euro abonament komorka, 30 euro abonament internet = 610 euro.
Zostaje 390 euro na zycie, to nie jest kwota glodowa, ale nie jest to tez jakas super kwota. Jesli brac pod uwage tylko wydatki typu jedzenie/chemia, to starczy spokojnie, ale wystarczy raz w miesiacu pojechac pociagiem 50 km, pojsc do kina czy do restauracji i juz robi sie biednie.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 16:36   #86
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez DrzewoPomaranczowe Pokaż wiadomość
I tutaj nasuwa się pytanie z tematu - Jak ludzie "niezaradni" mają żyć, jeśli nie chcą nic zmieniać, i pasuje im obecna sytuacja, pensja, miejsce pracy?
Usiluję zrozumieć twoj tok rozumowania i kiepsko mi idzie. Co masz na mysli pisząc, ze pasuje ci pensja? Przeciez w tym samym poscie narzekasz, ze nie zapewnia ci odpowiedniego poziomu zycia
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 17:09   #87
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Tez nie wierze w prace za 3 tysiace po studiach. Moze pare osob taka znajdzie, ale co z tego. U mnie po studiach inzynierskich daja na start zwykle kolo 1500 zl. Po dwoch latach pracy ciezko dobic do 3000.
I nie jest tak tylko z moim kierunkiem.


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 19:08   #88
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 20:30
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 19:25   #89
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie wiem co zrobić, ale myślenie społeczne byłoby dobrze zmienić, że nie tylko ci zaradni i rozwinięci zasługują na wiecejniż gruz.
Ale poczekaj, myslisz, że każda z nas wstaje z rana, przeciąga się patrząc w okno i mysli "aaaleeeee bym sobie dzisiaj pozarpierniczała 15 godzin"?
No chyba nie.
ŻADNA z nas nie chce ciężko pracować, ŻADNA nie chce dorabiać po godzinach, ŻADNA nie chce walki o byt i ciągłego poszukiwania lepszej pracy, nowych zarobków i stresu o jutro.
Poza tym, że ona nie chce i tego nie robi, za to siedzi i marudzi, że życie jest złe. A my nie chcemy, ale wiemy, że musimy bo inaczej sie nie da.
To nie kwestia "ojejojojoj ci niezaradni niech jedzą gruz".
Ale zrozum lekkie zniesmaczenie, kiedy słyszysz "ja to chce pracować 8-16 i nic więcej, ale chcę mieszkać na własnym, być samodzielna". No kurcze, ja też chcę. I mi też z nieba nie leci.

No chyba, że faktycznie wątek nie jest po to, żeby coś poradzić, tylko żeby się poużalać na ciężkie czasy, to trzeba mówić wprost.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 19:32   #90
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Ludzie niezaradni a życie

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
I sorry gregory, kobieta-singiel nie bedaca informatykiem albo lekarzem nie przezyje w Polsce, jezeli chce mieszkac osobno i ZYC, a nie egzystowac jedzac makaron z Biedry caly czas.
co to za bzdury?

Tu jestem, proszę, istnieję. Obecnie nie jestem singielką, ale spokojnie bym sobie jako signielka poradziła (zdarza mi się zresztą w moim związku płacić wszystkie rachunki i opłaty, bo np. TŻ był w szpitalu i nie mógł w ogóle zarabiać przez jakiś czas).

Mam też sporo znajomych płci żeńskiej, które zarabiają 4-6k netto więc ciężko powiedzieć, że by sobie nie poradziły.

I nie są to informatyczki/lekarki.

Chyba po prostu nie wiesz, że istnieją inne zawody, w których można dobrze zarabiać
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-13 15:04:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.