Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-08, 18:34   #2101
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Od 9 miesięcy nie mam okresu

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Idź do ginekologa. Możesz mieć cysty na jajnikach. Leżałam na ginekologii z dziewczyną w Twoim wieku właśnie po operacji usunięcia takich zmian na jajnikach.
U lekarza potrzebne usg i markery nowotworowe z krwi. Porozmawiaj z rodzicami, nie wstydź się, idź do lekarza. Zatrzymanie okresu może mieć przyczyny hormonalne, ale niestety może być też objawem endometriozy, PCOS i innych poważnych schorzeń, które w późniejszym wieku mogą powodować bezpłodność. Bez wizyty u lekarza raczej się nie obejdzie.
od kiedy przy braku miesiączki robi się markery nowotworowe? :O
Prędzej badania hormonalne...
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 12:02   #2102
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

wczoraj bylam u ginki w zwiazku z moimi dlugimi cyklami i skapa @. Usg wyszlo ok i powiedziala, ze nie widzi zadnych nieprawidlowosci. Moje cykle od ostatniego lata zrobily sie dlugie. Ostatni trwal 37 dni i krwawienie bylo bardzo skape. Rownie dobrze moglabym uzywac wkladki zamiast podpaski. Pare lat temu tak nie bylo. Na co ona odpowiedziala, ze okres moze sie zmieniac i nie musi byc caly czas taki sam (). Bylam wczoraj w 15 -stym dniu cyklu i endometrium mialo grubosc 2-3 cm. Nie za malo? wydaje mi sie, ze jakbym w ogole nie miala @ to tez by mi powiedziala, ze to normalne i moze sie zdazyc.

co o tym sadzicie?

dzisiaj na wlasna reke ( 16 dzien cyklu) rozpoczelam branie luteiny przez 10 dni. moze ona mi wyreguluje cykle bo na lekarzy chyba nie mam co liczyc
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 14:59   #2103
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Pomóżcie,podpowiedzcie, bo zaraz zwariuję.
Jutro jadę na dzień próbny do pracy i chciałabym dobrze wypaść, jednak wiem, że na 100, 200 a nawet 1000% dostanę miesiączkę!
Nie będę mogła ani poleżeć z termoforem, ani nic! Ja po wzięciu tabletki zazwyczaj "cierpię" od 2 do 5 h. Nie wiem, co robić, bo nie chcę, żeby wzięli mnie w tej pracy (być może przyszłej) za histeryczkę, ale JA NIE POTRAFIĘ pracować z bólem, nieraz próbowałam - muszę to przesiedzieć, bo inaczej nie daję rady.

Ktoś ma rady?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 16:17   #2104
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Pomóżcie,podpowiedzcie, bo zaraz zwariuję.
Jutro jadę na dzień próbny do pracy i chciałabym dobrze wypaść, jednak wiem, że na 100, 200 a nawet 1000% dostanę miesiączkę!
Nie będę mogła ani poleżeć z termoforem, ani nic! Ja po wzięciu tabletki zazwyczaj "cierpię" od 2 do 5 h. Nie wiem, co robić, bo nie chcę, żeby wzięli mnie w tej pracy (być może przyszłej) za histeryczkę, ale JA NIE POTRAFIĘ pracować z bólem, nieraz próbowałam - muszę to przesiedzieć, bo inaczej nie daję rady.

Ktoś ma rady?
To przepraszam ale chcesz miesiąc w miesiąc brać urlop bo masz okres? Jak to sobie wyobrażasz teraz i w przyszłości na jakimś innym, bardziej odpowiedzialnym stanowisku? Grafik innych będzie uzależniony od Twojego cyklu?
Poszukaj czegoś silniejszego przeciwbólowego albo idź do ginekologa bo może jest przyczyna Twoich bolesnych miesiączek. Od siebie polecam Panadol Femina i Solpadeine.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 16:26   #2105
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
To przepraszam ale chcesz miesiąc w miesiąc brać urlop bo masz okres? Jak to sobie wyobrażasz teraz i w przyszłości na jakimś innym, bardziej odpowiedzialnym stanowisku? Grafik innych będzie uzależniony od Twojego cyklu?
Poszukaj czegoś silniejszego przeciwbólowego albo idź do ginekologa bo może jest przyczyna Twoich bolesnych miesiączek. Od siebie polecam Panadol Femina i Solpadeine.
Nie,myślę, że gdyby to była stała praca to człowiek inaczej myśli, ma pewien komfort, a teraz to jest dzień próbny, po prostu nie chcę źle wypaść przez słanianie się na nogach.
Ok,dzięki za nazwy, polecę kupię, wezmę na noc może ze 2.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 16:43   #2106
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Nie,myślę, że gdyby to była stała praca to człowiek inaczej myśli, ma pewien komfort, a teraz to jest dzień próbny, po prostu nie chcę źle wypaść przez słanianie się na nogach.
Ok,dzięki za nazwy, polecę kupię, wezmę na noc może ze 2.
Ja tez mam bardzo bolesne miesiaczki i pomaga mi z tych wszystkih lekow ktore do tej pory probowalam tylko ketonal (na recepte) ale wiele moich kolezanek ktore cierpia z tego samego powodu co miesiac mowi, ze skuteczna jest tez pyralgina.
Wazne jest zeby lek wziac jak tylko zacznie bolec, nie czekac do momentu w ktorym nie da sie tegi bolu wytrzymac.
Wspolczuje ale jakos musisz dac rade. Ja na poczatku (gimnazjum, liceum) to sie nawet zwalnialam z lekcji i wracalam do domu, bo prawie mdlalam na zajeciach, ale pozniej musialam sobie zaczac jakos radzic - tak jak wspomniala wizazanka wyzej niemozliwe jest co miesiac sie zwalniac itp...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 18:28   #2107
karolkaxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witam,
mam pewien problem. Chodzi o to, że spóźnia mi się okres 13 dni. Nigdy nie miałam regularnych miesiączek, ale to była kwestia kilku dni, a nie prawie dwóch tygodni. Współżyję z moim chłopakiem i zabezpieczamy się (prezerwatywy). Nigdy nie przyszło nam do głowy coś takiego jak stosunek przerywany i inne podobne "metody antykoncepcji". Test zrobiłam. Na wszelki wypadek. W ciągu miesiąc zrobiłam chyba nawet ze 4 (wcześniej miałam mdłości i mnie troche zaniepokoiły, dlatego zrobiłam zanim jeszcze okres zaczął mi sie spóźniać, ale była to grypa żołądkowa) i wszystkie negatywne. Zrobiłam jeden test strumieniowy (na opakowaniu napisane, że może wykryć nawet dwudniową ciążę, ale nie wiem ile w tym prawdy). Do tego od jakiegoś czasu (nie wiem dokładnie jakiego) w dosyć dużej ilości z pochwy wypływa mi biała wydzielina. Jest dosyć rzadka. Co jakiś czas zakłuje mnie jajnik i tyle. Zawsze z tydzień przed okresem bolą mnie piersi i mam wysyp trądziku, a teraz tyle czasu i nic.
Wiem, że przez internet nie jesteście w stanie stwierdzić na 100% o co chodzi, ale może miała któraś z was coś podobnego i mogłaby się podzielić ze mną swoimi doświadczeniami. Za każdy komentarz bardzo dziękuję.
karolkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-20, 19:39   #2108
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez karolkaxD Pokaż wiadomość
Witam,
mam pewien problem. Chodzi o to, że spóźnia mi się okres 13 dni. Nigdy nie miałam regularnych miesiączek, ale to była kwestia kilku dni, a nie prawie dwóch tygodni. Współżyję z moim chłopakiem i zabezpieczamy się (prezerwatywy). Nigdy nie przyszło nam do głowy coś takiego jak stosunek przerywany i inne podobne "metody antykoncepcji". Test zrobiłam. Na wszelki wypadek. W ciągu miesiąc zrobiłam chyba nawet ze 4 (wcześniej miałam mdłości i mnie troche zaniepokoiły, dlatego zrobiłam zanim jeszcze okres zaczął mi sie spóźniać, ale była to grypa żołądkowa) i wszystkie negatywne. Zrobiłam jeden test strumieniowy (na opakowaniu napisane, że może wykryć nawet dwudniową ciążę, ale nie wiem ile w tym prawdy). Do tego od jakiegoś czasu (nie wiem dokładnie jakiego) w dosyć dużej ilości z pochwy wypływa mi biała wydzielina. Jest dosyć rzadka. Co jakiś czas zakłuje mnie jajnik i tyle. Zawsze z tydzień przed okresem bolą mnie piersi i mam wysyp trądziku, a teraz tyle czasu i nic.
Wiem, że przez internet nie jesteście w stanie stwierdzić na 100% o co chodzi, ale może miała któraś z was coś podobnego i mogłaby się podzielić ze mną swoimi doświadczeniami. Za każdy komentarz bardzo dziękuję.
Tak ja bylam niejednokrotnie w takiej sytuacji i w ciazy nigdy nie bylam. Skoro sie dobrze zabezpieczasz za kazdym razem, dodatkowo zrobilas tety ktore wyszly negatywnie to sobie nie wkrecaj. Ciazy nie ma. Ile masz lat i jak dkugo miesiaczkujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:19   #2109
karolkaxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Mam 20 lat, a miesiączkuję od jakiś 8. Czasami mam problem z tymi moimi miesiączkami. Raz wylądowałam w szpitalu przez okres, który trwał 5 tygodni (ginekolog nie mógł go zastopować). Do tego czasami mam takie bóle, że aż mdleję. Naczytałam się w internecie różnych komentarzy, w których piszą, że zrobiły z 4 testy, wszystkie negatywne, a potem idą do lekarza i ciąża tylko, że te panie raczej się nie zabezpieczały. Tylko, że ja i tak trochę wariuję :/

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Napisała Pani, że była w takiej sytuacji niejednokrotnie. Wie Pani, dlaczego tak się działo?
karolkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:33   #2110
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez karolkaxD Pokaż wiadomość
Mam 20 lat, a miesiączkuję od jakiś 8. Czasami mam problem z tymi moimi miesiączkami. Raz wylądowałam w szpitalu przez okres, który trwał 5 tygodni (ginekolog nie mógł go zastopować). Do tego czasami mam takie bóle, że aż mdleję. Naczytałam się w internecie różnych komentarzy, w których piszą, że zrobiły z 4 testy, wszystkie negatywne, a potem idą do lekarza i ciąża tylko, że te panie raczej się nie zabezpieczały. Tylko, że ja i tak trochę wariuję :/

Napisała Pani, że była w takiej sytuacji niejednokrotnie. Wie Pani, dlaczego tak się działo?
No to tym bardziej nie powinnaś się nakręcać tylko raczej umówić do ginekologa, to co przechodziłaś ze swoimi okresami nie jest normalne.
Nie czytaj tych komentarzy, bo w łóżku nikomu nie siedziałaś i nie wiesz jak było. Ponadto nie zweryfikujesz tego kto pisał takie posty, równie dobrze może to być 15-letni gimnazjalista płci męskiej, któremu się znudziły przydługie ferie i podnieca go sianie paniki wśród innych.
Zabezpieczenie było stosowane prawidłowo, prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się w trakcie stosunku? W dodatku zrobiłaś kilka testów i wszystkie wyszły negatywne? Nie popadajmy w przesadę, w ciążę nie jest tak łatwo zajść.

W moim przypadku były to wahania hormonalne, których i u Ciebie bym nie wykluczała.

btw. proszę nie pisz do mnie per 'Pani' Wiem, że chciałaś być miła, ale wciąż jestem bardzo młoda i nie ma powodu
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 07:08   #2111
karolkaxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Tak, chciałam być miła Nic nie pękło, wszystko było tak jak trzeba Ciekawe czy stres nie robi też swojego. Ostatnio trochę się właśnie stresuje, bo egzaminy na uczelni do tego nie mogę znaleźć pracy od kilku tygodni no i samo to, że martwię się tym okresem. Trochę było spokoju i znowu się zaczęło :/ Od mojego pobytu w szpitalu minęło kilka lat. Myślałam, że się uregulowało, a tu znowu takie kwiatki. Mam pytanie. Trochę chyba głupie, ale zaryzykuje Jak to jest z pękaniem tych prezerwatyw? Chodzi mi to czy trzeba zacząć się martwić, kiedy pęknie przy dojściu czy np. przy kolejnym pchnięciu gdzieś w połowie drogi (w pochwie oczywiście ) już też można zacząć się stresować? Wiem, że cholernie głupio to brzmi, ale tak na przyszłość w razie czego chcę wiedzieć
karolkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 18:49   #2112
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez karolkaxD Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Trochę chyba głupie, ale zaryzykuje Jak to jest z pękaniem tych prezerwatyw? Chodzi mi to czy trzeba zacząć się martwić, kiedy pęknie przy dojściu czy np. przy kolejnym pchnięciu gdzieś w połowie drogi (w pochwie oczywiście ) już też można zacząć się stresować? Wiem, że cholernie głupio to brzmi, ale tak na przyszłość w razie czego chcę wiedzieć
Zawsze gdy peknie prezerwatywa trzeba przerwac stosunek, ale jesli nie bylo wytrysku to nie ma co sie martwic o ciaze. Stresowac bys sie mogla jakby byl wytrysk i by pekla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 15:49   #2113
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Strasznie bolesne miesiączki, decydować się na tabletki anty?

Witam dziewczyny,
mam nie całe 20 lat i odkąd pamietam mam tak bolesne miesiaczki ze nie dam rady normalnie funkcjonować, mdleje, wymiotuje i swiat chce sie skonczyc...
Biore ketonal forte na zmiane z nimesilem. ( to sa chyba najsilniejsze na recepte srodki przeciwbolowe)
Poszłam w koncu do ginekologa z tymi boleściami i nie regularnymi miesiaczkami ,dała mi najpierw ovulastan potem vibin ,brałam to rok i z wagi 56 kg przytyłam do 65!!! byłam nie naturalnie tak napompowana szczegolnie na brzuchu i na ramionach... fakt miesiaczki prawie w ogole nie bolesne ,ale takie skutki uboczne !?
Postanowilam odstawic, rok moj organizm wracał do normy , widać było, że hormony nie wiedziały "co zrobic".
Teraz kiedy mam juz łądne cykle co 26-27 dni i opuchlizna po roku zeszła , to znow taki ból, że nie idzie wytrzymać, waga tez troche spadła.
Waham się bardzo czy ryzykować znow braniem tabletek anty.. nie chce przytyć ,bardzo źle się z ty czułam ale znow te bóle sa straszne..
powiedziałam o obawach gin to stwierdzila ze absolutnie tabletki nie spowodowały takich skutkow ubocznych tylko dała mi do zrozumienia ze sie zapuscilam.. Ale to nie prawda bo cwiczyłam ,pilnowałam się.
nie wiem co zrobic?:confuse d:
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 20:47   #2114
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Strasznie bolesne miesiaczki, decydować się na tabletki anty?

1. Zmienić ginekologa
2. Miałaś w ogóle wykonywane usg narządu rodnego?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 20:58   #2115
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Strasznie bolesne miesiączki, decydować się na tabletki anty?

przejrzyj watek o endometriozie
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 21:06   #2116
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Nie,myślę, że gdyby to była stała praca to człowiek inaczej myśli, ma pewien komfort, a teraz to jest dzień próbny, po prostu nie chcę źle wypaść przez słanianie się na nogach.
Ok,dzięki za nazwy, polecę kupię, wezmę na noc może ze 2.
ibum forte + nospa forte badz nimesil ( na recepte ) + nospa forte ja bez tego nie dalabym rade w ogole zyc w ,, te dni..''
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 07:14   #2117
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Strasznie bolesne miesiączki, decydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez kankanatancze Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny,
mam nie całe 20 lat i odkąd pamietam mam tak bolesne miesiaczki ze nie dam rady normalnie funkcjonować, mdleje, wymiotuje i swiat chce sie skonczyc...
Biore ketonal forte na zmiane z nimesilem. ( to sa chyba najsilniejsze na recepte srodki przeciwbolowe)
Poszłam w koncu do ginekologa z tymi boleściami i nie regularnymi miesiaczkami ,dała mi najpierw ovulastan potem vibin ,brałam to rok i z wagi 56 kg przytyłam do 65!!! byłam nie naturalnie tak napompowana szczegolnie na brzuchu i na ramionach... fakt miesiaczki prawie w ogole nie bolesne ,ale takie skutki uboczne !?
Postanowilam odstawic, rok moj organizm wracał do normy , widać było, że hormony nie wiedziały "co zrobic".
Teraz kiedy mam juz łądne cykle co 26-27 dni i opuchlizna po roku zeszła , to znow taki ból, że nie idzie wytrzymać, waga tez troche spadła.
Waham się bardzo czy ryzykować znow braniem tabletek anty.. nie chce przytyć ,bardzo źle się z ty czułam ale znow te bóle sa straszne..
powiedziałam o obawach gin to stwierdzila ze absolutnie tabletki nie spowodowały takich skutkow ubocznych tylko dała mi do zrozumienia ze sie zapuscilam.. Ale to nie prawda bo cwiczyłam ,pilnowałam się.
nie wiem co zrobic?:confuse d:
Możesz zapytać ginekologa jeszcze o wkładkę hormonalną levosert, tam hormon z tego co wiem działa tylko miejscowo, ja po niej nie mam żadnych skutków ubocznych a bolesnych i obfitych miesiączek się pozbyłam
Zapisz
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 14:05   #2118
anu07
Raczkowanie
 
Avatar anu07
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 391
Dot.: Strasznie bolesne miesiączki, decydować się na tabletki anty?


Edytowane przez anu07
Czas edycji: 2017-07-26 o 12:41
anu07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 14:16   #2119
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Strasznie bolesne miesiaczki, decydować się na tabletki anty?

Miałam robione usg zewnętrznie jak i przez "pupę" gdyż inne nie wchodzi w gre bo jestem dziewicą. Pani gin stwierdziła lekki zespol pcos faktycznie na usg byly takie pecherzyki, za okolo 4-5 msc udałam się do innego ginekologa z róznymi badaniami hormonalnymi (były minimalne jakies nieprawidlowości) i na usg brak pecherzykow i ponoc pcos nie ma ! jakim cudem w ciagu 5 msc bez leczenia zniknęło?

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Aż tak chyba nie chce ingerować w organizm,jakimiś wkładkami, jezeli juz ostatecznosc to tabletki :/

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
ibum forte + nospa forte badz nimesil ( na recepte ) + nospa forte ja bez tego nie dalabym rade w ogole zyc w ,, te dni..''
Mi już nawet to nie pomaga...

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
ibum forte + nospa forte badz nimesil ( na recepte ) + nospa forte ja bez tego nie dalabym rade w ogole zyc w ,, te dni..''
Mi już nawet to nie pomaga...
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-23, 19:49   #2120
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Strasznie bolesne miesiaczki, decydować się na tabletki anty?

Na Twoim miejscu poszukałabym jakiegoś dobrego ginekologa i poszła na wizytę. Jeśli on nie stwierdzi żadnych nieprawidłowości to poprosiłabym o jakieś silniejsze leki przeciwbólowe na receptę. Na pewno nie pchałabym się w hormony żeby zmniejszyć bóle miesiączkowe

Na mnie ibuprofen w ogóle nie działa, nospa sama też niewiele daje. Solpadeine w połączeniu z nospą max daje niezły efekt, ale zdarzało mi się brać kilka razy dziennie tak żeby całkowicie zablokować ból

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-02-23 o 19:51
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 20:16   #2121
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Juz chyba nic silniejszego nóż ketonal forte i nimesil nie ma😐
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 06:46   #2122
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Tak, tylko branie tabletek przeciwbólowych to nie jest rozwiązanie, faktycznie tu potrzebny dobry lekarz i ewentualnie jakaś regulacja hormonów. Co do tych znikających pęcherzyków to jest możliwe że zniknęły same, czasem tak się dzieje.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 10:11   #2123
random_witch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Nagłe skrócenie cyklu

Dziewczyny,
dotychczas miałam regularny cykl - 29/30-dniowy (w przeciągu ostatniego roku najkrótszy miał 28 dni), ale z początkiem roku coś mi nagle przestawiło i skrócił się do 22/23 dni. Długość okresu i stopień uprzykrzania mojego życia jest bez zmian. Jedyne co zauważyłam, to że kilka dni przed okresem (przed 2-3 dni) bolą mnie jajniki (w jednym miesiącu lewy, w kolejnym prawy), które początkowo wzięłam za spóźnione bóle owulacyjne, a nie - jak się okazało - PMS.
Nie współżyję, nie byłam nigdy w ciąży. Ostatni raz chora byłam w grudniu - dopadła mnie jelitówka, ale nie zakłóciła wtedy mojego cyklu. Nie zauważyłam też żadnych objawów zakażeń narządów rodnych.
Mam 24 lata, pierwszą miesiączkę miałam w wieku 13 lat.
Nie wiem, jaka może być tego przyczyna - jestem nerwusem, ale odczuwany poziom stresu jest taki sam jak zwykle, może to przez smog? :| Już sama nie wiem. Czy powinnam w ogóle się denerwować, czy po prostu przyzwyczaić się do częstszego "wyjścia z życia"?
random_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 11:06   #2124
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nagłe skrócenie cyklu

Cytat:
Napisane przez random_witch Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
dotychczas miałam regularny cykl - 29/30-dniowy (w przeciągu ostatniego roku najkrótszy miał 28 dni), ale z początkiem roku coś mi nagle przestawiło i skrócił się do 22/23 dni. Długość okresu i stopień uprzykrzania mojego życia jest bez zmian. Jedyne co zauważyłam, to że kilka dni przed okresem (przed 2-3 dni) bolą mnie jajniki (w jednym miesiącu lewy, w kolejnym prawy), które początkowo wzięłam za spóźnione bóle owulacyjne, a nie - jak się okazało - PMS.
Nie współżyję, nie byłam nigdy w ciąży. Ostatni raz chora byłam w grudniu - dopadła mnie jelitówka, ale nie zakłóciła wtedy mojego cyklu. Nie zauważyłam też żadnych objawów zakażeń narządów rodnych.
Mam 24 lata, pierwszą miesiączkę miałam w wieku 13 lat.
Nie wiem, jaka może być tego przyczyna - jestem nerwusem, ale odczuwany poziom stresu jest taki sam jak zwykle, może to przez smog? :| Już sama nie wiem. Czy powinnam w ogóle się denerwować, czy po prostu przyzwyczaić się do częstszego "wyjścia z życia"?
Nie, nie masz co sie stresowac. Jesli miesiaczki sa regularne, to jest okay. Mi kiedys na okres dwoch miesiecy cykl sie wydluzyl az o tydzien i potem wrocilo wszystko do normy .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 11:10   #2125
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Nagłe skrócenie cyklu

Cytat:
Napisane przez random_witch Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
dotychczas miałam regularny cykl - 29/30-dniowy (w przeciągu ostatniego roku najkrótszy miał 28 dni), ale z początkiem roku coś mi nagle przestawiło i skrócił się do 22/23 dni. Długość okresu i stopień uprzykrzania mojego życia jest bez zmian. Jedyne co zauważyłam, to że kilka dni przed okresem (przed 2-3 dni) bolą mnie jajniki (w jednym miesiącu lewy, w kolejnym prawy), które początkowo wzięłam za spóźnione bóle owulacyjne, a nie - jak się okazało - PMS.
Nie współżyję, nie byłam nigdy w ciąży. Ostatni raz chora byłam w grudniu - dopadła mnie jelitówka, ale nie zakłóciła wtedy mojego cyklu. Nie zauważyłam też żadnych objawów zakażeń narządów rodnych.
Mam 24 lata, pierwszą miesiączkę miałam w wieku 13 lat.
Nie wiem, jaka może być tego przyczyna - jestem nerwusem, ale odczuwany poziom stresu jest taki sam jak zwykle, może to przez smog? :| Już sama nie wiem. Czy powinnam w ogóle się denerwować, czy po prostu przyzwyczaić się do częstszego "wyjścia z życia"?
Być może skróciła Ci się faza lutealna - może to mieć związek z jajnikami, warto wybrać się do lekarza.
Ja też tak miałam, do usłyszałam, że cykle 23-35 dni znajdują się w normie, no ale niezbyt fajnie jest mieć 15 okresów co 22 dni, zamiast 12-13 normalnych 28 dniowych w ciągu roku

Ja po takich cyklach byłam zła i poszłam na tabletki - po odstawieniu póki co cykle mam 28-30 dni. Myślę,że warto to skonsultować z lekarzem.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 20:41   #2126
majka990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Czy ktoraś z was spotkała się z cyklem w którym nie było śluzu płodnego albo był w bardzo małych ilościach? Ja zawsze mam go bardzo dużo, w tym cyklu jak na razie go nie mam co mnie niepokoi, śluz podobny do płodnego był tylko w trakcie okresu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 21:50   #2127
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez majka990 Pokaż wiadomość
Czy ktoraś z was spotkała się z cyklem w którym nie było śluzu płodnego albo był w bardzo małych ilościach? Ja zawsze mam go bardzo dużo, w tym cyklu jak na razie go nie mam co mnie niepokoi, śluz podobny do płodnego był tylko w trakcie okresu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cykl cyklowi nierowny, wiec jest to mozliwe lub po prostu dni plodne zaczna sie pozniej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 07:25   #2128
majka990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Cykl cyklowi nierowny, wiec jest to mozliwe lub po prostu dni plodne zaczna sie pozniej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
A czy ty spotkałaś się kiedyś z taką sytuacją? Miesiączkuje od 2 lat i trochę mnie to niepokoi, swojemu cyklowi zaczęłam się przyglądać od września więc nie wiem czy wcześniej taka sytuacja miała u mnie miejsce
majka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 08:57   #2129
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez majka990 Pokaż wiadomość
Czy ktoraś z was spotkała się z cyklem w którym nie było śluzu płodnego albo był w bardzo małych ilościach? Ja zawsze mam go bardzo dużo, w tym cyklu jak na razie go nie mam co mnie niepokoi, śluz podobny do płodnego był tylko w trakcie okresu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam takie cykle, dlatego zaczęłam leczenie hormonalne, a potem zgodziłam się na antykoncepcje, to trochę je wyregulowało, chociaż nie dam głowy że po odstawieniu znowu nie żyły by własnym życiem.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 11:45   #2130
majka990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 16
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Miałam takie cykle, dlatego zaczęłam leczenie hormonalne, a potem zgodziłam się na antykoncepcje, to trochę je wyregulowało, chociaż nie dam głowy że po odstawieniu znowu nie żyły by własnym życiem.
Dzięki za odpowiedź Ja badam śluz tylko na podstawie tego co wydostanie się na zewnątrz (przepraszam za bezpośredniość), ponieważ jestem dziewicą. I zawsze było bardzo dużo tego śluzu. Czy możliwe że mam ten śluz tylko "tam wyżej"?
majka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.