Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-24, 06:17   #1231
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a może założyłybyście wątek o naturalnych zapachach? Ja nie znam żadnego, o którym piszecie, znam tylko "seforowe"
to nie ma sensu tu mówimy o wszystkim. jest wątek o naturalnych mydełkach, a mimo wszystko tu najchętniej o nich mówimy. nie ma, co się tak rozdrabniać na kilka wątków.

---------- Dopisano o 07:17 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do odczuwania zapachów, to pomyślałam sobie, że to może nawet nie być kwestia używania kosmetyków naturalnych vs drogeryjnych tylko zwyczajnie kwestia zasobności portfela. Za czasów studenckich i z budżetem studenckim kupowałam tylko drogeryjne, popularne marki typu Dove, Nivea, Garnier i te zapachy mi się wtedy podobały, bo zwyczajnie nie miałam porównania. Jak zaczęłam kupować potem droższe rzeczy, i to wcale nie eko, to też mi wyżej wymienione zaczęły zalatywać sztucznie, bo droższe marki zwyczajnie bardziej przykładają wagę do kompozycji zapachowych, nieważne czy są eko czy nie. Niektóre z nich mi się podobają, inne nie, ale rzadko zalatują sztucznie.
w dużych miastach tyle tych drogerii z testerami, że nawet będąc nastolatką można już się nawąchać drogich zapachów
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 07:03   #1232
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do odczuwania zapachów, to pomyślałam sobie, że to może nawet nie być kwestia używania kosmetyków naturalnych vs drogeryjnych tylko zwyczajnie kwestia zasobności portfela. Za czasów studenckich i z budżetem studenckim kupowałam tylko drogeryjne, popularne marki typu Dove, Nivea, Garnier i te zapachy mi się wtedy podobały, bo zwyczajnie nie miałam porównania. Jak zaczęłam kupować potem droższe rzeczy, i to wcale nie eko, to też mi wyżej wymienione zaczęły zalatywać sztucznie, bo droższe marki zwyczajnie bardziej przykładają wagę do kompozycji zapachowych, nieważne czy są eko czy nie. Niektóre z nich mi się podobają, inne nie, ale rzadko zalatują sztucznie.
Na pewno masz rację, aczkolwiek kiedyś nie czułam tej tandety w kosmetykach drogeryjnych, Rossmannowych, czy polskich markach, potrafiłam wyczuć chińszczyznę np. w podróbkach perfum, a w takich firmowych nie. Teraz minęło 10 lat, wszystko drożeje i mam wrażenie, że też po prostu ładują coraz tańsze składniki, w tym zapachowe, żeby utrzymać stałe ceny. Poza tym np. tania Alterra ma ładne zapachy (oprócz granata), więc da się.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a może założyłybyście wątek o naturalnych zapachach? Ja nie znam żadnego, o którym piszecie, znam tylko "seforowe"
Zgadzam się z Beeets, taki wątek nie ma sensu, bo i tak będziemy pisać tutaj, poza tym nasze rozeznanie w perfumach naturalnych oraz ich dostępność w Polsce nie są na tyle duże, żeby taki wątek nie umarł.

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Skończył mi się szampon i okazało się że nie mam żadnego w zapisie więc musiałam szybko coś kupić więc klikam arganowy, mam nadzieję że się sprawdzi
To daj koniecznie znać, jak się spisuje, mam nadzieję, że Ci się sprawdzi
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 09:26   #1233
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Nie wąchałam nigdy naturalnych perfum, a muszę przyznać, że chętnie bym cos przygarnęła. Problem w tym, ze ja jestem "trudna" zapachowo. Całe lata zajęło mi znalezienie trzech sensowych perfum, które lubię i w których się nie duszę.
Przed erą naturalnych deo zawsze wybierałam te bezzapachowe. Nie lubię kosmetyków, które pachną nachalnie i ich zapach długo się utrzymuje - zwłaszcza na twarzy czy włosach.
Świeczki kupuję tylko sojowe, najczęściej w tk.


Z rossmana wycofali chyba pomadkę z granatem Nigdzie jej nie widzę. Ta z rumiankiem jest do d. Zamówiłam jakieś dwie nowe do testów:
http://pl.iherb.com/pr/avalon-organi...oz-4-2-g/58516
http://pl.iherb.com/pr/now-foods-sol...z-4-25-g/23382
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 11:04   #1234
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Zgadzam się z Beeets, taki wątek nie ma sensu, bo i tak będziemy pisać tutaj, poza tym nasze rozeznanie w perfumach naturalnych oraz ich dostępność w Polsce nie są na tyle duże, żeby taki wątek nie umarł.
Temat ostatnio dość mocno zgłębiałam i takich film zajmujących się wyłącznie eko zapachami jest garstka na całym świecie. Przeważnie eko zapachy powstają jako dodatek w ofercie naturalnych marek.

Jeszcze jeszcze jeden problem z eko zapachami. Ja lubię się przywiązywać do zapachów. nie lubię skakać z kwiatka na kwiatek. A eko zapachy lubią pojawiać się na rynku polskim i szybko znikać, bo sklepy się błyskawicznie zniechęcają małą popularnością i wycofują ją ze swojej oferty. Już to przerabiałam. Polubiłam kilka fajnych zapachów, a teraz ich już nie ma w Pl i szukaj wiatru w polu. Są też firmy, które jasno podają, że ich eko zapach jest limitowany i jest ograniczona ilość buteleczek, mnie to nie kręci, bo taki zapachowy, chwilowy snobizm nie dla mnie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 11:26   #1235
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kod rabatowy 25% do sklepu Beauty Oil Klik, na hasło "naturalniezpudełka".

Ja wciąż męczę maseczkę z algami filipińskimi Orientany, lubię ją, ale nieczęsto, ona bardzo odżywcza jest i jak często stosuję, to nie widzę zbytniego działania, skóra się przyzwyczaja, a jak użyję raz na 2 tygodnie, to jest szał ciał, mega wydajna jest poza tym

Wcale się nie dziwię, dobrze, że ja nie mam takiej sąsiadki jak Ty, bo już dawno bym zbankrutowała i musiałabyś mnie przyjąć pod swój dach

Do starych wyjadaczek naturalsowych, kiedy ostatnio byłyście np. w Rossmannie i wąchałyście kosmetyki Dove Poczytajcie na KWC zachwyty nad zapachem lotionu do ciała albo żelu pod prysznic z linii pistacjowej, a potem idźcie to powąchać i powiedzcie mi, co myślicie, ale ostrzegam, zderzenie z rzeczywistością może być wręcz obezwładniające Jedyny ukłon Dove się należy, że zrezygnowali z SLS, ale pozostałe syfy w składach zostawili.
Mam wrażenie, że z algami była dla mnie lepsza, bo ta z żeń szeniem niby coś tam na początku robiła, a teraz to już nic, nawet gdy nakładam co kilka dni.

No bez przesady. U mnie coś tam droższego czasem wpadnie, ale to i tak bez porównania z jej markami.

Dawno nic nie wąchałam, ale zapach mydła w wersji podstawowej nadal jest dla mnie przyjemny i rzadko co prawda, ale czasem kupię.


Dziewczyny, czy nie ma przeciwskazań do połączenia żyworódki (Eka Medica) z naparem z zielonej herbaty? Nierozcieńczona bardzo ściąga, więc wymyśliłam tonik pól na pół z z. herbatą.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 12:51   #1236
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ja za to odkrywam na nowo olejki eteryczne. Swego czasu zraziłam się do nich przez kominki zapachowe, pachniało mi to za mocno, a potem jeszcze zaczęły mnie podrażniać hydrolaty. W zeszłym roku zaczęłam jednak używać olejków do peelingu skóry głowy i szamponów, potem do kąpieli, a teraz za radą Ewy Szałkowskiej także do twarzy, bo zauważyłam po skórze głowy, że początkowa nadwrażliwość na olejki mija i skóra przestaje reagować podrażnieniem. A ostatnio kupiłam sobie jeszcze dyfuzor do olejków, takie połączenie lampki z nawilżaczem powietrza i bardzo mi się to spodobało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 16:22   #1237
Ekolozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Hej Dziewczyny!
Zarejestrowałam się tutaj już dawno, niestety nigdy nie miałam czasu, żeby uczestniczyć w rozmowach, ale teraz postanowiłam być aktywna😊

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Przede wszystkim muszę nauczyć obsługiwać się ten portal, o wcale nie jest łatwe😪
Ekolozka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-24, 17:12   #1238
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Ekolozka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Zarejestrowałam się tutaj już dawno, niestety nigdy nie miałam czasu, żeby uczestniczyć w rozmowach, ale teraz postanowiłam być aktywna😊

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Przede wszystkim muszę nauczyć obsługiwać się ten portal, o wcale nie jest łatwe😪
Witaj

Co do zapachów, to ja w domu od długie już czasu nie stosuję lenorów, silanów do prania oraz kostek do wc. Doszłam do wniosku, że muszę mocno ograniczyć zbędną chemią w domu. A odświeżaczy powietrza, to nigdy nie lubiłam Świeczek nie palę, kominków też nie. Uważam, że jednak trzeba wszystko ograniczyć. Bo tak naprawdę nie wiemy, jakie konsekwencję na nasze drogi oddechowe to wszystko będzie mieć w przyszłości. Wolę dmuchać na zimne.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 18:00   #1239
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Co do zapachów, to ja w domu od długie już czasu nie stosuję lenorów, silanów do prania oraz kostek do wc. Doszłam do wniosku, że muszę mocno ograniczyć zbędną chemią w domu. A odświeżaczy powietrza, to nigdy nie lubiłam Świeczek nie palę, kominków też nie. Uważam, że jednak trzeba wszystko ograniczyć. Bo tak naprawdę nie wiemy, jakie konsekwencję na nasze drogi oddechowe to wszystko będzie mieć w przyszłości. Wolę dmuchać na zimne.
Używasz czegoś do płukania tkanin? Nie wyobrażam sobie, zwłaszcza zimą nie używać płynów do płukania, cały czas chodziłabym w chmurze wyładowań.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 20:50   #1240
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a może założyłybyście wątek o naturalnych zapachach? Ja nie znam żadnego, o którym piszecie, znam tylko "seforowe"
Jeżeli mieszkasz w Warszawie, to powiem Ci, gdzie możesz stacjonarnie powąchać eko perfumy. Prawdziwe!


Cytat:
Napisane przez Ekolozka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Zarejestrowałam się tutaj już dawno, niestety nigdy nie miałam czasu, żeby uczestniczyć w rozmowach, ale teraz postanowiłam być aktywna😊

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Przede wszystkim muszę nauczyć obsługiwać się ten portal, o wcale nie jest łatwe😪
Witaj! Najtrudniejszy krok masz już za sobą - zrobiłaś pierwszy wpis

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używasz czegoś do płukania tkanin? Nie wyobrażam sobie, zwłaszcza zimą nie używać płynów do płukania, cały czas chodziłabym w chmurze wyładowań.
Ja od lat nie używam płynu do płukania tkanin.
W jakim sensie wyładowań? Że wszystko naelektryzowane? U mnie jakoś to się nie zdarza mimo braku płynu.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 21:17   #1241
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja od lat nie używam płynu do płukania tkanin.
W jakim sensie wyładowań? Że wszystko naelektryzowane? U mnie jakoś to się nie zdarza mimo braku płynu.
Tak, mnie zwłaszcza zimą wszystko kopie, złapię za klamkę czy kurek kranu i czasem aż podskakuję, już nie mówiąc o latających włosach, lepiących się do ubrań i ubraniach lepiących się do ciała. No i mniej przyjemne w dotyku ubrania, ostatnio zapomniałam raz dolać płynu do płukania i potem się mnie mój facet spytał, czy kupiłam jakiś nowy proszek albo płyn do prania, bo ciuchy są sztywniejsze i bardziej matowe niż normalnie. Mnie to robi dużą różnicę, czy pranie jest z płynem czy bez.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-02-24 o 21:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-24, 21:30   #1242
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ja do płukania używam samej wody, robię podwójne płukanie po prostu, ubrania wtedy są mięciutkie, trzeba po prostu dokładnie wypłukać proszek i używać mniej proszku, niż pisze na instrukcji, albo można używać płatków mydlanych, ubrania wtedy są jeszcze miększe. Nie używam żadnych płynów, odkąd mój syn się urodził z różnymi perypetiami skórnymi. Włosy mi się nie elektryzują, czasem rzeczywiście mnie potrafi auto kopnąć, jak otwieram drzwi, ale już się nauczyłam i otwieram przez rękaw albo torebkę Bardzo nie lubię zapachu ubrań po płynach, moim zdaniem ubrania śmierdzą, nie od razu, ale wystarczy, że poleżą parę dni w szafie i po prostu nie mogę wytrzymać zapachu, wina leży ewidentnie po stronie płynów. Koleżanka mi się żaliła, że mają taką wodę na wsi, że jej ubrania śmierdzą, a ja jej powiedziałam, żeby przestała używać płynów do płukania, podziałało.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-24 o 21:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 23:57   #1243
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Jeżeli mieszkasz w Warszawie, to powiem Ci, gdzie możesz stacjonarnie powąchać eko perfumy. Prawdziwe!
Poproszę o namiary
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 19:29   #1244
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Poproszę o namiary
Perfumeria Missala w hotelu Marriott - samo centrum. Tam są marki Honores de Pres i linia z ecocertem L'Artisan
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 21:50   #1245
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Perfumeria Missala w hotelu Marriott - samo centrum. Tam są marki Honores de Pres i linia z ecocertem L'Artisan

Próbki Honores de Pres widziłam na Naturisimo
https://www.naturisimo.com/products_...ce&fragrance=1
A które zapachy od nich, według Ciebie, są godne uwagi?
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 21:54   #1246
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Próbki Honores de Pres widziłam na Naturisimo
https://www.naturisimo.com/products_...ce&fragrance=1
A które zapachy od nich, według Ciebie, są godne uwagi?
Sama używałam love carrots, ale szczerze powiem, że nie są trwałe. Fajna woda toaletowa o zapachu jakby surowej słodkiej marchwi - zapach bardzo fajny, nie duszący, choć lekko słodkawy, ale trzeba by się psikać co kilka godzin, bo ulotny jest.

Miałam też miniaturkę Tata Harper Love Potion - też mi się podobał, ale to był mini roll-on, co mnie trochę wkurzało, bo wolałabym spray.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2017-02-25 o 21:57
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 22:20   #1247
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Perfumeria Missala w hotelu Marriott - samo centrum. Tam są marki Honores de Pres i linia z ecocertem L'Artisan
Dziękuję, zajrzę przy okazji
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 23:23   #1248
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Sama używałam love carrots, ale szczerze powiem, że nie są trwałe. Fajna woda toaletowa o zapachu jakby surowej słodkiej marchwi - zapach bardzo fajny, nie duszący, choć lekko słodkawy, ale trzeba by się psikać co kilka godzin, bo ulotny jest.

Miałam też miniaturkę Tata Harper Love Potion - też mi się podobał, ale to był mini roll-on, co mnie trochę wkurzało, bo wolałabym spray.
Dzięki , może coś wybiorę na przy okazji. Miałam kiedyś próbki Acorrelle i też były nietrwale, choć zapachy ciekawe.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 08:55   #1249
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja do płukania używam samej wody, robię podwójne płukanie po prostu, ubrania wtedy są mięciutkie, trzeba po prostu dokładnie wypłukać proszek i używać mniej proszku, niż pisze na instrukcji, albo można używać płatków mydlanych, ubrania wtedy są jeszcze miększe. Nie używam żadnych płynów, odkąd mój syn się urodził z różnymi perypetiami skórnymi. Włosy mi się nie elektryzują, czasem rzeczywiście mnie potrafi auto kopnąć, jak otwieram drzwi, ale już się nauczyłam i otwieram przez rękaw albo torebkę Bardzo nie lubię zapachu ubrań po płynach, moim zdaniem ubrania śmierdzą, nie od razu, ale wystarczy, że poleżą parę dni w szafie i po prostu nie mogę wytrzymać zapachu, wina leży ewidentnie po stronie płynów. Koleżanka mi się żaliła, że mają taką wodę na wsi, że jej ubrania śmierdzą, a ja jej powiedziałam, żeby przestała używać płynów do płukania, podziałało.
nic mi się nie elektryzuje

co do naturalnych zapachów to naliczyłam 69 marek. Pewnie jakieś jeszcze marki się gdzieś skrywają w czeluściach internetu Moim zadaniem nie jest tak źle, jest w czym wybierać Nawet są naturalne zapachy dla mężczyzn.

Ja bym chętnie poznała te zapachy:
http://vanessamegan.com/winter-gray-...perfume-100ml/
http://www.lavanila.com/products/the...vanilla-summer
https://www.vanderfaun.com/collectio...cts/river-60ml
https://herbfarm.co.nz/products/sia-100-natural-perfume
https://www.ecco-verde.pl/bio-happy/...woda-toaletowa
http://www.aimeedemars.com/parfums
i takie miniaturki https://balancedguru.com/collections...ravel-size-kit
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 10:10   #1250
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny, poszukuję olejku do masażu, który ma dobry poślizg Ciężko mi trafić na taki, który nie znika po kilku sekundach... Najlepiej, żeby był trochę bardziej... ekskluzywny (tzn. na specjalne okazje) i z fajnym zapachem (byle nie różany). Spotkałyście się może z czymś takim?

Szukam też żelu/płynu/pianki do higieny intymnej. Jakieś nowości w ostatnim czasie? Nie śledzę wątku regularnie.


Zobaczcie, znalazłam coś takiego:
https://www.lovelula.com/products/yogandha-detox-125-ml
https://www.lovelula.com/products/yo...-soothe-125-ml
Wiem, że dużo tutaj robi design, ale mi się podobają. Niestety cena trochę przekracza kwotę, którą planowałam przeznaczyć na olejek... (myślałam o czymś do 100zł) No i nie są to raczej typowe olejki do masażu.

Edytowane przez Zimtstange
Czas edycji: 2017-02-26 o 10:25
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 10:31   #1251
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poszukuję olejku do masażu, który ma dobry poślizg Ciężko mi trafić na taki, który nie znika po kilku sekundach... Najlepiej, żeby był trochę bardziej... ekskluzywny (tzn. na specjalne okazje) i z fajnym zapachem (byle nie różany). Spotkałyście się może z czymś takim?

Szukam też żelu/płynu/pianki do higieny intymnej. Jakieś nowości w ostatnim czasie? Nie śledzę wątku regularnie.


Zobaczcie, znalazłam coś takiego:
https://www.lovelula.com/products/yogandha-detox-125-ml
https://www.lovelula.com/products/yo...-soothe-125-ml
Wiem, że dużo tutaj robi design, ale mi się podobają. Niestety cena trochę przekracza kwotę, którą planowałam przeznaczyć na olejek... (myślałam o czymś do 100zł) No i nie są to raczej typowe olejki do masażu.
Ja mam piankę gocranberry - zapach cudny piankowa forma świetny pomysł, ale trochę za rzadka im wyszła... W każdym razie lubię ją po mimo niedociągnięć
Mam też nowe żele do higieny intymnej omia - nagietek i malwa. Ale jeszcze ich nie używałam.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 15:29   #1252
ankapurna
Przyczajenie
 
Avatar ankapurna
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Tez staram się ograniczać jak najmniej chemii. Całe szczęście że jest coraz więcej sklepów eko drogeria.
ankapurna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 15:48   #1253
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Gdyby któraś z was chciała to mam bon urodzinowy na 25 zł do sklepu ecco-verde ważny do 2.03.2017 Tak się składa, że obecnie wszystko mam, a na siłę nie chcę nic kupować. Nie wiem tylko czy bon jest przypisany do konkretnego emaila ale zawsze można spróbować. Także jak jest jakaś chętna osoba to proszę o prywatną wiadomość.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 13:56   #1254
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Spotkałam się ze znajomą. Wywiązała się rozmowa o kosmetykach. Ona używa do ciała i włosów Ziaji, a do twarzy od lat tego klasycznego kremu w puszce Nivea. Nie maluje się, nie maluje też paznokci. Jedynie jeszcze uznaje perfumy (drogeryjne). Bardzo mało wydaje na kosmetyki ogólnie.

Na moje zachwyty nad naturalną pielęgnacją powiedziała, że to taka chwilowa moda, że to minie, że daję się wkręcać specom do marketingu i że tyle fajnych rzeczy bym miała zamiast wydawać zbędnie na kosmetyki.

Po tej rozmowie czuję się zniechęcona do rozmów o kosmetykach naturalnych z tymi, co ich nie używają. Nie mam ochoty słuchać takich zbędnych wykładów

Dodam, że jestem oczarowana marką Bia Beauty
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 15:28   #1255
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Po tej rozmowie czuję się zniechęcona do rozmów o kosmetykach naturalnych z tymi, co ich nie używają. Nie mam ochoty słuchać takich zbędnych wykładów
U mnie wizytówką jest mój wygląd, wygląd włosów, paznokci i skóry, ale też syna, nie dość, że miewał alergie skórne, których już nie ma, to też w wieku 3 lat przeszedł ospę, po której zostały bardzo widoczne ślady (dziury) na klatce piersiowej i brzuchu, a po których obecnie nie ma żadnego śladu. Może moja skóra nie wygląda idealnie, ale bliscy znajomi i rodzina pamiętają, jakie przechodziłam problemy trądzikowe i teraz pytają co zrobiłam, że wyleczyłam skórę, że wygląda tak dobrze. Podobnie z włosami, moje koleżanki łysieją, w sensie, że ich włosy są przerzedzone coraz bardziej z każdym rokiem, noszą przez to krótkie fryzury, mają łupież, albo suche siano, albo inne problemy. Jak ktoś pyta, co stosuję, że mam takie gęste, lśniące włosy, to nie pouczam nikogo, nie robię wywodów, bo nauczona wiem już, że to nie ma sensu, po prostu mówię, że od wielu lat nie używam w ogóle drogeryjnych kosmetyków, ani aptecznych, chyba, że jakiś wyjątków z dobrymi składami. To z reguły gasi temat, bo wystarczy rzut okiem na moją skórę i włosy, ale gdy ktoś go drąży, to mówię, że stosuję jak najprostszą pielęgnację, kosmetyki z krótkimi składami, nawet domowe przepisy, nie używam czegoś, co ewidentnie mi nie pomaga, albo wręcz pogarsza sytuację, tylko dlatego, że jest wszędzie wychwalane, polecane przez specjalistów i stosowane przez wszystkich. Gdybym zaczęła wymieniać sklepy internetowe, naturalne marki kosmetyczne, to wiem, że i tak, ktoś kto nawet minimalnie nie siedzi w temacie, uzna to za fanaberię, a tak zostawiam pole do zaintrygowania
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 16:05   #1256
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Spotkałam się ze znajomą. Wywiązała się rozmowa o kosmetykach. Ona używa do ciała i włosów Ziaji, a do twarzy od lat tego klasycznego kremu w puszce Nivea. Nie maluje się, nie maluje też paznokci. Jedynie jeszcze uznaje perfumy (drogeryjne). Bardzo mało wydaje na kosmetyki ogólnie.

Na moje zachwyty nad naturalną pielęgnacją powiedziała, że to taka chwilowa moda, że to minie, że daję się wkręcać specom do marketingu i że tyle fajnych rzeczy bym miała zamiast wydawać zbędnie na kosmetyki.

Po tej rozmowie czuję się zniechęcona do rozmów o kosmetykach naturalnych z tymi, co ich nie używają. Nie mam ochoty słuchać takich zbędnych wykładów

Dodam, że jestem oczarowana marką Bia Beauty
Kwestia priorytetów. Cała masa kobiet nie przywiązuje do tego wagi i kupuje pierwsze lepsze, byle tanie i łatwo dostępne. Ja to nawet rozumiem, to tylko kosmetyki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 16:58   #1257
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczynki, gdzie kupujecie kosmetyki Dr Organic?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 16:59   #1258
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kwestia priorytetów. Cała masa kobiet nie przywiązuje do tego wagi i kupuje pierwsze lepsze, byle tanie i łatwo dostępne. Ja to nawet rozumiem, to tylko kosmetyki.
Dokładnie. Ja też się ze swoim kosmetykomaniactwem nie wychylam. Jak ktoś pyta o zdanie, albo chce, żebym coś poleciła, to się wypowiem, ale sama z siebie się nie odzywam w rozmowach na temat kosmetyków. Ja to zazdroszczę osobom, których cera wygląda dobrze przy byle jakiej pielęgnacji. Cery problematyczne raczej nie mogą sobie na to pozwolić. A tak w ogóle, to mi kupowanie dobrych kosmetyków sprawia przyjemność i całkiem nieźle poprawia humor 😁
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 17:19   #1259
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny, widziałyście ten wpis o Arbonne Klik Wiedziałam, że ta firma musi mieć sporo za uszami i sama byłam prześladowana przez ich konsultantów w wiadomościach pw., ale nie przypuszczałam, że składy są aż tak tragiczne, jak na firmę, która zarzeka się, że te kosmetyki są całkowicie naturalne

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dziewczynki, gdzie kupujecie kosmetyki Dr Organic?
Dystrybutor wycofał się z Polski, można jeszcze spotkać w niektórych aptekach i sklepach stacjonarnych typu "Przystanek zdrowia i urody" resztki magazynowe, a tak to pozostaje kupować w UK lub Niemczech.

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja też się ze swoim kosmetykomaniactwem nie wychylam. Jak ktoś pyta o zdanie, albo chce, żebym coś poleciła, to się wypowiem, ale sama z siebie się nie odzywam w rozmowach na temat kosmetyków. Ja to zazdroszczę osobom, których cera wygląda dobrze przy byle jakiej pielęgnacji. Cery problematyczne raczej nie mogą sobie na to pozwolić. A tak w ogóle, to mi kupowanie dobrych kosmetyków sprawia przyjemność i całkiem nieźle poprawia humor 😁
Ja dokładnie tak samo, wolę się nie narzucać nikomu, chyba, że jest to osoba otwarta i poszukująca, a nie tylko prowokująca do bezsensownej polemiki.
W zupełności się zgadzam, jak ktoś ma piękną i normalną skórę, odporną, to nie widzi różnicy w działaniu kosmetyków sztucznych od naturalnych, drogich od tanich, taka osoba używa tylko mydła i kremu, a im taniej tym lepiej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 17:59   #1260
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

natkaa resztki Dr Organic jeszcze kupisz tutaj:
apteka doz
http://aptekajakmarzenie.pl/dr-organ...7s1gve62eg9fc0
http://drogeria-lily.pl/drorganic-m-58.html


chimay, moooniek, korah ja nikomu nie narzucam swojej pielęgnacji To była zwykła babska rozmowa i doszliśmy też do kosmetyków. Dla mnie to nie tylko kosmetyki. Dla mnie naturalki są wybawieniem. Ja naprawdę cierpiałam od drogeryjnej chemii i zwyczajnie dzięki naturalkom odeszło mi sporo zmartwień I właśnie rozumiem, że każdy ma swoje finansowe priorytety. dzięki temu tak wesoły ten świat, jeden wyda na kolejny nowy smartfon, a inny na nowy szampon Ja wolę szampon
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.