codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-26, 16:28   #1
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053

codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy


Wątek wbrew wizażowej modzie na narzekanie, krytykowanie.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 16:46   #2
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Wątek wbrew wizażowej modzie na narzekanie, krytykowanie.
Ludziom to nie dogodzi.

Niedziela rano. Jadę autobusem podmiejskim, wszystkie miejsca zajęte.
Na przystanku wsiada jedna kobieta ok.35 lat, trochę tęższa. Można by nawet podejrzewać, że jest w ciąży.
Kasuje bilet a siedząca kolo kasownika dziewczyna w wieku gimnazjalnym z uśmiechem ustępuje jej swoje miejsce.

"Tak staro wyglądam, że aż mi trzeba miejsca ustępować? - pyta ją ponuro ta kobieta i przechodzi stać do części gdzie stoją zawsze wózki.
Myślę, że nastolatce zrobiło się przykro.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 16:54   #3
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Czy to wizażowa moda? Poza wizażem też ludzie chętniej narzekają niż chwalą, śmiem sądzić
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 16:58   #4
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Ludziom to nie dogodzi.

Niedziela rano. Jadę autobusem podmiejskim, wszystkie miejsca zajęte.
Na przystanku wsiada jedna kobieta ok.35 lat, trochę tęższa. Można by nawet podejrzewać, że jest w ciąży.
Kasuje bilet a siedząca kolo kasownika dziewczyna w wieku gimnazjalnym z uśmiechem ustępuje jej swoje miejsce.

"Tak staro wyglądam, że aż mi trzeba miejsca ustępować? - pyta ją ponuro ta kobieta i przechodzi stać do części gdzie stoją zawsze wózki.
Myślę, że nastolatce zrobiło się przykro.
Czyli w sumie nie bardzo w temacie, bo pewnie i jednej i drugiej zrobiło się przykro
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 17:01   #5
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Czy to wizażowa moda? Poza wizażem też ludzie chętniej narzekają niż chwalą, śmiem sądzić
Raczej narzekają lub chwalą, popadając w skrajności.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 17:17   #6
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Raczej narzekają lub chwalą, popadając w skrajności.
Ja np. choć mam facebooka nie zaglądam tam, bo z tego fałszu aż zemdlić może.
Ciekawa jestem czy macie takie małe rzeczy zależne od ludzi czyli gesty, słowa, sprawiające, że dni są milsze.

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2017-02-26 o 17:19
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 17:30   #7
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Przede wszystkim chyba pocałunek od faceta na dobry dzień A tak od obcych ludzi, może chwila pogawędki z kimś przypadkowym, typu ekspedientki w sklepie albo osoby która też czeka na przystanku.
O, kiedyś mi się bardzo miło zrobiło jak kolega z pracy mi złożyl życzenia imieninowe sam z siebie, bo nikomu nie mówiłam kiedy je mam
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 17:36   #8
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy macie takie małe rzeczy zależne od ludzi czyli gesty, słowa, sprawiające, że dni są milsze.
Bardzo lubię spotykać się z ludźmi, którzy mają w sobie pozytywną energię - otwartych, "żywych", kolorowych, z optymistycznym podejściem do życia, mówiących wesoło z uśmiechem "cześć". Znam kilka takich osób, nawet minięcie się z kimś takim na korytarzu i krótka wymiana zdań mogą pozytywnie nastroić, bije od tych ludzi radość i ciepło.

A poza tym zwykła życzliwość na pewno umila dzień. Jak wstanę lewą nogą i ktoś mi przytrzyma drzwi do windy, pani w sklepie się uśmiechnie i tak dalej, to od razu jest mi lepiej. Sama staram się być zawsze życzliwa i czasami się zastanawiam i pojąć nie mogę dlaczego ludzie tak często są nieuprzejmi, coś tam odburkną, zmierzą nieprzyjemnie wzrokiem, no przykro się robi.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 19:19   #9
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Fajny wątek

Tak na szybko to przypomniała mi się sytuacja z pracy. Jestem kasjerką w hipermarkecie więc siłą rzeczy spotykam się często z tymi niemiłymi zachowaniami. Ale raz podszedł do mnie pan i przeprosił za to, że dzień wcześniej był dla mnie niemiły. Powiedział że miał zły dzień i mu głupio
Niby nic ale... bardzo mi było miło, że potraktował mnie jak człowieka

O, no i odkąd urodziłam dziecko wbrew pozorom spotykam się z wieloma miłymi zachowaniami Panowie pomagają z wózkiem, panie przytrzymują drzwi przy wjeżdżaniu do sklepu, wiele osób się uśmiecha do nas, przepuszczają nas kierowcy na przejściach baaardzo miło
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 19:22   #10
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Czyli w sumie nie bardzo w temacie, bo pewnie i jednej i drugiej zrobiło się przykro
Ta pierwsza pomyślała, że takie zachowanie jak ustąpienie miejsca umili życie tej drugiej.

Trzeba się zastanawiać nad tym czy jeśli chcemy być mili czy to nie wyjdzie odwrotnie. Dla jednego coś jest miłe a dla drugiego to koszmar.

Mam koleżankę, która gdy ktoś jest smutny, coś go spotkało nieprzyjemnego to podchodzi, przytula i chce całować.
Bo uważa, że to miłe z jej strony. A dla mnie to okropne, nie lubię takiej bliskości.
Jej z kolei byłoby miło gdyby ktoś do niej podszedł i przytulil w chwilach dla niej smutnych.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 19:38   #11
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Proste "dzień dobry" wypowiedziane z uśmiechem.
Przytrzymanie drzwi osobie idącej za tobą.
Pomoc kobiecie z wózkiem we wtaszczeniu tegoż wózka do tramwaju (jakoś sam widok poprawia mi zawsze nastrój).
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 19:51   #12
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Ta pierwsza pomyślała, że takie zachowanie jak ustąpienie miejsca umili życie tej drugiej.

Trzeba się zastanawiać nad tym czy jeśli chcemy być mili czy to nie wyjdzie odwrotnie. Dla jednego coś jest miłe a dla drugiego to koszmar.

Mam koleżankę, która gdy ktoś jest smutny, coś go spotkało nieprzyjemnego to podchodzi, przytula i chce całować.
Bo uważa, że to miłe z jej strony. A dla mnie to okropne, nie lubię takiej bliskości.
Jej z kolei byłoby miło gdyby ktoś do niej podszedł i przytulil w chwilach dla niej smutnych.
Ale obrazanie sie o to, ze ktos ustapil miejsca, zeby obrazic kogos, ze sie staro wygladda, to bol tylka. Osoba 30+letnia jest dla nastolatki osoba starsza. Ja bylam tak nauczona, ze jak nie bylam juz malym dzieckiem, tak powiedzmy w wieku 9 lat i jechalam autobusem, to ustepowalam miejsca ''starszym''. Kobieta 30+ byla dla mnie tak samo starsza jak 50+. Wlasciwie to wstawalam jak tylko autobus sie zapelnial, bo mi jako dziecku nie robilo to problemu i nie sprawialo bolu stac, a osobie doroslej moglo - nie musialo, ale jak to niby oszacowac? Teraz sama dobijam trzydziestki i juz bym nie ustapila miejsca osobie w moim wieku, ale starszym nadal. I wlasnie przez to wychowanie jakie mialam denerwuje mnie jak widze, ze przed szkola wsiada do autobusu gromadka mlodziezy i naprawde nie zastanawia sie ani przez chwile, czy jest ktos, komu powinni ustapic miejsca.
Zreszta mam raczej takie doswiadczenia, ze osoby starsze (teraz mowie juz o naprawde starszych osobach) okazuja wdziecznosc, jak ustapi sie im miejsca, bo w dzisiejszych czasach nie jest to takie powszechne. Czlowiek zawsze wtedy zostanie tak pochwalony, ze az sie milo zrobi

Mieszkam w malym miasteczku i kazde wyjscie na zakupy jest przyjemnoscia, ludzie sa po prostu milsi, dlatego chetnie robie zakupy tutaj na miejscu, mimo ze mam mniejszy wybor. W wielkich miastach jest taka ''anonimowosc'', ktora mnie osobiscie przybija.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 20:08   #13
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Mieszkam w malym miasteczku i kazde wyjscie na zakupy jest przyjemnoscia, ludzie sa po prostu milsi, dlatego chetnie robie zakupy tutaj na miejscu, mimo ze mam mniejszy wybor. W wielkich miastach jest taka ''anonimowosc'', ktora mnie osobiscie przybija.
Ja mimo,że mieszkam w dość dużym mieście lubię taką atmosferę kupowania jak opisałaś.
I w ogóle atmosferę przestrzeni publicznej, w której ludzie zauważają innych.
Czasem czytam forum perfumowe (nie na wizażu) i ludzie dywagują, co mogli wywąchać na innych. Takie pytanie chyba nikogo nie urazi.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 20:15   #14
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Ja mimo,że mieszkam w dość dużym mieście lubię taką atmosferę kupowania jak opisałaś.
I w ogóle atmosferę przestrzeni publicznej, w której ludzie zauważają innych.
Czasem czytam forum perfumowe (nie na wizażu) i ludzie dywagują, co mogli wywąchać na innych. Takie pytanie chyba nikogo nie urazi.
Masz racje, to chyba nie tyle zalezy od wielkosci miasta, tylko od specyfiki dzielnicy, czasem i w duzych miastach sa dzielnice mentalnie malomiasteczkowe (i to w pozytywnym znaczeniu). Z tego samego wzgledu chetnie jadam w malych, przytulnych restauracjach o rodzinnej atmosferze, np. wloskich czy greckich, duzo lepiej nastraja mnie takie lokalne podejscie do klienta niz wyuczone formulki i bialo-czarny wyprostowany kelner, w ktorych zastanawiam sie, czy dobrze odlozylam serwetke.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 20:37   #15
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Miałam kiedyś ciężki okres. Moja mama z ciężkim zapaleniem wylądowała w szpitalu, miała ciężką operację z powikłaniami. Pożarłam się mocno z facetem, nie wiedziałam, czy nie skończy się rozstaniem. Miałam być za dwa dni druhną na ślubie koleżanki, ale nie wiedziałam, czy w ogóle pojadę (bo facet), a nawet jeśli, to jak tam dotrę (wcześniej miała mnie zawieźć mama. Spalił mi się bojler i elektryczność w domu, nie miałam ciepłej wody. Był środek sesji, za 4 dni egzamin, wszystkie materiały miałam na komputerze, a przecież nie miałam prądu... Ogólnie było mi ciężko. Szłam od mamy ze szpitala na przystanek, ryczałam i nawet nie wiedziałam. Jakaś kobieta się zatrzymała, pytała, czy może mi jakoś pomóc, itd. Miłe to było.


Był też u mnie taki facet sprzedający obrazki ze świętymi w ścisłym centrum miasta. Też ze dwa razy mnie zapytał, czy wszystko ok (miałam migrenę i było po mnie widać), innym razem pomógł mi, gdy utkwił mi obcas i poleciałam do przodu. Często go mijałam.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 20:48   #16
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Był czas że przez parę miesięcy musiałam chodzić o kuli. Byłam zaskoczona jak obcy wokół mnie skakali by pomóc, nie raz mi głupio było, bo aż takiej atencji nie potrzebowałam. Naprawdę, świat nie jest taki zły
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 23:04   #17
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Mam znajomych, którzy na święta BN wysyłają nam (najczęściej własnoręcznie robione) kartki. Mało kto z mojego pokolenia wciąż to robi, uważam to za bardzo miłe i strasznie mnie cieszą te coroczne przesyłki, mają w sobie coś, czego żaden świąteczny sms nie zastąpi
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 04:04   #18
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Sporo tu naiwnego myślenia, że dane zachowanie to tak z życzliwości.

Kierowcy, którzy się zatrzymują przed przejściem dla pieszych robią to bo muszą z powodu przepisów, monitoringu.
A w duchu przeklinają, że to musieli zrobić bo jakaś kreatura akurat w tym momencie kiedy jechali się napatoczyła.

Ekspedientki w sklepach muszą być miłe bo to ich praca, szefowa patrzy, dzięki temu większy utarg, premia, przedłużenie umowy.
A w środku im się wszystko przewraca gdy widzą jak ludzie marudzą przy kupowaniu, sami nie wiedzą czego chcą, zawracają dupę a nic nie kupią i trzeba ich uprzejmie pożegnać z przyklejonym uśmiechem.

Ludzie w małych miasteczkach pozornie są życzliwi, wdają się w pogawędki często tylko po to aby czegoś się dowiedzieć i potem obmówić.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 05:35   #19
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Fajny temat.
Mi nawet zwykły uśmiech na ulicy potrafi poprawić humor. Cieszy mnie też przepuszczanie na pasach, miła pani w sklepie, sytuacje kiedy ludzie sobie tak po prostu pomagają (np. wnieść ten wózek do tramwaju). Ja już w ogóle kocham, kiedy przychodzę rano i koleżanki ciepło mnie witają, z uśmiechem na ustach pytają co słychać. Wiem, że to może faktycznie naiwne, ale działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-27, 07:56   #20
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Sporo tu naiwnego myślenia, że dane zachowanie to tak z życzliwości.

Kierowcy, którzy się zatrzymują przed przejściem dla pieszych robią to bo muszą z powodu przepisów, monitoringu.
A w duchu przeklinają, że to musieli zrobić bo jakaś kreatura akurat w tym momencie kiedy jechali się napatoczyła.

Ekspedientki w sklepach muszą być miłe bo to ich praca, szefowa patrzy, dzięki temu większy utarg, premia, przedłużenie umowy.
A w środku im się wszystko przewraca gdy widzą jak ludzie marudzą przy kupowaniu, sami nie wiedzą czego chcą, zawracają dupę a nic nie kupią i trzeba ich uprzejmie pożegnać z przyklejonym uśmiechem.

Ludzie w małych miasteczkach pozornie są życzliwi, wdają się w pogawędki często tylko po to aby czegoś się dowiedzieć i potem obmówić.
Omg ale grobowe nastawienie...

Lubię małe pozytywne rzeczy które zdarzają się w tym podłym mieście, to że ktoś ustąpi,choć nie musi albo chwilę pogada.
Codzienna praca wolontariuszy w bibliotekach- sama korzystam, przy szpitalach i dokarmianie zwierząt. Mam wiele szacunku dla ludzi którzy to robią.
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 08:03   #21
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Zaslablam w tramwaju, przyjaciółka że mną wysiadla. I jakaś pani - zadzwonić po pogotowie? Niech się Pani rozepnie, to pani będzie chłodniej, proszę oddychać głęboko! I od razu do mojej przyjaciółki - niech pani idzie po wodę, ja z nią zostanę. Posiedziała ze mną i uciekł jej tramwaj, ale wolała mną zostać. Wiem, że ten tramwaj co 10 min jeździ, ale samo to, że mogła jechać a została mnie przypilnować było bardzo miłe.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 08:07   #22
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Sporo tu naiwnego myślenia, że dane zachowanie to tak z życzliwości.

Kierowcy, którzy się zatrzymują przed przejściem dla pieszych robią to bo muszą z powodu przepisów, monitoringu.
A w duchu przeklinają, że to musieli zrobić bo jakaś kreatura akurat w tym momencie kiedy jechali się napatoczyła.

Ekspedientki w sklepach muszą być miłe bo to ich praca, szefowa patrzy, dzięki temu większy utarg, premia, przedłużenie umowy.
A w środku im się wszystko przewraca gdy widzą jak ludzie marudzą przy kupowaniu, sami nie wiedzą czego chcą, zawracają dupę a nic nie kupią i trzeba ich uprzejmie pożegnać z przyklejonym uśmiechem.

Ludzie w małych miasteczkach pozornie są życzliwi, wdają się w pogawędki często tylko po to aby czegoś się dowiedzieć i potem obmówić.


Chyba ciężko tak żyć, widząc w każdym ukrytego wroga..



Mnie dużo miłych sytuacji spotykało (i w sumie nadal spotyka, ale teraz mam już dość samodzielne dziecko), jak jeździłam z dużym wózkiem. Głównie chodzi o chęć pomocy w autobusach - choć o nią nie prosiłam nigdy, bo miałam taki wózek, że bez problemu sama nim wjeżdżałam.

Raz jak byłam w wysokiej ciąży i stałam w dość długiej kolejce do laboratorium, pani, która była chyba na drugim miejscu kazała(!) mi się zamienić miejscami. Było to bardzo miłe, szczególnie, że zwykle w laboratorium obserwowałam nieprzyjemne zachowania ludzi (nie tylko w stosunku do siebie).

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

A propos wpisu Tinker - ostatnio mój syn zwymiotował po jeździe autobusem (na siebie i na mnie), podeszła pani, zostawiła mi całą paczkę chusteczek.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 08:29   #23
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Zaslablam w tramwaju, przyjaciółka że mną wysiadla. I jakaś pani - zadzwonić po pogotowie? Niech się Pani rozepnie, to pani będzie chłodniej, proszę oddychać głęboko! I od razu do mojej przyjaciółki - niech pani idzie po wodę, ja z nią zostanę. Posiedziała ze mną i uciekł jej tramwaj, ale wolała mną zostać. Wiem, że ten tramwaj co 10 min jeździ, ale samo to, że mogła jechać a została mnie przypilnować było bardzo miłe.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja też miałam taką sytuację, źle się czułam, gorąco, autobus nabity po brzegi, mi się zrobiło słabo - wysiadłam na najbliższym przystanku i natychmiast zemdlałam. Pomogły mi starsze kobiety, te na oko z gatunku wrednych podniosły mnie, moją torebkę, posadziły na ławce, poleciały do kiosku po coś do picia, podsunęły mi jakieś krople na otrzeźwienie, jak doszłam do siebie i się zbierałam do odejścia to jeszcze się upewniały czy na pewno się dobrze czuję
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 08:31   #24
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Sporo tu naiwnego myślenia, że dane zachowanie to tak z życzliwości.

Kierowcy, którzy się zatrzymują przed przejściem dla pieszych robią to bo muszą z powodu przepisów, monitoringu.
A w duchu przeklinają, że to musieli zrobić bo jakaś kreatura akurat w tym momencie kiedy jechali się napatoczyła.

Ekspedientki w sklepach muszą być miłe bo to ich praca, szefowa patrzy, dzięki temu większy utarg, premia, przedłużenie umowy.
A w środku im się wszystko przewraca gdy widzą jak ludzie marudzą przy kupowaniu, sami nie wiedzą czego chcą, zawracają dupę a nic nie kupią i trzeba ich uprzejmie pożegnać z przyklejonym uśmiechem.

Ludzie w małych miasteczkach pozornie są życzliwi, wdają się w pogawędki często tylko po to aby czegoś się dowiedzieć i potem obmówić.
Mieszkasz w małym miasteczku, pracujesz w sklepie i do pracy dojeżdżasz samochodem?

Ja lubię po prostu jak ludzie się uśmiechają. Zachodzę rano do sklepu, sprzedawczyni jest miła i uśmiechnięta. Idę do szatni na uczelni, kobietki miłe, z uśmiechem wydają numerki. Na ulicy mijasz kogoś nieznajomego piąty dzień z rzędu - banan na twarzy.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 11:28   #25
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Kierowca autobusu który czeka na biegnąca osobę.

Wszystkie osoby które kobiety w ciąży puszczają w kolejce lub ustępują im miejsca.

Osoba która widząc rodzica z marudzacym czy placzacym dzieckiem puszcza go przed sobą.

Osoba która pomaga starszej osobie np wypłacić pieniądze z bankomatu.

Uśmiech do człowieka mijanego na ulicy.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 11:40   #26
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Jechałam na pogrzeb, prywatnym busikiem, i niestety, nie wytłumaczyli mi na infolinii dokładnie, z którego miejsca on odjeżdża. Miałam pewien zapas czasu do odjazdu, połaziłam sobie z jednej strony dworca i z drugiej, spytałam w informacji, spytałam ochroniarza, który się kręcił po dworcu - Stanowiska busików nie widzę, popłoch w oczach zaczął mi się chyba uwidaczniać

I ni stąd ni zowąd podszedł do mnie obcy facet, całkiem młody, z pytaniem "czy pani czegoś szuka?" Ano szukam, skąd odjeżdżają te Ekobusy. Jak mi wytłumaczył, to myślałam, że go uściskam.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 13:05   #27
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mieszkasz w małym miasteczku, pracujesz w sklepie i do pracy dojeżdżasz samochodem?

Ja lubię po prostu jak ludzie się uśmiechają. Zachodzę rano do sklepu, sprzedawczyni jest miła i uśmiechnięta. Idę do szatni na uczelni, kobietki miłe, z uśmiechem wydają numerki. Na ulicy mijasz kogoś nieznajomego piąty dzień z rzędu - banan na twarzy.
Nie, ani jedno nie pasuje.
Mieszkam w dużej wsi pod miastem gdzie niedawno powstało osiedle domków jednorodzinnych, ludzie nie znają się zbytnio, nie wszystkie domy są zamieszkałe, nie ma tam takiego miejsca gdzie ludzie mogliby się spotkać i poplotkować, taka sypialnia dla pracujących w mieście.
Nie pracuję w sklepie.
Do pracy jeżdżę autobusem podmiejskim, nie mam auta.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 14:12   #28
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Nie, ani jedno nie pasuje.
Mieszkam w dużej wsi pod miastem gdzie niedawno powstało osiedle domków jednorodzinnych, ludzie nie znają się zbytnio, nie wszystkie domy są zamieszkałe, nie ma tam takiego miejsca gdzie ludzie mogliby się spotkać i poplotkować, taka sypialnia dla pracujących w mieście.
Nie pracuję w sklepie.
Do pracy jeżdżę autobusem podmiejskim, nie mam auta.
To skąd to przekonanie o złych intencjach innych?
Kierowcy zatrzymują się przed przejściem, bo muszą? Akurat większość kierowców ma ten przepis głęboko między pośladami i jak ktoś się zatrzymuje to prędzej myślę, że to z kultury, niż ze strachu przed konsekwencjami (które zresztą mało kto poniósł po nieprzepuszczeniu pieszego, bo o ile go nie zabił, to trudno udowodnić, że pieszy dwie minuty dłużej pomókł na deszczu, bo dziesiątce buraków nie chciało się zatrzymać).
Tak samo sprzedawcy. Można udawać kilka miesięcy, rok, ale potem wszystko wychodzi na wierzch - uśmiech taki wymuszony, ton głosu niby miły, ale tak udawany, że aż odstręczający. A są tacy, którzy naprawdę to lubią, ich uprzejmość jest spontaniczna i to jest super.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 14:51   #29
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Ja jestem kierowcą, który się zatrzymuje, bo naprawdę chce przepuścić tę drugą osobę. Zwłaszcza, jeżeli jest gorąco/zimno/pada, to myślę sobie, że ja siedzę wygodnie w klimatyzowanym samochodzie, więc czuję potrzebę "zadbać" o to, żeby ta druga osoba nie musiała się pocić/marznąć/moknąć czekając.

Z trochę innej beczki, ale ja bardzo doceniam, że tyle osób się dzieli w internecie swoją wiedzą, za darmo. Ślę wirtualne uściski do każdej osoby, która umieściła w internecie jakiś tutorial/filmik instruktażowy dotyczący zrobienia czegokolwiek - bardzo dużo się w ten sposób mogłam nauczyć, zupełnie za darmo.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 16:48   #30
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: codzienne zachowania ludzi, które sprawiają,że świat jest lepszy

Ja wolę się zatrzymać przed przejściem i pozwolić przejść pieszemu niż ryzykować że mi się wbije znienacka pod koła Można to wziąć za uprzejmość
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-09 15:46:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.