NPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy! - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-02-07, 19:44   #481
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 444
Dot.: 28dni

Akurat siê nie domy¶li³a¶, bo doczyta³am ta informacjê, dlatego te¿ stwierdzi³am, ¿e nie bêdê siê logowaæ, a nie napisa³am tego w celu rekalmy, tylko w celu umo¿liwienia zapoznania siê innym dziewczynom z tym tematem.
W takim razie mam pytanie, je¶li prze¶lê komu¶ link do akucji np. allegro lub zareklamujê jaki¶ lek innej dziewczynie, bo uwa¿ma, ¿e jest dobry, to ¼le robiê?...
wisniowaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-07, 20:31   #482
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: 28dni

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie dosta³am wiadomo¶æ na poczcie:
http://28dni.pl/

Nie wiem czy to skuteczne, ja jednak wolê bardziej pewne metody Nie logowa³am siê i nie wiem na czym to dok³adnie polega, ale dla ciekawych zostawiam adres
alternatywa dla tej strony jest
http://www.nmpr.bfe.pl/
Tu nie trzeba placic za dostep.
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-08, 02:47   #483
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomo¶ci: 2 141
Dot.: 28dni

Uwaga! Maly offtop (a moze nie calkiem offtop??)

Jakies 100 lat temu (dobra, przesadzam z tym 100, ale na pewno w ubieglym stuleciu ) byl taki darmowy programik komputerowy, ktory pomagal kontrolowac cykl, mozna tam bylo sobie wpisywac temperatury, mial nawet funkcje biorytmu
Nie znacie moze jakiegos fajnego programu tego typu?
__________________

misiapisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-04, 16:37   #484
g85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Maidstone, UK
Wiadomo¶ci: 87
Dot.: Dni p³odne.

Hey. Mam taka watpliwasc. Dzis jest 30dc ostatni cykl mialam 37dniowy a wczesniej 28dni jak w zegarku, bo bralam tabletki. Zaobserwowalam ze mam sluz przezroczysto-bialy, ciagnacy jak bialko kurze. Zastanawiam sie czy moge miec teraz dni plodne? Dodam jeszcze ze odczuwam bol sutkow tak jak w ostatnim cyklu, czego nie mialam podczas brania tabletek. A moze ten sluz to jakis pierwszy objaw ciazy? Prosze poradzcie cos?
g85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-03-04, 17:33   #485
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 235
Dot.: Dni p³odne.

Noell88 - BRAVO!!!! jest dokladnie tak jak piszesz!
psu na bude arytmetyka. trzeba poznac swoj cykl dokladnie, zeby wiedziec kiedy sa dni plodne.
meszsares jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-05, 18:58   #486
natii29
Przyczajenie
 
Avatar natii29
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 14
Jak to jest z t± owulacj±??

Witam serdecznie wszystkich Mam do Was takie oto pytanie,jak to jest z t± owulacj±?Czyta³am ju¿ wiele artyku³ow na ten temat i szczerze powiem ¿e nic siê nie dowiedzia³am.Opisze Wam mój cykl,mo¿e komu¶ z Was uda siê mniej wiêcej okre¶lic kiedy mo¿e u mnie mniej wiêcej wystêpowaæ owulacja.A wiiêc miesi±czki mam raczej regularne co 28 dni,czasem np po 4 miesi±cach regularnego co 28-dniowego cyklu mój okres siê skraca do 26 dni,krwawienie miesiêczne mam przez okres 7 dni przy czym pierwsze 3 dni to "leci mi jak z kranu" przez kolejne dni mam lekkie krwawienie.Dzien po skonczonym okresie zaczyna mi siê ju¿ okres p³odny charakteryzuje siê gêstsza wydzielin± w kolorze brunatnym,który trwa przez 2 tygodnie przyczym na pocz±tku sa to sk±pe up³awy pózniej jest ich wiêcej,dok³adnie po 2 tygodniach kiedy mija okres p³odny mniej wiêcej tydzieñ przed kolejn± miesi±czk± zmienia mi siê zabarwienie ¶luzu,ju¿ nie jes brunate lecz bia³e i pózniej wystêpuje kolejna miesi±czka.To co Wam opisa³am mam ju¿ przez rok czasu i ten cykl sie wogóle nie zmienia,niestety nie miewam zadnych bóli owulacyjnych,ani nie czuje mokro¶ci w pochwie,tylko przez ten okres 2 tyg,ten brunatny ¶luz,sama nie wiem ju¿ teraz kiedy u mnie mo¿e wystêpowaæ owulacja,czy jest to ostatni dzieñ wystêpowania u mnie brunatnego ¶luzu p³odnego,czy wcze¶niej?
W³a¶nie czytaj±c rózne artyku³y na ten temat,szuka³am tam odpowiedzi ale nie znalaz³am.Mo¿e Wy mi co¶ podpowiecie.
natii29 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-05, 19:01   #487
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 1 244
Dot.: Jak to jest z t± owulacj±??

¦lu¿ p³odny nie jest gêsty jak to napisa³a¶ ale rzadki ci±gn±cy siê jak kurze bia³o. Okres p³odny nie trwa 2 tygodni...
Mo¿e zrób testy owulacyjne.
aneczka8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 19:09   #488
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 444
Dot.: Jak to jest z t± owulacj±??

No w³a¶nie, te¿ tak s³ysza³am o tym od wiza¿anek. Tak samo s³ysza³am, ¿e zaraz po okresie s± dni p³odne, a wyszuka³am taki prosty kalendarzyk w internecie (nie mog³am znale¼æ na forum, takiego, który Jaga kiedy¶ podawa³a) i wysz³o mi, ¿e przez 9 dni od pierwszego dnia krwawienia mam dni niep³odne, czyli jeszcze w momencie, gdy okres mi siê skoñczy Dane s± obliczane wed³ug regu³y Holta.
wisniowaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-05, 19:36   #489
natii29
Przyczajenie
 
Avatar natii29
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Jak to jest z t± owulacj±??

Tak aneczka8,ja wiem ¿e dni p³odne nie trwaj± 2 tyg,tylko tak jak napisa³am w po¶cie zaraz po okresie mam brunatne up³awy przez okres 2 tyg,i w³a¶nie trudno mi stwierdziæ kiedy tak naprawde zaczyna siê u mnie okres p³odny,a kiedy owulacyjny i tak jak pisa³am nie miewam zadnych innych objawów typu bóle owulacyjne,czy te¿ nie czuje zadnej zwiêkszonej "mokro¶ci" esz a mo¿e ja jestem jakas inna i owulacji wcale nie mam heh
Wisniowaa dziêkuje za odp.kurcze szkoda ¿e nie mo¿esz znale¶c tego kalendarzyka w necie by³oby mi ³atwiej no trudno mo¿e która¶ z Wiza¿anek zna jaki¶ link do tego programiku.
pozdrawiam was dziewczyny
natii29 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-05, 19:44   #490
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Stronka do samokontroli przy uzyciu termometru
http://www.nmpr.bfe.pl/

Najprostszy kalendarzyk
http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/zdrowie/zdrowie/chk/07
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-05, 19:45   #491
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: £ód¼.
Wiadomo¶ci: 4 127
Dot.: Jak to jest z t± owulacj±??

http://www.byckobieta.pl/kalkulator-...-plodnych.html
http://www.edziecko.pl/przed_ciaza/0,79775.html
http://kobieta.wp.pl/kat,26231,pos,2...l?ticaid=15a8c
_Emi_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 20:16   #492
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 444
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
Stronka do samokontroli przy uzyciu termometru
http://www.nmpr.bfe.pl/

Najprostszy kalendarzyk
http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/ech...zdrowie/chk/07
O! w³a¶nie tego pierwszego kalendarzyka szuka³am
W ¶rodê i tak idê do lekarza porozmawiaæ o antykoncepcji i o ostatnich dniach.. ale chcia³am siê dowiedzieæ, czy ten przy u¿yciu termometru jest bardziej pewny, czy raczej nie ma wiêkszej ró¿nicy?
wisniowaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-05, 23:14   #493
natii29
Przyczajenie
 
Avatar natii29
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Dziêkuje dziewczyny za te linki,mam jeszcze takie pytanko,podaj±c w tym kalendarzu dlugo¶æ cyklu jak± wpisaæ jesli np,ostatni mój cykl wynosi³ 26 dni,a 3 poprzednie cykle byly 28-dniowe,czy wisywac dlugo¶c cykli które u mnie najczêsciej wystêpowa³y,czy dlugo¶c ostatniego cyklu siê liczy?
natii29 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-06, 16:44   #494
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Poka¿ wiadomo¶æ
O! w³a¶nie tego pierwszego kalendarzyka szuka³am
W ¶rodê i tak idê do lekarza porozmawiaæ o antykoncepcji i o ostatnich dniach.. ale chcia³am siê dowiedzieæ, czy ten przy u¿yciu termometru jest bardziej pewny, czy raczej nie ma wiêkszej ró¿nicy?
Zdecydowanie pewniejszy jest ten z mierzeniem temperatury. Jakbys jeszcze dolaczyla do tego obserwacje sluzu to bylaby rewelacja.
Cytat:
Napisane przez natii29 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkuje dziewczyny za te linki,mam jeszcze takie pytanko,podaj±c w tym kalendarzu dlugo¶æ cyklu jak± wpisaæ jesli np,ostatni mój cykl wynosi³ 26 dni,a 3 poprzednie cykle byly 28-dniowe,czy wisywac dlugo¶c cykli które u mnie najczêsciej wystêpowa³y,czy dlugo¶c ostatniego cyklu siê liczy?
Taki zwykly kalendarzyk, gdzie tylko wyliczasz dni plodne jest tak na prawde do niczego... Pewniejszy jest ten z mierzeniem temperatury.
A jesli juz chcesz uzyc zwyklego kalendarzyka to wpisz ta dlugosc, ktora najczesciej sie u Ciebie trafia.
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-06, 18:54   #495
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 444
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
Zdecydowanie pewniejszy jest ten z mierzeniem temperatury. Jakbys jeszcze dolaczyla do tego obserwacje sluzu to bylaby rewelacja.
Taki zwykly kalendarzyk, gdzie tylko wyliczasz dni plodne jest tak na prawde do niczego... Pewniejszy jest ten z mierzeniem temperatury.
W tym kalendarzyku s± 3 rodzaje mierzenia temperatury. Robi to wielk± ró¿nicê w jaki sposób bêdê mierzyæ temperaturê, bo zawsze wsadzam termometr pod pachê Zastanawiam siê czy w mojej aptecê dostanê taki doustny
wisniowaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-06, 19:22   #496
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Poka¿ wiadomo¶æ
W tym kalendarzyku s± 3 rodzaje mierzenia temperatury. Robi to wielk± ró¿nicê w jaki sposób bêdê mierzyæ temperaturê, bo zawsze wsadzam termometr pod pachê Zastanawiam siê czy w mojej aptecê dostanê taki doustny
To widac jakas nowa opcje chyba dodali, bo wczesniej czegos takiego nie bylo , a przyznam sie, ze juz od dawna na te stronke nie wchodze

A co do termometra, to kazdym mozesz mierzyc temperature gdzie chcesz. Nawet ten, ktory teraz uzywasz pod pache mozesz wkladac pod jezyk, tylko najpier musisz go odkazic
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-14, 11:38   #497
Maianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Tak mnie nasz³o... Mówi±, ¿e przy stosowaniu liczenia dni bezp³odnych jako antykoncepcji jest du¿e prawdopodobieñstwo na zaj¶cie w ci±¿e ale tak naprawdê nie jest tak ³atwo... Stosujê to od paru miesiêcy i w ci±¿e jeszcze nie zasz³am Teraz nasuwa siê pytanie: czy które¶ z nas nie ma problemów z p³odno¶ci± Albo mo¿e na prawdê trafiali¶my w te bezp³odne...
Maianna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-14, 12:41   #498
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 780
GG do Madziorek08
Wydzielina z pochwy

hm dziewczyny co to moze byc? od wczoraj mam taka ciagnaca, przezroczysta, bezzapachwa wydzieline z pochwy....nic mni nie boli ani nic jestem tylko troche przeziebiona
czy to dni plodne? bo juz sie odzwyczailam od obserwowania wydzieliny bo uzywalam przez 1,5 roku plastrow.
pomocy
Madziorek08 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-14, 14:30   #499
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 444
Cytat:
Napisane przez Maianna Poka¿ wiadomo¶æ
Tak mnie nasz³o... Mówi±, ¿e przy stosowaniu liczenia dni bezp³odnych jako antykoncepcji jest du¿e prawdopodobieñstwo na zaj¶cie w ci±¿e ale tak naprawdê nie jest tak ³atwo... Stosujê to od paru miesiêcy i w ci±¿e jeszcze nie zasz³am Teraz nasuwa siê pytanie: czy które¶ z nas nie ma problemów z p³odno¶ci± Albo mo¿e na prawdê trafiali¶my w te bezp³odne...
Nie zrozumia³am pytania ale powtórzê siê, ¿e kalendarzyk daje 80% skuteczno¶æ, jak i gumka. I ponoæ gumka i kalendarzyk to nie antykoncepcja, ale nie wiem dlaczego nie, bo juz nie chcia³am dalej ginekologa pytaæ

Je¶li sama obserwowa³a¶ siê wcze¶niej, to znasz siê jeszcze na swoim organi¼mie Nie stwierdzimy tego przez internet, wiêc je¶li siê obawiasz, to ginekolog da najtrafniejsz± odpowied¼

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-04-14 o 18:44 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytatu, z której proszê korzystaæ!
wisniowaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 14:38   #500
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Poka¿ wiadomo¶æ
Nie zrozumia³am pytania ale powtórzê siê, ¿e kalendarzyk daje 80% skuteczno¶æ, jak i gumka. I ponoæ gumka i kalendarzyk to nie antykoncepcja, ale nie wiem dlaczego nie, bo juz nie chcia³am dalej ginekologa pytaæ
Zalezy od zrodla, boi niektore mowia, ze NMPR chronia nawet w ponad 90%. Tylko metody NMPR nie sa metodami antykoncepcyjnymi, tylko metodami planowania urodzen, gdyz wg. WHO antykoncepcja sa srodki, ktore zapobiegaja zajsciu w ciaze i nie wymuszaja na partnerach zachowania chociazby przez jeden dzien abstynencji seksualnej jak to jest przy stosowaniu NMPR, czyli, ze prezerwatywa jest jak najbardziej metoda antykoncepcyjna. Kalendarzyk nie jest ani metoda antykoncepcyjna ani metoda NMPR...

Zapraszam do poczytania dwoch pierwszych postow z watku "Vademecum antykoncepcji" Tam jest wszystko ladnie wyjasnione
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-14, 17:59   #501
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 444
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
Zalezy od zrodla, boi niektore mowia, ze NMPR chronia nawet w ponad 90%. Tylko metody NMPR nie sa metodami antykoncepcyjnymi, tylko metodami planowania urodzen, gdyz wg. WHO antykoncepcja sa srodki, ktore zapobiegaja zajsciu w ciaze i nie wymuszaja na partnerach zachowania chociazby przez jeden dzien abstynencji seksualnej jak to jest przy stosowaniu NMPR, czyli, ze prezerwatywa jest jak najbardziej metoda antykoncepcyjna. Kalendarzyk nie jest ani metoda antykoncepcyjna ani metoda NMPR...

Zapraszam do poczytania dwoch pierwszych postow z watku "Vademecum antykoncepcji" Tam jest wszystko ladnie wyjasnione
Poczytam, poczytam, bo jak narazie to ma³o co rozumiem a w internecie nie ma tego opisanego

EDIT: Wesz³am i przypomnia³o mi siê od razu, ¿e przegl±da³±m ju¿ wcze¶niej t± stronê. Mam tylko takie pytanko, WHO to jest jaki¶ skrót od tego, co jest tam na pierwszej stronie, bo nie widzê tego tam :p

Edytowane przez wisniowaa
Czas edycji: 2008-04-14 o 21:21
wisniowaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-14, 18:39   #502
olikbt21
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 548
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Stosujê metodê Roetzera, korzystam z 28dni. Pozdrawiam
olikbt21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-15, 08:25   #503
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 511
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Poka¿ wiadomo¶æ
EDIT: Wesz³am i przypomnia³o mi siê od razu, ¿e przegl±da³±m ju¿ wcze¶niej t± stronê. Mam tylko takie pytanko, WHO to jest jaki¶ skrót od tego, co jest tam na pierwszej stronie, bo nie widzê tego tam :p
Nie wiem czy o to Ci chodzi ale WHO to skrót od angielskiej nazwy ¦wiatowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization).
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-15, 12:26   #504
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez amika79 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem czy o to Ci chodzi ale WHO to skrót od angielskiej nazwy ¦wiatowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization).
dokladnie
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-19, 22:14   #505
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 544
Dot.: Dni p³odne.

dziêki meszsares

moze ktos kto sprawdza regularnie od dluzszego czasu moze mi odpowie...


Zdarza moze sie wam, ze w jednym cyklu sluz plodny(nieprezroczystny, ciagnacy)jest obfity(jakby chwilami sie lalo z czlowieka) a w nastepnym cyklu prawie malo co? Prawie niezauwazalna ilosc, ale za to nieplodny wystepuje normalnie.

Czy jest to oznakiem jakiejs nieprawidlowosci, jest to czyms spowodowane, czy po prostu tak sie zdarza?


I jeszcze a propos temp. Trzeba ja mierzyc zaraz po obudzeniu. A jak ktos prawie codziennie budzi sie o innej porze? Kurcze mi jakos nie wychodzi ten wykres temp. skacze mi w gore i w dol o kilka kresek co 3 dni....
noell88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-20, 06:56   #506
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 511
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Noell88, na Twoje pytanie pad³a ju¿ odpowied¼ w innym w±tku:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3651

Mnie siê wydaje, ¿e nie masz siê czym martwiæ. Obserwowa³am siê 7 lat i w niektóre cykle te¿ mia³am sk±py ¶luz w dni p³odne. W sumie najwa¿niejsze jest to, by by³. Je¶li Ciê to naprawdê niepokoi, to lepiej zapytaæ lekarza ni¿ dziewczyny na forum.

Je¶li chodzi o porê mierzenia, to sama robi³am dok³adnie tak, jak Ci poradzi³am w podanym linku. Nie dziwne, ¿e temperatura Ci tak skacze, je¶li mierzysz j± o ró¿nych porach. Niestety w obserwacji wa¿na jest dyscyplina.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-04-20, 11:29   #507
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 544
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

tak amilka79, wiem ze Ty mi odpowiedzialas na watku Czy mogê byæ w ci±¿y? - prawdopodobieñstwo. Zbiorczy cz.3.

ale nie wszystkie wizazanki musza tam zagladac i chcialam sie spytac na watku, gdzie dziewczyny sa bardziej obeznane z tym tematem....

a do ginekologa mam wizyte dopiero za 2 miesiace. taka sluzba zdrowia
noell88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-12, 13:52   #508
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 576
Smile ::: NATURALNA ANTYKONCEPCJA BEZ HORMONÓW ::: zapraszam:)

Witam

mam na imie Judyta. I za³ozy³am ten w±tek dla dziewczyn które chc± sie zabezpieczaæ przed ci±¿± inna metod± niz branie tabletek antykoncepcyjnych.

Ja odstawi³am swoje i teraz zaczynam my¶leæ o naturalnej antykocepcji.
I tak my¶lalam ze najodowiedniejsza narazie metod± bêd± gumki+globulki. I zaczne mierzyc temperature. Ale wiadomo ze trzeba obserwowac wyniki zanim dojdzie sie kiedy sie ma dni p³odne a kiedy nie.

Zapraszam wszystkie wiza¿anki które chc± sie zabezpieczac bez udzia³u hormonów. I wszystkie te które zrezygnowa³y z tabletek i teraz musz± jakos zacz±æ sobie radziæ. Razem bedzie ra¼niej Mam nadzieje ze bedziemy wymieniac sie spostrze¿eniami. pozdrawiam
Judytka2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-12, 14:03   #509
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: ::: NATURALNA ANTYKONCEPCJA BEZ HORMONÓW ::: zapraszam:)

nie jestem pewna, czy uzyskasz wiarygodne wyniki mierzenia stosuj±c globulki. Globulki mog± powodowaæ lekki stan zapalny, a to podniesion± temperaturê.

Tak czy inaczej, pochwalam, bo ja równie¿ nie bêdê stosowaæ hormonów. Mam dosyæ skutków ubocznych, na które sobie przez lata zapracowa³am...

Pozdrawiam!
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-12, 14:04   #510
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomo¶ci: 676
Hej.Ja bym mog³a sie przy³±czyæ bo akurat tez rzucam tabletki i razem zawsze lepiej nie Ja tez mam zamiar zacz±æ stosowac metode termiczn±. Nawet zamówilam termometr microlife (ponoc najlepszy do NPR). Dzis biore ostatni± tabletkê.
A co do globulek to jakie bedziesz stosowac? chyba sa w polsce tylko dwie- patentex czy jakos tak i secural. Krem delfen wycofali, chociaz w styczniu dziewczyny dosta³y go w aptekach jeszcze. Wiec juz sama nie wiem jak to z nim jest. Ja by sie na secural skusi³a.Bo tañsze -6z³. chyba.

Cytat:
Napisane przez aluchelek Poka¿ wiadomo¶æ
nie jestem pewna, czy uzyskasz wiarygodne wyniki mierzenia stosuj±c globulki. Globulki mog± powodowaæ lekki stan zapalny, a to podniesion± temperaturê.

Tak czy inaczej, pochwalam, bo ja równie¿ nie bêdê stosowaæ hormonów. Mam dosyæ skutków ubocznych, na które sobie przez lata zapracowa³am...

Pozdrawiam!
Ale mozna ponoc spokojnie mierzyc w ustach. Bo to tez ¶luzówka, wiec globulki nie bed± chyba przeszkadzac.

Zgadzam sie z Toba- tez mam dosc tabletek które tylko krzywde wyrz±dzaja nawet na ca³e zycie. Ja mam ci±gle zapalenia pêcherza moczowego. Od paru lat. Ostatnio dowiedzialam sie ze to skutek uboczny tabletek ponoc. A tak sie mêczy³am.....Ciekawe czy jak przestane brac to minie to

dzi¶ przyszed³ mój termometr. Jest super. Odrazu zmierzy³am temperature w ustach polecam go wszystkim!!! Do NPR jest super. Szybko mierzy i wieczna gwarancja na niego jest niedoczekam sie kiedy zaczne mierzyc i obliczaæ a dzis kupilam Patentex Oval. Wydaja mi sie te globulki ma³e. kiedys mia³am Kolpotex który zlikwidowali, ale tamte by³y wiêksze. A te s± mniejsze chyba. To w sumie fajnie

Edit.
Zapomnialam dodac ze wczoraj pierwszy raz nie wzie³am tabletki anty. I dzis czuje sie super!! moje dolegliwosci by³y spowodowane nimi. jstem teraz pewna!

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-06-25 o 19:39 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytatu, z której proszê korzystaæ!
KALLISTE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 23:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.